ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona novosti i spoznaje

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Guest Mon 20 Sep - 20:12

AssadNaPodmornici wrote:
većina nas je ili imala koronu, ili je cijepljena..
nisam imao, nisam cjepljen niti to planiram...moja iskustva s gripom su doslovno samrt i nikad mi nije palo na pamet da se sljedeće godine cjepim.


Guest
Guest


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Maggie19 Mon 20 Sep - 20:14

Noor wrote:
Maggie19 wrote:
Noor wrote:
Maggie19 wrote:Ne znam jesam li u zivotu gripu imala.
Korona me sorila.
No, liso sam i prosla. Bez upale.
Kad te uhvatila?
Tamo pred Bozic.
Do Bozica sam vec bila ok.
dobro si izgurala onda :)
Ako ne bude gore od ovoga, jesam ;-))

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by T. Mon 20 Sep - 20:15

AssadNaPodmornici wrote:zanimljivo..
kada bi gledao forum..
većina nas je ili imala koronu, ili je cijepljena..
treba dodati i činjenicu da 20-30% ljudi ne mogu se zaraziti koronom(imaju pre jak imunitet)
vrlo mali broj ljudi na ovom forumu ili nije bio zaražen, ili nije cijepljen, ili nema jak imunitet - pa je realno ugrožen.
vjerojatno je preslika na generalnu populaciju slična

i onda ostaje logičko pitanje? čemu uopće više služe mjere, histeriziranje, brojanjem mrtvih, panika, oduzimanje ljudskih prava i ostalog?
Pa sam si napisa čemu služi...
'Nećete imat ništa itd.' ...
Ja nemam pojma jesan li ima ili nisam...
Niti sam se testira, niti cijepio...
Ne vjerujem ni u jedno ni u drugo...
Jesam bio nešto prehlađen oko nove, 2 dana lagana fibra ali ono standardno šmrkanje, kihanje sl., nikakvi neobični simptomi...
T.
T.

Posts : 16963
2014-04-14

Age : 82

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by darth_vader Mon 20 Sep - 20:16

Šandor Winnetou wrote:
jasambrend wrote:
ebenica wrote:
Noor wrote:
ja sam se pod covidom ustajala iz kreveta, ali na max 15-20 min...i to umjereno kretanje, polako uz pridrzavanje..
ja to pod gripom mogu samo sanjat, ne da ne mogu ustat nego ne mogu ni puzat, dnevno se moram 3-4 puta preskidat jer je sve oko mene mokro a i to radim ležečki i traje pola sata jer se ne mogu pomaknut...doslovno sam na samrti.


Kod korone tek nakon toga nastupa agonija, ovo što si naveo je tek lagani uvod...inače ni paracetamol baš ne pomaže pa ni maksimalne doze...:/
Koja krvna grupa?

0-
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19647
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Noor Mon 20 Sep - 20:17

jasambrend wrote:
Šandor Winnetou wrote:
jasambrend wrote:
ebenica wrote:
Noor wrote:
ja sam se pod covidom ustajala iz kreveta, ali na max 15-20 min...i to umjereno kretanje, polako uz pridrzavanje..
ja to pod gripom mogu samo sanjat, ne da ne mogu ustat nego ne mogu ni puzat, dnevno se moram 3-4 puta preskidat jer je sve oko mene mokro a i to radim ležečki i traje pola sata jer se ne mogu pomaknut...doslovno sam na samrti.


Kod korone tek nakon toga nastupa agonija, ovo što si naveo je tek lagani uvod...inače ni paracetamol baš ne pomaže pa ni maksimalne doze...:/
Koja krvna grupa?

0-
same here :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by dijagram Mon 20 Sep - 20:39

jasambrend wrote:
Šandor Winnetou wrote:
jasambrend wrote:
ebenica wrote:
Noor wrote:
ja sam se pod covidom ustajala iz kreveta, ali na max 15-20 min...i to umjereno kretanje, polako uz pridrzavanje..
ja to pod gripom mogu samo sanjat, ne da ne mogu ustat nego ne mogu ni puzat, dnevno se moram 3-4 puta preskidat jer je sve oko mene mokro a i to radim ležečki i traje pola sata jer se ne mogu pomaknut...doslovno sam na samrti.


Kod korone tek nakon toga nastupa agonija, ovo što si naveo je tek lagani uvod...inače ni paracetamol baš ne pomaže pa ni maksimalne doze...:/
Koja krvna grupa?

0-

Bolje je svakako sto si je dobio sad nego da te ulovila za sedam-osam godina.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18663
2015-08-09


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Šandor Winnetou Mon 20 Sep - 20:55

jasambrend wrote:
Šandor Winnetou wrote:
jasambrend wrote:
ebenica wrote:
Noor wrote:
ja sam se pod covidom ustajala iz kreveta, ali na max 15-20 min...i to umjereno kretanje, polako uz pridrzavanje..
ja to pod gripom mogu samo sanjat, ne da ne mogu ustat nego ne mogu ni puzat, dnevno se moram 3-4 puta preskidat jer je sve oko mene mokro a i to radim ležečki i traje pola sata jer se ne mogu pomaknut...doslovno sam na samrti.


Kod korone tek nakon toga nastupa agonija, ovo što si naveo je tek lagani uvod...inače ni paracetamol baš ne pomaže pa ni maksimalne doze...:/
Koja krvna grupa?

0-
Zanimljivo, Noor je sa tom krvnom grupom imala neusporedivo blaže simptome no imala je problem sa gubitkom kratkotrajnog pamćenja ako sam sve dobro pohvatao. Očito je da ne postoji obrazac ponašanja virusa kad jednom dospije u stanice domaćina i da će još mnogo vode dunavom poteći dok se /ako se ikada i bude o tome sve znalo.

_________________
Korona novosti i spoznaje - Page 50 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Noor likes this post

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by AssadNaPodmornici Mon 20 Sep - 21:14

T. wrote:
AssadNaPodmornici wrote:zanimljivo..
kada bi gledao forum..
većina nas je ili imala koronu, ili je cijepljena..
treba dodati i činjenicu da 20-30% ljudi ne mogu se zaraziti koronom(imaju pre jak imunitet)
vrlo mali broj ljudi na ovom forumu ili nije bio zaražen, ili nije cijepljen, ili nema jak imunitet - pa je realno ugrožen.
vjerojatno je preslika na generalnu populaciju slična

i onda ostaje logičko pitanje? čemu uopće više služe mjere, histeriziranje, brojanjem mrtvih, panika, oduzimanje ljudskih prava i ostalog?
Pa sam si napisa čemu služi...
'Nećete imat ništa itd.' ...
Ja nemam pojma jesan li ima ili nisam...
Niti sam se testira, niti cijepio...
Ne vjerujem ni u jedno ni u drugo...
Jesam bio nešto prehlađen oko nove, 2 dana lagana fibra ali ono standardno šmrkanje, kihanje sl., nikakvi neobični simptomi...
retoričko pitanje naravno...
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by darth_vader Mon 20 Sep - 21:21

Čuo sam i ja za teoriju da krvna grupa 0 prođe sa blažim simptomima...s time da sam se pouzdavao i u stečeni imunitet od wuhanskog soja...delta zaobilazi i cijepljene očigledno...barem dvoje ljudi je bilo s dvije doze cijepljeno pa su završili u bolnici...ne propagiram cijepljenje tim poprilično neprovjerenim cjepivima, ali ako nekom mogu skrenuti pozornost da ovo nije bezazlena stvar ukoliko se izložite većoj količini virusa u startu (iako svi izgleda se volimo trijezniti na vlastitom primjeru)...bio sam u nebrojenim kontaktima i prije sa potvrđeno zaraženim osobama pa mi nije bilo ništa...pa odbolovao wuhanski soj bez okusa i mirisa te tek dvodnevnom temperaturom...i opet me strišalo...znači, bježati od bilo koga sa respiratornim simptomima je mudro, maske kakve god da jesu su ipak zaštita da nećete popiti nečiju pljuvačku u facu i tako to...a cjepiva kad ih malo razrade, nije ih uopće glupo razmotriti...ja nisam bio skeptik glede ozbiljnosti ove bolesti jer znam za mnoge slučajeve koji su prošli loše, ali sam se isto poprilično opustio, a posebno od kad su mi se cijepili u obitelji svi koji su bili rizični...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19647
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by aben Mon 20 Sep - 21:24

A koliki ti je hba1c?

Predijabetes je jedun od kriterija za metabolic sindrome, uz drobinu, povećane trigliceride i smanjen hdl, te prehipertenzija ili hipertenzija. Moroš imati tri od pet da bi imo metabic sindrome, a one sa takovin stanjen korona satare. 

Zoto, ako imoš tri od pet, zaburavi na pivu i kunpire...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by darth_vader Mon 20 Sep - 21:29

aben wrote:A koliki ti je hba1c?

Predijabetes je jedun od kriterija za metabolic sindrome, uz drobinu, povećane trigliceride i smanjen hdl, te prehipertenzija ili hipertenzija. Moroš imati tri od pet da bi imo metabic sindrome, a one sa takovin stanjen korona satare. 

Zoto, ako imoš tri od pet, zaburavi na pivu i kunpire...


1/5
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19647
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Eroo Mon 20 Sep - 21:30

Stiže nova vakcina protiv koronavirusa, za imunitet dovoljna samo jedna doza


Vijest o novom proteinskom cjepivu francuske kompanije "Sanofi", koje bi uskoro trebalo da stigne u Hrvatsku, izazvalo je interesovanje ljudi oko toga koliko je djelotvorno i po čemu se razlikuje od dostupnih vakcina.
Poznati imunolog Zlatko Trobonjača za hrvatske medije objasnio je razliku između postojećih vektorskih cjepiva i vakcine koja bi uskoro trebalo da stigne u Hrvatsku.
"Nema nikakvog genetskog materijala, nije to tzv. vakcina RNK ni DNK, nego čist protein koji ulazi u naše tijelo, te odmah djeluje na imuni sistem. Ono što je isto tako važno jeste da su ova cjepiva, proteinska, relativno sličnija onim tradicionalnim cjepivima na koja smo mi navikli, dakle cjepiva protiv, recimo tetanusa i slično", kazao je.


Trobonjača pretpostavlja da će se davati jedna doza i smatra da bi i ta jedna mogla da proizvede dovoljnu količinu antitijela za zaštitu.
"Ako kompanija 'Sanofi' predvidi mogućnost da se proizvedu antitela, koja neće pokrivati izvorni oblik virusa, nego i neke druge sojeve, onda bi to moglo da ima veći značaj u suzbijanju postojećih sojeva", dodaje on.
Međutim, ovu mogućnost bi još uvijek trebalo proučavati.
Virus stalno mutira, pa je pitanje koliko bi kompanijama uopšte bilo isplativo da proizvode i plasiraju cjepiva protiv svakog soja koji se pojavi.
https://radiosarajevo.ba/vijesti/svijet/stize-nova-vakcina-protiv-koronavirusa-za-imunitet-dovoljna-samo-jedna-doza/430917

_______________________________________________
Evo ga, sad imamo i cjepivo za uplašene antivaksere. :D

-------

https://www.ex-iskon-pleme.com/viewtopic.php?t=48458
Eroo
Eroo

Posts : 73713
2016-07-22


Back to top Go down

Korona novosti i spoznaje - Page 50 Empty Re: Korona novosti i spoznaje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum