ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PCELE

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by mentalitet 3/11/2023, 04:27

Ringo10 wrote:
mentalitet wrote:Jucer sam vrcao med i mogu reci da ga imam i za prodaju tako da sam izgleda napokon ispekao pchelarski zanat.Na Floridi to mogu dva puta raditi pa moram razmishljati kako ga dobro prodati.
Pravis med... svaka cast ja volim med ali imam neki strah od pcela i osa
HAjde ... sta velis na ovu situaciju u PAlestini ...

Ne pravim ja med nego pcele:::)))Eto klikni na pochetak teme pa cesh vidjeti kada sam pocheo da se bavim pchelaerstvom.Moj otac je bio pchelar i zapamtio sam to kao mali.Pa sam chak i knjigu donio iz Njemachke Binkeraj ako se dobro sjecam na schwapskom se kaze za pchele Bienen. Baveci se tenisom upoznap sam jednoog sarajliju muslimana koji je imao dvije cure koje st trenirale tenis i bile su jako dobre.Cesto puta smo razgovarali u nashem restoranu koji je bio talijanski (prodali ga prije korone,kao da nam je bog shapnuo na uho) i donosio mi je med od svoga brata.Taj chovjek je umro od mozdanog udara a ja sam upoznao njegovog brata i kupio prve pchele od njega.Sada se druzimo i razmjenjujemo iskustva.On sve radi po nekoj shabloni a ja kakav sam inache radim po nekim svojim saznanjima koja nalazim dubokim promatranjem tih insekata koja se ne razlikuju od ostalih prirodnih zakona koji vaze i za ljude,mada bi ljudi mogli jako puno nauchiti od njih.Ja jesam mada sam svjestan da necu nikada znati sve o njima jer sam primijetio da je svako drushtvo razlichito kao shto je razlichit i svaki chovjek i yako im prilazim poshtujuci navike i nasledne osobine koje imaju a ja njima manipuliram da bi dobio vishe meda.Ovaj sarajlija se ponasha ono bash nalkanski,ako je neshto gzaba onda je dobro,pa zasniva svoje pchelarstvo na rojenim pchelama,na onima koje su vec napustile ogredjeno drustvo.Pricha mi kako mu se pchele stalno roje i kako ih on ponovo hvata i pravi od njega novo drushtvo (pchelca) i tako u krug gubeci vrijeme i energiju oko njih.One pchele koje sam ja u startu kupio od njega i meni su se rojile i pobjegle negdje.Ja sam zato oglucio da kupim stratnu osnovu og jednog amera cheshkog porijekla koji se bavi uzgojem matica .On je bash struchnjak i cijenjen je u nashem pchelarskom udruzenju pa svi skoro kupuju od njega matice koje su najvaznije za jedno drushtvo,jer ako matica ne valja onda je i drushtvo slabo i od njega nemash nishta.Da dalje ne duljim,meni je to jako zanimljivo i volim se druziti sa pchelama .U sestom mjesecu sam skoro zavrshio u bolnici jer sam ih naljutio jebeno pa su me izubadale po rukama poshto nisam nosio propisne rukavice nego neke platnenene kroz koje su me izbole ali sreca u nesreci je bila ta da su zaoke ostajale u toj tkanini i nisu duboko ulazili u kozu .Ipak su mi ruke otekle do lakata i nisam par dana mogao nishta raditi.Navouruchenije,ne se zajebavati sa pchelama,morash ih poshtovati maksimalno i njihove nagone.Eto malo o pchelama mada ima toga josh jer to nije zatvoreni ciklus poshto ima jako puno trikova kako vrcati med i kako izvuci sve iz jednog okvira .To je jedna dugachka pricha.
A shta mislim o ovom sranju shto su napravili chifuti?Skoro indentichno razmishljanje imam kao T.,plus toga neda mi se ovdje o iome jer se potroshim na twiteru onjashnjavajuci amerima kako ih koristi Duboka drzava koja je u vlasnishtvu cionista.Dobijam pun kurac lajkova a shto je jako interesantno prate me sve vishe neke zenske valjda nadajuci se zbog mojih politichkih strasti da sam takav i kad jebem:::)))Uglavnom,zabavno mi je ,samo shto moram poshtovati odredjeni broj rijechi koje mozesh napisati na nekom twittu shto mi i nije teshko jer komuniciram sa poznatim osobama iz svjetske politike od Skota Ritera do McGregora i josh nekih.Najvishe san doshao tamo zbog Trampa jer se on vratio na twitter a i sloboda govora je zagarantirana unatoch toga shto i dalje rabim u svojim upisima teshke rijechi.:::)

mentalitet

Posts : 5018
2020-07-05


Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by mentalitet 15/11/2023, 04:23


Za one koji vole prirodu i znanost.


Na rubu znanosti: Čudo pčele

https://www.youtube.com/watch?v=zPh6K253rV8

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5018
2020-07-05


Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by mentalitet 15/11/2023, 04:35

MED SE NE JEDE I NIJE ČAROBNI NAPITAK, PČELAR RAZBIO MITOVE O PČELINJIM PROIZVODIMA

https://www.youtube.com/watch?v=bnKR1aGdwnw

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5018
2020-07-05


Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by mentalitet 7/12/2023, 22:54


Pčelinja perga je najvrijedniji pčelinji proizvod

https://www.youtube.com/watch?v=RnOZmzw0tdw

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5018
2020-07-05


Back to top Go down

PCELE - Page 3 Empty Re: PCELE

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum