ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PCELE

Go down

PCELE Empty PCELE

Post by mentalitet 10/3/2021, 06:28

Nabavio sam dva pcelinja drustva i sada skakucem oko njih kao machak oko vruceg mlijeka..
Oduvijek su me fascinirale svojom radinoshcu,organizacijom unutar zajednice..i postavkom hijerarhije ..Pchele su predivna stvorenja od kojih ljudi mogu jako puno nauchiti..

2020-07-05

Back to top Go down

PCELE Empty Re: PCELE

Post by mentalitet 15/3/2021, 04:41

Jebo te skoro 200 pregleda a ni jedan upis ili neki jebeni smisleni odgovor..Shto bi rekla ona violatorka,,,pichka mu materina zamisli koliko ga forumasha prati kao da je Jelena Karleusha u najmanju ruku,,a fakat nisam ni sam znao da sam toliko interesantan ,,,,shto mi uopce ne laska nego me zabrinjava...jer su valjda ochekivali da cu prichati o grupnom sexu izmedju trutova i radilica...
Moja prvobitna intencija je bila da ljudi shvate da bez pchela nema oprashivanja kao shto bez kurca nema oplodnje..Metaforichki recheno...svijet je otishao u sto pizdi materinih jer smo postali neprirodni i sve vishe se okrecemo neko artifishijalnoj inteligenciji,,,gubimo sebe,,,gubimo ono shto smo bili stotine tisuca godina..gubimo prostor ,,Sjecam se davno nekog ruskog filma u kojemu djed objashnjava svome unuku zashto krava nema mlijeka,,Stvar je u tome shto smo negdje sjebali kariku u lancu i zato nam se sve chini da ide i da je vec otishlo u sto pizi materinih..
Odavno su mi pchele simpatichnije i vrednije od ljudskog roda jer imaju a i dalje bashtine svoje tisuculetnje znanje i pomazu nashoj okolini da izgleda ljepshe i prirodnije ali isto tako da nam ponude neshto shto je prirodno shto nema kemikalija i raznih otrova u sebi iako se i toga nadje u pchelinjim proizvodima..
Meni su pchele neshto posebnoo,,divim im se i kradem od njih znanje..Svako jutro skuvam si kavu,,,uzmem klupicu i izadjem pred koshnicu te ih promatram i analiziram,,Mnogo toga se moze nauchiti promatrajuci njihov let ulaska i izlaska iz koshnice...kao uostalom i sve drugo shyo se moze uz malo paznje analizirati i izvuci korisne zakljuchke iz toga..
Vazno je samo da imamo voljuu ,,,ljubav i strast prema onome shto chinimo...bez toga nema nishta ...kao shto nema dobrog sexa bez strasti i ljubavi...tak da ...evo mala predigra i znanje koje vam je potrebno da bi se bavili pchelarstvom...korisno je vjerujte mi na rijech...ako krenete bit cete mi do kraja zivota zahvalni shto sam vas gurnuo u neke druge vode i izbavio sa foruma na kojemu prodajete muda pod bubrege,,,

https://pcelarstvo.me/wpx/wp-content/uploads/2018/02/Higijenski-paket-Dobra-veterinarska-praksa-u-p%C4%8Delarstvu-NACRT-ZA-JAVNU-RASPRAVU-v1.pdf?x46702

2020-07-05

Back to top Go down

Post by Hartmann 17/3/2021, 21:00

Vrlo zanimljivo podrucje,ali i usko-strucno.Vjerovatno zato,malo ljudi ima sto reci.Potrebno je znanje.U svakom slucaju,dok ima pcela,makar i onih genetski modificiranih,da mogu prezivjeti sve teze uvjete zivota,svima ce nam biti dobro

2021-01-04

Back to top Go down

Post by mentalitet 18/3/2021, 04:23

@Hartmann wrote:Vrlo zanimljivo podrucje,ali i usko-strucno.Vjerovatno zato,malo ljudi ima sto reci.Potrebno je znanje.U svakom slucaju,dok ima pcela,makar i onih genetski modificiranih,da mogu prezivjeti sve teze uvjete zivota,svima ce nam biti dobro

Pa jeste..fakat zahtijeva puno znanja..Ne znam po kurca ,,,neshto teoretski..Ali upravo zbog toga sam i krenuo u to jer nema smisla da mi bude dosadno u zivotu::))A spreman sam da uchim...to je najvaznije i ne radim to zbog novca nego iz poshtovanja prema tim insektima koje vishe cijenim nego neke ljude..Kod njih postoje pravila vec milionima godina koja su im omogucila prezivljavaanje .Mada i pchele znaju biti slichne ljudima pa kada osjete da je neka koshnica slabija ili ju je napala neka bolest ,,stari ulete unutra i sve opljachkaju..ko hrvati ..napadaju samo kad osjete da je netko slab::))
Danas sam prvi puta otvorio i pregledao jedan NUK (nukleus.sanduk,koshnicu) i moram priznati da mi je ovo iskustvo prilichno josh vishe zagolicalo mashtu..pa sam dobio pozitivni poticaj za josh vishe uchenja..Pa bolje i to nego se prepirati na forumuu oko banalnih pizdarija i svadjati se sa zenama koje nisu vidile pravog kurca vec godinama::))

Radim neki mozaik u kamenu iza kuce a to je blizu koshnica jedno deset metara pa mi se zalijecu malo u kosu,,,jebaji ga morash poshtivati pravila i upoozrenje pa se pokupiti u kucu,,A onda sam obukao odijelo,,,stavio rukavice uzeo puhaljku i otishao da vidim koliko su hrabre,,Ma isto kao i na forumu,,par njih se zaletava da me bocne a znaju da ce umrijeti ako svoju zaoku ostave na mome tijelu...zato ne ujedaju do kraja samo kao fol me plashe::))

Iakreno ove zivchane babe na forumu mi idu na kurac samo shto ih ne bi jebo nego bi ih tuko kurcem po dupetu nek pate hahhahahahahahahahha (zamishljam scenu kako pate ..Znam da ovdje ne zalaze pa mogu tipkati shto hocu,,ako me koja i prati nece odgovoriti jer zamisli blama da se interesira za pchele a naleti na kurac::))

2020-07-05

Back to top Go down

Post by mentalitet 6/4/2021, 05:21

Imam jedan brachni par ovdje rodom su iz Zadra..mladi su..odushevljeni su mojim razmishljanjem o prirodi...zivotu..druzimo se i razmjenjujemo iskustva..zenska je postala pchelar...sreli smo se na jednom seminaru o pchelarenju koji odrzava besplatno jedan univerzitet .Upoznao sam i druge likove i svi mi nekako izgledaju blisko ...kao da ih poznajem od prije.To je je josh jedan dokaz moje teorije da se treba druziti sa ljudima koji imaju slichna razmishljanja i koji dijele iste stavove iz odredjenih podruchja ljudskih aktivnosti.Ako se bavish slikarstvom najbolje razumijevanje cesh naci sa ljudima koji se bave istom aktivnoshcu...Ako se bavish poljoprivredom ,,,najbolje cete razumjeti chovjek koji se bavi istom...Ako te privlachi zensko cheljade onda cesh najbolje razumijevanje naci sa onom zenskom koju privlachi mushkarac sa emotivnim nabojem..Koji je pazljiv i razuman prema zenskicama ..narafski samo prema onima koje to zasluzuju i koje nisu starlete i kujetine zeljne slave i jednog vishe kurca u svojoj poganoj rupetini::))))
Nitko ne moze osim mene povezati pchelarstvo i kuje koje se motaju i nabacuju nekome sa svojim bolesnim ambicijama..Zbog njih mnoge prave zenskice trpe i ponekada budu izigrane jer mushki sve vishe razmishljaju po onoj....Sve su zene kurve oprosti majko i ti si zena...Bash odvratna misao ali u ovo vrijeme sve vishe zena je takvima..
A pchele u koshnici su chesto puta vrednije kao zenska bica od mnogih ljudskih bica zenskoga roda..
One se znaju zrtvovati za zajednicu i poloziti svoj krtatki zivot bez pitanja ..Dodushe znaju i sjebati drugo pchelinje drushtvo zbog beneficije svoga kojem pripadaju..Izbacuju trutove iz koshnice i to bez pitanja...Pa tko je vidio drzati neradnike u kuci...Eto...toliko za sada...nisam nash neshto inspirativan a ne mogu protiv sebe ...tipkati nazor...Bude valjda bilo boljih vremena i vishe saznanja o pchelama posebno u usporedbi sa zenama::)))

2020-07-05

Back to top Go down

Post by mentalitet 13/4/2021, 07:34

Neki dan pomislim pa idi do svojih zivchanih frendova malo blize vidish da ti nece nishta i inache kad imash njavece povjerenje u nekoga taj te bocne iz chista mira...tako i ova jedna kurvetina zaletila mi se u oko...i roknula me ispod obrve blicu ochnog kapka..Bolilo je jebaji ga ..ustvari bolio je vishe led nego zaoka..Ona je kuchka zginula a mene je otok ostavio nakon dva dana..
Jebene su pcele posebno one afrikanke ...e te su zajbane npadaju u roju..neku zenu u pola minute ubolo 3000 tisuce pchela..i to sve po licu i glavi.,,Chitam jedva prezivjela..Ovdje ih spaljuju ..te afrikanke..mada nisu loshi radnici..
Vec sam dosta nauchio o njima i veoma su impresivni insekti..Nakon buba mara to su mi najdrazi insekti...a komarce mrzim i one zohare,,,to ubijam refleksno..

2020-07-05

Back to top Go down

Post by metilda 29/4/2021, 06:41

SLOBODNO DIJELITE, MOŽDA SE MNOGI I OSVIJESTE TKO OVO VIDI...

Čuvajmo ljudi dragi naše pčele, ako one izumru izumrijet ćemo i mi okanite se pesticida.

Da su na slikama mrtvi psi ili mačke, bilo bi mnogo "ljutih" reakcija...

Da je dekolte ili dupe, bio bi ispunjen palčevima ili srcima.

Nažalost, ovi su ubijeni od strane pesticida, upotrebe pesticida.

Stavimo na stranu njihov med...

Ako nestanu sa lica zemlje, čovječanstvo (kao što znamo) će imati samo četiri godine života! . . . . . . . . . . . .

Ovako komentira Bugarski kolega pčelar ispod slike svog uništenog pčelinjaka !

PCELE Fb_im327
metilda
metilda

2021-02-20

Back to top Go down

Post by mentalitet 17/5/2021, 21:39

Da da..to je riskantan posao zato treba pcelinjak drzati van gusto naseljenih mjesta jer je onda manja mogucnost da se ovako nesto desi .Ja sam se zajebao jer sam posadio Pyrethrum cinerariaefolium.Ove americke pcele nemaju iskustva sa time pa su najebale a i moja lisnica je tanja za par stotina dolara..A jebiga..sve se placa a znanje posebno.Nemresh se jebat a da ti ne udje...ha ja.

Oni koji nemaju love ali imaju nesto u glavi mogu si sami napraviti sanduke za pcele.A oni koji imaju propuh (vecina je takvih na forumu) i draze im je sjediti po kaficima ocekujuci da im netko plati pivo ili kavu njima poruchujem neka si onda sami pushe jer ce tako ako nishta dobro izvjezbati kichmu da se mogu bolje saviti shto je svojstveno ecini hrvata.Oni koji nisu lijeni moje duboko poshtovanje.Tak da ..pokrenite se trutovi::))

https://hor.farmafans.ru/p%C4%8Dele/34200-dadan-ko%C5%A1nica-sa-12-okvira-dimenzije-i-crte%C5%BEi.html

2020-07-05

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top