ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asylum

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda 8/8/2023, 15:38

Poklonim li ti riječ, ništa ti svoga dao nisam. 
Darujem li ti osmjeh, ni on ne pripada meni. 
Povedem li te u planinu da vidiš čistu ljepotu, opet pred tobom stojim praznih ruku. 

Pokažem li ti more i s tobom preplivam rijeku, 
poklonim li ti zrele smokve i slatko grožđe, pročitam li ti Pjesmu nad pjesmama, 
opet ti ništa svoga dao nisam. 

I kada bih ti dao sebe i svoje vrijeme, 
sve što umijem i sve što sam učio, 
sve znano i sve zaboravljeno znanje 
ni tada ti ne bih ništa od sebe dao. 

Kako da ti kažem: sve moje je tvoje 
kad nigdje ništa moga nema! 
I kako da ti ne poklonim sve 
kad sve sam dobio samo da dijelim!

Fra Ante Vučković

Asylum - Page 30 Fb_i2138

metilda

Posts : 4813
2021-02-20


Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda 8/8/2023, 18:42

GDJE SE ODMARA MOJ POGLED?
EFA RIJEČI, 8. 8.

(Mt 14,27-31)

Isus im odmah progovori: »Hrabro samo! Ja sam! Ne bojte se!« Petar prihvati i reče: »Gospodine, ako si ti, zapovjedi mi da dođem k tebi po vodi!« A on mu reče: »Dođi!« I Petar siđe s lađe te, hodeći po vodi, pođe k Isusu. Ali kad spazi vjetar, poplaši se, počne tonuti te krikne: »Gospodine, spasi me!« Isus odmah pruži ruku, dohvati ga i kaže mu: »Malovjerni, zašto si posumnjao?«



Kako je lijep ovaj prizor! Dok je Petrov pogled usmjeren na Isusa, on hrabro korača po vodi. Čim je usmjerio svoj pogled i svoju pozornost na valove, počeo je tonuti. Svi smo šibani valovima na moru života. Svakodnevno se nalazimo na Petrovu mjestu i često nesvjesno biramo kamo ćemo usmjeriti svoj pogled. Osvijesti si dosadašnje izbore. Oni su već dio prošlosti. Danas ponovno biraš u koga ćeš gledati. Budi mudar pri izboru. Uspjeh se ne sastoji u izbjegavanju pada, nego u neprestanom dizanju. Budi hrabar svaki put pogledati u Isusa. On te ljubi. Želi ti pomoći. Samo ga moraš pogledati. U tom pogledu krije se potpuno predanje, potpuno povjerenje u njegovu ljubav. U neprestanoj zagledanosti u njega krije se i tajna svetosti.

Rad na prihvaćanju svojih lutanja i utapanja mnogo je teži nego što se čini. Zagledanost u valove pogubna je jer u nama proizvodi razne krive slike o nama samima. Uvjerenje da vrlo malo vrijedimo, da nismo voljeni i obeshrabrenje u vlastiti život posljedica je neprestanog gledanja u valove života. Zagledaj se u Isusa, i sve će to nestati. Valovi neće prestati, ali moći ćeš hodati po njima jer će tvoj pogled ići preko njih. Tvoj pogled će te odmarati jer će biti zagledan u vječnost. 

Pripremio: fra Marko Galić

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4813
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda 8/8/2023, 20:22

Danas je svjetski cat day pa evo mojih miconja. 😍😍😍

Asylum - Page 30 Img_2221
Asylum - Page 30 Img_2220
Asylum - Page 30 Img-2020

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4813
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda 9/8/2023, 14:20

“Najšira rijeka na svijetu nije ni Missisippi, ni Amazona, ni Nil. Najšira rijeka na svijetu vodeno je tijelo koje se zove KAD BIH SAMO. 
Ogromno mnoštvo ljudi stoji na njezinim obalama, a oni čeznutljivo gledaju preko vode. Žele prijeći na drugu stranu, ali ne mogu pronaći nikakav čamac. Uvjereni su da ih rijeka KAD BIH SAMO razdvaja od dobrog života. 
Kad bih samo bio mršaviji, imao bih dobar život. 
Kad bih samo bio bogatiji, imao bih dobar život. 
Kad bih samo imali djecu. Kad bi se samo djeca odselila. Kad bih samo otišao od kuće, vratio se kući, vjenčao se, razveo se. 
Kad bi samo moja koža bila bez prišteva, rokovnik bez obaveza, posao bez otpuštanja radnika....onda bih imao dobar život. 
Rijeka KAD BIH SAMO. 
Stojiš li na njezinoj obali? Čini li ti se da je dobar život udaljen za jedan KAD BIH SAMO? 
Za jednu prodaju? Za jedno promaknuće? Za jedne izbore, za jednu životnu promjenu ili jedan flert? 
Ako ti se tako čini, onda smo ušli u trag tvojoj tjeskobi. Žuriš da prijeđeš rijeku i brineš se da ti to neće nikad poći za rukom. Zbog toga radiš dulje, posuđuješ više novaca, uzimaš nove projekte i gomilaš si obveze. Stres. Dug. Kratke noći. Dugi dani. Sve je to cijena ulaznice za dobar život, zar ne? 
No prema apostolu Pavlu to baš nije tako. Dobar život ne započinje kad se okolnosti promijene, već kad se promijeni stav prema njima.” 

Iz knjige Ne brinite se tjeskobno ni za što 

Sa stranice "Čitaj knjigu"

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4813
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda 9/8/2023, 15:38

Rene Bull - Illustrazioni da Rubaiyat di Omar Khayyam (1913). THE THOUSAND AND ONE NIGHTS. The origins of this book are remote, intricate and mysterious just like the character of the princess, and in reality they are many stories (handed down orally or in writing), mainly of Persian, Indian and Arab origin, but which also come from other cultures , some very ancient. The version that has come down to us, is the Arabic version, translated into French by Galland, a 17th-century orientalist, who found only a part of the original novels.

Asylum - Page 30 Fb_i2139

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4813
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda 9/8/2023, 19:48

"Nemojte se povlačiti i umanjivati ako vas nazovu crnom ovcom, skitnicom, vukom samotnjakom. Oni koji sporo uviđaju, kažu da je nekonformist propast društva. No, već se stoljećima pokazuje da biti različit znači stajati na rubu, da je gotovo zajamčeno da će ta osoba napraviti kakav originalan doprinos, koristan i zapanjujući doprinos svojoj kulturi.
Kada tražite savjet, nikada ne slušajte one sa sićušnim srcima. Budite ljubazni prema njima, blagoslivljajte ih, laskajte im, ali nemojte slušati njihov savjet.
Ako su vas ikada nazvali prkosnom, nepopravljivom, bezobraznom, lukavom, buntovnom, neukrotivom, neposlušnom, onda ste na pravom tragu. Divlja žena je u blizini.
Ako vas nikada nisu tako nazivali, još ima vremena. Vježbajte Divlju ženu."

Clarissa Pinkola Estes"Žene koje trče s vukovima"

Citat je sa stranice "Čitaj knjigu" ali sam je pročitala nekoliko puta i dugo vremena je stalno otvarala kao svoj duhovni vodič. Sad kad sam našla novi put  poklonila sam je starijoj kćeri, u njoj vidim čarobnu"Divlju ženu". 

Asylum - Page 30 Fb_i2140

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4813
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda 9/8/2023, 20:11

Hvalospjev (Ef 1, 3-10). Bog Spasitelj

Ant. 3. Srce je moje čvrsto, u Kristu ono ukorijenjeno.

    Blagoslovljen Bog i Otac, *
        Gospodina našega Isusa Krista,
    on koji nas blagoslovi
        svakim blagoslovom duhovnim *
        u nebesima, u Kristu.
    Tako: u njemu nas sebi izabra  †
        prije postanka svijeta *
        da budemo sveti i neporočni pred njim;

    u ljubavi nas predodredi za posinstvo, *
        za sebe, po Isusu Kristu,
    prema dobrohotnosti svoje volje, *
        na hvalu Slave svoje milosti.

    Njome nas zamilova u Ljubljenome  †
        u kome, njegovom krvlju, *
        imamo otkupljenje,
    otpuštenje prijestupa *
        po bogatstvu njegove milosti.

    Nju preobilno u nas uli *
        zajedno sa svom mudrošau i razumijevanjem,

    obznanivši nam Otajstvo svoje volje *
        po dobrohotnom naumu svojem
    što ga prije u njemu zasnova *
        da se provede punina vremenâ:
    uglaviti u Kristu *
        sve - na nebesima i na zemlji

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4813
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda 10/8/2023, 17:48

Asylum - Page 30 Fb_i2141

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4813
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda 10/8/2023, 19:41

Pitali su jednog starca koje bi životne pouke dao djeci? Starac osmjehujući se odgovori:

Da nauče da nikoga ne mogu prisiliti da ih voli.

Da nije najvrjednije ono što posjeduju, nego tko su u svom životu.

Da nauče kako nije dobro da se uspoređuju s drugima.

Kako nije bogat onaj čovjek koji najviše ima, nego onaj kome najmanje treba.

Da nauče kako je dovoljno samo nekoliko sekundi da se duboko povrijedi voljeno biće, a zatim su potrebne godine da se izliječi.

Da shvate kako postoje osobe koje ih nježno vole, ali to ne znaju reći, niti pokazati.

Da nauče da se novcem može kupiti mnogo toga, ali sreća ne.

Da dvije osobe mogu promatrati istu stvar, a vide je različito.

Da nauče da je pravi prijatelj onaj koji zna sve tvoje mane, a ipak te voli.

“Jer, vidi sinko, ljudi će zaboraviti što si rekao, ljudi će zaboraviti i što si učinio, ali nikada neće zaboraviti kakve si osjećaje u njima pobudio.”

Asylum - Page 30 Fb_i2142

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4813
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/8/2023, 13:24

Možda je Van Gogh poznatiji, ali radije bih slušala ovog djedicu

Asylum - Page 30 Fb_i2143

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4813
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by mativka 11/8/2023, 13:34

metilda wrote:Možda je Van Gogh poznatiji, ali radije bih slušala ovog djedicu

Asylum - Page 30 Fb_i2143
Podsjeća me na puno osoba. Tko je on?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/8/2023, 17:02

Nemam pojma. Nasmijani djedica s fejsa.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4813
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by mativka 11/8/2023, 17:19

metilda wrote:Nemam pojma. Nasmijani djedica s fejsa.
Asylum - Page 30 1f602
Pa lijepo je znati puno nasmijanih ljudi oko sebe :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/8/2023, 19:39

mativka wrote:
metilda wrote:Nemam pojma. Nasmijani djedica s fejsa.
Asylum - Page 30 1f602
Pa lijepo je znati puno nasmijanih ljudi oko sebe :)


Puno bolje nego imati oko sebe ljude koji se neprestano žale zbog nečega i ništa im ne valja.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4813
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/8/2023, 19:41

Mjesto gdje stanuje ljubav

Jedan je dječačić upitao svoju majku: "Zašto plačeš?"
"Zato što sam žena" - odgovorila mu je.
"Ne razumijem" - rekao je dječak.
Mama ga je samo zagrlila i rekla: "Nikada i neces
Kasnije je upitao oca: "Zašto mi se čini da mama plače bez ikakvog
razloga?"
"Sve žene plaču bez ikakvog razloga" - bilo je jedino što je tata znao
reći. Dječačić je odrastao i postao muškarac, i još uvijek se pitao zašto
žene plaču. Naposljetku je nazvao Boga. Kad ga je dobio, upitao ga je:
"Bože, zašto se žene tako lako rasplaču?"
Bog odgovori:
"Kad sam stvarao ženu morala je biti posebna.
Dao sam joj ramena dovoljno jaka da nose svu težinu ovoga svijeta,
a opet dovoljno nježna da mogu pružati utjehu.
Dao sam joj unutrašnju snagu da podnese porod i odbijanje
koje joj toliko puta stiže od njezine djece.
Dao sam joj čvrstinu koja joj omogućuje da ide dalje kad svi drugi
odustanu, i da se brine za svoju obitelj u doba bolesti i nevolje bez prigovora.
Dao sam joj osjećajnost da voli svoju djecu bez obzira na sve,
čak i ako ju je njezino dijete veoma povrijedilo.
Dao sam joj snagu da nosi svoga muža kroz njegove pogreške i načinio je
od njegovog rebra da bi štitila njegovo srce.
Dao sam joj mudrosti da zna da dobar muž nikada ne bi povrijedio
svoju ženu, ali povremeno testira njezinu snagu i odlučnost da postojano
bude uz njega.

I napokon, dao joj je suzu da je isplače. To je samo njezino
na korištenje kad god joj zatreba.
Vidiš, sine moj, ljepota žene nije u odjeći koju nosi, u njezinoj figuri, ili u načinu na koji se češlja. Ljepota žene mora se vidjeti u njezinim očima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav."

Asylum - Page 30 Fb_i2144

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4813
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by mativka 11/8/2023, 20:11

Biti žena....

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/8/2023, 07:16

Asylum - Page 30 Fb_i2145

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4813
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by mativka 12/8/2023, 08:42

Jutro Metilda, što si nam lijepog za danas pripremila?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/8/2023, 09:35

mativka wrote:Jutro Metilda, što si nam lijepog za danas pripremila?
 Dobro jutro Mate! Kuham varivo od bijelog kupusa. :rofl

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4813
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/8/2023, 09:36

PLANINA TVOJE (NE)VJERE
EFA RIJEČI, 12. 8.

(Mt 17,19-20)

Tada učenici pristupiše nasamo k Isusu i rekoše: »Zašto ga mi ne mogosmo izagnati?« Kaže im: »Zbog vaše malovjernosti. Zaista, kažem vam, ako imadnete vjere koliko je zrno gorušičino te reknete ovoj gori: 'Premjesti se odavde onamo!', premjestit će se i ništa vam neće biti nemoguće.«



Jedino ograničenje koje postoji u tvom životu jest u tebi. Planina koju treba premjestiti u tebi je. Planina si ti. To je planina tvoje nevjere, tvojeg nezadovoljstva vlastitim životom i tvog kompliciranja vlastitog života. U ovom ulomku nije problem u zloduhu, problem je u maloj vjeri Isusovih učenika. Razum čini moguće, a vjera u djelo provodi nemoguće. Zastani na trenutak i zapitaj se u koga ti vjeruješ? Komu se ti klanjaš? Ako vjeruješ Isusu, i planine ćeš premještati. Planine koje su u tebi. Usudi se. Povjeruj mu danas iznova. Kao nikada do sada, otvori mu vrata svoga života. Neka uđe u sve tvoje pore. Povjeruj da on može planine pretvoriti u plodna polja. Povjeruj da može istjerati sve zloduhe iz tebe. 

Tako često i mi nalikujemo na Isusove učenike. Tako često pitamo: „Bože, gdje si?“ Ovaj svijet bio bi najbesmisleniji bez Božje ljubavi. Obnovi danas svoju vjeru. Povjeruj da si ti Božje ljubljeno dijete. To je tvoje najveće dostojanstvo. I dao ti je ogromnu moć jer si njegov. Samo mu povjeruj.  

Pripremio: fra Marko Galić

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4813
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/8/2023, 14:11

mativka wrote:Biti žena....

Volim biti žena

Asylum - Page 30 Fb_i2146

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4813
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 30 Empty Re: Asylum

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 30 of 50 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 40 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum