ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 24 of 50 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 37 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 26/2/2022, 20:30

ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
prvo nisu sami došli do berlina.
u crvenoj armiji koja je ušla u berlin je bilo cca 50% rusa. ukrainaca je bilo ovisno o procjenama od 16-25%, bjelorusa,  poljaka čak 5-10%, 3% bugara i to elitnih formacija naoružanih do zuba , +5% rumunja, itd, to je bila ekipa koja je vodila posljednje operacije protiv nazi njemačke. 

a onda dolazimo do toga da je nazi njemačka osim istočnog fronta, imala još 3-4 fronta.  istočni fronti, zapadni front, talijanski front, zračni front(na koji je recimo išlo 80% svih proizvedenih falk 88 topova ), te razne partizanske frontove.

čovječe :/ di počet? kakav zapadni front? toplice od francuske gdje su slali odabrane na odmor i sunčanje? čovječe, nema smisla.
zapadni front. 

dok je još bio "atlantski front" ono mornarica je sisala ogroman dio njemačkih resursa. 
kako rekoh protuzračna obrana je uzela 80% svih proizvedenih flak 88 topova, 
i onda kada su se saveznici iskrcali švabe su podjelile vojsku pola pola, što je SSSR(dakle ne samim rusima) omogućilo još veću prednost. plus priključili su im se drugi. Poljaci, 200 000 ih je sudjelovalo na istočnoj fronti, par stotina tisuća bugara - koji su bili naoružani do zuba, par stotina tisuća rumunja koji su prošli najteže bitke, zatim sama crvena armija je imala 16-25% ukrainaca protiv koji se sada rusi ratuju.. ukupno ne-bijelaca(točnije neslavena) u crvenoj armiji je bilo 30%, a onda ukrainci, rusi, bjelorusiji, pa onda ovi ostali.. plus švabe na više frontova.. plus neograničena pomoć SSSRu.. dakle nisu to Rusi bili sami ...naravno obavili su većinu ili velik dio posla svakako.. ali cijeli svijet se realno udružio protiv švaba, a najgore su stradali ukrainci, bjelorusi u sovjetskom savezu.. ruski etnički prostor uglavnom(kažem uglavnom) nije bio okupiran od nacista, za razliku ukrainskog

AssadNaPodmornici

Posts : 21034
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 26/2/2022, 20:31

MaximusDecimusMiridije wrote:
Speare Shaker wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:

Kina gledajući kroz sve rodove ima kvalitativno uz amere najjaču vojsku na planeti. Sve pretpostavke oko kvalitete njihove opreme se svode na to da je sve što su radili u prošlosti bilo za kurac. Kina kao zemlja je brutalno napredovala unatrag 20 godina. Bez problema su kupovali znanje drugih ljudi kada sami nisu bili sposobni nešto napraviti. A primjetit ćeš da nisu radili nikakve napade ili nerede desetljećima unatrag. 

Desetljeća i desetljeća promatranja pristupa potencijalnih protivnika sukobima, sposobnostima, opremi i slično. Nema vojske na svijetu koja pojedinačno razvija sustav radi neutralizacije pojedine prednosti koju protivnik ima. Uz to njihov glavni interes po pitanju bilo kakvih ofenzivnih operacija vojnih ikada se nalazi u direktnom susjedstvu. Ja se ne bih zajebavao tvrdnjama da im vojska nije moćna, pogotovo mornarica.

Nije im moćna, bar ne dovoljno za neki ozbiljan sukob sa nekom ozbiljnom silom. Čak niti sa Tajvanom, jer da je, već bi ga odavno osvojila.
I nije to taktiziranje jer se nadaju da će im Tajvan sam pasti u ruke, oni ga jednostavno nisu u stanju osvojiti.
Nikada nije bila moćna, a vjerojatno nikada niti neće biti.
Oni su doduše puno napredovali, ali očito ne dovoljno, a okolnosti rade protiv njih čak i na ekonomskom planu, a kamoli na vojnom. 
Mornarica im je doduše jači rod vojske, ali osim brojnosti, kopnena vojska im nije posebno niti moderna niti učinkovita, a bez kopnene vojske ne mogu osvojiti Tajvan.
Uostalom, to je jedan od glavnih razloga zašto nisu ratovali desetljećima, usprkos nesigurnom okruženju, jer vojska koja u takvim okolnostima ne ratuje, to radi isključivo zato jer se boji poraza ili bar neuspjeha kao protiv Vijetnama, a nije istina da nisu radili i ne rade pizdarije. Samo nisu otvoreno ratovali.

Ama čovječe božji Kina kroz povijest je više ratovala sama sa sobom nego što su radili invazije na nekoga drugoga. Oni računaju da imaju sve vrijeme ovoga svijeta i čekaju apsolutno pravi trenutak da uz što manje truda uzmu ono što misle da im pripada. Oni predobro žive od trgovanja sa svima i svakim, dobitci od otvorenog rata radi toga jednostavno im govore da im se do sada to nije isplatilo. Oni mogu čekati. Što će dobiti da ih pošto poto idu zauzeti sutra jebote?

Točno. I to povijesno naslijeđe također svjedoči kako nisu sposobni izvršiti efikasan napad na bilo koju ozbiljnu oružanu silu.
Oni su do nedavno bili u ogromnom ekonomskom napretku, a sad već neko vrijeme stagniraju i jasno je da će se taj proces nastaviti.
Znam da oni misle kako mogu čekati i kako imaju svo vrijeme ovoga svijeta, ali nitko nema svo vrijeme ovoga svijeta i to po definiciji. Svatko tko misli da ima svo vrijeme ovoga svijeta je u teškoj zabludi.
Okolnosti se znaju brzo promjeniti i to će shvatiti ako toliko raspizde Tajvan da će se ovi pripremiti za neku vrstu totalne odsudne obrane u ratu protiv matične zemlje Kine, a osim nje drugog velikog neprijatelja i nemaju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AlfaOmega 26/2/2022, 20:31

michaellcmacha wrote:
AlfaOmega wrote:
melkior wrote:
Ja sam se u stvari nadao pičvajzu na Pacifiku oko Tajvana, a ne sranju u Europi. Tajming me jebe  :K  Umjesto oslabljene SAD-a i Kine, sad ćemo imat rasturenu Ukrajinu, agresivnu Rusiju izvan kontrole i Europu kojoj prijeti u najmanju ruku ekonomski kolaps.
Pa pičvajz na Pacifiku oko Tajvana će doći. E sad, po meni su Kinezi trebali napasti par dana posli Rusa (dakle danas ili najkasnije sutra), a to se neće dogoditi. A znali su da će ovi napasti, jerbo su ih oni lično zamolili da to ne rade dok ne završe Olimpijske igre u Beijingu.
ne mogu oni napasti tajvan kad imaju dobre obavještajne podatke čija analiza govori da kinezi nisu sposobni još minimalno 10 godina sprovesti invaziju na način da ju učinkovito sprovedu, a to bi značilo što je moguće manji gubici sofisticirane tehnike koja bi upravo maksimalno bila korištena u toj potencijalnoj invaziji i drugo brzina djelovanja kako bi uspjelu pod svoju kontrolu staviti tvornice čipova i drugih integriranih sklopova... bez detaljnih objašnjavanja ti je to rekao i šejker, ali vama pojedinima je džabe neke stvari pojašnjavati...
Ja pak imam podatke koji govore da im "jako malo" fali da bi sproveli invaziju po nekom optimalnom planu i programu. Ali ka što sam danas reka u vezi napada Rusije na Ukrajinu, plan odvijanja napada je uvijek relativna stvar. Nemreš ti znati kak će se stvari "u milimetar" odvijati, niti Generalštab treba da se zamara sa tim. 

Mislim da su Kinezi svjesni da već i danas mogu napasti ako je pod must. Ali nije, bolje još malo poraditi na desantnim vozilima, napadačkim dronovima i hypersoničnom naoružanju (bar u razvoju toga postavljaju rekorde).

Ugl, kad god napadnu, bit će pun kurac gubitaka i sa njihove strane. Stvar je psihologije - meremo li podniti?

Tak i Rusi danas u Ukrajini. Meremo li podniti gubitke?

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10282
2015-09-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 26/2/2022, 20:32

MaximusDecimusMiridije wrote:Kakvi nuklearni rat...ste vi normalni.

Da jedni drugima i spale zemlju nuklearnim oruzjem. Zaboravlja se da svaka zemlja kao točku na i ima jebene podmornice. 

Evo za primjer. Francuska Triomphant klasa....svaka podmornica nosi 16 raketa od kojih svaka raketa ima u prosjeku 8 nuklearnih glava. Od po 150 kilotona.

SVAKA.

Svaka glava cilja individualni cilj....možeš sve naoružanje ovoga svijeta uperiti na iste...one će samo nastaviti dalje. 16 x 8 x 4 podmornice...pa računajte.

E sad ubacite u računicu da isto to ima i Rusija i Ameri i Kinezi i Englezi i Indija...vjerojatno i Izrael...

Američkih ima ne znam ni ja više....13,14....svaka ima 24 rakete sa po 8 glava. Svaka. Pa računajte. Rusi su isto tu negdje nisam siguran...1 ili 2 manje....

Ne treba ti nikakvo drugo taktičko oružje. To su toliko sofisticirana plovila da nikada niti znaš gdje su...niti kada će lansirati...sve zemlje imaju čitavo vrijeme par istih na patrolama. Zato su ove tvrdnje o nekakvoj opasnosti postavljanja raketa u Ukraini ili ovi kad prijete da će postaviti u Kalinigradskoj oblasti....komedija. Jebena komedija. I jedni i drugi znaju da imaju mogućnost da unište drugu stranu neovisno od toga tko prvi opali. Da jedni drugima sve pouništavaju i pronađu...jedna će uvijek podmornica ostati pa računaj....24 rakete x 8 glava. 192 atomske bombe jebote. Previše su ti likovi bogati ili ako ne oni onda ovi oko njih da bi dozvolili da stvari odu toliko daleko. 

Niti jedna nacija se ne upušta u nekontrolirane rizike. Ne bi ni ovi napali Ukrainu da su mislili da ima i 1% šanse da se netko sa zapada aktivno uključi u obranu iste, da je situacija obratna isti kurac bi bio.
podmornice se ne koriste za TNO, baltičke zemlje zajedno sa poljskom zatvaraju zračni prostor za ruske zrakoplove, jedini kopneni koridor do kalinjingrada je iz bjelorusije preko litve... javno objavljivanje podataka i specifikacija oružja i opreme koje šalju pojedine zemlje iz okruženja ukrajini kao pomoć je teška šamarčina ruskom komunikacijaskom prijetećem integritetu, najava zatvaranja zračnog prosatora za civilne ruske zrakoplove je nastavak tog šamaranja kojem je cilj upravo izatzivanje rusa da naprave pogrešan korak i rusi će ga i napraviti, ne što toga nisu svjesni nego što nemaju više drugog izlaza....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by IL Risorto 26/2/2022, 20:35

Možda ni jedna zapadna zemlja ne može sebi priuštit neku aktivnu i otvorenu pomoć Ukrajni,ali trebalo bi poslat barem plaćenike,koji ne bi očigledno kompromitirali neku zemlju.
Rat iscrpljivanjem,pitanje je koliko bi Rusija ekonomski to izdržala.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AlfaOmega 26/2/2022, 20:35

Kanibali su otvoreno stali uz Ukre. 

Sreća pa smo svi ovdi na strani Assada. Nekad smo tu bili razjedinjeni



Last edited by AlfaOmega on 26/2/2022, 20:35; edited 1 time in total

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10282
2015-09-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 26/2/2022, 20:35

AlfaOmega wrote:
michaellcmacha wrote:
AlfaOmega wrote:
Pa pičvajz na Pacifiku oko Tajvana će doći. E sad, po meni su Kinezi trebali napasti par dana posli Rusa (dakle danas ili najkasnije sutra), a to se neće dogoditi. A znali su da će ovi napasti, jerbo su ih oni lično zamolili da to ne rade dok ne završe Olimpijske igre u Beijingu.
ne mogu oni napasti tajvan kad imaju dobre obavještajne podatke čija analiza govori da kinezi nisu sposobni još minimalno 10 godina sprovesti invaziju na način da ju učinkovito sprovedu, a to bi značilo što je moguće manji gubici sofisticirane tehnike koja bi upravo maksimalno bila korištena u toj potencijalnoj invaziji i drugo brzina djelovanja kako bi uspjelu pod svoju kontrolu staviti tvornice čipova i drugih integriranih sklopova... bez detaljnih objašnjavanja ti je to rekao i šejker, ali vama pojedinima je džabe neke stvari pojašnjavati...
Ja pak imam podatke koji govore da im "jako malo" fali da bi sproveli invaziju po nekom optimalnom planu i programu. Ali ka što sam danas reka u vezi napada Rusije na Ukrajinu, plan odvijanja napada je uvijek relativna stvar. Nemreš ti znati kak će se stvari "u milimetar" odvijati, niti Generalštab treba da se zamara sa tim. 

Mislim da su Kinezi svjesni da već i danas mogu napasti ako je pod must. Ali nije, bolje još malo poraditi na desantnim vozilima, napadačkim dronovima i hypersoničnom naoružanju (bar u razvoju toga postavljaju rekorde).

Ugl, kad god napadnu, bit će pun kurac gubitaka i sa njihove strane. Stvar je psihologije - meremo li podniti?

Tak i Rusi danas u Ukrajini. Meremo li podniti gubitke?
ne mogu ni jedni ni drugi, jer nisu supersile nego regionalne nuklearne sile... ovco što sam naveo a to je napisao i šejker je njihova procjena, tak da ne znam kakve ti procjene imaš... kinezi su procjenili da nisu sposobni... to što bi ti htio da budu sposobni, njih neće navesti da pokušaju izvesti nešto što nisu sposobni provesti u djelo i finalizirati na njima prihvatljiv način...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 26/2/2022, 20:35

Taktičko nuklearno oružje je svejedno nuklearno oružje u trenutku kad prva opali kreće utrka jer i jedni i drugi imaju nekakvu minimalnu šansu da osakate komandne centre druge strane i možebitno ponište utjecaj sekundarnih udara avionima,podmornicama i slično...prva kad pukne kreće opći show. To je kraj priče.

Jedino ako krene od nekog trećeg igrača onda možda i ne...ali ovako nula bodova.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AlfaOmega 26/2/2022, 20:38

Max, si siguran da ne želiš na vodku? Vuk mi je na skypeu reka da prihvata.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10282
2015-09-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by vuksadinare 26/2/2022, 20:38

MaximusDecimusMiridije wrote:
vuksadinare wrote:...putin ljut na ruske prosvjednike..nazvao ih placenicima..porucio najboljem ruskom tenisacu medvjedevu da bude cesce u rusiji nego monte carlu..i igra tenis

Dok god industrijalci, tajkuni, vojne i policijske strukture su pod njegovom kontrolom neovisno od toga jel ga podržavaju il ga se boje (a jesu). Sve je to sviranje kurcu. Svaka ljudima čast ovima što prosvjeduju, u toliko sjebanoj državi u ovakvoj situaciji treba imati muda za takvo nešto.

On ima široku potporu u Rusiji, to je jebena činjenica. Da u urbanim centrima i nema toliko, i definitivno frizira brojke, svi patrijahalno nahereni manijaci vole da se vidi da su voljeni. Ali svejedno široku potrporu ima. Za ovo s Ukrainom definitivno možda i ne...zato i daju toliko objašnjenja....nije da mi napadamo ukrainu, samo da otjeramo naciste,bratski narodi,pizdematerine...
...interesantno putin ima veliku podrsku od nerusa u rusiji..sibirskih etnikuma,cecena,tadjikistanaca...razlog jednostavan..dao im je dobru socijali..gradi im djamije...nesto slicno ko bandic cigojnerima..koji su bili spremni za bandida ruku i nogu dati..i tocno je..putin je popularan i kod rusa ali kod rusa postoji veca skupina protuputinovski nabrijanih..uglavnom dobar dio europskih rusa koji su kultiviraniji od azijatskih ne slaze se sa putinovom politikom narocito napadom na ukrajinu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99187
2015-09-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 26/2/2022, 20:40

IL Risorto wrote:Možda ni jedna zapadna zemlja ne može sebi priuštit neku aktivnu i otvorenu pomoć Ukrajni,ali trebalo bi poslat barem plaćenike,koji ne bi očigledno kompromitirali neku zemlju.
Rat iscrpljivanjem,pitanje je koliko bi Rusija ekonomski to izdržala.

Plaćenike ne možeš poslati. Mora postojati volja i motiv pojedinca da se upusti u takvo nešto. Organizirane skupine takve vrste nazapadu baš i ne vole. A ovakav kaos kad se dogodi u par dana samoga rata kod većine ionako izaziva osjećaj da dok dođu do gore sve bi ionako moglo biti gotovo.

Druga stvar, barem polovica plaćenika bilo gdje se u to upušta pod debelom ručnom. Nekakve ozbiljne brojke nekakvih hard-core profesionalaca koji bi riskirali glavu u ratu u kojem nemaju izlaznu soluciju nekakvu...oni koji baš idu u ratove radi zarade. Neće nitko otići. Plaćenicima je motiv lova, a ne izgubiti glavu. Dakle biraju situacije u kojima će sudjelovati. Zašto da ide u ovaj kaos kad može u Keniju,Mali,... za iste pare s velikim šansama da mu neće pasti vlat s glave.

U ovo će se upustiti isključivo ljudi koje ponesu emocije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 26/2/2022, 20:41

vuksadinare wrote:...predalo se kod harkiva sezdeset osam rusa dragovoljno..zapelo
ma to nije istina, rusi su brutalni vojnici, neuništivi i neustrašivi... jedino ih jebe što imaju samo 5 i pol litara krvi ili bar da im je tsar osigurao vrećice sa plazmom a ne pokretne krematorije...  za ne vjerovati ovi padobranci što su poubijani među njima nije uočen niti jedan sanitetlija... jbga izgleda da je poslao sve doktore specijalizirane za saniranje ubojnih i eksplozivnih rana i ozljeda...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 26/2/2022, 20:41

AlfaOmega wrote:Max, si siguran da ne želiš na vodku? Vuk mi je na skypeu reka da prihvata.

Rekao sam ti što sam imao trogloditu, odi gledati mamu kroz ključanicu kako si pere pičku u kupaonici...nabaci drkicu-dvije, oplemeni si seksualni život  Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 26/2/2022, 20:50

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Screenshot-1747
Eroo
Eroo

Posts : 74995
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by red wolf 26/2/2022, 20:52

Ukrajinci su vratili pod kontrolu Sumi i sad traju borbe kako bi povratili aerodrom kod Kijeva.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 26/2/2022, 20:53

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Screenshot-1749

https://twitter.com/i/status/1497656271775936517

Jebeno je kad samo jednoga komarca  imaš u sobi, a nastojiš zaspati...
Eroo
Eroo

Posts : 74995
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by IL Risorto 26/2/2022, 20:53

MaximusDecimusMiridije wrote:
IL Risorto wrote:Možda ni jedna zapadna zemlja ne može sebi priuštit neku aktivnu i otvorenu pomoć Ukrajni,ali trebalo bi poslat barem plaćenike,koji ne bi očigledno kompromitirali neku zemlju.
Rat iscrpljivanjem,pitanje je koliko bi Rusija ekonomski to izdržala.

Plaćenike ne možeš poslati. Mora postojati volja i motiv pojedinca da se upusti u takvo nešto. Organizirane skupine takve vrste nazapadu baš i ne vole. A ovakav kaos kad se dogodi u par dana samoga rata kod većine ionako izaziva osjećaj da dok dođu do gore sve bi ionako moglo biti gotovo.

Druga stvar, barem polovica plaćenika bilo gdje se u to upušta pod debelom ručnom. Nekakve ozbiljne brojke nekakvih hard-core profesionalaca koji bi riskirali glavu u ratu u kojem nemaju izlaznu soluciju nekakvu...oni koji baš idu u ratove radi zarade. Neće nitko otići. Plaćenicima je motiv lova, a ne izgubiti glavu. Dakle biraju situacije u kojima će sudjelovati. Zašto da ide u ovaj kaos kad može u Keniju,Mali,... za iste pare s velikim šansama da mu neće pasti vlat s glave.

U ovo će se upustiti isključivo ljudi koje ponesu emocije.
Dakle,ustašoidna Generacija Obnove i njihovi pandani po Europi,su jedini koji bi mogli da odu u Ukrajnu kao dobrovoljci i preokrenu ishod rata. :rasta
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by red wolf 26/2/2022, 20:53

Još ne mogu vjerovati da se dao tako navući na ovo.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by red wolf 26/2/2022, 20:56

Ali, ovo mi je jako ....

https://www.youtube.com/watch?v=oFH9wb5RrAc
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest 26/2/2022, 20:57

epikur37 wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
Speare Shaker wrote:

Kina ima brojnu vojsku, ali ne i moćnu.
Da je moćna, već bi zauzeli Tajvan, ali to za sada, a vjerojatno i desetljećima nadalje neće biti u stanju ostvariti.
Ako ikad.
Iran je napravio predstavu za zapad da bi se oni usrali u gaće i skinuli im sankcije?
Genijalan plan primitivnih polupismenih mula.
Pa upravo su takvim planom i navukli sankcije na svoja leđa i sad snose posljedice.
Doduše, ja navijam za to da im malo ublaže sankcije kako bi Iran u silnoj potrebi za novcem i kupovanjem socijalnog mira u svom od primitivnih mula napaćenom narodu pružio makar iluziju socijalne pravde i tako plasirao ogromne količine nafte na svzesko tržište i oborio joj cijenu kako se to dogodilo 2015. godine kada je Milanović na krilima jeftine nafte konačno uspio u zadnja dva kvartala svoje vlasti izvesti Hrvatsku iz recesije.

Kina gledajući kroz sve rodove ima kvalitativno uz amere najjaču vojsku na planeti. Sve pretpostavke oko kvalitete njihove opreme se svode na to da je sve što su radili u prošlosti bilo za kurac. Kina kao zemlja je brutalno napredovala unatrag 20 godina. Bez problema su kupovali znanje drugih ljudi kada sami nisu bili sposobni nešto napraviti. A primjetit ćeš da nisu radili nikakve napade ili nerede desetljećima unatrag. 

Desetljeća i desetljeća promatranja pristupa potencijalnih protivnika sukobima, sposobnostima, opremi i slično. Nema vojske na svijetu koja pojedinačno razvija sustav radi neutralizacije pojedine prednosti koju protivnik ima. Uz to njihov glavni interes po pitanju bilo kakvih ofenzivnih operacija vojnih ikada se nalazi u direktnom susjedstvu. Ja se ne bih zajebavao tvrdnjama da im vojska nije moćna, pogotovo mornarica.

Po meni je to isto neozbiljno i mislim da ovo oko Tajvana vremenski uopće nije  tako daleko.

Nije to lako napraviti. Čak i da imaš totalnu nadmoć....za pokoriti golemi otok s milionima stanovnika trebaju ti ozbiljne snage koje će uopće doći tamo i uspjeti održati nekakav zauzeti dio teritorija da bi doveo pojačanja. Sve to pod uvjetom da te protivnik ni na koji način ne ometa. Za to odraditi treba ti potpuna kontrola u zraku i na moru...i prvi val vojnika koji moraju biti ne znam kakvi fanatici da bi to prošlo. Rijetko kad su takve stvari prolazile jednostavno. Kod njih se sve svodi na to koliko im se nešto isplati. S druge strane....pitaj boga više danas kako tko razmišlja i što planira.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by vuksadinare 26/2/2022, 21:02

prvi hrvatski dragovoljci odlaze braniti ukrajinu

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2342938&index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_m
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99187
2015-09-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 24 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 24 of 50 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 37 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum