ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by RayMabus Fri 27 Oct - 11:57

Tako je Orbane, treba nam plan B. :D :^0 lol!

Premijer Mađarske Viktor Orban izjavio je da strategija Evropske unije prema ratu u Ukrajini nije uspjela te bi blok trebao napraviti plan B jer Ukrajinci neće pobijediti na prvoj liniji fronta.

Mađarski čelnik izjavio da je najveći problem u tome što je briselska strategija za slanje novca i vojne pomoći Ukrajini za pomoć u njenoj borbi protiv Rusije propala.

"Danas svi znaju, ali se ne usuđuju to reći naglas, da je ova strategija propala. Očigledno je da to neće uspjeti. Ukrajinci neće pobijediti na prvoj liniji fronta", rekao je on, dodajući da je za plan B potrebna i procjena troškova za to.

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B
RayMabus
RayMabus

Posts : 175896
2014-04-11


Back to top Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Re: Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by RayMabus Fri 27 Oct - 12:12

Mađarska i Slovačka blokirale su 50 milijardi eura pomoći Ukrajini

Premijeri Mađarske i Slovačke, Viktor Orbán i Robert Fico, usprotivili su se tijekom summita članica EU davanju paketa pomoći Ukrajini u iznosu od 50 milijardi eura.

Napominje se da je tijekom rasprave o dodatnom financiranju Orbán rekao da "podrška EU ne funkcionira". Istovremeno, Fizo je rekao da je zabrinut zbog situacije s korupcijom u Ukrajini. (Ps. Bolje je nego u tvojoj zemlji)

Odluka o dodjeli sredstava za Ukrajinu u okviru ažuriranog proračuna mora biti donesena do kraja godine - tada će trenutno financiranje završiti. No, za to je potreban pristanak svih 27 članica EU.

P.s. EU - sada kakvi planovi?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175896
2014-04-11


Back to top Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Re: Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by RayMabus Fri 27 Oct - 13:14

Orban je, govoreći u Bruxellesu na marginama samita EU, kazao da se vodi "velika bitka", posebno oko podrške Ukrajini. Rekao je kako ne vidi razlog da Mađarska šalje novac svojih poreskih obveznika za podršku Ukrajini.

EU bi u decembru trebala donijeti odluku o reviziji budžeta za period 2021-27. vrijednog 1,1 milijardu eura, koji je već opterećen hitnim izdacima tokom pandemije covida i otkako je Rusija napala Ukrajinu 2022.

Izvršni odbor bloka predložio je da zemlje članice ulože više u zajedničku kasu kako bi osigurale 50 milijardi eura Ukrajini i potrošile još 15 milijardi eura na migracije. Drugi prijedlog bi dodijelio 20 milijardi eura vojne pomoći Ukrajini.

"Otkrili smo da ovaj prijedlog nije razrađen kako treba i nije prikladan da bude osnova za ozbiljne pregovore pa smo ga odbili. Bila je to velika bitka, posebno po pitanju Ukrajine", rekao je Orban.

Mađarski čelnik izjavio da je najveći problem u tome što je briselska strategija za slanje novca i vojne pomoći Ukrajini za pomoć u njenoj borbi protiv Rusije propala.
Plan B je da je financiraju Britanci a ne EU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175896
2014-04-11


Back to top Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Re: Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by RayMabus Fri 27 Oct - 13:24

Orban je "ponosan" na dijalog s Rusijom

Mađarski premijer Viktor Orbán rekao je da je "ponosan" što održava dobre odnose s Rusijom, optužujući druge europske nacije da slijede "ratnu strategiju" koja će samo potaknuti još više sukoba.

Budimpešta se oduprla pritisku da sankcionira Moskvu zbog njezine vojne operacije u Ukrajini

https://twitter.com/Sprinter99800/status/1717862745301725227
RayMabus
RayMabus

Posts : 175896
2014-04-11


Back to top Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Re: Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by RayMabus Fri 27 Oct - 13:35

Slovački premijer Robert Fico:
Ja sam za prestanak neprijateljstava i nije me briga kakav se mirovni plan provodi. Ne znam što će se dogoditi, ali plan Zelenskog je nerealan. On misli da će Rusi napustiti Donjeck, Lugansk ili Krim. Ovo je nerealno! Svrha ovog plana je produžiti neprijateljstva. Pregovori su djelo Rusa i Amerikanaca. Vi znate da Ukrajinci tu ne igraju nikakvu ulogu. Što god se Rusi i Amerikanci dogovore, vrijedit će
RayMabus
RayMabus

Posts : 175896
2014-04-11


Back to top Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Re: Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by Hoholo Mudovski Fri 27 Oct - 14:01

Ukoliko se ne posluša dobronamjerni savjeti Orbana o planu B i prepusti slučaj korumpiranoj i očajnoj Ursuli vonder Pfizer jer njen plan A da će nestati čipova iz perilica nije uspio onda će doći plana Z...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4065
2023-08-31


Back to top Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Re: Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by RayMabus Fri 27 Oct - 14:05

Oholo Mudovski wrote:Ukoliko se ne posluša dobronamjerni savjeti Orbana o planu B
Nema se tu šta slušat il ne slušati. Potrebna je suglasnost svih 27 članica EU a ovdje je nema i onda nema ni love.

Neka ih Britanci financiraju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175896
2014-04-11


Back to top Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Re: Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by RayMabus Fri 27 Oct - 14:22

Ako Europska unija prestane pomagati Ukrajini, to će završiti njezinom kapitulacijom - šef europske diplomacije Josep Borrell.
Borrell je odgovorio i na pitanje što će EU učiniti ako Donald Trump pobijedi na američkim izborima.
"Nadam se da se to neće dogoditi", rekao je političar
Pa šta ću im ja ? Neka kapituliraju. Boli me kurac. Oni će prodavat rusku naftu i plin Slovačkoj i Mađarskoj i onda mi se pravit pametni i čudit se šta ovi Putinovci rade za Putina a ne za njih.

Neka zatvore te pipe od nafte i plina ZAUVIJEK.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175896
2014-04-11


Back to top Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Re: Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by Hoholo Mudovski Fri 27 Oct - 14:25

RayMabus wrote:Ako Europska unija prestane pomagati Ukrajini, to će završiti njezinom kapitulacijom - šef europske diplomacije Josep Borrell.
Borrell je odgovorio i na pitanje što će EU učiniti ako Donald Trump pobijedi na američkim izborima.
"Nadam se da se to neće dogoditi", rekao je političarPa šta ću im ja ? Neka kapituliraju. Boli me kurac. Oni će prodavat rusku naftu i plin Slovačkoj  i Mađarskoj i onda mi se pravit pametni i čudit se šta ovi Putinovci rade za Putina a ne za njih.

Neka zatvore te pipe od nafte i plina ZAUVIJEK.
Ma ne, nije to Italija,to je vojna sila broj 1 nakon US. O kakvoj kapitulaciji pričamo
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4065
2023-08-31


Back to top Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Re: Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by RayMabus Fri 27 Oct - 14:30

To nije hrvatski problem a nije ni mađarski ni slovački ni bavarski šta će oni ostat bez EU para za pokrivanje državnih potreba.

Eno im tamo Briti saveznici pa neka im oni daju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175896
2014-04-11


Back to top Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Re: Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by Hoholo Mudovski Fri 27 Oct - 14:35

RayMabus wrote:To nije hrvatski problem a nije ni mađarski ni slovački ni bavarski šta će oni ostat bez EU para za pokrivanje državnih potreba.

Eno im tamo Briti saveznici pa neka im oni daju.
Briti otok, Amerika daleko... Daleko od oka, daleko od srca
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4065
2023-08-31


Back to top Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Re: Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by RayMabus Fri 27 Oct - 14:36

Puca mi kurac.

Il će prekinit taj dovod ruske nafte i plina od gore il će biti PUŠING.
Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B 808x454_cmsv2_daad119d-2d5d-5adf-87c0-afd19caedc1d-6680300
RayMabus
RayMabus

Posts : 175896
2014-04-11


Back to top Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Re: Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by Hoholo Mudovski Fri 27 Oct - 14:45

RayMabus wrote:Puca mi kurac.

Il će prekinit taj dovod ruske nafte i plina od gore il će biti PUŠING.
Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B 808x454_cmsv2_daad119d-2d5d-5adf-87c0-afd19caedc1d-6680300
U qurac onda. Ukrajina i danas prima novac za tranzit ruskog plina preko svog teritorija!
Ako prekinu dotok, morati će EU kupovati 3 puta skuplji plin + namiriti novac koji Ukrajina neće utržiti na račun tranzita...
:dramaq
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4065
2023-08-31


Back to top Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Re: Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by RayMabus Fri 27 Oct - 14:48

Oholo Mudovski wrote:
RayMabus wrote:Puca mi kurac.

Il će prekinit taj dovod ruske nafte i plina od gore il će biti PUŠING.
U qurac onda. Ukrajina i danas prima novac za tranzit ruskog plina preko svog teritorija!
Ako prekinu dotok, morati će EU kupovati 3 puta skuplji plin + namiriti novac koji Ukrajina neće utržiti na račun tranzita...
:dramaq
Rekoh ti da me boli kurac. Ovako će izgubiti još više ( Fico ne daje više vojnu pomoć plus on i Orban zaustavili EU financijsku pomoć a imaju podršku bavarskog premijera koji je nedavno dobio izbore i novi mandat na pet godina a on je mjesec dana prije ruskog napada na Ukrajinu javno govorio kako Rusija nije neprijatelj Europi a o Austriji koja je ruska tvrđava upravo zbog plina da ni ne pričamo ).

Jebe mi se. Ja sam GF5. Ja uvijek pobijeđujem.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175896
2014-04-11


Back to top Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Re: Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by RayMabus Fri 27 Oct - 15:07

Prije ovog napada je zatvorija rafineriju u Sisku a obeća je gradit pogon za bitumen. Je kurac, napravija ga sebi u Mađarskoj. Dakle uništava ti industriju. Onda je dobio poštedu da može uvozit i dalje rusku naftu jer je Mađarskoj i Slovačkoj to problem i onda je s onim četnikom počeja gradit naftovod Mađarska Srbija kako bi oni mogli rusku naftu dovodit u Srbiju iako mu je to zabranjeno al onda će oni to kao kazastanska nafta a istu drže američke naftne kompanije tamo po Kazastanu pa će oni ( Amerikanci ) gurat svoju naftu iz Kazastana ovamo. Ujedno rafinerija u Slovačkoj je također od MOL-a ( mađarska naftna kompanija ).

Znači ja sam debil jel tako ?

Evo sad ćete vi svi vidit tko je debil.

LP od GF5.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175896
2014-04-11


Back to top Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Re: Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by RayMabus Fri 27 Oct - 15:20

Novi slovački premijer Robert Fico zatražio je danas, tokom debate sa drugim liderima EU o davanju pomoći u iznosu od 50 milijardi evra za Ukrajinu, garancije Unije da ta sredstva neće biti proneverena, saopštila je Ficova kancelarija.

- Ukrajina je među najkorumpiranijim zemljama na svetu i zbog toga treba usloviti veliku finansijsku podršku garancijama da evropski novac (uključujući slovački) neće biti proneveren - istakao je Fico.

Fico je rekao da bi deo tih sredstava trebalo da bude namenjen za obnovu slovačke infrastrukture duž njene istočne granice sa Ukrajinom.

"UKRAJINA MEĐU NAJKORUMPIRANIJIM ZEMLJAMA": Slovački premijer zatražio garancije da pomoć EU neće biti proneverena

:tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175896
2014-04-11


Back to top Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Re: Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by RayMabus Fri 27 Oct - 15:43

Novac koji je njemačka vlada potrošila na potporu Kijevu i ukrajinskim izbjeglicama mogao je biti iskorišten za Njemačku, rekla je Sara Wegenknecht, koja je početkom tjedna objavila da napušta ljevicu i osniva novu stranku.

"Njemačka vlada već je potrošila 17 milijardi eura na oružje i druge stvari potrebne Ukrajini, a još 14 milijardi samo na izbjeglice iz Ukrajine. To su ogromni troškovi, za koje smo mogli angažirati učitelje i bolje opremljene bolnice i medicinske ustanove", rekla je.

:tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175896
2014-04-11


Back to top Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Re: Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by RayMabus Fri 27 Oct - 16:06

Premijer Luksemburga Xavier Bettel istaknuo je da je sastanak Orbana i Putina bio izraz nepoštovanja prema ukrajinskim vojnicima. Naveo je da je to "srednji prst svim vojnicima koji svakodnevno ginu u Ukrajini i pate od ruskog napada".

Bettel je dodao da EU ne bi trebala postati talac Orbana, koji postavlja financijske zahtjeve kako bi odobrio potporu Ukrajini.
Pa tako i triba sve dok ukrajinska vlada koja šalje te vojnike tamo da ginu prodaju tim Putinovcima rusku naftu i plin i tako ih hrani a pare od tranzita stavljaju sebi u đep.

Pa tako i treba da im se sere u usta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175896
2014-04-11


Back to top Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Re: Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by RayMabus Fri 27 Oct - 16:44

Zanimljivo je kako su najveći Putinovci u Europi upravo ispod Ukrajine di ide taj naftovod i plinovod koji rusku naftu i plin doprema u te države ( Mađarska, Slovačka, Austrija, Bavarska itd ).

Misliš ti da je Bog budala a ?

SERI PO NJIMA ORBANE. U USTA IM SERI.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175896
2014-04-11


Back to top Go down

Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B Empty Re: Orban: Strategija EU prema ukrajinskom ratu je propala, potreban je plan B

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum