ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PCELE

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by mentalitet 3/11/2023, 04:27

Ringo10 wrote:
mentalitet wrote:Jucer sam vrcao med i mogu reci da ga imam i za prodaju tako da sam izgleda napokon ispekao pchelarski zanat.Na Floridi to mogu dva puta raditi pa moram razmishljati kako ga dobro prodati.
Pravis med... svaka cast ja volim med ali imam neki strah od pcela i osa
HAjde ... sta velis na ovu situaciju u PAlestini ...

Ne pravim ja med nego pcele:::)))Eto klikni na pochetak teme pa cesh vidjeti kada sam pocheo da se bavim pchelaerstvom.Moj otac je bio pchelar i zapamtio sam to kao mali.Pa sam chak i knjigu donio iz Njemachke Binkeraj ako se dobro sjecam na schwapskom se kaze za pchele Bienen. Baveci se tenisom upoznap sam jednoog sarajliju muslimana koji je imao dvije cure koje st trenirale tenis i bile su jako dobre.Cesto puta smo razgovarali u nashem restoranu koji je bio talijanski (prodali ga prije korone,kao da nam je bog shapnuo na uho) i donosio mi je med od svoga brata.Taj chovjek je umro od mozdanog udara a ja sam upoznao njegovog brata i kupio prve pchele od njega.Sada se druzimo i razmjenjujemo iskustva.On sve radi po nekoj shabloni a ja kakav sam inache radim po nekim svojim saznanjima koja nalazim dubokim promatranjem tih insekata koja se ne razlikuju od ostalih prirodnih zakona koji vaze i za ljude,mada bi ljudi mogli jako puno nauchiti od njih.Ja jesam mada sam svjestan da necu nikada znati sve o njima jer sam primijetio da je svako drushtvo razlichito kao shto je razlichit i svaki chovjek i yako im prilazim poshtujuci navike i nasledne osobine koje imaju a ja njima manipuliram da bi dobio vishe meda.Ovaj sarajlija se ponasha ono bash nalkanski,ako je neshto gzaba onda je dobro,pa zasniva svoje pchelarstvo na rojenim pchelama,na onima koje su vec napustile ogredjeno drustvo.Pricha mi kako mu se pchele stalno roje i kako ih on ponovo hvata i pravi od njega novo drushtvo (pchelca) i tako u krug gubeci vrijeme i energiju oko njih.One pchele koje sam ja u startu kupio od njega i meni su se rojile i pobjegle negdje.Ja sam zato oglucio da kupim stratnu osnovu og jednog amera cheshkog porijekla koji se bavi uzgojem matica .On je bash struchnjak i cijenjen je u nashem pchelarskom udruzenju pa svi skoro kupuju od njega matice koje su najvaznije za jedno drushtvo,jer ako matica ne valja onda je i drushtvo slabo i od njega nemash nishta.Da dalje ne duljim,meni je to jako zanimljivo i volim se druziti sa pchelama .U sestom mjesecu sam skoro zavrshio u bolnici jer sam ih naljutio jebeno pa su me izubadale po rukama poshto nisam nosio propisne rukavice nego neke platnenene kroz koje su me izbole ali sreca u nesreci je bila ta da su zaoke ostajale u toj tkanini i nisu duboko ulazili u kozu .Ipak su mi ruke otekle do lakata i nisam par dana mogao nishta raditi.Navouruchenije,ne se zajebavati sa pchelama,morash ih poshtovati maksimalno i njihove nagone.Eto malo o pchelama mada ima toga josh jer to nije zatvoreni ciklus poshto ima jako puno trikova kako vrcati med i kako izvuci sve iz jednog okvira .To je jedna dugachka pricha.
A shta mislim o ovom sranju shto su napravili chifuti?Skoro indentichno razmishljanje imam kao T.,plus toga neda mi se ovdje o iome jer se potroshim na twiteru onjashnjavajuci amerima kako ih koristi Duboka drzava koja je u vlasnishtvu cionista.Dobijam pun kurac lajkova a shto je jako interesantno prate me sve vishe neke zenske valjda nadajuci se zbog mojih politichkih strasti da sam takav i kad jebem:::)))Uglavnom,zabavno mi je ,samo shto moram poshtovati odredjeni broj rijechi koje mozesh napisati na nekom twittu shto mi i nije teshko jer komuniciram sa poznatim osobama iz svjetske politike od Skota Ritera do McGregora i josh nekih.Najvishe san doshao tamo zbog Trampa jer se on vratio na twitter a i sloboda govora je zagarantirana unatoch toga shto i dalje rabim u svojim upisima teshke rijechi.:::)

mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by mentalitet 15/11/2023, 04:23


Za one koji vole prirodu i znanost.


Na rubu znanosti: Čudo pčele

https://www.youtube.com/watch?v=zPh6K253rV8

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by mentalitet 15/11/2023, 04:35

MED SE NE JEDE I NIJE ČAROBNI NAPITAK, PČELAR RAZBIO MITOVE O PČELINJIM PROIZVODIMA

https://www.youtube.com/watch?v=bnKR1aGdwnw

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by mentalitet 7/12/2023, 22:54


Pčelinja perga je najvrijedniji pčelinji proizvod

https://www.youtube.com/watch?v=RnOZmzw0tdw

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by metilda 16/5/2024, 21:10

PCELE - Page 3 Fb_i2594

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4928
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by mentalitet 18/5/2024, 00:09

metilda wrote:PCELE - Page 3 Fb_i2594

Imam jedan nedostatak koji je i pozitivan i u jednu ruku negativan,zavisi iz kojeg se ugla gleda.Da sam bio programiran i svoju glad za znanjem koncentrirao na jednom mjestu mozda bi bio i neki poznati kurac,ali mi nije zao jer sam skakajuci sa odredjenih pblasti znanja koje nemaju veze jedna sa drugom imao mnogo interesantniji zivot.Takav sam bio i prema zenama,kad je dobro izje.em onda je ostavim i odem drugoj da je "usrecim".Malo karikiram ali metaforichki recheno ima neke istine u tome.
Sada sam u pchelarstvu skoro 3 godine i mislim da sam josh uvijek na pochetku.Puno toga sam nauchio ali mislim da je nedovoljno za jedan ozbiljan pristup tom podruchju ljudske djelatnosti.Naishao sam na ljude koji su u pchelarstvu 40 godina i koji tvrde da josh nishta ne znaju.Bash za ovakve ljude kao shto sam ja pchelarstvo je dushu dalo.Vjerovatno nikada necu sve znati o tome ali ce me zato drzati zainteresiranim da znam shto vishe.Mogu svima preporuchiti jer je to jedan koristan i lijep otklon od virtualnog svijeta.Dobro sam se sjetio ,idem lakirati podnjache (dio koshnice na kojoj lezi sanduk za pchele) koje moram promijeniti ovaj tjedan.Veoma vazan izum za zashtitu pchela od Varoe (jedna vrsta parazita koji se zakachi za pchelu i sisa joj masni dio tijela,izgleda kao ush).

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by metilda 18/5/2024, 20:27

Vidiš Zingaro, pčele su meni jedan od najvećih dokaza i Božjeg postojanja i prirodnog poretka svih stvari. Jednostavno je nemoguće da je jedno tako savršeno stvorenje kao što je pčela nastalo slučajem evolucije. Osim toga organizacija pčelinjeg života pokazuje važnost rađanja, obitelji i pripadnosti zajednici. Sve su to odlike Božjeg ustroja i ljudskog bića i društva. Pročitaj Psalam 8 na mom Asylumu.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4928
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by metilda 21/5/2024, 10:19

DID YOU KNOW?


🐝There are live enzymes in honey.


🐝When in contact with a metal spoon, these enzymes die.


🐝The best way to eat honey is with wooden or plastic spoon.


🐝Honey contains a substance that helps your brain work better.


🐝Honey is one of the rare foods on earth that alone can sustain human life.


🐝One teaspoon of honey is enough to sustain human life for 24 hours.


🐝Propolis that bees produce, is one of the most powerful natural antibiotics


🐝Honey has no expiration date.


🐝The bodies of the great emperors of the world were buried in golden coffins and then covered with honey to prevent putrefaction.


🐝The term "honeymoon" comes from the fact that newlyweds consumed honey for fertility after the wedding.


🐝A bee lives less than 40 days, visits at least 1000 flowers and produces less than a teaspoon of honey in its lifetime.


🐝One of the first coins had a bee symbol on it.


Deep gratitude to the humble BEE!🐝

PCELE - Page 3 Fb_i2606

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4928
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by mentalitet 28/5/2024, 06:39

Uf,pchelice su savrshen kolektivni organizam od kojih bi ljudska rasa mogla nauchiti jako puno.Kada bi se ponashali kao pchele,gdje bi nam bio kraj?Vjerojatno,zivot u skladu sa prirodom,koji ima vishe smisla od materijalnog zivota u kojemu sudimo ljude po tome koliko su ukrali ili oteli od drugih.Mada i medju pchelama postoji pljachkanje slabih drushtava.To pchelari nazivaju GRABEZ.Ovih dana bash imam puno posla oko njih pa cu kada budem raspolozen neshto vishe napisati o njima iz svoga iskustva.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by metilda 28/5/2024, 21:20

🐝 🤩Did you know, those little bees you see in the evening sitting on flowers are old bees.


Old & sick bees don't return to the hive at the end of their day.


They spend the night on flowers, and if they have the chance to see another sunrise, they resume their activity by bringing pollen or nectar to the colony.


They do this sensing that the end is near. 


No bee waits to die in the hive so as not to burden the others.


So, next time you see an old little bee sat upon a flower as the night closes in...


...thank the little bee for her life long service.

PCELE - Page 3 Fb_i2622

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4928
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by mentalitet 30/5/2024, 06:59

U pcelinjoj zajedni je sve odredjeno u tanchine.Sve je organizirano do zadnjeg detalja.Kada se rodi mlada pcela prvo mora da ocisti svoj krevetic za slijedecu genraciju.Kao segrt ,mora prvo da uci,cisti ,pravi vosak .Kada zavrsi tu skolu onda dobija nove zadatke.Da ne bi sve pcele litale i trazile medonosne scjetove postoje takozvani skauti.istrazivaci,njuskala ili mali pioniri u americkom zargonu.Izlazi vani i leti okolo istrazuje ,kada se vrati onda plesom odredjuje poziciju nektara u odnosu na sunce.Pcele se tako orijentiraju pa ces ih zato vidjeti u suncanim danima kudikamo vise u zraku ili na odredjenim biljkama zbog sunca.Pcele radilice zive maksimalno 45 dana zato sto se brzo istrose jer vrijedno rade.Imaju i svoje pogrebnike koje ciste kosnicu od uginulih pcela jer sve pcele ne ugibaju na cvijetu kako to sugerira gornji tekst koji je malo poetski srocen.Za svoga zivota jedna pcela donese u kosnicu jednu cajnu kasicicu meda.U jednom drustvu (jedan sanduk) ima oko 40.000 pcela.Matca ili kako je neki zovu kraljica dnevno moeda snese do 2.000 tisuce jaja i izgubi 2/3 svoje tezine u tom periodu..Do nedavno se mislilo da je matica ta koja odredjuje koliko ce poloziti jaja u celije ali najnovija istrazivanja pokazuju da postoji "kucni savjet" koji to odredjuje.Matica se pari u letu i nikako nije moguce da to odradi u kosnici.Odlazi nakon par dana sto se izlegla na svadbeni let,pusta feromon za sobom a onda za njom izlijecu trutovi koji je oplodjuju.Pari se uvijek sa vise trutova koji nakon toga umiru ali njihova sperma ostaje u matici koja kasnije sluzi za oplodnju jaja koje matica odlaze u celije.Zivi do 7 godina ali je najproduktivnija do 3.Kada pcele skuze da matica ne odlaze dovoljno jaja spreme joj oprostaj tako sto od njenog jajasca odgoje par novih matica koje kada se izlegu pocupaju se za kosu kao prave zenke i naj jaca ostaje u kosnici dok su druge ubijene zaokom.Matici zaoka sluzi samo za tu borbu Kada je  ulovis u ruke da bi je obiljezio (stavlja se tochka sa flomasterom na glavu) zbog lakseg kasnijeg nalazenja i kontrole drustv  nikad te nece bocnuti.Najveci problem za pcelara  je rojenje.Jer ako u kosnici ima  previse pcela onda one traze drugu kucu.Stara matica odlazi iz kuce i ostavlja svoju mladu kcerku.Polovina pcela uzimadosta meda koje nose sa sobom pa zato i ne mogu daleko da lete vec se ulove za mjesto gdje se nalazi matica.Vezu se nogicama jedna za drugu pa zato imas te grozdove koji vise.Pcele u rojenju ne mogu ubadati sa zaokom zbog toga sto su pune meda pa ne mogu skvrciti tijelo i onda zakonom opruge ubosti.Prosle godine sam dozivio bas maksimalno bockanje jer sam otvorio kosnicu bez dimljenja a one su osjetile da im hocu uzeti med (njihova hrana).Ibole su me kroz rukavice tako da sam imao par dana otecene ruke do lakata.Nisam mogao savijati prste koji su bili kao kobasice.Jos uvijek ucim dosta o pcelama.Ima jako puno informacija o njima ali ima jako puno nekorisnih gluposti kojie ljudi objavljuju na YT. ili drustvenim mrezama valjda da bi se pohvalili.Nema oravih informacija za pocetnike sto je veoma vazno jer ako izgubis jedno drustvo a vise nemas nego to onda je to skup sport.Inace ako imas vise drustava (2,3 ) na pocetku onda je lako napraviti vise njih.Dakle,kada se pocinje sa pcelarenjem onda moras imati najmanje 2 drustva.Ima toga dosta o pcelama.Ali moj savjet je ako netko zeli da se bavi pcelarstvom onda je najbolje da si nadje nekog mentora sa kojim ce raditi zajedno jedno godinu dana.Tamo gdje ti zivis (ako se ne varam okolina Capljine) je idealno mjesto za pcelarenje jer imate jako puno citrusa kao i mi ovdje na Floridi a to je jako kvalitetan med.Na Fl. imamo tri takozvane pase i nema zime pa je lakse odrzavati zajednice ali zato ima drugih problema.Ne znam za Hrvatsku ali je Dalmacija rodjena za pcelarstvo koje se isplati jer nije med jedini proizvod koji donosi dobit.Vidim da Srbija ima najvise pcelinjih zajednica u svijetu prema broju stanovnika.Tamo su dobri poticaji koje daje drzava a otkupne cijene meda su najvece na svijetu,U Srbiji sa 39 pcelinjih drustava mozes zivjeti jako pristojno.Eto,ovdje u SAD jako puno zena se time bavi,ne znam kako je na Balkanu.Pcelarstvo nije samo dobit  vec i ljubav prema tim malim insektima koji su nevjerovatno inteligentni i organizirani.Kod mene je kasno.1 sat poslije pola noci,tipkam u mraku pa ako sam gdje ispustio kakvo slovo ispricavan se.Nadam se da ces se snaci i razumjeti naoisano.Ako te sto interesira samo pitaj.Ajd BOK.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by metilda 31/5/2024, 09:07

Hvala ti na ovim iscrpnim informacijama. Ja sam iz Metkovića i najdraži mi je med od mandarine i kadulje koji redovno kupujem od istog pčelara. Moj svekar je naslijedio košnice od svog oca i bavio se pčelarstvom ali nakon njegove smrti sinovi su zapustili posao, ne znam što su uradili s pčelama. Ja posebno volim pčele, lastavice i ježeve. Pokojna baka je govorila da sve ostale životinje ugibaju a pčele i lastavice umiru. Ja sam to prenijela svojoj djeci kao i da se pčele i lastavice ne smiju ubijati. To je obiteljski zakon. Ne mislim se baviti pčelama, imam previše posla oko obitelji. Ali volim pročitati tekstove o njima, a ovi tvoji su posebno zanimljivi. 👍

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4928
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by mentalitet 14/6/2024, 00:30

Neki dan sam ulovio prvi roj pchela.Iako izbjegavam to raditi zbog raznih razloga.Naime,imam ovdje jednog Sarajliju koga sam upoznao preko njegovog brata chije su curice igrale tenis pa je dolazio u moj restoran koji sam vodio u tom klubu sa starijim sinom.Dakle,on je opsjednut tim hvatanjem rojeva jer ima dosta pchela i kod kuce.Ja sam svoje drzao isto tako kod kuce ali je jedna piknula susjedu pa sam ih premjestio na jednu livadu gdje nashe pchelarsko udruzenje ima skoro 500 koshnica pa je normalno da se skoro svaki dan pojavi neki roj.Od proshle godine jedna zajednica mi se kilavila,hoce l' nece,izgubio puno vremena i zivaca.Prije 1 tjedan dana primijetim da se nije ni nova kraljica primila i da je nema.Pustio sam da ta zajednica odumre.Digao ruke od nje.Prije dva dana dodjem na pchelinjak i primijetim jedan veliki roj pchela.Odem do onog kilavog drushtva i vidim da ima samo josh mozda 100 pchela.Uzmem taj sanduk i stavim ga pod drvo.otvorim gornji poklopac i stresem u njega taj roj.Postoji procedura kako se to radi ali je ja nisam poshtovao nego sam to napravio svojom logikom.Uglavnom za sada je uspjelo pa cu nakon par dana da odem i vidim da li matica odlaze jajashca.Ma meni pchele zamjenjuju komunikaciju sa ljudima.Ne druzim se skoro ni skim jer ljudi ochekuju da ih hvalish i tapshesh po ramenu,prichash bajke a ja sam suprotno od toka.Zato se dobro slazem sa ovim Sarajlijom muslimanom jer nas veze ista stvar.Pchelarstvo.Stariji je od mene i ochekivao sam da cu neshto nauchiti od njega ali sam se prevario.Ne znam,mozda ja preduboko ulazim u pchelarstvo a on je povrshan i unatoch tome ne ide mu loshe.Ja moram sve znati a on se ne opterecuje time no u zadnje vrijeme sam primijetio da me voli slushati kada prichamo o raznim problemima.Evo recimo,saznao sam u jednom predavanju zashto ponekada mozemo vidjeti puno pchela koje su izashle na prednju stranu sanduka.Ono ,prednja strana se crni od njih.Moj Jaran kaze,Sunce ti zarenio rojit ce se!Razmishljam ,nema logike da se roji jer je vec to uchinila u prvom mjesecu.Ishao sam istrazivati i saznao da se pchele tako hlade.Ko mi kada sjednemo negdje u hladovinu,jer cijeli dan lupa sunce u sanduk.Florida je sada pakao od vlage i vrucine.Saznao sam josh da je unos meda u ovo vrijeme dosta dobar (to zovemo pasha) pa se med isparava od vode iz celija (u medu ne smije biti vishe od 10% vode) prije nego pchele zatvore te celije,imnache bi mogao fermentirati u alkohol.Zato se med i ne vadi dok ga pchele ne zatvore te celije.Ko kad domacice rade zimnicu pa zatvore tegle tek nakon termichke obrade.Pchele ne vole vlagu,odrzavaju ventilaciju u leglu svojim krilcima koje rade kao ventilator.Isto tako kad je hladnije ventiliraju ne zatvorene celije sa medom dok voda ne ispari.Ma ludilo::))

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by metilda 16/6/2024, 10:49

Zanimljive su ti ove priče o pčelama a imaš talenat za pisanje. Malo ih dotjeraj, a i ne moraš, i skupi u zbirku i objavi. Naravno dodaj fotografije. 👍👍👍

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4928
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by mentalitet 20/6/2024, 01:13

metilda wrote:Zanimljive su ti ove priče o pčelama a imaš talenat za pisanje. Malo ih dotjeraj, a i ne moraš, i skupi u zbirku i objavi. Naravno dodaj fotografije. 👍👍👍
Ja ne volim nista sto nije spontano,tako ni pisanje o bilo cemu.Jako sam samokritichan i ako mi se neshto ne dopadne a drugima se dopada nema shanse da to radim.Otkrit cu ti jednu tajnu koju sam do sada chuvao od foruma.Dugo sam se bavio slikarstvom i zivio od toga.Ljudima se svidjalo ono shto radim ali u jednom trenutku meni se zgadilo  jer nisam mogao da predjem prag i da radim ono shto mislim da trebam vec sam to radio za lovu.Ostavio sam sve iako imam par stotina slika po cijelom svijetu.Tako sam kao jako mlad pisao poeziju pa sam sve to spakovao u jednu kutiju i zapechatio sa namjerom da to otvorim nakon 10 god. i ako mi se bude svidjalo nastavit cu.Otvorim to nakon 1o god. i sve zapalim.Jebi ga,previshe samokritichan.Nekim curama se dopadalo dok sam im chitao govoreci da je to od jednog nepoznatog autora.Kada se osvrnem na svoj forumski zivot i sjetim se koliko sam natipkao stranica,mogao sam napisati 10 romana i ne samo ja nego i ti.Sve manje mi se tipka jer za to moram imati inspiraciju koja me tjera da pisem.Svi imamo neku energiju koju kad tad potrosimo uglavnom na gluposti.U srednjoj skoli moj profesor Mato je nosio moje radove visim razredima i chitao kao primjer kako treba da izgledaju slobodni sastavi na hrvatskom jeziku.Ali,kako vec napisah,imam previsoku ljestvicu za sve u zivotu pa sam cesto puta naporan ljudima .Nije problem,znam se ja kad hocu podvuci pod kozu ali mi se neda.:dramaq

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by mentalitet 18/7/2024, 21:34

Sta ti je neiskustvo i ne znanje?Jucher bio kod pchela i napravim kontrolu.Na tom polju ima koko 450 kosnica chiji su vlasnici razlichiti ali kao udruzenje pchelara to smo iznajmili i svako placa godishnje 80 $.Elem vec je bio mrachak i ja otvorim prvi sanduk koji sam ulovio prije mjesec dana.Ne znajuci da ce tako brzo ojachati zeznem se i ne dimim vec bez dimilice pristupim poslu.Vidim ja odnio vrag shalu,zatvorim koshnicu i na takog jakog pchelca morash staviti takozvani :Super" a ispod njega mrezu da Kraljica ne moze uci u gornji dio vec mora ostati u leglu (tako se zove prvi sanduk).Donio taj super da stavim a zaboravio mrezu pa odluchim da se vratim kuci po tu mrezu .Vracajuci se nazad prinijetim jedan roj pchela na istom mjestu gdje sam ulovio ovaj shto trebam staviti "Super" na njega .Vratim se ali je vec bila noc i kazem sebi ne trebash ih dimiti jer po noci ne mogu da lete.Otvorim ja taj sanduk i da cu staviti taj Super kad su suknule odozdo ko uragan.Nisam se uspio ni snaci vec ij je po meni bilo tisuce.Naravno da sam imao zashtitno odijelo ali poshto nisu mogle da lete one su gmizale po meni pa se kroz nogavice zavukle u chlanake nogu i pochele da me ubadaju .Poskakivao sam ko zagorec kad pijan tanca.Hajde da su samo u noge bole nego su se zavukle i u ruke iako sam imao gumene rukavice.Da skratim,izubadalo me ko idiota,i neka je kad sam glup.No,uvijek kada se desi ovako neshto ja se sjetim jedne kineske loja kaze "Ako ne mozesh izbjeci silovanje ( ubodanje pchela )probaj uzivati u tome",pa sam ti ja pokushao naci korist od toga a to je da ima chak i terapija sa ubodima pchela.Kazem sebi ,shta te boli ona stvar,dobio si dzabe terapiju.::))Ali ulovio sam josh jedno drushtvo i to me nekako veseli pa zaboravljam na ove otekle noge.Sjedim doma,ne mogu hodati jer je sve nateklo i boli.Proce,a meni ce ostati novo drushtvo i jedno iskustvo vishe da nikada ne idem otvarati koshnicu po noci.Znash kako kazu "Budala se uchi na svojim a pametan na tudjim greshkama.::))Shta da drugo kazem nego da sam ispao tipichni idiot.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5152
2020-07-05


Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum