ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asylum

Page 41 of 50 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 45 ... 50  Next

Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by mativka 29/10/2021, 20:58

metilda wrote:Nema Mate, nadam se da je nije uhvatila korona. :? confused
Metka 😚
Malo me držao kašalj i slabost, bez temperature. Dva puta sam se testirala na koronu i svaki put mi je test pokazao da sam negativna, tako da je vjerojatno u pitanju neka sezonska prehlada. Hvala Bogu!
No ono što meni otvara pitanja je: kako to da test na koronu u ljekarnoj košta 30 i nešto kuna, a ovi u Zavodu naplaćuju cca 120 kn?
Banda lopovska!

mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by mativka 29/10/2021, 21:10

Ide vic 😀:

Pita policajac lopova:
- Znaš ti šta je to streptokoka?
Odgovori mu lopov:
- Ne znam.
Kad će policajac:
- To ti je ono: ti strepiš, a ja te kokam. 🙃

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by metilda 30/10/2021, 05:15

mativka wrote:
metilda wrote:Nema Mate, nadam se da je nije uhvatila korona. :? confused
Metka 😚
Malo me držao kašalj i slabost, bez temperature. Dva puta sam se testirala na koronu i svaki put mi je test pokazao da sam negativna, tako da je vjerojatno u pitanju neka sezonska prehlada. Hvala Bogu!
No ono što meni otvara pitanja je: kako to da test na koronu u ljekarnoj košta 30 i nešto kuna, a ovi u Zavodu naplaćuju cca 120 kn?
Banda lopovska!

O Mate, dobro ti jutro. 😘 Pa Bogu hvala da nemaš koronu. Ja sad strepim da muž ne dobije koronu dok se bori s kemoterapijom. A inače sam u pogonu 24 sata. Rano ustajem da skuham ručak i u masliniku sam dok ima danjeg svjetla dovoljno da vidimo brati. Uvečer me dočeka hrpa posuđa za oprati. Kad legnem i zatvorim oči vidim masline. :D
A što se same korone i cjepiva tiče mislim da smo dobili novu religiju. Treba joj smisliti naziv, za sada su joj sljedbenici prepoznatljivi pod nazivom vakseri. Jučer nam došao u pomoć obiteljski prijatelj i u roku odmah počeo pričati kako se svi trebaju cijepiti. I nabraja primjere onih koji su preboljeli i iščuđava se što se ne žele cijepiti i proglašava ih maloumnima, zamotano u celofan razboritosti. Da ga prekinem prije nego dođe do podrugljivih komentara mojih sinova i neugodne situacije kažem mu: mi smo ti svi antivakseri. Pristojan je čovjek pa je momentalno promijenio temu.
Ostatak dana prošao je u ugodnom ćaskanje. Razmišljam kako bi u tom slučaju postupio starina Ero. :rofl

Asylum - Page 41 Olives10

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by metilda 30/10/2021, 20:12

Pred nama su dani u kojima se, na poseban način, sjećamo svojih pokojnih. Naiđoh na zanimljiv tekst.

Tiho...

Odjednom, tiho
Srce ti se ugasilo
Odjednom, tiho
Ruke su ti se ohladile

I usta su utihnula
Oči više nisu gledale
Ovaj svijet bez tebe
Odjednom je postao tako mali ...

Tako mali, tako siv
I bez velikog značenja
Tako prazan, tako tužan
Pun trpljenja

Zato jer mi nedostaješ
Grlim te u mislima
Toliko se trudim
pomiriti se s boli

Toliko se trudim
Disati bez tebe
Je li ti dobro tamo?
Na tom prekrasnom Nebu?

(Elżbieta Bancerz)

Asylum - Page 41 Fb_i1648

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by Guest 31/10/2021, 00:52

Metka, nadam se da ce sve dobro proci!

Ti i ja se cesto kacimo, dolazimo gotovo s potpuno suprotstavljenih krajolika, ali u mojim mislima svakoga od vas vidim kao sretne, zdrave debelice. :) Sto vam svima jako, jako zelim. ♡
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by metilda 31/10/2021, 05:20

Violator ❤ hvala ti. Prvo što pomislimo kad saznamo da nam je dijagnoza karcinom jest smrt. Pa nas onda dočeka kemoterapija sa svim svojim groznim nuspojavama. Tako je bilo i kod nas. Ali mi smo borci, ne predajemo se jer znamo da će sve uistinu biti dobro. Teško je gledati moju ljubav kako pati, ali i kod njega je mir. Zna kamo ide ako se dogodi i onaj najteži scenarij. I ja znam kakva me patnja čeka u tom slučaju. Imam iskustvo mamine smrti. Tada još nisam bila ovako urasla u vjeru i izgubila sam se u boli zbog gubitka.
Danas znam da je sve kako treba biti. Potpuno sam mirna. Radujem se svakom novom danu sa srcem srca moga kako je to lijepo posvjedočio Marin Miletić. Pred nama je još puno dana a svaki dan kao godina. Toliko toga ćemo još zajedno proživjeti...


Kad bih ti mogla riječima izreći koliko ja tebe volim. Ali to je teško. Jednostavno, volim te! ❤

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by Guest 31/10/2021, 08:01

Šaljem pregršt dobrih želja, pozitive, ljubavi. 🥰
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by metilda 31/10/2021, 08:40

Hvala, Venus. 😍

Asylum - Page 41 Fb_i1649

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by metilda 31/10/2021, 08:41

Asylum - Page 41 Fb_i1650

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by metilda 31/10/2021, 08:42

Svako jutro dobivaš prazan papir svoga života. Ništa navečer toliko ne boli koliko pogled da je taj papir i dalje ostao prazan. Nemoj da se ponovi taj scenarij po tko zna koji put. Divan je osjećaj kada ti netko kaže: Hvala ti što si došao, hvala ti što si me nazvao, hvala ti što si mi poslao poruku, značilo mi je. Možeš sve preživjeti kad znaš da ima smisla i da je svaka zapreka na tvom putu tu da pokaže kolike su tvoje snage. I koliko vrijedi ono što se nalazi iza nje.

Svako jutro dobivaš prazan papir svoga života. Ne mora navečer to biti neko remek djelo. Zapravo par lijepih stvari napravljenih za nekoga iz srca su najveće remek djelo. U igri života danas će mnoge stvari biti iste kao jučer, ali ti možeš biti drugačiji i učiniti da sve bude drugačije. Svježe. Novo. Neponovljivo. Zato nemoj danas propustiti stvari koje te ispunjavaju. Ljude kojima trebaš. Živi kao da će novi dan donijeti jednu prekrasnu pustolovinu. I bit će kako budeš vjerovao.

- Mario Žuvela

Asylum - Page 41 Fb_i1651

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by metilda 31/10/2021, 10:46

Kada idete na groblje ovih dana ponesite svijeću viška ili koji cvijetak više pa da po nadahnuću upalite/stavite na grob nekog neznanog pokojnika na kojem ništa ne gori, na kojem ništa ne cvjeta..
I ne zaboravite se pomoliti za dušu te osobe, na koju možda nitko ne misli, nitko za nju ne moli. Učinit ćete tako veliko djelo ljubavi!
(Fra Siniša Pucić)

Asylum - Page 41 Fb_i1652

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by metilda 31/10/2021, 14:16

Kristova zapovijed ljubavi poručuje nam svakog dana da ozbiljno trebamo uzeti vrijeme koje nam je Bog dao. U njemu je sama njegova ljubav.
Kristova zapovijed ljubavi poručuje nam svakog dana da odricanje nije po sebi loše. Njime pokazujemo koje su nam stvari u životu važnije.

Kristova zapovijed ljubavi poručuje nam svakog dana da poštujemo svoje snove. Ako je Bog dao život za čovjeka, dao je i da čovjek živi svoje plemenite snove.



Kristova zapovijed ljubavi poručuje nam svakog dana da zahvaljujemo za male trenutke. Ljepota života koju nam Bog dao najdublje je satkana u njima.

Kristova zapovijed ljubavi poručuje nam svakog dana da se ne bojimo patnje u životu. Kroz nju se ljubav pročišćava do one prave mjere.

Kristova zapovijed ljubavi poručuje nam svakog dana da niti jedan dan svoga života ne uzimamo zdravo za gotovo. Darovan nam je da bismo mi bili dar za druge.

Kristova zapovijed ljubavi poručuje nam svakog dana da se nikada ne smijemo predati. Isusovim dolaskom na zemlju prepoznajemo da svaki plemeniti ljudski trud ima smisla.



Kristova zapovijed ljubavi poručuje nam svakog dana da uvijek stavimo osmijeh na lice. Ako se mi ne radujemo Radosnoj vijesti kako će onda drugi koji je još nisu upoznali.



Kristova zapovijed ljubavi poručuje nam svakog dana da poštujemo sebe i svoje dostojanstvo. Onako kako mi to budemo činili sebi i drugi će činiti nama.

Kristova zapovijed ljubavi poručuje nam svakog dana da uvijek drugi budu na prvom mjestu. Jer veće ljubavi nema da tko život svoj dade za prijatelje svoje.

Mario Žuvela

Asylum - Page 41 Fb_i1653

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by metilda 1/11/2021, 04:36

Asylum - Page 41 Fb_i1654

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by metilda 1/11/2021, 04:44

Asylum - Page 41 Fb_i1655

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by metilda 1/11/2021, 05:18

Grožđe mora biti zgnječeno kako bi dalo vino. Dijamanti se oblikuju pod pritiskom. Masline moraju biti zdrobljene kako bi dale ulje. Sjeme zasijano u zemlju raste pod zemljom u tami. Kad god se osjećaš zgnječen, pod pritiskom, zdrobljen ili kad si u tami, u situaciji si koja može snažno izmijeniti tvoj život i donijeti promjenu i obilan plod. Vjeruj u taj proces, vjeruj Bogu!

Asylum - Page 41 Fb_i1656

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by metilda 1/11/2021, 06:09

I tako. Imao sam milost sa svojim brojnim prijateljima ovu večer provoditi na posebno milosnom mjestu - u pećini Gargana, najstarijem svetištu arkanđela Mihaela u Europi gdje se ovaj General vojske nebeske više puta ukazivao i mještanima i biskupu.

Mnogi misle da je fizička sljepoća nešto najgore. Nisam siguran u to. Ima puno težih stanja. Duhovno sljepilo je posebno teško. Okorjelo srce odbija u vlastitoj slobodi otvoriti vrata da zapuše vjetar Duha Svetoga i sve - pročisti. Novi miris daruje. Novi dah osnaži. Novu snagu probudi.

Bila je snažna molitva. Blagoslovljena. Ja sam samo klečao i pustio sve. Od prije nekog vremena, od kada mi je Gospodin odlučio moju Danijelu preseliti u njegove stanove savršene ljubavi - nemam nikakve posebne molbe u molitvi. Molim za svoje kćeri, da budu blizu Isusa. I to je to.

A ja. Ja ću dan po dan. Dan pa dan iza isto tako dan po dan. I tako. Do trenutka kada će se Gospodin i meni smilovati da me podigne s lica ove zemlje. Tamo iza velike rijeke. Gdje me čeka Voljena moja.

A do tada. Neka nam bude blizu Vojvoda vojske nebeske. Čini mi se da nas čeka još pokoja bitka. Koju će trebati iznijeti na leđima. Ono što je dobro, Christus vincit! Christus regnat! Christus imperat!

Marin Miletić

Asylum - Page 41 Fb_i1657



_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by metilda 1/11/2021, 06:42

Kada bi sve knjige svijeta i svu mudrost, sve govore i pjesme sažeo na bit, na jednu rečenicu; ne bih našao odgovor već bih postavio pitanje: "Tko je Bog"?
Jasno, sva mudrost svijeta, svako ljudsko umijeće ne bi mi dalo odgovor već samo pitanje - što je smisao života..gdje je smisao.."Tko je smisao"?

Sveto pisma nije samo knjiga, nije ljudska mudrost, iako je i ljudsko iskustvo, iskustvo Boga - živa molitva; Sveto pismo je Božja riječ, živa riječ..i kada bi Sveto pismo trebao predstaviti sa jednim odgovorom na pitanje "koji je smisao života, tj. što činiti da upoznam Boga"; bilo bi to današnje nedjeljno evanđelje...

Ljubi Boga iz svih sredstava koje ti je dao da Ga ljubiš, ljubi bližnjega silno, jako, ludo. Kao Bog. Bližnji ti je svatko koga ti je Bog stavio na put, dobar i loš. Koji te voli i ne voli. Tebe nije briga voli te ili ne.. ti voli...

Ne možeš Boga voljeti ako ne voliš čovjeka, niti možeš voljeti čovjeka a da ne voliš Boga, bio toga svjestan ili ne...svakog čovjeka, svakog je stvorio Bog i voli ga...voljeti se uči, iz blizine Boga, iz molitve, tišine, kontemplacije...i kada napreduješ u molitvi, napreduješ u krepostima, kaže Terezija Avilska..

Ustvari, kako moliš - tako vjeruješ i tako djeluješ...kako voliš tako ideš prema Bogu, prema Nebu, vječnosti..to je sav Zakon i Proroci, sva mudrost, sav smisao života. Naučiti ljubiti Boga i bližnjega. I ne brini ni za što, ne boj se ničega je u sebi imaš svu moć svijeta, imaš Boga a Bog je sve.

(prva misna nakana je za vas)

Krešimir Josip

Asylum - Page 41 Fb_i1658

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by Guest 1/11/2021, 09:57

metilda wrote:Violator ❤ hvala ti. Prvo što pomislimo kad saznamo da nam je dijagnoza karcinom jest smrt. Pa nas onda dočeka kemoterapija sa svim svojim groznim nuspojavama. Tako je bilo i kod nas. Ali mi smo borci, ne predajemo se jer znamo da će sve uistinu biti dobro. Teško je gledati moju ljubav kako pati, ali i kod njega je mir. Zna kamo ide ako se dogodi i onaj najteži scenarij. I ja znam kakva me patnja čeka u tom slučaju. Imam iskustvo mamine smrti. Tada još nisam bila ovako urasla u vjeru i izgubila sam se u boli zbog gubitka.
Danas znam da je sve kako treba biti. Potpuno sam mirna. Radujem se svakom novom danu sa srcem srca moga kako je to lijepo posvjedočio Marin Miletić. Pred nama je još puno dana a svaki dan kao godina. Toliko toga ćemo još zajedno proživjeti...


Kad bih ti mogla riječima izreći koliko ja tebe volim. Ali to je teško. Jednostavno, volim te! ❤

Sjecam se onoga sto si pisala o majcinoj bolesti. :( Jako mi je zao sto ste obje morale kroz sve to prolaziti.

Sjecam se i specificnosti situacije.

Ja sam nekako uvjerena da cete vi iz trenutne situacije izaci pobjedonosno, ljudi iscijeljuju (ne govorim ovo napamet), nista nije gotovo koliko god da se tesko cini!

Molim te, samo imaj na umu da, bez obzira o kojoj se emociji radilo, tijekom procesa, jednostavno je prihvati kao dio sebe, nemoj se zbog nje gristi.. U redu je biti tuzna, u redu je biti gnjevna, u redu je biti uplasena, svaka emocija koja ti dodje - u redu je.

* !
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by metilda 1/11/2021, 12:48

Ajme koja južina kod nas. 🥴 Violator, hvala ti za lijepe riječi. Zbilja znaju ugrijati srce. 🙂 Preumorna sam pa ću ti odgovoriti čim me prođe umor. 😘

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by metilda 1/11/2021, 16:39


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4661
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by Guest 1/11/2021, 16:45

Polako. Ako ti se uopce ne odgovara, ne moras..  :)

Nedavno sam na Denkiju opisala svoje iskustvo s tugom i koliko je, u mojem slucaju, ljutnja bila zdrava emocija i jedan od prvih znakova da iscjeljujem. Tako..  ako se naljutis, a nemas tu ljutnju gdje kanalizirati,  slobodno se mozes porjeckati sa mnom. :)

____

Htjela sam te nesto upitati... Nedavno sam pogledala jednu ep. Northern Exposurea koja me se neobicno dojmila....problematizirala je putovanje dusa koje su pocinile samoubojstvo.. dr. Joelu se u jednom trenutku pricinilo da cuje glas u svojoj kolibici. Prvo je to pripisao glasanju neke zivotinje u blizini, no kada se to ponovilo, poceo se raspitivati i ustanovio je da mu je Maggie (pilotkinja) iznajmila kucicu u kojoj je prije 50ak godina jedan mladi, povuceni znanstvenik (njemu nalik) priveo svoj zivot koncu. Maggie je htjela popraviti situaciju jer mu je presutila tu info pa je dovela svecenika egzorcista. No Joel je Zidov pa ga je zanimalo gdje ce otjerati dusu nesretnog Johna, odnosno hoce li mu samo naloziti da napusti kolibu. Kad mu je svecenik pojasnio da je samoubojstvo smrtni grijeh i da ce dusa nastanjivati pakao, Joel je odlucio zadrzati nevidljivog cimera. Spomenuo je da ne zeli biti odgovoran za vjecne patnje covjeka koji je jos za zivota ocito morao podnositi tolike boli da je u smrti vidio rjesenje.

Taj me je njegov zakljucak poprilicno raznjezio, a onda sam se upitala moze li se u krscanstvu (prema filozofiji katolicizma) dusu koja vec jest u paklu molitvama zivucih izbaviti iz njega...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Asylum - Page 41 Empty Re: Asylum

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 41 of 50 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 45 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum