ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asylum

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 25/7/2023, 19:56

''Let them keep what they took from you...
If you gave them love and they left, let them keep it. If you've given them time and they've drifted away, let them keep the memories.
If you gave them days, months and even years of your life, let them keep all the love you gave them during that time. Don't argue about it, don't say, "You owe me." Why do you want it back if you have the ability to produce more?
It is necessary to understand that the value of our love does not depend on what others do with that love. Let them keep it, they probably needed it, maybe your love changed their life in some way. And that's beautiful, isn't it?''
Giuseppe Cipriani


Asylum - Page 27 Fb_i2100

metilda

Posts : 4727
2021-02-20


Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 25/7/2023, 20:17

Laku noć! 🙂

Asylum - Page 27 Fb_i2101

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 26/7/2023, 05:37

Asylum - Page 27 Fb_i2102

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 26/7/2023, 05:48

Duhovno posvojenje nerođenog djeteta

Duhovno posvojenje je molitvena obveza, koja se može zavjetovati, privatno ili javno, s nakanom spašavanja začetog života u opasnosti. Kroz devet mjeseci molitvom i žrtvom molitelj prati dijete, poznato samo Bogu, kao i njegove roditelje, a osobito majku, te mu time pomaže da se sigurno rodi. Nijedno zlo ne ostaje nekažnjeno – snagom molitve i žrtve uistinu ga možeš spriječiti!

Ovo može biti Tvoja ponizna i iskrena molitva za djetešce u opasnosti pobačaja, kojemu su roditelji nakanili bolnu smrt, zbog nepoznavanja veličine zla kojeg čine, zbog prividno nužnih, često sebičnih razloga, potaknuti silama zla koje vladaju ovim mračnim svijetom (usp. Ef 6,12), zbog časovite koristi koju donosi grijeh, a koja udaljuje iz naroda Božjega oni koji to čine (usp. Heb 11,25).

Znaj da Bog želi i raduje se svakom djetetu; ono je Njegovo! Tvoja molitva i žrtva, kao znak Tvoje ljubavi prema Životvorcu i životu, zaista mogu biti izlaz, pomoć i snaga potrebna za spas nerođenog stvorenja Božjeg, koje ima dušu i od začeća je ljudska osoba, kojoj Otac nebeski želi podariti Sebe i život vječni! Ako hočeš, možeš se uključiti u borbu za život!

KAKO MOLITI:

– moliš punih 9 mjeseci, koliko je dijete koje posvajaš pod srcem majke koja ga ne želi, a koju također pratiš molitvom.

– moliš samo za jedno dijete, čiju narodnost spol, ime i roditelje, zna samo Gospodin,

– ispuštanje molitve, dulje od dva tjedna, zahtijeva obnovu zavjeta; potpuno prezreti zavjet dan Bogu je grijeh,

– budi ustrajan u vjeri da će Milosrdan Bog spasiti to dijete i blagosloviti Tebe,

– također prikazuje ovu nakanu tijekom svetih Misa i postom

Molitva zavjetovanja, samo na početku posvojenja:

† PRESVETA DJEVICE, BOGORODICE MARIJO, SVI ANĐELI I SVETI U ŽELJI DA POMOGNEM OBRANU NEROĐENIH, JA (IME), ČVRSTO ODLUČUJEM DA ĆU OD DANA _____ DO _____, DUHOVNO POSVOJITI JEDNO DIJETE, ČIJE IME SAMO BOG ZNA, TAKO ŠTO ĆU KROZ OVIH DEVET MJESECI SVAKOGA DANA MOLITI ZA SPAS NJEGOVOG ŽIVOTA, KAO I ZA ISPRAVAN ŽIVOT RODITELJA I DJETETA NAKON ROĐENJA. AMEN.

Svakodnevno moli sljedeću molitvu:

† GOSPODINE ISUSE, ZAGOVOROM TVOJE MAJKE MARIJE, KOJA TE S LJUBAVLJU RODILA I SVETOG JOSIPA, MUŽA ŽIVE VJERE I PREDANJA, KOJI SE BRINUO O TEBI NAKON PORODA, MOLIM TE ZA TO NEROĐENO DIJETE, KOJEG SAM DUHOVNIM PUTEM POSVOJIO/LA, A KOJE SE NALAZI U OPASNOSTI UBOJSTVA POBAČAJEM. MOLIM TE, UDIJELI NJEGOVIM RODITELJIMA LJUBAVI I HRABROSTI DA SVOJEM DJETETU SAČUVAJU ŽIVOT, KOJEG SI MU TI ODREDIO. AMEN.

Svojoj molitvi dodaj deseticu krunice, a Bogu osobito prikazuj svoje kušnje, trpljenja, starost i bolest!

Tko god primi dijete u moje ime prima mene i onoga koji me poslao! Ova Tvoja velikodušna molitva, djetetu kojemu postaješ “duhovni skrbnik” donosi život, a Tebe oplemenjuje, produbljuje tvoj odnos s Bogom , otkriva Ti duboki smisao žrtve, a uzrokuje i obnovu Tvog obiteljskog, kršćanskog , poslovnog života, poštivanje i sloge!

VJERUJ I NE BRINI! Uskrsli Isus pobijedio je sotonu, smrt, bolest i grijeh; liječi rane učinjene pobačajem, dovodi majke do obračenja i vjere, čini ih odgovornima, donosi mir i spasenje, daje Ti svoga Duha Svetoga i vodi Te u svoje Kraljevstvo!

Što god tko učini jednom od ove moje najmanje braće, meni je učinio! Ako je pobačaj nažalost učinjen, prije sakramentalnog pomirenja s Bogom, moli;

Gospodine, sagriješio/la sam teško protiv Tebe i života. Sada se gorko kajem! Isuse, priznajem da si Ti moj jedini Spasitelj i Otkupitelj i čvrsto vjerujem da me Tvoja Krv čisti od svakog grijeha i zla! Uskrsli Isuse, dođi u moje srce i ispuni me snagom svoga Duha, a moj grijeh prekrij svojom ljubavlju. Amen.



ŽIVOT BIRAJ

UDRUGA BETLEHEM
Udruga promicanja radosti života i ljubavi prema nerođenoj djeci i njihovim roditeljima.

Asylum - Page 27 Skulpt10

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 26/7/2023, 05:59


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 26/7/2023, 06:34

Evo Sluge mojega koga podupirem, mog izabranika, miljenika duše moje. Na njega sam svoga duha izlio da donosi pravo narodima. One ne viče, on ne diže glasa, niti se čuti može po ulicama. On ne lomi napuknutu trsku niti gasi stijenj što tinja. Vjerno on donosi pravdu, ne sustaje i ne malakše dok na zemlji ne uspostavi pravo. Otoci žude za njegovim naukom.   

– Izaija 42, 1-4

Asylum - Page 27 Fb_i2103

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 26/7/2023, 19:13

Ove lekcije je napisala žena koja je bila jedanaesto dijete u obitelji, koja je sa 16 godina svoje probleme utapala u alkoholu, koja nakon što je rodila u 20-oj godini, 18 godina je sama podizala i odgajala svoje dijete, žena koja je uspjela pobijediti  rak dojke u 41-oj godini, žena koja je tek u 45-oj srela svoju pravu ljubav, žena koja je napravila sjajnu novinarsku karijeru.

1. Život nije fer, ali je ipak dobar.
2. Kada se dvoumiš, učini još jedan mali korak naprijed.
3. Život je suviše kratak da bi trošio vrijeme na mržnju.
4. Posao se neće brinuti o tebi kad si bolestan. To će učiniti tvoji prijatelji i roditelji. Pobrini se za te odnose.
5. Svakog mjeseca, otplaćuj uredno svoje dugove.
6. Nije obavezno pobijediti u svakom sporu. Slažeš se ili se ne slažeš.
7. Plakati sa nekim, bolje liječi od plakanja u samoći.
Ma8. U redu je da se naljutiš na Boga. On će razumjeti.
9. Štedi za starost počevši od prve plaće.
10. Kada je riječ o čokoladi, suprostavljati se je besmisleno.
11. Pomiri se sa svojom prošlošću, da ti ne bi upropastila sadašnjost.
12.Sasvim je u redu da zaplačete pred svojom djecom.
13. Ne uspoređuj  svoj život ni sa čijim. Nikad ne znaš kakav je bio njihov životni put.
14. Ako neki odnos treba da bude tajan, ne sudjeluj u njemu.
15.Sve može da se promijeni u treptaju oka. Ali ne brini: Bog nikada ne trepće.

Regina Brett

P.S. Tek maloprije sam skužila da sam za ilustraciju stavila tarot kartu. To ne ide, nikako. 🙄
Ispravak.

Asylum - Page 27 Fb_i2105

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 27/7/2023, 06:10


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 27/7/2023, 08:25

FRANJO SALEŠKI:


Pusti Božjoj svetoj volji da te pali ili reže kako joj se svidi, jer mi smo njegovi i u vječnosti
Ti ćeš spoznati da ti tvoja patnja postaje na spasenje




Uzdigni svoje srce i pogledaj – Božje srce je posvemašnja ljubav prema tebi. Božja sveta vo­lja je dostojna čašćenja. Neka reže ili pali kako joj se svidi, jer mi smo njegovi i u vječnosti. Ti ćeš spoznati da ti tvoja patnja postaje na spasenje, da te Gospodin vodi kroz duhovnu pustinju prema svetoj zemlji obećanja i da ti dopušta da pustinja postane plodnija od nekog velikog po­lja koje je jako plodno, na kojem u svoje vrijeme dozrijeva žito za žetvu, ali koje nikada neće biti orošeno svetom manom.


Kad si mi jednom rekao da si u suhoći i žalosti svoga srca, poput pčele koja beskrajnom marljivošću skuplja med, a da ga ne uživa, tada mi se ta usporedba nije svidjela. Jer ta mala pčela koja je na ganutljiv način toliko marljiva u danima kad je zdrava, kad se razboli, gubi hrabrost i postaje nedjelotvorna. Sad razmišljam drukčije i kažem: jamačno, u svom vjerskom životu samo se usporedi s pčelom. Jer ta mala životinja ima samo jedno sredstvo protiv svoje bolesti. Ona čezne za suncem i traži lijek na njegovu svjetlu i toplini. Tako i mi želimo težiti prema našem raspetom suncu i želimo mu reći: O lijepo Sunce moga srca koje sve oživljavaš svojim zrakama ljubavi. Pogledaj u svom svjetlu mene koji imam smrt u srcu jer ništa me ne može spasiti nego samo darivateljska toplina tvoje ljubavi koja oživljava, moj Isuse i Gospodine Bože! I pogledaj, na tom suncu postaje sama smrt za tebe život. Isus koji je naše srce i Srce našega srca bdjet će nad nama. Ostani u miru i Isusa nosi u srcu tako da sve više i više postaješ njegova svojina.

Asylum - Page 27 Fb_i2106

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 27/7/2023, 09:30

Charlie Chaplin ispričao je vic pred publikom, i svi su se nasmijali. 
Ponovio je to drugi put, samo su se neki nasmijali. 
A kad je to ponovio i treći put, nitko se nije nasmijao !!
Zatim je rekao: Ako se ne možete smijati i smijati istoj šali, zašto onda plačete i plačete zbog iste nevolje?

Asylum - Page 27 Fb_i2107

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 27/7/2023, 12:31

MIR

Mir je Tvoj preplavio moju dušu,
       ja Te čekam.


Mir je Tvoj ispunio srce moje,
       ja ćutim Tvoju prisutnost.


Mir je Tvoj obradovao duh moj -


       ja sam dio Vječnosti.


Anka Petričević

Asylum - Page 27 Fb_i2108

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 27/7/2023, 12:52

POKOJ VJEČNI DARUJ JOJ GOSPODINE


Preminula Anka s. Marija od Presvetog Srca Petričević, redovnica i pjesnikinja iz kruga Tina Ujevića
Klarisa Anka s. Marija od Presvetog Srca Petričević bila je jedna od najuglednijih pjesnikinja duhovne poezije i autorica više od dvadesetak zbirki poezije koja se u studentskim danima kretala u krugu Tina Ujevića.



Klarisa Anka s. Marija od Presvetog Srca Petričević preminula je u nedjelju 23. srpnja 2023. u Splitu, u 94. godini života i 63. godini redovništva, objavilo je Društvo hrvatskih književnika.


Anka Petričević rođena je 2. svibnja 1930. u Lovreću. Diplomirala je na Filozofskom fakultetu (1955.) i na Filozofsko-teološkom institutu Družbe Isusove (1975.) u Zagrebu. Od 1956. živjela je u Samostanu sv. Klare u Splitu. Zavjete u Redu sv. Klare položila je 1961. godine.


Godine 1975. utemeljila je biblioteku asketsko-mističnih djela Symposion, čija je bila i urednica. „Jedna od najuglednijih pjesnikinja duhovne poezije, autorica više od dvadesetak zbirki poezije koja se u studentskim danima kretala u krugu Tina Ujevića“, piše u priopćenju DHK čija je bila dugogodišnja članica.


U Splitu je objavila knjige Stazama ljubavi (1961.), Zvijezda nad Betlehemom (1961., 1967., 1994.), Moj bijeli dan (1962., 1998.), Nedopjevana pjesma (1964.), Duh ljubavi (1966.), Sagni se, majko (1967.), U noći (1970.), Getsemanska ura (1971., 1995.), Juriš na Sinjsku tvrđavu (1971.), Za bolji svijet (1972.), Plameni krijes (1973.). Pjesma ljubavi (1974.), Put ljubavi (1975., 1993.), Bog je ljubav (1976., 1989.), Ovdje je sva povijest moja (1976., 1994.), Pokrštavanje Ilira i Hrvata (1976., 1997.), Samostan sv. Klare u Splitu (1979.), Magnificat (1980.), Franjina ljubav na križu (1982.), More sjaja (1982.), Apokalipsa (1983.), Dar života (1985.), Otkupiteljeva ljubav (1986.), Ave Marija (1988.), Tornju bjelokosni (1988.), Tužaljke (1989.), Žeđa za vječnom ljubavi (1990.), Vječna je ljubav njegova, II, (1992.), Mistični sjaj svjetla (1992.), Molitve srca (1993.), Ljubav zbog ljubavi (1993.), U sjaju slobode (1993.), Odsjaj vječne ljubavi (1994.), Dosegnuh svoj sjaj (1994.), Mistična zaručnica utjelovljene Ljubavi (1994.), Moj vječni izvor (1996.), U sjaju duha (1997.), Znak Vječnosti (1997.), Bog prebiva među nama (1997.), Lovreć - Pjesma u kamenu (1997.), Na našim izvorima (1997.), Mistične ruže (1997.), Mučenička Hrvatska (1998.), likovno-pjesničku monografiju Sestra Marija (Široki Brijeg, 2000.), Hrvatska zemljo moja (2000.) i Sveta žrtva (2000.).


Izbor njezine poezije objavljen je na CD-u Bog je ljubav (1999.) i audiokaseti Lijepa naša domovino (2000.).

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 27/7/2023, 21:01

Skulptura “Cannot Let Go” (ne mogu otpustiti), autor Hsieh Tong-Liang.


Na kraju dana treba otpustiti sve što nas je povrijedilo, razočaralo, rastužilo. Treba uzeti vrijeme za sebe, vrijeme tišine, zaroniti u svoju nutrinu i tamo pronaći Boga koji nas čeka jer on je Onaj Jedini koji nas nikada neće ni ostaviti ni povrijediti. Zbog Njega otpustimo duge svima onima koji nas jesu napustili i povrijedili. Nađimo radost u malim stvarima koje su nas obradovale tijekom dana. Šalica vruće kave, zdjelica čajnih kolutića, posjet dragom bolesniku i radost u njegovim očima kad vas ugleda na vratima, burinić koji je rashladio noć i jutro, smijeh unučića... Otpustimo da ne bismo postali olupine.
Laku noć!

Asylum - Page 27 Fb_i2109

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 28/7/2023, 07:04

(Mt 13,13-15)


»U prispodobama im zborim zato što gledajući ne vide i slušajući ne čuju i ne razumiju. Tako se ispunja na njima proroštvo Izaijino koje govori:
Slušat ćete, slušati – i nećete razumjeti;
gledat ćete, gledati – i nećete vidjeti!
Jer usalilo se srce naroda ovoga…«






Usaljeno ili otežalo srce tromo je srce koje u svom komoditetu nema potrebnu volju, otvorenost, čežnju i skrenu želju za bilo kakvom promjenom. Isusov nam govor u prispodobama daje priliku da razmišljamo ne bi li se probudila ona lampica nad glavom i pomogla nam donijeti neke korisnije zaključke. I opet je tu riječ o prihvaćanju o kojem smo razmatrali jučer kao i prije dva dana. Jer i pored toga što smo čuli i što smo vidjeli, puno toga što nam Bog nudi nismo prihvatili. Zašto je to tako?


Odgovora može biti toliko koliko smo puta izgovorili čuvenu rečenicu iz vlastite mudrosne riznice: „Ne da mi se.“ Na to naše 'ne da mi se' Bog bezbroj puta odgovori svojom strpljivošću. Kako veli apostol Petar: „A strpljivost Gospodina našega spasenjem smatrajte…“ (2Pet 3,15) Eto prilike da, priznavajući vlastitu usaljenost srca i promatrajući Božju neizmjernu strpljivost, dođemo do spoznaje da nas Bog iskreno ljubi kakvi god da jesmo. Benediktiniac Anselm Grün rekao bi da je to 'duhovnost odozdo'. Sposobnost da se iz vlastitih slabosti i mana odgurnemo od dna koje dotičemo k visinama koje nas čekaju. Neka ti i današnje 'ne da mi se' postane prilika za: „Ustat ću, poći svomu ocu…“ (Lk 15,18a).

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 28/7/2023, 07:44


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 28/7/2023, 14:42

Asylum - Page 27 Fb_i2110

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 28/7/2023, 16:05

Da biste živjeli svoje radosti punim plućima morate imati nekoga s kim ćete ih podijeliti.

Mark Twain

Želim vam vikend pun veselja!

Asylum - Page 27 Fb_i2111

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 29/7/2023, 05:55

Asylum - Page 27 Fb_i2112

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 29/7/2023, 06:17


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 29/7/2023, 06:46

"Krist nema drugih ruku, ima samo naše ruke da i danas izvede svoje djelo.
Krist nema drugih nogu, ima samo naše noge da povede ljude svojim stazama.
Krist nema drugih usana, ima samo naše usne da današnjim ljudima prozbori o sebi.
Krist nema drugih pomagala, ima samo našu pomoć da k sebi dovede ljude.
Mi smo jedino sveto pismo koje narodi još čitaju.
Mi smo posljednja Božja poruka ispisana riječima i djelima" 

(nepoznati autor iz 14. stoljeća) 

Moje su nekad slomljene ruke, šepave i umorne noge, grbave staze, usne pune beštimanja, bespomoćan sam pomoći sebi, a kamoli drugome,  čita me se plitko i prosuđuje, riječi mi nisu svete, nejasna sam poruka onima koji po meni čitaju Tebe....no...

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by metilda 29/7/2023, 08:48

Asylum - Page 27 Fb_i2113
"There are people whose age turns their hair white, but their heart does not grow old, which remainsn young and always beats as hard for good and beautiful things."

 Ludovic L. Zamenhof

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4727
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 27 Empty Re: Asylum

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 50 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 38 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum