ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 10 May - 22:52

ebenica wrote:
Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:a ko je mogao znat da će božić slavit partizani (netko otić na nebo i sjebat priču).

A tko je mogao znati da će se znanost u međuvremenu razviti u tolikoj mjeri?
Nitko.  :)
No, nije poanta u tome nego da se zaključci znanosti moraju uvažavati kada je domena njenih istraživanja u pitanju, ili se mora pomiriti sa beznadnom zastarjelošću i neistinitošću vlastitih vjerovanja u znanstveno dokazane nebuloze (astrologija itd.).

astrologija je preteča modernih znanosti odnosno to je prva početna znanost još iz prapovijesti.

To je istina. Astronomija i astrologija su davno praktički bili sinonimi.
No, to je odavno prohujalo s vihorom i astrologija već nekoliko stojeća najmanje nema ama baš nikakve veze ne samo s astronomijom nego niti sa bilo kojom znanošću.
Danas astrologija predstavlja samo jedno primitivno i krajnje glupo praznovjerje u puno smislu te riječi, opovrgnuto od znanosti kao iole utemeljeno od prvog do zadnjeg slova.

pa cijela je biblija knjiga o astrologiji.
biblija se ne broji, to je sranje...samo nadstvarni spisi se broje.

: )))(

Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 10 May - 22:52

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:
Naime, ako nikako ne možeš dokazati da nešto postoji, onda je logično pokušati dokazati da to nešto ne postoji.
bigfoot. dokazuj.

Što?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 10 May - 22:53

Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:
ebenica wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:

Kvaliteta moje argumentacije se vidi
Antički Grci su vjerovali u panteon bogova koji je boravio na Olimpu.
Postoje li ti bogovi?
Da bi se to dokazalo, dovoljno je otići na Olimp i vidjet ima li ih tamo.  :)
Pretpostavimo da je netko otišao na Olimp i što je zaključio?
Tamo nema nikakvih bogova.  :)
Da bismo to provjerili u vezi Boga/bogova koji borave u nadstvarnosti, nemamo ama baš nikakav alat na raspolaganju

to je to, to je sve.
i imamo late, nazvali smo ih teleskopi, rakete, avioni...sve što može dodirnuti nebo(modernu nadstvarnost) i proći kroz isto.

evo ona sonda je izašla iz sunčevog sustava i poslala poruku:  no God out there. roger.

Moj zaključak, od riječi do riječi.  :)

sonda Voyager 1 nije poslala takvu poruku nego je ustvari poslala ovu:

"Regardless of what the Sun (Jesus) is doing, Voyager is sending back detail. The craft is saying, 'Here's the density I'm swimming through right now. And here it is now. And here it is now. And here it is now.'

Nebitno. Gornja rečenica da Boga nema u svemiru je upravo moj zaključak, od riječi do riječi.  :)

znači ništa. ili misliš da je  ništa  nešto  .

A što je zapravo ništa?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by kic Mon 10 May - 22:54

violator wrote:
kic wrote:
Ra wrote:Čitam vaše prepucavanje i mislim si, a srcati....   pale

Pronađoh sebe u svakom vašem postu, em vjerujem u Boga, em se bavim astrologijom, em znam nešto malo i o snovima, em se zanimam i za numerologiju.... 
Slijedom gore navedenog ja sam praznovjerna, glupa, primitivna, naivna... Ama nisam ni znala kakva sam dok se vi ne zavadiste.  :^0

humanity is wicked, some more, some less

and even from wicked people you can learn, and enjoy time with them-


A zato si se ti odmah pokupio kad te je Seki prozvao za glupost i pustio mene da branim i ono u sto osobno ne vjerujem, je l'da? Not cool.

iskreno nisam pola pročitao? gdje je to napisao-

išao sam u dvoranu i pao na glavu, pokušao handstand (ispričnica)
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 10 May - 22:55

Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:
Naime, ako nikako ne možeš dokazati da nešto postoji, onda je logično pokušati dokazati da to nešto ne postoji.
bigfoot. dokazuj.

Što?
logiku.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 10 May - 22:57

violator wrote:
Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:a ko je mogao znat da će božić slavit partizani (netko otić na nebo i sjebat priču).

A tko je mogao znati da će se znanost u međuvremenu razviti u tolikoj mjeri?
Nitko.  :)
No, nije poanta u tome nego da se zaključci znanosti moraju uvažavati kada je domena njenih istraživanja u pitanju, ili se mora pomiriti sa beznadnom zastarjelošću i neistinitošću vlastitih vjerovanja u znanstveno dokazane nebuloze (astrologija itd.).

astrologija je preteča modernih znanosti odnosno to je prva početna znanost još iz prapovijesti.

To je istina. Astronomija i astrologija su davno praktički bili sinonimi.
No, to je odavno prohujalo s vihorom i astrologija već nekoliko stojeća najmanje nema ama baš nikakve veze ne samo s astronomijom nego niti sa bilo kojom znanošću.
Danas astrologija predstavlja samo jedno primitivno i krajnje glupo praznovjerje u puno smislu te riječ, opovrgnuto od znanosti kao iole utemeljeno od prvog do zadnjeg slova.

Vjerovanje u boga u nekoj nadstvarnosti, dakle, boga koji je nedohvatan znanosti, ali jest vjernicima buduci da mu se ipak obracaju (iako ne postoje znanstveni dokazi da im se ikada objavio) - takvo vjerovanje nije praznovjerje!? Hajde? Sto tu znanost ima dokazivati? Znacenje rijeci "praznovjerje"? :) Njihovo mentalno stanje?

Vjernici se obraćaju Bogu, ali nema dokaza da im Bog odgovara na njihovo obraćanje na bilo koji način.
To je samo njihov unutarnji doživljaj podložan također njihovoj internoj intepretaciji.
No, kako je ovdje riječ o entitetu iz nadstvarnosti, znanost se ne može referirati je li riječ o istinitom doživljaju ili samo nekom obliku halucinacije.
Ali može kad je u pitanju astrologija odnosno horoskopija, ali dalje i sama znaš.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Ra Mon 10 May - 22:57

violator wrote:
kic wrote:
Ra wrote:Čitam vaše prepucavanje i mislim si, a srcati....   pale

Pronađoh sebe u svakom vašem postu, em vjerujem u Boga, em se bavim astrologijom, em znam nešto malo i o snovima, em se zanimam i za numerologiju.... 
Slijedom gore navedenog ja sam praznovjerna, glupa, primitivna, naivna... Ama nisam ni znala kakva sam dok se vi ne zavadiste.  :^0

humanity is wicked, some more, some less

and even from wicked people you can learn, and enjoy time with them-


A zato si se ti odmah pokupio kad te je Seki prozvao za glupost i pustio mene da branim i ono u sto osobno ne vjerujem, je l'da? Not cool.
Ja bih isto branila, ali ću morati zaratiti sa svima jer moram braniti oboje. Bilo bi to previše i za nekog pametnijeg, a ne mene vaku kaka sam.  :D
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 10 May - 22:58

Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:
ebenica wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:

Kvaliteta moje argumentacije se vidi
Antički Grci su vjerovali u panteon bogova koji je boravio na Olimpu.
Postoje li ti bogovi?
Da bi se to dokazalo, dovoljno je otići na Olimp i vidjet ima li ih tamo.  :)
Pretpostavimo da je netko otišao na Olimp i što je zaključio?
Tamo nema nikakvih bogova.  :)
Da bismo to provjerili u vezi Boga/bogova koji borave u nadstvarnosti, nemamo ama baš nikakav alat na raspolaganju

to je to, to je sve.
i imamo late, nazvali smo ih teleskopi, rakete, avioni...sve što može dodirnuti nebo(modernu nadstvarnost) i proći kroz isto.

evo ona sonda je izašla iz sunčevog sustava i poslala poruku:  no God out there. roger.

Moj zaključak, od riječi do riječi.  :)

sonda Voyager 1 nije poslala takvu poruku nego je ustvari poslala ovu:

"Regardless of what the Sun (Jesus) is doing, Voyager is sending back detail. The craft is saying, 'Here's the density I'm swimming through right now. And here it is now. And here it is now. And here it is now.'

Nebitno. Gornja rečenica da Boga nema u svemiru je upravo moj zaključak, od riječi do riječi.  :)

znači ništa. ili misliš da je  ništa  nešto  .

A što je zapravo ništa?


konzultiraj Heidergera ili Marijana Cipru.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 10 May - 22:59

kic wrote:
violator wrote:
kic wrote:
Ra wrote:Čitam vaše prepucavanje i mislim si, a srcati....   pale

Pronađoh sebe u svakom vašem postu, em vjerujem u Boga, em se bavim astrologijom, em znam nešto malo i o snovima, em se zanimam i za numerologiju.... 
Slijedom gore navedenog ja sam praznovjerna, glupa, primitivna, naivna... Ama nisam ni znala kakva sam dok se vi ne zavadiste.  :^0

humanity is wicked, some more, some less

and even from wicked people you can learn, and enjoy time with them-


A zato si se ti odmah pokupio kad te je Seki prozvao za glupost i pustio mene da branim i ono u sto osobno ne vjerujem, je l'da? Not cool.

iskreno nisam pola pročitao? gdje je to napisao-

išao sam u dvoranu i pao na glavu, pokušao handstand (ispričnica)

Nigdje. Ako je riječ o nekom osobnom prozivanju. Prozvao sam one koji usprkos znanstvenim dokazima o neutemeljenosti astrologije i sličnih praznovjernih gluposti i dalje iste uzimaju za ozbiljno.
Ali sam i jasno rekao da razumijem one koji sve to smatraju oblikom lake zabave.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 10 May - 23:00

Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:
ebenica wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote:

Kvaliteta moje argumentacije se vidi
Antički Grci su vjerovali u panteon bogova koji je boravio na Olimpu.
Postoje li ti bogovi?
Da bi se to dokazalo, dovoljno je otići na Olimp i vidjet ima li ih tamo.  :)
Pretpostavimo da je netko otišao na Olimp i što je zaključio?
Tamo nema nikakvih bogova.  :)
Da bismo to provjerili u vezi Boga/bogova koji borave u nadstvarnosti, nemamo ama baš nikakav alat na raspolaganju

to je to, to je sve.
i imamo late, nazvali smo ih teleskopi, rakete, avioni...sve što može dodirnuti nebo(modernu nadstvarnost) i proći kroz isto.

evo ona sonda je izašla iz sunčevog sustava i poslala poruku:  no God out there. roger.

Moj zaključak, od riječi do riječi.  :)

sonda Voyager 1 nije poslala takvu poruku nego je ustvari poslala ovu:

"Regardless of what the Sun (Jesus) is doing, Voyager is sending back detail. The craft is saying, 'Here's the density I'm swimming through right now. And here it is now. And here it is now. And here it is now.'

Nebitno. Gornja rečenica da Boga nema u svemiru je upravo moj zaključak, od riječi do riječi.  :)

znači ništa. ili misliš da je  ništa  nešto  .

A što je zapravo ništa?


konzultiraj Heidergera ili Marijana Cipru.

Izmotavaš se.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 10 May - 23:00

Speare Shaker wrote: 
No, Biblija je jako stara knjiga
kai kaže biblija o sveta tri kralja? kai kažeš ti? i kaj kaže službeni stav klera koji je ostatke spremio u sarkofag i službeno proglasio njihovim relikvijama.
koji je ono bio odgovor na to? aha da, nema vjerodostojnih svjedoka za tebe, za crkvu očito ima.


Last edited by ebenica on Mon 10 May - 23:03; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Ra Mon 10 May - 23:02

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote: 
No, Biblija je jako stara knjiga
kai kaže biblija o sveta tri kralja? kai kažeš ti? i kaj kaže službeni stav klera koji je ostatke spremio u sarkofag i službeno proglasio njihovim relikvijama.
Misliš što je nekad pisalo... dok je nisu prilagodili?
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 10 May - 23:05

ebenica wrote:
Speare Shaker wrote: 
No, Biblija je jako stara knjiga
kai kaže biblija o sveta tri kralja? kai kažeš ti? i kaj kaže službeni stav klera koji je ostatke spremio u sarkofag i službeno proglasio njihovim relikvijama.

Kad je riječ o ostacima, nemam pojma kome pripadaju, ali čisto sumnjam kako je riječ o navodnim astronomima odnosno astrolozima.
Što kaže službeni nauk - guglaj. Mrdni dupetom, nisam ti ja dužan naći sve odgovore.
Kada je riječ o mojem stavu, mislim da je cijeli događaj jednostavno izmišljen kako bi se pojačalo učenje o Isusu čiji je dolazak najavljen u Starom zavjetu.
Također mislim da je kršćanstvo previše opterećeno Starim zavjetom kojega ionako nisu pisali nego su preuzeli od Židova.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 10 May - 23:05

Ra wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote: 
No, Biblija je jako stara knjiga
kai kaže biblija o sveta tri kralja? kai kažeš ti? i kaj kaže službeni stav klera koji je ostatke spremio u sarkofag i službeno proglasio njihovim relikvijama.
Misliš što je nekad pisalo... dok je nisu prilagodili?

Kad su je to prilagodili?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 10 May - 23:06

Ra wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote: 
No, Biblija je jako stara knjiga
kai kaže biblija o sveta tri kralja? kai kažeš ti? i kaj kaže službeni stav klera koji je ostatke spremio u sarkofag i službeno proglasio njihovim relikvijama.
Misliš što je nekad pisalo... dok je nisu prilagodili?
nemam pojma, ja sam čitao samo dječju verziju, poluslikovnicu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 10 May - 23:06

ebenica wrote:
Ra wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote: 
No, Biblija je jako stara knjiga
kai kaže biblija o sveta tri kralja? kai kažeš ti? i kaj kaže službeni stav klera koji je ostatke spremio u sarkofag i službeno proglasio njihovim relikvijama.
Misliš što je nekad pisalo... dok je nisu prilagodili?
nemam pojma, ja sam čitao samo dječju verziju, poluslikovnicu.

Pa ti je takvo infantilno razumjevanje tekstova Biblije i ostalo?
Logično.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Ra Mon 10 May - 23:08

violator wrote:
Ra wrote:Čitam vaše prepucavanje i mislim si, a srcati....   pale

Pronađoh sebe u svakom vašem postu, em vjerujem u Boga, em se bavim astrologijom, em znam nešto malo i o snovima, em se zanimam i za numerologiju.... 
Slijedom gore navedenog ja sam praznovjerna, glupa, primitivna, naivna... Ama nisam ni znala kakva sam dok se vi ne zavadiste.  :^0

Nisi. Sekiju je pao secer.
Što god da je meni je popravilo raspoloženje. Porcija smijeha prije sna. :D
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 10 May - 23:09

Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote: 
No, Biblija je jako stara knjiga
kai kaže biblija o sveta tri kralja? kai kažeš ti? i kaj kaže službeni stav klera koji je ostatke spremio u sarkofag i službeno proglasio njihovim relikvijama.

Kad je riječ o ostacima, nemam pojma kome pripadaju, ali čisto sumnjam kako je riječ o navodnim astronomima odnosno astrolozima.
Što kaže službeni nauk - guglaj. Mrdni dupetom, nisam ti ja dužan naći sve odgovore.
Kada je riječ o mojem stavu, mislim da je cijeli događaj jednostavno izmišljen kako bi se pojačalo učenje o Isusu čiji je dolazak najavljen u Starom zavjetu.
Također mislim da je kršćanstvo previše opterećeno Starim zavjetom kojega ionako nisu pisali nego su preuzeli od Židova.
nemam kaj googlat, ako su ostaci u crkvi u sarkofagu službeno relikvije sveta 3 kralja onda ih nije nitko podvalio ili donijeli lopovi.
a to kaj ti misliš je tak nebitno. tvoj argument je bio da nema vjerodostojnih svjedoka dok si se u isto vrijeme pozivao na službeni stav crkve o isusovom uskrsnuću.
ono kaj ti je pasalo je bilo dobro službeno ono kaj ti nije pasalo si odbacio, kao i cijelu današnju večer.
smrade pećinski.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 10 May - 23:10

Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:
Ra wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote: 
No, Biblija je jako stara knjiga
kai kaže biblija o sveta tri kralja? kai kažeš ti? i kaj kaže službeni stav klera koji je ostatke spremio u sarkofag i službeno proglasio njihovim relikvijama.
Misliš što je nekad pisalo... dok je nisu prilagodili?
nemam pojma, ja sam čitao samo dječju verziju, poluslikovnicu.

Pa ti je takvo infantilno razumjevanje tekstova Biblije i ostalo?
Logično.
da, stvarno razumijevanje...ti si čitao nadstvarne tekstove pa je i razumijevanje takvo, nadstvarno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest Mon 10 May - 23:14

violator wrote:
Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
ebenica wrote:a ko je mogao znat da će božić slavit partizani (netko otić na nebo i sjebat priču).

A tko je mogao znati da će se znanost u međuvremenu razviti u tolikoj mjeri?
Nitko.  :)
No, nije poanta u tome nego da se zaključci znanosti moraju uvažavati kada je domena njenih istraživanja u pitanju, ili se mora pomiriti sa beznadnom zastarjelošću i neistinitošću vlastitih vjerovanja u znanstveno dokazane nebuloze (astrologija itd.).

astrologija je preteča modernih znanosti odnosno to je prva početna znanost još iz prapovijesti.

To je istina. Astronomija i astrologija su davno praktički bili sinonimi.
No, to je odavno prohujalo s vihorom i astrologija već nekoliko stojeća najmanje nema ama baš nikakve veze ne samo s astronomijom nego niti sa bilo kojom znanošću.
Danas astrologija predstavlja samo jedno primitivno i krajnje glupo praznovjerje u puno smislu te riječ, opovrgnuto od znanosti kao iole utemeljeno od prvog do zadnjeg slova.

Vjerovanje u boga u nekoj nadstvarnosti, dakle, boga koji je nedohvatan znanosti, ali jest vjernicima buduci da mu se ipak obracaju (iako ne postoje znanstveni dokazi da im se ikada objavio) - takvo vjerovanje nije praznovjerje!? Hajde? Sto tu znanost ima dokazivati? Znacenje rijeci "praznovjerje"? :) Njihovo mentalno stanje?

Speare Shaker wrote:Vjernici se obraćaju Bogu, ali nema dokaza da im Bog odgovara na njihovo obraćanje na bilo koji način.To je samo njihov unutarnji doživljaj podložan također njihovoj internoj intepretaciji.

Ako pretpostavimo da je bog kojem se oni obracaju uvijek u nadstvarnosti, onda su ga ishalucinirali. Ne postoje znanstveni dokazi da im se ikada objavio ili da im se obraca, dakle, onda po tvojim odredjenjima spadaju ili u maloumnike ili ludjake.

Speare Shaker wrote:No, kako je ovdje riječ o entitetu iz nadstvarnosti, znanost se ne može referirati je li riječ o istinitom doživljaju ili samo nekom obliku halucinacije.

Ako je rijec o istinitom dozivljaju, to znaci da vjernici imaju osnove za nj. Ako imaju osnove za nj, to znaci da je taj nadstvarnosni entitet usao u nasu stvarnost, ovozemaljski svijet, dozivjeli su ga, osjetili, obratili mu se. Dakle, ako su ga oni osjetili, istinski dozivljeli, tada je i znanosti dostupan takav entitet..  :)


Speare Shaker wrote:Ali može kad je u pitanju astrologija odnosno horoskopija, ali dalje i sama znaš.  :)

Po tvojoj logici, ne moze jer je rijec o unutrasnjim dozivljajima svih zaljubljenika u astrologiju. Bas poput vjernika i njihovog obracanja bogu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Ra Mon 10 May - 23:17

Speare Shaker wrote:
Ra wrote:
ebenica wrote:
Speare Shaker wrote: 
No, Biblija je jako stara knjiga
kai kaže biblija o sveta tri kralja? kai kažeš ti? i kaj kaže službeni stav klera koji je ostatke spremio u sarkofag i službeno proglasio njihovim relikvijama.
Misliš što je nekad pisalo... dok je nisu prilagodili?

Kad su je to prilagodili?
Ne bih znala kada. Možda bi ti mogao odgovoriti na to pitanje?
Koliko puta je napravljen prijevod Biblije? Tko je radio prijevode? Koliko toga se izgubilo, preokrenulo i prilagodilo usput u jednoj tako staroj knjizi?


Ja sam to onako ubacila, tek toliko da učestvujem u ovoj nadasve inteligentnoj i plodnoj raspravi. Denkverbot - Page 39 1523192931

Trebala sam zapravo nekog zašamarati riječima da je glup i primitivan da se, što bi rekla Mativka, uklopim.


Drugi put, sad moram u postelju.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Denkverbot - Page 39 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum