ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by dijagram 15/3/2022, 19:58

michaellcmacha wrote:
dijagram wrote:
Gnječ wrote:

Ja nemam takvo misljenje. Nakon 30 godina brutalne beskrupolozne pljacke i devastacije koje su urvati napravili vlastitoj domovini ne postoji ni teoretska sansa da ja sa hrvatima idem u neki boj. Ni teoretski. U boj za sta? Za koga? Za rvacke korumpirane politicare i korumpirane institucije vlasti koje su gradjane RH unazadili vise nego svi ratovi koji su se na ovom prostoru dogodili? I takvih koji misle kao ja ima sigurno jako puno.
U boj se ne ide zbog politicara.

Ides zbog osobnog stava, to je osobna stvar.

Najbolje da u rat ne bih zbog odvratnog plenkija ili zokija.

Odvratan mi je bio i tudjman.

No dobro, to razumijemo mi koji jesmo, ostali to tesko shvacaju. B-)
upoznao si moje dečke, mladi su, osjete da ovo nije dobro, ali još uvijek nemaju predodžbu što se to iza brda malja... čuli smo se tvoja i moja frendica N ovih dana i svak na svoj način, a u stvari na isti, smo silno zabrinuti jer postoji velika opasnost da nam sinovi već za koji dan uđu u svijet rata i rat svijetova...
i kako se mi tu pojedini tako lako bez puno razjašnjavanja razumijemo... 
neće oni ako se to i dogodi ratovati, pa i ginuti za plenkija ili njonju, na dao Bog, kad bi to bio uvjet, ja bih prvi bio protiv, borit će se jer im je to htjeli ne htjeli zapisano u kodu, koliko je znano zadnjih 122 godine

naravno

dijagram

Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 15/3/2022, 19:58

michaellcmacha wrote:
Gnječ wrote:
dijagram wrote:
U boj se ne ide zbog politicara.

Ides zbog osobnog stava, to je osobna stvar.

Najbolje da u rat ne bih zbog odvratnog plenkija ili zokija.

Odvratan mi je bio i tudjman.

No dobro, to razumijemo mi koji jesmo, ostali to tesko shvacaju. B-)

U boj se ne ide zbog politicara????? No coment.
upravo tako... u boj se išlo jer smo se morali braniti... mi ovamo iza Učke... braniti, od podivljalih hordi koljača koji su spominjali ustaše i lizali krv sa koljačkih kama ... jesam stavljao tu video onih luđaka šiltova...

To je vas visestoljetni rat a ne moj. Ja nemam nista sa time mozda da sam odrastao tamo i da su moji deset generacija bili vojnici vjerojatno bi me indoktrinirali mozda bi sada bio sto puta veci fanatik od svih vas. To je indoktrinacija odgoj. Vas su sopali jednom ideologijom srbe su sopali drugom ideologijom. Kazan za sopanje je dolazio iz Beca tako da ste i jedni i drugi izmanipulirani od strane Austrougarske isto kao i ovi ukri od strane neoconsa. Ali jebiga to se moze sagledati jedino ako stojis sa strane i nisi dio nijednog copora. Divide et impera uvijek upali.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 15/3/2022, 20:00


pogledaj tu patologiju, ovo je snimljeno na novu godinu 1991, nakon što su poklali onih 32 ljudi CIVILA I DJECE U JOŠEVICI... 
koji mi je kurac trebao neki političar da me sputi da se branim od ovakvih psihopata...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by marcellus 15/3/2022, 20:01

Šandor Winnetou wrote:
dijagram wrote:
Gnječ wrote:

Ja nemam takvo misljenje. Nakon 30 godina brutalne beskrupolozne pljacke i devastacije koje su urvati napravili vlastitoj domovini ne postoji ni teoretska sansa da ja sa hrvatima idem u neki boj. Ni teoretski. U boj za sta? Za koga? Za rvacke korumpirane politicare i korumpirane institucije vlasti koje su gradjane RH unazadili vise nego svi ratovi koji su se na ovom prostoru dogodili? I takvih koji misle kao ja ima sigurno jako puno.
U boj se ne ide zbog politicara.

Ides zbog osobnog stava, to je osobna stvar.

Najbolje da u rat ne bih zbog odvratnog plenkija ili zokija.

Odvratan mi je bio i tudjman.

No dobro, to razumijemo mi koji jesmo, ostali to tesko shvacaju. B-)
To imaš ili nemaš, dalje od toga se možemo samo čuditi zašto neki ne vide ono što je očito.

jasno.

Kad je Hitler s 4 milijuna ljudi krenuo na Rusiju, mislio je da se neće braniti. Staljin je pobio tijekom tridesetih sve kompetentne vojne zapovjednike, uništio vojsku, rusi su gladovali i živjeli u strahu od terora i sibira. Zašto bi se borili za socijalizam i staljina? Plus toga, imao je sve porobljene neruske narode na svojoj strani (i ukrajnice). Pa nisu se oni borili ni za komunizam ni Staljina. Nego za Rusiju.

Danas se Ukrajinci bore za svoju zemlju. Nacisti, ovi oni, svejedno. Kog boli kurac. Njihova zemlja. Ne žele biti Rusi? Njihova jebena stvar. Ovi iz Azova se najjače bore, a Zelenskog bi utopili u čaši vode. Opet, kog boli kurac? Bore se za Ukrajinu, ne za njega.

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 15/3/2022, 20:03

dijagram wrote:
Gnječ wrote:
dijagram wrote:
U boj se ne ide zbog politicara.

Ides zbog osobnog stava, to je osobna stvar.

Najbolje da u rat ne bih zbog odvratnog plenkija ili zokija.

Odvratan mi je bio i tudjman.

No dobro, to razumijemo mi koji jesmo, ostali to tesko shvacaju. B-)

U boj se ne ide zbog politicara????? No coment.

Eto kako jednostavne stvari ne razumijes.


Pa elaboriraj mi nacrtaj mozda cu razumijeti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 15/3/2022, 20:07

michaellcmacha wrote:
pogledaj tu patologiju, ovo je snimljeno na novu godinu 1991, nakon što su poklali onih 32 ljudi CIVILA I DJECE U JOŠEVICI... 
koji mi je kurac trebao neki političar da me sputi da se branim od ovakvih psihopata...

A mislis da njih nisu njihovi politicari nahuskali? Akcija stvara reakciju i dalje ide samo. Otisla tema u lokalnu mocvaru.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 15/3/2022, 20:09

Proteklih se sati iz ukrajinskih izvora moglo čuti da Odesi i ukrajinskoj crnomorskoj obali ne prijeti opasnost s mora, međutim samo nekoliko sati prije dovršetka ovoga pregleda u javnosti su se pojavile vijesti, zasnovane na svježim satelitskim slikama, kako se kompletna desantna eskadrila ruske Crnomorske flote, ojačana prije nekoliko tjedana pridošlim desantnim kapacitetima s drugih flota ruske Ratne mornarice, izgleda opet primakla ukrajinskoj obali na prostoru između obalnih mjesta Zatoka i Crnomorsk.

Riječ je o obalnom potezu podobnom za mornarički desant, udaljenom oko 35 kilometara jugozapadno od grada Odese, za kojeg se već više puta posljednjih tjedana iščekivalo moguće rusko vojno djelovanje.
I ovdje je, doduše, još nejasno je li riječ o pravoj prijetnji iskrcavanjem – ili je cilj čitavog tog ruskog tog flotnog manevra zapravo u vezivanju snaga branitelja, da se spriječi slanje ukrajinskih pojačanja prema napadnutom Mikolajevu.
-
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/vojna-analiza-igora-tabaka-neugodne-vijesti-za-ukrajince-na-istoku-ali-i-jugu-kakav-je-to-manevar-poduzela-ruska-flota-kod-odese-15170703
-
Triba torpedom nepoznatog smjera i pošaljioca potopit ovaj jedan ruski brod koji služi u pomorskoj blokadi Ukrajine na jugu države.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 15/3/2022, 20:10

https://twitter.com/i/status/1503302455068704772

Nedaleko od Kyiva...dron BT2 rabotaet...
Eroo
Eroo

Posts : 74369
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 15/3/2022, 20:11

u pičku materinu zašto ja nisam išao okolo i ubijao srbe nije bilo da ih nije bilo, i to u mom neposrednom susjedstvu... izmasakrirali su mi očevu sestru, njega mučili u zarobljeništvu, a gle kurca Miha nije zaklao ni jednu srpsku babu, čak štoviše još ih je ne htijući pisati kazne napaćenom hrvatskom narodu, još branio i štitio od munđosa na zelenoj granici i 5 godina nakon rata... pogledaj na satelitu gdje su jebeni tavani, crni potok, hrvatsko selo, obljaj, hrvatska bojna, i još tri pičke mile materine gdje sam se 4 godine nasmrzavao i razboljevao da bi čuvao neku tamo babu Đuju, đeda Jovu, i ostale...
jel kužiš ti koja je razlika...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


darth_vader and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by dijagram 15/3/2022, 20:11

Gnječ wrote:
dijagram wrote:
Gnječ wrote:

U boj se ne ide zbog politicara????? No coment.

Eto kako jednostavne stvari ne razumijes.


Pa elaboriraj mi nacrtaj mozda cu razumijeti.

Stvar osjecaja.

Nema se sto elaborirati.

Dovoljno je reci.

Dobro, ti mozes ne vjerovati, ozes se uvjeravati da su najbolji hrvatski ratnici

ratovali zbog tudjmana jer ih je eto on to zatrazio;)

Na to ce ti se smijati svi ovdje na forumu.

Bilo je i nesto onih koji su ratovali zbog politicara.

Takvi uglavnom nisu bili na bojistu, plazili su po podrumima kojekakvih stozera.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


darth_vader and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 15/3/2022, 20:12

RayMabus wrote:na svježim satelitskim slikama, kako se kompletna desantna eskadrila ruske Crnomorske flote, ojačana prije nekoliko tjedana pridošlim desantnim kapacitetima s drugih flota ruske Ratne mornarice, izgleda opet primakla ukrajinskoj obali na prostoru između obalnih mjesta Zatoka i Crnomorsk.

Riječ je o obalnom potezu podobnom za mornarički desant, udaljenom oko 35 kilometara jugozapadno od grada Odese
Ovo je dio je oni kanal ispod Odese i idu se spojit s Moldavijom.

Mapa :

https://www.google.com/maps/@46.156708,30.5153804,9z
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 15/3/2022, 20:13

Gnječ wrote:
michaellcmacha wrote:
pogledaj tu patologiju, ovo je snimljeno na novu godinu 1991, nakon što su poklali onih 32 ljudi CIVILA I DJECE U JOŠEVICI... 
koji mi je kurac trebao neki političar da me sputi da se branim od ovakvih psihopata...

A mislis da njih nisu njihovi politicari nahuskali?  Akcija stvara reakciju i dalje ide samo. Otisla tema u lokalnu mocvaru.
pa oni su nama psovali ustašku majku još početkom osamdesetih.... a da ne pričam što su radili sedamdesetih mojim starcima...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou 15/3/2022, 20:14

Gnječ wrote:
Šandor Winnetou wrote:
dijagram wrote:
U boj se ne ide zbog politicara.

Ides zbog osobnog stava, to je osobna stvar.

Najbolje da u rat ne bih zbog odvratnog plenkija ili zokija.

Odvratan mi je bio i tudjman.

No dobro, to razumijemo mi koji jesmo, ostali to tesko shvacaju. B-)
To imaš ili nemaš, dalje od toga se možemo samo čuditi zašto neki ne vide ono što je očito.

Pa mozda zato jer mi u Istri razmisljamo drukcije nego vi krajisnici koji ste stoljecima bili vojnici vojne krajine.
Možda dijelom jer u Istri nije nedostajalo bune i pobune protiv raznih okupatora ili uzurpatora, samo je istra više osjetljiva na talijanski fašizam a mi na istoku na turska ili srpska sranja.

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 15/3/2022, 20:16

Sve ide točno onako kako san i napisa :


by RayMabus Mon 28 Feb - 2:15

Baš me brige za Mariupolj. Jasno je da je ruska mornarica to odlučila zauzet kako im se ne bi sutra neki Briti tu stacionirali s raketama za gađanje druge obale Azovskog mora tj Rusije.

Šta će oni tamo u tom Mariupoliju ili ne boli me kurac. Kad se to osvoji onda ono mornarice iz Azovskog mora izlazi u Crno more i skupa s tom oklopnom vojskom ide na Odesu i središnju Ukrajinu u prostor između Kijeva i Odese.

Odesa se mora osvojiti jer :

1. Da NATO nema još jednu državu na Crnom moru a koja je izrazito antiruska i želi vratiti Krim

2. Da se prekine veza Kijeva ( čak i ako isti ne padne ) s morem ali i s Turskom koja koliko vidim s onim dronovima šta je dala Ukri dobro rokaju Ruse na tlu.

3. Da se spoje s Moldavijom i povrate Transisitriju i osiguraju da Moldavija neće u EU i NATO.

4. Da izađu na rumunsjku granicu a šta je delta Dunava i imaju kontrolu na ušću Dunava ( nije u Ukrajini al je granica i imaju uvid odma )

5. Da se zacementira more oko Zmijskog ostrva ( Ukrajina ne bi imala onda više nikakvi izlaz na more ) i zablokiraju plinska polja koja se nalaze dijelom u rumunjskim vodama kako Rumunji ( čitaj američke, britanske i druge firme ) ne bi mogle tu vadit plin jer plina Rumunjska ima za još samo deset godina ( nalazi se unutra u Transilvaniji ta nalazišta koja imaju plina za Rumunjsku tek za još deset godina ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 15/3/2022, 20:17

jebo te kako si tako plošan... prvo spominješ austrougare da su oni ordinirali i zavojevali zlu krv, iako to nije točno, a onda sad priču svodiš na iznenada zasijanu mržnju od nikud iako ni to nije točno...

a isti kurac je i u ukrajini... naravno neusporedivo veći okvir, drugi kontekst, ali isti kurac drugi celofan... i nikakvi neoconsi nisu odgovorni za zlo i ono i ovo

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 15/3/2022, 20:21

Obala je na istoku dakle sunce izlazi na istoku a desant ide iz tog smjera dakle po noći napad i iskrcavanje tako da braniteljima ujutro tuće sunce u oći a iza leđa će im doći ovi iz Moldavije.

To će brzo past.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Šandor Winnetou 15/3/2022, 20:24

marcellus wrote:
Šandor Winnetou wrote:
dijagram wrote:
U boj se ne ide zbog politicara.

Ides zbog osobnog stava, to je osobna stvar.

Najbolje da u rat ne bih zbog odvratnog plenkija ili zokija.

Odvratan mi je bio i tudjman.

No dobro, to razumijemo mi koji jesmo, ostali to tesko shvacaju. B-)
To imaš ili nemaš, dalje od toga se možemo samo čuditi zašto neki ne vide ono što je očito.

jasno.

Kad je Hitler s 4 milijuna ljudi krenuo na Rusiju, mislio je da se neće braniti. Staljin je pobio tijekom tridesetih sve kompetentne vojne zapovjednike, uništio vojsku, rusi su gladovali i živjeli u strahu od terora i sibira. Zašto bi se borili za socijalizam i staljina? Plus toga, imao je sve porobljene neruske narode na svojoj strani (i ukrajnice). Pa nisu se oni borili ni za komunizam ni Staljina. Nego za Rusiju.

Danas se Ukrajinci bore za svoju zemlju. Nacisti, ovi oni, svejedno. Kog boli kurac. Njihova zemlja. Ne žele biti Rusi? Njihova jebena stvar. Ovi iz Azova se najjače bore, a Zelenskog bi utopili u čaši vode. Opet, kog boli kurac? Bore se za Ukrajinu, ne za njega.
Lijepo pojašnjeno, ako mogu paralelu povući sa Vu, pa tamo je projugoslovenski SDP pobjedio prije rata no koga je bolio kiki za to kada su nas napale divlje horde sa istoka, puco nam je kiki za to nego smo uzeli oružje i rekli " e nećeš razbojniče" i jebali im kevu gdje i kad god smo mogli. To jednostavno nadilazi sve moguće stranke ili strančice, sudar dobra i zla, osjećaj da braniš obitelj, prijatelje, rodnu grudu, grad, opstojnost naroda... i zato se uvijek kako rekoh čudimo onima koji to nemaju i koji budu uvijek uz dlaku takvim ljudima poput nas.

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 15/3/2022, 20:25

michaellcmacha wrote:u pičku materinu zašto ja nisam išao okolo i ubijao srbe nije bilo da ih nije bilo, i to u mom neposrednom susjedstvu... izmasakrirali su mi očevu sestru, njega mučili u zarobljeništvu, a gle kurca Miha nije zaklao ni jednu srpsku babu, čak štoviše još ih je ne htijući pisati kazne napaćenom hrvatskom narodu, još branio i štitio od munđosa na zelenoj granici i 5 godina nakon rata... pogledaj na satelitu gdje su jebeni tavani, crni potok, hrvatsko selo, obljaj, hrvatska bojna, i još tri pičke mile materine gdje sam se 4 godine nasmrzavao i razboljevao da bi čuvao neku tamo babu Đuju, đeda Jovu, i ostale...
jel kužiš ti koja je razlika...

Dok si ti ratovao ja sam mogao kupiti za jednu marku pet poduzeca ali nisam htio jer to smatram pljackom i razbojnistvom. I ne kajem se sto nisam moj obraz je cist a da jesam to onda napravio danas bi bio gazda cijele Istre i velikog dijela RH.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 15/3/2022, 20:27

Hrvatski član predsjedništva BiH, izabran glasovima Bošnjaka, Željko Komšić otvoreno je optužio Hrvatsku i Srbiju za miješanje u unutarnje stvari BiH, uspoređujući njihovo djelovanje s ruskim u Ukrajini.
-
https://www.index.hr/vijesti/clanak/zeljko-komsic-dodik-i-covic-su-ruski-akteri-u-bih/2347730.aspx?index_ref=rubrika_vijesti_najnovije_d
-
Pa pa ODESA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 15/3/2022, 20:28

michaellcmacha wrote:jebo te kako si tako plošan... prvo spominješ austrougare da su oni ordinirali i zavojevali zlu krv, iako to nije točno, a onda sad priču svodiš na iznenada zasijanu mržnju od nikud iako ni to nije točno...

a isti kurac je i u ukrajini... naravno neusporedivo veći okvir, drugi kontekst, ali isti kurac drugi celofan... i nikakvi neoconsi nisu odgovorni za zlo i ono i ovo

Nisu neoconsi moja baba je.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by dijagram 15/3/2022, 20:31

Poznajem par hosovaca s roga istre, pula vodnjan.

Kad sam pitao tko je ovdje najveci hrvat jednoglasno su

kao takvog proglasili gnjeca.

Moze on sad pricati markove konake, ali decki su ga istaknuli.

:cro
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 2 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum