ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by veber 27/3/2022, 10:34

marcellus wrote:Gle, petokraka...

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 F_239410
kaj si stariji sve više sličiš baretu

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 10:42

Brač je otok a čim je nešto otok imaš i troškove prijevoza a tu je i voda koja je na otocima skuplja.

To jedino ako i živiš na otoku pa onda imaš nešto zemlje pa ti je to razbribriga a usput i popuniš kućni proračun a inače ako moraš s kopna ...onda se to ne isplati.

Iman ja te zemlje po Sutivanu raštrkano, sve ukupno šezdest tisuća kvadrata i sad baba umrla prije misec dana i sad tri ćeri pa će se to podili al iman ja ode u Kaštelima oda poviše kuće ravnu parcelu ( sedam tisuća kvadrata ravnice ), plodna zemlja, i još par parcela okolo i ove godine ubrali i preradili skoro 200 litara maslinovog ulja tako da ja ni vremenski i da oću ne mogu brat a kamo li obrađivat te masline na Braču.

A ima svega na tim parcelama, šikara, borovina, maslina.

To nekome iz sela dali tamo pa nek pila drva i drži to uredno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 10:49

RUSIJA je počela uništavati ukrajinska skladišta goriva i hrane, što znači da će vlada morati rastegnuti zalihe u bliskoj budućnosti, rekao je danas savjetnik ukrajinskog ministarstva unutarnjih poslova Vadim Denisenko.

Govoreći na lokalnoj televiziji, Denisenko je rekao i da Rusija rotacijom dovodi snage na ukrajinsku granicu te da bi mogla ponovno pokušati napredovati u invaziji na Ukrajinu.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/rusija-pocela-unistavati-ukrajinske-zalihe-hrane-i-goriva-kazu-ukrajinci/2350899.aspx?index_ref=rubrika_vijesti_najnovije_d
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by veber 27/3/2022, 10:50

RayMabus wrote:Brač je otok a čim je nešto otok imaš i troškove prijevoza a tu je i voda koja je na otocima skuplja.

To jedino ako i živiš na otoku pa onda imaš nešto zemlje pa ti je to razbribriga a usput i popuniš kućni proračun a inače ako moraš s kopna ...onda se to ne isplati.

Iman ja te zemlje po Sutivanu raštrkano, sve ukupno šezdest tisuća kvadrata i sad baba umrla prije misec dana i sad tri ćeri pa će se to podili al iman ja ode u Kaštelima oda poviše kuće ravnu parcelu ( sedam tisuća kvadrata ravnice ), plodna zemlja, i još par parcela okolo i ove godine ubrali i preradili skoro 200 litara maslinovog ulja tako da ja ni vremenski i da oću ne mogu brat a kamo li obrađivat te masline na Braču.

A ima svega na tim parcelama, šikara, borovina, maslina.

To nekome iz sela dali tamo pa nek pila drva i drži to uredno.
imaš ti kurac.
ali ako ti je skrbnik zainteresiran da bi prodao na sutivanu možemo pregovarati.
interesira me isključivo poljoprivredno zemljište u zoni gdje je zabranjena gradnja.
minimum je 0,5ha ali kvadratnog oblika
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 10:54

RUSKO ministarstvo obrane oglasilo se o jučerašnjem raketnom napadu na Lavov, grad na krajnjem zapadu Ukrajine.

Rusi su objavili da su "pogodili vojne mete u Lavovu preciznim krstarećim projektilima". Ministarstvo navodi da je pogođeno skladište goriva kod Lavova koje je koristila ukrajinska vojska. Uz to, tvrde da su pogodili pogon u Lavovu u kojem su Ukrajinci popravljali svoje sustave protuzračne obrane, radare i tenkovske ciljnike.

"Oružane snage Ruske Federacije nastavljaju s ofenzivnim operacijama u skladu sa specijalnom vojnom operacijom", rekao je glasnogovornik ruskog ministarstva obrane.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/rusija-objavila-snimku-krstarecim-projektilima-unistili-smo-vojne-ciljeve-u-lavovu/2350912.aspx?index_ref=rubrika_vijesti_najnovije_d

Stavuili su snimke a na ovoj slici ne znan šta je ovo al pari ak neka parkirana samohodna haubica il tako nešto.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 352c0603-bbac-451b-ad01-53efb1c7ed7e
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 10:57

veber wrote:
RayMabus wrote:Brač je otok a čim je nešto otok imaš i troškove prijevoza a tu je i voda koja je na otocima skuplja.

To jedino ako i živiš na otoku pa onda imaš nešto zemlje pa ti je to razbribriga a usput i popuniš kućni proračun a inače ako moraš s kopna ...onda se to ne isplati.

Iman ja te zemlje po Sutivanu raštrkano, sve ukupno šezdest tisuća kvadrata i sad baba umrla prije misec dana i sad tri ćeri pa će se to podili al iman ja ode u Kaštelima oda poviše kuće ravnu parcelu ( sedam tisuća kvadrata ravnice ), plodna zemlja, i još par parcela okolo i ove godine ubrali i preradili skoro 200 litara maslinovog ulja tako da ja ni vremenski i da oću ne mogu brat a kamo li obrađivat te masline na Braču.

A ima svega na tim parcelama, šikara, borovina, maslina.

To nekome iz sela dali tamo pa nek pila drva i drži to uredno.
imaš ti kurac.
ali ako ti je skrbnik zainteresiran da bi prodao na sutivanu možemo pregovarati.
interesira me isključivo poljoprivredno zemljište u zoni gdje je zabranjena gradnja.
minimum je 0,5ha ali kvadratnog oblika
A dobro mislija san u smislu ima mi familija. Ne iden ti ja na taj Brač godinama.

To od matere mater a onda kako ja sa svojon materon ne pričan onda nek to ide sestri i jebe se mene.

Iman ja svoje zemlje i parcela i više nego dovoljno ode oko kuće u Kaštelima. Samo mi još triba to tamo a prijevoz trajektom pa skuplja voda pa šetaj od parcele pa krči. Potrošiš više love dok to dovedeš u red nego šta ćeš iz toga izvuć. Šta je najgore ja ne mogu to ni brat ( masline ) jer u isto vrime iman svoje u Kaštelima brat a ove godine blizu 200 litara ulja pa onda sad zamisli koliko to posla ima. Pun mi je kurac i mojih a kamo li još ić na Brač pa i te brat. Ma da ne bi slučajno. Pun mi je ih kurac i ovako i ovo svoje šta moran pobrat.

Dali čoviku iz sela da to malo drži uredno pa on sebi pila drva i bere masline šta ima tu i drži čisto i vidi se da netko brine.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 27/3/2022, 11:01

zarobljeni rusi neznam gdje je ovo ne da mi se googlati
https://twitter.com/hochu_dodomu/status/1508003617453879300

evo ukr protunapad u jednom selu kod harova.. husarivka.. googlat cu gdje je .. 
https://twitter.com/hochu_dodomu/status/1507960274610970627

na ovoj slici par komada ruskih vozila, par komada artiljerije i jedan tenk.. nije mala količina, samo na toj slici to vrijedi nekoliko desetaka milijuna kn opreme

i evo još jedna "gadnija snimka".. poginuli rusi , uništena ruska tehnika , opet ne poznata lokacija, vjerojatno dio ukrainskog protu napada ili kod kijeva, ili harkiva, ili dole hersona

https://twitter.com/hochu_dodomu/status/1508003617453879300

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20981
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 27/3/2022, 11:04

evo googla sam  Гусарівка se nalazi 20km od Izjuma , strateški važne pozicije koju su Rusi nakon teškog ratovanja osvojili a taj Izjum im je bitan za opkoljavanje Ukrainaca dole u Donbasu. On je jedan od pravaca gdje bi RU vojska trebala ići,


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20981
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 27/3/2022, 11:05

michaellcmacha wrote:
i naravno da huligan o tom ne zna ništa, niti će ikad znati jer takvi su se i onda kao i uvijek skrivali u podrumima kad je grmilo
odi tuci neko zavezano dijete po dvoranama, časniče.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 11:13

RayMabus wrote:
veber wrote:
RayMabus wrote:Brač je otok a čim je nešto otok imaš i troškove prijevoza a tu je i voda koja je na otocima skuplja.

To jedino ako i živiš na otoku pa onda imaš nešto zemlje pa ti je to razbribriga a usput i popuniš kućni proračun a inače ako moraš s kopna ...onda se to ne isplati.

Iman ja te zemlje po Sutivanu raštrkano, sve ukupno šezdest tisuća kvadrata i sad baba umrla prije misec dana i sad tri ćeri pa će se to podili al iman ja ode u Kaštelima oda poviše kuće ravnu parcelu ( sedam tisuća kvadrata ravnice ), plodna zemlja, i još par parcela okolo i ove godine ubrali i preradili skoro 200 litara maslinovog ulja tako da ja ni vremenski i da oću ne mogu brat a kamo li obrađivat te masline na Braču.

A ima svega na tim parcelama, šikara, borovina, maslina.

To nekome iz sela dali tamo pa nek pila drva i drži to uredno.
imaš ti kurac.
ali ako ti je skrbnik zainteresiran da bi prodao na sutivanu možemo pregovarati.
interesira me isključivo poljoprivredno zemljište u zoni gdje je zabranjena gradnja.
minimum je 0,5ha ali kvadratnog oblika
A dobro mislija san u smislu ima mi familija. Ne iden ti ja na taj Brač godinama.

To od matere mater a onda kako ja sa svojon materon ne pričan onda nek to ide sestri i jebe se mene.

Iman ja svoje zemlje i parcela i više nego dovoljno ode oko kuće u Kaštelima. Samo mi još triba to tamo a prijevoz trajektom pa skuplja voda pa šetaj od parcele pa krči. Potrošiš više love dok to dovedeš u red nego šta ćeš iz toga izvuć. Šta je najgore ja ne mogu to ni brat ( masline ) jer u isto vrime iman svoje u Kaštelima brat a ove godine blizu 200 litara ulja pa onda sad zamisli koliko to posla ima. Pun mi je kurac i mojih a kamo li još ić na Brač pa i te brat. Ma da ne bi slučajno. Pun mi je ih kurac i ovako i ovo svoje šta moran pobrat.

Dali čoviku iz sela da to malo drži uredno pa on sebi pila drva i bere masline šta ima tu i drži čisto i vidi se da netko brine.
Maslina se bere tamo od 20.10 pa nadalje a ja iman toga pun kurac ode u Kaštelima i mi to beremo misec dana najmanje , znači dođe Božić itd a te na Braču su isto oblice vrsta i sad ić tamo.... pa meni triba auto pa trči vamo tamo pa stavljaj u vodu ( posoljena voda jel , triba ti i bačva) pa beri opet nakon šta san već misec i po dana bra svoje , pa traži uljaru po Braču jel ima mista itd a još to raštrkano na par parcela u zaleđu Sutivana itd.

Aj ti moj odjebi...ja nema ni vremenski to mogućnost brat ni da oću a da ne pričan da mi je puna kapa maslina nakon šta misec il misec i po beren svoje ( samo ove godine blizu 200 litara ulja, tri četri puta ih prerađivali skupa sa zeton jer ima i on svoje pa onda on auton odvede i svoje i naše na preradu ).

Dali čoviku iz sela, izvoli pilaj drva, beri masline ako oćeš samo nek je uredno i nek se vidi da netko tu radi jer ima taj zakon da moraš držat čisto radi požara i neki zakon o tome da se moraš brinit za zemlju tj da se vidi da je obrađeno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by jastreb 27/3/2022, 11:23

marcellus wrote:Gle, petokraka...

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 F_239410
Da,i?

Neki dan su prikazivali kolonu ukrajinskih tenkov,i jedan je na sebi imao crvenu zastavu sa zvijezdom,srpom i čekićem.

Par dana prije Putin je u javnom obraćanju osuo drvlje i kamenje na Lenjina,Staljina,Hruščova i boljševičku sovjetsku partiju.

Hoces reći da je Putin komunist.

Kao što Vuxadinare ima fetiš na Srbe,ti doživljavaš extazu na komunist.simbole.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 11:31

Ministarstvo obrane Velike Britanije objavilo je jutros ažurirane podatke o najnovijim borbama u Ukrajini. Naveli su da ruske snage nastavljaju gađati ciljeve širom Ukrajine, uključujući mnoga gusto naseljena civilna područja.

Rusija se i dalje oslanja na rakete lansirane iz ruskog zračnog prostora kako bi smanjila izloženost svojih aviona ukrajinskoj protuzračnoj odbrani.

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/zelenski-trazi-jace-oruzje-od-nato-a-ne-mozemo-obarati-avione-mitraljezima/220327012
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 11:34

prije 2h

Trgovci izvezli prve zalihe ukrajinskog kukuruza u Evropu
Trgovci su vozom izvezli prve zalihe ukrajinskog kukuruza u Evropu, pošto su morske luke u zemlji i dalje blokirane zbog ruske vojne operacije, saopštila je danas poljoprivredna konsultantska kuća APK-Inform.

“Prve serije od nekoliko hiljada tona kukuruza već su izvezene preko zapadne kopnene granice Ukrajine”, navodi APK-Inform u saopštenju, prenosi Tanjug agenciju Reuters.

“Poteškoće sa logistikom i dalje postoje, ponuda i dalje prevladava nad potražnjom, ali cijene su prestale da padaju”, kaže se u saopštenju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 11:35

prije 2h

Rusija: Uništeni ukrajinski sistemi S-300 i Buk kod Kijeva
Ruske oružane snage uništile su ukrajinsko vojno skladište u kojem su se nalazili sistemi S-300 i Buk, u selu Plesetskoje, u blizini Kijeva, izjavio je danas glasnogovornik ministarstva odbrane Igor Konašenkov.

“Uništeno je skladište za protuzračnu odbranu, S-300 i Buk, u selu Plesetskoje, 30 kilometara jugozapadno od Kijeva, dugometnim projektilima visoke preciznosti”, kazao je Konašenkov, prenio je Tanjug agenciju TASS.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 11:37

prije 3h

Zelenski: Ukrajini potreban samo jedan jedan aviona i tenkova NATO-a
Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski je na svom Telegram kanalu izjavio da je Ukrajini potreban najmanje jedan posto aviona i tenkova koji skupljaju prašinu u zemljama NATO-a, optužujući partnere da su neodlučni u slanju oružja Kijevu.

Sigurnost Ukrajine, tvrdi Zelenski, ekvivalentna je sigurnosti cijele Evrope, prenijela je agencija RIA Novosti.

“Ono što imaju naši partneri, što jednostavno skuplja prašinu…Samo jedan posto svih NATO aviona i jedan posto svih tenkova NATO-a, jedan posto – mi ne tražimo više”, rekao je Zelenski u video poruci.

Prema njegovom mišljenju, potreba da se Kijevu osigura oružje je stav ne samo Ukrajine, već i kako je rekao, apsolutne većine stanovništva Evrope.

-

Pa imaš 168 zapljenjenih ruskih tenkova t-72 i t-80 , ja sinoć to izračuna sve.

Pa to ti je 1%
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 11:47

Ja da ti dan te tenkove on će ti gađat te remontne zavode di ih vidi na masi da su ko šta ti je jučer gađa remontni zavod kod Lavova.

Krstareće rakete uništile su Radioremontni pogon Lvov, gdje je, prema riječima Konašenkova, vršen remont i modernizacija protuzračnih raketnih sustava Tor i S-125, radarskih postaja za ratno zrakoplovstvo, opreme za elektroničko ratovanje i nišana za tenkove.

Guverner Maksym Kozytsky rekao je da su dvije rakete pogodile skladište goriva na istočnoj periferiji grada u subotu sredinom poslijepodneva, ranivši pet osoba, a dvije rakete su kasnije pogodile vojnu tvornicu.

https://www.geopolitika.news/vijesti/dok-je-biden-u-poljskoj-govorio-o-zastiti-ukrajine-rusi-su-u-lavovu-unistili-skladiste-goriva-i-vojno-industrijski-pogon/

Krpi se s tin ruskin šta si zapljenija i svojima šta imaš i to je to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 27/3/2022, 11:51

veber wrote:
michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
pitanje je bilo gdje su najobradivije površine u ukrajini i to nisu površine u ili kod odese...

--
AlfaOmega wrote:

Btw. longi, ev molbica za tebe. De mi analiziraj gdi je točno najobradivije ukrajinsko poljoprivredno zemljište.


Obraditi : radeći pripremati

Da, u pravu si. Pita i za kvantitet ( količinu ).

Uglavnom da zaključimo odgovor na pitanje gdje je točno najobradivije poljoprivredno zemljište u Ukrajini, Miha je u pravu a ja nisam.

Ja sam to shvatio kao najunosnije, najbolje za uzet i ostvarit profit a to je Odesa al ovdje je glagol obraditi i misli se i di su u državi najveće te obradive površine a ne nužno i najkvalitetnije ili unosnije.

Generalno najunosnije su ti Odesa ( taj humus se može donit dole pa ćeš imat tu kvalitetnu zemlju i na tim poljoprivrednim površinama ) al ovo najobradivije u smislu i kvantitete su one koje je Miha stavio.
pregovarao sam ja sa svojim gazdom  da pokrenemo proizvodnju tu na braču, isprva je bio ful in, htio je da već ove godine staramo, ali jebiga nije to samo tako... zemlja je preskup resurs i u smislu nabave i u smislu transporta plus instalacija... preskupo je to da bi se prosulo po kamenjaru... 
uglavnom ove godine ćemo samo probati jedan test napraviti... na par stotina sadnih posuda, samo da vidimo koji je input a koji prinos
silovanje zemlje je baš to.
silovanje.
priroda je stvorila habitat.
ostalo je silovanje.

na braču uredno se obrađuje zemlja. na hvaru, visu.

zašto invazivne vrste uvoziti?

crna zemlja iz ukrajine će za pet godina postati crvena.
možeš samo novim nasipavanjem imati crnu.

ali nikad nećeš prekriti crvenu.
kutijski uzgoj, ne čitaš što pišem... ništa se na braču uredno ne obrađuje... isključivo se pokušava nasaditi što više maslina, tek nešto malo vinograda i tu stojimo... sve ostalo je preveliki inputt, premale površine i shodno tomu dvomu mali prinosi... jedino kako je moguće isoristiti odličnu klimu i temperaturnu skalu je dopremiti potrebnu količinu humusa na otok, i sa istim raditi premiks te instalirati kutijski uzgoj kombinirano sa nekim kaskadno uređenim maslinikom... jebiga sad si me potegao pa da idem u detalje... naravnoda se kao baza koristi otočka zemlja koja je vodopropusna, ali ju je za plodovito i korijensko povrće neophodno premiksati sa humusom... nitko pak nije spominjao uvoz zemlje iz ukrajine... ja sam napisao da sam ja kupovao u mađarskoj tu crnu zemlju... istu se može danas i kod nas nabaviti.... uglavnom nebitno, ti se također kao i Longi ne razumiješ u tu tematiku... :)... bicikljiranje do Vidove gore, e tu bi vjerujem mogao dati jebački doprinos... ;)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 27/3/2022, 11:55

veber wrote:
RayMabus wrote:Brač je otok a čim je nešto otok imaš i troškove prijevoza a tu je i voda koja je na otocima skuplja.

To jedino ako i živiš na otoku pa onda imaš nešto zemlje pa ti je to razbribriga a usput i popuniš kućni proračun a inače ako moraš s kopna ...onda se to ne isplati.

Iman ja te zemlje po Sutivanu raštrkano, sve ukupno šezdest tisuća kvadrata i sad baba umrla prije misec dana i sad tri ćeri pa će se to podili al iman ja ode u Kaštelima oda poviše kuće ravnu parcelu ( sedam tisuća kvadrata ravnice ), plodna zemlja, i još par parcela okolo i ove godine ubrali i preradili skoro 200 litara maslinovog ulja tako da ja ni vremenski i da oću ne mogu brat a kamo li obrađivat te masline na Braču.

A ima svega na tim parcelama, šikara, borovina, maslina.

To nekome iz sela dali tamo pa nek pila drva i drži to uredno.
imaš ti kurac.
ali ako ti je skrbnik zainteresiran da bi prodao na sutivanu možemo pregovarati.
interesira me isključivo poljoprivredno zemljište u zoni gdje je zabranjena gradnja.
minimum je 0,5ha ali kvadratnog oblika
ima u Mirce, to ti je odmah uz Supetar, koliko hoćeš isključivo poljoprivrednog zemljišta... čak nije ni pretjerano skupo...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 11:57

michaellcmacha wrote:
veber wrote:
michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
pitanje je bilo gdje su najobradivije površine u ukrajini i to nisu površine u ili kod odese...

--
AlfaOmega wrote:

Btw. longi, ev molbica za tebe. De mi analiziraj gdi je točno najobradivije ukrajinsko poljoprivredno zemljište.


Obraditi : radeći pripremati

Da, u pravu si. Pita i za kvantitet ( količinu ).

Uglavnom da zaključimo odgovor na pitanje gdje je točno najobradivije poljoprivredno zemljište u Ukrajini, Miha je u pravu a ja nisam.

Ja sam to shvatio kao najunosnije, najbolje za uzet i ostvarit profit a to je Odesa al ovdje je glagol obraditi i misli se i di su u državi najveće te obradive površine a ne nužno i najkvalitetnije ili unosnije.

Generalno najunosnije su ti Odesa ( taj humus se može donit dole pa ćeš imat tu kvalitetnu zemlju i na tim poljoprivrednim površinama ) al ovo najobradivije u smislu i kvantitete su one koje je Miha stavio.
pregovarao sam ja sa svojim gazdom  da pokrenemo proizvodnju tu na braču, isprva je bio ful in, htio je da već ove godine staramo, ali jebiga nije to samo tako... zemlja je preskup resurs i u smislu nabave i u smislu transporta plus instalacija... preskupo je to da bi se prosulo po kamenjaru... 
uglavnom ove godine ćemo samo probati jedan test napraviti... na par stotina sadnih posuda, samo da vidimo koji je input a koji prinos
silovanje zemlje je baš to.
silovanje.
priroda je stvorila habitat.
ostalo je silovanje.

na braču uredno se obrađuje zemlja. na hvaru, visu.

zašto invazivne vrste uvoziti?

crna zemlja iz ukrajine će za pet godina postati crvena.
možeš samo novim nasipavanjem imati crnu.

ali nikad nećeš prekriti crvenu.
kutijski uzgoj, ne čitaš što pišem... ništa se na braču uredno ne obrađuje... isključivo se pokušava nasaditi što više maslina, tek nešto malo vinograda i tu stojimo... sve ostalo je preveliki inputt, premale površine i shodno tomu dvomu mali prinosi... jedino kako je moguće isoristiti odličnu klimu i temperaturnu skalu je dopremiti potrebnu količinu humusa na otok, i sa istim raditi premiks te instalirati kutijski uzgoj kombinirano sa nekim kaskadno uređenim maslinikom... jebiga sad si me potegao pa da idem u detalje... naravnoda se kao baza koristi otočka zemlja koja je vodopropusna, ali ju je za plodovito i korijensko povrće neophodno premiksati sa humusom... nitko pak nije spominjao uvoz zemlje iz ukrajine... ja sam napisao da sam ja kupovao u mađarskoj tu crnu zemlju... istu se može danas i kod nas nabaviti.... uglavnom nebitno, ti se također kao i Longi ne razumiješ u tu tematiku... :)... bicikljiranje do Vidove gore, e tu bi vjerujem mogao dati jebački doprinos... ;)
Ja san pročita šta si ti napisa kad si reka da ćeš ih u pitare stavljat.

Kužin ja šta ti pričaš tj koja ti je ideja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176165
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by debotoijusto 27/3/2022, 12:00

RUSKE državne televizije danas su prikazale ceremoniju odlikovanja "veterana specijalne operacije", kako se u Rusiji pod prijetnjom zatvorske kazne mora nazivati invazija Ukrajine.

Snimka prikazuje dodjelu odlikovanja mladićima koji sjede u invalidskim kolicima. Dio njih ostao je bez noge u ruskoj invaziji na Ukrajinu.


https://ip.index.hr/remote/indexnew.s3.index.hr/38f0b4db-a420-4a21-a063-84754320a962.jpg?width=765&height=401


kako se bude rusija nosila s ovim inflacijom "braniteljima" redarstvene operacija ?
oni iz afganisrana nisu se bas okoristili u mirovini no navodno izuzetno postovani
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30630
2014-04-12


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 27/3/2022, 12:00

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:
veber wrote:
RayMabus wrote:Brač je otok a čim je nešto otok imaš i troškove prijevoza a tu je i voda koja je na otocima skuplja.

To jedino ako i živiš na otoku pa onda imaš nešto zemlje pa ti je to razbribriga a usput i popuniš kućni proračun a inače ako moraš s kopna ...onda se to ne isplati.

Iman ja te zemlje po Sutivanu raštrkano, sve ukupno šezdest tisuća kvadrata i sad baba umrla prije misec dana i sad tri ćeri pa će se to podili al iman ja ode u Kaštelima oda poviše kuće ravnu parcelu ( sedam tisuća kvadrata ravnice ), plodna zemlja, i još par parcela okolo i ove godine ubrali i preradili skoro 200 litara maslinovog ulja tako da ja ni vremenski i da oću ne mogu brat a kamo li obrađivat te masline na Braču.

A ima svega na tim parcelama, šikara, borovina, maslina.

To nekome iz sela dali tamo pa nek pila drva i drži to uredno.
imaš ti kurac.
ali ako ti je skrbnik zainteresiran da bi prodao na sutivanu možemo pregovarati.
interesira me isključivo poljoprivredno zemljište u zoni gdje je zabranjena gradnja.
minimum je 0,5ha ali kvadratnog oblika
A dobro mislija san u smislu ima mi familija. Ne iden ti ja na taj Brač godinama.

To od matere mater a onda kako ja sa svojon materon ne pričan onda nek to ide sestri i jebe se mene.

Iman ja svoje zemlje i parcela i više nego dovoljno ode oko kuće u Kaštelima. Samo mi još triba to tamo a prijevoz trajektom pa skuplja voda pa šetaj od parcele pa krči. Potrošiš više love dok to dovedeš u red nego šta ćeš iz toga izvuć. Šta je najgore ja ne mogu to ni brat ( masline ) jer u isto vrime iman svoje u Kaštelima brat a ove godine blizu 200 litara ulja pa onda sad zamisli koliko to posla ima. Pun mi je kurac i mojih a kamo li još ić na Brač pa i te brat. Ma da ne bi slučajno. Pun mi je ih kurac i ovako i ovo svoje šta moran pobrat.

Dali čoviku iz sela da to malo drži uredno pa on sebi pila drva i bere masline šta ima tu i drži čisto i vidi se da netko brine.
Maslina se bere tamo od 20.10 pa nadalje a ja iman toga pun kurac ode u Kaštelima i mi to beremo misec dana najmanje , znači dođe Božić itd a te na Braču su isto oblice vrsta i sad ić tamo.... pa meni triba auto pa trči vamo tamo pa stavljaj u vodu ( posoljena voda jel , triba ti i bačva) pa beri opet nakon šta san već misec i po dana bra svoje , pa traži uljaru po Braču jel ima mista itd a još to raštrkano na par parcela u zaleđu Sutivana itd.

Aj ti moj odjebi...ja nema ni vremenski to mogućnost brat ni da oću a da ne pričan da mi je puna kapa maslina nakon šta misec il misec i po beren svoje ( samo ove godine blizu 200 litara ulja, tri četri puta ih prerađivali skupa sa zeton jer ima i on svoje pa onda on auton odvede i svoje i naše na preradu ).

Dali čoviku iz sela, izvoli pilaj drva, beri masline ako oćeš samo nek je uredno i nek se vidi da netko tu radi jer ima taj zakon da moraš držat čisto radi požara i neki zakon o tome da se moraš brinit za zemlju tj da se vidi da je obrađeno.
šta sa auton odvede na preradu... za 200 litara ulja tebi i ajmo reč da ima i 200 litara ulja sebi vam treba 3 tone maslina... jebate pa koliko on to puta prevaža sa auton...


Last edited by michaellcmacha on 27/3/2022, 12:04; edited 1 time in total

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 30 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum