ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PCELE

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

PCELE - Page 2 Empty Re: PCELE

Post by mentalitet 17/11/2021, 04:45

Jebote ja i pchele imamo isto razmishljanje o zarazama..Jednostavno se maknesh od ljudii boli te kurac za to ocesh imati iili necesh imati neku zarazu..
Nauchno je dokazano da pchele kada osjete opasnost od neke bolesti jednostavno se presele u drugi kraj koshnice i ne druze se sa zarazenim pchelama nego ih ignorirajui izoliraju se od njih,Pas mater i ljudskom rodu koji nikad nece nishta nauchiti od prirode

mentalitet

2020-07-05

Back to top Go down

Post by mortal 21/1/2022, 02:36

mentalitet wrote:Nabavio sam dva pcelinja drustva i sada skakucem oko njih kao machak oko vruceg mlijeka..
Oduvijek su me fascinirale svojom radinoshcu,organizacijom unutar zajednice..i postavkom hijerarhije ..Pchele su predivna stvorenja od kojih ljudi mogu jako puno nauchiti..
ja došla u ljeto u vinograd, a tamo hrpa pčela.. pitam susjedu tko to tu na brdu sad odjednom ima pčele i smije li to .. kako ću ja sad raditi kad ih je toliko
ona ne zna
pratim ih kako lete i vidim kako iz daljine u nizu jedna za drugom se spuštaju i lete prema vinogradu
ja uredno psujem nekome
kasnije vidim kako su iskopale rupu u zemlji, iz nje izlaze i ulaze, a onda se sjetim da je ta rupa i prošle godine bila na istom mjestu i da ih je bilo
kad je sam brala grožđe jedva pobrala od njih, cijeli vinograd zuji od njih, namnožile se ili doselile
dva puta me ugrizle
a morala brati zadnje redove kao usporeni snimak
ostavila im pola zadnjeg reda za papanje
pomišljala sam napraviti košnice i namamiti ih unutra, ali iskreno se nisam namjeravala baviti tim poslom
 kažu da je isplativ
počela sam te pčele nazivati svojim pčelama  sunny

Last edited by mortal on 21/1/2022, 02:39; edited 1 time in total

Female
2014-04-16

Back to top Go down

Post by mortal 21/1/2022, 02:38

metilda wrote:SLOBODNO DIJELITE, MOŽDA SE MNOGI I OSVIJESTE TKO OVO VIDI...

Čuvajmo ljudi dragi naše pčele, ako one izumru izumrijet ćemo i mi okanite se pesticida.

Da su na slikama mrtvi psi ili mačke, bilo bi mnogo "ljutih" reakcija...

Da je dekolte ili dupe, bio bi ispunjen palčevima ili srcima.

Nažalost, ovi su ubijeni od strane pesticida, upotrebe pesticida.

Stavimo na stranu njihov med...

Ako nestanu sa lica zemlje, čovječanstvo (kao što znamo) će imati samo četiri godine života! . . . . . . . . . . . .

Ovako komentira Bugarski kolega pčelar ispod slike svog uništenog pčelinjaka !

PCELE - Page 2 Fb_im327

čula sam da postoji slučaj. ne znam razlog kad se pčele pobiju same između sebe, zarate, valjda ako nema dovoljno mjesta
mada može biti bolest u pitanju ili netko u blizini koristi insekticide...

Female
2014-04-16

Back to top Go down

Post by mortal 21/1/2022, 03:11

Pčelma moraš ostaviti meda da se hrane preko zime ili ih hraniti sa šećerom

Female
2014-04-16

Back to top Go down

Post by mentalitet 26/1/2022, 08:27

mortal wrote:Pčelma moraš ostaviti meda da se hrane preko zime ili ih hraniti sa šećerom

Ma jock, uzmesh im sve, ako u roku mjesec dana ne uspiiju stvoriti ziimske zaliihe tko im jebe mater nek pokrepaju.Pa ja!

2020-07-05

Back to top Go down

Post by mentalitet 17/3/2022, 05:14

Ne dajte da vas prevare - ovaj brzi trik će vam odmah otkriti lažni med

Treba paziti na njegovo porijeklo, nabavljati ga od provjerenih proizvođača i konzumirati s mjerom

Kod kupnje provjerite porijeklo meda i, po mogućnosti, dajte prednost domaćim proizvodima. Osim toga, poželjno je da je na ambalaži naveden datum proizvodnje jer svježiji med ima manje promijenjena hranjiva svojstva nego onaj starijeg datuma proizvodnje.

Testirajte ga sami!

Postoji mnogo metoda dokazivanja je li med pravi ili lažni, koje možete napraviti kod kuće.

1. Najlakše je okrenuti staklenku s medom. Zračni balon se mora lagano pomicati prema vrhu, kao kugla. Ako se zračni balon tako ne pomiče, niste kupili pravi med.

2. Drugi način kako prepoznati med je curenjem sa žlice. Pravi med mora curiti sa žlice, ne kapati.

3. Kada radite treći test, budite oprezni jer uključuje vatru. Šibicu treba uroniti u med i zapaliti nakon toga. Pravi med gori pa bi se tako šibica zapaljena u medu trebala zapaliti.

4. Za četvrti test trebat će vam papirnati ubrus. Kapnite med na papirnati ubrus i ostavite neko vrijeme. Pravi med ne bi smio probiti papir, odnosno papirnati ubrus ne smije promočiti.

Dobar trik je i pomiješati med u čašu vode. Prirodni med u čaši vode treba se zgrudati i pasti na dno čaše. Dok se ostale mješavine otope u vodi.

2020-07-05

Back to top Go down

Post by mortal 16/4/2022, 01:16

osim što su se kod mene pčele ukopale u zemlju vidjela ove zime kad je drveće ogolilo da u susjedstvvu s druge strane brda netko ima košnice
baš super lokacija kraj vinograda, boli ih kiki

Female
2014-04-16

Back to top Go down

Post by mentalitet 13/5/2022, 06:59

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz,pazi da te ne ubode trut pa nateknesh.

2020-07-05

mortal likes this post

Back to top Go down

Post by mentalitet 27/5/2022, 07:14

Opet sam ostao bez jednog pchelinjaka ali sva sreca da sam ulovio jedan roj i sada ga uzgajam da naraste

2020-07-05

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics