ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by Guest Thu 3 Feb - 18:00

Speare Shaker wrote:
Sovak wrote:MI-28 ... cijena 17 000 000 $. 


Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Indeks11

Leteća paklena beštija u odnosu na ove američke komarce koje imamo iz ''hameričke sadake''.

Prethodnik MI-24 se u DR se pokazal izuzetnim helikopterom.

Pitaj naše dečke koji su letili u ''letećim topovnjačama''.

Dečki su doslovce uletavali u ''meso'' i radili kaos Srbima.

Priče za malu djecu.
Uglavnom su obavljali poslove evakuacije ranjenika, naročito iz neprijateljske pozadine, jer su se pokazali presporima, pretromima i preslabo zaštićenima za jurišne zadatke.

Da, da ... daj ti objasni pilotima koji su letili u njima.


Guest
Guest


Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by Guest Thu 3 Feb - 18:04

Sovak wrote:
Speare Shaker wrote:
Sovak wrote:MI-28 ... cijena 17 000 000 $. 


Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Indeks11

Leteća paklena beštija u odnosu na ove američke komarce koje imamo iz ''hameričke sadake''.

Prethodnik MI-24 se u DR se pokazal izuzetnim helikopterom.

Pitaj naše dečke koji su letili u ''letećim topovnjačama''.

Dečki su doslovce uletavali u ''meso'' i radili kaos Srbima.

Priče za malu djecu.
Uglavnom su obavljali poslove evakuacije ranjenika, naročito iz neprijateljske pozadine, jer su se pokazali presporima, pretromima i preslabo zaštićenima za jurišne zadatke.

Da, da ... daj ti objasni pilotima koji su letili u njima.


Od pilota koji su njima upravljali sam i dobio te informacije. Što iz prve ruke odnosno neposredno, što posredno.
Propangadističke priče iz bilo kojih motiva me nikada nisu zanimale.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by Guest Thu 3 Feb - 18:10

Speare Shaker wrote:
Sovak wrote:
Speare Shaker wrote:

Priče za malu djecu.
Uglavnom su obavljali poslove evakuacije ranjenika, naročito iz neprijateljske pozadine, jer su se pokazali presporima, pretromima i preslabo zaštićenima za jurišne zadatke.

Da, da ... daj ti objasni pilotima koji su letili u njima.


Od pilota koji su njima upravljali sam i dobio te informacije. Što iz prve ruke odnosno neposredno, što posredno.
Propangadističke priče iz bilo kojih motiva me nikada nisu zanimale.

Ma sve 5 ... samo reci koji od ovih koji su letili i komentirali MI-24 u emisiji.

Dečki su se postrojili ... valjda prepoznaješ kojeg.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by veber Thu 3 Feb - 19:19

s obzirom da sam drugu polovicu godine odradio u vojnom dijelu airbusa
bolje da smo uzeli novi transportni h225m ili verziju h145 ili još bolje verziju ach160.
a pandan mi 24 ili apache od iste firme tiger had.

njih sam gledao na poligonu, a bogme sam i morao proći specijalistički liječnički da odem na probni let.
(gola verzija koja služi za obuku pilotranja, u pogonu sam vidio što sve ide na njega. mada i na ove polutransportne u navy opciji idu torpeda)

ali eto ameri nam poklanjaju.
(iza jeddinstva u zagrebačkom jankomiru mogu se vidjeti redovi donacija, pješčano žute boje)

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by immortal Thu 3 Feb - 19:34

protig cjepiva i politike koja nam ugrožava život neće pomoći ni 1000 Blackhawka
trenutno zamagljava pravo stanje u kojem se nalazimo9

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23153
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by veber Thu 3 Feb - 20:31

i zaboravio sam nh90 u više varijanti.
u svemu bolji od starog hawka.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by Guest Fri 4 Feb - 9:19

veber wrote:s obzirom da sam drugu polovicu godine odradio u vojnom dijelu airbusa
bolje da smo uzeli novi transportni h225m ili verziju h145 ili još bolje verziju ach160.
a pandan mi 24 ili apache od iste firme tiger had.

njih sam gledao na poligonu, a bogme sam i morao proći specijalistički liječnički da odem na probni let.
(gola verzija koja služi za obuku pilotranja, u pogonu sam vidio što sve ide na njega. mada i na ove polutransportne u navy opciji idu torpeda)

ali eto ameri nam poklanjaju.
(iza jeddinstva u zagrebačkom jankomiru mogu se vidjeti redovi donacija, pješčano žute boje)

Je ... samo kad vidiš cijene svih tih spravica ... a realno nama treba nekaj kaj je robusno, kaj trpi udarce i kaj lepo pošmajhla neprijatelja ... i ne košta kak svetog Petra kajgana.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by Guest Fri 4 Feb - 9:25

Sovak wrote:
veber wrote:s obzirom da sam drugu polovicu godine odradio u vojnom dijelu airbusa
bolje da smo uzeli novi transportni h225m ili verziju h145 ili još bolje verziju ach160.
a pandan mi 24 ili apache od iste firme tiger had.

njih sam gledao na poligonu, a bogme sam i morao proći specijalistički liječnički da odem na probni let.
(gola verzija koja služi za obuku pilotranja, u pogonu sam vidio što sve ide na njega. mada i na ove polutransportne u navy opciji idu torpeda)

ali eto ameri nam poklanjaju.
(iza jeddinstva u zagrebačkom jankomiru mogu se vidjeti redovi donacija, pješčano žute boje)

Je ... samo kad vidiš cijene svih tih spravica ... a realno nama treba nekaj kaj je robusno, kaj trpi udarce i kaj lepo pošmajhla neprijatelja ... i ne košta kak svetog Petra kajgana.

I još nekaj ... nitko nikada nikomu nikaj ne poklanja sam tak ... prije ili poslije dojde naplata.

Dragi bog zna kada i koliko i u čemu bumo to debelo platili.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by Hektorović Fri 4 Feb - 10:59

veber wrote:s obzirom da sam drugu polovicu godine odradio u vojnom dijelu airbusa
bolje da smo uzeli novi transportni h225m ili verziju h145 ili još bolje verziju ach160.
a pandan mi 24 ili apache od iste firme tiger had.

njih sam gledao na poligonu, a bogme sam i morao proći specijalistički liječnički da odem na probni let.
(gola verzija koja služi za obuku pilotranja, u pogonu sam vidio što sve ide na njega. mada i na ove polutransportne u navy opciji idu torpeda)

ali eto ameri nam poklanjaju.
(iza jeddinstva u zagrebačkom jankomiru mogu se vidjeti redovi donacija, pješčano žute boje)

U svemu generaciju ispred Blackhawka, pouzdaniji, jeftiniji za održavanje, dostupnije logističke opskrbe. 

No ovdje se radi o kupovini Američke naklonosti, "danak" za prijateljstvo sa velikim bratom preko bare.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by marcellus Fri 4 Feb - 12:25

mutava baštarda wrote:
Hektorović wrote:
Sovak wrote:

To je kurac od ovce koji srušiš s rpg-om ... ak imaš dobro oko.

Jurišan je u smislu da možeš iz njega napraviti desant, kao u Black Hawk Down, pa te onda kozojebi obaraju ko kruške sa RPG-ovima...

Lockheed nudi i neke kitove sa pilonima za oružje, al to sami Ameri ne koriste nego uvaljuju Arapima po skupe novce...
:aw

Čuj kozojebe kak se deru... i onda muk kad skuže da ovaj dalje leti i nije mu ništa...

inače njih najviše volim, njima samo treba dat bacače i to... više pobiju svojih nego neprijatelja



_________________
Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by crvenkasti Fri 4 Feb - 13:58

marcellus wrote:
mutava baštarda wrote:
Hektorović wrote:

Jurišan je u smislu da možeš iz njega napraviti desant, kao u Black Hawk Down, pa te onda kozojebi obaraju ko kruške sa RPG-ovima...

Lockheed nudi i neke kitove sa pilonima za oružje, al to sami Ameri ne koriste nego uvaljuju Arapima po skupe novce...
:aw

Čuj kozojebe kak se deru... i onda muk kad skuže da ovaj dalje leti i nije mu ništa...


Nije muk, i dalje oni viču alahu akbar, samo sve tiše.
Treba neko vrijeme da to prestane.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by veber Fri 4 Feb - 16:27

Hektorović wrote:
veber wrote:s obzirom da sam drugu polovicu godine odradio u vojnom dijelu airbusa
bolje da smo uzeli novi transportni h225m ili verziju h145 ili još bolje verziju ach160.
a pandan mi 24 ili apache od iste firme tiger had.

njih sam gledao na poligonu, a bogme sam i morao proći specijalistički liječnički da odem na probni let.
(gola verzija koja služi za obuku pilotranja, u pogonu sam vidio što sve ide na njega. mada i na ove polutransportne u navy opciji idu torpeda)

ali eto ameri nam poklanjaju.
(iza jeddinstva u zagrebačkom jankomiru mogu se vidjeti redovi donacija, pješčano žute boje)

U svemu generaciju ispred Blackhawka, pouzdaniji, jeftiniji za održavanje, dostupnije logističke opskrbe. 

No ovdje se radi o kupovini Američke naklonosti, "danak" za prijateljstvo sa velikim bratom preko bare.
nabijem ih na kurac.
razgovarao sam tamo s ljudima.
u jankomiru postoji pogon od Airbusa, kroz kupnju tamo bi se proširila proizvodnja.
nudili su povoljno kroz leasing za hitnu i gssk.
samo policija ima 2 ophodna, jedan je baš bio na redovnom servisu.
ne znam cijene, ali ih mogu saznati. uvjeravali su me da su jeftiniji od amera

a tiger izgleda jebeno. mi-24 sam razgledao prije par godina, a u tigeru sam letio.
pilot mi je rekao u startu da će biti fin prema nama jer smo mu mi u održavanju :D

a kako je ekipa uvježbana, to nije za vjerovati, kada četiri helikoptera "zaplešu" šteta kaj nikaj nemam snimljeno.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by Hektorović Fri 4 Feb - 20:31

Upravo jedan srušen prilikom operacije u Siriji...

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 FKsAYbAWQAUqTIP?format=png&name=small
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by Hektorović Fri 4 Feb - 20:36

veber wrote:nabijem ih na kurac.
razgovarao sam tamo s ljudima.
u jankomiru postoji pogon od Airbusa, kroz kupnju tamo bi se proširila proizvodnja.
nudili su povoljno kroz leasing za hitnu i gssk.
samo policija ima 2 ophodna, jedan je baš bio na redovnom servisu.
ne znam cijene, ali ih mogu saznati. uvjeravali su me da su jeftiniji od amera

a tiger izgleda jebeno. mi-24 sam razgledao prije par godina, a u tigeru sam letio.
pilot mi je rekao u startu da će biti fin prema nama jer smo mu mi u održavanju :D

a kako je ekipa uvježbana, to nije za vjerovati, kada četiri helikoptera "zaplešu" šteta kaj nikaj nemam snimljeno.

Pa kažem, u svakom pogledu bolja ponuda, moderniji, lakše logistike, lakši za održavanje, jeftiniji, no veliki brat želi "danak" kroz kupovinu i održavanje i to je to.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by Hektorović Fri 4 Feb - 20:37

Hektorović wrote:Upravo jedan srušen prilikom operacije u Siriji...

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 FKsAYbAWQAUqTIP?format=png&name=small

https://www.thedrive.com/the-war-zone/44139/night-stalker-mh-60-black-hawk-lost-in-successful-raid-that-killed-isis-leader-in-syria
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by Hektorović Fri 4 Feb - 20:38

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 FKrf0lAUcAsw7kU?format=jpg&name=small
Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 FKrM9zFWQAARhbG?format=jpg&name=small
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by Hektorović Fri 4 Feb - 20:39

Hektorović wrote:

Jurišan je u smislu da možeš iz njega napraviti desant, kao u Black Hawk Down, pa te onda kozojebi obaraju ko kruške sa RPG-ovima...

Eto u roku od 24 sata...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by RayMabus Fri 4 Feb - 20:41

Airbus otvara tvornicu u Mađarskoj, nešto vezano uz proizvodnju nekih djelova za helikoptere.

Kompanija Airbus otvara fabriku delova za helikoptere u mađarskom gradu Đula
, brazilski Embraer osniva istraživački i razvojni centar i proizvodi male lake avione, vlasnik češke firme Aero Vodochody biće iz Mađarske, a uskoro će Mađarska sa švedskim SAAB-om ostvariti saradnju na polju istraživanja i razvoja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176017
2014-04-11


Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by RayMabus Fri 4 Feb - 21:08

Ovo su ona dva šta je Krstičevic naručija prije par godina samo vijest je da su stigla u Hrvatsku. U planu je i razmatra se još dva.

A ništa modernizacija flote. Ništa posebno.

Crni sokol je transportno desantni a ne jurišni helikopter iako se može i njemu ugradit sa strane da nosi rakete itd. Jurišni helikopter je nešto drugo. Takvih modela i nema puno u svijetu u smislu tehničkih projekata koje su određene države napravile.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176017
2014-04-11


Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by RayMabus Fri 4 Feb - 21:20

RayMabus wrote:Airbus otvara tvornicu u Mađarskoj, nešto vezano uz proizvodnju nekih djelova za helikoptere.

Kompanija Airbus otvara fabriku delova za helikoptere u mađarskom gradu Đula
, brazilski Embraer osniva istraživački i razvojni centar i proizvodi male lake avione, vlasnik češke firme Aero Vodochody biće iz Mađarske, a uskoro će Mađarska sa švedskim SAAB-om ostvariti saradnju na polju istraživanja i razvoja.
Mađarska je naručila 16 komada njihovih helikoptera :

Hungarian Defence Forces (16 on order)

https://en.wikipedia.org/wiki/Eurocopter_EC725
RayMabus
RayMabus

Posts : 176017
2014-04-11


Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by RayMabus Fri 4 Feb - 21:27

Helikopteri

Mil Mi-17 Rusija transportni, borbeni Mi-171Sh ,Mi-17-1VA :10,1

u službi od 2008. ,remontirani 2019.

Mil Mi-8 SSSR transportni Mi-8MTV-1,Mi-8T, Mi-8PS-11 : 10,2,1

modernizirani 2005. ,remontirani 2015.


UH-60 Black Hawk SAD transportni, borbeni UH-60M 2 (2) uvođenje u službu 2022.

OH-58 Kiowa SAD izvidnički, borbeni OH-58D(R) 15 u službi od 2017.

Bell 206 SAD školski Bell 206B-3 8 u službi od 1997.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176017
2014-04-11


Back to top Go down

Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Prva dva Blackhawka stigla u Hrvatsku

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum