ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostaria Siciliana

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 13/5/2021, 07:31

violator wrote:Lijepu vam vecer zelim! :)

Opet je malo zahladilo. :D Jucer sam u laganoj cvjetnoj kosuljici zastajala kod svake zanimljivije biljke, izuzetno dobrog raspolozenja, masuci i onima koje ne poznajem, danas sam u nesto laganijem kaputu, raspolozenja koje se moze iscitati iz najmracnijih tekstova Iana Curtisa, prolazila i prilazila onim drugacijim putevima postojanja

Noc se priblizava, raspolozenje se ponovno mijenja... U 18. sam stoljecu. Citam pismo jednog geologa u kojem se spominju "tamne zvijezde".

Sad sam u 19. st., citam o izgubljenom gradu Carcosi nad kojim se nadvija cudna noc crnih zvijezda. Dolazim do 20. stoljeca, iskre crne jame, brodolomi naseg shvacanja svemira.


Hej-ho!


:D


Sve sam ovo napisala jer nisam znala vrlo jednostavno uvesti cinjenicu da su na vremenskoj prognozi spomenuli kisu sljedecih 7 dana i jos fino istaknuli sire rijecko podrucje!


@Ra, cestitke na novom zaposlenju! Ti me katkad podsjecas na prirodnu silu pa sam sigurna da ces ih sve ubrzati na n-tu, produktivnost ce im podici krov! :)

@Venus, cini mi se da su zene vrlo, vrlo slicne mackama. Tek kad se dobro posvadjaju, pocnu se postovati. :)

@Gnjec, veli meni Klingonac nedavno, nesto smo razgovarali o stilu komunikacije izmedju zena i stilu komunikacije izmedju muskaraca:

Mi, muskarci, kad se nadjemo zajedno, neugodni smo jedni prema drugima. Dijelimo si medjusobno sve neke grube rijeci. Ali kad netko od nas ode, ovi koji ostanu iza njega, pozitivno se izrazavaju o njemu... Nakon niza podhebavanja, uslijede iskrene rijeci o moralnim, mentalnim kvalitetama tog koji je otisao.

Kod vas zena sve je suprotno! Kad ste zajedno, rastapate se od dragosti, jedna drugoj govorite "draga", " zlato", "ljubavi", a kad neka od vas ode, odvije se razgovor s " kucka", "lazljivica", " prepotentna"!

Sto ti o tome mislis? : )))

:^0 ..za ovo boldano, da. Treba prijeći put prema približavanju, koji je ljekovit za obje strane. Kao problem vidim to što prije često nismo reagirali kad je bilo nešto jako lijepo napisano (kao da se to podrazumijeva), kad su fine emocije kao na pladnju. Češće smo se hvatali i bili reaktivni za nešto što nam se nije sviđalo. Voljeli smo obojati jedni druge u malo boja. A život je šaren, bogat, mijenja nas - milom ili silom. 

Što se tiče ovog draga/dragi/mila/zlato i to..ja mogu reći kako je kod mene - neću reći nijedno od ovog ako mi osoba nije draga i u pravilu uvijek prilazim s ljubavlju. Ako nije obostrano ili nestanem ili držim pristojnu distancu. 

Što se tiče tračanja, mislim da smo podjednaki u tome, neovisno o spolu nego o karakteru pojedinca. Iako je čudno da to radimo jer kad tračamo drugu osobu energetski njoj skidamo karmu, a sebi je lijepimo. Ponekad zaboravim na ovo pa se ujedem za (pogani) jezik. Medna usta su najbolji zakon, a tako često umjesto meda ide svašta nešto drugo..  :D

Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 13/5/2021, 20:16

Ti si u veselom raspolozenju, ja sam downer i danas pa necu nista pisati.

Mozda ujutro u 3.. :)

Budi(te) predobro!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 13/5/2021, 20:29

Jedan mali insight u blisko buduće razdoblje, koga zanima naravno. Krajem mjeseca merkur službeno kreće retrogradno i to u blizancima (nemam dovoljno blesav smajlić za izrazit svoju emociju.. :fuck ) jer ne samo da će bit sjebate komunikacije i gluhi telefoni, nego će blizanci još to poduplat tako da će prava istina bit skrivena. Da bi stvar bila duplo kompliciranija, kako to blizanci vole, uvod u kaos počinje već od sutra. Situacija se popravlja 22.6. da bi u potpunosti završila tamo negdje početkom 7. mjeseca.
Dakle, sve povezano sa komunikacijama provjeravat, napravit backup, bolje riječ manjka nego viška, ne iznenadit se ako se "smrzava" oprema, zaboravnost, ne preporuča se potpisivanje ugovora, sve napisano provjerit 3 puta, ne žurit kod pisanja...bit malo na oprezu.
A najbolje je go with the flow i živce (opet) okačit o klin.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 13/5/2021, 20:30

violator wrote:Ti si u veselom raspolozenju, ja sam downer i danas pa necu nista pisati.  

Mozda ujutro u 3.. :)

Budi(te) predobro!

Energična sam, nabrijana sam, moram se malo smiriti.
Čekam nestrpljivo informacije o ishodu jedne operacije, malo stojim na prednjim prstima od nestrpljenja, ko balerina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 13/5/2021, 20:56

Venus wrote:Jedan mali insight u blisko buduće razdoblje, koga zanima naravno. Krajem mjeseca merkur službeno kreće retrogradno i to u blizancima (nemam dovoljno blesav smajlić za izrazit svoju emociju.. :fuck ) jer ne samo da će bit sjebate komunikacije i gluhi telefoni, nego će blizanci još to poduplat tako da će prava istina bit skrivena. Da bi stvar bila duplo kompliciranija, kako to blizanci vole, uvod u kaos počinje već od sutra. Situacija se popravlja 22.6. da bi u potpunosti završila tamo negdje početkom 7. mjeseca.
Dakle, sve povezano sa komunikacijama provjeravat, napravit backup, bolje riječ manjka nego viška, ne iznenadit se ako se "smrzava" oprema, zaboravnost, ne preporuča se potpisivanje ugovora, sve napisano provjerit 3 puta, ne žurit kod pisanja...bit malo na oprezu.
A najbolje je go with the flow i živce (opet) okačit o klin.

opet lockdown??

ti si kao rvaxki Covid stožer kako ono ide njihova mantra?...iduća dva tjedna su kritična!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 13/5/2021, 23:00

Prošli put je ključna riječ bila emocije, a ovaj put komunikacije.

Dakle, kad te preplave emocije ideš li se svadjat sa škorpijetinom na pas masters ili se prvo malo oladiš da je ne zadaviš u afektu 😂

Ovo što dolazi će ti bit u stilu da škorpijetina ne potpisuje ugovore u kojima su sitna slova jer je velika šansa da će je zaye.., a onda ćeš ti to morat plaćat, capisci?
I još će ti to htjet prešutit :rofl tebi samuraju koji katanom otkida glave. I još bi je mučila krivnja pa bi ti atmosfera bila usrana. E, ovo ti je retrogradni merkur u blizancima...😂
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 13/5/2021, 23:23

Venus wrote:Prošli put je ključna riječ bila emocije, a ovaj put komunikacije.

Dakle, kad te preplave emocije ideš li se svadjat sa škorpijetinom na pas masters ili se prvo malo oladiš da je ne zadaviš u afektu 😂

Ovo što dolazi će ti bit u stilu da škorpijetina ne potpisuje ugovore u kojima su sitna slova jer je velika šansa da će je zaye.., a onda ćeš ti to morat plaćat, capisci?
I još će ti to htjet prešutit :rofl tebi samuraju koji katanom otkida glave. I još bi je mučila krivnja pa bi ti atmosfera bila usrana. E, ovo ti je retrogradni merkur u blizancima...😂

a dobro, ja ne komuniciram. nema komunikacije - nema problema.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 14/5/2021, 06:43

Gnječ wrote:

a dobro, ja ne komuniciram. nema komunikacije - nema problema.

:D


Šutnja je ponekad najbolja komunikacija & nosi puno poruka.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 14/5/2021, 09:50

Venus wrote:
violator wrote:Ti si u veselom raspolozenju, ja sam downer i danas pa necu nista pisati.  

Mozda ujutro u 3.. :)

Budi(te) predobro!

Energična sam, nabrijana sam, moram se malo smiriti.
Čekam nestrpljivo informacije o ishodu jedne operacije, malo stojim na prednjim prstima od nestrpljenja, ko balerina.

Tvoje op.!? Je li sve uredno? Pretpostavljam da jest! ❤

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 14/5/2021, 10:07

Gnječ wrote:nisam baš mjerodavan jer se klonim muškog društva što više mogu. ako i budem u muškom društvu to je max 5-10 minuta više od toga ne mogu izdržati i odem sjesti sam za stol. kod muških da, stalno je neko podjebavanje, nadglasavanje što se uz obilato konzumiranje alkohola na kraju pretvori u opću štalu i svađu pa ako mogu birati onda biram žensko društvo. u ženskom društvu ima slučajeva da se nađu antagonistički nastrojene žene ali sve je na finjaka easy peasy pa kad neka ode onda je ove druge malo olajavaju. ali to se isto dešava i kod muškaraca. isto je ponašanje nema razlike osim u nastupu.

Ja ipak mislim da ima znatne razlike u nastupu, stilu muske i zenske komunikacije pa tako i kod ovakvih stvari. Jasno, individualnih razlika uvijek ima, ali cinjenica je da same sebe uvijek nekako vidimo izdvojene iz takvih generaliziranja. Nisam jos susrela osobu koja mi je potvrdila da se neki generalni stav o bilo kojoj temi odnosi na nju. Sto je razumljivo. jer sebe percipiramo iznutra (iz perspektive 1. lica), a druge tek indirektno (iz perspektive 3. lica)...

Nego, ja. bih ovakav generalni stav o stilovima komunikacije vise "napadala" s pozicije razlicitog shvacanja pojma "olajavanja", " tracanja", "ogovaranja".

To cu mozda spomenuti u odgovoru na Venusin post.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 14/5/2021, 11:00

Venus wrote:[]

:^0 ..za ovo boldano, da. Treba prijeći put prema približavanju, koji je ljekovit za obje strane. Kao problem vidim to što prije često nismo reagirali kad je bilo nešto jako lijepo napisano (kao da se to podrazumijeva), kad su fine emocije kao na pladnju. Češće smo se hvatali i bili reaktivni za nešto što nam se nije sviđalo. Voljeli smo obojati jedni druge u malo boja. A život je šaren, bogat, mijenja nas - milom ili silom. 

Što se tiče ovog draga/dragi/mila/zlato i to..ja mogu reći kako je kod mene - neću reći nijedno od ovog ako mi osoba nije draga i u pravilu uvijek prilazim s ljubavlju. Ako nije obostrano ili nestanem ili držim pristojnu distancu. 

Što se tiče tračanja, mislim da smo podjednaki u tome, neovisno o spolu nego o karakteru pojedinca. Iako je čudno da to radimo jer kad tračamo drugu osobu energetski njoj skidamo karmu, a sebi je lijepimo. Ponekad zaboravim na ovo pa se ujedem za (pogani) jezik. Medna usta su najbolji zakon, a tako često umjesto meda ide svašta nešto drugo..  :D

Ovo boldano podsjetilo me je na jedan davni razgovor s prof. filozofije koja je ujedno bila Krishna bhakta. Na moje pitanje o dobrocinstvima (zasto nisu pomogli toj jednoj osobi o kojoj su govorili da je u nevolji), odgovorila mi je da se u pravilu ne mijesaju u zivotne puteve drugih osoba (tako je to ona fino sebi protumacila "nevolju") jer ne znaju hoce li njihova intervencija pogorsati njihovo karmicko putovanje, a postoji vjerojatnost da ga pogorsaju i sebi. Iako sam kasnije upoznala nauk iza takvog stava, nisam se mogla otresti pomisli o obicnom kukavicluku, odnosno mahanju batinom. Dakle, ne-djelovanju iz pozicije straha.

Svakoj pojavi mozemo dati neki siri metafizicki kontekst, ali cesto me ti siri metafizicki konteksti podsjecaju na raskosno opravdavanje odgojne metode mrkve i batine.

____

Sto se pojma ogovaranja tice, ja pod time podrazumijevam samo lazna svjedocenja pa, u tom kontekstu, eto me na drugaciji nacin opet k tebi i ovome sto si rekla o karmi. :D Dakle, bla, truc, bla, sve ono prethodno sto sam napisala posluzilo je - nicemu jer sam na neki nacin upravo potvrdila tvoj stav.

Ogovaranje - lazno svjedocenje, namjerno laganje.

Ogovaranje nije izreci kako se osjecamo zbog necijih postupaka, ako nas netko pita sto nam je...

Primjer. Kad me netko povrijedi, netko do koga mi je stalo, u tom se trenutku zamrznem. Ne mogu reagirati. Moram se maknuti, smiriti, rasteretiti

Ako netko primijeti da sam lose raspolozena i zeli znati sto se desava, tko me je povrijedio, javi se potreba verbaliziranja onog sto me tisti. U nekom uobicajenom znacenju ogovaranja, ja o drugoj osobi "govorim iza ledja" jer nisam s njome razrijesila pricu, zar ne? I govorim o njoj u negativnom kontekstu tipa "bila je bezosjecajna, to i to je napravila, razocarala me je, izdala me je itd."

No ja samo spominjem kako se osjecam u datom trenutku zbog necijih postupaka ili mojeg shvacanja tih postupaka.

Sad se vratimo tim razlicitim stilovima komunikacije, zasto su takvi kakvi jesu. Ako vrlo grubo generaliziramo stvari, mozemo li reci da su muskarci vise nekakvi "problem-solveri", dakle usmjereni su na razrjesavanje sukoba, rjesenja problema odmah i sad? Zene su vise tjesiteljice, one nastupaju s pozicije moraine potpore. Dakle, sjest cu s tobom, biti ti suputnica na tom emotivnom putovanju, prozivljavati s tobom tvoje emocije. Muskarci bi vise bili, necu sjediti uz tebe i tjesiti te, nego mi reci gdje je ta osoba idem mu prosuti zube..





avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 14/5/2021, 12:47

Venus wrote:
Gnječ wrote:

a dobro, ja ne komuniciram. nema komunikacije - nema problema.

:D


Šutnja je ponekad najbolja komunikacija & nosi puno poruka.

opet ti čačkaš mečku. ako treba ugasim i sliku. nema slike nema tona...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 14/5/2021, 17:17

violator wrote:
Venus wrote:
violator wrote:Ti si u veselom raspolozenju, ja sam downer i danas pa necu nista pisati.  

Mozda ujutro u 3.. :)

Budi(te) predobro!

Energična sam, nabrijana sam, moram se malo smiriti.
Čekam nestrpljivo informacije o ishodu jedne operacije, malo stojim na prednjim prstima od nestrpljenja, ko balerina.

Tvoje op.!? Je li sve uredno? Pretpostavljam da jest! ❤


Sin. Jučer se nije javio, tek jutros, pa sam bila malo van sebe. Tako to obično biva. 
Imam osjećaj u 5D da će biti sve u redu, a tražim potvrdu u 3D kroz poruku/poziv. 
Nasmijavao ekipu u sali prije operacije. Tipično, očekivano.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 14/5/2021, 17:30

violator wrote:
Venus wrote:[]

:^0 ..za ovo boldano, da. Treba prijeći put prema približavanju, koji je ljekovit za obje strane. Kao problem vidim to što prije često nismo reagirali kad je bilo nešto jako lijepo napisano (kao da se to podrazumijeva), kad su fine emocije kao na pladnju. Češće smo se hvatali i bili reaktivni za nešto što nam se nije sviđalo. Voljeli smo obojati jedni druge u malo boja. A život je šaren, bogat, mijenja nas - milom ili silom. 

Što se tiče ovog draga/dragi/mila/zlato i to..ja mogu reći kako je kod mene - neću reći nijedno od ovog ako mi osoba nije draga i u pravilu uvijek prilazim s ljubavlju. Ako nije obostrano ili nestanem ili držim pristojnu distancu. 

Što se tiče tračanja, mislim da smo podjednaki u tome, neovisno o spolu nego o karakteru pojedinca. Iako je čudno da to radimo jer kad tračamo drugu osobu energetski njoj skidamo karmu, a sebi je lijepimo. Ponekad zaboravim na ovo pa se ujedem za (pogani) jezik. Medna usta su najbolji zakon, a tako često umjesto meda ide svašta nešto drugo..  :D

Ovo boldano podsjetilo me je na jedan davni razgovor s prof. filozofije koja je ujedno bila Krishna bhakta. Na moje pitanje o dobrocinstvima (zasto nisu pomogli toj jednoj osobi o kojoj su govorili da je u nevolji), odgovorila mi je da se u pravilu ne mijesaju u zivotne puteve drugih osoba (tako je to ona fino sebi protumacila "nevolju") jer ne znaju hoce li njihova intervencija pogorsati njihovo karmicko putovanje, a postoji vjerojatnost da ga pogorsaju i sebi. Iako sam kasnije upoznala nauk iza takvog stava, nisam se mogla otresti pomisli o obicnom kukavicluku, odnosno mahanju batinom. Dakle, ne-djelovanju iz pozicije straha.

Svakoj pojavi mozemo dati neki siri metafizicki kontekst, ali cesto me ti siri metafizicki konteksti podsjecaju na raskosno opravdavanje odgojne metode mrkve i batine.

____

Sto se pojma ogovaranja tice, ja pod time podrazumijevam samo lazna svjedocenja pa, u tom kontekstu, eto me na drugaciji nacin opet k tebi i ovome sto si rekla o karmi. :D Dakle, bla, truc, bla, sve ono prethodno sto sam napisala posluzilo je - nicemu jer sam na neki nacin upravo potvrdila tvoj stav.

Ogovaranje - lazno svjedocenje, namjerno laganje.

Ogovaranje nije izreci kako se osjecamo zbog necijih postupaka, ako nas netko pita sto nam je...

Primjer. Kad me netko povrijedi, netko do koga mi je stalo, u tom se trenutku zamrznem. Ne mogu reagirati. Moram se maknuti, smiriti, rasteretiti

Ako netko primijeti da sam lose raspolozena i zeli znati sto se desava, tko me je povrijedio, javi se potreba verbaliziranja onog sto me tisti. U nekom uobicajenom znacenju ogovaranja, ja o drugoj osobi "govorim iza ledja" jer nisam s njome razrijesila pricu, zar ne? I govorim o njoj u negativnom kontekstu tipa "bila je bezosjecajna, to i to je napravila, razocarala me je, izdala me je itd."

No ja samo spominjem kako se osjecam u datom trenutku zbog necijih postupaka ili mojeg shvacanja tih postupaka.

Sad se vratimo tim razlicitim stilovima komunikacije, zasto su takvi kakvi jesu. Ako vrlo grubo generaliziramo stvari, mozemo li reci da su muskarci vise nekakvi "problem-solveri", dakle usmjereni su na razrjesavanje sukoba, rjesenja problema odmah i sad? Zene su vise tjesiteljice, one nastupaju s pozicije moraine potpore. Dakle, sjest cu s tobom, biti ti suputnica na tom emotivnom putovanju, prozivljavati s tobom tvoje emocije. Muskarci bi vise bili, necu sjediti uz tebe i tjesiti te, nego mi reci gdje je ta osoba idem mu prosuti zube..


Što se tiče nedjelovanja prema tuđim životima iz pozicije straha, bilo bi super kad bismo vidjeli širi kontekst situacije u kojoj se osoba nalazi, tj. da imamo uvide pa bi onda točno osjetili je li "upletanje" ispravno/potrebno ili nije. Najbolje je kad osoba sama sebe pokrene i dođe potražiti pomoć, savjet, znači već je zainteresirana da riješi svoju situaciju u kojoj se nalazi i to je već pola puta. A drugi dio puta je naći (adekvatno) znanje i tehniku kako ga primijeniti na situaciju.

Što se tiče potrebe za govorenjem o povredi umjesto razrješavanja iste  - proaktivnost i asertivnost za raščišćavanje se uče, nije to nešto što su nas stari naši učili kad ni oni nisu znali ni primjenjivali. No, ipak postoje iznimke kad proaktivnost ni asertivnost ne pomaže jer su ljudi s kojima smo "u klinču" niske razine svjesnosti i zbog svoje boli povređuju druge jer imaju tu potrebu da to rade, to je podsvjesni program nije da bi oni to htjeli (i opet -imam empatije i za to). No, boraviti s takvima u raspravljanju i raščijavanju povrede je neproduktivno gubljenje vremena. 
I naposljetku, pčela ima svog posla i ne gubi vrijeme i ne objašnjava muhi da je med bolji od govna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 14/5/2021, 17:34

Gnječ wrote:
Venus wrote:
Gnječ wrote:

a dobro, ja ne komuniciram. nema komunikacije - nema problema.

:D


Šutnja je ponekad najbolja komunikacija & nosi puno poruka.

opet ti čačkaš mečku. ako treba ugasim i sliku. nema slike nema tona...


:D ma nie, smišan si! Kako ne komuniciraš pobogu, pa ne možeš samo doći doma i činit kuco cijelo vrijeme. Kakav je to život..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 15/5/2021, 09:15

Venus wrote:
violator wrote:
Venus wrote:
violator wrote:Ti si u veselom raspolozenju, ja sam downer i danas pa necu nista pisati.  

Mozda ujutro u 3.. :)

Budi(te) predobro!

Energična sam, nabrijana sam, moram se malo smiriti.
Čekam nestrpljivo informacije o ishodu jedne operacije, malo stojim na prednjim prstima od nestrpljenja, ko balerina.

Tvoje op.!? Je li sve uredno? Pretpostavljam da jest! ❤


Sin. Jučer se nije javio, tek jutros, pa sam bila malo van sebe. Tako to obično biva. 
Imam osjećaj u 5D da će biti sve u redu, a tražim potvrdu u 3D kroz poruku/poziv. 
Nasmijavao ekipu u sali prije operacije. Tipično, očekivano.


Drago mi je da je sve uredno proslo! :)

I ja sam nedavno nasmijavala salu... ali nakon budjenja. Zanimljivo je kako na neke djeluje anestezija. Placu, psuju... A neki ne mogu zaustaviti smijeh i raspricaju se o Vedama (podize slomljene prstice; zapravo ne podize).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 15/5/2021, 09:32

Venus wrote:

Što se tiče nedjelovanja prema tuđim životima iz pozicije straha, bilo bi super kad bismo vidjeli širi kontekst situacije u kojoj se osoba nalazi, tj. da imamo uvide pa bi onda točno osjetili je li "upletanje" ispravno/potrebno ili nije. Najbolje je kad osoba sama sebe pokrene i dođe potražiti pomoć, savjet, znači već je zainteresirana da riješi svoju situaciju u kojoj se nalazi i to je već pola puta. A drugi dio puta je naći (adekvatno) znanje i tehniku kako ga primijeniti na situaciju..

Da. Postoji i ona narodna: pomozi "sirotu" na svoju sramotu, sto ce reci, obicno ta pomoc neslavno zavrsi, ali buduci da je i vrijeme kljucno i najcesce nemoguce sagledati siru situaciju, a dosta ljudi ne zna potraziti pomoc (osjecaju sram i jos mnogo toga), nekako mi se cini razumno ponuditi pomoc, ako mozemo pomoci. Jer dok mi pronisljamo i domisljamo treba li pomoci nekome, je li ispravno i pogorsavamo li svoj "karmicki put", citav se svijet moze izmijeniti toj osobi.



Venus wrote:Što se tiče potrebe za govorenjem o povredi umjesto razrješavanja iste  - proaktivnost i asertivnost za raščišćavanje se uče, nije to nešto što su nas stari naši učili kad ni oni nisu znali ni primjenjivali. No, ipak postoje iznimke kad proaktivnost ni asertivnost ne pomaže jer su ljudi s kojima smo "u klinču" niske razine svjesnosti i zbog svoje boli povređuju druge jer imaju tu potrebu da to rade, to je podsvjesni program nije da bi oni to htjeli (i opet -imam empatije i za to). No, boraviti s takvima u raspravljanju i raščijavanju povrede je neproduktivno gubljenje vremena. 
I naposljetku, pčela ima svog posla i ne gubi vrijeme i ne objašnjava muhi da je med bolji od govna.

Ja sam vise mislila na tu jednu ljudsku potrebu povezivanja s okolinom. Onaj osjecaj da te netko razumije. Ponekad ljudi zele samo to, da je netko uz njih i da im veli: razumijem te, osjecam tvoju bol, radost itd. Iako sam istaknula primjer s patnjom, jer ljudi se najcesce povezuju preko negativnih iskustava, jednako vrijedi i za ona pozitivna. Lijepo je kad te netko razumije i zeli s tobom prozivljavati i tvoje lijepe trenutke bez ikakve zadrske, potpuno iskreno radovati se tvojim uspjesima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 15/5/2021, 13:11

violator wrote:


Drago mi je da je sve uredno proslo! :)

I ja sam nedavno nasmijavala salu... ali nakon budjenja. Zanimljivo je kako na neke djeluje anestezija. Placu, psuju... A neki ne mogu zaustaviti smijeh i raspricaju se o Vedama (podize slomljene prstice; zapravo ne podize).


Hvala ti...<3 <3 <3

Ma da neko iza buđenja priča o Vedama...to još nisam čula  :D
Samo mi još reci koji prstići i koja ruka..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 15/5/2021, 13:18

violator wrote:
Da. Postoji i ona narodna: pomozi "sirotu" na svoju sramotu, sto ce reci, obicno ta pomoc neslavno zavrsi, ali buduci da je i vrijeme kljucno i najcesce nemoguce sagledati siru situaciju, a dosta ljudi ne zna potraziti pomoc (osjecaju sram i jos mnogo toga), nekako mi se cini razumno ponuditi pomoc, ako mozemo pomoci. Jer dok mi pronisljamo i domisljamo treba li pomoci nekome, je li ispravno i pogorsavamo li svoj "karmicki put", citav se svijet moze izmijeniti toj osobi.

Slažem se sa svime, osim sa nuđenjem pomoći. Nutkanje znači da ja mislim da ja bolje znam od osobe koja je u nekoj muci. Baš sam kod sebe morala na ovome jako puno raditi da to shvatim. Ako ispričam svoju priču, tipa kako sam kroz nešto prošla i što radim sa sobom da mi bude bolje, to je neinvazivan pristup koji donosi otvoren odnos, dobru vibru i povjerenje u kojem osoba može (možda) mene vidjeti kao nekog ko joj može pomoći. Ili ne vidi što je isto okej. Kaže se da učitelj stiže kad je učenik spreman, pa prema tome, osoba bi trebala slijediti svoj prirodni impuls da se obrati baš toj osobi. Proces je sasvim prirodan i flow je lagan ko povjetarac.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 16/5/2021, 08:16

Di ste ljudi.. :)


Samo da mahnem u prolazu  :coffee

A onda krećem u lov na ručak, dolazi mi ekipica koja voli soul food.
Idem ispunjavat želje, jedna od želja je zlevanka koju nisam radila ziher 15 godina.


Čitamo se  :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra 16/5/2021, 11:08

Venus wrote:
Ra wrote:

Izgleda da ni ti mene nisi shvatila. :D


Uopće nisam to pomislila, a ni sama niti podupirem, niti ih osuđujem. 
Ne biraju ljudi koga će (za)voljeti, to ide po nekom drugom ključu. 
Da ide po razumnom odabiru ne bi bilo toliko nesretnih ljubavi. 
Samo primijetih, da je ona tih pola stoljeća bila kurbetina, a on faker. 

Mučno je to i bolno za sve sudionike, ali su neki ipak prošli malo gore. Ono što ljubavnica nažalost nije shvatila je da je njen ljubavnik voli previše da bi je ostavio, ali ipak premalo da bi izašao iz komfor zone koja mu je vjerojatno odgovarala. 

Ženski dio izvukao deblji kraj u tom njihovom. Zakonita je vjerojatno umirala od srama i patila što joj je suprug u tuđem krevetu dugi niz godina, a druga je trpjela uvrede na račun svog morala i sigurno sve te godine očekivala da njen dragi jednom zaboravi otići doma. 
A mogu misliti kako je bilo djeci kad su shvatili što se događa. Zato i rekoh da je to smiješan izgovor da se nekog ne povrijedi, jer su svi već bili debelo povrijeđeni i to kroz dugi niz godina. 

I da. Dobila sam drugi posao.  :h5
Počinjem u ponedjeljak.

Kru ti poljubim, da mi je neko prije 5 godina reko da ćeš ti, koja si za mene govorila da imam metlu u guzici...  :^0 da ćeš ti bit rigidnija od mene, pa ja ne bih vjerovala. Ne bih! :D

Lijepo si ti to poentirala, rekli bi ti u selu da je točno tako. A ja ne gledam to tako. Evo primjer. Da saznam da je moj stari volio u životu neku drugu ženu osim moje matere, mene bi samo zanimalo ko je ta žena, samo da je vidim ništa drugo. Priznajem da bi mu nekad prije zamjerala, po mom starom načinu razmišljanja. A sad bi mi jedino bilo žao da se nije usudio bit hrabar i živjeti sa ženom koja ga čini sretnim. Jer ostat u braku nesretan sa ženom koja te ne cijeni i ne razumije, ima li većeg pakla, za oboje. Život u paklu je strahota, svaki dan mučenje, ko ptica u kavezu. Eto, imam empatije.  geek
:^0
Ali tada si je fakat imala. Ne dršku metle, imala si balvan. Tek tu sam upoznala jednu drugu ti, koju (priznajem) teško povezujem s onom ti. 
Boldano: o tome ti govorimo i Vi i ja, ali ti uporno tarlahaš po svom.  :P

Nitko od nas nije pravio dramu što se on zaljubio. Zaljubio se, vjerojatno nije bio sretan u braku, sve su to stvari koje se dešavaju više i češće no što pretpostavljamo. 
Ok, nije ostavio djecu, i to je razumljivo, dok su djeca bila mala ostao je u braku. 

Ali, jbg, ne mogu ušutkati logiku...
Pretpostavimo da to bio nesretan brak, ali on je u tom nesretnom braku ostao četvrt stoljeća i nakon što su mu djeca odrasla. 
Zašto nije nakon što su mu klinci odrasli otišao konačno živjeti sa ženom koju je volio, zašto je ostao s onom koju ne voli i s kojom je (kao) bio nesretan? 
Je li doista njemu bio pakao ostati još četvrt stoljeća s tom ženom? 

Možda je volio obje i nikako se nije mogao odreći bilo koje od njih? 


Evo dobrog pitanja: Može li se voljeti dvije osobe istovremeno? 




Svi mi se možemo naći u sličnim situacijama i u svim ulogama.
Svima se prije ili kasnije dogode "zabranjene" emocije, ali nije nužno da se sve razviju u paralelne veze, a pogotovo ne u veze koje traju pola stoljeća. Postoji valjda i razum koji bi bilo zgodno uključiti ako nismo slobodni i ne dozvoliti da se od vatrice stvori požar. 
 
Ako je netko tko nije slobodan ipak naletio na minu, jednom se ipak mora odlučiti za jednu od dvije opcije. Uglavnom se zreliji ljudi odluče za osobu s kojom im je lakše živjeti (ne za onu koju više vole), a mlađi za onu s kojom imaju veću strast. 
I sve pet, neka svatko bude s onim tko će mu uljepšati život, ovako ili onako, ali zadržati obje osobe je bezmudo i jednostavno za moj pojam nema logično objašnjenja. 
Osim možda ako je odgovor na ono moje gornje pitanje potvrdan pa je u pitanju jednakokračni trokut, kad se ljubav dijeli na dvije točke u jednakom omjeru.
 
Oh, svi imamo empatiju, samo smo je malčice drugačije rasporedili. 
Ali ti to ne vidiš jer si ti denula roza očala i tražiš opravdanja za trokut star cijelih pola stoljeća kroz uopćenu definiciju ljubavi.  geek
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 20 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum