ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 31 of 50 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 27/3/2022, 12:00

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:
veber wrote:
RayMabus wrote:Brač je otok a čim je nešto otok imaš i troškove prijevoza a tu je i voda koja je na otocima skuplja.

To jedino ako i živiš na otoku pa onda imaš nešto zemlje pa ti je to razbribriga a usput i popuniš kućni proračun a inače ako moraš s kopna ...onda se to ne isplati.

Iman ja te zemlje po Sutivanu raštrkano, sve ukupno šezdest tisuća kvadrata i sad baba umrla prije misec dana i sad tri ćeri pa će se to podili al iman ja ode u Kaštelima oda poviše kuće ravnu parcelu ( sedam tisuća kvadrata ravnice ), plodna zemlja, i još par parcela okolo i ove godine ubrali i preradili skoro 200 litara maslinovog ulja tako da ja ni vremenski i da oću ne mogu brat a kamo li obrađivat te masline na Braču.

A ima svega na tim parcelama, šikara, borovina, maslina.

To nekome iz sela dali tamo pa nek pila drva i drži to uredno.
imaš ti kurac.
ali ako ti je skrbnik zainteresiran da bi prodao na sutivanu možemo pregovarati.
interesira me isključivo poljoprivredno zemljište u zoni gdje je zabranjena gradnja.
minimum je 0,5ha ali kvadratnog oblika
A dobro mislija san u smislu ima mi familija. Ne iden ti ja na taj Brač godinama.

To od matere mater a onda kako ja sa svojon materon ne pričan onda nek to ide sestri i jebe se mene.

Iman ja svoje zemlje i parcela i više nego dovoljno ode oko kuće u Kaštelima. Samo mi još triba to tamo a prijevoz trajektom pa skuplja voda pa šetaj od parcele pa krči. Potrošiš više love dok to dovedeš u red nego šta ćeš iz toga izvuć. Šta je najgore ja ne mogu to ni brat ( masline ) jer u isto vrime iman svoje u Kaštelima brat a ove godine blizu 200 litara ulja pa onda sad zamisli koliko to posla ima. Pun mi je kurac i mojih a kamo li još ić na Brač pa i te brat. Ma da ne bi slučajno. Pun mi je ih kurac i ovako i ovo svoje šta moran pobrat.

Dali čoviku iz sela da to malo drži uredno pa on sebi pila drva i bere masline šta ima tu i drži čisto i vidi se da netko brine.
Maslina se bere tamo od 20.10 pa nadalje a ja iman toga pun kurac ode u Kaštelima i mi to beremo misec dana najmanje , znači dođe Božić itd a te na Braču su isto oblice vrsta i sad ić tamo.... pa meni triba auto pa trči vamo tamo pa stavljaj u vodu ( posoljena voda jel , triba ti i bačva) pa beri opet nakon šta san već misec i po dana bra svoje , pa traži uljaru po Braču jel ima mista itd a još to raštrkano na par parcela u zaleđu Sutivana itd.

Aj ti moj odjebi...ja nema ni vremenski to mogućnost brat ni da oću a da ne pričan da mi je puna kapa maslina nakon šta misec il misec i po beren svoje ( samo ove godine blizu 200 litara ulja, tri četri puta ih prerađivali skupa sa zeton jer ima i on svoje pa onda on auton odvede i svoje i naše na preradu ).

Dali čoviku iz sela, izvoli pilaj drva, beri masline ako oćeš samo nek je uredno i nek se vidi da netko tu radi jer ima taj zakon da moraš držat čisto radi požara i neki zakon o tome da se moraš brinit za zemlju tj da se vidi da je obrađeno.
šta sa auton odvede na preradu... za 200 litara ulja tebi i ajmo reč da ima i 200 litara ulja sebi vam treba 3 tone maslina... jebate pa koliko on to puta prevaža sa auton...


Last edited by michaellcmacha on 27/3/2022, 12:04; edited 1 time in total

michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 27/3/2022, 12:03

RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:
veber wrote:
michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
pitanje je bilo gdje su najobradivije površine u ukrajini i to nisu površine u ili kod odese...

--
AlfaOmega wrote:

Btw. longi, ev molbica za tebe. De mi analiziraj gdi je točno najobradivije ukrajinsko poljoprivredno zemljište.


Obraditi : radeći pripremati

Da, u pravu si. Pita i za kvantitet ( količinu ).

Uglavnom da zaključimo odgovor na pitanje gdje je točno najobradivije poljoprivredno zemljište u Ukrajini, Miha je u pravu a ja nisam.

Ja sam to shvatio kao najunosnije, najbolje za uzet i ostvarit profit a to je Odesa al ovdje je glagol obraditi i misli se i di su u državi najveće te obradive površine a ne nužno i najkvalitetnije ili unosnije.

Generalno najunosnije su ti Odesa ( taj humus se može donit dole pa ćeš imat tu kvalitetnu zemlju i na tim poljoprivrednim površinama ) al ovo najobradivije u smislu i kvantitete su one koje je Miha stavio.
pregovarao sam ja sa svojim gazdom  da pokrenemo proizvodnju tu na braču, isprva je bio ful in, htio je da već ove godine staramo, ali jebiga nije to samo tako... zemlja je preskup resurs i u smislu nabave i u smislu transporta plus instalacija... preskupo je to da bi se prosulo po kamenjaru... 
uglavnom ove godine ćemo samo probati jedan test napraviti... na par stotina sadnih posuda, samo da vidimo koji je input a koji prinos
silovanje zemlje je baš to.
silovanje.
priroda je stvorila habitat.
ostalo je silovanje.

na braču uredno se obrađuje zemlja. na hvaru, visu.

zašto invazivne vrste uvoziti?

crna zemlja iz ukrajine će za pet godina postati crvena.
možeš samo novim nasipavanjem imati crnu.

ali nikad nećeš prekriti crvenu.
kutijski uzgoj, ne čitaš što pišem... ništa se na braču uredno ne obrađuje... isključivo se pokušava nasaditi što više maslina, tek nešto malo vinograda i tu stojimo... sve ostalo je preveliki inputt, premale površine i shodno tomu dvomu mali prinosi... jedino kako je moguće isoristiti odličnu klimu i temperaturnu skalu je dopremiti potrebnu količinu humusa na otok, i sa istim raditi premiks te instalirati kutijski uzgoj kombinirano sa nekim kaskadno uređenim maslinikom... jebiga sad si me potegao pa da idem u detalje... naravnoda se kao baza koristi otočka zemlja koja je vodopropusna, ali ju je za plodovito i korijensko povrće neophodno premiksati sa humusom... nitko pak nije spominjao uvoz zemlje iz ukrajine... ja sam napisao da sam ja kupovao u mađarskoj tu crnu zemlju... istu se može danas i kod nas nabaviti.... uglavnom nebitno, ti se također kao i Longi ne razumiješ u tu tematiku... :)... bicikljiranje do Vidove gore, e tu bi vjerujem mogao dati jebački doprinos... ;)
Ja san pročita šta si ti napisa kad si reka da ćeš ih u pitare stavljat.

Kužin ja šta ti pričaš tj koja ti je ideja.
ti jesi, ali veber nije... uglavnom to je skup sport, puno rada, puno domišljatosti kako bi to funkcioniralo na duže staze... u konačnici bi se isplatilo... konkretno mom gazdi koji ima 4000 kreveta... tak da bi on to sve što se uzgoji potrošio u svojoj ponudi...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 12:06

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:

--
šta sa auton odvede na preradu... za 200 litara ulja tebi i ajmo reč da ima i 200 litara ulja sebi vam treba 3 tone maslina... jebate pa koliko on to puta prevaža sa auton...
Pa uljara mi je odma ispod parcele zračna udaljenost niti 400 metara. Zet bere svoje , ja i ćaća svoje i onda kad se skupi oko šta ja znam 500 kila onda u auto i odvede tu mi je uljara poviše kuće.

Neman ja bačava toliko da bi drža 3 tone maslina nego dva tri badnja al uglavnom ovaj jedan malo veći pa tu iskrcavamo pa onda par dana beri i onda vikendom se naručimo i utrpamo u auto i na preradu.

Di ću držat tri tone maslina ? To mora bit u slanoj vodi ( morska voda, takva razina soli da je drži konzerviranu ). Može do tri dana bit u vrići al ako je više upali se maslina pa ti bude ulje užeglo. Usra si ulje ako ga ne staviš u posoljenu vodu ili ga ne preradiš najkasnije tri dana od branja.

Pa ne možeš to držat vanka u vrići više od tri dana jer se upali maslina i bude ti ulje užeglo.

Imaj u vidu da ima i kišnih dana pa ne možeš brat a ne možeš ih držat vanka duže od tri dana jer se upali maslina pa ne valja ulje a gužva je na uljari jer svi beru i dolazit prerdit pa se moraš naručit i onda zapiše se tamo vikendom jedan sat i dođemo i ubaci i preradi i onda nova tura idući vikend i tako misec do misec i po dana, zavisi već koliko je rodilo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176269
2014-04-11


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 12:32

RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:

--
šta sa auton odvede na preradu... za 200 litara ulja tebi i ajmo reč da ima i 200 litara ulja sebi vam treba 3 tone maslina... jebate pa koliko on to puta prevaža sa auton...
Pa uljara mi je odma ispod parcele zračna udaljenost niti 400 metara. Zet bere svoje , ja i ćaća svoje i onda kad se skupi oko šta ja znam 500 kila onda u auto i odvede tu mi je uljara poviše kuće.

Neman ja bačava toliko da bi drža 3 tone maslina nego dva tri badnja al uglavnom ovaj jedan malo veći pa tu iskrcavamo pa onda par dana beri i onda vikendom se naručimo i utrpamo u auto i na preradu.

Di ću držat tri tone maslina ? To mora bit u slanoj vodi ( morska voda, takva razina soli da je drži konzerviranu ). Može do tri dana bit u vrići al ako je više upali se maslina pa ti bude ulje užeglo. Usra si ulje ako ga ne staviš u posoljenu vodu ili ga ne preradiš najkasnije tri dana od branja.

Pa ne možeš to držat vanka u vrići više od tri dana jer se upali maslina i bude ti ulje užeglo.

Imaj u vidu da ima i kišnih dana pa ne možeš brat a ne možeš ih držat vanka duže od tri dana jer se upali maslina pa ne valja ulje a gužva je na uljari jer svi beru i dolazit prerdit pa se moraš naručit i onda zapiše se tamo vikendom jedan sat i dođemo i ubaci i preradi i onda nova tura idući vikend i tako misec do misec i po dana, zavisi već koliko je rodilo.
Ovo ti je meni od rođaka uljara.  Ja ti se prezivan Novak a ovo ti je Novak commerc i u sklopu toga je uljara a ovo ti je magistrala kroz Kaštela i ovo ti je Kaštel Lukšić, a meni ti je ta zemlja od 7000 ravne površine odma poviše ove magistrale a uljara je ispod te magistrale.

To ti nema 400 metara zračne linije moje polje i ta uljara. A kuća mi je ispod u mistu, 50 metara od mora u centru.

Ja san ti radija u ovj uljari dvi sezone, davno kad je tek otvorija jer to su talijanski strojevi a ja ti znan talijanski savršeno jer san tri godine tamo radija ( u Italiji ) i onda mu triba čovik koji se razumi u strojeve a ja san strojarski tehničar i koji zna talijanski jezik jer sve upute na talijanski i onda mu te dvi prve dvi sezone kad je počeja radit, ja radija ( da se uhodaju, da ih obučin pošto znan jezik i to mi je struka strojarstvo ) skupa sa ton ekipon tamo jer tu ima trgovinu građevinskog materijala pa je naknadno otvorija i uljaru.

Vidiš natpis uljara na slici ( zelenim slovima tamo na krovu u daljini ) :

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Anic_outdoor_anic_holding_plus_damir_anic-48-scaled

Velika uljara, ogromna. Još on to kasnije doda par mišalica jer je bila navala pa doda još dvi mišalice i još doda sa strane isto ugradija još jednu centrigufu.

Ima posla on ko u priči jer u centru Kaštela i onda vata puno toga okolo, dosta je zgodna lokacija, odma uz magistralu, samo se spustiš s magistrale u njega, a ima i s južne strane ulaz.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176269
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by veber 27/3/2022, 12:44

michaellcmacha wrote:
veber wrote:
RayMabus wrote:Brač je otok a čim je nešto otok imaš i troškove prijevoza a tu je i voda koja je na otocima skuplja.

To jedino ako i živiš na otoku pa onda imaš nešto zemlje pa ti je to razbribriga a usput i popuniš kućni proračun a inače ako moraš s kopna ...onda se to ne isplati.

Iman ja te zemlje po Sutivanu raštrkano, sve ukupno šezdest tisuća kvadrata i sad baba umrla prije misec dana i sad tri ćeri pa će se to podili al iman ja ode u Kaštelima oda poviše kuće ravnu parcelu ( sedam tisuća kvadrata ravnice ), plodna zemlja, i još par parcela okolo i ove godine ubrali i preradili skoro 200 litara maslinovog ulja tako da ja ni vremenski i da oću ne mogu brat a kamo li obrađivat te masline na Braču.

A ima svega na tim parcelama, šikara, borovina, maslina.

To nekome iz sela dali tamo pa nek pila drva i drži to uredno.
imaš ti kurac.
ali ako ti je skrbnik zainteresiran da bi prodao na sutivanu možemo pregovarati.
interesira me isključivo poljoprivredno zemljište u zoni gdje je zabranjena gradnja.
minimum je 0,5ha ali kvadratnog oblika
ima u Mirce, to ti je odmah uz Supetar, koliko hoćeš isključivo poljoprivrednog zemljišta... čak nije ni pretjerano skupo...
pol hektara pa prema gore.
ili maslinik
isključivo van građevinske zone.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by veber 27/3/2022, 12:49

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:
veber wrote:
michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
pitanje je bilo gdje su najobradivije površine u ukrajini i to nisu površine u ili kod odese...

--
AlfaOmega wrote:

Btw. longi, ev molbica za tebe. De mi analiziraj gdi je točno najobradivije ukrajinsko poljoprivredno zemljište.


Obraditi : radeći pripremati

Da, u pravu si. Pita i za kvantitet ( količinu ).

Uglavnom da zaključimo odgovor na pitanje gdje je točno najobradivije poljoprivredno zemljište u Ukrajini, Miha je u pravu a ja nisam.

Ja sam to shvatio kao najunosnije, najbolje za uzet i ostvarit profit a to je Odesa al ovdje je glagol obraditi i misli se i di su u državi najveće te obradive površine a ne nužno i najkvalitetnije ili unosnije.

Generalno najunosnije su ti Odesa ( taj humus se može donit dole pa ćeš imat tu kvalitetnu zemlju i na tim poljoprivrednim površinama ) al ovo najobradivije u smislu i kvantitete su one koje je Miha stavio.
pregovarao sam ja sa svojim gazdom  da pokrenemo proizvodnju tu na braču, isprva je bio ful in, htio je da već ove godine staramo, ali jebiga nije to samo tako... zemlja je preskup resurs i u smislu nabave i u smislu transporta plus instalacija... preskupo je to da bi se prosulo po kamenjaru... 
uglavnom ove godine ćemo samo probati jedan test napraviti... na par stotina sadnih posuda, samo da vidimo koji je input a koji prinos
silovanje zemlje je baš to.
silovanje.
priroda je stvorila habitat.
ostalo je silovanje.

na braču uredno se obrađuje zemlja. na hvaru, visu.

zašto invazivne vrste uvoziti?

crna zemlja iz ukrajine će za pet godina postati crvena.
možeš samo novim nasipavanjem imati crnu.

ali nikad nećeš prekriti crvenu.
kutijski uzgoj, ne čitaš što pišem... ništa se na braču uredno ne obrađuje... isključivo se pokušava nasaditi što više maslina, tek nešto malo vinograda i tu stojimo... sve ostalo je preveliki inputt, premale površine i shodno tomu dvomu mali prinosi... jedino kako je moguće isoristiti odličnu klimu i temperaturnu skalu je dopremiti potrebnu količinu humusa na otok, i sa istim raditi premiks te instalirati kutijski uzgoj kombinirano sa nekim kaskadno uređenim maslinikom... jebiga sad si me potegao pa da idem u detalje... naravnoda se kao baza koristi otočka zemlja koja je vodopropusna, ali ju je za plodovito i korijensko povrće neophodno premiksati sa humusom... nitko pak nije spominjao uvoz zemlje iz ukrajine... ja sam napisao da sam ja kupovao u mađarskoj tu crnu zemlju... istu se može danas i kod nas nabaviti.... uglavnom nebitno, ti se također kao i Longi ne razumiješ u tu tematiku... :)... bicikljiranje do Vidove gore, e tu bi vjerujem mogao dati jebački doprinos... ;)
Ja san pročita šta si ti napisa kad si reka da ćeš ih u pitare stavljat.

Kužin ja šta ti pričaš tj koja ti je ideja.
ti jesi, ali veber nije... uglavnom to je skup sport, puno rada, puno domišljatosti kako bi to funkcioniralo na duže staze... u konačnici bi se isplatilo... konkretno mom gazdi koji ima 4000 kreveta... tak da bi on to sve što se uzgoji potrošio u svojoj ponudi...
ne interesira mene poljoprivreda niti čeprkanje po zemlji.
imam neke druge interese i bitno je da nije u zoni gradnje.

to da li će netko saditi tamo paradajz ili krastavce, meni je svejedno.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 27/3/2022, 12:55

veber wrote:
RayMabus wrote:Brač je otok a čim je nešto otok imaš i troškove prijevoza a tu je i voda koja je na otocima skuplja.

To jedino ako i živiš na otoku pa onda imaš nešto zemlje pa ti je to razbribriga a usput i popuniš kućni proračun a inače ako moraš s kopna ...onda se to ne isplati.

Iman ja te zemlje po Sutivanu raštrkano, sve ukupno šezdest tisuća kvadrata i sad baba umrla prije misec dana i sad tri ćeri pa će se to podili al iman ja ode u Kaštelima oda poviše kuće ravnu parcelu ( sedam tisuća kvadrata ravnice ), plodna zemlja, i još par parcela okolo i ove godine ubrali i preradili skoro 200 litara maslinovog ulja tako da ja ni vremenski i da oću ne mogu brat a kamo li obrađivat te masline na Braču.

A ima svega na tim parcelama, šikara, borovina, maslina.

To nekome iz sela dali tamo pa nek pila drva i drži to uredno.
imaš ti kurac.
ali ako ti je skrbnik zainteresiran da bi prodao na sutivanu možemo pregovarati.
interesira me isključivo poljoprivredno zemljište u zoni gdje je zabranjena gradnja.
minimum je 0,5ha ali kvadratnog oblika


Znaci poljoprivredno bi po kikiriki cijeni i onda danas-sutra,......  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 13:02

1 hektar = 10 tisuća metara

A slušaj ta Mirca su ti koliko meni u glavi između Supetra i SUtivana.

E sad prije nekih 15 godina il tako nešto ja san u centru Sutivana ( uz sam rub centra, građevinska zona ) proda tj mi smo pordali 5 tisuća kvadrata po 110 eura kvadrat a to ispalo negdi po miljona eura.

Neki Ukrajinac ili Rus a vlasnik brodogradilišta u Ukrajini. Onako liči baš na onoga Porošenka iz Ukrajine. Možda je i on to. To je bilo prije 15 godina a onda on još nije bija predsjednik pa lako moguće a liči totalno na njega i još iz Ukrajine i još ima i svoje brodogradilište u Ukrajine.

Ne bi me iznenadilo i da je on. Možda mu je to brat. Tko će to znat, a isto Ukrajina i vlasnik brodogradilišta u Ukrajini a nema tih brodgadilišta u Ukrajini sad toliko pa lako moguće. Imali večeru, potpisali, dogovorili sve, da keš i sad neki hotel il neke tu apartmane tu napravija, šta ja znam, jebe me se za tuđe poslove i šta će on i šta neće.

Uz more ti je to 100 euro kvadrat i to je bilo prije 15 godina a sad je i skuplje a unutra...a čuj...Mirca su selo, nisu ona uz more nego koji kilometar dalje a između Supetra i SUtivana.

A to je ravno ta zona. Pravac je tu.

Mirca su naselje u sastavu Grada Supetra, na otoku Braču, u Splitsko-dalmatinskoj županiji. Nalaze se 3 kilometra zapadno od Supetra, na cesti prema Sutivanu, od kojeg su udaljena također 3 kilometra.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Mirca

To ti je pravac i to ti je ravno al ako te ne zanima poljopriovreda onda radije idi tamo di je grbavije i još u unutrašnjost jer ti je jeftinija zemlja i svakako ti je poljopriovredna pošto to nisu građevinske parcele.

Tu gledaj ako oćeš neku hacijendu. Imaš pravo na određnu kvadraturu napravit neku poljsku kučicu.

Vidi na opčini tamo. Oni ti sve znaju. Samo daj plavu kuvertu, malo podmaži, krema za ruke. Mogu te ja upoznat s njima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176269
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 13:16

Poroshenko's brother, Mykhailo, older by eight years, died in a 1997 car accident under mysterious circumstances

https://en.wikipedia.org/wiki/Petro_Poroshenko#Early_life_and_education

Onda mu nije brat kad je ovi umra 1997.

A šta ja znam. Ista čunka ko ovi Porošenki i isto iz Ukrajine i isto vlasnik brodogradilišta a i Porošenko je vlasnik brodogradilišta.

Nije on bija predsjednik tad pa ne znam pa ne mogu sad povezat al ovako liči na njega a isto vlasnik brodogradilišta u Ukrajini ko i ovi.

Đava će znat. Oli ih ja gledan puno. Jebe se mene tamo za nekog Ukrajinca i njegova brodogradilišta.Gledan di su pare i čist račun i duga ljubav i živija ti meni sto godina, ja ti doša na sprovod.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176269
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 13:36

To bi tribalo bit ovo.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 242894741

https://www.booking.com/hotel/hr/sutivan-seaside-apartment.hr.html?activeTab=photosGallery

Ovaj se objekt nalazi na 1 minutu hoda od plaže. Objekt Sutivan seaside apartment nalazi se u Sutivanu, a nudi besplatne bicikle i terasu. Do plaže Likva ima 2,1 km. Objekt nudi klimatiziran smještaj, privatno parkiralište i besplatan WiFi.

Ovaj apartman uključuje 2 spavaće sobe, kuhinju s mikrovalnom pećnicom i hladnjakom, TV ravnog ekrana, prostor za sjedenje te kupaonicu s tušem.

U sklopu apartmana moguće je dogovoriti najam bicikla.

Najbliža zračna luka je Zračna luka Brač, a udaljena je 19 km od objekta Sutivan seaside apartment.

---

Al uglavnom ovde negdi 5000 kvadrata , cijena 110 eura , kešira mi pola milja eura, hvala doviđenja.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 242894724

To je ledina bila, i onda fino kako baš na rubu mista, lipo je uvalili da upada u građevinsku i aj zdravo.

Negdi ode, pet tisuća kvadrata al to prije 15 godina, možda neštop manje i 110 eura kvadrat i pajdo kešira po miljona eura na ruke odnosno na račun priko banke al u osnovi KEŠ.

Samo pribacija transakciju sa svog računa na naš a u isto vrime u kancelariji se potpisuje kupoprodajni.

Sve u real vremenu.

Nema na povjerenje ništa. U real vremenu. Ko u filmovima. lol!


Last edited by RayMabus on 27/3/2022, 13:42; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176269
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 13:40

Al dobro to bila ta jedna parcela uz more a ove su ostale unutra.

Oko šezdeset tisuća kvadrata sve skupa i sad kad je baba umrla prije misec i po dana a tri su kćeri sad će se one podilit pa će prodavat jer šta će s tin.

To šikara, kamen, borovina di koja maslina a sve raštrakno.

Nisu uz more jebi in mater.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176269
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by vili40 27/3/2022, 13:45

RayMabus wrote:Al dobro to bila ta jedna parcela uz more a ove su ostale unutra.

Oko šezdeset tisuća kvadrata sve skupa i sad kad je baba umrla prije misec i po dana a tri su kćeri sad će se one podilit pa će prodavat jer šta će s tin.

To šikara, kamen, borovina di koja maslina a sve raštrakno.

Nisu uz more jebi in mater.
kad se more povisi za koji metar onda ovi koji su sad uz more neće imati ništa a u prvi plan pada ono iza
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 27/3/2022, 13:46

RayMabus wrote:1 hektar = 10 tisuća metara

A slušaj ta Mirca su ti koliko meni u glavi između Supetra i SUtivana.

E sad prije nekih 15 godina il tako nešto ja san u centru Sutivana ( uz sam rub centra, građevinska zona ) proda tj mi smo pordali 5 tisuća kvadrata po 110 eura kvadrat a to ispalo negdi po miljona eura.

Neki Ukrajinac ili Rus a vlasnik brodogradilišta u Ukrajini. Onako liči baš na onoga Porošenka iz Ukrajine. Možda je i on to. To je bilo prije 15 godina a onda on još nije bija predsjednik pa lako moguće a liči totalno na njega i još iz Ukrajine i još ima i svoje brodogradilište u Ukrajine.

Ne bi me iznenadilo i da je on. Možda mu je to brat. Tko će to znat, a isto Ukrajina i vlasnik brodogradilišta u Ukrajini a nema tih brodgadilišta u Ukrajini sad toliko pa lako moguće. Imali večeru, potpisali, dogovorili sve, da keš i sad neki hotel il neke tu apartmane tu napravija, šta ja znam, jebe me se za tuđe poslove i šta će on i šta neće.

Uz more ti je to 100 euro kvadrat i to je bilo prije 15 godina a sad je i skuplje a unutra...a čuj...Mirca su selo, nisu ona uz more nego koji kilometar dalje a između Supetra i SUtivana.

A to je ravno ta zona. Pravac je tu.

Mirca su naselje u sastavu Grada Supetra, na otoku Braču, u Splitsko-dalmatinskoj županiji. Nalaze se 3 kilometra zapadno od Supetra, na cesti prema Sutivanu, od kojeg su udaljena također 3 kilometra.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Mirca

To ti je pravac i to ti je ravno al ako te ne zanima poljopriovreda onda radije idi tamo di je grbavije i još u unutrašnjost jer ti je jeftinija zemlja i svakako ti je poljopriovredna pošto to nisu građevinske parcele.

Tu gledaj ako oćeš neku hacijendu. Imaš pravo na određnu kvadraturu napravit neku poljsku kučicu.

Vidi na opčini tamo. Oni ti sve znaju. Samo daj plavu kuvertu, malo podmaži, krema za ruke. Mogu te ja upoznat s njima.
ima razliitih zemljišta pa tako i različitih cijena u istoj kategoriji... evo u Mirca ima npr 8000 kvadrata za 12 eura po kvadratum što bi bilo 96 000 eura što je za poljoprivredno zemljište sa nasadom maslina od 175 komada sasvim ok i prihvatljiva cijena...

evo oglasa

Opis oglasa

Prodajemo poljoprivrednu parcelu sa 175 rodnih maslina, struja, voda, put. Parcela je smještena 1000 metara od mora, 650 m od glavne ceste na putu prema Sutivanu. Cijena je 12 €/m

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 13:52

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:

Tu gledaj ako oćeš neku hacijendu. Imaš pravo na određnu kvadraturu napravit neku poljsku kučicu.

Vidi na opčini tamo. Oni ti sve znaju. Samo daj plavu kuvertu, malo podmaži, krema za ruke. Mogu te ja upoznat s njima.
ima razliitih zemljišta pa tako i različitih cijena u istoj kategoriji... evo u Mirca ima npr 8000 kvadrata za 12 eura po kvadratum što bi bilo 96 000 eura što je za poljoprivredno zemljište sa nasadom maslina od 175 komada sasvim ok i prihvatljiva cijena...

evo oglasa

Opis oglasa

Prodajemo poljoprivrednu parcelu sa 175 rodnih maslina, struja, voda, put. Parcela je smještena 1000 metara od mora, 650 m od glavne ceste na putu prema Sutivanu. Cijena je 12 €/m
E a triba vidit jel ima pogled na more. Veber oće pogled na more. Da je tija kupit samo zelenu oazu moga je to i u Topuskome.

Znan ja šta on oće. Pogled na more.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176269
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 14:06

Tokom razgovora s novinarima, Pasečnik je izjavio kako građani Luganska imaju pravo izraziti svoje mišljenje o tome da li će Lugansk svoj put nastaviti kao nezavisna republika ili kao dio Ruske Federacije.

"Mislim da će u bliskoj budućnosti na teritoriji republike biti održan referendum na kojem će narod ostvariti svoje apsolutno ustavno pravo i izraziti svoje mišljenje o ulasku u Rusku Federaciju", rekao je Pasečnik.

Povodom izjave Pasečnika oglasio se i ruski zvaničnik Andrej Klišas koji je pozdravio razmišljanja lidera Luganska te je poručio kako građani prema ustavu imaju pravo da se izjašnjavanju o ovakvim pitanjima.

"Građani Narodne Republike Donjeck i Narodne Republike Lugansk imaju pravo da odlučuju o pridruživanju Rusiji u skladu sa svojim ustavima", rekao je Klišas.

Nekoliko dana prije ruske invazije na Ukrajinu, lideri Donjecka i Luganska zatražili su od Rusije i Vladimira Putina da prizna njihovu nezavisnost što je Kremlj i uradio 21. februara.

Tri dana kasnije, Rusija je pokrenula invaziju na Ukrajinu, a napad je definiran kao "specijalna vojna operacija" koja kao jedan od ciljeva ima i oslobađanje regije Donbas na istoku Ukrajine.

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/lider-luganska-nasa-republika-bi-uskoro-mogla-odrzati-referendum-o-pridruzivanju-rusiji/220327030

:^0
RayMabus
RayMabus

Posts : 176269
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 14:20

Današnja događanja mogu se promatrati iz te perspektive. Ali i osvijetliti kroz novu percepciju. Zapravo, sve ovisi o percepciji! Pogotovo iz percepcije u glavama vođa. Mislim da je u Putinovoj glavi percepcija upravo takva – taj čin, odnosno želju Ukrajine da uđe u NATO, on ne doživljava kao suvereno pravo bilo koje neovisne države na sklapanje saveza, već kao svojevrsnu povijesnu reminiscenciju “Drang nach Osten” – proboj na Istok – strategiju njemačke (u ovom slučaju zapadne) geopolitike! Vjerojatno je percepcija na Zapadu slična – interesi Ukrajine su nebitni, sve dok se ostvaruju njihovi geostrateški planovi. U oba slučaja, Ukrajina nije ništa drugo do “kolateralna šteta”, poligon za ispitivanje utjecaja velikih sila. Nažalost!

Zato Putin raspad SSSR-a često naziva najvećom „geopolitičkom katastrofom“ 20. stoljeća! Spomenuo je to u određenoj varijanti u svom posljednjem govoru, neposredno prije napada na Ukrajinu. Jer padom SSSR-a i iracionalnom politikom tadašnjeg vodstva, Rusija je gubitkom baltičkih država i Ukrajine izgubila stratešku prednost obrane svoje zemlje. Tako golemi ruski teritorij, kojemu se može pristupiti samo iz njegovog “srca”, ostaje nebranjen! Putin želi koliko god može ispraviti tu „povijesnu grešku“ i „geopolitičku katastrofu“! Stoga je Ukrajina za njega “biti ili ne biti”!

U ovom trenutku Ukrajinu vidi kao geostratešku točku – otvorena vrata Moskve. Na sjeveru Rusija, iako graniči sa zemljama koje su sada pod zapadnim utjecajem – Estonijom, Latvijom i Litvom – još uvijek iza sebe ima Kalinjingrad (koji se proteže do Baltičkog mora na sjeveru i graniči s Poljskom i Litvom na sjeveroistoku). NATO je stoga vrlo ranjiv u baltičkim državama, upravo zbog strateškog položaja Kalinjingrada. Ovaj strateški lociran grad, nekadašnji Keninsberg, bio je rodno mjesto velikog filozofa Immanuela Kanta, nekada dio Pruskog Carstva. S Postdamskim sporazumom, 1945., postao je dio sovjetske države. Rusija je danas na prostoru Kaljiningrada razmjestila velik dio svog obrambenog naoružanja, a prema posljednjim informacijama, tijekom aktualnog sukoba s Ukrajinom na tom području razmješta i hiperzvučne projektile.

U središnjem dijelu spomenutog “Heartlanda” Rusije nalazi se Bjelorusija koja je pod ruskom kontrolom i time je otklonjena opasnost od ulaska kroz Minsk.

Jedina “vrata” koja ostaju otvorena prema “srcu Rusije” jesu kroz Ukrajinu. U geopolitičkom smislu, to je bit događaja! Često spominjana teza da će projektili NATO-a u Ukrajini biti u Moskvi za pet minuta je zapravo neutemeljena, jer im već sada treba isto toliko vremena s prostora Estonije, Litve i Latvije. Ili teza da Rusija sebi neće dopustiti da graniči s NATO-om, nema smisla, budući da već graniči. Jedini razlog je taj što Putin ne želi dopustiti još jednu zemlju pod kontrolom Zapada u svom (ruskom) srcu!

S Ukrajinom u NATO-u, s Rusijom je gotovo – to je Putinovo iskustvo! U nekim od izjava njegovih najbližih suradnika to je ocijenjeno kao “borba na život i smrt”! Zato je ovaj razvoj događaja sve zatekao. Putin to vidi kao povijesnu prekretnicu koju mora riješiti u svoju korist, u korist Rusije. Ali u korist Rusije kao nove svjetske sile. Naime, pitanje “života i smrti” uopće nije samo pitanje opstanka Rusije, nego pitanje hoće li Rusija biti velika sila ili ne! Nije pitanje postojanja ruske države, nego njezinog pozicioniranja od regionalne do globalne sile! Putin je odlučio Rusiju učiniti globalnom! On vidi otvorene mogućnosti nakon očitog pada američke unipolarne dominacije, stoga Rusiju nastoji vratiti na geopolitičku kartu i ispraviti “povijesnu pogrešku.” Bez Ukrajine Rusija neće “umrijeti”, već će “umrijeti” kao svjetska sila. A Putin je želi baš takvu.

No, bojim se da će nas sve skupo koštati ova bitka „na život i smrt“, ta preraspodjela svjetskih sila na geopolitičkoj karti. Previše! Uglavnom Europu, i naravno Ukrajinu. Ali ova geopolitika će i Ruse mnogo koštati. Cijelu svoju akademsku karijeru posvetio sam Rusiji, volim i rusku kulturu i ruski narod. No, uvjeren sam da će to skupo koštati Rusiju!

S političkog, gospodarskog i povijesnog gledišta:

1. Rusija je uspjela kao nikada prije ujediniti Zapad, posebno NATO. To će dovesti do monopolizacije neoliberalne ideologije, zapadne propagande, jedinstvenog globalnog narativa i “kraljevstva laži” protiv kojeg se Putin bori;

2. Ekonomske sankcije teško će pogoditi rusko gospodarstvo, iako su se za to pripremali (djelomično i za isključenje iz SWIFT sustava). Naime, ekonomski je Rusija jednako povezana s Europom, ako ne i više, nego s Kinom;

3. Rusija se ovim činom gurnula u zagrljaj Azije i u političkom, ali posebno u povijesnom smislu, dugoročno odvojena od civilizacije kojoj suštinski pripada – europske. Tako je klinu kulturnoj svijesti Rusije dodatno uronjen u njezino već podijeljeno nacionalno tkivo između Istoka i Zapada. A Rusija je ipak europska zemlja!

4. I konačno, s ovim je dugoročno, na vrlo dugi rok, Rusija izgubila ionako krhku podršku koju je imala u Ukrajini. Čak i ako dobije rat i u potpunosti “integrira” Ukrajinu u svoju sferu utjecaja, nakon ovog čina trebala bi nekako živjeti sa stanovništvom tog teritorija.

U biti, ovo je bratoubilački rat, u kojem će najviše stradati Ukrajina, Rusija, a potom i Europa. Najveći pobjednik je, naravno, Kina. Mudra Kina! Jednom sam rekao, opet ću ponoviti – takve zemlje, “meke trbuščiće” većim državama, kao što je naša (autor je iz Sjeverne Makedonije), nitko nikada nije tretirao na bilo koji drugi način, osim kao poligon za ostvarivanje vlastitih imperijalnih interesa. I u tom smislu iskreno i najdublje žalim i Ukrajince. Užas me obuzima za svakim ljudskim životom koji će biti izgubljen u ovom ludilu. Nažalost, živimo u povijesnim vremenima kada svjedočimo “porođajnim mukama” novog multipolarnog svijeta. Bog s nama!

Autor je profesor filozofije na sveučilištu Goce Delčev u Štipu i kolumnist sjevernomakedonskog medija „Nova Makedonija“.

https://www.geopolitika.news/analize/trajce-stojanov-operacija-barbarossa-u-kontekstu-rusko-ukrajinskog-rata/

Odličan osvrt. :tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176269
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 27/3/2022, 14:28

RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:

Tu gledaj ako oćeš neku hacijendu. Imaš pravo na određnu kvadraturu napravit neku poljsku kučicu.

Vidi na opčini tamo. Oni ti sve znaju. Samo daj plavu kuvertu, malo podmaži, krema za ruke. Mogu te ja upoznat s njima.
ima razliitih zemljišta pa tako i različitih cijena u istoj kategoriji... evo u Mirca ima npr 8000 kvadrata za 12 eura po kvadratum što bi bilo 96 000 eura što je za poljoprivredno zemljište sa nasadom maslina od 175 komada sasvim ok i prihvatljiva cijena...

evo oglasa

[size=31]Opis oglasa[/size]

Prodajemo poljoprivrednu parcelu sa 175 rodnih maslina, struja, voda, put. Parcela je smještena 1000 metara od mora, 650 m od glavne ceste na putu prema Sutivanu. Cijena je 12 €/m
E a triba vidit jel ima pogled na more. Veber oće pogled na more. Da je tija kupit samo zelenu oazu moga je to i u Topuskome.

Znan ja šta on oće. Pogled na more.
Ima
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Img_2025

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 14:29

RayMabus wrote:

U ovom trenutku Ukrajinu vidi kao geostratešku točku – otvorena vrata Moskve. Na sjeveru Rusija, iako graniči sa zemljama koje su sada pod zapadnim utjecajem – Estonijom, Latvijom i Litvom – još uvijek iza sebe ima Kalinjingrad (koji se proteže do Baltičkog mora na sjeveru i graniči s Poljskom i Litvom na sjeveroistoku). NATO je stoga vrlo ranjiv u baltičkim državama, upravo zbog strateškog položaja Kalinjingrada. Ovaj strateški lociran grad, nekadašnji Keninsberg, bio je rodno mjesto velikog filozofa Immanuela Kanta, nekada dio Pruskog Carstva. S Postdamskim sporazumom, 1945., postao je dio sovjetske države. Rusija je danas na prostoru Kaljiningrada razmjestila velik dio svog obrambenog naoružanja, a prema posljednjim informacijama, tijekom aktualnog sukoba s Ukrajinom na tom području razmješta i hiperzvučne projektile.

U središnjem dijelu spomenutog “Heartlanda” Rusije nalazi se Bjelorusija koja je pod ruskom kontrolom i time je otklonjena opasnost od ulaska kroz Minsk.

Jedina “vrata” koja ostaju otvorena prema “srcu Rusije” jesu kroz Ukrajinu. U geopolitičkom smislu, to je bit događaja!
Često spominjana teza da će projektili NATO-a u Ukrajini biti u Moskvi za pet minuta je zapravo neutemeljena, jer im već sada treba isto toliko vremena s prostora Estonije, Litve i Latvije. Ili teza da Rusija sebi neće dopustiti da graniči s NATO-om, nema smisla, budući da već graniči. Jedini razlog je taj što Putin ne želi dopustiti još jednu zemlju pod kontrolom Zapada u svom (ruskom) srcu!

S Ukrajinom u NATO-u, s Rusijom je gotovo – to je Putinovo iskustvo! U nekim od izjava njegovih najbližih suradnika to je ocijenjeno kao “borba na život i smrt”! Zato je ovaj razvoj događaja sve zatekao. Putin to vidi kao povijesnu prekretnicu koju mora riješiti u svoju korist, u korist Rusije. Ali u korist Rusije kao nove svjetske sile. Naime, pitanje “života i smrti” uopće nije samo pitanje opstanka Rusije, nego pitanje hoće li Rusija biti velika sila ili ne! Nije pitanje postojanja ruske države, nego njezinog pozicioniranja od regionalne do globalne sile! Putin je odlučio Rusiju učiniti globalnom! On vidi otvorene mogućnosti nakon očitog pada američke unipolarne dominacije, stoga Rusiju nastoji vratiti na geopolitičku kartu i ispraviti “povijesnu pogrešku.” Bez Ukrajine Rusija neće “umrijeti”, već će “umrijeti” kao svjetska sila. A Putin je želi baš takvu.


Autor je profesor filozofije na sveučilištu Goce Delčev u Štipu i kolumnist sjevernomakedonskog medija „Nova Makedonija“.

https://www.geopolitika.news/analize/trajce-stojanov-operacija-barbarossa-u-kontekstu-rusko-ukrajinskog-rata/

Odličan osvrt. :tu

Premijer Bavarske: Rusija nije neprijatelj Europi
Post by RayMabus Sun 23 Jan - 11:07

Smislija san i novi bojni poklič za ovu situaciju : Za Ukrajinu spremni.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Bitka-za-stalingrad_5a7431ce6db52_970xr

Ha ha ha ha ha ha ha
RayMabus
RayMabus

Posts : 176269
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by crvenkasti 27/3/2022, 14:46

ja sam glup
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28798
2014-04-17


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by aben 27/3/2022, 14:48

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:

--
šta sa auton odvede na preradu... za 200 litara ulja tebi i ajmo reč da ima i 200 litara ulja sebi vam treba 3 tone maslina... jebate pa koliko on to puta prevaža sa auton...
Pa uljara mi je odma ispod parcele zračna udaljenost niti 400 metara. Zet bere svoje , ja i ćaća svoje i onda kad se skupi oko šta ja znam 500 kila onda u auto i odvede tu mi je uljara poviše kuće.

Neman ja bačava toliko da bi drža 3 tone maslina nego dva tri badnja al uglavnom ovaj jedan malo veći pa tu iskrcavamo pa onda par dana beri i onda vikendom se naručimo i utrpamo u auto i na preradu.

Di ću držat tri tone maslina ? To mora bit u slanoj vodi ( morska voda, takva razina soli da je drži konzerviranu ). Može do tri dana bit u vrići al ako je više upali se maslina pa ti bude ulje užeglo. Usra si ulje ako ga ne staviš u posoljenu vodu ili ga ne preradiš najkasnije tri dana od branja.

Pa ne možeš to držat vanka u vrići više od tri dana jer se upali maslina i bude ti ulje užeglo.

Imaj u vidu da ima i kišnih dana pa ne možeš brat a ne možeš ih držat vanka duže od tri dana jer se upali maslina pa ne valja ulje a gužva je na uljari jer svi beru i dolazit prerdit pa se moraš naručit i onda zapiše se tamo vikendom jedan sat i dođemo i ubaci i preradi i onda nova tura idući vikend i tako misec do misec i po dana, zavisi već koliko je rodilo.
Ovo ti je meni od rođaka uljara.  Ja ti se prezivan Novak a ovo ti je Novak commerc i u sklopu toga je uljara a ovo ti je magistrala kroz Kaštela i ovo ti je Kaštel Lukšić, a meni ti je ta zemlja od 7000 ravne površine odma poviše ove magistrale a uljara je ispod te magistrale.

To ti nema 400 metara zračne linije moje polje i ta uljara. A kuća mi je ispod u mistu, 50 metara od mora u centru.

Ja san ti radija u ovj uljari dvi sezone, davno kad je tek otvorija jer to su talijanski strojevi a ja ti znan talijanski savršeno jer san tri godine tamo radija ( u Italiji ) i onda mu triba čovik koji se razumi u strojeve a ja san strojarski tehničar i koji zna talijanski jezik jer sve upute na talijanski i onda mu te dvi prve dvi sezone kad je počeja radit, ja radija ( da se uhodaju, da ih obučin pošto znan jezik i to mi je struka strojarstvo ) skupa sa ton ekipon tamo jer tu ima trgovinu građevinskog materijala pa je naknadno otvorija i uljaru.

Vidiš natpis uljara na slici ( zelenim slovima tamo na krovu u daljini ) :


Velika uljara, ogromna. Još on to kasnije doda par mišalica jer je bila navala pa doda još dvi mišalice i još doda sa strane isto ugradija još jednu centrigufu.

Ima posla on ko u priči jer u centru Kaštela i onda vata puno toga okolo, dosta je zgodna lokacija, odma uz magistralu, samo se spustiš s magistrale u njega, a ima i s južne strane ulaz.
 
Novače

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 14:50

crvenkasti wrote:ja sam glup
A ja san Boli me kurac i čekam da Mariupolj pad da se mogu smijat ovon idiotu :

"Sve me zabrinjava. Vi vidite jednu rekao bih, navijačku opredijeljenost, i bezbroj tumačenja. Ono što je za nas važno jeste da mi čuvamo sebe", rekao je.

Dodao je da ga zabrinjava izjava američkog predsjednika Joea Bidena "da se pripremimio na dugotrajnu borbu u Ukrajini".

"Bidena poznajem kao vrlo opreznog čovjeka koji sve priprema. U našem prvom razgovoru sam shvatio da ima tim koji ga izuzetno priprema, ako je nešto rekao, nije to rekao slučajno", kazao je, prenosi B92.

https://www.klix.ba/vijesti/regija/Suljo-optuzio-britanski-guardian-da-laze-mir-u-regionu-nije-ugrozen/220327020
RayMabus
RayMabus

Posts : 176269
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 31 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 31 of 50 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum