ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Page 17 of 24 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 20 ... 24  Next

Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by marcellus 31/8/2022, 01:39

melkior wrote:Bog je stvorio V8, a ponekad i V12. Samo njegov pederkast sin vozi električna vozila. Hoću svinjetinu masnu i pun tank goriva. 


marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


niels likes this post

Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by melkior 31/8/2022, 01:41

marcellus wrote:


...

dakle, oficijelno, velike korporacije očekuju da će novi propisi benzince učiniti posve neisplativima za proizvodnju, i svi ubrzavaju elektrifikaciju. Nikakvi hibridi, samo full electric. Bar za razvijeni dio svijeta, u nekim zemljama će benzince nudit još neko vrijeme

Hoće oni kurac, automobilska industrija je u blokadi, neće biti ni čipova ni tržišta, a kamoli dividendi. Možda prije zlatnih padobrana.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by melkior 31/8/2022, 01:44

A lijepo vam je rekao galaktički general s *****
Ima dvije vijesti za vas, jednu dobru, jednu lošu:
1. Bog vas voli.
2. Najebali ste  lol!
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by melkior 31/8/2022, 01:47

Mama, a kako ćemo puniti električni auto ako cijena struje ode 400% gore?  scratch Bolje uštedjeti puste pare pa ukrasti nekog dobrog benzinca  lol!
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by melkior 31/8/2022, 01:56

Ako hoćete biti fensi šmensi, kupite si solarni sat kao ja. Krajnji domet ekološke svijesti mi je pišat s balkona u vrt, umjesto otići na WC i pustit vodu za sobom. Ako već moraš srati ko civiliziran čovjek, idi srati susjedu pa troši njegovu vodu ili gnoji njegov vrt, ekološkim gnojivima  cheers
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by melkior 31/8/2022, 02:04

Tko ima dva benzinca, nek si kupi treće, ovaj put električno vozilo. Ne zato jer mu stvarno treba, već čisto zato da piša po sirotinji  Basketball
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by niels 31/8/2022, 02:56

Maraton…

Ovdje nažalost vidim iste tragove ponašanja kao kod nekih drugih forumaša. Ovo mahnitanje, ovako kasno…žalosno.

Što se tiče transpozicionirane teme, a to je bilo elegantno kao kad se prebaci od Engleskog otvaranja na QGD, Slav, ja lektriku neću kupovati, niti voziti.

Autonoman promet, medicinske operacije na daljinu uz pomoć precizne robotike, “pametni” domovi i gradovi…to se sve može i danas i ne sumnjam da prototipovi postoje, a ide se bome i u produkciju.

Prosječno trajanje vozila u EU je 10-ak godina, ne? Ako se Europljani “stimuliraju” da kupe žarulje da se u njima voze, definitivno bi mogli 2035. s prometnica isključiti vozila s motorima s unutrašnjim sagorjevanjem, koji nisu podložni automatizaciji prometa. Dok se to ne desi, automatizacije ni ne može biti, jer sustav ne trpi pojedinca koji ne mora donositi racionalne odluke, sustav bi morao neprekidno izračunavati bezbrojne prometne permutacije, to ne ide jedno uz drugo.

Svaka firma odlučuje kaj će, ali ne istraživati i simulirati potencijalne pogone, to je i za giganta samoubojstvo.

Nadalje, kako su Li baterije imale prethodnike, tako će imati nasljednike. Svima njima, baš kao i fosilnim gorivima, jedan je čimbenik zajednički - dolaze u više ili manje ograničenim količinama. I da su neograničeni i besplatni, materiju treba pretvarati u energiju, a to i košta i haba.

Tehnologija ne stoji klinci. Može stajati produkcija novih rješenja, ali tehnologija i znanost uvijek idu dalje.

To je moje mišljenje, naravno da kolege inžinjeri imaju stručnu perspektivu, ne ni mišljenje, ali ja se tehnološkim detaljima nisam ni bavio u ovom postu, ako ste me pročitali pažljivo.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by marcellus 31/8/2022, 03:03

niels wrote:Maraton…

Ovdje nažalost vidim iste tragove ponašanja kao kod nekih drugih forumaša. Ovo mahnitanje, ovako kasno…žalosno.

Što se tiče transpozicionirane teme, a to je bilo elegantno kao kad se prebaci od Engleskog otvaranja na QGD, Slav, ja lektriku neću kupovati, niti voziti.

Autonoman promet, medicinske operacije na daljinu uz pomoć precizne robotike, “pametni” domovi i gradovi…to se sve može i danas i ne sumnjam da prototipovi postoje, a ide se bome i u produkciju.

Prosječno trajanje vozila u EU je 10-ak godina, ne? Ako se Europljani “stimuliraju” da kupe žarulje da se u njima voze, definitivno bi mogli 2035. s prometnica isključiti vozila s motorima s unutrašnjim sagorjevanjem, koji nisu podložni automatizaciji prometa. Dok se to ne desi, automatizacije ni ne može biti, jer sustav ne trpi pojedinca koji ne mora donositi racionalne odluke, sustav bi morao neprekidno izračunavati bezbrojne prometne permutacije, to ne ide jedno uz drugo.

Svaka firma odlučuje kaj će, ali ne istraživati i simulirati potencijalne pogone, to je i za giganta samoubojstvo.

Nadalje, kako su Li baterije imale prethodnike, tako će imati nasljednike. Svima njima, baš kao i fosilnim gorivima, jedan je čimbenik zajednički - dolaze u više ili manje ograničenim količinama. I da su neograničeni i besplatni, materiju treba pretvarati u energiju, a to i košta i haba.

Tehnologija ne stoji klinci. Može stajati produkcija novih rješenja, ali tehnologija i znanost uvijek idu dalje.

To je moje mišljenje, naravno da kolege inžinjeri imaju stručnu perspektivu, ne ni mišljenje, ali ja se tehnološkim detaljima nisam ni bavio u ovom postu, ako ste me pročitali pažljivo.

vidiš, ja moram uzeti električara, jeftinog naravno. Jer sam jednostavno odlučio da između malog stana u ZG i velike kuće s još većim placem u okolici grada (doduše na mjestu gdje do posla stignemo i ja i žena za manje od pola sata autom, što je manje nego što nam je trebalo ranije s kraja na kraj grada) biram kuću. Kvaka je da si ne mogu priuštiti taj luksuz da uz kredu dnevno skurim sto kuna benzina za odlazak na posao, po djecu u vrtić i školu, u dućan, birtiju, itd etc. Struja jednostavno i elegantno rješava moj problem, i da nisam u kalkulaciju mogao utrpati autić na letriku ne bi u to ni ulazio.

Tako da tu svaka rasprava o snobizmu, fensijanerstvu i sl. za mene tu prestaje. A i sve više ljudi računa tako nakon što je benzin u jednom trenutku došao na dva eura. I nitko ne zna kad će opet, na toliko ili više.

_________________
E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by marcellus 31/8/2022, 03:28

uostalom, država daje poticaje za električare - za sad.

mrkva, batina. Danas sufinanciraju kupovinu električara, sutra će kažnjavat vlasništvo benzinca. Zašto onda oportunistički ne iskoristit tih nešto preko 9 k eura

_________________
E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by marcellus 31/8/2022, 03:33

I da, posebno mi je jaka teorija "zalihe litija neće trajati vječno, zato moramo vratiti benzince".


_________________
E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by Sora 31/8/2022, 09:43

Speare Shaker wrote:
melkior wrote:Neka dobri žive od morala, ostali žive od kruva, sarme, jebačine i pljačke.

Kako i doliči famoznom Ničeanskom "prirodnom čovjeku", zar ne?
U čijim korijenima čuči najvulgarniji i najprimitivniji amoralni materijalist i konzumerist.
Nije za tebe niti panteistička teologija, a kamoli monoteistički judaizam. Kršćanstvo sa najapstraktnijim od svih apstraktinih božanstvava (kud ćeš apstraktnijeg božanstva od Trojstva?) da i ne spominjem.
jebeš te tvoje apstrakcije Šejki
nisu ništa napravile od ljudi već 2000 godina pa ni neće 
ni slijedećih 2000 godina
ostali su i dalje koljači, ubojice, kradljivci, slabe osobe , kurve, tati , gangsteri, lašci 
itd

naravno , zato što apstrakcije nisu isto što i stvarni život u kojem je puno različitih utjecaja na moral ljudi a ne baš te apstrakcije
tako da je po meni crkva i religija , BILO KOJA; najgori i najnazadniji izum ikada u povijesti i jedino se može mjeriti s komunizmom po promašenosti ideja , iako je on bliže realnosti nego crkveni mitovi i dogme , ipak je komunizam stajao na nekim ekonomskim zakonima 

CRKVA I RELIGIJA SU  
kočnica napretka šta više 
sijač podjela uvijek:
rasadnik licemjerja 
izvor najgorih i najopakijih nehumanih ideja 
itd itd 
osim što je naravno OPIJUM NARODA 
i baš zato što je OPIJUM NARODA

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by AssadNaPodmornici 31/8/2022, 10:17



tucker carlson baš jutros imao emisiju o električnim automobilima i obn energiji.
ukratko rekao je više manje slično što sam ja u postu poviše.
sve to je jedna velika prevara, u sprezi elite koja će jedina moći priuštiti ta sranja, i sve više koristi privatne avione koji u jednom letu sprže više co2 nego osrednje selo, države čiji je cilj nadzor nad populacijom, i naravno šake korporacija koji će profitirati(zanimljivo većina tih korporacija se nalazi u Kini)

-----
eto , ukratko žestoka kombinacija prevare , pljačke, i totalitarizma, tucker objasnio (najpopularniji talk show u americi).
---
meni sa ek strane sve to odmah smrdi na prevaru, pogotovo priča o tehnološkom napretku, koja je do sada uvijek dolazila uz pomoć slobodnih tržišnih mehanizama(tipa države nigdje nisu morale ljudima staviti pištolj na glavu i kazati uzmite cd player umjesto kazetofona, ) a ovdje država upravo to radi, uz objašnjenje koje nema smisla, a profitirati će šaka ljudi i političara a ostali će popušiti kurčinu.




_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


prckov likes this post

Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by marcellus 31/8/2022, 10:28

Lijepo da je Tucker sve objasnio, i meni je drag, ali zabrana prodaje benzinaca i dizela ide nakon 2035. i svatko tko misli da će se to promijeniti vjerojatno i misli da će srbija vratiti kosovo

_________________
E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by prckov 31/8/2022, 10:37

marcellus wrote:Lijepo da je Tucker sve objasnio, i meni je drag, ali zabrana prodaje benzinaca i dizela ide nakon 2035. i svatko tko misli da će se to promijeniti vjerojatno i misli da će srbija vratiti kosovo

jedna je  stvar zabrana i to kako ce to proc
drugo je stvar da ti to entuzijasticno prihvatas a sjecam se da si protiv da drzava namece obavezno stavljanje pojaseve u autu i zabranjuje pusenje na  odredenim mjestima

znas da se u ta nova vozila planira uvest mogucnost da ti senf iskljuci ato jer si pogresio zamjenicu

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34145
2014-04-19


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by crvenkasti 31/8/2022, 10:38

marcellus wrote:Lijepo da je Tucker sve objasnio, i meni je drag, ali zabrana prodaje benzinaca i dizela ide nakon 2035. i svatko tko misli da će se to promijeniti vjerojatno i misli da će srbija vratiti kosovo

Čim se Hrvat malo uzbudi, odmah počne o Srbiji. Ne možeš.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28800
2014-04-17


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by marcellus 31/8/2022, 10:44

ja to prihvaćam jer ne mogu promijeniti, a uostalom jeftinije mi je što je u konačnici jedino bitno. Ne vidim da benzinac može bilo što što auto na struju ne može i da ima ikakve prednosti osim što lijepo zvuči ako je V8. A ionako nemam para za V8.

_________________
E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by epikur37 31/8/2022, 10:45

marcellus wrote:uostalom, država daje poticaje za električare - za sad.

mrkva, batina. Danas sufinanciraju kupovinu električara, sutra će kažnjavat vlasništvo benzinca. Zašto onda oportunistički ne iskoristit tih nešto preko 9 k eura


Ja ću jamačno iskoristiti kao i ovo za solare. 

Ako zajednica pruži ruku da pogura, treba ju prihvatiti.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by prckov 31/8/2022, 10:48

marcellus wrote:ja to prihvaćam jer ne mogu promijeniti, a uostalom jeftinije mi je što je u konačnici jedino bitno. Ne vidim da benzinac može bilo što što auto na struju ne može i da ima ikakve prednosti osim što lijepo zvuči ako je V8. A ionako nemam para za V8.

a dobro, meni je bitno  nesto drugo, na primjer da trziste odluci sta je dobro
svaka vlast koja je spremna provodit ovakvu silu i nije zaustavljena sacuvaj nas boze sta nam moze sutra
a hoce

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34145
2014-04-19


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by prckov 31/8/2022, 10:51

prckov wrote:
marcellus wrote:ja to prihvaćam jer ne mogu promijeniti, a uostalom jeftinije mi je što je u konačnici jedino bitno. Ne vidim da benzinac može bilo što što auto na struju ne može i da ima ikakve prednosti osim što lijepo zvuči ako je V8. A ionako nemam para za V8.

a dobro, meni je bitno  nesto drugo, na primjer da trziste odluci sta je dobro
svaka vlast koja je spremna provodit ovakvu silu i nije zaustavljena sacuvaj nas boze sta nam moze sutra
a hoce

pogotovo sto se cijela stvar temelji  na izmisljotini
naime elektricna auta su isto odgovorna za emisiju co2

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34145
2014-04-19


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by vuksadinare 31/8/2022, 10:52

jeftiniji plin prodavali madjarskoj?...zasto nisam iznenadjen...madjari izvlace lovu ili peljese kako hocete..plenki zmiri jer ocito madjeri idu do kraja sjebat inu onda ce je uvalit takvu hrvatskoj i plenkiju nazad..a ovaj ce se hvaliti kako je vratio inu hrvatskoj makar razjebanu..i za sitniju lovu...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by prckov 31/8/2022, 10:54

epikur37 wrote:
marcellus wrote:uostalom, država daje poticaje za električare - za sad.

mrkva, batina. Danas sufinanciraju kupovinu električara, sutra će kažnjavat vlasništvo benzinca. Zašto onda oportunistički ne iskoristit tih nešto preko 9 k eura


Ja ću jamačno iskoristiti kao i ovo za solare. 

Ako zajednica pruži ruku da pogura, treba ju prihvatiti.

pa da, zasto ne ucinit uslugu zajednici  :D

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34145
2014-04-19


Back to top Go down

E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao - Page 17 Empty Re: E moj brate, jesi krao, al meni nisi dao

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 24 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 20 ... 24  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum