ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asylum

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by mativka 11/6/2021, 09:23

metilda wrote:
mativka wrote:
metilda wrote:
Psovka ima dvojako sečivo:
1. psovka seče onoga kome je namenjena,

2. ali, isto tako seče i onoga koji ju je izrekao.
Ja recimo znam gotovo pjevnim, šaljivim glasom izreči: a u p.m. i to kada nešto zaboravim ili se u nečemu zeznem. Osjećam se bolje nakon toga i nasmijem se svemu.



Imala sam i ja taj običaj do 24. godine. Onda mi je jedan čovjek rekao: kako tako lijepa usta mogu govoriti tako šporke riječi. Od tada nisam izrekla ni jednu. Mada, ovi tekstovi se odnose prije svega na bogopsovku.
Ma ja tu psovku otpjevam, šaljivo. Jednom ćeš čuti :)))
Psovanje Boga i drugoga mi je gadljivo.

mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by mativka 11/6/2021, 09:32

Upravo sam naletila na vic koji me je nasmijao:
Žena se kasno vratila sa sastanka s prijateljicama i muž je ljutito dočeka.
- Nećeš mi valjda reći da ste tako dugo sjedile na kavici!
- Da, istina je. Morala sam ostati tako dugo, jer kad god je koja od prijateljica iz našeg društva otišla, ostale su o njoj tako ružno govorile, da sam morala ostati zadnja. :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by mativka 11/6/2021, 09:42

Phil Bosmans

Pljesak srcu i humoru

Ako je sve tako žalosno
da se više nitko ne može smijati
i sve tako bezizlazno
da više nema ništa čemu bi se mogli smijati,
tada još samo humor
može izazvati smijeh.

Humor ne postoji zato što je radost,
nego humor postoji tamo
gdje je svaka radost umrla,
u mračnim danima punim strahova,
upravo tamo živi humor.

Humor pomaže nasmijati se usprkos svemu.
Humor se ne nalazi grčevitim traženjem.
Humor je dar.
Humor pomaže da se glava smije
dok srce plače.
Iznenada otkriješ
kako slonovi rađaju male miševe,
kako su umišljeni ljudi
koji ponižavaju druge,
i tako postaješ manje osjetljiv.

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/6/2021, 10:03

A meni kćer ❤upravo poslala ovo:


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4695
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/6/2021, 10:08

Nu ovo:


Uff... opet smo zaglavili u birtiji... Opet će mi žena očitati bukvicu kad se vratim kući, ne znam što ću...
- Peri suđe.
- Molim, da perem suđe?!
- Pa da... Još nikad nikome žena nije učinila ništa loše dok je prao suđe.

Asylum - Page 4 Fb_im808


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4695
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by mativka 11/6/2021, 10:10

Divan film..❤
Čovjek ima sposobnost svojom voljom, željom okrenuti svijet na bolje. Na žalost, želja za materijalnim ubila je osjećaj postojanja.

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/6/2021, 10:20

Asylum - Page 4 Fb_im809

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4695
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/6/2021, 10:29

mativka wrote:Divan film..❤
Čovjek ima sposobnost svojom voljom, željom okrenuti svijet na bolje. Na žalost, želja za materijalnim ubila je osjećaj postojanja.

Ne radi se čak samo o želji za materijalnim. Krive nauke i pogrešni svjetonazori također ubijaju želju za mijenjanjem na bolje najprije sebe a time i svijeta.
metilda
metilda

Posts : 4695
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by mativka 11/6/2021, 10:47

metilda wrote:Asylum - Page 4 Fb_im809
😅😅

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by mativka 11/6/2021, 10:51

Sudac:
- Tuženi, zašto niste zlatni prsten, koji ste našli, predali u nadzorni ured, nego ste ga zadržali?
Tuženi:
- To nije bilo potrebni, gospodine suče. Zar niste pročitali da na prstenu piše? 'Zauvijek tvoj!' :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by mativka 11/6/2021, 10:54

metilda wrote:
mativka wrote:Divan film..❤
Čovjek ima sposobnost svojom voljom, željom okrenuti svijet na bolje. Na žalost, želja za materijalnim ubila je osjećaj postojanja.

Ne radi se čak samo o želji za materijalnim. Krive nauke i pogrešni svjetonazori također ubijaju želju za mijenjanjem na bolje  najprije sebe a time i svijeta.
Ne bih se složila.
Mi ne znamo koje nauke su krive, a koji su pogrešni svjetonazori.
Jedino mjerilo svega je dobro koje kao rezultat iz nečega proizlazi.

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/6/2021, 11:30

Kaže zeko zmiji: 'Oprosti što sam te neki dan zezao što nemaš noge.'
Na to će zmija: 'Ma nema veze, bilo pa prošlo.'
A zeko će: 'E, svaka ti čast! Evo ruka!'

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4695
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/6/2021, 12:00

mativka wrote:
metilda wrote:
mativka wrote:Divan film..❤
Čovjek ima sposobnost svojom voljom, željom okrenuti svijet na bolje. Na žalost, želja za materijalnim ubila je osjećaj postojanja.

Ne radi se čak samo o želji za materijalnim. Krive nauke i pogrešni svjetonazori također ubijaju želju za mijenjanjem na bolje  najprije sebe a time i svijeta.
Ne bih se složila.
Mi ne znamo koje nauke su krive, a koji su pogrešni svjetonazori.
Jedino mjerilo svega je dobro koje kao rezultat iz nečega proizlazi.
Kako ne znamo?
Komunizam, nacionalsocijalizam, socijalizam, BLM - to su pogrešni svjetonazori i nauke.
Kultura smrti također.
metilda
metilda

Posts : 4695
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/6/2021, 12:47

Jedan svećenik je napisao...
Vrijedno je razmotriti ove riječi:
Umrla je Anna Przybylska.
Mlada žena.
U mojim godinama.
Rak gušterače.
Tragedija je tim veća što je troje djece ostalo bez majke.
Danas svuda nailazim na odlomke iz raznih intervjua s glumicom.
U jednom od njih rekla je da bi 'voljela vidjeti proljeće'...
Samo proljeće...
Mi ljudi stalno trčimo za „velikim“ stvarima. Želimo „velike“ pobjede.
Želimo pobjeđivati u svim i bitkama i biti oni pred kojima će se prigibati koljena ili barem nositi ime o kojem će se govoriti.
Želimo biti popularni i važni.

A život na zemlji je tako krhak.
Prolazan.
Sad jest i odjednom nije.
Kao da netko ugasi svjetlo.

I brinemo se. Naša kosa polako sijedi. Preplavljuje nas depresija, padamo u očaj i gubimo volju za životom.

A možda se umjesto toga vrijedi diviti proljeću?
Ili jeseni. Okusu jabuke. Gljivama u košari. Pticama na žici.
Stanite u polje i zagledajte se prema Suncu...

Ili je možda vrijeme da navečer sjednete s voljenom osobom... popijete čaj... zapalite svijeću od lavande... pročitate dobru knjigu i izgubite pojam o vremenu.

Ili je možda vrijeme da uživamo u pjesmi...
Ili da napišemo svoju.

Kad ste zadnji puta promatrali izlazak Sunca?
Ili prošetali poljima van grada?
Sjeli uz rijeku i promatrali kako teče...

Koliko samo stvari ne primjećujemo, koliko smo mali...
Bože, nauči me uživati u malim stvarima ...

A Anna je, prije nego je umrla, rekla u jednom intervjuu:

"Ispovijedala sam se prvi puta nakon 13 godina. Sad sam opet prijatelj s Bogom, svake nedjelje idemo na kavu. Jako se dobro osjećam s ovim prijateljstvom, ali nikome ne namećem svoju vjeru i ne prisiljavam druge da mi se pridruže na kavi. Popili su kavu ove nedjelje. Ali vjerujte mi, nakon ovih susreta osjećam se puno lakše. I mislim da sam u novom starom prijatelju pronašla svrhu i smisao životnih lekcija kroz koje sam prošla... "

Znate, dani su krhki.
Uživajte...

Fra Matej

Asylum - Page 4 Fb_im810

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4695
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/6/2021, 13:12

metilda wrote:
mativka wrote:
metilda wrote:
mativka wrote:Divan film..❤
Čovjek ima sposobnost svojom voljom, željom okrenuti svijet na bolje. Na žalost, želja za materijalnim ubila je osjećaj postojanja.

Ne radi se čak samo o želji za materijalnim. Krive nauke i pogrešni svjetonazori također ubijaju želju za mijenjanjem na bolje  najprije sebe a time i svijeta.
Ne bih se složila.
Mi ne znamo koje nauke su krive, a koji su pogrešni svjetonazori.
Jedino mjerilo svega je dobro koje kao rezultat iz nečega proizlazi.
Kako ne znamo?
Komunizam, nacionalsocijalizam, socijalizam, BLM - to su pogrešni svjetonazori i nauke.
Kultura smrti također.

Međutim, što napraviti kad netko zbog svog svjetonazora jednostavno ne vjeruje znanstvenim činjenicama i još se više ukopava u pogrešnom mišljenju?
metilda
metilda

Posts : 4695
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/6/2021, 13:47

Jocko Willing, tada pripadnik jedne od najelitnijih postrojbi američke vojske, morao je upisati fakultet kako bi mogao napredovati u karijeri. Odlučio je studirati engleski jezik jer je shvatio da će, ako želi imati utjecaj na druge ljude, morati znati pismenim putem izraziti svoje ideje. Zato su gramatika i književnost jedan od stupova obrazovnog sustava: čitajući vrijedna književna djela, učimo se izražavati i razmišljati. Uzalud nam je imati najbolje ideje na svijetu ako ih ne znamo prikladno predstaviti drugima. Nasuprot tome, povijest svjedoči da su neke izrazito loše ideje ostvarile velik utjecaj upravo zato što su ih autori vještim riječima znali učiniti privlačnima, a slušatelji nisu znali prepoznati njihovu varku.

Tomislav Šagud
metilda
metilda

Posts : 4695
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/6/2021, 16:21

violator wrote:Opet nas je malo zapratila!? :D

A brizna.

A brižna! Pa kako znaš da sam te zapratila ako ti mene ne pratiš? :D :)

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4695
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/6/2021, 16:47

Uspori malo život! Sačuvaj malo sebe za kasnije godine. Kad te jednom više ne bude nitko ti neće pisati zahvale. Niti dizati spomenike. Zaboravit će se sve. Ljudi prije ili kasnije sve zaborave. I dobro, i loše što se dogodilo. Živjet će se bez tebe kao što se živjelo i prije tebe. Zato zapamti. Ne mora svaka bitka biti tvoja. Ne mora svaki cilj biti tvoj. Mudro biraj! Dovoljno ti je imati samo nešto što će ispunjavati tvoju dušu.

Daj sebi malo lijepih sjećanja! Ali prije toga ih moraš stvoriti. Nećeš ih stvoriti ludom jurnjavom od jednog do drugog izazova. Dopusti sebi malo samoće. I mira. Nađi neku oazu gdje su ljudi – ljudi. I ne hvataju te za svaku riječ. Ne zbrajaju svaku tvoju pogrešku. Nađi ljude koji su shvatili što su najbitnije stvari u životu. Prijateljstvo. Ljubav. Povjerenje. Odanost. Hrabrost. Jedna je prilika koju imaš. Ako je sada ne iskoristiš – nikada nećeš.

- Mario Žuvela

Asylum - Page 4 Fb_im811

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4695
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/6/2021, 17:17


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4695
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by metilda 11/6/2021, 21:13

Asylum - Page 4 195127165_1251521001929903_1511179379083088151_n.png?_nc_cat=111&ccb=1-3&_nc_sid=973b4a&_nc_ohc=F2Fk40SrwhUAX-5UIyO&_nc_ht=scontent.fzag1-1


O Cristianismo triunfa sobre o Paganismo -
Gustave Dorè
metilda
metilda

Posts : 4695
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by metilda 12/6/2021, 06:46

U životu je bitno naučiti samo jednu stvar. Naučiti tražiti od ljudi koje želiš da ostanu u tvom životu da zbilja ostanu. Ali jedno za to trebaš. Dati cijeloga sebe. Potpuno i bez kalkuliranja. Učiniti nešto vrijedno ostanka. Jesi li spreman ponuditi im jedan jako dobar razlog? Ne samo lijepe riječi. Zadržati ih svojim djelima. Učiniti da se lijepo osjećaju u tvojoj blizini. Ljudi brzo osjete razliku kada je nekome do njih stalo i kada netko samo glumi da mu je stalo.

Nemoj pustiti da odu oni koje svim srcem želiš pokraj sebe. Kaži im da ih voliš. Da ti znače. Da ti je lijepo kad su pokraj tebe. I dokaži to. I rukama i nogama. Svim što jesi i imaš. Kad nekoga nosiš u dnu duše spreman si pola svijeta proći da ga vratiš. Ići tamo gdje nikada ne bi išao. I nositi kao kap vode na dlanu. Jer prepoznaješ njegovu vrijednost. Što god prošao i doživio jedno je sigurno. Samo ljubav može zacijeliti rane. Imaj hrabrosti za nju se boriti. Do kraja.

- Mario Žuvela

Asylum - Page 4 Fb_im815

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4695
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Asylum - Page 4 Empty Re: Asylum

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum