ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 28 of 50 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 39 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 08:36

AlfaOmega wrote:

Btw. longi, ev molbica za tebe. De mi analiziraj gdi je točno najobradivije ukrajinsko poljoprivredno zemljište.
Ne triba mi analiza za to. Odma ću ti odgovorit. U Odesi. To je močvara koja je pretvorena u žitnicu. Isto ko i Vojvodina. Potpuno ista stvar.

RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 08:54

"U ovom trenutku, kada se Ukrajina suočava s agresijom na Ukrajinu, kada imamo bombardovanja stambenih naselja, rušenje stambenih blokova i kriminalne aktivnosti u kontekstu međunarodnog prava, teško mi je razumjeti ovaj stav Mađarske. Zbog toga, ova politiku će Mađarska veoma skupo platiti", ističe Duda.

Nakon toga, osvrnuo se i na energetsku zavisnost Mađarske od Ruske Federacije.

"Nuklearna elektrana koja proizvodi energiju za Mađarsku također je i ruska elektrana. Oni su prije nekoliko godina sklopili dogovor s ruskim subjektima za modernizaciju ove elektrane. Ta ovisnost je ogromna. Energetska zavisnost od Rusije problem je mnogih zemalja Evropske unije i zbog toga nije bilo moguće uvesti sankcije na kupovinu energenata", pojašnjava poljski predsjednik.

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/duda-u-trenucima-ruske-agresije-na-ukrajinu-tesko-mogu-razumjeti-stav-madjarske-i-orbana/220327005

Rusi se mogu pozdraviti s naftnom indutrijom Srbije.

Pa pa Dugine ruski Jovane Raškoviću.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 27/3/2022, 09:00

RayMabus wrote:
AlfaOmega wrote:

Btw. longi, ev molbica za tebe. De mi analiziraj gdi je točno najobradivije ukrajinsko poljoprivredno zemljište.
Ne triba mi analiza za to. Odma ću ti odgovorit. U Odesi. To je močvara koja je pretvorena u žitnicu. Isto ko i Vojvodina. Potpuno ista stvar.
Longi ipak ti treba, poprilično si fulao...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 09:04

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
AlfaOmega wrote:

Btw. longi, ev molbica za tebe. De mi analiziraj gdi je točno najobradivije ukrajinsko poljoprivredno zemljište.
Ne triba mi analiza za to. Odma ću ti odgovorit. U Odesi. To je močvara koja je pretvorena u žitnicu. Isto ko i Vojvodina. Potpuno ista stvar.
Longi ipak ti treba, poprilično si fulao...
Nisam.

Em šta je ovo gori šta sam nabroja Odesa ima mediteransku klimu pa možeš sadit puno više kultura.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Average-annual-temperature-C-and-precipitation-mm-in-Ukraine-2005-to-2012_Q640
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 09:07

Nije bitna samo zemlja nego i klma.

Pitaš koja je najbolja zemlja u Ukrajini i ja ti kažem Odesa.

Ja san agent za nekretnine odnosno imam položen tečaj za to ( nemam agenciju ). Iman par stanova. Znan šta je lokacija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 27/3/2022, 09:08

RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
AlfaOmega wrote:

Btw. longi, ev molbica za tebe. De mi analiziraj gdi je točno najobradivije ukrajinsko poljoprivredno zemljište.
Ne triba mi analiza za to. Odma ću ti odgovorit. U Odesi. To je močvara koja je pretvorena u žitnicu. Isto ko i Vojvodina. Potpuno ista stvar.
Longi ipak ti treba, poprilično si fulao...
Nisam.

Em šta je ovo gori šta sam nabroja Odesa ima mediteransku klimu pa možeš sadit puno više kultura.

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Average-annual-temperature-C-and-precipitation-mm-in-Ukraine-2005-to-2012_Q640
jesi fulao si, stavio sam kartu koja točno pokazuje gdje su koncentrirane obradive površine... odesa ne spada u to... i nije to

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 09:09

michaellcmacha wrote:
jesi fulao si, stavio sam kartu koja točno pokazuje gdje su koncentrirane obradive površine... odesa ne spada u to... i nije to
Ti to gledaš kao zemljoradnik a ja to gledam drugim očima i moj ti je odgovor : Odesa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 27/3/2022, 09:11

RayMabus wrote:Nije bitna samo zemlja nego i klma.

Pitaš koja je najbolja zemlja u Ukrajini i ja ti kažem Odesa.

Ja san agent za nekretnine odnosno imam položen tečaj za to ( nemam agenciju ). Iman par stanova. Znan šta je lokacija.
nema potrebe da forcaš, odesa kao i drugi dijelovi ukrajinskog primorja imaju drugu funkciju... uglavnom tu su se odvijale druge gospodarske aktivnosti, ozbiljnija poljoprivreda je komplet gore iznad

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 A>

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 27/3/2022, 09:12

RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:
jesi fulao si, stavio sam kartu koja točno pokazuje gdje su koncentrirane obradive površine... odesa ne spada u to... i nije to
Ti to gledaš kao zemljoradnik a ja to gledam drugim očima i moj ti je odgovor : Odesa.
a jebiga sad... ovo ti je bzvz, i nije u redu

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 09:12

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:Nije bitna samo zemlja nego i klma.

Pitaš koja je najbolja zemlja u Ukrajini i ja ti kažem Odesa.

Ja san agent za nekretnine odnosno imam položen tečaj za to ( nemam agenciju ). Iman par stanova. Znan šta je lokacija.
nema potrebe da forcaš, odesa kao i drugi dijelovi ukrajinskog primorja imaju drugu funkciju... uglavnom tu su se odvijale druge gospodarske aktivnosti, ozbiljnija poljoprivreda je komplet gore iznad

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 A>
Cila Ukrajina je poljoprivreda ako ćemo to tako gledat. Najunosnija zemlja dakle najbolja zarada na njoj je Odesa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 27/3/2022, 09:13

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
AlfaOmega wrote:

Btw. longi, ev molbica za tebe. De mi analiziraj gdi je točno najobradivije ukrajinsko poljoprivredno zemljište.
Ne triba mi analiza za to. Odma ću ti odgovorit. U Odesi. To je močvara koja je pretvorena u žitnicu. Isto ko i Vojvodina. Potpuno ista stvar.
Longi ipak ti treba, poprilično si fulao...

Glup je, a ne zna ni guglati.

The chernozems of central Ukraine, among the most fertile soils in the world, occupy about two-thirds of the country’s area.

https://www.britannica.com/place/Ukraine/Soils
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 09:16

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:
jesi fulao si, stavio sam kartu koja točno pokazuje gdje su koncentrirane obradive površine... odesa ne spada u to... i nije to
Ti to gledaš kao zemljoradnik a ja to gledam drugim očima i moj ti je odgovor : Odesa.
a jebiga sad... ovo ti je bzvz, i nije u redu
U redu je zato šta ti imaš svoju točku gledišta i pogled ti je usmjeren na kvalitetu zemlje a ja gledam sve.

Ipak sam ja đeneral GF s pet zvjezdica. Imam širi pogled na bojno polje. :D

RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 27/3/2022, 09:17

rusofil ti je postavio pitanje da analiziraš gdje je u ukrajini koncentrirana plodna zemlja... Nije u Odesi, nije u prmorju i nije u Donjecku i u Luhansku... u tom prostoru ima zemlje i to sasvim solidne ali to nije baza za proizvodnju, baza je gore sjevernije

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 27/3/2022, 09:17

AlfaOmega wrote:Ukri kukaju da Rusi traže previše

Naravno da traže previše, s obzirom da će uskoro doživjeti vrlo neugodan kraj svoje specijalne vojne operacije pa u konačnici neće imati temelja za bilo kakva zahtjevanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 09:18

michaellcmacha wrote:rusofil ti je postavio pitanje da analiziraš gdje je u ukrajini koncentrirana plodna zemlja... Nije u Odesi, nije u prmorju i nije u Donjecku i u Luhansku... u tom prostoru ima zemlje i to sasvim solidne ali to nije baza za proizvodnju, baza je gore sjevernije

Ako ćeš sadit kulture koje svi imaju pa onda ti treba velika površina da bi tako šta dalo zaradu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 27/3/2022, 09:19

Speare Shaker wrote:
AlfaOmega wrote:Ukri kukaju da Rusi traže previše

Naravno da traže previše, s obzirom da će uskoro doživjeti vrlo neugodan kraj svoje specijalne vojne operacije pa u konačnici neće imati temelja za bilo kakva zahtjevanja.

Ponovit ću svoje predviđanje o prvom svibnju (ove godine) kao i okvirnom terminu riješavanja većine problema u tom dijelu svijeta. Ili barem krajem početaka, da parafraziram W. Churchilla.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 27/3/2022, 09:20

Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
AlfaOmega wrote:

Btw. longi, ev molbica za tebe. De mi analiziraj gdi je točno najobradivije ukrajinsko poljoprivredno zemljište.
Ne triba mi analiza za to. Odma ću ti odgovorit. U Odesi. To je močvara koja je pretvorena u žitnicu. Isto ko i Vojvodina. Potpuno ista stvar.
Longi ipak ti treba, poprilično si fulao...

Glup je, a ne zna ni guglati.

The chernozems of central Ukraine, among the most fertile soils in the world, occupy about two-thirds of the country’s area.

https://www.britannica.com/place/Ukraine/Soils
ne znam jel se sjetiš da sam prije nekad pisao o toj crnoj zemlji i da je ukrajina sveukupno oko 50%, a cijeli svijet zajedno ostalih 50'%... govorim o toj černozem ekstra prvoj klasi plodne zemlje... to recimo kod nas uopće nema, ima nešto malo u mađarskoj i u rusiji, u usa nema tako kvalitetne zemlje...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 27/3/2022, 09:23

RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:rusofil ti je postavio pitanje da analiziraš gdje je u ukrajini koncentrirana plodna zemlja... Nije u Odesi, nije u prmorju i nije u Donjecku i u Luhansku... u tom prostoru ima zemlje i to sasvim solidne ali to nije baza za proizvodnju, baza je gore sjevernije

Ako ćeš sadit kulture koje svi imaju pa onda ti treba velika površina da bi tako šta dalo zaradu.
nije poanta samo u velikim površinama, ali dobro to je druga tema.... trebao si pogledat a ne na prvu pisati...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 09:24

Gore vam je hladna klima, možeš samo sadit te izrazito kontinetalne kulture koje gore svi sade a to znači da moraš proizvest količinu da bi ima zaradu dakle treba ti puno veća površina po seljaku, onda opet ta klima to znači i veće elementarne nepogode šta ti može i hoće smanjit urode a tu je i udaljenost prijevoza do ciljanih tržišta dakle transport željeznicom uključen u cijenu.

Odesa je najprofitabilnija zemlja u Ukrajini.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 27/3/2022, 09:26

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:rusofil ti je postavio pitanje da analiziraš gdje je u ukrajini koncentrirana plodna zemlja... Nije u Odesi, nije u prmorju i nije u Donjecku i u Luhansku... u tom prostoru ima zemlje i to sasvim solidne ali to nije baza za proizvodnju, baza je gore sjevernije

Ako ćeš sadit kulture koje svi imaju pa onda ti treba velika površina da bi tako šta dalo zaradu.
nije poanta samo u velikim površinama, ali dobro to je druga tema.... trebao si pogledat a ne na prvu pisati...
Nisam trebao. I dalje ti je moj odgovor : Odesa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176242
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 27/3/2022, 09:31

RayMabus wrote:Gore vam je hladna klima, možeš samo sadit te izrazito kontinetalne kulture koje gore svi sade a to znači da moraš proizvest količinu da bi ima zaradu dakle treba ti puno veća površina po seljaku, onda opet ta klima to znači i veće elementarne nepogode šta ti može i hoće smanjit urode a tu je i udaljenost prijevoza do ciljanih tržišta dakle transport željeznicom uključen u cijenu.

Odesa je najprofitabilnija zemlja u Ukrajini.
Longi o toj temi kao i o NTB treba znati i pokoji detalj... potpuno je ok da vi od mora o tom znate malo ili ni toliko... nije to neki veliki bed, samo ne trebaš forcati jer nema nekog smisla... odesa je luka iz koje se otprema sve ono što se uzgoji gore sjevernije... ovo što ti projiciraš na odesu, u stvari se odvija na cipru, i u turskoj... odesa je minorna po toj osnovi...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 28 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 28 of 50 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 39 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum