ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RAT Ukrajinaa Rusija

Page 17 of 54 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 35 ... 54  Next

Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 00:19

Ukrajinska vojska: Opkolili smo Ruse kod Kijeva, 
nemaju izlaza! 




RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 FOiJJGrWQAQRGDV-640x360

immortal

Posts : 23172
2014-04-16


Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 00:52

https://www.facebook.com/watch?v=1153359145430615

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 16:57

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 630_360_1648104969-742

Ruski desantni brod uništen u ukrajinskoj crnomorskoj luci Berdiank

24.03.2022 09:10



U blizini luke Berdyansk ujutro 24. ožujka ukrajinska mornarica uništila je ruski veliki desantni brod ruskih vojnika.
To je prema ukrajinskoj mornarici.
"Veliki desantni brod Orsk ruskih okupatora uništen je u blizini luke Berdiansk", navodi se u priopćenju.
Lokalno stanovništvo izvijestilo je o dvije snažne eksplozije u četvrtak u 6:40. Eksplozije su se čule diljem grada.
Kao što je ranije objavljeno, ruski osvajači vide luku Berdiansk kao strateški važnu za isporuku opreme, streljiva i ljudstva u južne dijelove Ukrajine.
Tisuće ljudi prosvjedovalo je protiv ruske okupacije u gradu koji su zarobili osvajači.
Ruski predsjednik Vladimir Putin 24. veljače objavio je rat Ukrajini i pokrenuo veliku invaziju. Ruske postrojbe granatiraju i uništavaju infrastrukturu, provodeći masovne zračne i topničke napade na stambena područja ukrajinskih gradova i mjesta, ubijajući civile, čineći zločine protiv čovječnosti.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 16:59

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 630_360_1648127343-734

Kolona Rusa uništena u regiji Černihiv


[size=10]FOTOGRAFIJE
24.03.2022 15:45

[/size]

Ukrajinski branitelji uništili su još jednu kolonu okupatora tenkom i dva oklopna vozila Tigr u regiji Chernihiv.
"Danas su se najmanje dva vozila Tigr, tenk i kamion orka Kamaz 'izgubili' negdje u šumama regije Chernihiv. Dio kolone počeo je bježati u panici, ali neće daleko stići", objavilo je Operativno zapovjedništvo "Sjever" na Facebook stranici.

Kako je objavljeno, jučer, 23. ožujka, snage otpora regije Chernihiv uništile su jedno oklopno vozilo Tigr.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 17:01

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 630_360_1647521740-212

Ruske postrojbe pokušavaju rat pretvoriti u djelomično 'dugotrajnu fazu' - Podoliak

24.03.2022 14:24



Ruske trupe pokušavaju pretvoriti rat protiv Ukrajine u djelomično "dugotrajnu fazu".
Mykhailo Podoliak, savjetnik šefa Ureda ukrajinskog predsjednika, rekao je to u priopćenju objavljenom na Telegramu.
Prema njegovim riječima, razlog takve taktike su prekomjerni gubici u ljudstvu i opremi neprijatelja, kao i nedostatak značajnog napretka u svim smjerovima.
"Ne mogu sve to sakriti od svoje publike. Stoga rusko vodstvo pokušava koristiti druge taktike. Kako bi se broj žrtava dramatično sveo na prihvatljivu razinu (s propagandnog stajališta) i kako se ne bi svaki dan umrlo nekoliko stotina mrtvih, uključujući najviše i srednje zapovjednike", dodao je Podoliak.
Prema njegovim riječima, kako bi smanjili sve vrste gubitaka i pokušali "očistiti" stražnji dio od nelojalnih elemenata (gotovo 90-95% civilnog stanovništva), Rusi pokušavaju uvesti nove obvezne elemente u svoju vojnu taktiku. Konkretno, neprijateljske trupe djelomično kopaju - takva koncentracija snaga i sredstava uništenja oko velikih ukrajinskih gradova koristi se za stvaranje namjerne humanitarne katastrofe tamo.
Podoliak je naglasio kako je ova taktika apsolutno kanibalistička i ima jasne pravne definicije u međunarodnom pravu na području ratnih zločina i zločina protiv čovječnosti.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 17:03

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 630_360_1647934322-517

Rusija skuplja oružje, opremu u Bjelorusiji i na Krimu za provođenje ofenzivnih operacija

24.03.2022 16:40



Rusija isporučuje oružje i opremu Bjelorusiji i Krimu kako bi izvela ofenzivne operacije.
"Rusko vojno vodstvo, shvativši da raspoložive snage i sredstva nisu dovoljni za zadržavanje privremeno okupiranih teritorija i provođenje neprijateljstava, preraspodjeljuje vojnu opremu i oružje iz drugih ruskih vojnih okruga u Bjelorusiju i privremeno okupirani Krim. Cilj je pokušati se pripremiti i provesti ofenzivu kako bi okružio Kijev", rekao je na brifingu Oleksandr Motuzianyk, glasnogovornik Ministarstva obrane Ukrajine.
Prema njegovim riječima, u smjerovima Volyn, Polissya i Siversky, neprijatelj je morao napustiti ofenzivne akcije, pokušavajući svim sredstvima držati prethodno okupirane granice.
Osim toga, neke bjeloruske jedinice i dalje su uključene u zaštitu određenih dijelova ukrajinsko-bjeloruske granice.
Nastavljaju se blokada Černijeva i neuspješni pokušaji zauzimanja grada Slavutycha.
U smjeru Slobozhansky nastavlja se blokada grada Sumyja. Ne provode se aktivna neprijateljstva u smjeru Harkiva. Ruski osvajači usredotočili su se na uništavanje civilne infrastrukture grada. U smjeru grada Iziuma neprijatelj se povukao u svoj južni dio.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 17:04

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 630_360_1646233846-278

Broj poginulih ruske vojske u Ukrajini ažuriran na gotovo 15.800 – Glavni stožer ukrajinske vojske

24.03.2022 09:30




Tijekom mjeseca rata u Ukrajini ubijeno je gotovo 15.800 ruskih osvajača.
O tome je na Facebooku izvijestio Glavni stožer Oružanih snaga Ukrajine.
Ukupni borbeni gubici Rusije od 24. veljače do 23. ožujka približno su sljedeći:

  • Skoro 15.800 ljudi,

  • 530 glavnih borbenih tenkova,

  • 1.597 oklopnih borbenih vozila,

  • 280 topničkih jedinica,

  • 82 MLR sustava,

  • 47 sustava protuzračne obrane,

  • 108 borbenih zrakoplova,

  • 124 helikoptera,

  • 1.033 vojna vozila,

  • 4 plovila,

  • 72 kamiona s cisternama za gorivo,

  • 50 operativnih i taktičkih bespilotnih letjelica, i

  • 16 jedinica posebne opreme.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 18:01


Ruska TV objavila snimku razorenog Mariupolja:



 To su napravili Ukrajinci!




[url=https://api.whatsapp.com/send?text=Ruska+TV+objavila+snimku+razorenog+Mariupolja%3A+To+su+napravili+Ukrajinci%21 %0A%0A https://www.rijekadanas.com/ruska-tv-objavila-snimku-razorenog-mariupolja-to-su-napravili-ukrajinci/][/url]

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 72a70f1b-28e0-463c-ad88-85a4cab1ff8c-640x340

Ruska državna televizija objavila je snimku razorenog ukrajinskog grada Mariupolja. Radi se o snimci iz drona, koja prikazuje grad sravnjen sa zemljom.
No, umjesto izvještavanja o gradu kojeg su razorila ruska vojska u višetjednom granatiranju i zračnim udarima, ruski Kanal 1 tvrdi da su za razaranje Mariupolja krivi “ukrajinski nacionalisti”.

“Ovo su naravno tužne snimke. Zastrašujuće. U svom povlačenju nacionalisti pokušavaju sravniti grad sa željom”, rekla je Olesja Loseva, voditeljica emisije.



RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 978323_sd_1648034065
[size=18][size=18]Snimka Mariupolja iz zraka

[/size]

“Ovo su stambene četvrti, kuće. Vidimo da se diže dim”, dodala je, a njezin suvoditelj je rekao: “Teško je ostati miran dok ovo gledaš”[/size]

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 18:34

[size=34]Zviždač: Putinu prijeti puč, raste nezadovoljstvo u redovima sigurnosne službe
SVIJET Autor:N1 Hrvatska24. ožu. 202208:37 > 09:04[/size]
[size=11]Podijeli:






RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 1647618959-000_326F4JG-750x453Izvor: Sergei GUNEYEV / POOL / AFP
Rizik od puča ruske sigurnosne službe (FSB-a) protiv ruskog predsjednika Vladimira Putina raste iz tjedna u tjedan dok se rat u Ukrajini nastavlja, otkrio je zviždač ruske obavještajne službe.
[/size]

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by T. 24/3/2022, 19:05

mortal wrote:[size=41]Zviždač: Putinu prijeti puč, raste nezadovoljstvo u redovima sigurnosne službe
SVIJET Autor:N1 Hrvatska24. ožu. 202208:37 > 09:04[/size]
[size=13]Podijeli:






RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 1647618959-000_326F4JG-750x453Izvor: Sergei GUNEYEV / POOL / AFP
Rizik od puča ruske sigurnosne službe (FSB-a) protiv ruskog predsjednika Vladimira Putina raste iz tjedna u tjedan dok se rat u Ukrajini nastavlja, otkrio je zviždač ruske obavještajne službe.
[/size]
To može značiti samo promjenu na gore...

_________________
RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Unname11
T.
T.

Posts : 17137
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 20:40


Rusi tvrdili da su ga ubili, a najpoznatiji kanadski snajperist poručuje: Živ sam i zdrav!



Snajperist, koji nosi ime Wali, a kojeg Global News ne imenuje da bi zaštitio njegovu obitelj, postao je poznat nakon viralne, ali lažne tvrdnje da je u Iraku ispalio najduži snajperski hitac na svijetu


RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 FOdDDIsXwAEvrHk?format=jpg&name=small



Kanadski snajperist za kojeg se pričalo da je poginuo u Ukrajini javio se s ukrajinskog bojišta – živ i zdrav. Za Global News rekao je da vjeruje da su glasine o njegovoj smrti dio propagandne kampanje Rusa.
Snajperist, koji nosi ime Wali, a kojeg Global News ne imenuje da bi zaštitio njegovu obitelj, postao je poznat nakon viralne, ali lažne tvrdnje da je u Iraku ispalio najduži snajperski hitac na svijetu.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 20:45

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Zoki-sb-1-735x400.jpg
[size=35]Milanović: Stigla je instrukcija iz Berlina, Hrvatska prvi put nema podvijen rep[/size]

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 20:46

T. wrote:
mortal wrote:[size=41]Zviždač: Putinu prijeti puč, raste nezadovoljstvo u redovima sigurnosne službe
[/size]
Rizik od puča ruske sigurnosne službe (FSB-a) protiv ruskog predsjednika Vladimira Putina raste iz tjedna u tjedan dok se rat u Ukrajini nastavlja, otkrio je zviždač ruske obavještajne službe.
To može značiti samo promjenu na gore...
ne zna se što je gore
mislim da je ipak gore da ga svi podržavaju u agresiji na Ukrajinu i zapad

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 20:49

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 768x432-ba054e7c-9d09-11eb-870c-cedfb09875dd
Izvor: Profimedia


Bivši ukrajinski predsjednik Viktor Juščenko tvrdi da je svijet na njihovoj strani, a da je Putin nezdravog uma


Bivši ukrajinski predsjednik Viktor Juščenko nalazi se na tajnoj lokaciji u Ukrajini. Za N1 je progovorio o situaciji u zemlji, odgovoru Zapada na rusku agresiju te prijetnju nuklearnim, ali i kemijskim oružjem. Istaknuo je da mu je drago što može razgovarati s Hrvatskom.
"Postavlja se puno pitanja na koji način može završiti ovaj rat. Ja tvrdim da će rat završiti onda kad budemo izbacili zadnjeg ruskog vojnika s područja Ukrajine. Čovjek s punom sviješću potkraj veljače je malo mogao vjerovati da je Putin toliko neodgovoran i da može napasti liniju od tri tisuće kilometara Ukrajine. Malo sam vidio stručnjaka koji su tvrdili da su tako mislili i zato je za nas bilo očigledno da Putin mora otvoriti rat u privremeno okupiranim teritorijima. Putin može u drugoj fazi voditi u administrativnim područjima tih pokrajina, ali malo tko sa zdravim razumom je mogao pomisliti da će on s bjeloruske fronte otvoriti rat, blokirati Crno more i da će žrtve agresije postati Odesa, Herson, Mikolajiv. Zdrav razum to nije mogao pojmiti", poručio je Juščenko.

'Koliko dugo Europa može izdržati?'

Na pitanje koliko dugo Ukrajina može izdržati, Juščenko je upitao koliko dugo Europa može izdržati? Pohvalio je međunarodnu solidarnost te istaknuo da protiv Rusije radi cijeli svijet.


"To je ispit za bilo koju naciju, ali Ukrajina je danas jedinstvena i u tom svom jedinstvu se bori s neprijateljem, to je ono što najviše zaustavlja. Očigledno danas imamo takvu međunarodnu solidarnost, koja nije postojala ni prije 10 ni prije 20 godina. Ispravno bi bilo tumačiti da danas protiv Rusije radi cijeli svijet, jer je to ideal fašizma koji se pojavio u 21. stoljeću. Bitno je da danas jedni druge razumijemo i podržavamo i da imamo solidarnost u raznim područjima. Ukrajinu je napustilo skoro četiri milijuna izbjeglica i sve te ljude otvorenog srca tako humano dočekuje cijela Europa i cijeli svijet. To je jedna jako dobra pouka za sve nas", rekao je bivši ukrajinski predsjednik.

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 768x512-6f1ba9b8-9d0b-11eb-a3c5-cedfb09875dd


'LUDI MANIJAK' / 

Porošenko se obratio Putinu: 'Pažljivo prouči Miloševićev slučaj jer ćeš sjediti na istoj optuženičkoj klupi'

[size]

[/size]
Smatra da Europa u ovom trenutku proživljava lekcije i da bi nakon rata trebala razmišljati o sigurnosti. "Danas razmišljamo o nuklearnim, biološkim, kemijskim prijetnjama. Prije deset godina nismo o tome razmišljali, mislili smo da smo humanisti i da za 10 godina nećemo imati takvih osoba. Očigledno sada na redu stoji ekonomski plan, ne samo kako izgraditi odnose s Ukrajinom i kako formirati ekonomski prostor koji bi bio najbolji za mobilizaciju europskih vlada. Mislim da će globalna sigurnosna politika zahtijevati veliku reviziju. Teško nam je gledati kako član Vijeća sigurnosti, Rusija, vodi svoju politiku i ima pravo veta na sve mirotvorne inicijative. Svi mi razumijemo da, ako ne bude revizije takvog ključnog sigurnosnog instituta, onda se on približava reputaciji koji je cijeli vijek imala Liga nacija. Ja sam siguran da će Europa i svijet, čim mi pobijedimo, pristupiti tome", rekao je Juščenko.

'Ruski narod je jednako bolestan kao i Putin'

Za vrijeme svog predsjedničkog mandata, prije petnaestak godina, Juščenko se sastajao s Putinom. Rekao je da ga više ne poznaje i komentirao njegove navode o "demilitarizaciji i denacifikaciji Ukrajine".

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 768x512-6f1ba9b8-9d0b-11eb-a3c5-cedfb09875dd


STJERAN JE U KUT / 

Putin je još u siječnju čuo zlokobno proročanstvo vlastitog generala: 'Rat u Ukrajini je prijetnja postojanju Rusije'

[size]

[/size]
"Mi danas vodimo 25. rat s Rusijom. Samo u prošlom stoljeću smo šest puta proglašavali neovisnost. Pet puta smo gubili, a imali smo jedan jedini razlog, ruska okupacija. To je kao da se predajemo na milost bezumnog Putina. Očito je da to neće prihvatiti nitko. Kad govorimo o denacifikaciji, očito je da je Putin problem za cijeli svijet. Ruski narod je jednako bolestan kao i Putin, jer ako veliki broj Rusa glasa za to da se može ratovati protiv Europe, to je veliki problem. Razumijem da postoji šačica odanih, razumnih ljudi, ali moramo govoriti da je život u 21. stoljeću pokraj takvih ljudi jedan ispit za sve nas.


'Putin danas? Ne poznajem tog čovjeka'

Ja sam se puno puta našao s Putinom i imali smo ne tako jednostavna vremena. Kad sam trebao letjeti zajedno s drugim predsjednicima u Gruziju, braniti je, proživljavali smo plinsku blokadu Gruzije. Imali smo različite faze odnosa s Putinom, ali rekao bih iskreno da osoba koja danas nastupa na stadionu Lužnjiki, nastupa na ruskoj televiziji i opet objašnjava zašto je napao Ukrajinu, ja zapravo ne poznajem tog čovjeka. Takav čovjek je za mene slab, lišen pameti, razuma, još manje ima odgovornosti. Drugim riječima, on je donio Rusiji sve te probleme, stavio je te probleme u jedan koš i oni onemogućavaju postojanje Rusije u onom obliku u kojem postoji sada", istaknuo je Juščenko.

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 768x512-6f1ba9b8-9d0b-11eb-a3c5-cedfb09875dd


ZASTRAŠUJUĆA NUKLEARNA PRIJETNJA / 

Novinarka pitala Putinova glasnogovornika hoće li koristiti nuklearno oružje, uslijedila je jeziva tirada: 'U skladu s našim konceptom...'

[size]

[/size]

'Putinu će biti teško naći oficire za pokretanje nuklearne rakete'

Zabrinut je i zbog Putinove prijetnje nuklearnim naoružanjem. "Kada govorimo i imamo posla s neodgovornom osobom, koja nema granica, naravno, od njega se može očekivati jako puno problema, koji zdravorazumska osoba ne može niti zamisliti. Ali, mislim da sadašnja politika, počevši od SAD-a, a ja ću iskreno reći da mi se sviđa liderstvo koje pokazuje, jer je važno da u svijetu postoji inicijativa o tome kako procjenjujemo današnju sigurnosnu situaciju, da ne bi dali metastazama rata da se prošire na cijeli organizam. Danas je jako bitna vojno-tehnička suradnja. Zašto je tako velika pomoć Ukrajini? Jer je to nacija koja se bori sa zlom, to je jedno zlo s puno lica. Meni se sviđa kad je svijet počeo govoriti da je ukrajinska borba njihova borba i kad govorimo o tome što očekivati nakon ovih samita. Ugrubo bih rekao da je moje srce mirno, Ukrajinu neće ostaviti, mi ćemo uspjeti pobijediti taj ruski fašizam. Mi ćemo pobijediti i samo hipotetski se može govoriti o tome da taj nezdravi um može dati naredbu za korištenje biološkog nuklearnog oružja. Ja sam siguran i ostajem i danas siguran da je teško Putinu naći tri-četiri oficira višeg ranga, koji bi dali ključ za pokretanje nuklearne rakete na Ukrajinu, jer je to sasvim suludo. Odatle potječe moj optimizam", istaknuo je.

'Znam tko me otrovao'

Juščenko je međunarodnoj javnosti postao poznat nakon trovanja u predsjedničkoj kampanji. Tada je Zapad prvi put shvatio načine na koje se Kremlj rješava političkih protivnika u zemlji i svijetu.
"Ta država u kojoj je lider KGB, zemlja koja radi u režimu međunarodnog terora, počevši od violinista i desetaka drugih političara koji su bili otrovani i ubijeni, sve to postaje obično. Ja dobro znam tko je to napravio i siguran sam da će doći vrijeme kad će o tome, putem poštenog pravosuđa, saznati cijeli svijet i taj zločin će dodati popisu zločina koji je napravila ta ruska vlada i država. A danas govorimo o tome najvrjednijem u eri 2000-ih godina. Na istoku Europe, ne iz slobode, diglo se nekoliko nacija. Putin je shvatio da je najstrašnija riječ u vojnom rječniku riječ Majdan, jer je to definicija koja znači smrt Putinu i njegovu režimu i bez sumnje, dovest će Rusiju u doba velikih promjena", rekao je Juščenko.



RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 768x512-6f1ba9b8-9d0b-11eb-a3c5-cedfb09875dd


'PODCIJENIO JE DOMOLJUBLJE' / 

Ukrajinac iz Hrvatske: 'Putin je upao u vlastiti glib. Ovo je samo odgađanje smrtne presude za organizatora ovog rata'

[size]

[/size]
Dodao je da je u 30 godina neovisnosti, još od raspada SSSR-a, Ukrajina prošla nevjerojatan put. "Cijela obitelj je na bojišnici, svi političari su u jednoj liniji, na jednoj fronti i mislim da je to za Putina bilo iznenađujuće, jer nije mislio da će se susresti s 40 milijuna Ukrajinaca i još 27 milijuna koji žive izvan Ukrajine", zaključio je bivši ukrajinski predsjednik.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 20:51

'POJAČAT ĆEMO POTPORU GRUZIJI I BIH' / Otkriveni idući koraci NATO-a: 'Ruska invazija najveća je prijetnja sigurnosti u generaciji. Na istok ide 40.000 vojnika'

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 768x432-ba054e7c-9d09-11eb-870c-cedfb09875dd
Izvor: Profimedia


Kazao je i da saveznici iz NATO-a koordiniraju napore kada je riječ o energetskoj sigurnosti, što uključuje diverzifikaciju izvora opskrbe i smanjenje ovisnosti o ruskoj nafti i plinu

Čelnici NATO-a danas su se okupili u Bruxellesu, gdje su razgovarali o situaciji oko rata Ukrajine i Rusije. Nakon sastanka, medijima se obratio glavni tajnik NATO-a Jens Stoltenberg, rekavši da je ruska invazija najveća prijetnja sigurnosti u generaciji.

Narod Ukrajine pokazao je hrabrost i odlučnost boreći se za svoju slobodu i budućnost, rekao je, dodavši da su se usuglasili da će i dalje podupirati Ukrajinu.

Čelnici zapadnog vojnog saveza pristali su ojačati svoju obranu na istoku kao odgovor na rusku invaziju na Ukrajinu.



"Imat ćemo cyber-sigurnosnu potporu kako bismo pomogli Ukrajini. Želimo napraviti sve kako bismo im pomogli. Predsjednik Zelenskij rekao je dramatičnu poruku, zatražio je još vojne pomoći. Imat ćemo i četiri nove vojne skupine, to su dodatne skupine uz četiri koje već postoje. Na istočnom dijelu Saveza imat ćemo više ljudi, više opreme. U zraku će biti više aviona, pojačat ćemo obranu", rekao je Stoltenberg.

U isto vrijeme, imamo odgovornost da konflikt ne eskalira još dalje. Saveznici su se dogovorili da moramo pojačati potporu i za druge države, uključujući Gruziju i Bosnu i Hercegovinu. Usuglasili smo se i oko toga da Bjelorusija mora prestati biti suučesnik u ovoj ruskoj invaziji."

Kazao je i da saveznici iz NATO-a koordiniraju napore kada je riječ o energetskoj sigurnosti, što uključuje diverzifikaciju izvora opskrbe i smanjenje ovisnosti o ruskoj nafti i plinu.

Upitan o Kini, kaže da je poruka NATO-a da se trebaju pridružiti ostatku svijeta u osudi "brutalnog rata protiv Ukrajine" i ne podržavati Rusiju ekonomskom ili vojnom potporom.




Rekao je da je zabrinut jer Rusija pokušava optužiti Ukrajinu i njezine saveznike da se spremaju koristiti kemijsko oružje, dodajući da je optuživanje drugih način da se stvori izgovor da i sami učine isto. Te optužbe protiv Ukrajine i NATO saveznika su lažne, kazao je, svaka upotreba kemijskog oružja "potpuno će promijeniti prirodu sukoba" jer bi bila "eklatantno kršenje međunarodnog prava" i bila bi iznimno opasna.

To bi pogodilo ne samo ljude u Ukrajini nego i potencijalno zemlje NATO-a zbog širenja kontaminacije. Napominje da je Rusija u prošlosti koristila kemijska sredstva.


Pozvali Putina da prekine rat



Nakon sastanka, saveznici su izdali zajedničko priopćenje, u kojem su istaknuli kako povećavaju otpornost njihovih društava i njihove infrastrukture, "kako bismo se suprotstavili zloćudnom utjecaju Rusije". Čelnici su pohvalili narod Ukrajine za koji kažu da je "nadahnuo svijet herojskim otporom ruskom brutalnom ratu".

"Aktivirali smo obrambene planove NATO-a, rasporedili elemente NATO snaga za odgovor i smjestili 40.000 vojnika na naš istočni bok", objavili su u zajedničkoj izjavi nakon razgovora u Bruxellesu.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 20:54

Ukrajinska služba sigurnosti: 
Gori kod Černobila. Strahujemo od širenja radioaktivnog dima



RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 2022-03-11t000720z-947590334-rc2jzs9429qc-rtrmadp-3-ukraine-crisis-satellite[size=15]Ukrajinci tvrde da su požari izbili zbog granatiranja, ali ne isključuju mogućnost ni da su podmetnuti. Požari su izbili na području kojeg kontroliraju ruske snage još od početka invazije[/size]

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 21:36

Poznati Ukrajinac poslao poruku koja ledi krv u žilama: "Možda će me ubiti"

Aleksandar Dolgopolov priključio se obrani Ukrajine od ruske invazije.



RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 62275508-aleksandar-dolgopolov
Aleksandar Dolgopolov (Foto: Afp)


Bivši tenisač Aleksandr Dolgopolov je još jedan u nizu sportaša koji se priključio obrani Ukrajine od ruske invazije. 
Budući da nije mogao mirno promatrati što se događa u njegovoj zemlji, Dolgoplov je odlučio odraditi kratku obuku rukovanja oružjem u Turskoj, a na putu za Ukrajinu svratio je u Zagreb gdje su kupili opremu.
"Doputovali smo u Zagreb gdje smo kupili sve stvari koje su nam bilie potrebne uz neke termalne monokulare i ostalo", rekao je Dolgopolov, a tjedan dana kasnije ponovno se javio iz Kijeva.

Dolgopolov osudio ruske tenisače


"To su dobri momci. Oni nemaju ništa s tim. Znam da su rekli "Stop ratu", ali to nije dovoljno jaka poruka. To nije dovoljno da se osude aktivnosti njihove države. Ako teniska zajednica želi da oni nastave igrati, mislim da oni trebali javno osuditi svoju zemlju i vladajuće", rekao je bivši tenisač za ruske tenisače u razgovoru za američki Sports Illustrated.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 22:23

Putinove metode mučenja lede krv u žilama: Nakon 'slona' sve priznaju, potapaju ih u kiseline
Piše Renato Jukićponedjeljak, 21.3.2022. u 21:03

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 24h-2_HsyT50S

Iako to nikad nisu priznali, dokaza ruskog mučenja zarobljenika u ratu u Čečeniji je jako puno. Preživjeli su ispričali strahote kroz koje su prolazili u ruskim logorima...


Posebna vojna operacija, tako je svijetu objasnio, ili pokušao objasniti, rusku invaziju na Ukrajinu Vladimir Putin. Nakon nekoliko dana doznali smo za pokretne krematorije, broj žrtava s obje strane rastao je u tisućama, ali [url=https://www.24sata.hr/trazi?query=vladimir putin]Putin[/url] se nije pokolebao.
Organizira proslave i drži ohrabrujuće govore narodu. 
Nije ovo Vladimiru prvi rat. Na početku njegova premijerskog mandata, u Čečeniji su sukobi eskalirali. A jedan od načina gušenja sukoba bilo je mučenje zarobljenika, pisao je ugledni Guardian u svojoj reportaži iz 2000. godine, prenosi Daily Star.
Novinar John Sweeney razgovarao je s nekolicinom ljudi koji su bili zatvoreni i mučeni od ruskih snaga.
Ono što je čuo šokiralo ga je.
- Najgora stvar bio je 'slon'. Stave vam gas masku na lice, ruke zavežu iza leđa, a onda vam prekinu dotok zraka. Ubrzo se gušite i ostajete bez daha. Cijelo to vrijeme oni vas dodatno guše rukama na vratu. Ponekad su u maske znali pustiti plin od kojeg gubite svijest. Nakon te metode ljudi bi sve priznali, čak i ako nisu krivi - rekao je jedan zarobljenik.
- Uveli su me u prostoriju u kojoj je bila nekakva posuda. Rekli su mi da idem plivati. Ubrzo su mi zabili glavu unutra. Unutra su bile kiseline i kemikalije. Nekoliko dana sam bio slijep - ispričao je jedan muškarac, koji je imao samo 17 godina kad su ga mučili.
Rusija i Putin, unatoč brojnim dokazima, nikad nisu priznali kako su koristili mučenje u ratu u Čečeniji. 

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 22:30

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 2022-03-21T121438Z_2117183121_RC2O6T9SVY2N_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-660x450


TKO JE NIK DUČIĆ?


ZBOG OVOG HERCEGOVCA UKRAJINCI SU TOLIKO MOĆNI: Ukrajinsku vojsku pripremao je američki general čiji korijeni su iz Trebinja


Američki brigadni general Nik Dučić, koji je bio i komandant američke baze Bondsteel na Kosovu, pripremao je ukrajinsku vojsku za obranu, pišu mediji. Kako piše bečki dnevnik Kronen Zeitung ono što ih je Dučić naučio sada im pomaže u ratu sa Rusijom. Brigadni general Dučić je bio od 2015. do 2016. stacioniran u Javorivu, gdje je obučavao ukrajinske trupe i prenio im zapadne vojne taktike, tvrdi bečki list.
“Imam prijatelje među ukrajinskim vojnicima. Srcedrapajuće je, ali oni žive pod brutalnim ruskim napadom. Ponudio sam njima i njihovim obiteljima moju kuću u SAD”, rekao je Dučić za Kronen Zeitung. Dučić je, navodi list, bio važna karika u dijelu koje SAD od 1993. provodi u Ukrajini – državnog programa partnerstva. Radi se o programu koji tijesno povezuje američku nacionalnu gardu sa ukrajinskom vojskom, njenom  zračnom obranom, i koji je doveo do razmjene između dvije vojske, a time i do snažne modernizacije ukrajinskih snaga.
“Pokušali smo da ukinuti centraliziranu komandnu strukturu bivšeg Sovjetskog saveza. Više sloboda za niže oficire, koji prije pada Željezne zavjese gotovo nisu mogli donositi nijednu odluku”, objasnio je Dučić. Cilj drugog programa suradnje bio je i  uspostava veće sposobnost preživljavanja u borbi protiv separatista na istoku, nešto što je sada, tvrdi list, dalo efekte protiv velikog napada ruske vojske. Male, nezavisne jedinice, sa snajperima i protutenkovskim raketama, su upravo stvari koje duž linije snabdijevanja zadaju teške gubitke Rusima.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 22:32

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Russian-commander-feat-image-735x400.jpg
Bijesan ruski vojnik tenkom pregazio svog zapovjednika – video




Dok rat u Ukrajini bijesni, ruski vojnici sve više gube moral. Dvojica su okrivila Putinovu invaziju za brojne smrti svojih sugrađana, dok je treći tenkom pregazio svog zapovjednika Jurija Medvedeva

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 24/3/2022, 23:16

Oni koji se usude pisati protiv Putina završe kao Ana Politkovskaja. U liftu svoje zgrade, s dva hica u prsa i jednim u glavu


Ako sam dobro prebrojila imena, od početka Putinove ere ubijeno je u Rusiji oko 150 novinara


RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 AHR0cHM6Ly93d3cudGVsZWdyYW0uaHIvd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMTkvMDYvdGctc2FuamEtbW9kcmljLnBuZw[size=8]PIŠESANJA MODRIĆ

[/size]
RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 AHR0cHM6Ly93d3cudGVsZWdyYW0uaHIvd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMjIvMDMvMDAwLWd4OHhhLmpwZw

FOTO: AFP

S obzirom na okolnosti tih ubojstava, očigledno je da je uglavnom riječ o naručenim likvidacijama. To iskustvo kaže da ni ovi novinari koji su danas protiv ruskih tenkova u Ukrajini, doista ne mogu mirno spavati. Zato su neki već pobjegli iz zemlje koja tako ostaje još ispražnjenija od bilo kakvih činjenica i slika o Putinovom pogromu u Ukrajini.

24. 03. 2022.883 PREPORUKA
[url=https://twitter.com/intent/tweet?counturl=https://www.telegram.hr/politika-kriminal/oni-koji-se-usude-pisati-protiv-putina-zavrse-kao-ana-politkovskaja-u-liftu-svoje-zgrade-s-dva-hica-u-prsa-i-jednim-u-glavu/&text=Oni koji se usude pisati protiv Putina zavr%C5%A1e kao Ana Politkovskaja. U liftu svoje zgrade, s dva hica u prsa i jednim u][/url]

Tisućama novinara u Rusiji postalo je potpuno nemoguće raditi zbog zakonske zabrane da se iznese istina o Putinovoj invaziji na Ukrajinu i ogromnih novčanih i zatvorskih kazni koje su propisane za neposluh. Otkako su ruski tenkovi ušli u susjednu zemlju, u Rusiji su zatvorene mnoge redakcije i dopisništva, ali zato punom parom rade vlastima odani mediji koji objavljuju samo pamflete koji se diktiraju iz Kremlja. Novinari koji ovih ratnih dana pokušavaju probiti cenzuru, boje se za egzistenciju, obitelji pa i vlastiti život.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 17 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 17 of 54 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 35 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum