ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostaria Siciliana

Page 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 1/5/2022, 00:25

dvoumio sam se koju verziju staviti pa izabrah ovu



zanimljiva ljubavna priča

http://www.napule-de-canzone.com/dicitencello_vuje_eng.html

Dicitencello vuje

Dicitencello vuje was written in 1930, music by Rodolfo Falvo, lyrics by Enzo Fusco.

The lyrics express the love declaration of a man towards the woman he loves, an indirect declaration. The man addresses a friend of his beloved and asks her to relate that he has lost sleep, the passion is so strong that he cannot live anymore. But in the last line, when he sees a tear on the face of the woman he's speaking to, he confesses that it's her the woman he loves.
The song was adapted into English with the title Just Say I Love Her (arranged by Jack Val & Jimmy Dale, lyrics by Martin Kalmanoff & Sam Ward) and performed by many singers, among them Vic Damone, Eddie Fisher, Frankie Avalon, Al Martino, Dean Martin, Connie Francis, Artie Shaw, Tony Bennett, Timi Yuro, Nina Simone.

https://www.italyheritage.com/italian-songs/regional/campania/dicitencello-vuje.htm


Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 1/5/2022, 02:39

Arbëreshë people

The Arbëreshë (pronounced [aɾbəˈɾɛʃ]; Albanian: Arbëreshët e Italisë; Italian: Albanesi d'Italia), also known as Albanians of Italy or Italo-Albanians, are an Albanian ethnolinguistic group in Southern Italy, mostly concentrated in scattered villages in the regions of Apulia, Basilicata, Calabria, Campania, Molise and Sicily.[5] They are the descendants of Tosk refugees who fled from Morea between the 14th and the 18th centuries following the Ottoman invasion of Europe.

During the Middle Ages, the Arbëreshë settled in the Kingdom of Naples in several waves of migration, following the establishment of the Kingdom of Albania, the death of the Albanian national hero Gjergj Kastrioti Skënderbeu and the gradual conquest of the Byzantine Empire by the Ottomans.

https://en.wikipedia.org/wiki/Arbëreshë_people

Piana degli Albanesi

Piana degli Albanesi (Albanian: Hora e Arbëreshëvet) is a comune with 6,128 inhabitants in the Metropolitan City of Palermo, Sicily. The official name of the town was Piana dei Greci until 1941. The comune is situated on a mountainous plateau and encircled by high mountains, on the eastern side of the imposing Mount Pizzuta, the city, which is mirrored on a large lake, is 24 km from the provincial capital.

https://en.wikipedia.org/wiki/Piana_degli_Albanesi

e sad kakve oni veze imaju sa cannoli ?

Sicilian Cannoli: the Original Recipe from Piana degli Albanesi with Luca Petta e Giuseppe Costa


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 2/5/2022, 20:26

Recept pospremljen :) grazie mille. Brusim se već neko vrijeme da ih napravim, nego moram nabavit ove batiće za omotat tijesto oko njih, a da mogu u ulje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 2/5/2022, 22:41

Venus wrote:

Vezano za ovaj boldani dio: borba s vjetrenjačama je bila izbor, kao što bi izbor bio i ne boriti se sa vjetrenjačama (i to ima svoju cijenu). Ne možemo izbjeći u životu ono što je nama potencijalno negativno, kad prođemo kroz to imamo jedno iskustvo više, malo više sijedih i bora.. To nije loše nego dapače, to je jedna vrst blagoslova. Zamjerati sebi je kao bičevati samog sebe, svaki put isponova dizati kraste i ponovo se udarati. Čemu strogost prema samom sebi?? (ovo pitanje sam baš postavila nekidan bliskoj osobi koja se itekako o mene ogriješila u prošlosti, a sve dosad si ne može oprostiti)..
Ono što je bilo u prošlosti treba analizirati, donijeti zaključak, biti svjestan lekcije i učenja koja je u tome i ići dalje. Poanta je da se sve dogodilo s razlogom, baš tako kako je, dobro je za tebe i druge, ako nađeš ono dobro što je proizišlo iz toga, a ima puno dobrog. 
Najteže je odživjeti jedan ljudski život u ovom labirintu.
Prav zares :D

Slažem se i nemam ništa protiv vlastitih iskustava, dapače. 
Ali i dalje imam protiv toga da moje odluke i iskustva budu uzrok za prilično gorka iskustva onima koji nisu mogli donijeti odluku žele li ih ili ne. Pogotovo ako je ta druga osoba totalno ovisna o mojim odlukama i nema mogućnost izbora. 
Ne mislim da se treba (samo)kažnjavati zbog toga, ali stvari treba nazvati pravim imenom i preuzeti odgovornost za učinjeno. :)

Samo to. 
Ostalo mislimo jednako. ;)

P.S.
Volim taj tvoj avatar.
Paše ti
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 2/5/2022, 22:48

Gnječ wrote:OPET VOZI ZELENI VLAK: Sezonska linija jedina je željeznička veza Istre s Europom

Ostaria Siciliana  - Page 11 332588?Format=1&v=22.4.2022


Jedini vlak koji spaja Istru s Europom opet je započeo svoju svakodnevnu sezonsku vožnju.


Zeleni vlak kojem je ime poveznica s onim iz bivše države, vozi svakog dana iz Pule za Ljubljanu s polaskom od 17,55 sati iz Pule. Iz Ljubljane kreće u 6 i dolazi oko 10 i 45 sati.

Radi se o vlaku slovenskih željeznica, urednom i čistom. Veza je prilagođena putnicima iz Slovenije, ali ne samo njima, već i ostalim gostima koji dolaze u Istru na ljetovanje. U vlak se ukrcava u Ljubljani ili češće u Divači i brojna mlađarija iz Europe koja provodi odmor u Istri. Nisu rijetki ni domaći putnici budući da je ovo jedna od rijetkih željezničkih linija na poluotoku. U godinama prije korone prevozilo se njime tri tisuće putnika tijekom sezone od kraja travnja do kraja rujna. Karta je pristupačna cijenom i iznosi 20 eura kada se kupuje u Ljubljani.

Ono što je u zapadnoj Europi trend - promet željeznicom - u Istri je tek iznimka. Nažalost.

https://www.glasistre.hr/istra/opet-vozi-zeleni-vlak-sezonska-linija-jedina-je-zeljeznicka-veza-istre-s-europom-791917

Jupiii prisla je ferata. Sad mogu do Ljubljane a i Beča a Mojca moze svaki vikend doci na more.
:D


Ništa od vikenda. Jedva je i Zagreb vidi. 
Mojca će moći do Istre tek zadnji dan srpnja. 
Dušmani su joj pokvarili sve planove  :roll
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 2/5/2022, 22:49

Gnječ wrote:Kineski za pocetnike:

Jo sun
Ti sun
Mi sun
Abend?  Suspect
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 3/5/2022, 02:29

Ra wrote:
Gnječ wrote:Kineski za pocetnike:

Jo sun
Ti sun
Mi sun
Abend?  Suspect

nemoj mi spominjat tog bosanskog kineza. da on je tak koji priča starokinestim arhaičnim iz dinastije bingala bongala.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 3/5/2022, 02:30

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 3/5/2022, 07:30

Ra wrote:
Venus wrote:

Vezano za ovaj boldani dio: borba s vjetrenjačama je bila izbor, kao što bi izbor bio i ne boriti se sa vjetrenjačama (i to ima svoju cijenu). Ne možemo izbjeći u životu ono što je nama potencijalno negativno, kad prođemo kroz to imamo jedno iskustvo više, malo više sijedih i bora.. To nije loše nego dapače, to je jedna vrst blagoslova. Zamjerati sebi je kao bičevati samog sebe, svaki put isponova dizati kraste i ponovo se udarati. Čemu strogost prema samom sebi?? (ovo pitanje sam baš postavila nekidan bliskoj osobi koja se itekako o mene ogriješila u prošlosti, a sve dosad si ne može oprostiti)..
Ono što je bilo u prošlosti treba analizirati, donijeti zaključak, biti svjestan lekcije i učenja koja je u tome i ići dalje. Poanta je da se sve dogodilo s razlogom, baš tako kako je, dobro je za tebe i druge, ako nađeš ono dobro što je proizišlo iz toga, a ima puno dobrog. 
Najteže je odživjeti jedan ljudski život u ovom labirintu.
Prav zares :D

Slažem se i nemam ništa protiv vlastitih iskustava, dapače. 
Ali i dalje imam protiv toga da moje odluke i iskustva budu uzrok za prilično gorka iskustva onima koji nisu mogli donijeti odluku žele li ih ili ne. Pogotovo ako je ta druga osoba totalno ovisna o mojim odlukama i nema mogućnost izbora. 
Ne mislim da se treba (samo)kažnjavati zbog toga, ali stvari treba nazvati pravim imenom i preuzeti odgovornost za učinjeno. :)

Samo to. 
Ostalo mislimo jednako. ;)

P.S.
Volim taj tvoj avatar.
Paše ti

Čekam da mi se čaj ohladi..  :coffee

Za boldano, duše se dogovore da će zajedno odraditi jedan dio baš tako, i nikako drugačije. Ono što je bilo ne možemo promijeniti, možemo promijeniti samo stav prema tome i ići dalje bolji, mudriji. Dokaz da je to sve tako bilo dobro je pogled na sve sudionike sad, svatko je svoje požeo..

Avić je u skladu s grivom koju imam, a i crveni ruž ponekad stavim, tek iz prkosa, baš ovako, dišpetoža...  :makeup
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 3/5/2022, 07:36

Ra wrote:
Gnječ wrote:OPET VOZI ZELENI VLAK: Sezonska linija jedina je željeznička veza Istre s Europom

Ostaria Siciliana  - Page 11 332588?Format=1&v=22.4.2022


Jedini vlak koji spaja Istru s Europom opet je započeo svoju svakodnevnu sezonsku vožnju.


Zeleni vlak kojem je ime poveznica s onim iz bivše države, vozi svakog dana iz Pule za Ljubljanu s polaskom od 17,55 sati iz Pule. Iz Ljubljane kreće u 6 i dolazi oko 10 i 45 sati.

Radi se o vlaku slovenskih željeznica, urednom i čistom. Veza je prilagođena putnicima iz Slovenije, ali ne samo njima, već i ostalim gostima koji dolaze u Istru na ljetovanje. U vlak se ukrcava u Ljubljani ili češće u Divači i brojna mlađarija iz Europe koja provodi odmor u Istri. Nisu rijetki ni domaći putnici budući da je ovo jedna od rijetkih željezničkih linija na poluotoku. U godinama prije korone prevozilo se njime tri tisuće putnika tijekom sezone od kraja travnja do kraja rujna. Karta je pristupačna cijenom i iznosi 20 eura kada se kupuje u Ljubljani.

Ono što je u zapadnoj Europi trend - promet željeznicom - u Istri je tek iznimka. Nažalost.

https://www.glasistre.hr/istra/opet-vozi-zeleni-vlak-sezonska-linija-jedina-je-zeljeznicka-veza-istre-s-europom-791917

Jupiii prisla je ferata. Sad mogu do Ljubljane a i Beča a Mojca moze svaki vikend doci na more.
:D


Ništa od vikenda. Jedva je i Zagreb vidi. 
Mojca će moći do Istre tek zadnji dan srpnja. 
Dušmani su joj pokvarili sve planove  :roll

Doć ćeš ti  ;)
& Upisala sam se za GO u drugom dijelu srpnja. Previše brate ljudi u osmom, čovjek na čovjeku.. :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 3/5/2022, 12:14

Lijep vam i ugodan dan zelim..

@Venus, doista nisam znala sto ti ondje odgovoriti, a priznajem da mi je pobjegla paznja na prijetnje jednog forumasa.

Jucer sam tako shvatila da je izgleda neuhvatljivo to stanje ne-mrznje za neke umove i da ga, najcesce, pogresno identificiraju s ravnodusnoscu, a neki, pak, i s ljubavlju jer, slijedom zakljucka, ako ne mrzis one koji su ti ucinili nesto nazao ili koji drugima cine nesto nazao, tada ih volis.

Kako biste vi opisali stanje ne-mrznje? Kakvo znacenje za vas ima recenica "ne mrzim"?

P. S. trebam li prva ponuditi odgovor? :) Uvijek se dosjetim Autora kad postavljam pitanja bez vlastitog osvrta. :D



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 3/5/2022, 17:57

violator wrote:Lijep vam i ugodan dan zelim..

@Venus, doista nisam znala sto ti ondje odgovoriti, a priznajem da mi je pobjegla paznja na prijetnje jednog forumasa.

Jucer sam tako shvatila da je izgleda neuhvatljivo to stanje ne-mrznje za neke umove i da ga, najcesce, pogresno identificiraju s ravnodusnoscu, a neki, pak, i s ljubavlju jer, slijedom zakljucka, ako ne mrzis one koji su ti ucinili nesto nazao ili koji drugima cine nesto nazao, tada ih volis.

Kako biste vi opisali stanje ne-mrznje? Kakvo znacenje za vas ima recenica "ne mrzim"?

P. S. trebam li prva ponuditi odgovor? :) Uvijek se dosjetim Autora kad postavljam pitanja bez vlastitog osvrta. :D

I tebi nek je lijep, sjetila sam te se negdje u po dana misleći kako li se dižeš ako jako kasno liježeš. Ja sam potpuno ranojutarnja ptica i već sam oko 5 budna. Volim mirna jutra.

Nisam očekivala od tebe odgovor, zasmetalo me to čoporativno ponižavanje tebe. Nije mi drago kad  "hrabri" ratnici iza tipkovnice, zapjenjeni s čikom u gubcu, gusani u magli, s mržnjom pljuju po nekom samo zato što je taj različit, jer taj netko ima njima nepojmljiv pogled na svijet. I dođe mi tako misao danas o jednom bivšem kojem se čudno polomio život, iako je dugo živio u zabludi da je posve nedodirljiv i iznad svih, nije primjećivao da mu se svijet polako urušavao, a sad ga tuče po koljenima da klekne. I misleći na sve to skupa, postavlja se pitanje kako biti sretan zapravo s ovoliko svega ludog oko nas, toliko mržnje, grubosti, okrutnosti, nepotrebne strogosti...moraš biti totalni kreten da ne osjećaš bol nepoznatog djeteta zatvorenog u podrumu koji ne može izaći na svjetlo dana jer su se poremećeni odrasli odlučili poubijati radi komada zemlje i pinku moći, umislivši si da su eto baš oni dugovječni i ostaju za sjeme. Dotle kornjače s Galapagosa imaju duži životni vijek od svakog poremećenog političara, a bome i od svih nas koji ih trpimo, nismo ih ni pokušali uvjeriti da su oni naš servis koje mi plaćamo da tu budu. Mi, narod, smo ko onaj slon kojeg vežu od malena za kolčić u zemlji pa on kad naraste jak i velik i dalje misli da se ne može pomaknuti ako je vezan za kolčić. Valjda mi umišljena nejačad  trebamo iz nekog razloga biti svjedoci ovog vremena u kojem je toliko kontrasta. Od onih koji vole život, žele mir, dobro svima i vole lijepo do onih koji su generacijama prokleti i nesretni i imaju potrebu sabotirati sve dobro da bi se osjećali lakše, a naprave gore sebi i drugima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 3/5/2022, 18:05

Venus wrote:Recept pospremljen :) grazie mille. Brusim se već neko vrijeme da ih napravim, nego moram nabavit ove batiće za omotat tijesto oko njih, a da mogu u ulje.

batići? imaš doma metlu sa drvenom drškom? uzmi pilu i ispili na komade nkoliko ti treba. ili odi u Bauhaus i kupi valjkastu motku pa nek ti je tamo ispile na batiće. ili kupi i malu ručnu pilu pa ispili sama.

ukucaj u bauhaus tražilicu drveni okrugli profil ili okrugli drveni profil pa će ti izaći ponuda. potraži bukvu naži promjer i kupi ili uzmi neko drugu vrstu drva ne moraš bukvu.

https://www.bauhaus.hr/pretrazivanje/proizvodi?text=drveni+Okrugli+profil+&redirect=false&shownProducts=44

When my mother in law asked me to cut some dowels into 5″-6″ pieces, I quickly obliged when I found out she was about to make cannoli.

Mom devised this DIY because years ago in Chicago she had a downstairs neighbor, Josie Siragusa, that cut her broom handle into pieces to make cannoli. A memory she’ll never forget and will be passed down for generations. We’ve heard so many fun stories about the Siragusa’s. Someone should write a book.

https://mimzyandcompany.com/how-to-make-cannoli-with-authentic-diy-wood-cannoli-rollers/


uradi sam

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 3/5/2022, 18:11

Gnječ wrote:
Venus wrote:Recept pospremljen :) grazie mille. Brusim se već neko vrijeme da ih napravim, nego moram nabavit ove batiće za omotat tijesto oko njih, a da mogu u ulje.

batići? imaš doma metlu sa drvenom drškom? uzmi pilu i ispili na komade nkoliko ti treba. ili odi u Bauhaus i kupi valjkastu motku pa nek ti je tamo ispile na batiće. ili kupi i malu ručnu pilu pa ispili sama.

ukucaj u bauhaus tražilicu drveni okrugli profil ili okrugli drveni profil pa će ti izaći ponuda. potraži bukvu naži promjer i kupi ili uzmi neko drugu vrstu drva ne moraš bukvu.

https://www.bauhaus.hr/pretrazivanje/proizvodi?text=drveni+Okrugli+profil+&redirect=false&shownProducts=44

When my mother in law asked me to cut some dowels into 5″-6″ pieces, I quickly obliged when I found out she was about to make cannoli.

Mom devised this DIY because years ago in Chicago she had a downstairs neighbor, Josie Siragusa, that cut her broom handle into pieces to make cannoli. A memory she’ll never forget and will be passed down for generations. We’ve heard so many fun stories about the Siragusa’s. Someone should write a book.

https://mimzyandcompany.com/how-to-make-cannoli-with-authentic-diy-wood-cannoli-rollers/


uradi sam


Super prijedlog, hvala ti :) odoh u subotu u Bauhaus :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 3/5/2022, 23:00

Venus wrote:

Čekam da mi se čaj ohladi..  :coffee

Za boldano, duše se dogovore da će zajedno odraditi jedan dio baš tako, i nikako drugačije. Ono što je bilo ne možemo promijeniti, možemo promijeniti samo stav prema tome i ići dalje bolji, mudriji. Dokaz da je to sve tako bilo dobro je pogled na sve sudionike sad, svatko je svoje požeo..

Avić je u skladu s grivom koju imam, a i crveni ruž ponekad stavim, tek iz prkosa, baš ovako, dišpetoža...  :makeup
Ok. Ai to i dalje ne isključuje odgovornost :p :D

Da ne tvrdoglavim ajmo mi o onom u čemu se slažemo 
Definitivno smo tu po vlastitom odabiru i dogovoru. :)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 3/5/2022, 23:05

Gnječ wrote:
Venus wrote:Recept pospremljen :) grazie mille. Brusim se već neko vrijeme da ih napravim, nego moram nabavit ove batiće za omotat tijesto oko njih, a da mogu u ulje.

batići? imaš doma metlu sa drvenom drškom? uzmi pilu i ispili na komade nkoliko ti treba. ili odi u Bauhaus i kupi valjkastu motku pa nek ti je tamo ispile na batiće. ili kupi i malu ručnu pilu pa ispili sama.

ukucaj u bauhaus tražilicu drveni okrugli profil ili okrugli drveni profil pa će ti izaći ponuda. potraži bukvu naži promjer i kupi ili uzmi neko drugu vrstu drva ne moraš bukvu.

https://www.bauhaus.hr/pretrazivanje/proizvodi?text=drveni+Okrugli+profil+&redirect=false&shownProducts=44

When my mother in law asked me to cut some dowels into 5″-6″ pieces, I quickly obliged when I found out she was about to make cannoli.

Mom devised this DIY because years ago in Chicago she had a downstairs neighbor, Josie Siragusa, that cut her broom handle into pieces to make cannoli. A memory she’ll never forget and will be passed down for generations. We’ve heard so many fun stories about the Siragusa’s. Someone should write a book.

https://mimzyandcompany.com/how-to-make-cannoli-with-authentic-diy-wood-cannoli-rollers/


uradi sam


Prva misao mi je bila: Što pitaš, pa znaš gdje joj je...   lol!

Hahaha kad se samo sjetim onih dana kad sam je na svakom koraku zezala s tom metlom u guzici.... ijao. 

Ali kyja mi se ipak nekako uvukla pod kožu i postala mi draga.  :roll
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 3/5/2022, 23:20

Ra wrote:
Venus wrote:

Čekam da mi se čaj ohladi..  :coffee

Za boldano, duše se dogovore da će zajedno odraditi jedan dio baš tako, i nikako drugačije. Ono što je bilo ne možemo promijeniti, možemo promijeniti samo stav prema tome i ići dalje bolji, mudriji. Dokaz da je to sve tako bilo dobro je pogled na sve sudionike sad, svatko je svoje požeo..

Avić je u skladu s grivom koju imam, a i crveni ruž ponekad stavim, tek iz prkosa, baš ovako, dišpetoža...  :makeup
Ok. Ai to i dalje ne isključuje odgovornost :p :D

Da ne tvrdoglavim ajmo mi o onom u čemu se slažemo 
Definitivno smo tu po vlastitom odabiru i dogovoru. :)

Molim te da dobro pregledaš zapadni i indijski, all over again, uzmeš povećalo i provjeriš imaš li ti negdje strogu djevicu u svom natalu. Ja sam ipak otišla više prema vagi, tj. u indijskom prema lavu i bič sam odbacila te nisam jako stroga prema sebi, već upravo suprotno. Maloprije sam sebe pohvalila jer radim jedan rad za obrazovnu ustanovu  :D te ljubazno molim da ti postaneš nježna prema sebi. 
Postoji samo sad, ono što je bilo je prošlost prema kojoj možemo promijeniti stav i izbušiti balon s negativnim osjećajima. Kad se to napravi onda dolazi na red blagost i milostivost prema samom sebi, jer da, to je baš tako trebalo biti i zato sam ja takav danas kakav/kakva jesam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 3/5/2022, 23:23

Ra wrote:
Gnječ wrote:
Venus wrote:Recept pospremljen :) grazie mille. Brusim se već neko vrijeme da ih napravim, nego moram nabavit ove batiće za omotat tijesto oko njih, a da mogu u ulje.

batići? imaš doma metlu sa drvenom drškom? uzmi pilu i ispili na komade nkoliko ti treba. ili odi u Bauhaus i kupi valjkastu motku pa nek ti je tamo ispile na batiće. ili kupi i malu ručnu pilu pa ispili sama.

ukucaj u bauhaus tražilicu drveni okrugli profil ili okrugli drveni profil pa će ti izaći ponuda. potraži bukvu naži promjer i kupi ili uzmi neko drugu vrstu drva ne moraš bukvu.

https://www.bauhaus.hr/pretrazivanje/proizvodi?text=drveni+Okrugli+profil+&redirect=false&shownProducts=44

When my mother in law asked me to cut some dowels into 5″-6″ pieces, I quickly obliged when I found out she was about to make cannoli.

Mom devised this DIY because years ago in Chicago she had a downstairs neighbor, Josie Siragusa, that cut her broom handle into pieces to make cannoli. A memory she’ll never forget and will be passed down for generations. We’ve heard so many fun stories about the Siragusa’s. Someone should write a book.

https://mimzyandcompany.com/how-to-make-cannoli-with-authentic-diy-wood-cannoli-rollers/


uradi sam


Prva misao mi je bila: Što pitaš, pa znaš gdje joj je...   lol!

Hahaha kad se samo sjetim onih dana kad sam je na svakom koraku zezala s tom metlom u guzici.... ijao. 

Ali kyja mi se ipak nekako uvukla pod kožu i postala mi draga.  :roll

hahhaha znala sam se bome ja nakostriješit zbog te tvoje metle, baš si mi je u oči gurala, a ne u dupe. 

Kyja  :^0 poprave.

:x Volim i ja tebe, toliko da ću ti nešto skuhat.  :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 3/5/2022, 23:24

I da, lajkam novi avić sa Suzanom  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 3/5/2022, 23:51

Venus wrote:
Ra wrote:
Venus wrote:

Čekam da mi se čaj ohladi..  :coffee

Za boldano, duše se dogovore da će zajedno odraditi jedan dio baš tako, i nikako drugačije. Ono što je bilo ne možemo promijeniti, možemo promijeniti samo stav prema tome i ići dalje bolji, mudriji. Dokaz da je to sve tako bilo dobro je pogled na sve sudionike sad, svatko je svoje požeo..

Avić je u skladu s grivom koju imam, a i crveni ruž ponekad stavim, tek iz prkosa, baš ovako, dišpetoža...  :makeup
Ok. Ai to i dalje ne isključuje odgovornost :p :D

Da ne tvrdoglavim ajmo mi o onom u čemu se slažemo 
Definitivno smo tu po vlastitom odabiru i dogovoru. :)

Molim te da dobro pregledaš zapadni i indijski, all over again, uzmeš povećalo i provjeriš imaš li ti negdje strogu djevicu u svom natalu. Ja sam ipak otišla više prema vagi, tj. u indijskom prema lavu i bič sam odbacila te nisam jako stroga prema sebi, već upravo suprotno. Maloprije sam sebe pohvalila jer radim jedan rad za obrazovnu ustanovu  :D te ljubazno molim da ti postaneš nježna prema sebi. 
Postoji samo sad, ono što je bilo je prošlost prema kojoj možemo promijeniti stav i izbušiti balon s negativnim osjećajima. Kad se to napravi onda dolazi na red blagost i milostivost prema samom sebi, jer da, to je baš tako trebalo biti i zato sam ja takav danas kakav/kakva jesam.
Djevica mi je otanka, ali me zato salijećete sa svih strana.  :_|


 Osim ona dva generacijska planeta djevica mi vlada 9. kućom i to je to. Premalo za ovo što mi podvaljuješ. :P

Za vertikalu koju tako rado spominješ kriv je zagrljaj saturna i venere u vodenjaku, a ponajviše strogi, ali dobro skriveni jarac (cijeli je umetnut u prvoj kuću, kao i njonjasti rak u sedmoj  :D ). 

Draga, krivo tumačiš moje upise, jer meni odgovornost nije isto što i krivnja. Nije to moja definicija odgovornosti.

Ne osjećam se krivom (što ne znači da mi nije žao), jer sve što sam radila u životu radila sam iz najboljih namjera.
Rezultati nisu bili uvijek najbolji i smatram da imam dovoljno snage suočiti se s tim, tj. preuzeti odgovornost za ono što sam JA činila (svjesno ili nesvjesno), priznati to u sadašnjem trenutku, kad sve gledam s odmakom sa sigurne udaljenosti. 

Ako bih trebala reći svoju definiciju odgovornosti onda bi to bilo: odgovornost je jasno vidjeti kakav odgovor smo dali (ili dajemo) na određenu situaciju koja nam je izazov, kao i svjesnost (bez pristranosti, izgovora i olakotnih okolnosti) o onom što se događalo (bez da pri tom bilo koga okrivimo) i posljedicama koje su proizišle iz tih postupaka. 
Krivom bih se osjećala da ponovim nešto što sam već osvijestila kao krive postupke. 

Ostalo se slažem s tobom.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 3/5/2022, 23:59

Venus wrote:
Ra wrote:
Gnječ wrote:
Venus wrote:Recept pospremljen :) grazie mille. Brusim se već neko vrijeme da ih napravim, nego moram nabavit ove batiće za omotat tijesto oko njih, a da mogu u ulje.

batići? imaš doma metlu sa drvenom drškom? uzmi pilu i ispili na komade nkoliko ti treba. ili odi u Bauhaus i kupi valjkastu motku pa nek ti je tamo ispile na batiće. ili kupi i malu ručnu pilu pa ispili sama.

ukucaj u bauhaus tražilicu drveni okrugli profil ili okrugli drveni profil pa će ti izaći ponuda. potraži bukvu naži promjer i kupi ili uzmi neko drugu vrstu drva ne moraš bukvu.

https://www.bauhaus.hr/pretrazivanje/proizvodi?text=drveni+Okrugli+profil+&redirect=false&shownProducts=44

When my mother in law asked me to cut some dowels into 5″-6″ pieces, I quickly obliged when I found out she was about to make cannoli.

Mom devised this DIY because years ago in Chicago she had a downstairs neighbor, Josie Siragusa, that cut her broom handle into pieces to make cannoli. A memory she’ll never forget and will be passed down for generations. We’ve heard so many fun stories about the Siragusa’s. Someone should write a book.

https://mimzyandcompany.com/how-to-make-cannoli-with-authentic-diy-wood-cannoli-rollers/


uradi sam


Prva misao mi je bila: Što pitaš, pa znaš gdje joj je...   lol!

Hahaha kad se samo sjetim onih dana kad sam je na svakom koraku zezala s tom metlom u guzici.... ijao. 

Ali kyja mi se ipak nekako uvukla pod kožu i postala mi draga.  :roll

hahhaha znala sam se bome ja nakostriješit zbog te tvoje metle, baš si mi je u oči gurala, a ne u dupe. 

Kyja  :^0 poprave.

:x Volim i ja tebe, toliko da ću ti nešto skuhat.  :P
 A e... bilo je tu svakakvih emocija  bom
Možeš  mi "skuhati" te cannoliće na klipićima od metline drške...   cheers


i da ne citiram onaj drugi post. Da, paše mi avić jer Suzana je nekako najbolje rezonirala sa mnom. ;)


Idem u krpice... laku ti noć :*
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 11 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum