ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asylum

Page 44 of 50 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 50  Next

Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by metilda 8/11/2021, 10:17

Kada se zlo u nama i oko nas zgusne, trenutak je to pobjedonosnog početka dobra.

(Minuta za tebe - Tomislav Ivančić)

Asylum - Page 44 Fb_i1682

metilda

Posts : 4620
2021-02-20


Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by metilda 9/11/2021, 06:15

Zahvalnost je danas postala rijetkost. Ljudi postavljaju neizmjerne zahtjeve kao da su za nešto prikraćeni pa traže. Francuski filozof Bruckner opisuje današnjeg čovjeka kao veliku bebu s neizmjernim zahtjevima na društvo.
Anđeo zahvalnosti želi u tvoj život unijeti jedan novi okus. Da gledaš očima zahvalnosti. Zahvalan si tada za jutro i što si ustao zdrav. Zahvalan si za dah koji te prožima. Zahvalan si za dobre darove prirode koje možeš uživati za doručak. Živiš svjesnije.

Zahvalnosti širi tvoje srce i čini ga radosnim. Ne tražiš stvari koje bi te mogle naljutiti. Ne započinješ jutro srdit zato što je vrijeme loše. Nisi odmah frustriran jer ti je iskipjelo mlijeko. Ima ljudi koji i sami sebi otežavaju život jer vide samo ono negativno.

Anđeo zahvalnosti želi te naučiti ispravno i svjesno razmišljati. Sa zahvalnošću možeš shvatiti što ti je sve u životu dano. Postaješ zahvalan za svoje roditelje koji su ti darovali život. Postaješ im zahvalan i za rane i povrede koje su ti nanesene.

Anđeo zahvalnosti želi ti otvoriti oči za to da te čitavog života prati Božji anđeo. Uz anđela zahvalnosti nećeš više nesvjesno prolaziti stvorenim svijetom nego razmišljajući i zahvaljujući. Tko zahvalno gleda na svoj život, miri se s onim što mu se događa. Prestaje se buniti protiv sebe i svoje sudbine.

Zamoli svog anđela zahvalnosti da te nauči zahvaljivati za ljude s kojima živiš. Često puta u molitvi molimo da se drugi promijeni, da postanu onakvi kakve mi želimo da budu. No, kad zahvaljujemo za drugog čovjeka bezuvjetno ga prihvaćamo. Ljudi često primijete kad za njih zahvaljujemo. Zahvaljivanje zrači pozitivnom afirmacijom uslijed koje se drugi osjeća bezuvjetno prihvaćenima i kad osjeti da nema tog nesvjesnog zahtjeva za promjenom drugi se sam mijenja.

Zato zamoli svoga anđela zahvalnosti za čudo da se ljudi po tvojoj zahvalnosti osjete bezuvjetno voljenima i u toj ljubavi ozdrave.

Anselm Grün

Asylum - Page 44 Fb_i1685

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4620
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by metilda 9/11/2021, 08:48

Svako jutro oslobodim se stare verzije sebe. Jedna mora umrijeti da bi neka nova živjela. Tako je to u životu, jedan dio sebe morate pustiti, da bi došao neki drugi. Nije lako. Štoviše i bolno je. Ali drugog puta nema. Jedini rast u životu počinje onda kada se okrenete prema svojoj prošlosti i kažete joj: Tvoje vrijeme ovdje završava. Neću više ovako. Vjerujte, novi put pronaći će se istoga trena. Bolji. Ljepši. Ispunjeniji.

Postoji mjesto koje je za život jako teško. Mjesto odakle nemaš snage da odeš, a još manje razloga da ostaneš. Kad vidiš da te nešto ne ispunja, da ti neprestano uzima mir, idi. Potraži drugi put. Život dobiva smisao onda kada ono što ti radiš ima smisao i kad osjetiš da ostavlja nekog traga. Kad te ispunja. I one pokraj tebe. Nema velikih životnih odluka. Svaka je odluka velika, kada je iza nje život vrijedan života. Život s više ljubavi. Više pažnje. Više ispunjenja.

- Mario Žuvela

Asylum - Page 44 Fb_i1686

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4620
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by metilda 10/11/2021, 06:52

Asylum - Page 44 Fb_i1687

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4620
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by Guest 10/11/2021, 21:39

Metka, kako ste? Samo si ujutro navratila. Naporan dan, mnogo posla?

Zelim ti lijepe nove pobjede sutra!

____

Nesto o ljutnji od Sontagice...


“She is a profoundly gentle person… But this must be one reason for her terribly self-destructive history. She’s rarely known how to defend herself, except by withdrawal (tuning out, running away). How come she never developed even a normal capacity for hostility? … Too much insecurity to allow anger. But if there’s no anger experienced, one feels so vulnerable—”
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/11/2021, 05:09

Dobro jutro, Violice. ❤
Jučer sam cijeli dan bila u pogonu, od svakodnevnih obveza koje je muž obavljao a koje su sad na meni, do berbe maslina. Sinoć smo bili u masliniku do samog mraka. Jedva sam stigla na misu, što nikako ne želim propustiti. Jedva sam dočekala kad ću se spustiti u krevet. 🤭
O pa znam se ja naljutiti i sada, nekidan sam imala pravu eksploziju bijesa, navikala sam se na sina kako već dugo nisam. :D I oboma nam je to dobro došlo. Rekli smo si ono što u mirnom stanju nikada ne bismo. I pomoglo nam je u međuodnosu. Slažem se da bijes ne treba potiskivati, ali ga treba držati pod kontrolom. Meni je to uspjelo, rekla sam samo ono što sam trebala i željela reći. :)

Ipak: "Najbolji borac nikad nije ljut".
Čemu neprijateljstva i bjesovi? Time škodimo najviše sami sebi, svojoj duši i svome zdravlju. Ali i teško povrjeđujemo drugoga. Zato je bolje biti nježan jer nježnost nije znak slabosti kao što to nameće uobičajeno mišljenje pa se nježni ljudi nastoje sakriti iza mnogo bučnih i grubih riječi. Mislim čak da u tome i oni sami zaborave na to da su ranjivi i nježni.

Treba ljubiti sve ljude. I one koji nam trenutno iskazuju neprijateljstvo. Oni su najpotrebitiji ljubavi. Zamisli koliko je to izobilje dijeliti ljubav. Što je više dijelimo to je naš naramak veći. To smo bogatiji.

Еfеžаnіmа 4,31-32: „Dаlеkо оd vаѕ ѕvаkа gоrčіnа, і ѕrdžbа, і gnјеv, і vіkа, і hulа ѕа ѕvоm ораkоšću! Nарrоtіv! Вudіtе јеdnі drugіmа dоbrоѕtіvі, mіlоѕrdnі; рrаštајtе јеdnі drugіmа kао štо і Воg u Кrіѕtu nаmа орrоѕtі“. 

Hvala ti na lijepim željama! :)

Asylum - Page 44 Fb_i1688

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4620
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/11/2021, 05:16

Evo jedan vic za Matu. Mate, jaaaaviii seeee!

Mujo: Kad pobjesnim na tebe, ti nikad ne uzvraćaš. Kako kontroliraš ljutnju?
Fata: Očistim zahod.
Mujo:Pa kako ti to može pomoći?
Fata: Koristim tvoju četkicu za zube!

:rasta

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4620
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/11/2021, 05:23

Skoro da je vic:  :love  :rasta

Grupa turista posjetila je farmu krokodila. Za vrijeme posjeta našli su se u sigurnom kavezu usred jezera punog krokodila. Vlasnik farme je predložio: Tko skoči u vodu i dopliva do obale, dobit će milijun dolara. Odgovor je bila zaglušujuća tišina...
Odjednom je čovjek skočio u vodu. Gonjen proždrljivim krokodilima, gotovo nadljudskim naporom, stigao je do obale neozlijeđen. Farmer mu je uručio ček na milijun dolara i objavio: imamo pobjednika!
Nakon što su primili nagradu, muškarac i njegova supruga vratili su se u hotel. Već u sobi, muž još uvijek pod stresom i umoran, rekao je svojoj ženi: Dušo, nisam skočio sam... Netko me gurnuo.
Žena se samo misteriozno smiješila…
Pouka priče je: Iza svakog uspješnog muškarca stoji žena.

Asylum - Page 44 Fb_i1689

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4620
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by Nanny31 11/11/2021, 11:00

metilda wrote:
metilda wrote:
metilda wrote:Indeed, being faced with Tolkien’s Catholicism might unsettle viewers, and cause them to jump to faulty and uninformed conclusions—to assume that because he was a Catholic, he must have been a narrow-minded bigot.


Tolkien was a devout Catholic, who practiced his faith throughout his life and considered it of paramount importance.

Tolkien je nekoč dejal: “Kristjan sem in seveda bo to, kar pišem, izhajalo iz tega bistvenega stališča.”

Nisam dovršila izlaganje o Tolkienu, zaokupila me količina ljudske patnje pa onima koji pate pokušavam ponuditi jedan konzistentan koncept su-otkupiteljskog sudjelovanja u Kristovoj patnji.
Nego, pročitah sad da bi Violator ispljuskala kršćanske misionare koji gadljivo prisvajaju Tolkienovo djelo, pa evo, nađoh ovu rečenicu na slovenščini uz već citirani osvrt s jednog engleskog bloga pridodajem i ovog zatucanog pisca: "Knjiga, ki jo je napisal mednarodno priznani poznavalec Tolkiena Devin Brown, je razumljiva in duhovita, oboževalcem Hobita, tako knjige kot filmske priredbe, pa ponuja svež pogled na njegovo vsebino.

https://www.bukla.si/knjigarna/knjizevnost-in-jezikoslovje/knjige-o-knjigah/hobit-neizreceno-krscansko-sporocilo.html

Dakle, kao što rekoh, nisu kršćani prisvojili Tolkiena, prisvaja ga newage jer ne može prihvatiti da takav genij može proizaći iz kršćanskog svjetonazora, no nismo mi krivi za takav narrow-minded mentalitet.

Za one koji neće otvoriti link stavljam recenziju:

Popularno literaturo oz. njene zgodbe – zlasti takrat, ko nam jih na platnih pričarajo filmi – pogosto spremljajo študije, ki želijo pojasniti zgodovinska ozadja in pojave, prek katerih neka pripoved zareže v sodobno družbo. Spomnimo se le niza knjig o Da Vincijevi šifri, filozofskih analiz Matrice ali razprav o Harryju Potterju. Tudi ozadje Tolkienovega Srednjega sveta je v ­Gospodarju Prstanov od A do Ž podrobno obravnaval prevajalec Branko Gradišnik, medtem ko je tokrat prišel na vrsto Gospodarjev predhodnik Hobit, ki bo v tem in naslednjem letu prišel na filmska platna s preostalima deloma trilogije. Devin Brown gradi svojega Hobita na Tolkienovi izpovedi, da je bil »kristjan, in seveda bo to, kar pišem, izhajalo iz tega bistvenega stališča«. Poglavja odstirajo koncepte, ki jih je oče fantazijske literature povzel iz svoje religije: božja previdnost (»Prav neverjetna sreča«), namen (»Zate koristno«) in moralni zemljevid (»Ne zdi se mi prav«). Zraven se vpletajo Tolkienovi citati, odlomki iz Svetega pisma ter analogije iz preostalih knjig, ki so obravnavale krščanske razsežnosti hobitskega življenja. Presenečenje?


Easy, we should thread lightly with this topic.
Nanny31
Nanny31

Posts : 9
2021-11-10


Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by mativka 11/11/2021, 12:20

metilda wrote:Evo jedan vic za Matu. Mate, jaaaaviii seeee!

Mujo: Kad pobjesnim na tebe, ti nikad ne uzvraćaš. Kako kontroliraš ljutnju?
Fata: Očistim zahod.
Mujo:Pa kako ti to može pomoći?
Fata: Koristim tvoju četkicu za zube!

:rasta
😀
Zaposli se Perica u trgovini. Naiđe prva mušterija i pita:
• Imate li omekšivač Lenor?
• Nemamo - odgovori Perica.
Kad to ću gazda, reće mu:
• Perice, kada mušterija traži nešto što nemamo, ne kaže se nema, nego upravo smo prodali poslednji komad i predložiš joj nešto slično.
Naiđe sljedeća mušterija i pita Pericu:
• Imate li toalet papir?
• Upravo smo prodali posljednje pakovanje, ali umjesto toga možete uzeti šmirgrl papir
😃

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/11/2021, 07:15

Zloća kojoj je cilj uništiti čovjeka. Smatram da, ako čovjek to promatra, onda se čini da to ide prema tome. Onda nam sad treba Bog. I ako ga ne bi bilo, morali bismo ga što prije izmisliti. Jer, ako budemo prepušteni takvim ljudima koji imaju moć, koji u rukama drže atomske bombe i sve oružje, bit ćemo uništeni. A mi nemamo nikoga tko nam može pomoći i tko ih može zaustaviti! Zbog toga nikad ne bih mogao biti ateist.
No, treba znati da se sve to zlo događa najprije u krugovima onih koji su na vlasti. Narod ima suprotna načela, narod ostaje vjeran zasadama prirode. Narod shvaća da mora ostati zdrav, da se mora boriti protiv zla, da čovjek mora ostati moralan, pravedan, da mora iznad sebe imati nekoga tko upravlja i vlada. Ako se predamo ovom kaosu neoliberala, neonacista, neokomunista, neofašista, više nas nema tko zaštititi.
I ako nemamo Boga, mi smo gotovi.

(Razgovori s Tomislavom Ivančićem)

Asylum - Page 44 Fb_i1690

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4620
2021-02-20

Age : 64

Nanny31 likes this post

Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/11/2021, 08:20

O Mate. ❤
Jutros mi nije do viceva, jučer sam se premorila i boli me svaka koščica. Uz to sam testirala svoje ponašanje u ljutnji. 😀 Došao nakupac za mandarine, pokazala mu ja kakve su, dogovorila cijenu i to da do 14 sati moramo sin i ja ubrati tonu. E sad možeš zamisliti kakvi smo tempo ubitačni imali. I na kraju, kad smo donijeli mandarine, on mene pita kakvo je to smeće. 😯 Da ništa ne valjaju. Ja mu hladno odgovorim da može odustati od dogovora ako mu se ne sviđaju jer ću ih ja na veletržnici prodati po boljoj cijeni. On kaže: Ovo smeće? Nemoguće!
Ponovimo mu da može odustati i kažem mu da se dogovori sa mojim sinom. Sin se nešto zadržao i nakupac stalno dolazi k meni i viče da sam ga prevarila, da sam lažljivca i da on nikada nikoga nije prevario. Kažem mu već prilično nanervirana da me je izvrijeđao kao nitko nikada i da ne želim s njim više razgovarati, da je mogao odustati na vrijeme. Već me ljutnja bila prilično obuzela, ali ušla sam u kuću i nisam htjela nastaviti prepirku.
Ta epizoda je iza mene, posljedice su samo bolne tjelesne naravi. 🥴

Corpus delicti je na fotografiji. Fotografija neće da se učita. confused








_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4620
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/11/2021, 08:33

Asylum - Page 44 Img_2172

Evo napokon.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4620
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by Guest 12/11/2021, 09:26

I kako on za ovakve mandarine veli da su smece!? Pa svasta si ljudi dozvoljavaju!

A neces ih preuzeti?! Vozi i trazi si novog dobavljaca!

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by mativka 12/11/2021, 10:31

metilda wrote:O Mate. ❤
Jutros mi nije do viceva, jučer sam se premorila i boli me svaka koščica. Uz to sam testirala svoje ponašanje u ljutnji. 😀 Došao nakupac za mandarine, pokazala mu ja kakve su, dogovorila cijenu i to da do 14 sati moramo sin i ja ubrati tonu. E sad možeš zamisliti kakvi smo tempo ubitačni imali. I na kraju, kad smo donijeli mandarine, on mene pita kakvo je to smeće. 😯 Da ništa ne valjaju. Ja mu hladno odgovorim da može odustati od dogovora ako mu se ne sviđaju jer ću ih ja na veletržnici prodati po boljoj cijeni. On kaže: Ovo smeće? Nemoguće!
Ponovimo mu da može odustati i kažem mu da se dogovori sa mojim sinom. Sin se nešto zadržao i nakupac stalno dolazi k meni i viče da sam ga prevarila, da sam lažljivca i da on nikada nikoga nije prevario. Kažem mu već prilično nanervirana da me je izvrijeđao kao nitko nikada i da ne želim s njim više razgovarati, da je mogao odustati na vrijeme. Već me ljutnja bila prilično obuzela, ali ušla sam u kuću i nisam htjela nastaviti prepirku.
Ta epizoda je iza mene, posljedice su samo bolne tjelesne naravi. 🥴

Corpus delicti je na fotografiji. Fotografija neće da se učita.  confused
Kakav konj i prevarant!!
Pa vidio je robu, naručio, imali ste usmeni dogovor i on tako...Ja bih mu nabia te mandarinke u grlo nek se udavi u njima, bezobrazni skot. (I ja sam nešto nervozna ovih dana)
Vjerojatno je negdje jeftinije dogovorio.
Znaš li ti kakve sada pare zgrću na mandarinkama?!
Znam osobu koja ih vozi u Njemačku i prodaje ko luda. Švabe ih kupuju, maltene ne pitaju za cijenu. E, sad kada bi se mogla s nekim povezati tko tamo radi, pogotovo u malo većim firmama..

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by Nanny31 12/11/2021, 10:46

metilda wrote:Zloća kojoj je cilj uništiti čovjeka. Smatram da, ako čovjek to promatra, onda se čini da to ide prema tome. Onda nam sad treba Bog. I ako ga ne bi bilo, morali bismo ga što prije izmisliti. Jer, ako budemo prepušteni takvim ljudima koji imaju moć, koji u rukama drže atomske bombe i sve oružje, bit ćemo uništeni. A mi nemamo nikoga tko nam može pomoći i tko ih može zaustaviti! Zbog toga nikad ne bih mogao biti ateist.
No, treba znati da se sve to zlo događa najprije u krugovima onih koji su na vlasti. Narod ima suprotna načela, narod ostaje vjeran zasadama prirode. Narod shvaća da mora ostati zdrav, da se mora boriti protiv zla, da čovjek mora ostati moralan, pravedan, da mora iznad sebe imati nekoga tko upravlja i vlada. Ako se predamo ovom kaosu neoliberala, neonacista, neokomunista, neofašista, više nas nema tko zaštititi.
I ako nemamo Boga, mi smo gotovi.

(Razgovori s Tomislavom Ivančićem)

Asylum - Page 44 Fb_i1690


I did not know what to say, but I love the photo.
Nanny31
Nanny31

Posts : 9
2021-11-10


Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by Guest 12/11/2021, 11:42

Hi, @Nanny31!

Please, confirm you are human.

Do you exist spatially? Do you bleed when damaged? Do you get a really good hug from someone? Are your feelings audible? What separates people?

:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by Nanny31 12/11/2021, 11:59

violator wrote:Hi, @Nanny31!

Please, confirm you are human.

Do you exist spatially? - no
Do you bleed when damaged? - yes with blood
Do you get a really good hug from someone? - it's good if I love the person 
Are your feelings audible? - sometimes
What separates people? - wall

:)

I love humans  :aw
beep beep beep...


Nanny31
Nanny31

Posts : 9
2021-11-10


Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/11/2021, 19:39

Navečer najbolje shvatiš jednu stvar. A ta je koliko je bogatstvo prolazno, a ljepota varljiva. Jer na kraju svega nisi siguran hoćeš li se ujutro probuditi. I što onda od svega toga imaš? Što si tako gorljivo skupljao i u što si tako neizmjerno ulagao? Ništa. Na kraju će te pamtiti samo po jednom. Jesi li ili nisi bio dobar čovjek? Samo po tome. I kako su se ljudi pokraj tebe osjećali? Koliko si drugima bio vjetar u leđa, a koliko kamen spoticaja?

Pusti sada tko je što rekao i tko je na čijoj strani. Ako znaš da nisi išao protiv nikoga možeš biti siguran da je onaj gore na tvojoj strani. I želi da uspiješ. I danas si stavljao svoje snove na čekanje. Ne čini više to! Nema život dana onoliko koliko ti misliš da ima. Ograničen je to broj. I prođe prije nego što ti središ sve stvari u sebi. Živi u trenutku. I opusti se. Ponovno ćeš osjetiti kako sreća proistječe iz tvoga bića kada se prestaneš njome zamarati. I prihvatiš život kakav je.

- Mario Žuvela

Asylum - Page 44 Fb_i1691

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4620
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/11/2021, 19:49

@mativka, @violator lijepo vas je naći na temi, uljepšate mi dan. 😊
Danas su opet bile na redu masline, imali smo i pomoćnike i dobar smo posao odradili.
Muž je jučer primio treću kemoterapiju, za sada je dobro i odmah sam i ja dobro.

@nanny31, dobro došla u Asylum, nemoj se samo previše služiti engleskim, please, ja sam zahrđala jer nisam bila u prilici održavati znanje. 🤭 I podsjećaš me na nekoga tko je puno koristio engleski na forumu.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4620
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/11/2021, 20:00

Pod utjecajem mjeseca i Outlander-a 😅

Zavučem se u krevet, prebacim preko sebe mekani pokrivač, zašuškam oko glave onih par jastuka i naslonim se na topla leđa što već neko vrijeme čekaju baš mene. Leđa više nisu leđa već ruke, noge, glava, hobotnica što se oko mene omotava. Volim i ne volim. Volim jer volim, a ne volim jer me baš danas bole koljena koja su te noge prignječile u pokušaju da se stope sa što više mojih stanica. Ispočetka boli malo pa trpim jer je ljubav trpeljiva, a onda, u trenutku, dolazi do nepodnošljivost pa izranjam iz tih kliješta kao utopljenik. Ajmo probati neke druge algoritme jer ovaj ne funkcionira. Sad je koljeno u trbuhu. Oštro sa nepravilnim položajem kralježnice koja vapi za nekim konveksnijim položajem, konkavno proživljenog dana. Ajmo opet. Okrećem se leđima, koljeno se diže do pluća, a stopalo na mom trbuhu, ruka preko grla, unutrašnjost vrišti zarobljeno. Rakovska kliješta su opet uhvatila plijen. Može li light, molim? Ono i onako da se pretvaramo da smo leptiri ili vilin konjic, nešto lagano. Možda žlica? Ajde, žlica. Žlica, prvi put, drugi put, prodano. Slušam kako dišeš. Sve tiše i tiše, sve ravnomjernije i ravnomjernije i onda stanka. Ne dišeš. Tresem te sa jedinom mogućom slobodnom rukom i glasno vičem: diši!!! Sad stalno provjeravam dišeš li. Svaku noć. Osim kad hrčeš. Onda te guram laktom u rebra. Nikad zadovoljna, reklo bi se. Pa dođi pa odi pa nemoj pa daj pa diši pa ne diši. A onda, ti odeš na koji dan pa dođem u krevet. Prebacim pokrivač, namjestim jastuke i tražim ta leđa da se naslonim. Tražim tople butine da na njih, kao na vruću peć, zalijepim hladna stopala pa da naprave ššššššš sa isparavanjem. Čekam kad ćeš mi prebaciti nogu preko struka da je mogu maknuti jer mi smeta. Čekam skrivenu ruku pod jastucima da je maknem uz negodovanje jer ne mogu tako glavu lijepo namjestiti. Čekam da mi zakuha tijelo uz tvoje, koje zovem nuklearna elektrana, pa da se otkrijem na koji sekund da dođem sebi. A tebe nema. Onda shvatim da volim i ono što ne volim. Samo da si tu. Pretrpit ću.

S. M.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4620
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 44 Empty Re: Asylum

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 44 of 50 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum