ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RAT Ukrajinaa Rusija

Page 35 of 54 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 44 ... 54  Next

Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by crvenkasti 5/4/2022, 14:29

mortal wrote:RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 630_360_1649149759-946

Ruske postrojbe pogodile tenk dušične kiseline u Rubižnju


[size=10]FOTOGRAFIJA
05.04.2022 13:42

[/size]


Ruske trupe pogodile su tenk dušične kiseline u gradu Rubizhneu u regiji Lugansk.
Relevantnu izjavu dao je šef regionalne vojne uprave Luganska Serhii Haidai na Telegramu.


RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 1649149759-305


Haidai je pozvao lokalno stanovništvo da ne napuštaju skloništa za bombe, zatvaraju vrata i prozore u prostorijama.

Dušična kiselina je opasna kada se udiše, proguta i u kontaktu s kožom i sluznicom. Slabo trovanje može uzrokovati bronhitis, blagi bronhiolitis, vrtoglavicu, pospanost. Teže trovanje može dovesti do plućnog edema.


"Plinske maske koriste se za zaštitu od pare i para dušične kiseline. Molim vas, pripremite mokre maske za lice", dodao je Haidai
.


Njime je tenk i tank isto.

crvenkasti

Posts : 28784
2014-04-17


Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 5/4/2022, 14:31

crvenkasti wrote:


Njime je tenk i tank isto.
u pitanju je prevođenje 
nije teško za shvatiti

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23170
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 5/4/2022, 16:15

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 630_360_1649149285-722

Bucha: Mi smo oni koji su preživjeli i koji će nastaviti živjeti ovdje


05.04.2022 14:30



Svi, s kojima smo razgovarali i pitali što je sljedeće, ne namjeravaju nigdje ići
Bucha. Ulica Vokzalna. Ovdje su 27. veljače ukrajinske trupe bombardirale kolonu ruske opreme. Fotografije koje su već poznate cijelom svijetu snimljene su kao u paklu. Ali ispostavilo se da su ljudi živjeli ovdje svo to vrijeme i to je šokantno.
Bucha je već nekoliko dana bez okupatora, ali ljudski životi su se malo promijenili. Još uvijek kuhaju na vatri i noć provode u podrumima jer je tamo toplije nego u kućama bez prozora.
Eksplozije su raznijele čak i vrata. Dobro je što imaš krov nad glavom.


RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 1649146552-977RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 1649146515-469


G. Serhiy je bio prvi kojeg sam vidio u dvorištu. Supruga mu je otišla, a on je ostao jer je nedavno bio podvrgnut operaciji želuca. Podigao je džemper i pokazao mi prljavi zavoj.
Čovjek uopće nije imao emocija. Čini se da je sve progutao i zauzet je popravkom svog automobila.
"Kad su prvi put došli k meni, pitali su imamo li neke Banderine pristaše. U početku su postojali neki ravni nosovi, stari dvadeset godina. Onda su došli starješine koji su nosili drugo oružje. Idemo, pokazat ću kako su opljačkali."
Ulazimo u kuću. Sve unutra je potpuno okrenuto naopako. Kućanski aparati koje nisu uzeli, jednostavno su razbijeni.



RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 1649146585-746RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 1649146585-110RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 1649146586-475


Preko puta, starica, gospođa Anna, živi sa suprugom Hryshom i sinom Dmytrom. U kući nema prozora ni vrata i toliko je hladno da je gospođa Anna morala noću spavati u podrumu vrtića.
Gospodin Hrysha je glatko odbio napustiti svoje dvorište, pa je sin odlučio ostati kod kuće s roditeljima. "Headstrong" sada sjedi i zagrijava lonac s plamenikom. Danas obitelj tako kuha piletinu.


RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 1649146553-386


"Sada sam gluh, jer kako bih inače mogao preživjeti stalnu uzbunu, bombardiranje i eksplozije. Sada mrzim svoju kuću. Sve je prljavo i smrdi od ovog dima, bit će nemoguće živjeti tamo. Ovdje je sve tinjalo, gorjelo je s tom crnom čađom. Neka se [Putin] uguši stotinu puta."
Žena će nastaviti noćiti u podrumu vrtića - iako je okupator otišao, kod kuće nije postalo toplije.
"U početku je u podrumu bilo više od pet stotina ljudi, a onda je napravljen koridor 8. i 9. ožujka i neki su ljudi otišli."
Prema lokalnim stanovnicima, kronologija događaja pokazuje da je oprema okupatora razbijena 27. veljače, a ukrajinska vojska ušla je i ostala ovdje do jutra 4. ožujka. U popodnevnim satima okupatori su ponovno napali.


RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 1649146552-989RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 1649146516-558


Prvo što su okupatori učinili bilo je oduzimanje mobitela mještanima i njihovo razbijanje.
"Gadovi, sada nam nedostaje mobilne veze", kaže gospođa Anna. "Stalno smo ostali kod kuće. Oni koji su izašli, ubijeni su iz vatrenog oružja. Tijela su ležala posvuda dok nisu poplavila. Onda su ih ljudi uzeli i zakopali u vrtove. U susjedstvu je Valerka ubijen, a Liuda ga je pokopala kod kuće."
"Što sada misliš o Moskovljanima?" Pitam gospođu Annu.
"Ono što sam uvijek osjećao prema njima i sada ću imati taj osjećaj zauvijek. Ne razumijem ih kao ljude! Jer ljudski um to ne može shvatiti. Normalna osoba to ne može ni pomisliti.
Nismo vjerovali cijelo vrijeme, ne, ne Putin, nismo vjerovali da će narod ići protiv nas. On je glupi šizofreničar, a ljudi su, ispostavilo se, pravo govno. U našoj zemlji, kada su djeca pretučena na Maidanu [Trg neovisnosti u Kijevu gdje su održani euromajdanski prosvjedi 2013.-2014.], sljedećeg dana izašlo je milijun. Milijun se okupilo u Kijevu. I taj gad nam je došao u podrum i pitao: 'Jesi li bio na trgu?' Zamislite kako su zastrašeni, da je odlazak na trg zločin za njih. I koliko ih je milijuna tamo."


RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 1649146583-399


Vraćamo se u izgorjelu ulicu, želimo ići u taj vrtić, vidimo mladića koji nosi dva paketa vode u obje ruke. Pretpostavljam da je moralo biti lokalno. Htjeli smo pitati kako doći do vrtića, ali umjesto toga otišli smo s njim u njihov podrum.
"Pokopali smo troje ljudi. Bili su nam susjedi. Od nekih je zatraženo da pokažu svoje dokumente. Pokazali su dokumente i nastavili hodati, a onda su samo upucani u leđa. Posljednja ubijena je naša Lyonia kada je zatvarao vrata podruma u kojem smo živjeli. Pao je mrtav na stepenicama, a nakon nekog vremena netko je došao i bacio granatu na njega. Prikupili smo dijelove njegovog tijela da ga pokopamo. Ali, vjeruj mi, bilo je još gorih priča. To je samo uobičajeno."
Tip se zove Yaroslav. Ima oko 30 godina. Želimo mu pomoći da nosi vodu, ali on odbija. Kaže da pomaže u suočavanju s emocijama.
Yaroslav s vremena na vrijeme brizne u plač. Ali ove suze nisu histerija. Tako se oslobađa njegova bol.
"Što ćeš sljedeće učiniti?" Pitam.
"U početku ćemo sve počistiti. Tko će to učiniti ako ne mi?! Čekat ćemo našu pobjedu, obnoviti naše emocionalno stanje i izgraditi našu Ukrajinu, naše obitelji. Čuli smo svaki hitac prema Irpinu. Tenkovi su stajali tik do naših kuća i pucali 24 sata dnevno. Znate, civil sigurno nije imao takvo iskustvo..."
Yaroslav je u žurbi jer ga majka čeka.
Idemo s njim. Želim pogledati njegovu majku.
Jaroslavova majka čeka uz cestu i vuče glavu da vidi može li se njezin sin negdje vidjeti.
"Moja mama", kaže sin, a suze su mu opet zasuzile u očima.
Majka nas upoznaje kao svoju djecu. Još se ne znamo, ali već se grlimo.
Majka se zove Halya. I majka Halya plače.
"Tamo smo ih pokopali", pokazuje Jaroslav na tri groba u dvorištu u blizini garaža. "Ovdje je ujak Kolia. On mi je poput oca, jer me otac napustio kad sam imao dva mjeseca."
Prilazimo vratima podruma, koji je bio njihov dom svih ovih dugih tjedana.
Yaroslav pokazuje na pucanj kroz vrata i kaže: "Ovaj metak je bio moj. Onda nisam izašao iz podruma."
"Kad je naša Lionija dignuta u zrak", gospodin Mykola Pavliuk nastavlja pričati ovu užasnu priču, "nismo izašli 24 sata.


RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 1649146585-192


Onda su došli. Svi smo stajali u mraku s podignutim rukama kako bi mogli vidjeti naše ruke dok su ulazili. Jer bi nas mogli ubiti.
Onda je došao čovjek i dopustio da prva dvojica budu pokopana. Upozorio nas je da se ne bojimo. Lyonia gotovo da nije imala glavu, noge su mu bile odvojene od torza. Prvo smo izvadili jedan dio, a onda drugi. Sva trojica su štićenici naše kuće. Zhenia je pokopan blizu svog auta. On je prvi ubijen u svom stanu. Prvo je žestoko pretučen, a zatim ubijen. Prva Lyonia je upucana u blizini kuće. Upravo tamo, izlili smo pijesak na krvne mrlje. A druga Lyonia je prvo ubijena, a zatim dignuta u zrak granatom.
Ne mogu vam reći koliko mi je danas bilo teško pisati poruke za njihove rođake", plače gospodin Mykola, "jer smo ih preživjeli. A ja sam odgovoran za ovu kuću. Ljudi me zovu menadžerom. Zamisli da mi nisu dopustili da uđem u Lyonijin stan i kupim ikonu. Imao je ključeve na pojasu, molio sam ih na koljenima da mi dopuste da organiziram pristojan pokop. Dopustili su mi da uđem u stan u njihovoj prisutnosti. Pronašli su ikonu. I uzeo sam samo tu ikonu. U Lyonijinom stanu bila je poruka: 'Žao mi je što živimo tako loše.' Ne znam kada je to napisao, ali vjerojatno nakon što su napali.
Ne poznajem ljude ljubaznije od onih koji žive u našoj kući. Nisam poznavao osobu ljubazniju od Lyonije."
Yaroslav izvodi svog psa iz podruma:
"Jedini Amerikanac kojeg imamo ovdje je moj vulkan stafordskog terijera."
Sve te dane vulkan je ostao s ljudima u podrumu. Sada je tako sretan, vrti se i ne sjedi mirno ni sekunde, ali sve to vrijeme u podrumu samo je spavao pod pokrivačem.


RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 1649146585-658


"Bili smo im pod nogama. Učinili su nam što su htjeli. Ako su htjeli, odveli su nas ili primili. Podrum je bio zaključan izvana."
"Što si jeo?" Pitam se.
"Svaka tri dana smjelo nam je kuhati nešto na vatri u blizini kuće. Policijski sat je bio od 17:00 do 09:00 po moskovskom vremenu. Kontrolirali su nas obični razbojnici. Takvi drkadžije da ih je teško nazvati ljudima."
Čovjek priđe i zatraži torbu jer je u automobilu izgorjelo tijelo koje leži u dvorištu.
"Ostala je samo kičma. Ono što je ostalo mora biti zakopano."
Dobio je vrećicu cerade.
"Pokopali smo naše ljude u istim vrećama", kaže Yaroslav.
Htio sam otići u podrum vidjeti gdje su živjeli svo ovo vrijeme, ali gospodin Mykola je rekao da je bolje da to ne vidim.
Zatim smo otišli u vrtić, gdje ljudi još uvijek provode noć i kuhaju na vatri.
Činilo mi se da ako se ljudi oslobode, poljske kuhinje već bi trebale biti ovdje, gdje bi ljudi dobivali toplu hranu i čaj. Jer ovo je najmanje što možemo učiniti za njih sada. Ali još ništa slično ne postoji.
Ovdje mi je bilo dozvoljeno da uđem u podrum. To su samo betonski prostori koji nisu pogodni za život ovdje, ali ljudi su disali i učinili ih toplijima od kuće bez prozora.
Ljudi su koristili kantu kao wc...
"Ne možete zamisliti kakav je miris bio ovdje", kaže gospođa Svitlana.


RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 1649146584-441


"Prvo su ovdje ubili troje ljudi, a onda još troje. Stražar je stajao odmah iza vrata. Samo je ženama bilo dopušteno da idu po vodu, muškarci su odmah upucani. Ubijen je 82-godišnji muškarac. Upucan u leđa. Zašto su ga ubili?! I 32-godišnja žena je upucana u glavu... Svaki put kad sam išao nahraniti mačke, molio sam se 'Oče naš..' jer sam svaki trenutak čekao da me upucaju u leđa. Znate, to je neugodan osjećaj... Jedan [ruski vojnik] iz grada Tvera rekao mi je: 'Tako smo siromašni u usporedbi s vama. A ti ovdje živiš puno bolje.'
Dok su bježali, pet kamiona KAMAZ-a stajalo je u blizini kuće. Sve su opljačkali. Svaka kuća je pretražena. Srali su se u našim zahodima do vrha, a zatim su zalijepili ukrajinske zastave, ako su bili u stanovima, u izmet.
Čak su uzimali i pseću i mačju hranu. Što nas je jako iznenadilo. Uzeli su mlinove za meso i papuče ... Moj otac je oslobodio Kijev, Irpin i Romivku od nacista. I sad to moram trpjeti?! Ali oni [Rusi] su gori od nacista. Nacisti to nisu učinili, kako je moja baka govorila."
Ljudi su izašli iz podruma vrtića kad im je to bilo dopušteno. Bilo je dana kada ljudi nisu smjeli ni kuhati čaj.
Ovdje smo proveli samo dva sata i razgovarali sa samo nekoliko ljudi s nekoliko ulica i čak je teško zamisliti koliko različitih priča, a još gore ima, ali nemoguće je izmjeriti nečiju bol ili tugu ...
Nekoliko minuta vožnje vidimo jednu od masovnih grobnica u Buchi, smještenu u blizini crkve Sv. Andrije Prvog zvanog. Molili smo se.
Vidimo ljude u blizini. Pitamo tko je pokopao te ljude.
"Jesmo. Pod prijetnjom smrću, bojeći se da bismo mogli biti upucani, hodali smo ulicama s kolicima i skupljali tijela. Tijela su ležala nekoliko dana, a mi smo ih otišli pokupiti. Pokopali smo 67 tijela u jednom grobu. U drugom, ne znamo koliko. Ostao je iskopan. Neki su pokopani u odvojenim grobovima nekoliko ubijenih.


RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 1649146584-232RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 1649146555-732RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 1649146584-787
Vozili smo se uglavnom središnjim ulicama, iz kojih smo mogli vidjeti razrušene sporedne ulice i uličice. Gotovo sve kuće su uništene.
RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 1649146586-960


Vojska i spasioci nastavljaju seliti od kuće do kuće, iz ulice u ulicu, pronalazeći nove žrtve rusšističkog terora. Čak i nekoliko dana nakon što su okupatori otišli, tijela ljudi, koji su bili lišeni prava na samo običan pokop, još uvijek leže na središnjim ulicama.
Ljudi koji su preživjeli ovaj pakao još uvijek žele živjeti u svom domu, na svojoj zemlji. Svi, koje smo pitali što je sljedeće, ne namjeravaju nigdje ići. Ne žale se da se nisu oprali sve ove tjedne, iako su upravo pocrnili od čađe. Čini se da se uopće nisu žalili za to vrijeme i čini se da ljudi jednostavno ne znaju riječi kojima bi opisali ono što su doživjeli. Oni ne znaju jer nije bilo takvih definicija u našem jeziku do sada, prije ovog rata.

Oksana Klymonchuk

Zasluga za fotografiju: Oleh Reveha

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23170
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 5/4/2022, 16:17

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 630_360_1647525028-113

Kuleba: Embargo na rusku naftu i plin pomoći će u sprječavanju 'novih Buchasa'

05.04.2022 15:56




Ministar vanjskih poslova Ukrajine Dmytro Kuleba pozvao je na embargo na rusku naftu i plin kako bi se spriječile "nove Buche".

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23170
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 5/4/2022, 16:19

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 630_360_1649167610-222

Ukrajinske oružane snage uništile 30 zračnih ciljeva u roku od tjedan dana

[size=10]FOTOGRAFIJE
05.04.2022 17:08

[/size]

Zračne snage Oružanih snaga Ukrajine uništile su više od 30 neprijateljskih zračnih ciljeva u roku od tjedan dana.
Zračni zapovjedni centar to je napisao na Facebooku.
"Pripadnici vojske vojnih postrojbi Zračnog zapovjedništva 'Centar' zračnih snaga nastavljaju uništavati ruske okupatore. U tjedan dana snage protuzračne obrane uništile su više od 30 neprijateljskih zračnih ciljeva", navodi se u izvješću.

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 630_360_1649163166-4910

Ukrajinska vojska vješto ruši neprijateljske zrakoplove, rakete, bespilotne letjelice i nastavlja braniti svoju zemlju.
Kako je izvijestio Ukrinform, u noći na 5. travnja dva ruska lovca Su-35 lansirala su krstareće rakete u Ukrajinu s teritorija Bjelorusije, ali je ukrajinska protuzračna obrana presrela rakete.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23170
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 5/4/2022, 23:20

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 630_360_1647169446-752

Ukrajinske oružane snage odbile neprijateljski napad na istoku i eliminirale oko 80 osvajača

05.04.2022 23:17




Danas, 5. travnja, u području odgovornosti Operativne i taktičke skupine "Istok", ukrajinska vojska odbila je neprijateljski napad i eliminirala oko 80 ruskih osvajača.

"5. travnja ruske fašističke postrojbe izvele su jedan napad. Naša artiljerija također je nanijela požarnu štetu koncentraciji osoblja i opreme", objavila je Operativno-taktička skupina "Istok" na Facebooku.


Osvajači su pretrpjeli značajne gubitke: do 80 pripadnika, 4 tenka (1 zaplijenjen), 9 oklopnih transportera, 10 borbenih vozila pješaštva, 1 minobacač, 1 bacač BM-21, jedan dron i 2 spremnika za gorivo.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23170
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 5/4/2022, 23:25

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 630_360_1613983608-121

EU protjerala nekoliko ruskih diplomata i proširila sankcije protiv Rusije

05.04.2022 22:30



Europska unija namjerava staviti desetke ruskih pojedinaca i subjekata na popis sankcija zbog agresije na Ukrajinu i već je odredila personu non grata za niz dužnosnika Stalne misije Ruske Federacije pri EU-u.

"Proširujemo i popise sankcija – dodajući desetke ljudi iz politike, poslovnog sektora i koji se bave propagandnim aktivnostima, a također i više subjekata iz financijskog, vojno industrijskog i prometnog sektora, među kojima su i 4 važne ruske banke koje će ne samo biti izvučene iz Swift sustava, već će im biti zabranjeno i sudjelovanje u bilo kakvim financijskim transakcijama u EU. Cilj naših sankcija je zaustaviti nepromišljeno, nečovječno i agresivno ponašanje ruskih vojnika i jasno dati do znanja donositeljima odluka u Kremlju da njihova ilegalna agresija ima velike troškove", izjavio je danas u Strasbourgu visoki predstavnik Europske unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku Josep Borrell.

Napomenuo je da je stajalište Europske unije bilo vrlo jasno: EU će nastaviti unaprjeđivati sankcije sve dok traje ruska agresija. Peti paket sankcija koji je danas predstavljen dodatno će osakatiti Putinovu ratnu mašineriju, nakon zločina koje su počinile ruske oružane snage u Buchi i drugim mjestima pod ruskom okupacijom u Ukrajini.


Borrell je naglasio da događaji u Buchi, kao i brutalni napadi Rusije na civile u Mariupolju, pokazuju pravo lice ovog rata.

Istaknuo je da, reagirajući na ubojito ponašanje Kremlja, EU poduzima korake kako bi zaštitio vlastitu sigurnost i sigurnost zemalja članica.

"Nezakonite i remetilačke akcije Rusije protiv interesa i sigurnosti EU-a i naših država članica, uključujući kršenje Bečke konvencije o diplomatskim odnosima iz 1961., ne ostaju bez odgovora. Zato sam danas odlučio odrediti personu non grata nizom dužnosnika Stalne misije Ruske Federacije pri EU-u zbog sudjelovanja u aktivnostima suprotnim njihovom diplomatskom statusu. Glavni tajnik ESVD-a danas poziva ruskog veleposlanika u EU-u da priopći tu odluku", naglasio je Borrell.


Kako je objavljeno, Ruska Federacija je 24. veljače 2022. započela ničim izazvan rat protiv Ukrajine. Osvajači granatiraju i bombardiraju mirne gradove, gradove i sela u Ukrajini, mučeći i ubijajući civile.


Ruska agresija na Ukrajinu izazvala je čvrst i jedinstven odgovor Europske unije, koja je nametnula oštre sankcije Rusiji, pružila znatnu političku, gospodarsku, financijsku i vojnu potporu Ukrajini te ugostila milijune Ukrajinaca koji su bježali od Putinova rata.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23170
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 5/4/2022, 23:32

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 768x432-ba054e7c-9d09-11eb-870c-cedfb09875dd
Izvor: Profimedia


Mrežama kruže fotografije nastale 23. veljače, dan prije početka invazije Rusije na Ukrajinu i fotografije koje su nastale jučer u Buči

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23170
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 5/4/2022, 23:57

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 2022-03-23T210020Z_1999172169_RC2D8T9NVUSM_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-MARIUPOL-848x478


Predali se ukrajinski marinci u Mariupolju


Nakon što je jučer ruska vojska pozvala preostale ukrajinske branitelje Mariupolja da se do danas u 6 sati predaju i polože oružje i tako spase svoje živote, jutros se više od 250 ukrajinskih vojnika predalo u tom lučkom gradu na obali Azovskog mora. Prema nekim izvješćima, branili su tvornicu Azovstal. O tome izvješćuju svi značajniji ruski mediji, a možete pogledati ovdje.
Kako je kasnije na svojoj stranici u Telegram kanalu napisao šef Čečenske Republike Ramzan Kadirov, obitelji marinaca više ne trebaju brinuti o njima.

Ovi su vojnici donijeli ispravnu odluku i sada su potpuno sigurni.”
Rusija je ponovno pozvala i sve preostale ukrajinske postrojbe koje se sada nalaze u Mariupolju da prekinu neprijateljstva i napuste grad dogovorenom rutom u smjeru Zaporožja na teritorije pod kontrolom Kijeva. To je izjavio šef Nacionalnog centra za kontrolu obrane Rusije Mihail Mizincev.



Prema njegovim riječima, svi oni koji su položili oružje spasit će svoje živote.
Predlaže se uspostava stalne komunikacije između ruske i ukrajinske strane radi međusobne razmjene informacija danas od 9 sati.



Od 09:30 od strane ruske vojske, snaga DPR-a i ukrajinske vojske, proglašavaju “režim potpune tišine”. Od 10 do 13 sati provesti “izlazak svih ukrajinskih oružanih jedinica i stranih plaćenika, bez oružja i streljiva”.






Last edited by mortal on 6/4/2022, 00:03; edited 1 time in total

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23170
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 6/4/2022, 00:02

koma
šta misle da će dobiti sladoled i čestitku
strašno

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23170
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 6/4/2022, 16:45

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 630_360_1647797444-138

Ubojice prikrivaju tragove: Ruski mobilni krematoriji počeli raditi u Mariupolju


06.04.2022 14:28



Ruski mobilni krematoriji počeli su raditi u Mariupolju kako bi uništili sve dokaze o zločinima ruske vojske u gradu.
"Ubojice prikrivaju tragove. Ruski mobilni krematoriji počeli su raditi u Mariupolju. Nakon širokog međunarodnog izvještavanja o genocidu u Buchi, najviše vodstvo Ruske Federacije naredilo je eliminirati sve dokaze o zločinima svoje vojske u Mariupolju", objavilo je Gradsko vijeće Mariupolja na Telegramu.


Kao što je primijećeno, prije tjedan dana, oprezne procjene ukazivale su na smrt 5.000 civila u Mariupolju. No, s obzirom na veličinu grada, katastrofalno uništenje, trajanje blokade i žestok otpor, deseci tisuća mariupolskih civila mogli bi postati žrtve okupatora.
"Zato se Rusija ne žuri dati zeleno svjetlo turskoj misiji i drugim inicijativama za spas i potpunu evakuaciju Mariupola. Osim toga, oni [Rusi] pokušavaju identificirati sve potencijalne svjedoke zločina okupatora kroz filtracijske logore i eliminirati ih", naglasilo je Gradsko vijeće.


Primijećeno je da su Rusi sav prljavi posao dodijelili suradnicima. Očevici izvješćuju kako su rusisti uključivali lokalno stanovništvo i teroriste "Narodne Republike Donjecka" u posebne brigade za čišćenje. Suradnici prikupljaju i pale tijela stanovnika Mariupola mučena i ubijena kao rezultat ruske invazije.


Te skupine izravno koordinira samoproglašeni gradonačelnik-suradnik Kostiantyn Ivashchenko. "Dugi niz godina on i njegovi suradnici u više su navrata pokušavali preuzeti vlast, ali je na kraju uspio postati samo direktor krematorija Mariupol", pojasnilo je Gradsko vijeće.


Gradonačelnik Mariupolja Vadym Boychenko naglasio je kako svijet nije vidio razmjere tragedije u Mariupolju od postojanja nacističkih koncentracijskih logora.


"Rusisti su pretvorili cijeli naš grad u logor smrti. Nažalost, jeziva analogija dobiva sve veću potvrdu. Ovo više nije Čečenija ili Alep. Ovo su novi Auschwitz i Majdanek. Svijet mora pomoći u kažnjavanju Putinovih zlikovaca", naglasio je gradonačelnik.
Kako je priopćeno, Mariupol, regija Donjecka, doživljava jednu od najvećih humanitarnih katastrofa zbog ruske agresije. Osvajači bombardiraju nenaoružane stanovnike i blokiraju isporuku humanitarne pomoći. Prema riječima gradonačelnika Mariupolja Vadyma Boychenka, od 27. ožujka broj civilnih žrtava u Mariupolju bio je oko 5.000 ljudi, uključujući oko 210 djece.
U Mariupolju je sada oko 130.000 civila, koje su blokirali ruski osvajači, moleći za pomoć.


Ruske trupe su pretvorile Mariupol u ogromnu ruševinu. Lokalno stanovništvo onesvijesti se od gladi na ulicama, a neprijateljske bombe ih žive zakopavaju u skloništima za bombe.


Borci Azovske pukovnije ostaju u Mariupolju i nastavljaju braniti grad.


Fotografija: Stringer, Agencija Anadolu

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23170
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by Ringo10 6/4/2022, 16:47

Hahaha čuj krematorij

Šta još neće izmisliti

NArod u Mariupolju je jedva dočekao rusku vojsku

Baš im lijepo bilo osam godina sa nacistima Azova
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


immortal dislikes this post

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 6/4/2022, 16:48

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 630_360_1586696000-937

Ruske vlasti morat će odgovarati za ratne zločine u Ukrajini – von der Leyen

06.04.2022 11:40



Predsjednica Europske komisije Ursula von der Leyen izjavila je da će ruske vlasti morati odgovarati za ratne zločine počinjene u Ukrajini.
Rekla je to govoreći na plenarnom sastanku Europskog parlamenta u srijedu.
"Svi smo vidjeli uklete slike Buche. To se događa kada Putinovi vojnici okupiraju ukrajinski teritorij. Oni to zovu oslobođenjem. Ja to zovem ratnim zločinima. Ruske vlasti morat će odgovarati za njih", kazala je.



_____________________________________________________


Treba ih zaustaviti odmah a ne pričati kako će jednom odgovarati za to
to znamo i mi

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23170
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by Ringo10 6/4/2022, 16:49

Mariupolj je pao Rusima u ruke a Azovci se zabarikadirali u tvornicu Azovstalj i jedan manji dio u jedan dio luke

Njih će morati poubijati do posljednjega jer su to nacistički fanatici i neće se predati
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by Ringo10 6/4/2022, 16:50

mortal wrote:RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 630_360_1586696000-937

Ruske vlasti morat će odgovarati za ratne zločine u Ukrajini – von der Leyen

06.04.2022 11:40



Predsjednica Europske komisije Ursula von der Leyen izjavila je da će ruske vlasti morati odgovarati za ratne zločine počinjene u Ukrajini.
Rekla je to govoreći na plenarnom sastanku Europskog parlamenta u srijedu.
"Svi smo vidjeli uklete slike Buche. To se događa kada Putinovi vojnici okupiraju ukrajinski teritorij. Oni to zovu oslobođenjem. Ja to zovem ratnim zločinima. Ruske vlasti morat će odgovarati za njih", kazala je.



_____________________________________________________


Treba ih zaustaviti odmah a ne pričati kako će jednom odgovarati za to
to znamo i mi
Oni se Rusima mogu dobro kurca napušit a ova kurva bi trebala prva da počne
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 6/4/2022, 16:50

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 630_360_1648136334-287

Sinoć je pokrenuto 27 napada na stambena područja Harkiva

06.04.2022 13:10


Ruski osvajači nastavljaju kaotično granatirati Harkiv i Derhachi. Izium ostaje najtoplije mjesto u regiji.

"Ponovno noću, ruski okupatori pokrenuli su oko 27 napada iz raznog oružja na stambena područja Harkiva i lokalitete u regiji. Pogođena su područja KhTZ-a, Pivnichne Saltivke, Pyatykhatkyja, Malog Rohana, Derhachija. Neprijatelj nas želi demoralizirati i nastavlja zadavati kaotične udarce civilnoj infrastrukturi", objavio je na Telegramu šef regionalne vojne uprave u Harkivu Oleh Synehubov.

Najtoplije mjesto, istaknuo je Synehubov, je grad Izium. "Tamo naše Oružane snage drže položaje, drže obranu i uništavaju neprijatelja. Neprijateljski helikopter K-52 je srušen noću. Razbijena je i kolona neprijateljske opreme, tenkova koji su se pokušali probiti u smjeru Barvinkova. Neprijatelj ponovno nije uspio, pretrpivši tešku opremu i gubitke osoblja", dodao je šef Regionalne vojne uprave u Harkivu.


Mjere evakuacije nastavljaju se na području Iziuma.

ol

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23170
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by Ringo10 6/4/2022, 16:52

Neće oni još na Harkov moraju prvo očistiti Donbas
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 6/4/2022, 16:53

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 630_360_1649245334-407

Zračni napadi, kazetno streljivo, mučenje: Ruski ratni zločini dokumentirani u Buchi i Borodianki


06.04.2022 14:45


Ukrajinski policijski službenici i forenzički stručnjaci dokumentiraju ratne zločine koje su počinile ruske postrojbe u Buchi i Borodianki u Kijevskoj regiji.

"Tužitelji kijevskog regionalnog tužiteljstva zajedno s istražiteljima Glavnog odjela sigurnosne službe Ukrajine u Kijevskoj i Kijevskoj regiji, kao i 50 stručnjaka instituta za forenzička istraživanja Ministarstva pravosuđa Ukrajine iz različitih regija zemlje aktivno dokumentiraju ratne zločine koje su počinile ruske oružane snage u Buchi i Borodanki, " obavještavaju službe za medije Ureda glavnog državnog odvjetnika i Sigurnosne službe Ukrajine.

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 1649242116-124



Tijekom oružane agresije neprijatelj je zadao brojne udarce mirnom gradu Borodianki – zračno bombardiranje, topničko granatiranje i korištenje zabranjenog kazetnog streljiva

Dok su provodili istražne radnje na tim područjima, tužitelji kijevske regije, istražitelji Sigurnosne službe Ukrajine i stručnjaci zabilježili su mnogo neeksplodiranih ubojitih sredstava i brojnih lijevka nastalih kao rezultat topničkog granatiranja.


RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 630_360_1649242618-5710

Osim toga, zabilježeno je masovno uništavanje civilne infrastrukture lokaliteta: privatne i višekatne stambene zgrade, škole, vrtići, zdravstvene ustanove, crkve, trgovine, garaže i skladišta su bombardirana, oštećena su javna i privatna vozila. U blizini pogođenih lokacija nema vojnih objekata. Osim toga, uspostavljeni su i dokumentirani drugi ključni dokazi o ruskoj oružanoj agresiji.
U tijeku su sve informacije o žrtvama i oštećenoj infrastrukturi.

Trenutno je pokrenut niz kaznenih postupaka zbog kršenja zakona i običaja rata (članak 438. kaznenog zakona Ukrajine).

U sklopu predistražne istrage naloženo je sveobuhvatno ispitivanje kako bi se utvrdio opseg uništenja i oštećenja pokretne i nepokretne imovine, kako bi se utvrdila materijalna šteta.

Kako je objavljeno, Irpin, Bucha, Hostomel i cijela kijevska regija oslobođeni su od ruskih osvajača. Masovna ubojstva civila od strane Rusa zabilježena su u oslobođenim gradovima i selima. Konkretno, u Buchi je pronađena masovna grobnica s gotovo 300 pokopanih ljudi, oslobođena od osvajača. Deseci mrtvih tijela ležali su na ulicama, od kojih su neka vezana za ruke.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23170
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by immortal 6/4/2022, 16:55

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 630_360_1648939629-172

Ruska vojska muči otete ljude u regiji Kherson – novinar

06.04.2022 15:00


U regiji Kherson, ruska vojska muči otete mještane.

"Zarobljenici, koji su se nalazili u podrumu prostorija policijske uprave koje su zaplijenili ruski nacisti u Novoj Kakhovki, kazali su kako su, među ostalim zatvorenicima, čuli glas i ime Vitaliya Peretiatka, bivšeg člana Gradskog vijeća Nove Kakhovke. Ispričali su ono što dobro znam iz vlastitog iskustva: čuju kako se drugi zatvorenici stalno muče, čuju ljude kako nagovaraju svoje krvnike da ih ubiju da ne trpe bol nakon brutalnih premlaćivanja", Oleh Baturin, novinar kakhovke kojeg su Rusi oteli 12. ožujka i proveli gotovo osam dana u zatočeništvu, napisao je na Facebooku.

Također, prema njegovim riječima, logika djelovanja okupatora postupno postaje jasna. Zatvorenici su rekli da su čuli kako su mučeni veterani antiterorističke operacije morali priznati da su sudjelovali u "pravom sektoru" i da im je prijetilo da će biti poslani ili u Donjecka (kako bi obnovili grad "oštećen Bandera vještinom"), ili na Krim (da pošalju na suđenje i stvore vlastitu dokumentiranu bazu podataka o "dokazima" o "zločinima" "članova desnog sektora").


Ljudi su rekli da su čuli glas zatvorenika Oleha Kozhemyakina [Rusi su oteli Kozhemyakina u Kakhovki 2. travnja]. Živ je, gotovo svaki dan ga muče i "ispituju" u podrumu, napisao je Baturin.


Ruski osvajači otimaju civile u regiji Kherson, uključujući novinare, vođe zajednica, članove lokalnih vijeća i aktiviste. Okupatori drže otete ljude u zatvorskim ćelijama u Khersonu. Sudbina mnogih civila već je mnogo dana nepoznata.


U regiji Kherson stanovnici redovito održavaju mirne prosvjede protiv ruskog agresora. Ruska vojska koristi silu i oružje protiv ljudi, ima ranjenih i pritvorenih civila.


Ruski predsjednik Putin započeo je 24. veljače potpunu invaziju na Ukrajinu. Ruske trupe granatiraju i uništavaju infrastrukturu, masovno pucaju na stambena područja ukrajinskih gradova, gradova i sela koristeći artiljeriju, MLRS i balističke rakete.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23170
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by Ringo10 6/4/2022, 16:57

Previše Rusi svileno ratuju jer imaju taj psihološki problem ... kao Ukri bratski narod i slične budalaštine

Moraju udariti brutalnije jer ovako to ne ide kako treba
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


immortal dislikes this post

Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by Noor 6/4/2022, 17:00

Ringo10 wrote:Mariupolj je pao Rusima u ruke a Azovci se zabarikadirali u tvornicu Azovstalj i jedan manji dio u jedan dio luke

Njih će morati poubijati do posljednjega jer su to nacistički fanatici i neće se predati

koji...jel ovi?

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 AHR0cHM6Ly93d3cudGVsZWdyYW0uaHIvd3AtY29udGVudC91cGxvYWRzLzIwMjIvMDQvdGctbmFzbG92bmEtMjAyMi0wNC0wNS0wMy5qcGc

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

RAT Ukrajinaa Rusija  - Page 35 Empty Re: RAT Ukrajinaa Rusija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 35 of 54 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 44 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum