ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by RayMabus Tue 23 Aug - 18:25

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Komsic-piva
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by RayMabus Tue 23 Aug - 18:27

Američki časopis National Interest objavio je članak o utjecaju rata u Ukrajini na položaj Sjedinjenih Američkih Država i njihove strateške saveze.

U članku napisanom za NI američki advokat Ramon Marks kaže da, bez obzira na to ko će izaći kao pobjednik u aktuelnom ratu u Ukrajini, SAD je strateški gubitnik u ovom sukobu.

Mišljenje temelji na tome da će, između ostalog, rat potaknuti Rusiju da izgradi bliže odnose s Kinom i drugim zemljama u Euroaziji, uključujući Indiju, Iran, Saudijsku Arabiju i ostale arapske zaljevske države.

Moskva će se trajno udaljiti od evropskih zemalja i od Amerike.

Rusija najveći izvoznik nafte u Kinu

Vjeruje da će ruski predsjednik Vladimir Putin i kineski predsjednik Xi Jinping nastojati potkopati ulogu SAD-a u vođenju svijeta, koristeći sve karte koje su im dostupne
, kao što su to učinili bivši američki predsjednik Richard Nixon i američki državni sekretar Henry Kissinger kada su igrali na “kartu Kine” da izoliraju Sovjetski savez tokom Hladnog rata.

Autor članka ističe da se Moskva, koja je, nakon sankcija koje su joj nametnute, shvatila da se više ne može osloniti na Evropu kao najvećeg potrošača ruske energije, okrenula prema Aziji, posebno Kini i Indiji, kako bi povećala prodaju nafte i plina tim zemljama.

Od početka rata u Ukrajini Rusija je postala najveći izvoznik nafte u Kinu, zamijenivši Saudijsku Arabiju.

Marks kaže da bi jačanje energetskih odnosa između Kine i Rusije pomoglo u zbližavanja dviju zemalja kao strateških saveznika “bez ograničenja” na geografskom prostoru Euroazije.

Kina će, zahvaljujući tome što ima pouzdanog ruskog dobavljača energije, koji je i geografski blizu, također dobiti veću stratešku fleksibilnost u odnosima sa SAD-om i njihovim indo-pacifičkim regionalnim saveznicima, a sve na štetu zapadnih demokratija.

Ističe da su ruske energetske trgovinske aktivnosti s Indijom doživjele značajan skok od početka rusko-ukrajinskog rata.

Prema podacima koje je objavio Centar za istraživanje energije i čistog zraka (CREA), “Indija je glavni kupac prekoatlantskih roba koje Evropa više ne želi”.

Nova realnost u multipolarnom svijetu

U članku se navodi da Indija nije bila među zemljama uvoznicama ruske nafte prije rata u Ukrajini, ali sada uvozi više od 760.000 barela ruske nafte dnevno.

U članku se predviđa da će ovisnost Indije o ruskoj nafti naštetiti naporima SAD-a, Australije i Japana da približe New Delhi zemljama koje idu putem demokratije u Indo-pacifičkoj regiji.

Autor članka kaže da su navedene tačke strateške činjenice koje je SAD-u teško usvojiti.

Zaključuje da Amerika više nije jedina hegemonistička sila u svijetu te će zbog toga prije ili kasnije morati pribjeći podjeli tereta sa saveznicima kako bi se mogla nositi s novom realnošću u multipolarnom svijetu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by RayMabus Tue 23 Aug - 18:36

Baš im ga fino zavuklo. Bili su monoplisti i hegemon a sad prc Milojka.

Prvo su na onom sastanku u Neumu uetili Čoviću da neka bude i četvrti predsjednik iz reda Ostalih dakle Židov neki pa da oni preko njega vladaju BiH.

Onda kad im to nije prošlo onda tko vas jebe eto vam Komšić ponovo pa na sastanku EU ovi njihovi eu pijuni glasali protiv Hrvatske.

Dan dva nakon toga počeo Putinov napad na Ukrajinu.

ETO PA TKO JEBE VAS.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by mentalitet Tue 23 Aug - 18:44

Je moj kurac je najveci gubitnik.Prodalii su za 100 milijardi oruzja a Rusija isto toliko ,deindustralizirali Njemachku koja se nece oporaviti slijedecih 20 godina.Pokazali koliko je Europa razjediinjena i bijedna jer nema pravog lidera osiim Urbana.Sve u svemu kako sam vec napisao pochetkom rata u Ukrajini jesen ce pokazatii tko je gubitnik u njemu.,a ne smijem ni pomisliti na zimu.Dakle,sachekajmo josh dva tri mjeseca pa cemo vidjeti svojim ochma kotrljanje revolucije u EU.Eno na Novom Zelandu okupiralo Parlament.Slijedi rat na Kosovu i u BiH.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5018
2020-07-05


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by RayMabus Tue 23 Aug - 18:46


Kina će, zahvaljujući tome što ima pouzdanog ruskog dobavljača energije, koji je i geografski blizu, također dobiti veću stratešku fleksibilnost u odnosima sa SAD-om i njihovim indo-pacifičkim regionalnim saveznicima, a sve na štetu zapadnih demokratija.

:coffee
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by mentalitet Tue 23 Aug - 19:00

RayMabus wrote:
Kina će, zahvaljujući tome što ima pouzdanog ruskog dobavljača energije, koji je i geografski blizu, također dobiti veću stratešku fleksibilnost u odnosima sa SAD-om i njihovim indo-pacifičkim regionalnim saveznicima, a sve na štetu zapadnih demokratija.

:coffee

Znam da mrzite Vuchka,ali on je davno rekao da je kineskii gvozdeni brat.Kina je spasila Srbiju ekonomski a bogami josh ce joj pomoci da bude glavni snabdjevach kineske robe u Europi i ne samo to.Srbija je za Kinu kao jedna ulica u Shangaju ali na vaznom geostrateshkom mjestu pa ce i dalje profitirati od toga i svoje neovisne politiike koju vode.Ja mislio prije da je to Titova poitika pa ovdje Vuchica polupismeni hrvati i srbi nazivaju Tito.Kurac palac ,dovoljno je pogledati povijest hrvata i povijest srba pa zakljuchiti tko je sluga a tko je borac za slobodu.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5018
2020-07-05


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by RayMabus Tue 23 Aug - 19:11

Vučic je sam navuka tu mržnju na sebe.

Vučic je kreten koji jednostavno provocira i traži da ga netko udari šakom uglavu.

Evo sad ću ga ja opalit a sve sam opisao na jednoj drugoj temi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by RayMabus Tue 23 Aug - 19:19

Ukoliko je ova vijest točna, ruska vojska došla je na svega 20-ak kilometara od administrativnog središta te regije – grada Nikolajeva (ukr. Mikolayiv), tj. on se sada nalazi u dometu i ruskog lakog topništva. Kako su još jučer navodili pojedini ruski vojni analitičari koji su ukazivali na ovu, tek danas objavljenu vijest, još uvijek nije jasno hoće li se nastaviti rusko napredovanje i prema samom Nikolajevu. Ono je s vojne točke gledišta sada moguće izvesti pravocrtno tj. direktnim prodorom na zapad – prema samom gradu, ili zaobilaženjem istog s njegove sjeverne i sjeverozapadne strane tj. odsijecanjem Nikolajeva od dubine ukrajinskog teritorija.

---

Morat će im Blinken i britansko mudo poslat još para da izdrže obranu od ruskog napada.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by mentalitet Tue 23 Aug - 19:22

RayMabus wrote:Vučic je sam navuka tu mržnju na sebe.


Ne shvacam tu mrznju koju stvaraju mediji.Ne mrzim nikoga jer mi je gupo da mrzim tamo nekoga koga nikad u zivotuu nisam vidio nitii je on mene vidio i jedan drugome nismo nishta uchinili na zao.Hajde,josh mogu shvatiti mrznju prema osobi sa imenom i preziimenom al da mrziish cijeli jedan narod to mi je bolesno.Kod mene prevladava emocija gadjenja prema nekim individualnim razmishljanjima a nikako prema osobi.Ne znam, jednostavno sam druagachiji od drugih i to je dobro za mene.Ne tvrdim da sam usamljen u tome,ali nikada ne bi dozvolio da se u meni razvije mrznja prema biilo kome ne zato shto imam razumijevanje prema takvima nego zbog sebe.Dokazano je nauchno da mrznja u pojedincu razara prvenstveno njega pa onda ii njegovu bliiznju okolinu.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5018
2020-07-05


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by RayMabus Tue 23 Aug - 19:24

Vučic je smeće.

Shvačaš ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by RayMabus Tue 23 Aug - 19:26

by RayMabus Yesterday at 22:38

Rekao sam da sam ga u svibnju ove godine uzeo na zub radi one gore izjave na početku teksta i objasnio sam zašto i on sad mora dati sankcije Rusij a znamo da će ga SPC i njegova desnica razapet radi toga.

Ja sam duhovno biće. Ne mlatim Vučica jer je četnik ( četnik je sprski nacionalista no ne znači automatski i da je ta osoba pokvarena )
nego jer je bezobrazan.


https://www.ex-iskon-pleme.com/t51470-Suljo-se-poceo-ozbiljno-zamjerati-galaktickoj-federaciji
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by orion Tue 23 Aug - 19:29

Europa je najveći gubitnik. SAD je pronašao dobro mjesto gdje plasira oružje kojemu ističe rok trajanja. Pravo im paše rusko ukrajinski rat pošto ni u kojoj varijanti vojnici SAD-a neće biti umiješani, neće biti dopremani u zatvorenim kovčezima teretnih aviona, tak da nebude  negodovanja javnosti ali i sramoćenja  kao u Afganistanu.
orion
orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by RayMabus Tue 23 Aug - 19:30

Šta se tiče geostrategije namjerno sam u onom tekstu podeblja ovaj dio :

Vjeruje da će ruski predsjednik Vladimir Putin i kineski predsjednik Xi Jinping nastojati potkopati ulogu SAD-a u vođenju svijeta, koristeći sve karte koje su im dostupne



Ovo se između ostaloga odnosi na Srbiju di će oni u suradnji sa Srbijom biti protuteža Komšiću.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by RayMabus Tue 23 Aug - 19:33

orion wrote:Europa je najveći gubitnik. SAD je pronašao dobro mjesto gdje plasira oružje kojemu ističe rok trajanja. Pravo im paše rusko ukrajinski rat pošto ni u kojoj varijanti vojnici SAD-a neće biti umiješani, neće biti dopremani u zatvorenim kovčezima teretnih aviona, tak da nebude  negodovanja javnosti ali i sramoćenja  kao u Afganistanu.

Šta je to Europa ?

Jel onih par država oko Njemačke koje su glasale protiv mene na sastanku EU a podržale Komšića pa im je odma za dan dva usljedio ruski napad na Ukrajinu i prnila ta ista Njemačka u čabar.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by RayMabus Tue 23 Aug - 19:36

Ta Europa će otić u kurac i natrpat će ih se mujagama i tako sve dok ne postanu teški anitislamisti.

JEBEN MATER I TEBI I TAKVOJ EUROPI.

SATRAT ĆU JE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by mentalitet Tue 23 Aug - 19:57

orion wrote:Europa je najveći gubitnik. SAD je pronašao dobro mjesto gdje plasira oružje kojemu ističe rok trajanja. Pravo im paše rusko ukrajinski rat pošto ni u kojoj varijanti vojnici SAD-a neće biti umiješani, neće biti dopremani u zatvorenim kovčezima teretnih aviona, tak da nebude  negodovanja javnosti ali i sramoćenja  kao u Afganistanu.

Ma gledaj ,ovdje u USA nije vazno shto mislish ,kako izgledash nego je vazno koliko imash love pa se chude nama sa Balkana koliko drzimo do djeece i uze rodbine jer kod njiih kada dijete napuni 18 godina onda ide ova pjesma https://www.youtube.com/watch?v=uSiHqxgE2d0 .Ameri u kovchezima svojih mrtviih vojnika za Ameriiku shalju drogu u njima (ima film o tome).Dolar je bog umjesto Isusa na cjelom svijetu ali to sada lagano nestaje.Naturili su svoje bolesne vrijednost (odredjena elta) svijetuu i zato nastaju ratovi jer vecina svijeta ima druge vrijednosti koje nsu novac.ma jedan dobar dokumentarac kojii je preveden na hrvatski i prikazivan je na HT zove se Shvedska ljubav.To svako treba da pogleda da bi shvatio o chemu ja ovdje trkeljam.Pozdrav Oronka,lijepo je prochitat tvoje pametne komentare.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5018
2020-07-05


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by RayMabus Tue 23 Aug - 19:59

23.2.2022

https://www.rtl.hr/vijesti/svijet/grlic-radman-tvrdio-je-da-vecina-clanica-podrzava-hrvatska-stajalista-oko-izbora-u-bih-no-cini-se-da-uopce-nije-tako-2b2c7626-c355-11ec-b2d4-42385e526088


On 24 February 2022, Russia invaded Ukraine in a major escalation of the Russo-Ukrainian War that began in 2014.

RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by orion Tue 23 Aug - 20:00

RayMabus wrote:Ta Europa će otić u kurac i natrpat će ih se mujagama i tako sve dok ne postanu teški anitislamisti.

JEBEN MATER I TEBI I TAKVOJ EUROPI.

SATRAT ĆU JE.
:vader
orion
orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by RayMabus Tue 23 Aug - 20:06

Ti si članica EU, jedini imaš granicu s BiH i ove mujage te preglasavaju i tražiš podršku EU i oni ti na sastanku svi osim Mađarske kažu da se napušiš kurca.

To je bilo tamo oko 20.02

24.02 im je Putin proglasioo rat.

ODE NJEMAČKA U TRI PIČKE MILE MATERINE.

I SAD ĆE NAVALIT GLADNI I ETO VAM MUJAGE.

SMEČARI.

RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by orion Tue 23 Aug - 20:10

mentalitet wrote:
orion wrote:Europa je najveći gubitnik. SAD je pronašao dobro mjesto gdje plasira oružje kojemu ističe rok trajanja. Pravo im paše rusko ukrajinski rat pošto ni u kojoj varijanti vojnici SAD-a neće biti umiješani, neće biti dopremani u zatvorenim kovčezima teretnih aviona, tak da nebude  negodovanja javnosti ali i sramoćenja  kao u Afganistanu.

Ma gledaj ,ovdje u USA nije vazno shto mislish ,kako izgledash nego je vazno koliko imash love  pa se chude nama sa Balkana koliko drzimo do djeece i uze rodbine jer kod njiih kada dijete napuni 18 godina onda ide ova pjesma  https://www.youtube.com/watch?v=uSiHqxgE2d0  .Ameri u kovchezima svojih mrtviih vojnika za Ameriiku shalju drogu u njima  (ima film o tome).Dolar je bog umjesto Isusa na cjelom svijetu  ali to  sada lagano nestaje.Naturili su svoje bolesne vrijednost  (odredjena elta) svijetuu i zato nastaju ratovi jer vecina svijeta ima druge vrijednosti koje nsu novac.ma jedan dobar dokumentarac kojii je preveden na hrvatski i prikazivan je na HT zove se Shvedska ljubav.To svako treba da pogleda da bi shvatio o chemu ja ovdje trkeljam.Pozdrav Oronka,lijepo je prochitat tvoje pametne komentare.

pozdrav i tebi nepoznati čovječe :balloons 

 money makes the world go round ....tak da para koja se vrti u vojnoj i pridruženoj industriji vedri i oblači, stvara nova ratna žarišta, održava postojeća - ne samo kod Amera, nego kod svih veliki ..Rusa, Kineza, a i Indija ima svoju bazu za trošenje metaka i ljudi.
orion
orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik Empty Re: Bez obzira ko pobijedi u ukrajinskom ratu, SAD je najveći gubitnik

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum