ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asylum

Page 40 of 50 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 45 ... 50  Next

Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 31/10/2023, 08:56

"When your days are dark, be their light!" Before setting off, ask God to be your Way. Have a nice last day of October !🍂 ❤🙏

Asylum - Page 40 Fb_i2263

metilda

Posts : 4756
2021-02-20


Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 31/10/2023, 09:53

Instrukcije za život od tibetskih mudraca i moje kršćanstvo se u potpunosti slaže s njima

1. Sviđa ti se - reci.

2. Ne sviđa ti se - reci.

3. Neko ti nedostaje - nazovi ga.

4. Nije ti jasno - pitaj.

​5. Želiš da se sretnete - pozovi.

6. Želiš nešto - traži.

7. Nikada ne spori.

8. Želiš biti jasan - objasni.

9. Ako si pogriješio - odmah to reci i ne traži opravdanja za sebe.

10. Uvijek imaj na umu da svako ima svoju istinu i da se ona često ne poklapa sa tvojom.

11. Ne komuniciraj s lošim ljudima.

12. U životu najvažnija je ljubav, sve ostalo je uzaludnost.

13. Čovjekovi problemi postoje samo u njegovoj glavi.

14. Tvoje okruženje nije ni zlo ni dobro, njemu je svejedno da li si tu ili ne.

15. Pokušaj da izvučeš zadovoljstvo iz svakog događaja.

16. Uvijek imaj na umu da drugog života nemaš.

17. Ne budi dosadan.

18. Zapamti da nikome, ništa ne duguješ.

19. Zapamti da ti nitko  ništa ne duguje.

20. Ne žali vrijeme ni novac koji si potrošio na zadovoljstvo spoznaje svijeta.

Asylum - Page 40 Fb_i2264

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 31/10/2023, 19:29

Bliži nam se svetkovina Svi sveti i Dušni dan.
Svi mi imamo nekoga. 
Nekoga koga čuvamo od svih bolesti, liječničkih nalaza, saobraćajnih nesreća, iznenadnih odlazaka, napada sićušnih životinja, od klizavih cesta, neistraženih rijeka i dubina. 

Nekoga koga čuvamo i nikako da sačuvamo. 

Svi mi nemamo nekoga u životu.
Nekoga tko je bio tu da bi na kraju otišao.

A, opet zauvijek ostao. 

U uspomenama. 
Mirisu. 
Pjesmi. 
Fotografiji. 
Tetovaži. 
Uokviren na zidu. 
Sakriven u ladici. 
Sačuvan u novčaniku. 
U unutarnjem džepu zimske jakne. 
Kad stegne i zima i život da ti barem pogled na fotografiju ugrije oči i nahrani dušu. 
Da ti barem suze ugriju promrzlo lice, kad već ne mogu život.

Ljudi odlaze i umiru. 
Ljudi ostaju i s umrlima umiru. 

Ljudi žive.
I ne prežive. 

Jedni odlaze. 
Drugi ostaju kako bi i oni jednoga dana otišli. 
A otići se mora. 

Jer, jedino kada zauvijek odeš siguran si da si ipak negdje ostao. 

Sačuvan i očuvan. 

Negdje blizu srca, u zimskoj jakni u unutarnjem džepu, ili pak negdje u kafani, u pjesmi koju pjevaš sa suzama u očima dok je sviraju tamburaši.

I to je život, šta ćeš. 

Za sve one koji su otišli s pozdravom ili bez njega. 
One koji su se obećali vratiti, a nisu. 
One čije ime spominjemo u molitvama. 
One koje čuvamo u uspomenama. 
One koji su nas naučili živjeti, ali ne i kako bez njih preživjeti. 
One koji su izgubili bitku, ali opet negdje Gore slave vječni život. 
One zbog kojih ćemo danas upaliti svijeće na groblju. 
One za koje ćemo kupiti cvijeće, iako znamo da ga baš i nisu nešto pretjerano voljeli. 

Za sve one koji nam nedostaju. 
One koje pamtimo po ranama i ožiljcima. 
Mirisu kreme za lice i losina za brijanje. 
Za sve one čije oči gledamo na fotografijama uokvirenim na zidu, sačuvanim u novčaniku, ispod jastuka ili spremljenim u ladicama. 
One u čijim smo borama pročitali najljepše životne priče.
One čiji nam zagrljaj nedostaje. 
One s kojima smo trebali, a nismo popili još jednu kavu. 
One s kojima smo trebali otplesati još jedan ples, otpjevati pjesmu i popiti rakiju. 
One s kojima smo trebali završiti školu, upisati fakultet i tražiti posao. 
One koji su nas grijali zimi, a zbog kojih se sada i ljeti smrzavamo. 
One koji su nas trebali ispratiti do oltara. 
I one koji su nam trebali onako odokativno pokazati koliko nam treba brašna za dobre palačinke, bez recepta. 

Za sve one koji nisu tu, a zauvijek žive u nama. 
S nama.  

Za sve one koji nas čekaju. 
Da živimo. 
Da se naživimo. 

Da dođemo. 
I zauvijek ostanemo. 

Vjerujem
...
Pokoj vječni daruj im Gospodine. 🙏

Asylum - Page 40 Fb_i2265

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 31/10/2023, 19:41

Posuđeno iz Glazbene kutijice


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 31/10/2023, 20:12

Minuta za tebe - Tomislav Ivančić

Kad budeš odlazio s ove zemlje kad budeš umirao, ostavit ćeš ćeš i djecu i prijatelje, i kuću i imanje. Ostavit ćeš i radio, televiziju, auto, sve u banci, sve ćeš tu ostaviti, ići ćeš samo ti. 

Čak i svoje materijalno tijelo ćeš ostaviti tu u grobu, a ići ćeš ti kao osoba, kao duhovna duša, ti kao intelekt, savjest, ti kao karakter, ti kao sloboda, jer bit duha je sloboda, ti kao odgovornost, ti kao sposobnost, spolnost, vjera, nada, ljubav, to si ti. 

To ti ostaje i s tim ideš. 

Sve što si imao, to ne nosiš nigdje, to ostaje ovdje za druge. 

A sve što si bio, što si postao čestit, dobar, plemenit, to ide s tobom. 

Ali, nažalost, ako si bio zločest, nehuman, ako si ubijao, krao, i to ide s tobom, i ne da ti da ideš u život. I ono što je u životu najvažnije nakon Boga, to si ti.

 I pazi, čovječe, samo da sebe ne izgubiš. I pusti neka sve propadne, ali ti moraš sve preživjeti.

 Što te briga što ljudi misle! Misli što Stvoritelj misli o tebi, što tvoja savjest kaže o tebi, što ti kažeš o sebi.

I znanost jasno kaže da svaka negativna misao razara stanice mozga. 
Znanost jasno kaže: biti moralan, čestit, to nije nešto što Bog zapovijeda, to je nešto što zapovijeda tvoje biće; ako hoćeš živjeti, onda budi dobar, onda ljubi čovjeka i neprijatelja, onda govori istinu i čini istinu, i živjet ćeš. 
A ako si pravi, plemenit i čestit čovjek, pa makar da i ništa nemaš svi će reći: on je vrhunski. 

Nitko te ne će hvaliti zato što si bogat, ali će te hvaliti ako si čestit, plemenit i human. 

Ljudi će te uvijek tražiti ako si bogat dobrotom, praštanjem, ljubavlju, a ti ćeš biti sretan kad si nekomu nešto darovao, rodio dijete više, kad si imao vremena za svoju djecu, kad su ti važni ljudi a ne stvari. Svatko čezne za tim, osobito djeca. Ne žive djeca od vašeg bogatstva nego od vaše ljubavi i dobrote.

Čovječe, ti imaš cilj pred sobom, ti putuješ kući. 

Ti ovdje nisi kod kuće, svaka te sekunda nosi. Ne možeš stati i reći, e, sad ću zaustaviti sat. Vrijeme samo leti, ali kad ću stati? U vječnosti. 

Smrt ne postoji, a ono što mi nazivamo smrt je rođenje za život, to je prolaz u život. 

Tamo nas čekaju svi naši pokojnici, prijatelji, braća, znanci, najbolji ljudi, djeca.

 Toliki nas čekaju – sveci, anđeli, arkanđeli, Isus naš prijatelj, Gospa, pa kud ćete ljepše! Ovdje je teško, tamo je milina. Ja znam kamo ide moj život, znam komu sam povjeren. Uhvatite se za glavu i upitajte se: kamo ja to idem? I jamčim vam, nakon tri dan bit ćete novi ljudi. Iskustvo nam to kaže.

Hvala vam što ćete ovo zapisati, u srce, a onda u pamćenje.

Amen!

(Minuta za tebe)

Asylum - Page 40 Fb_i2266

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 1/11/2023, 06:36

POZIV ZA SVE
EFA RIJEČI, 1. 11.

(Mt 5,3)

»Blago siromasima duhom: njihovo je kraljevstvo nebesko!«



Ovim bi se citatom mogla zaokružiti definicija svetosti. Siromašni duhom osvajali su i osvajaju nebo i njima je posvećen ovaj dan. Velikoj većini ne znamo imena i povijest posvećenja. Koračali su možda pored nas i bili dio naših života. I sasvim je normalno da ih ne poznajemo i da ih ni Crkva nije uspjela prepoznati i zabilježiti u svoj bogati kalendar.  Jer, bili su siromašni duhom, posve oslonjeni na Božju providnost, nezabrinuti za ono što donosi sutra, pomireni s vlastitom poviješću, kakva god da je bila, i čvrsto ukorijenjeni u sadašnjosti. Tako funkcioniraju ljudi ovisni jedino o Bogu, svjesni da ne posjeduju ništa i da ono što posjeduju nije njihovo, te da u svom Stvoritelju imaju sve.

Oni svetci koje poznajemo i štujemo tek su mali dio proslavljene Crkve. No, nemjerljivo je veći broj onih koji su tiho prošli ovim svijetom čineći dobro. A biti dio mnoštva proslavljene Crkve pozvani smo svi. Svetost je vjerojatno jedini poziv koji imamo baš svi. Taj put počinje onda kad iskrenim srcem zavapimo: „Budi volja tvoja!“ Svjesni da samo o Bogu ovisimo i da je njegova volja za nas uvijek bolja opcija, kakva god bila. 

Pripremio: br. Marinko Klaić


Asylum - Page 40 Fb_i2267

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 1/11/2023, 06:45


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 1/11/2023, 11:24

Evo onoga koji je oduzeo grijehe svijeta i otvorio vrata raja svojim svetima.


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 2/11/2023, 06:12


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 2/11/2023, 09:00

"Ne moraju svi ljudski i sveti uzori biti i službeno proglašeni svetima. 

Možemo ih pokušati nasljedovati i moliti ih za njihov zagovor u Boga, iako njihova imena nema u crkvenim knjigama" 

Karl Rahner

(Lucia Aurora hvala za sliku, Ivan Bassi hvala za tekst)

Asylum - Page 40 Fb_i2268

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 2/11/2023, 20:18

Asylum - Page 40 Fb_i2269

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 3/11/2023, 06:04

Bože, Oče moj, hvala ti za još jedno jutro u kojemu vidim, čujem, dišem i pijem svoju šalicu kave. Molim te za sve one koji u ovo kišno jutro nemaju krov nad glavom, koji su izgubili svoje najdraže. Molim te udijeli mir ovom nesretnom svijetu koji te je odbacio. Budi rasipni Otac, a na kraju vremena odijeli žito od kukolja. Amen!

Asylum - Page 40 12826f10

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 3/11/2023, 08:56

Učitelj je počeo pisati na ploči:
9x1 = 9
9x2 = 18
9x3 = 27
9x4 = 36
9x5 = 45
9x6 = 54
9x7 = 63
9x8 = 72
9x9 = 81
9x10 = 91
Svi su se počeli smijati jer je pogriješio. Točan rezultat za jednadžbu 9 x10 je 90. 
Profesor je smireno čekao da se grupa umiri, a zatim je rekao: "Iako sam točno riješio 9 jednadžbi, nitko od vas mi nije čestitao. Ali čim sam pogriješio, ismijali ste me. Tako je to i sa svijetom, u svijetu se čeka vaša i najmanja greška kako bi vas se prozvalo, ismijalo i diskreditiralo.“
Je li to u redu? Ne dopustite da vam puka kritika uništi snove. Ne opterećujte se onime što vam drugi govore i misle iza leđa. Zahvali se na lažnim prijateljstvima i odmakni se od takvih ljudi, posebno od grabežljivaca koji samo čekaju tvoj pad. Letite visoko iznad njihove zavisti jer tada vas ona neće moći ugristi.
Prave prijatelje prepoznajemo onda kad im nemamo što dati, niti ih čime počastiti, ali i u njihovim reakcijama na naše uspjehe i neuspjehe.
(Učitelj)

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 3/11/2023, 13:21


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 4/11/2023, 06:02

Braćo! Zar je Bog odbacio narod svoj? Nipošto! Ta i ja sam Izraelac, iz potomstva Abrahamova, plemena Benjaminova. Nije Bog odbacio naroda svojega koga predvidje.
 
Pitam dakle: Jesu li posrnuli da propadnu? Nipošto! Naprotiv: po njihovu posrtaju spasenje poganima da se tako oni, Židovi, izazovu na ljubomor. Pa ako je njihov posrtaj bogatstvo za svijet, i njihovo smanjenje bogatstvo za pogane, koliko li će više to biti njihov puni broj?
 
Jer ne bih htio, braćo, da budete sami po sebi pametni, a da ne znate ovo otajstvo: djelomično je otvrdnuće zadesilo Izraela dok punina pogana ne uđe. I tako će se cio Izrael spasiti, kako je pisano:
 
Doći će sa Siona Otkupitelj,
 
odvratit će bezbožnost od Jakova.
 
I to će biti moj Savez s njima,
 
kad uklonim grijehe njihove.
 
U pogledu evanđelja, oni su, istina, protivnici poradi vas, ali u pogledu izabranja oni su ljubimci poradi otaca. Ta neopozivi su dari i poziv Božji!

Poslanica Rimljanima, 11

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 4/11/2023, 08:32

Good morning soul!!Good morning to everyone. "I wish the morning breeze could warm your heart, enlighten your mind and bless your day.""Listen: today is the first day of your life left. Be happy! Not because everything is good, but because you can see the good in everything." 👋🙏❤

Asylum - Page 40 9787d210

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 4/11/2023, 09:43

Metković jutros ❤❤❤Asylum - Page 40 Img-2025

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 4/11/2023, 13:18


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 5/11/2023, 10:38

Pjesma o čovjeku i suncu

Zaogrnuv tamni plašt,
Čekat ću osvitak dana.

I poći zatim na pute daleke:
Kroz dozrela polja i livade zelene,
Preko voda, planina, dolina,
Do devetoga brda.

A Sunce još neće
Planuti na mene!

No kad stupim na vrh,
Izaći će Sunce, veliko, sjajno,
I zaliti mene, Vječnoga Bježača,
Srebrnim i zlatnim zrakama.

Pružit će se moja sjenka
Duboko.

Stajat ću na vrhu dugo, dugo, dugo.

Sunce će me milovati blagim rukama,
A ja ću biti na vrhu sam.

Zaviknut će grlo moje Suncu:
Pobijedio sam mrak,
Savladao sam žalost...
Sad sam radostan, jak.

Vječan sam kao i ti, Sunce!

Najzad ću početi da se spuštam, lagano,
S vrha u dolinu.
Sunce će me pratiti neprestano.

Moja će sjenka bivati sve manja,
Sve tanja:
Nestajat će me, polako, u dolu.

Pa ću se okrenuti vječitom Suncu
I pogledati na vrh:
Ugledat ću Drugoga Čovjeka
Gdje ide mojim stopama;
Čovjeku ću se nasmijati,
A Suncu šapnuti, malen:
Tko može s tobom, Sunce?

Nestat će mene
I moje sjene

U dolini mraka.

Dragutin Tadijanović - rođen na jučerašnji datum 1905. godine 

Rođen je u malom slavonskom selu Rastušju. 
Običan dječak, dječak Slavonije, malog sela, oranica i livada ali čovjek velike i beskrajne duše. Došao je na svijet kako bi promijenio hrvatsku književnost.

Asylum - Page 40 Fb_i2270

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 7/11/2023, 05:59

Postojimo da bismo liječili, a ne ranjavali. Postojimo da bismo voljeli a ne mrzili. Postojimo da bismo stvarali, a ne uništavali. Ljubav se vraća onima koji ljube, radost se umnožava onima koji je daruju. Živimo s ljubavlju i ljepotom u svojim dušama. Dobro jutro forume, dobro jutro svijete! 🍂🍂🍂

Asylum - Page 40 Fb_i2271

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by metilda 7/11/2023, 06:01

metilda wrote:DOTAKNUTI BOGA

EFA RIJEČI, 28. 10.

(Lk 6,19)

Sve je to mnoštvo tražilo da ga se dotakne jer je snaga izlazila iz njega i sve ozdravljala.



Sjetite se ili potražite na internetu detalj freske iz Sikstinske kapele na kojoj Bog Stvoritelj pruža ruku s ispruženim kažiprstom Adamu koji jednako tako poseže svojom rukom prema Bogu s ispruženim prstom. Ali, na slici se prst Boga i čovjeka ne dodiruju do konca. Ostaje nekoliko milimetara praznog prostora. Taj prazan prostor prema nekim tumačima ovog remek-djela simbol je slobodne volje. Adam, kao stvorenje, ima slobodnu volju prihvatiti Gospodinov dodir ili ga ne prihvatiti, i sve na koncu ovisi o njemu, stvorenju, mimo sve Božje dobrote i naklonosti. 

Dodir je neizmjerno dragocjena gesta i čin u ljudskom životu, pa tako i u kršćanskoj duhovnosti zauzima posebno mjesto. Ne postoji ni jedan sakrament koji u sebi ne sadrži nekakav oblik dodira. Silno mnoštvo, bez obzira na stalež, vjersko uvjerenje ili položaj, hrli za Isusom ne bi li ga se barem dotaklo i postiglo neku od željenih milosti. I žena bolesna od dugogodišnjeg krvarenja u Markovu evanđelju važe u presudnom trenutku: dotaknuti ili ne dotaknuti Isusa. Mogla je učiniti i jedno i drugo, a bilo je u tim trenutcima previše straha i nutarnje borbe. Što bi tebi u ovom trenutku značilo da ti se pruži prilika dotaknuti Isusa, ili barem njegova plašta? U molitvi se to svakako može dogoditi, a još više u pričesti, ispovijedi, bolesničkom pomazanju… Samo, što nakon dodira? Što smo ono htjeli postići? Što nakon pričesti ili ispovijedi? Kakvi su tvoji dodiri Gospodina u svakodnevnom duhovnom životu? 

Pripremio: br. Marinko Klaić

Asylum - Page 40 Img_2236

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4756
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 40 Empty Re: Asylum

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 40 of 50 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 45 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum