ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona novosti i spoznaje

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Tue 8 Feb - 17:46

ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
a gdje sam ja to cjepivo opisivao kao izuzetno smrtno? baš ja? :D
ja sam napisao i kod toga stojim i dalje: neka se cijepi svatko tko misli da je moguća opasnost manja od opasnosti od covida, pogotovo ako je dio kritične skupine, stariji i sa komorbiditetima.
ja niti jednom nisam pisao o zavjerama, otrovu ili tak nečem...postoje opasnosti i ljudi ih moraju znati kao i za svaki lijek da bi donijeli ispravnu odluku za sebe i to je sve kaj sam ja napisao o tome.
molit ću šerloče malo više činjenica o mom pisanju.

Kad mi objasnis *masu ljudi* kojima nije bilonista i deset tisuca prehladjenih koje si pohodio.
oprosti kaj nisam napisao točan broj i OIB-ove. vjerojatno sam trebao. broj je ono što daje kredibilitet napisanome.

Pa ti se pozivas na argument iz vecine, ja sam iznijela pojedince iz obitelji koji odudaraju od te zamisljene slike prehladice za mlade, zdrave ljude.

Mislim, jasno je da seres, sad samo utvrdjujemo koliko jako seres ..


Masa ljudi ima energijski ekvivalent od 10 000 ?

Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Tue 8 Feb - 17:47

Citamo se, nenadjebivi highlanderu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Tue 8 Feb - 17:48

violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:

Kad mi objasnis *masu ljudi* kojima nije bilonista i deset tisuca prehladjenih koje si pohodio.
oprosti kaj nisam napisao točan broj i OIB-ove. vjerojatno sam trebao. broj je ono što daje kredibilitet napisanome.

Pa ti se pozivas na argument iz vecine, ja sam iznijela pojedince iz obitelji koji odudaraju od te zamisljene slike prehladice za mlade, zdrave ljude.

Mislim, jasno je da seres, sad samo utvrdjujemo koliko jako seres ..


Masa ljudi ima energijski ekvivalent od 10 000 ?
Ukupan broj slučajeva 826.380
Broj oporavljenih 763.640

Broj preminulih 13.212
U samoizolaciji 26.439
Ukupno testirano 4.010.890

jedino kaj je jasno da pčele nisu čegrtuše niti babe roge koliko god se ti bojala mraka. niti jedna teška i smrtonosna bolest nema ovakvu statistiku oporavljenih.


Last edited by ebenica on Tue 8 Feb - 17:54; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Tue 8 Feb - 17:54

ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
oprosti kaj nisam napisao točan broj i OIB-ove. vjerojatno sam trebao. broj je ono što daje kredibilitet napisanome.

Pa ti se pozivas na argument iz vecine, ja sam iznijela pojedince iz obitelji koji odudaraju od te zamisljene slike prehladice za mlade, zdrave ljude.

Mislim, jasno je da seres, sad samo utvrdjujemo koliko jako seres ..


Masa ljudi ima energijski ekvivalent od 10 000 ?
Ukupan broj slučajeva 826.380
Broj oporavljenih 763.640

Broj preminulih 13.212
U samoizolaciji 26.439
Ukupno testirano 4.010.890

jedino kaj je jasno da pčele nisu čegrtuše niti babe roge koliko god se ti bojala mraka.


A koliko je od ovih oporavljenih zagledalo bolnicke zidove? Preciznost, molim. Pcela, cegrtusa, i tako to... zbog emotivne vezanosti uz pojedince, je l'.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Tue 8 Feb - 17:55

violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:

Pa ti se pozivas na argument iz vecine, ja sam iznijela pojedince iz obitelji koji odudaraju od te zamisljene slike prehladice za mlade, zdrave ljude.

Mislim, jasno je da seres, sad samo utvrdjujemo koliko jako seres ..


Masa ljudi ima energijski ekvivalent od 10 000 ?
Ukupan broj slučajeva 826.380
Broj oporavljenih 763.640

Broj preminulih 13.212
U samoizolaciji 26.439
Ukupno testirano 4.010.890

jedino kaj je jasno da pčele nisu čegrtuše niti babe roge koliko god se ti bojala mraka.


A koliko je od ovih oporavljenih zagledalo bolnicke zidove? Preciznost, molim. Pcela, cegrtusa, i tako to... zbog emotivne vezanosti uz pojedince, je l'.
niti jedna teška i smrtonosna bolest nema ovakvu statistiku oporavljenih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Tue 8 Feb - 17:56

violator wrote:


A koliko je od ovih oporavljenih zagledalo bolnicke zidove?.
pa nemam pojma, koliko su tvoji snažni muškarci gledali bolničke zidove? koje lijekove moraju sad piti do kraja života?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Tue 8 Feb - 17:57

Venus wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:
Hajde sad ti opet malo u stilu jegulje.
i bez ovoga, to ti ne treba.

A baš gledam, ča je ovo...uragan pinky.

Ma stvar je jednostavna. Tezi oblik covida imaju samo pi*ke. On pi*ka nije, dakle, tko se boji prehladice jos, tri za gros, tri za gros.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Tue 8 Feb - 17:59

violator wrote:
Venus wrote:
ebenica wrote:
i bez ovoga, to ti ne treba.

A baš gledam, ča je ovo...uragan pinky.

Ma stvar je jednostavna. Tezi oblik covida imaju samo pi*ke. On pi*ka nije, dakle, tko se boji prehladice jos, tri za gros, tri za gros.
ne, teži oblik može imati svatko ali će samo pička ležanje pod temepraturom tjedan dana zvat "teškom" bolesti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Tue 8 Feb - 17:59

ebenica wrote:
violator wrote:


A koliko je od ovih oporavljenih zagledalo bolnicke zidove?.
pa nemam pojma, koliko su tvoji snažni muškarci gledali bolničke zidove? koje lijekove moraju sad piti do kraja života?

Pa odakle ti onda podatak da pola milijuna Hrvata nije trebalo lijecenje, dakle, covid nije ni teska, ni smrtonosna bolest? Jesi isao od vrata do vrata svakom od ovih oporavljenih?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Tue 8 Feb - 18:01

violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:


A koliko je od ovih oporavljenih zagledalo bolnicke zidove?.
pa nemam pojma, koliko su tvoji snažni muškarci gledali bolničke zidove? koje lijekove moraju sad piti do kraja života?

Pa odakle ti onda podatak da pola milijuna Hrvata nije trebalo lijecenje, dakle, covid nije ni teska, ni smrtonosna bolest? Jesi isao od vrata do vrata svakom od ovih oporavljenih?
iz uma, predmnijevam da bi čitali o tome.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Tue 8 Feb - 18:02

ebenica wrote:
violator wrote:
Venus wrote:

A baš gledam, ča je ovo...uragan pinky.

Ma stvar je jednostavna. Tezi oblik covida imaju samo pi*ke. On pi*ka nije, dakle, tko se boji prehladice jos, tri za gros, tri za gros.
ne, teži oblik može imati svatko ali će samo pička ležanje pod temepraturom tjedan dana zvat "teškom" bolesti.

A tko je to napisao? Bit ce da mi je promaklo.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Tue 8 Feb - 18:03

ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
pa nemam pojma, koliko su tvoji snažni muškarci gledali bolničke zidove? koje lijekove moraju sad piti do kraja života?

Pa odakle ti onda podatak da pola milijuna Hrvata nije trebalo lijecenje, dakle, covid nije ni teska, ni smrtonosna bolest? Jesi isao od vrata do vrata svakom od ovih oporavljenih?
iz uma, predmnijevam da bi čitali o tome.

Dakle, seres. Okej.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Tue 8 Feb - 18:04

violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:

Ma stvar je jednostavna. Tezi oblik covida imaju samo pi*ke. On pi*ka nije, dakle, tko se boji prehladice jos, tri za gros, tri za gros.
ne, teži oblik može imati svatko ali će samo pička ležanje pod temepraturom tjedan dana zvat "teškom" bolesti.

A tko je to napisao? Bit ce da mi je promaklo.

to sam ja napisao i na to se odnosilo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Tue 8 Feb - 18:05

violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:

Pa odakle ti onda podatak da pola milijuna Hrvata nije trebalo lijecenje, dakle, covid nije ni teska, ni smrtonosna bolest? Jesi isao od vrata do vrata svakom od ovih oporavljenih?
iz uma, predmnijevam da bi čitali o tome.

Dakle, seres. Okej.
ne, ne serem nego mi se neda googlat. ti ako imaš podatak da je pola miliona hrvata ležalo u bolnici i ja serem, sigurno ćeš me demantirat službenom brojkom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Tue 8 Feb - 18:07

Venus wrote:
michaellcmacha wrote:jebeni dobro uočava da se kontinuirano pokušava na tijek zdravstvene krize utjecati putem emocija i gle čuda od koga od strane liječničke struke koja bi od emocija morala biti operirana, kao što i sudska struka mora biti operirana od emocija...
spominjati što je bilo u bergamu ili u usa u NY je potpuno irelevantno jer se upće ne može uspoređivati sa aktualnim stanjem a dobro je znano da će cijelo ovo razdoblje biti akceptirano i kroz pravosudnu prizmu jer ima jako puno graničnih situacija za koje će pravosuđe u mnogim državama naknadno morati dati svoj pravorijek...
ja osobno ne želim i ne pada mi na pamet omalovažavati ili dovoditi u pitanje nečiju situaciju, ali isto tako nikad i nikom neću dozvoliti da mi nameće svoja stajališta i uvjerenja kao obvezu i da usput to opravdava nekakvim višim ciljevima i borbom za opću dobrobit...a ukoliko ja na to ne pristajem onda mi treba uskratiti prava i onemogućiti pristup uslugama na koje imam pravo... oko 45% ukupne populacije nije cijepljeno i neće ni biti, i onda netko naiđe sa idejom da bi toliki broj ljudi trebalo kriminalizirati jer eto nisu na njegovoj trasi... pa da li ti ljudi uopće mogu pojmiti da stremljenje i poticanje društvenih tokova u tom smjeru bez ikakvih dvojbi vode društvo u katastrofu...ja vjerujem da mogu pojmiti i da su toga svjesni, ali onda se postavlja drugo pitanje, tj onda bi svakom trebalo biti jasno da ne može briga za ljude i njihova dobrobit biti popločena sjemenom razdora, uvođenjem restrikcija i sprovođenjem segregacije...jedno s drugim ne ide...

E upravo u boldanom grmu leži zec. Da je "znanost" preuzela komunikaciju o pandemiji, cjepivima, cjepivu umjesto kvarnih medija i političara, moguće bi zaista procijepljenost i bila veća, a antivaxera manje, kao i štovatelja zavjera. Ovako, "znanost" je podijeljena (s pravom), a dio pučanstva ne vjeruje medijima ni političarima koji kroz njih šalju svoje poruke.

Da dodam još da dio liječnika u regiji nažalost gravitira politici i politikanstvu.

Sve je to lijepo čuti, ali znanost se ne razumije (na bavi se s time) funkcioniranje velikih sistema, a  država je najveća
od svih mogućih. Znanost ne razmišlja o ekonomiji, o zatvorenim tvornicama i institucijama koje brinu o funkcioniranju sistema.
Znanost (posljedično) ne brine o eventualno gladnim. Znanost je odlučivala u prvom valu- lockdowvn! Tada ste crtali Alemku i Beroša
kao heroje. Pohvale su im stizale čak i iz američkih medija. Ali, avajjj...trebalo je ukinuti lockdown i početi otvarati tvornice,
bifee i gostilnice...Zatvaranje  noćnih klubova i teretana je doslovce bila nacionalna katastrofa. Majko mila...
I vidi vraga, svi imali sredstva za preživljavanje pa makar i ne radili...Došlo cjepivo i onda su uslijedila propitkivanja:
- Zašto se kasni, gdje je cjepivo, tko je kriv?
Došlo cjepivo. - Ja bi Pfizer, ne bih AZ. Zašto se nabavilo tako malo Pfizera? Hoću Modernu itd
Kad se sve nabavilo, eto ti vraga...Umrla jedna djevojka u Sloveniji od cijepljenja.
Uzbuna. Cjepivo je kao smrtonosno, a nitko ne zna nikoga tko bi umro od cijepljenja, ali novaxeri
znaju da se u W. Wirginiji masovno umire od cijepljenja, ito od Pfizera.
I jebiga... :D
Eroo
Eroo

Posts : 74399
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda Tue 8 Feb - 18:12

violator wrote:
mutava baštarda wrote:
violator wrote:

Drago mi je da je tako dobro proslo.

Ja jesam pomalo strasljivica, iako vise ni upola onako kao pri samom pocetku i u vrijeme najzescih strasenja. Ali ova dvojica su kompletno bili hladnokrvni.

Ne znam, velim da ni oni nisu cijepljeni.

Meni je imunolog spomenuo da me donekle stiti min. doza kortica od pretjerane imunoloske reakcije na cjepivo (i virus) pa sam nekako smirenija. Ipak, ne mogu poputtebe uokolo ljudima pricati da je sve to prehlada i da porade na imunitetu jer mi iskustvo pokazuje i da jak imunitet ne dovodi bas do simptoma "prehlade".
Pa nije prehlada za pretile, one pod stresom i one sa šećerom. Imam prijatelje popit Jode koji se nisu uspili zaraziti


Aha, koju ces jos izliku pronaci kad ljudi objave nesto sto se kosi s tvojim zamisljenim stanjem stvari? Dakle, zdravi, snazni muskarci koji su fasovali teze oblike "prehladice" zapravo su pi*ke (ebenica) ili imaju nedijagnosticiran dijabetes, pretili su ili su istresirani. Srecom pa si ti negdje u nekoj pripizdini, ispod zadnjeg lista kupusa, i ne moras se brinut' za stres.
Pa ne kosi se. Ljudi su umirali i prije i umirati će i kasnije. Samo kasnije će biti više mrtvi zbog mjera, koje su spasile neznatno života, a pobiti će xy puta više.
Nama iz pripizdine je smrt normalna stvar, aa ne nešto od čega se može bježati, a posebno ne ne uštrb idućih generacija. 
Da, radi se o prehladi kao što je prehlada svaki infekcija korona virusom do sada bila, samo šta je ova malo jača, vrlo vjerojatno pojačana od istih ljudi koji su ponudili cijepiva i čija smrtnost je slična smrtnosti od gripe. Jesi li ikada ovako pizdila zbog gripe-nisi. Zašto? Aha sad ćeš reći da je gripa oduvijek s nama i ovo je nešto novo... Pa nije novo, korona virusi su oduvijek s nama.
Jesam ti rekao da se ne cijepiš, nisam. Noor me pitala ovo lito što joj savjetujem. Ja sam joj rekao da sam na njenom mistu, a ona je prebolila da ne bi. Nisam joj rekao nemoj. To sam jedino svojoj materi rekao za treću dozu. Nikad u povijesti se nije dogodilo da liječnici cijepe ljude protiv nečega što su netom preboljeli. Cijela stvar debelo smrdi s cijepivima, a oni najzagriženiji ravnozemljaši ako budu u krivu nositi ćće stigmu da su ispali glupi, ok, nije strašno, ali ako su u pravu, onda neće imati koga zajebavat...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Tue 8 Feb - 18:13

ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
iz uma, predmnijevam da bi čitali o tome.

Dakle, seres. Okej.
ne, ne serem nego mi se neda googlat. ti ako imaš podatak da je pola miliona hrvata ležalo u bolnici i ja serem, sigurno ćeš me demantirat službenom brojkom.
Hospitalizirano: 71,955  teže ili teško oboljelih o covida. Od toga umrlo 14,244 . Svaki 5.-i. (O posljedicama preboljelih nemam podatka)
Je li ti to puno ili malo?
Eroo
Eroo

Posts : 74399
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda Tue 8 Feb - 18:24

opasnost koronavirusa Omicron, zadnje statistike iz Francuske, koje objavljuju mainstream mediji, govore sasvim suprotno. Od 15.000.000 pozitivnih na koronu, do sada nitko nije završio na respiratoru, a niti je preminuo. Radi se o osobama ispod 50 godina. Da prevedemo, više pogine osoba od udara groma, nego od Omicrona.


_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Tue 8 Feb - 18:24

PS:

1.)Do sada je bilo u HR  zaraženih 990,995 osoba.
    Od toga je umirala 1 osoba na 40-50 zaraženih s Alfa i Delta.
    Od Omikrona 1 osoba na 70 zaraženih.

2.)Do sada je u HR  utrošeno 5,136,650 doza cjepiva.
   Zna li se koliko je cca osoba umrlo  od cijepljenja? .
Eroo
Eroo

Posts : 74399
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by mutava baštarda Tue 8 Feb - 18:25

Ove dvije vijesti su toliko bizarne da bi ih teško mogli izmisliti. Dvije američke komičarke, u dva nepovezana incidenta unutar 24 sata, obje velike zagovarateljice cjepiva, srušile su se usred nastupa, završile u bolnici i otkazale sve nastupe. Prva je bila na turneji koja se zvala „Vaccinatedandhorny“ što je u prijevodu vakcinisana i napaljena. Druga je taman izašla na pozornicu i rekla prvu rečenicu: „Cijepljena sam, duplo cijepljena, boosterirana, imam icijepivo protiv gripe i zostera i nisam dobila COVID i Isus me najviše voli.” – Nakon te rečenice se srušila, a paradoks je da joj nitko nije pomagao jer su mislili da se šali.


_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Tue 8 Feb - 18:30

mutava baštarda wrote:

prevedemo, više pogine osoba od udara groma, nego od Omicrona.


U FR u zadnjih 7 dana prosječno umiralo 284 osobe od Omikrona na dan. Ako laže koza ne laže rog. :)
U Hrvatskoj: 52 osobe na dan.
Korona novosti i spoznaje - Page 2 1
Eroo
Eroo

Posts : 74399
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 2 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum