ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona novosti i spoznaje

Page 25 of 50 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 37 ... 50  Next

Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 15/9/2021, 12:08

ebenica wrote:
violator wrote:

Nije ovo mjesto za plisance, druze Eb.

Ovdje su svi jako pametni, znaju tko zivi, a tko umire, tko je vrijedan, a tko nije, koga se spasava, a tko je za otpis, tko ce prezivjeti, a tko nece. Bistric do bistrica.
uvijek je mjesto za plišance :)
kad sam bio mlad i glup volio sam se šalit', ljudi neki puta nisu razumijeli kada je šala pa sam se znao "upucavat" (ne za stvarno nego mi je bila fora) sa rečenicom kad bi me netko opisao kao djetinjastog:
da, imam dijete u sebi jel bi ti htjela dijete u sebi? :D šamari su isto bili zabavni :D

:^0

Bedak. Dobro, je li nakon samara ponekad i upalilo?

Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 15/9/2021, 12:13

Noor wrote:
Gnječ wrote:
Hektorović wrote:
violator wrote:
Hektorović wrote:
michaellcmacha wrote:nema ih da, pomrli su da, ali tu populaciju ero konstantno stavlja u korelaciju sa mladim ljudima pa i djecom iako kao i kod gripe te 3 skupine nemaju veze jedna s drugom... stari ljudi se svojevoljno cijepe u ruku, mala djeca ovisno o statusu u nos, ne sva, a odrasli mladi ljudi ukoliko nemaju nekakve teže bolesti ili komorbiditetne deficite se NE CIJEPE...i tu je kraj priči... 
ja osobno nemam ništa protiv cjepiva kao sredstva za kakvo takvo preveniranje horizontalnog šrenja zarazne bolesti, pa i covida19, ali strogo ciljano na ugroženu populaciju, nikako ne na cjelokupnu populaciju....

Cijepljenje je OK, za ekipu od 70+, sa težim digajnozama, i koja u biti i živi na posuđenom vremenu.

Kakve su ovo gluposti? Od koga je to - posudjeno vrijeme!?

Od suvremene medicine.

Suvremena medicina uglavnom efikasno održava na životu stare i bolesne. Zato i imamo toliki rast starijih od 75, u razvijenim zemljama čak stogodišnjaka.

Tu je COVID jednostavno pomrsio račune.

Moja je pranona doživjela 102 godine a nikada u svom životu nije bila kod doktora niti pila ikakve ljekove. Moje none su doživjele preko 90 godina a kod doktora su bile možda par puta u cijelom životu.

tako i moj pradjed...on je u svojoj 96. pobjegao od kuće kroz prozor :D

Ha, ha, je li ponio i ruksakic kao moj mici susjed koji se sakrio ispod naseg prozora i rekao nam da sutimo jer je "pobjegao".

A njegova nona kod nas na kavi. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 15/9/2021, 13:17

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Screenshot-314
Eroo
Eroo

Posts : 74754
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo 15/9/2021, 13:23

violator wrote:
Noor wrote:
Gnječ wrote:
Hektorović wrote:
violator wrote:
Hektorović wrote:
michaellcmacha wrote:nema ih da, pomrli su da, ali tu populaciju ero konstantno stavlja u korelaciju sa mladim ljudima pa i djecom iako kao i kod gripe te 3 skupine nemaju veze jedna s drugom... stari ljudi se svojevoljno cijepe u ruku, mala djeca ovisno o statusu u nos, ne sva, a odrasli mladi ljudi ukoliko nemaju nekakve teže bolesti ili komorbiditetne deficite se NE CIJEPE...i tu je kraj priči... 
ja osobno nemam ništa protiv cjepiva kao sredstva za kakvo takvo preveniranje horizontalnog šrenja zarazne bolesti, pa i covida19, ali strogo ciljano na ugroženu populaciju, nikako ne na cjelokupnu populaciju....

Cijepljenje je OK, za ekipu od 70+, sa težim digajnozama, i koja u biti i živi na posuđenom vremenu.

Kakve su ovo gluposti? Od koga je to - posudjeno vrijeme!?

Od suvremene medicine.

Suvremena medicina uglavnom efikasno održava na životu stare i bolesne. Zato i imamo toliki rast starijih od 75, u razvijenim zemljama čak stogodišnjaka.

Tu je COVID jednostavno pomrsio račune.

Moja je pranona doživjela 102 godine a nikada u svom životu nije bila kod doktora niti pila ikakve ljekove. Moje none su doživjele preko 90 godina a kod doktora su bile možda par puta u cijelom životu.

tako i moj pradjed...on je u svojoj 96. pobjegao od kuće kroz prozor :D

Ha, ha, je li ponio i ruksakic kao moj mici susjed koji se sakrio ispod naseg prozora i rekao nam da sutimo jer je "pobjegao".

A njegova nona kod nas na kavi. :)
Moj susjed nagazio 100.-u, a sin 82.
Ćaćaje nešto malo bio betežan  pa mu je sin iz nove kuće nosio ručke i večere u staru kuću, di je još uvijek stanovao.
U znak zahvale, veli njemu ćaća: - Sine moj, šta će bit od mene kad tebe ne bude više.
Eroo
Eroo

Posts : 74754
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Noor 15/9/2021, 13:40

violator wrote:
Noor wrote:
Gnječ wrote:
Hektorović wrote:
violator wrote:
Hektorović wrote:
michaellcmacha wrote:nema ih da, pomrli su da, ali tu populaciju ero konstantno stavlja u korelaciju sa mladim ljudima pa i djecom iako kao i kod gripe te 3 skupine nemaju veze jedna s drugom... stari ljudi se svojevoljno cijepe u ruku, mala djeca ovisno o statusu u nos, ne sva, a odrasli mladi ljudi ukoliko nemaju nekakve teže bolesti ili komorbiditetne deficite se NE CIJEPE...i tu je kraj priči... 
ja osobno nemam ništa protiv cjepiva kao sredstva za kakvo takvo preveniranje horizontalnog šrenja zarazne bolesti, pa i covida19, ali strogo ciljano na ugroženu populaciju, nikako ne na cjelokupnu populaciju....

Cijepljenje je OK, za ekipu od 70+, sa težim digajnozama, i koja u biti i živi na posuđenom vremenu.

Kakve su ovo gluposti? Od koga je to - posudjeno vrijeme!?

Od suvremene medicine.

Suvremena medicina uglavnom efikasno održava na životu stare i bolesne. Zato i imamo toliki rast starijih od 75, u razvijenim zemljama čak stogodišnjaka.

Tu je COVID jednostavno pomrsio račune.

Moja je pranona doživjela 102 godine a nikada u svom životu nije bila kod doktora niti pila ikakve ljekove. Moje none su doživjele preko 90 godina a kod doktora su bile možda par puta u cijelom životu.

tako i moj pradjed...on je u svojoj 96. pobjegao od kuće kroz prozor :D

Ha, ha, je li ponio i ruksakic kao moj mici susjed koji se sakrio ispod naseg prozora i rekao nam da sutimo jer je "pobjegao".
A njegova nona kod nas na kavi. :)
:D

nije ponio ruksakić, nego je u 6 ujutro (!!!) štapom zakucao na naša vrata uz objašnjenje da ga njegovi hoće otrovati (snaha i sin su vodili brigu da uzima lijek za cirkulaciju) i zatražio da ga smjestimo u špital (bolnicu) da oni ne mogu do njega :D
stari je nazvao njegovog sina i snahu i rekao da je djed kod nas, da ne brinu :)
nakon toga je pozvao prijatelja liječnika iz hitne i zamolio da pradjeda u hitnim kolima provozaju 2 kruga po gradu (kao, vozi se u špital) i vrate doma....jer je to bilo lakše nego ga uvjeravati da mu nitko ništa neće, da nije za bolnicu i da treba ići doma..
tako je i bilo...kad su kola, nakon 2 kruga po gradu, stala pred njegovom kućom, otvorili su mu vrata i on je bez ikakvih pitanja što, zašto, kako.. izašao, ušao u kuću, veselo se javio sinu i snahi i legao da si malo odmori :D

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


michaellcmacha likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by debotoijusto 15/9/2021, 14:31

Među 51.000 umrlih u Engleskoj od siječnja do srpnja ove godine samo je 256 onih koji su imali punu zaštitu nakon dvije doze cjepiva i radilo se o osobama koje pripadaju kategoriji rizičnih osoba za razvoj virusa, poput osoba slabog općeg zdravstvenog stanja ili imunokompromitiranih osoba, prenio je BBC.

Zavod za statistiku ističe da ti podaci pokazuju visok stupanj zaštite koji pruža cjepivo protiv razvoja virusa i smrti. Određeni broj umrlih unatoč cijepljenju očekuje se jer cjepiva nisu sto posto učinkovita i za razvoj punog imuniteta treba proći nekoliko tjedana od druge doze.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/analiza-smrt-od-korone-rijetka-je-medju-cijepljenim-ljudima/2304048.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30614
2014-04-12


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by debotoijusto 15/9/2021, 14:35

:coffee


potkupljivi kozojebski zavod za statistiku omanje engleske vukojebine
narod hr ureduje anketom
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30614
2014-04-12


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Hektorović 15/9/2021, 16:16

Slovenija zabranila točenje goriva vozačima koji nemaju covid-potvrdu
Korona novosti i spoznaje - Page 25 B_210915118
Prvi dan primjene pooštrenih protuepidemijskih mjera u Sloveniji protiče uz ponešto negodovanja nevakcinisanih, no bez incidenata, a najviše nezadovoljstva je među vozačima koji bez covid-potvrde ne mogu natočiti gorivo u svoje vozilo.
Većina distributera, među njima i ljubljanski Petrol, s najvećim brojem pumpi i skoro 60-postotnim tržišnim udjelom u trgovini naftnih derivata, rigorozno primjenjuju pravila o PCT-uvjetu (preboljeli, cijepljeni, testirani), koja je vlada donijela u subotu, što znači da pumpu za punjenje goriva aktiviraju tek kad vozač dokumentima dokaže da je prebolio Covid-19, da je vakcinisan ili ima negativan test ne stariji od 48 sati, prenosi Hina.
Kako prenose slovenski mediji, na pumpama je zbog takvog postupka dan pred uvođenje novih mjera promet bio veći, no radnici na pumpama kažu da nije bilo zastoja i da nije tačno kako je bilo dosta onih koji su gorivo točili u kanistere, kako bi se osigurali dok restrikcije traju.
Jedini incident povezan s novim pravilima za točenje benzina, prenose Slovenske novice, dogodio se u srijedu ujutro u Brežicama, gdje je vozač, nezadovoljan objašnjenjem da bez covid-potvrde ne može do goriva, iz protesta zaključao vozilo na mjestu gdje je došao i tako blokirao ostale, zbog čega je pozvana policija, a pauk je vozilo odvezao.
Vlada je na sam dan primjene novih pravila od obveznog PCT-uvjeta izuzela vozače u međunarodnom transportu pa oni do goriva i dalje mogu bez većih ograničenja, osim što kod plaćanja trebaju u unutrašnjosti benzinskog servisa nositi masku.
Pravilo o obveznom PCT-uvjetu, uz rijetke izuzetke, za niz djelatnosti i privrednih aktivnosti, kako za zaposlene tako i za korisnike usluga, vlada Janeza Janše donijela je zbog pogoršane epidemiološke situacije, a ne isključuje da će se uvesti i dodatne restrikcije ako se broj vakcinisanih brzo ne poveća, a broj novozaraženih i hospitaliziranih nastavi rasti dosadašnjim tempom.
U posljednja dva dana u Sloveniji je potvrđeno skoro 2.800 novih zaraza koronavirusom. U posljednja 24 sata bilo je 1.364 novozaražena, a na testu je svaki peti bio pozitivan.
Od posljedica bolesti umrlo je još šestero pacijenata, a u covid-bolnicama se broj hospitaliziranih i dalje povećava pa ih je sada 347, od čega 75 na intenzivnoj njezi, objavila je vlada, koja će o mogućim novim mjerama ponovo raspravljati u četvrtak.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 15/9/2021, 16:27

Hektorović wrote:Slovenija zabranila točenje goriva vozačima koji nemaju covid-potvrdu
Korona novosti i spoznaje - Page 25 B_210915118
Prvi dan primjene pooštrenih protuepidemijskih mjera u Sloveniji protiče uz ponešto negodovanja nevakcinisanih, no bez incidenata, a najviše nezadovoljstva je među vozačima koji bez covid-potvrde ne mogu natočiti gorivo u svoje vozilo.
Većina distributera, među njima i ljubljanski Petrol, s najvećim brojem pumpi i skoro 60-postotnim tržišnim udjelom u trgovini naftnih derivata, rigorozno primjenjuju pravila o PCT-uvjetu (preboljeli, cijepljeni, testirani), koja je vlada donijela u subotu, što znači da pumpu za punjenje goriva aktiviraju tek kad vozač dokumentima dokaže da je prebolio Covid-19, da je vakcinisan ili ima negativan test ne stariji od 48 sati, prenosi Hina.
Kako prenose slovenski mediji, na pumpama je zbog takvog postupka dan pred uvođenje novih mjera promet bio veći, no radnici na pumpama kažu da nije bilo zastoja i da nije tačno kako je bilo dosta onih koji su gorivo točili u kanistere, kako bi se osigurali dok restrikcije traju.
Jedini incident povezan s novim pravilima za točenje benzina, prenose Slovenske novice, dogodio se u srijedu ujutro u Brežicama, gdje je vozač, nezadovoljan objašnjenjem da bez covid-potvrde ne može do goriva, iz protesta zaključao vozilo na mjestu gdje je došao i tako blokirao ostale, zbog čega je pozvana policija, a pauk je vozilo odvezao.
Vlada je na sam dan primjene novih pravila od obveznog PCT-uvjeta izuzela vozače u međunarodnom transportu pa oni do goriva i dalje mogu bez većih ograničenja, osim što kod plaćanja trebaju u unutrašnjosti benzinskog servisa nositi masku.
Pravilo o obveznom PCT-uvjetu, uz rijetke izuzetke, za niz djelatnosti i privrednih aktivnosti, kako za zaposlene tako i za korisnike usluga, vlada Janeza Janše donijela je zbog pogoršane epidemiološke situacije, a ne isključuje da će se uvesti i dodatne restrikcije ako se broj vakcinisanih brzo ne poveća, a broj novozaraženih i hospitaliziranih nastavi rasti dosadašnjim tempom.
U posljednja dva dana u Sloveniji je potvrđeno skoro 2.800 novih zaraza koronavirusom. U posljednja 24 sata bilo je 1.364 novozaražena, a na testu je svaki peti bio pozitivan.
Od posljedica bolesti umrlo je još šestero pacijenata, a u covid-bolnicama se broj hospitaliziranih i dalje povećava pa ih je sada 347, od čega 75 na intenzivnoj njezi, objavila je vlada, koja će o mogućim novim mjerama ponovo raspravljati u četvrtak.

To je diskriminacija.

Ja bi ako baš moram uveo demokratske mjere par nepar. Parni datumi tankaju cijepljeni neparni datumi tankaju necjepljeni.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by epikur37 15/9/2021, 16:33

To je to gurkanje, ne moraš se cijepiti ali...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 15/9/2021, 16:38

epikur37 wrote:To je to gurkanje, ne moraš se cijepiti ali...

Zbog tog gurkanja će neki političar izgubiti glavu.

A i ti koji podržavaš to gurkanje mogao bi ti netko ugurkat u šupak eksplozivnu napravu pa ti trči turčine...


Last edited by Gnječ on 15/9/2021, 16:39; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 15/9/2021, 16:38

violator wrote:
michaellcmacha wrote:
violator wrote:
Hektorović wrote:
violator wrote:
Hektorović wrote:
michaellcmacha wrote:nema ih da, pomrli su da, ali tu populaciju ero konstantno stavlja u korelaciju sa mladim ljudima pa i djecom iako kao i kod gripe te 3 skupine nemaju veze jedna s drugom... stari ljudi se svojevoljno cijepe u ruku, mala djeca ovisno o statusu u nos, ne sva, a odrasli mladi ljudi ukoliko nemaju nekakve teže bolesti ili komorbiditetne deficite se NE CIJEPE...i tu je kraj priči... 
ja osobno nemam ništa protiv cjepiva kao sredstva za kakvo takvo preveniranje horizontalnog šrenja zarazne bolesti, pa i covida19, ali strogo ciljano na ugroženu populaciju, nikako ne na cjelokupnu populaciju....

Cijepljenje je OK, za ekipu od 70+, sa težim digajnozama, i koja u biti i živi na posuđenom vremenu.

Kakve su ovo gluposti? Od koga je to - posudjeno vrijeme!?

Od suvremene medicine.

Suvremena medicina uglavnom efikasno održava na životu stare i bolesne. Zato i imamo toliki rast starijih od 75, u razvijenim zemljama čak stogodišnjaka.

Tu je COVID jednostavno pomrsio račune.


Onda svi zivimo na posudjenom vremenu, nisu ti rekli? ;)
ja živim, trebao sam umrijeti prije 5 godina u 45-oj godini života... i da to su mi rekli, svaki slijedeći dan od 23.04 2016. na ovamo je posuđen u kb vinogradska

Nadam se da si sada puuuno bolje i da ces im s gustom u KB-u pokazati srednjak. :)

Oprosti, meni je takvo razmisljanje o "posudjenom vremenu" poprilicno bolesno jer kad ides takvom linijom zakljucivanja, onda to svoje "posudjeno vrijeme", od onih koji su nam ga "posudili", mozemo protegnuti, ne samo na suvremenu medicinu, ne samo na znanost, vec na svakog covjeka, zivo bice i dogadjaj koji je promijenio smjer naseg dotadasnjeg zivota. Dakle, ne govorim sad o cjepivima koje smo primili kao djeca ili antibiotike koje smo uzimali, govorim i o nasem svakodnevnom jelu, npr. Sto je hranjenje mesom, ako ne najizravnija posudba vremena? Doslovno prozdiremo neciji zivot da bismo trajali. ;)
gle, bez uvrede, djeluješ normalno samo se moraš još potražiti i naći... ti bi rado svijet, ljudsku interakciju u užem ali i uširem smislu gledala kroz prizmu idealnog, i uz romantiziranu primjesu, a to ne ide, u osnovi to ne postoji... današnja svjetska društvena oligarhija je bolje umrežena nego ikad do sada, čak su im i interesi istovjetni i podudaraju se u cijelosti... jedan od tih interesa je i više nego očito rješavanje balasta u vidu staračkog stanovništva i osoba zdravstveno kompromitiranih kroničnim bolestima... znači ja kad nešto i spomenem u tom kontekstu, a i još tu neki kolege forumaši, nije da se mi s tim slažemo ili da mi to potičemo nego samo smo svjesni te aktualne paradigme... a tvoje ili moje suze stotinama tisuća, tj nekoliko milijuna naprasno umrlih staraca od ili uz covid19 im nažalost ne može pomoći...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 15/9/2021, 16:43

Gnječ wrote:
Hektorović wrote:Slovenija zabranila točenje goriva vozačima koji nemaju covid-potvrdu
Korona novosti i spoznaje - Page 25 B_210915118
Prvi dan primjene pooštrenih protuepidemijskih mjera u Sloveniji protiče uz ponešto negodovanja nevakcinisanih, no bez incidenata, a najviše nezadovoljstva je među vozačima koji bez covid-potvrde ne mogu natočiti gorivo u svoje vozilo.
Većina distributera, među njima i ljubljanski Petrol, s najvećim brojem pumpi i skoro 60-postotnim tržišnim udjelom u trgovini naftnih derivata, rigorozno primjenjuju pravila o PCT-uvjetu (preboljeli, cijepljeni, testirani), koja je vlada donijela u subotu, što znači da pumpu za punjenje goriva aktiviraju tek kad vozač dokumentima dokaže da je prebolio Covid-19, da je vakcinisan ili ima negativan test ne stariji od 48 sati, prenosi Hina.
Kako prenose slovenski mediji, na pumpama je zbog takvog postupka dan pred uvođenje novih mjera promet bio veći, no radnici na pumpama kažu da nije bilo zastoja i da nije tačno kako je bilo dosta onih koji su gorivo točili u kanistere, kako bi se osigurali dok restrikcije traju.
Jedini incident povezan s novim pravilima za točenje benzina, prenose Slovenske novice, dogodio se u srijedu ujutro u Brežicama, gdje je vozač, nezadovoljan objašnjenjem da bez covid-potvrde ne može do goriva, iz protesta zaključao vozilo na mjestu gdje je došao i tako blokirao ostale, zbog čega je pozvana policija, a pauk je vozilo odvezao.
Vlada je na sam dan primjene novih pravila od obveznog PCT-uvjeta izuzela vozače u međunarodnom transportu pa oni do goriva i dalje mogu bez većih ograničenja, osim što kod plaćanja trebaju u unutrašnjosti benzinskog servisa nositi masku.
Pravilo o obveznom PCT-uvjetu, uz rijetke izuzetke, za niz djelatnosti i privrednih aktivnosti, kako za zaposlene tako i za korisnike usluga, vlada Janeza Janše donijela je zbog pogoršane epidemiološke situacije, a ne isključuje da će se uvesti i dodatne restrikcije ako se broj vakcinisanih brzo ne poveća, a broj novozaraženih i hospitaliziranih nastavi rasti dosadašnjim tempom.
U posljednja dva dana u Sloveniji je potvrđeno skoro 2.800 novih zaraza koronavirusom. U posljednja 24 sata bilo je 1.364 novozaražena, a na testu je svaki peti bio pozitivan.
Od posljedica bolesti umrlo je još šestero pacijenata, a u covid-bolnicama se broj hospitaliziranih i dalje povećava pa ih je sada 347, od čega 75 na intenzivnoj njezi, objavila je vlada, koja će o mogućim novim mjerama ponovo raspravljati u četvrtak.

To je diskriminacija.

Ja bi ako baš moram uveo demokratske mjere par nepar. Parni datumi tankaju cijepljeni neparni datumi tankaju necjepljeni.
i na parne dane da rade cijepljeni i da poslužuju cijepljene, a u neparne dane da rade necijepljeni i da poslužuju necijepljene... majko zemljo baš ti hvala u ime svih njih njih buudala...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 15/9/2021, 17:01

michaellcmacha wrote:
Gnječ wrote:
Hektorović wrote:Slovenija zabranila točenje goriva vozačima koji nemaju covid-potvrdu
Korona novosti i spoznaje - Page 25 B_210915118
Prvi dan primjene pooštrenih protuepidemijskih mjera u Sloveniji protiče uz ponešto negodovanja nevakcinisanih, no bez incidenata, a najviše nezadovoljstva je među vozačima koji bez covid-potvrde ne mogu natočiti gorivo u svoje vozilo.
Većina distributera, među njima i ljubljanski Petrol, s najvećim brojem pumpi i skoro 60-postotnim tržišnim udjelom u trgovini naftnih derivata, rigorozno primjenjuju pravila o PCT-uvjetu (preboljeli, cijepljeni, testirani), koja je vlada donijela u subotu, što znači da pumpu za punjenje goriva aktiviraju tek kad vozač dokumentima dokaže da je prebolio Covid-19, da je vakcinisan ili ima negativan test ne stariji od 48 sati, prenosi Hina.
Kako prenose slovenski mediji, na pumpama je zbog takvog postupka dan pred uvođenje novih mjera promet bio veći, no radnici na pumpama kažu da nije bilo zastoja i da nije tačno kako je bilo dosta onih koji su gorivo točili u kanistere, kako bi se osigurali dok restrikcije traju.
Jedini incident povezan s novim pravilima za točenje benzina, prenose Slovenske novice, dogodio se u srijedu ujutro u Brežicama, gdje je vozač, nezadovoljan objašnjenjem da bez covid-potvrde ne može do goriva, iz protesta zaključao vozilo na mjestu gdje je došao i tako blokirao ostale, zbog čega je pozvana policija, a pauk je vozilo odvezao.
Vlada je na sam dan primjene novih pravila od obveznog PCT-uvjeta izuzela vozače u međunarodnom transportu pa oni do goriva i dalje mogu bez većih ograničenja, osim što kod plaćanja trebaju u unutrašnjosti benzinskog servisa nositi masku.
Pravilo o obveznom PCT-uvjetu, uz rijetke izuzetke, za niz djelatnosti i privrednih aktivnosti, kako za zaposlene tako i za korisnike usluga, vlada Janeza Janše donijela je zbog pogoršane epidemiološke situacije, a ne isključuje da će se uvesti i dodatne restrikcije ako se broj vakcinisanih brzo ne poveća, a broj novozaraženih i hospitaliziranih nastavi rasti dosadašnjim tempom.
U posljednja dva dana u Sloveniji je potvrđeno skoro 2.800 novih zaraza koronavirusom. U posljednja 24 sata bilo je 1.364 novozaražena, a na testu je svaki peti bio pozitivan.
Od posljedica bolesti umrlo je još šestero pacijenata, a u covid-bolnicama se broj hospitaliziranih i dalje povećava pa ih je sada 347, od čega 75 na intenzivnoj njezi, objavila je vlada, koja će o mogućim novim mjerama ponovo raspravljati u četvrtak.

To je diskriminacija.

Ja bi ako baš moram uveo demokratske mjere par nepar. Parni datumi tankaju cijepljeni neparni datumi tankaju necjepljeni.
i na parne dane da rade cijepljeni i da poslužuju cijepljene, a u neparne dane da rade necijepljeni i da poslužuju necijepljene... majko zemljo baš ti hvala u ime svih njih njih buudala...

E da tako i usprkos mjerama nitko nije oštećen. Mada neznam čemu ta mjera služi osim što jebu ljude u mozak ne bi li ih ucjenom natjerali na cjepivo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 15/9/2021, 17:04

Ali ima još luđih. U americi zabranili učenicima i studentima pohađati on line nastavu ako nisu cijepljeni. Sad je virus mutirao pa se širi i preko wifi mreže.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by michaellcmacha 15/9/2021, 17:06

aj ti reci kud ovo ode... još ćemo molit oberfeldera Eru molit da nas stavi u zaštitu... od ovih korona nacifašipsihopata

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by dijagram 15/9/2021, 17:08

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/portugal-s-80-potpuno-cijepljenih-postao-svjetski-prvak-ali-na-ecdc-ovoj-karti-je-crven-kao-i-hrvatska-15102525
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 15/9/2021, 17:09

violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:

Nije ovo mjesto za plisance, druze Eb.

Ovdje su svi jako pametni, znaju tko zivi, a tko umire, tko je vrijedan, a tko nije, koga se spasava, a tko je za otpis, tko ce prezivjeti, a tko nece. Bistric do bistrica.
uvijek je mjesto za plišance :)
kad sam bio mlad i glup volio sam se šalit', ljudi neki puta nisu razumijeli kada je šala pa sam se znao "upucavat" (ne za stvarno nego mi je bila fora) sa rečenicom kad bi me netko opisao kao djetinjastog:
da, imam dijete u sebi jel bi ti htjela dijete u sebi? :D šamari su isto bili zabavni :D

:^0

Bedak. Dobro, je li nakon samara ponekad i upalilo?
ne, ali to ne pripisujem lošim forama nego svojoj neuglednoj pojavi :/
fore su mi na mjestu :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 15/9/2021, 17:09

epikur37 wrote:To je to gurkanje, ne moraš se cijepiti ali...
to nije gurkanje nego ucjena a ucjena je kažnjivo djelo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest 15/9/2021, 17:22

debotoijusto wrote:Među 51.000 umrlih u Engleskoj od siječnja do srpnja ove godine samo je 256 onih koji su imali punu zaštitu nakon dvije doze cjepiva i radilo se o osobama koje pripadaju kategoriji rizičnih osoba za razvoj virusa, poput osoba slabog općeg zdravstvenog stanja ili imunokompromitiranih osoba, prenio je BBC.

Zavod za statistiku ističe da ti podaci pokazuju visok stupanj zaštite koji pruža cjepivo protiv razvoja virusa i smrti. Određeni broj umrlih unatoč cijepljenju očekuje se jer cjepiva nisu sto posto učinkovita i za razvoj punog imuniteta treba proći nekoliko tjedana od druge doze.

a ovih 50 744 su bili zdravi k'o dren? kod njih nema nikakve statistike osim da su umrli?
kako u drugoj rečenici nisu učinkovita ako su umrle samo visokorizične osobe lošeg zdravstvenog stanja? po statistici, jeli.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by metilda 15/9/2021, 17:41

Hektorović wrote:[size=44]Slovenija zabranila točenje goriva vozačima koji nemaju covid-potvrdu[/size]
Korona novosti i spoznaje - Page 25 B_210915118
Prvi dan primjene pooštrenih protuepidemijskih mjera u Sloveniji protiče uz ponešto negodovanja nevakcinisanih, no bez incidenata, a najviše nezadovoljstva je među vozačima koji bez covid-potvrde ne mogu natočiti gorivo u svoje vozilo.
[size=32]Većina distributera, među njima i ljubljanski Petrol, s najvećim brojem pumpi i skoro 60-postotnim tržišnim udjelom u trgovini naftnih derivata, rigorozno primjenjuju pravila o PCT-uvjetu (preboljeli, cijepljeni, testirani), koja je vlada donijela u subotu, što znači da pumpu za punjenje goriva aktiviraju tek kad vozač dokumentima dokaže da je prebolio Covid-19, da je vakcinisan ili ima negativan test ne stariji od 48 sati, prenosi Hina.[/size]
[size=32]Kako prenose slovenski mediji, na pumpama je zbog takvog postupka dan pred uvođenje novih mjera promet bio veći, no radnici na pumpama kažu da nije bilo zastoja i da nije tačno kako je bilo dosta onih koji su gorivo točili u kanistere, kako bi se osigurali dok restrikcije traju.[/size]
[size=32]Jedini incident povezan s novim pravilima za točenje benzina, prenose Slovenske novice, dogodio se u srijedu ujutro u Brežicama, gdje je vozač, nezadovoljan objašnjenjem da bez covid-potvrde ne može do goriva, iz protesta zaključao vozilo na mjestu gdje je došao i tako blokirao ostale, zbog čega je pozvana policija, a pauk je vozilo odvezao.[/size]
[size=32]Vlada je na sam dan primjene novih pravila od obveznog PCT-uvjeta izuzela vozače u međunarodnom transportu pa oni do goriva i dalje mogu bez većih ograničenja, osim što kod plaćanja trebaju u unutrašnjosti benzinskog servisa nositi masku.[/size]
[size=32]Pravilo o obveznom PCT-uvjetu, uz rijetke izuzetke, za niz djelatnosti i privrednih aktivnosti, kako za zaposlene tako i za korisnike usluga, vlada Janeza Janše donijela je zbog pogoršane epidemiološke situacije, a ne isključuje da će se uvesti i dodatne restrikcije ako se broj vakcinisanih brzo ne poveća, a broj novozaraženih i hospitaliziranih nastavi rasti dosadašnjim tempom.[/size]
[size=32]U posljednja dva dana u Sloveniji je potvrđeno skoro 2.800 novih zaraza koronavirusom. U posljednja 24 sata bilo je 1.364 novozaražena, a na testu je svaki peti bio pozitivan.[/size]
[size=32]Od posljedica bolesti umrlo je još šestero pacijenata, a u covid-bolnicama se broj hospitaliziranih i dalje povećava pa ih je sada 347, od čega 75 na intenzivnoj njezi, objavila je vlada, koja će o mogućim novim mjerama ponovo raspravljati u četvrtak.[/size]

Ovo je suludo, ali očito svijet kreće u tom smjeru. Miroljubiva sam ali kad sam ovo pročitala palo mi je na pamet sto načina građanskog aktivnog neposluha.
metilda
metilda

Posts : 4698
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 25 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 25 of 50 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 37 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum