ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostaria Siciliana

Page 9 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by darth_vader 11/4/2022, 21:16

Venus wrote:
darth_vader wrote:
Gnječ wrote:
darth_vader wrote:
Gnječ wrote:takav sam i ja jednom bio. napio sam se kako brenta i noć je bila išao sam leć na obalu mora na plažu i zaspao ko cok. ujutro u zoru probudio sam se na pučini skoro sto metara od obale. baš sam sanjao neki lijepi san kako se ljuljam i htio sam se okrenuti na bok i onda se desio blub blub glu glu blub i probudim se i odmah potonem. bog te jebo koji šokovi trebalo mi je skoro minuta da se stabiliziram i da skužim da me odnijela plima. da se nisam okrenuo i nastavio spavat na leđima doplutao bi do Italije. sva sreća da u ono vrijeme nisu postojali mobiteli.

i nemojte se smijat i sprdat jer je to što mi se desilo tužno.

Drugo je što smo se ja ili ti prebili pa poslije prepričavali, a ovo je javna sprdnja sa starim i nemoćnim čovjekom koji je iz tko zna kojeg razloga ostao ujeban. Sankcioirao bih ovakve stvari, majke mi... Ako ne možeš pomoći, onda barem nemoj biti debil..

Ajde jebote koji si ti licemjer ili mjerolic tamo na temi o ukrajini  nisi osudio ustasko pucanstvo da nije primjereno stavljati videa i fotke ubijenih rusa a mene jebes zbog jednog benignog videa u kome nitko nije poginuo osim sto dokazuje da alkoh uvijek pobjeđuje. Mozda sam trebao staviti nekog pijanog rusa ili srbina onda bito bilo prihvatljivo. E moji katolici daleko ste vi od boga. Ali evo ja cu pokoru odraditi i reci da nisam video stavio iz nekih zlonamjernih pobuda nego mi je situacija kako je ovaj nesretnik reagirao bila zbunjujuca. I ja sam u pocetku videa mislio da ga susjed sprda mislim si jebote zovi hitnu covjek ima mozdani ili mu je pa cukar a kad ono vidim da ga je jedna rijec uskrsnula.

Razumijem venus ona je rekla da ne podnosi pijance ali ti koji si sa abenom snifao glu bas me zanima kakvi ste bili ko one hodajuce trake sa lipilon za vatanje muha.

Tko je rekao da sam katolik? A prema agresorima koji ne poštuju tuđe živote, nemam nikakve empatije. Ovaj starac je imao tko zna kakav život i sad mu se ta budaletina smije. Pobirao bi zube da sam ga ja vidio, jebe mi se da li je stari, židov, crnac ili srbin.

To je ta alkoholičarska empatija Suspect ...starog ne zanima što ga ovaj pita i što mu nutka vodu, sve čuje i pravi se da ne čuje, a kad ga pita hoće li rakiju onda odjednom se digne i živne..fakat tužno. E baš bi ti tukao kretena koji snima. Svaka budaletina danas ima mobitel i svako svakog snima, našamarao bi se ti da po istom aršinu se ideš obračunavati sa onima koji se sa svime i svakime sprdaju.

Ne poznaješ me onda dovoljno. Da, ne volim ikakvo iživljavanje na slabijima pa ni ovakvim ponižavanjem. Čovjek je dovoljno ponižen i bez toga. Kad primjetim slično ponašanje, reagiram. Ne beri brigu... ;)

darth_vader

Posts : 19665
2014-04-17


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 11/4/2022, 21:38

Venus wrote:
Gnječ wrote:takav sam i ja jednom bio. napio sam se kako brenta i noć je bila išao sam leć na obalu mora na plažu i zaspao ko cok. ujutro u zoru probudio sam se na pučini skoro sto metara od obale. baš sam sanjao neki lijepi san kako se ljuljam i htio sam se okrenuti na bok i onda se desio blub blub glu glu blub i probudim se i odmah potonem. bog te jebo koji šokovi trebalo mi je skoro minuta da se stabiliziram i da skužim da me odnijela plima. da se nisam okrenuo i nastavio spavat na leđima doplutao bi do Italije. sva sreća da u ono vrijeme nisu postojali mobiteli.

i nemojte se smijat i sprdat jer je to što mi se desilo tužno.

:mog  ajme...ovo je najnevjerovatnija priča koju sam ikad pročitala...

ali istinita. to je bilo pakleno ljeto sa jednom dalmatinkom. ima toga još za cijelu knjigu ja sam tu stavio samo jedan mali detalj od tog paklenog ljeta.

svako malo se sjetim te dalmatinke i pitam se gdje je ona sada nakon toliko godina. baš smo bili pakleni dvojac. two fucking badass from hell.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 11/4/2022, 21:45

@Gnječ, sta je ona otplutala mnogo dalje?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 11/4/2022, 22:08

violator wrote:@Gnječ, sta je ona otplutala mnogo dalje?

nije. zaplijenila mi je cijeli šator. u početku je šator bio samo moj, onda je došla ona odnikud jer je ostala bez smještaja pa smo dijelili šator pola pola. nakon nekog vremena šator je bio samo njen a ja bi spavao ispred šatora na borovim iglicama. i tako jednog ljetnjeg dana kada sunce piči sto na sat budući sam u autokampu radio kao DJ došlo mi da obiđem sve birceve po kampu a i šire. naravno svi me znaju svi me časte nisam potrošio ni dinara i tako dođe i večer idem raditi i piće se toči u potocima i završi sve to i dođem do šatora i sad koliko se sjećam nešto smo se dan prije bili poprčkali neka bezveze svađa i rekoh bolje da ne idem u osinje gnjezdo, mislim si ko je jebe idem leć na pjesak na plažu barem do jutra kad ona ide na posao u kafić u kampu gdje je bila konobarica, pa ću nakon nje ja uletiti u šator. ali kurac, ja onako totalno demoliran zaspao ko cok došla plima ja plutam morem a ostalo je povijest.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 11/4/2022, 22:17

da mi je opet proći to ljeto s tom curom... jest da mi je ponekad često znala ispiliti živce ali ni ja njoj nisam ostao dužan.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 11/4/2022, 22:34

Gnječ wrote:da mi je opet proći to ljeto s tom curom... jest da mi je ponekad često znala ispiliti živce ali ni ja njoj nisam ostao dužan.

I ovoga puta - oteo bi joj sator! :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 11/4/2022, 22:39

Gnječ wrote:
violator wrote:@Gnječ, sta je ona otplutala mnogo dalje?

nije. zaplijenila mi je cijeli šator. u početku je šator bio samo moj, onda je došla ona odnikud jer je ostala bez smještaja  pa smo dijelili šator pola pola. nakon nekog vremena šator je bio samo njen a ja bi spavao ispred šatora na borovim iglicama. i tako jednog ljetnjeg dana kada sunce piči sto na sat budući sam u autokampu radio kao DJ došlo mi da obiđem sve birceve po kampu a i šire.  naravno svi me znaju svi me časte nisam potrošio ni dinara i tako dođe i večer idem raditi i piće se toči u potocima i završi sve to i dođem do šatora i sad koliko se sjećam nešto smo se dan prije bili poprčkali neka bezveze svađa i rekoh bolje da ne idem u osinje gnjezdo, mislim si ko je jebe idem leć na pjesak na plažu barem do jutra kad ona ide na posao u kafić u kampu gdje je bila konobarica, pa ću nakon nje ja uletiti u šator. ali kurac, ja onako totalno demoliran zaspao ko cok došla plima ja plutam morem a ostalo je povijest.

:)

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 11/4/2022, 22:42

"You're such a dumb animal", a man taunts a chimp at the zoo. The chimp responds, "You are the only species that pays to live".

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 11/4/2022, 23:05

violator wrote:
Gnječ wrote:da mi je opet proći to ljeto s tom curom... jest da mi je ponekad često znala ispiliti živce ali ni ja njoj nisam ostao dužan.

I ovoga puta - oteo bi joj sator! :D

ne bi. ipak sam gentleman. neka sve bude kao prvi puta osim jedne pizdarije šta sam joj napravio jer mi je bila zaista digla živce sa nekim njenim monadama jer sam joj sto puta rekao da će je lik zajebati ali to je druga duga priča. duga 15 kilometara. zbog njenih pizdarija sa nekim njemačkim muzičarima završili smo u puli a ja sam joj kao glumio bodyguarda jer je ona tao htjela da je ti njemci ne bi naudili silovali itd jer su je namamili na piće ali su imali s njom neke druge planove. i tako likovi su je otpilili iako je bila super lijepa cura zato jer sam ja bio s njom. i tako iako su mi ti muzičari dali novac za taxi ja sam prešutio i natjerao i sebe i nju na pješačenje 15km do medulina. bilo mi ju je žao ali baš me bila užgala s tim njenim monadama. ali ona je tih 15km propješačila stoički bez kukanja i plakanja. je da smo oboje klipsali na pola puta i vukli jedan drugoga malo ja bodrim nju malo je ona bodrila mene ali stvarno smo se nahodali. takve žene se više ne rađaju.

evo da, to ne bi ponovio. svaki puta kad se sjetim toga nekako me sram i imam grižnju savijesti. ali jebiga the damage has been done and can not be undone. nije mi zamjerila ali me psovala nekoliko dana. novac što mi je njemac dao sam dao njoj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 11/4/2022, 23:24

mali ispravak sad sam se sjetio kako je to točno bilo: ona i njena prijateljica su išle s tim njemcima i zamolile mene da idem s njima kao bodyguard. i kad smo došli u pulu jedan od njemaca meni daje novac za taxi jer kao one idu daje sa njima. ja njih dve pitam i šta ste odlučile? njena prijateljica hoće ići dalje sa njemciima ova moja slegne ramenima i ja sam to skužio da i ona ide s njima. ja se iskrcao i ovi krenu i opet stanu i ova moja luđakinja izlazi zalupi vrata kaže ne idem sa njima sumnjivi su mi. ok. tu sam onda ja popizdio pa smo se vratili pješke.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 11/4/2022, 23:48

darth_vader wrote:
Venus wrote:
darth_vader wrote:
Gnječ wrote:
darth_vader wrote:
Gnječ wrote:takav sam i ja jednom bio. napio sam se kako brenta i noć je bila išao sam leć na obalu mora na plažu i zaspao ko cok. ujutro u zoru probudio sam se na pučini skoro sto metara od obale. baš sam sanjao neki lijepi san kako se ljuljam i htio sam se okrenuti na bok i onda se desio blub blub glu glu blub i probudim se i odmah potonem. bog te jebo koji šokovi trebalo mi je skoro minuta da se stabiliziram i da skužim da me odnijela plima. da se nisam okrenuo i nastavio spavat na leđima doplutao bi do Italije. sva sreća da u ono vrijeme nisu postojali mobiteli.

i nemojte se smijat i sprdat jer je to što mi se desilo tužno.

Drugo je što smo se ja ili ti prebili pa poslije prepričavali, a ovo je javna sprdnja sa starim i nemoćnim čovjekom koji je iz tko zna kojeg razloga ostao ujeban. Sankcioirao bih ovakve stvari, majke mi... Ako ne možeš pomoći, onda barem nemoj biti debil..

Ajde jebote koji si ti licemjer ili mjerolic tamo na temi o ukrajini  nisi osudio ustasko pucanstvo da nije primjereno stavljati videa i fotke ubijenih rusa a mene jebes zbog jednog benignog videa u kome nitko nije poginuo osim sto dokazuje da alkoh uvijek pobjeđuje. Mozda sam trebao staviti nekog pijanog rusa ili srbina onda bito bilo prihvatljivo. E moji katolici daleko ste vi od boga. Ali evo ja cu pokoru odraditi i reci da nisam video stavio iz nekih zlonamjernih pobuda nego mi je situacija kako je ovaj nesretnik reagirao bila zbunjujuca. I ja sam u pocetku videa mislio da ga susjed sprda mislim si jebote zovi hitnu covjek ima mozdani ili mu je pa cukar a kad ono vidim da ga je jedna rijec uskrsnula.

Razumijem venus ona je rekla da ne podnosi pijance ali ti koji si sa abenom snifao glu bas me zanima kakvi ste bili ko one hodajuce trake sa lipilon za vatanje muha.

Tko je rekao da sam katolik? A prema agresorima koji ne poštuju tuđe živote, nemam nikakve empatije. Ovaj starac je imao tko zna kakav život i sad mu se ta budaletina smije. Pobirao bi zube da sam ga ja vidio, jebe mi se da li je stari, židov, crnac ili srbin.

To je ta alkoholičarska empatija Suspect ...starog ne zanima što ga ovaj pita i što mu nutka vodu, sve čuje i pravi se da ne čuje, a kad ga pita hoće li rakiju onda odjednom se digne i živne..fakat tužno. E baš bi ti tukao kretena koji snima. Svaka budaletina danas ima mobitel i svako svakog snima, našamarao bi se ti da po istom aršinu se ideš obračunavati sa onima koji se sa svime i svakime sprdaju.

Ne poznaješ me onda dovoljno. Da, ne volim ikakvo iživljavanje na slabijima pa ni ovakvim ponižavanjem. Čovjek je dovoljno ponižen i bez toga. Kad primjetim slično ponašanje, reagiram. Ne beri brigu... ;)

nisam primijetio da ga je susjed ponižavao. ispod videa piše da ga često sretne u ovakvom stanju i došao ga je pitati da li je dobro da li hoće doma treba li mu šta da mu donese vode itd.

ali zašto ja to tebi sada pišem koji kurc? ličiš mi na woke luđake black lives matter drunk lives matter pas matter

jel tebi poznato koju novčanu kaznu popušiš ako ne pružiš pomoć nekome tko leži na ulici??? zato ga je snimao da ima dokaz u slučaju da onom nesretniku pozli a ovog netko snmi da je prošao kraj njega a nije stao i pogledao šta se dešava.

ali ok ja moram crtati stalno...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by darth_vader 12/4/2022, 03:59

Aj, lijepo da si se potrudio. Cijenim...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 12/4/2022, 17:14

darth_vader wrote:
Gnječ wrote:
darth_vader wrote:
Gnječ wrote:takav sam i ja jednom bio. napio sam se kako brenta i noć je bila išao sam leć na obalu mora na plažu i zaspao ko cok. ujutro u zoru probudio sam se na pučini skoro sto metara od obale. baš sam sanjao neki lijepi san kako se ljuljam i htio sam se okrenuti na bok i onda se desio blub blub glu glu blub i probudim se i odmah potonem. bog te jebo koji šokovi trebalo mi je skoro minuta da se stabiliziram i da skužim da me odnijela plima. da se nisam okrenuo i nastavio spavat na leđima doplutao bi do Italije. sva sreća da u ono vrijeme nisu postojali mobiteli.

i nemojte se smijat i sprdat jer je to što mi se desilo tužno.

Drugo je što smo se ja ili ti prebili pa poslije prepričavali, a ovo je javna sprdnja sa starim i nemoćnim čovjekom koji je iz tko zna kojeg razloga ostao ujeban. Sankcioirao bih ovakve stvari, majke mi... Ako ne možeš pomoći, onda barem nemoj biti debil..

Ajde jebote koji si ti licemjer ili mjerolic tamo na temi o ukrajini  nisi osudio ustasko pucanstvo da nije primjereno stavljati videa i fotke ubijenih rusa a mene jebes zbog jednog benignog videa u kome nitko nije poginuo osim sto dokazuje da alkoh uvijek pobjeđuje. Mozda sam trebao staviti nekog pijanog rusa ili srbina onda bito bilo prihvatljivo. E moji katolici daleko ste vi od boga. Ali evo ja cu pokoru odraditi i reci da nisam video stavio iz nekih zlonamjernih pobuda nego mi je situacija kako je ovaj nesretnik reagirao bila zbunjujuca. I ja sam u pocetku videa mislio da ga susjed sprda mislim si jebote zovi hitnu covjek ima mozdani ili mu je pa cukar a kad ono vidim da ga je jedna rijec uskrsnula.

Razumijem venus ona je rekla da ne podnosi pijance ali ti koji si sa abenom snifao glu bas me zanima kakvi ste bili ko one hodajuce trake sa lipilon za vatanje muha.

Tko je rekao da sam katolik? A prema agresorima koji ne poštuju tuđe živote, nemam nikakve empatije. Ovaj starac je imao tko zna kakav život i sad mu se ta budaletina smije. Pobirao bi zube da sam ga ja vidio, jebe mi se da li je stari, židov, crnac ili srbin.
Brende, kako mu je to dečko naudio da je izazvao tvoju ljutnu? :)

Nije ga napio, nije ga udario, nije mu učinio apsolutno ništa za što bi mu trebalo prosipati zube.
Da, degutantno je snimati bilo koga dok je u nezgodnoj situaciji, ali to je sve. 

Da je starac trijezan i da je pao slučajno, da je bolestan ili bilo što slično i ja bih mu prosula zube,  ali ovaj se ožderao kao pajcek i ponaša se upravo tako.
Osoba koja si dozvoli spustiti na nivo svinje, niti želi niti treba respekt, jer da ga treba ne bi si to nikad dozvolio. 
Znaš li što će mu "jadnik" reći kad malo ispari alkohol, tj. kad vidi snimku? Daj ti meni rakiju i snimaj me do mile volje. 

Zapravo trebalo bi snimiti svakog tko se napije toliko da ne zna za sebe. Tek toliko da vide kako izgledaju kad izgube samokontrolu i dostojanstvo.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 12/4/2022, 17:17

Gnječ wrote:
Venus wrote:
Gnječ wrote:takav sam i ja jednom bio. napio sam se kako brenta i noć je bila išao sam leć na obalu mora na plažu i zaspao ko cok. ujutro u zoru probudio sam se na pučini skoro sto metara od obale. baš sam sanjao neki lijepi san kako se ljuljam i htio sam se okrenuti na bok i onda se desio blub blub glu glu blub i probudim se i odmah potonem. bog te jebo koji šokovi trebalo mi je skoro minuta da se stabiliziram i da skužim da me odnijela plima. da se nisam okrenuo i nastavio spavat na leđima doplutao bi do Italije. sva sreća da u ono vrijeme nisu postojali mobiteli.

i nemojte se smijat i sprdat jer je to što mi se desilo tužno.

:mog  ajme...ovo je najnevjerovatnija priča koju sam ikad pročitala...

ali istinita. to je bilo pakleno ljeto sa jednom dalmatinkom. ima toga još za cijelu knjigu ja sam tu stavio samo jedan mali detalj od tog paklenog ljeta.

svako malo se sjetim te dalmatinke i pitam se gdje je ona sada nakon toliko godina. baš smo bili pakleni dvojac. two fucking badass from hell.
Bome, pakleni dvojac. Po vama bi mogli snimiti Titanik Istra koliko ste se paklenisali  :p
   :D
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by darth_vader 12/4/2022, 17:59

Ra wrote:
darth_vader wrote:
Gnječ wrote:
darth_vader wrote:
Gnječ wrote:takav sam i ja jednom bio. napio sam se kako brenta i noć je bila išao sam leć na obalu mora na plažu i zaspao ko cok. ujutro u zoru probudio sam se na pučini skoro sto metara od obale. baš sam sanjao neki lijepi san kako se ljuljam i htio sam se okrenuti na bok i onda se desio blub blub glu glu blub i probudim se i odmah potonem. bog te jebo koji šokovi trebalo mi je skoro minuta da se stabiliziram i da skužim da me odnijela plima. da se nisam okrenuo i nastavio spavat na leđima doplutao bi do Italije. sva sreća da u ono vrijeme nisu postojali mobiteli.

i nemojte se smijat i sprdat jer je to što mi se desilo tužno.

Drugo je što smo se ja ili ti prebili pa poslije prepričavali, a ovo je javna sprdnja sa starim i nemoćnim čovjekom koji je iz tko zna kojeg razloga ostao ujeban. Sankcioirao bih ovakve stvari, majke mi... Ako ne možeš pomoći, onda barem nemoj biti debil..

Ajde jebote koji si ti licemjer ili mjerolic tamo na temi o ukrajini  nisi osudio ustasko pucanstvo da nije primjereno stavljati videa i fotke ubijenih rusa a mene jebes zbog jednog benignog videa u kome nitko nije poginuo osim sto dokazuje da alkoh uvijek pobjeđuje. Mozda sam trebao staviti nekog pijanog rusa ili srbina onda bito bilo prihvatljivo. E moji katolici daleko ste vi od boga. Ali evo ja cu pokoru odraditi i reci da nisam video stavio iz nekih zlonamjernih pobuda nego mi je situacija kako je ovaj nesretnik reagirao bila zbunjujuca. I ja sam u pocetku videa mislio da ga susjed sprda mislim si jebote zovi hitnu covjek ima mozdani ili mu je pa cukar a kad ono vidim da ga je jedna rijec uskrsnula.

Razumijem venus ona je rekla da ne podnosi pijance ali ti koji si sa abenom snifao glu bas me zanima kakvi ste bili ko one hodajuce trake sa lipilon za vatanje muha.

Tko je rekao da sam katolik? A prema agresorima koji ne poštuju tuđe živote, nemam nikakve empatije. Ovaj starac je imao tko zna kakav život i sad mu se ta budaletina smije. Pobirao bi zube da sam ga ja vidio, jebe mi se da li je stari, židov, crnac ili srbin.
Brende, kako mu je to dečko naudio da je izazvao tvoju ljutnu? :)

Nije ga napio, nije ga udario, nije mu učinio apsolutno ništa za što bi mu trebalo prosipati zube.
Da, degutantno je snimati bilo koga dok je u nezgodnoj situaciji, ali to je sve. 

Da je starac trijezan i da je pao slučajno, da je bolestan ili bilo što slično i ja bih mu prosula zube,  ali ovaj se ožderao kao pajcek i ponaša se upravo tako.
Osoba koja si dozvoli spustiti na nivo svinje, niti želi niti treba respekt, jer da ga treba ne bi si to nikad dozvolio. 
Znaš li što će mu "jadnik" reći kad malo ispari alkohol, tj. kad vidi snimku? Daj ti meni rakiju i snimaj me do mile volje. 

Zapravo trebalo bi snimiti svakog tko se napije toliko da ne zna za sebe. Tek toliko da vide kako izgledaju kad izgube samokontrolu i dostojanstvo.

Nevermind... Esco je objasnio kontekst. Mislio sam da mu je cilj bio izrugivanje, nadam se da nije...a alkoholizam je bolest. Teška. I tako je treba tretirati. Nema mjesta izrugivanju. Pogotovo su u malim sredinama ljudi okrutni, svi piju, ali kad se netko nakači nakon tko zna kakvih problema, okreće se glava. Dotle se nalijeva jer jebeš čovjeka koji ne pije... Nitko mu ne želi pomoći, nego se okreće glava ili kreće sprdnja, a čovjek nema više mehanizme samokontrole. Poznajem neke jako dobre ljude koji su se propili jer, jebi ga... Nisu se znali nositi s tragedijama u životu. Nisu svi šatro jaki, neki su malo i emotivniji. I lakše skliznu u provaliju ovisnosti. Treba im pomoći, ali na adekvatan način, a ne izrugivanjem ili javnim sramoćenjem. I ne, ne mislim da su pijanci svedeni na razinu životinje. Ima puno gorih životinja, zapravo zvijeri u ljudskom obliku. Trijeznih. Ne gledam na čovjeka nikad kroz prizmu njegove slabosti, nego ljudskosti... A svakome se može dogoditi da potone. Oholost i gordost je jedna od nagorih ljudskih osobina.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 12/4/2022, 22:24

darth_vader wrote:
Ra wrote:
Brende, kako mu je to dečko naudio da je izazvao tvoju ljutnu? :)

Nije ga napio, nije ga udario, nije mu učinio apsolutno ništa za što bi mu trebalo prosipati zube.
Da, degutantno je snimati bilo koga dok je u nezgodnoj situaciji, ali to je sve. 

Da je starac trijezan i da je pao slučajno, da je bolestan ili bilo što slično i ja bih mu prosula zube,  ali ovaj se ožderao kao pajcek i ponaša se upravo tako.
Osoba koja si dozvoli spustiti na nivo svinje, niti želi niti treba respekt, jer da ga treba ne bi si to nikad dozvolio. 
Znaš li što će mu "jadnik" reći kad malo ispari alkohol, tj. kad vidi snimku? Daj ti meni rakiju i snimaj me do mile volje. 

Zapravo trebalo bi snimiti svakog tko se napije toliko da ne zna za sebe. Tek toliko da vide kako izgledaju kad izgube samokontrolu i dostojanstvo.

Nevermind... Esco je objasnio kontekst. Mislio sam da mu je cilj bio izrugivanje, nadam se da nije...a alkoholizam je bolest. Teška. I tako je treba tretirati. Nema mjesta izrugivanju. Pogotovo su u malim sredinama ljudi okrutni, svi piju, ali kad se netko nakači nakon tko zna kakvih problema, okreće se glava. Dotle se nalijeva jer jebeš čovjeka koji ne pije... Nitko mu ne želi pomoći, nego se okreće glava ili kreće sprdnja, a čovjek nema više mehanizme samokontrole. Poznajem neke jako dobre ljude koji su se propili jer, jebi ga... Nisu se znali nositi s tragedijama u životu. Nisu svi šatro jaki, neki su malo i emotivniji. I lakše skliznu u provaliju ovisnosti. Treba im pomoći, ali na adekvatan način, a ne izrugivanjem ili javnim sramoćenjem. I ne, ne mislim da su pijanci svedeni na razinu životinje. Ima puno gorih životinja, zapravo zvijeri u ljudskom obliku. Trijeznih. Ne gledam na čovjeka nikad kroz prizmu njegove slabosti, nego ljudskosti... A svakome se može dogoditi da potone. Oholost i gordost je jedna od nagorih ljudskih osobina.
Kako bi ti pomogao nekom tko zapravo ne želi pomoć? Koji je to adekvatan način?

Gledam već neko vrijeme u monitor i mislim se ima li smisla napisati svoju priču? Hoću.
Ne znam zašto ću je napisati, to je odluka za koju mi um trenutno nema odgovarajuće objašnjenje, recimo da slijedim intuiciju.

Slažem se, alkoholizam je bolest, ali je bolest koju se ne liječi onako kako većina ljudi pretpostavlja. Stvar je puno složenija. 
Dok 'bolesnik' ne dođe do dna, on odbija pomoć, ne želi izlječenje, pronalazi bezbroj opravdanja da ostane u tom stanju, a samim time ne možeš napraviti apsolutno ništa da mu pomogneš. Možeš ga npr. pokupiti kad tetura cestom, da ne pogine, izvući iz kanala da se ne smrzne, dati mu posudu da ti ne povrati na pod, ujutro saslušati pokajnički govor, skuhati mu jaku juhu od povrća da preživi mamurluk i može ponoviti sve od jučer.  

Silom? Neki pokušavaju i to, ali je uspjeh neznatan. 
To nije izlječenje nego privremena i prisilna apstinencija. Vrlo brzo dolazi do ponovnog cuganja, najprije povremeno (ih, sad sam zdrav i mogu), a onda sve žešće i češće.
Znaš li kako je onima koji žive s tim 'teškim bolesnicima'? Pustimo supružnike, znaš li kako je djeci vidjeti roditelja (nebitno kojeg, jer i majke cugaju) u tom stanju, slušati nekontrolirane bljuvotine, odrastati u sramu zbog tuđeg sramoćenja? 

Nisam ni ohola ni gorda, jednostavno zovem stvari pravim imenom, s pravom nekog tko poznaje materiju, ne lomi se ne zato što nije emotivan, nego zato što zbog onih koje beskrajno voli ostaje na nogama i kad se svijet ruši oko njega. 

Svog bivšeg supruga sam jako voljela, toliko da sam mu cijelih 7 godina pokušavala pomoći da prestane piti. Predugo, ali to sad znam. Trebala sam otići nakon par mjeseci odbijanja liječenja.  Ali, ja sam bila mlada, još uvijek zaljubljena i vjerovala sam da imam snage za oboje, samo ne smijem odustati, jer kad nešto doista želiš i daš sve od sebe, mora se pokazati pozitivan rezultat. Shvatit će, prestat će. Samo je pitanje dana kad će biti taj prijelomni trenutak. Ali nije prestao. Ni tada ni kasnije. :)

A sve je počelo 91. s ratom kad se kuća napunila izbjeglicama. Dok sam ja po cijele dane bila u frci kako nahraniti 24 osobe, što skuhati da ih drži barem par sati site, kako označiti donje rublje da znam čije sam gaće i čarape oprala, on bi zbrisao već rano ujutro i nije se vraćao cijeli dan. 
O da, on je bio fina tanana dušica i jednostavno nije mogao podnijeti plač ljudi koji su izgubili sve i ne znaju kako dalje. Ideš? :)
Lipi moj, to nije tananost, to je samoživost i kukavičluk.   

Ono, rat je, ok, jebemu, rat je svima nije samo nama, ali svi su nam bili živi, bili smo situirani, mogli smo svima pomoći, imali smo gdje primiti sve te ljude, obitelj nam je bila zdrava, sve je bilo u redu (s obzirom na okolnosti)  i... on se slomi. Da, on se slomi i u samo 1 godini se nemilice zapije. Ono, neprepoznatljiv čovjek.   

Kad su meni zazvonili alarmi svi su mi rekli da pretjerujem. Pa što ako malo cugne, veseo je i dobroćudan, miroljubiv je bla bla. 
Da, miroljubiv je dok ne postane neveseo i sirov, a uz cugu dođe i sve ono što vjerojatno nikad ne bi bilo, kocka, druge žene, prometne nezgode, svađe, agresija.... 
Kopala sam po knjižnici tražeći literaturu koja bi mi pomogla da ga nagovorim na liječenje (tad nije bilo interneta), odlazila u klub anonimnih alkoholičara, razgovarala s liječenim alkoholičarima i dalje vjerujući da ću naći način da ga iščupam iz te crne rupe.
Obratila sam se svima za pomoć, rodbini, socijalnoj službi, psiholozima, susjedima, školskom pedagogu, svećeniku, liječniku, odlazila, vraćala se, opet odlazila, davala zahtjeve za rastavu braka, povlačila ih...  Prestao bi par dana, a onda bi navalio još i gore. 

Shvatila sam da imam samo 2 opcije: prihvatiti ga takvog i živjeti svoj život bez da se emotivno odazivam na ono što on čini ili pokupiti dijete i otići u tri krasne i početi sve ispočetka.  

Izabrala sam ovo drugo. 
To je bilo prije 24 godine i nikad bolju odluku u životu nisam donijela. 

Doduše, trebalo mi je narednih 7 godina da iz glave izbacim pakao koji sam proživjela, da to nekako prebolim, ali se nikad nisam ponovno udala. Aj pogodi zašto? :D
Sinu je trebalo 20 godina, barem tako kaže, a ja se pitam je li doista prebolio ili se samo pomirio s tom boli koju nosi?  

U pravu si u jednom, pijance ne treba nitko izrugivati, dovoljno sramote sami sebe... i cijelu svoju obitelj. 

I moj ex je prestao piti prošle godine. Dobio je rak debelog crijeva i zamalo umro. Momentalno je prestao bez ikakve terapije i nagovaranja. :)
Sad je trijezan već cijelu godinu, ne puši, pokušava se zbližiti sa sinovima, ali ne ide. Prekasno je. Nažalost.

A ti, dragi Brende,  slijedeći put kad ti se upali lampica empatije za sirotane koje je život slomio pa tugu utapaju u čaši, pokušaj naći i onaj drugi prekidač te upaliti lampicu i za one koji su direktno ili indirektno ranjeni zbog izbjegavanja slabića da živi život dostojan obitelji koju je stvorio, djece koju je izrodio i svih onih koji ga vole, a koje će svojom patetikom povući u ponor iz kojeg će se neki cijeli život čupati, jer njih je slomio i život i onaj koga beskrajno vole. 


Ne rugam se nikom, oprostila sam, prožvakala odavno. Ništa od ovog nije na osobnoj razini, molim te nemoj to tako doživjeti. 
Ti si mi bio oduvijek simpa, izuzetno si inteligentan, elokventan, miroljubiv, nisi ni sirov ni nepošten, dapače, ali ponekad jednostavno ne vidiš šumu od drveta. :)

Nešto me u zadnje vrijeme idu ovi dugi postavi :P , ali evo samo još jedna napomena za sve one koji olako shvaćaju zlo ovisnosti: ne postoji izliječeni alkoholičar. Alkoholizam se ne liječi. 
Ljudi koji odluče prestati piti su samo apstinenti, moraju ostati apstinenti do kraja života, ali su i dalje zapravo alkoholičari. Zašto je to bitno znati? Zato što je dovoljno jedno pivo svako malo i za par mjeseci će "izliječeni ovisnik" upasti u još dublji ponor nego je bio prije. To vrijedi zapravo za sve ovisnosti, ne samo za alkohol, jer da su znali kontrolirati konzumaciju ne bi nikad postali ovisni.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 13/4/2022, 12:49

Alkohol je dobar za vanjsku uporabu za liječiti vanjske rane ali nije dobar za unuta4nju upotrebu za liječenje duševnih rana. Usput jedan bićerin svaki dan ili čaša vina i piva nikome neće naškoditi upravo suprotno alkohol je vazodilatator i bronhodilatator pa svi kad su u nekoj stresnoj situaciji automatski posegnu za čašicom neke žestice kao antistres terapija. Ali tu treba stati jer svaka dalnja doza neće pomoći nego će napraviti suprotan efekat. Alkohol nije lijek za rijesavanje problema.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by darth_vader 14/4/2022, 04:33

Ra, žao mi je zbog tvoje situacije i vjerujem da si proživljavala itekakav horor svo to razdoblje. Naravno da se pojava alkoholizma u obitelji itekako reflektira na sve članove obitelji, a koji onda ni krivi ni dužni pate zbog ponašanja alkoholičara. Nisam ni slutio da si proživljavala takvu situaciju i to čak punih sedam godina, a vjerujem da ti je sve to zajedno bio horor za izdržati iako mi ne djeluješ kao krhka i lomljiva žena, već upravo suprotno, iznimno jaka, ali takve stvari stavljaju na teško iskušenje svakoga. Ma sad mi je zapravo i krivo što sam onako prvoloptaški uopće reagirao na video, ali naravno da stvari treba gledati i iz puno šireg konteksta, a to je da nevezano za nekog tko je možda zbog vlastite slabosti upao u provaliju ovisnosti, on u gura u provaliju očaja i cijelu svoju obitelj. Naravno da sam tog svjestan i da su oni koji moraju gledati svaki dan alkoholičara i živjeti s njime, zapravo prave žrtve svega i nedužni kolateral ma o kome god da se radilo. Da, teško je ikome pomoći, zapravo i nemoguće onome tko nije svjestan tog problema jer čovjek mora jednostavno sam doći do spoznaje da je dotaknuo dno i da nema nikakvih alibija za opravdanje svojeg ponašanja... A dotle, kao što si i sama doživjela, spale se svi mogući mostovi za sobom i pitanje je uopće da li se ikada ta osoba izvuće zapravo.
Malo sam se zapalio na kontekst dovođenja cijele te situacije u šalu i sprdanje jer, alkoholizam je zapravo tragedija za društvo. Koje ga iz nekog razloga čak i tolerira, dapače ponekad i potiče. Alkohol služi kao poželjan katalizator socijalizacije, kao legitimno i legalno sredstvo za "opuštanje", kao nešto što je za biti u društvu skoro pa i poželjan tip ponašanja. I onda kad netko zaglavi u raljama ovisnosti jer je možda i zbog strukture samog mozga podložniji, odjednom dolazi do efekta distanciranja okoline, podsmijeha pa čak i namernog navođenja osobe sklone piću na dolijevanje jer je to kao jako fora i zabavno...Alkoholizam je definitivno bolest za koju nisam siguran koliko je i na koji način izlječiva jer kako si i sam rekla, prisilna apstinencija samo odlaže problem, a kod osobe s ovisnošću jako teško dolazi do ključnog samospoznajnog trenutka. Najčešće kad eskalira do te mjere da se radi o borbi za golo preživljavanje. Ukoliko je i taj instikt preostao jer ljudi kasnije piju i zbog vlastitog očaja u koji su upali te se upada u začarani krug iz kojeg je jedini izlaz odluka o potpunom prestanku.
Nisu baš svi upali u to zbog toga što su bili kukavice jer puno ljudi je pokleklo nakon velikih osobnih tragedija i trauma s kojima se u jednom trenutku nisu znali nositi, a alkohol je definitivno u tim slučajevima najgori tješitelj, a prelako dostupan. I gotovo pa neprimjetno vuče u ponor, isprva djelujući kao sedativ, a kasnije jednostavno razruši čovjekovu ličnost do neprepoznatljivosti... Uglavnom, htjedoh istaknuti da mi u niti jednom kontekstu, zapravo taj problem nije smiješan i zato sam reagirao malo nerezonski... Odnosno, dosta.
Ne, ne mislim za tebe da si ohola i gorda, zapravo mogu kod sebe prije naći takve osobine ponekad... Mislim da si osoba puno životnog iskustva koja svoj život živi nesebično djeleći pozitivu okolini i osjeća se poprilično tvoja empatija prema svakom sugovorniku. Nisi cinična, ne vrijeđaš i zaista konstruktivno, elokventno i s puno pažnje obrazlažeš svoje stavove. Mudrost i inteligenciju mi je suvišno i spominati jer je previše očigledna, oprosti samo ako sam slučajno dotaknuo situaciju koja ti je toliko bliska iz druge ruke jer inače nemam namjeru čačkati po ičijoj intimi, iako sam svoju ponekad čak i spreman izložiti, ukoliko smatram da je bitna za neke stvari u raspravi... Ipak smo zaštićeni plaštom svojevrsne anonimnosti te si možemo katkada dopustiti i takve izlete, no svejedno... Žao mi je.

Nadam se da sam uspio iskontemplirati nešto suvislo, nisam baš u nekoj formi u zadnje vrijeme, a i vremenski ne stignem baš. Naravno da nisam ništa osobno shvatio, ali je tvoj post svakako vrijedan itekakvog promišljanja i hvala ti na trudu. Cijenim.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 15/4/2022, 00:06

Ra wrote:
Gnječ wrote:
Venus wrote:
Gnječ wrote:takav sam i ja jednom bio. napio sam se kako brenta i noć je bila išao sam leć na obalu mora na plažu i zaspao ko cok. ujutro u zoru probudio sam se na pučini skoro sto metara od obale. baš sam sanjao neki lijepi san kako se ljuljam i htio sam se okrenuti na bok i onda se desio blub blub glu glu blub i probudim se i odmah potonem. bog te jebo koji šokovi trebalo mi je skoro minuta da se stabiliziram i da skužim da me odnijela plima. da se nisam okrenuo i nastavio spavat na leđima doplutao bi do Italije. sva sreća da u ono vrijeme nisu postojali mobiteli.

i nemojte se smijat i sprdat jer je to što mi se desilo tužno.

:mog  ajme...ovo je najnevjerovatnija priča koju sam ikad pročitala...

ali istinita. to je bilo pakleno ljeto sa jednom dalmatinkom. ima toga još za cijelu knjigu ja sam tu stavio samo jedan mali detalj od tog paklenog ljeta.

svako malo se sjetim te dalmatinke i pitam se gdje je ona sada nakon toliko godina. baš smo bili pakleni dvojac. two fucking badass from hell.
Bome, pakleni dvojac. Po vama bi mogli snimiti Titanik Istra koliko ste se paklenisali  :p
   :D

najubojitiji smo bili kad bi izuli tenisice. kriste krolju kako je to smrdilo do zla boga. komšije njemci u susjednim šatorima bi negodovali how it stinks himmel achtung... :^0 weee... baš smo bili krejzi motherfuckers.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 15/4/2022, 01:52

Brende, više si od onog što vjeruješ da jesi. Tvoji dugi postovi su rijetkost, ali su i te kako smisleni. I lijepi. :)

Ma nee, nisi uopće čačkao po mojoj intimi, to je doista bila samo moja odluka. 
Intuitivna, ali nema veze, moja je :D
I ne diraš u bolna mjesta, odavno je prošlo. 

Gle, meni mene nije žao. Najiskrenije.  
Mogla sam otići davno prije, imala sam slobodu odlučivanja. Istina, donijela sam pravu odluku, ali prilično kasno.
Platila sam cijenu oklijevanja, naučila (možda) najtežu životnu lekciju i ako ćemo biti pošteni do kraja, postala sam bolja osoba nego sam bila prije.

Ono što mi je žao, što me i danas zaboli je činjenica koju sam kasnije osvijestila: priuštila sam sinu bespotrebnu patnju boreći se s vjetrenjačama. 
On je mogao samo čekati, nije mogao birati, a moj fokus je bio na suprugu, a ne na njemu. Na neki način sam ga izdala. :(
To boli. On mi to vjerojatno ne zamjera, ali ja sebi zamjerim.
Samo to, sve drugo je bilo samo prilično neugodno životno iskustvo, koje je bilo posljedica mojih krivih odabira i odluka, ali koje je ipak sretno završilo... što je zapravo i najvažnije u cijeloj priči. 

Dvije su stvari zbog kojih se isplati živjeti, a to su ljubav i znanje. Ukoliko ih imamo i ne dijelimo, postaju jalovi i s vremenom odumiru. Dijeljenjem se povećavaju i dobiju pravu vrijednost. 
Neka znanja su nam prirođena (kažu im genetska, ja bih rekla znanja duše), neka su posuđena, a ona koja stvarno usvojimo i koje nazivamo spoznajama su ona koja proživimo sa svim svojim osjetilima, mislima i emocijama.  

Upravo ta najvjerodostojnija najrjeđe dijelimo jer se bojimo podsmijeha i općenito negativne reakcije okoline.
Uostalom, imao si priliku to iskusiti pišući o svom iskustvu s koronom, ali si ipak imao hrabrosti napisati proživljeno. 
Mislim da se po tom pitanju potpuno razumijemo. 
Da, moguće su negativne reakcije. Pa što? To nije moj problem nego onog tko ima negativnu reakciju. 
Taj netko će se ljutiti na cipelu ili cestu zbog kamenčića koji ga žulja.  

Budemo li svoje znanje zadržali iz straha od reakcije okoline, vjerojatno ćemo zbog vlastite nesigurnosti nekom tko je u frci uskratiti putokaz kako da ne prođe najgorim mogućim putem, jer znamo, prošli smo ga.
Vrijedi li se ogoljeti? Ma neka ide sve u materinu, vrijedi. :)

Problem ovisnosti (svi oblici) je na našim prostorima tabu teme, jednako kao i psihičke i duševne bolesti, poremećaji i anomalije. Dapače, pokušava ih se anulirati skrivanjem, sprdanjem i  ili prerušavanjem u folklor. Razumijem tvoju ljutnju, ali ona neće pomoći nikom, a tebe će baciti u lošu vibru. 

Ljudi se srame priznati da imaju neki problem, da trebaju pomoć pa čak i najobičniji savjet ili naputak. Ponekad ipak, čitajući tuđa iskustva, dobiju odgovor bez da pitaju. 
Ja sam ih dobila puno jer je netko imao hrabrosti napisati (ili ispričati) svoje iskustvo koje je u teškim trenucima meni bilo putokaz ili utjeha. Utješna je i sama spoznaja da nismo jedini koji se borimo s nekim problemom, nekako ga to umanji, obezvrijedi. 

Recimo, o autizmu rijetko tko govori. Kao da ta djeca ne postoje, a ima ih jako puno... i sve više ih je. 
Vani ih se tretira na sasvim drugi način. Postoje udruge, savjetovališta za roditelje, prilagođen obrazovni program, razni oblici terapijskih aktivnosti.  Jedna od najboljih terapija je klasična glazba. Postižu sjajne rezultate na tom području. 
Postoje volonteri koji dođu par puta tjedno čuvati te klince da se roditelji odmore, nađu malo vremena za sebe. 
U Hrvatskoj ih uglavnom skrivaju, srame ih se. 

Isto je i s alkoholizmom. 
Društvo se vani trudi, nisu svugdje predmet sprdnje, ali nemoguće je pomoći onom tko ne želi pomoć. 
Kad to jednom čovjek shvati, prestane patiti i uzrujavati se zbog njihovih odabira, jer nema smisla. Spasit će se oni koji se žele spasiti, oni koji ne žele treba ih pustiti jer su se sami tako odlučili. Njima povremeno umanjiš patnju i to je sve. 

Snaga?

Život zna biti težak, gorak, pun iskušenja, ali je upravo zato i čudesan i vrijedan divljenja. I življenja.
Vjerujem da smo tu s nekom svrhom, a svrha mi sigurno nije da se slomim pod svakim teretom. 

Moja snaga je proizvod mog uvjerenja da mi je Bog, (Kreacija, Izvor, Svemir, Priroda, nazovi to kako želiš) dao/la upravo onoliko snage koliko mi je potrebno da se suočim sa svakim izazovom koji mi se pojavi i da ga na najbolji mogući način riješim. Moje je samo da koristim svoje resurse. 

To vrijedi za svakog čovjeka, jer svi možemo biti i jaki i dobri samo ako povjerujemo da možemo. :)

Hvala ti na razumijevanju i trudu da mi odgovoriš, iako nisi u najboljem raspoloženju. 
Ma što da je, proći će vrlo brzo. 
Sve je dobro i bit će još bolje, ne brini :)

I moja izolacija je gotova, tako da će se narod odmoriti od mojih dugih postova.  :rasta

Stojte mi dobro.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 15/4/2022, 01:59

Gnječ wrote:Alkohol je dobar za vanjsku uporabu za liječiti vanjske rane ali nije dobar za unuta4nju upotrebu za liječenje duševnih rana. Usput jedan bićerin svaki dan ili čaša vina i piva nikome neće naškoditi upravo suprotno alkohol je vazodilatator i bronhodilatator pa svi kad su u nekoj stresnoj situaciji automatski posegnu za čašicom neke žestice kao antistres terapija. Ali tu treba stati jer svaka dalnja doza neće pomoći nego će napraviti suprotan efekat. Alkohol nije lijek za rijesavanje problema.
Tako je druže. Jedan bićerin i basta. 

Kaže mi socijalna: 
-Gospođo, u velikom postotku supruge alkoholičara postanu alkoholičarke. 
-Mooolim. Ali ja uopće ne konzumiram alkohol.
-Ne budite smiješni, nećete ništa napraviti budete li se bojali alkohola.
-Pa kako ne postati alkoholičar?
-Jednostavno je. Slobodno popijte piće (čak i više njih) kad ste sretni, ali nikad ni jedno kad ste nesretni ili loše volje. :)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 9 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum