ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by RayMabus Sat 6 Mar - 12:01

U Kaštelima su svi prije pravili vino. Iman ja u konobi prešu starinsku kao ukras. Al ne možeš ti to radit ako radiš neki posla pa onda druge obaveze itd pa se to ne isplati. Sad sade jednu sortu koja je ovdje domaća i onda pod tim imenom izvoze tako da znaš šta kupuješ i iz kojeg podneblja.


https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Crljenak_ka%C5%A1telanski

RayMabus

Posts : 176889
2014-04-11


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by RayMabus Sat 6 Mar - 12:12

Nema smsila pričat o vinima pa neke usporedbe tu radit jer to ti je isto ko da sad ideš uspoređivat grčka i srpska vina. Mislin štaš ti to uspoređivat. Nema logike.

Dva različita podneblja. Zna se di se vino pravi. A to gori su diskont vina
RayMabus
RayMabus

Posts : 176889
2014-04-11


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by Ringo10 Sat 6 Mar - 14:00

Suljo ne voli Malvaziju i sta sad

Ne znam cemu tolika frka oko toga. Ukusi su razni
Ringo10
Ringo10

Posts : 21598
2015-09-24


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by kaya Sat 6 Mar - 14:20

Čudno, ovo je poznato vino, a za neko srpsko vino bogme nisam čula u životu. Izgleda da baš nisu na cijeni. Rakija je već druga priča..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by Ringo10 Sat 6 Mar - 14:32

Nisu losa Srpska vina.

Ali hrvatska su bez konkurencije.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21598
2015-09-24


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by Guest Sat 6 Mar - 15:26

Te priće o kvaliteti vina su iste kao i priće o nogometnom izborniku. Svi znaju izabrati najbolje vino i najbolju nogometnu reprezentaciju. Imamo 4 miliona izbornika za vino i za nogomet.
A navodno postoje stručnjaci koji se time bave.
Tako je prije par godina u jednom hotelu bio tečaj za kušače vina. Trajao je par dana.
Po pravilu vino bi se trebalo staviti u usta promučakti i ispljunuti...A 90% polaznika je bilo na kraju bilo pijano. Eto ti struke i stručnog mišljenja.
Vino je dobro ako ti se sviđa, a ako ne onda je loše. Vrlo jednostavna metoda za prosudbu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by Guest Sat 6 Mar - 15:36

kaya wrote:Čudno, ovo je poznato vino, a za neko srpsko vino bogme nisam čula u životu. Izgleda da baš nisu na cijeni. Rakija je već druga priča..

evo:

platinum

https://awards.decanter.com/DWWA/2020/search/wines?award=Platinum&competitionType=DWWA&country=Croatia

gold

https://awards.decanter.com/DWWA/2020/search/wines?award=Gold&competitionType=DWWA&country=Croatia

silver

https://awards.decanter.com/DWWA/2020/search/wines?award=Silver&competitionType=DWWA&country=Croatia


https://awards.decanter.com/DWWA/any/search/wines?competitionType=DWWA

https://www.decanter.com/decanter-awards/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by Hartmann Sat 6 Mar - 16:15

cassanowa wrote:Te priće o kvaliteti vina su iste kao i priće o nogometnom izborniku. Svi znaju izabrati najbolje vino i najbolju nogometnu reprezentaciju. Imamo 4 miliona izbornika za vino i za nogomet.
A navodno postoje stručnjaci koji se time bave.
Tako je prije par godina u jednom hotelu bio tečaj za kušače vina. Trajao je par dana.
Po pravilu vino bi se trebalo staviti u usta promučakti i ispljunuti...A 90% polaznika je bilo na kraju bilo pijano. Eto ti struke i stručnog mišljenja.
Vino je dobro ako ti se sviđa, a ako ne onda je loše. Vrlo jednostavna metoda za prosudbu..

Dosad najlogicniji post.Uopce sto znaci "dobro" vino?Ono sto nam najbolje godi nepcu,preference koje volimo(npr.voćni,slatkasti,ili opori okus?..),ili slijepo vjerovanje Somalijerima,koji opet,po tko zna kojim kriterijima,procjenjuju neko vino.Imaju li oni svoje favorite okusa?Ili se ide po onome ,tko najvise plati za svoj Brand?
Osobno od RH vina,sklon sam prije svega crnima,oporima i slatkastima,uglavnom onima koji idu uz jaka mesna jela i gulase.Jel imam pravo reci da su bijela losa,jer ih ne gotivim?Ili sto idu uz jela koja ne volim bas?

Puno je ljudi pomodno,i boji se da ce ih se prozvati neznalicama,ako za nesto kazu da nije dobro ili je dobro,sto se ne podudara sa stavovima Somalijera.Dakle,i gastronomija je sklona uticajima pomodarstva,kao i sve drugo.

Britancima je u nekim boljim vremenima simbol fast food-a bio Chicken with curry,danas...Fish&Chips.Jel ukusnije jedno ili drugo,sto je bolje?


Probao sam jaka hercegovacka i dalmatinska crna vina,kao imakedonska,i opcenito,sa Balkana nista drugo za mene ne postoji.mozda nisam u trendu i IN,"nisam faca",ali jos uvijek vjerujem svojem nosu i povrh svega nepcu,koje jako dobro zna sto mi godi i pase okusom i aromom.
S druge strane,kad uzmem gutljaj nekog bijelog,pa mi se potiljak najezi od muke i sav se stresem,to ne znaci da je vino lose,nego mi jednostavno ti okusi i arome ne pasu.

_________________
Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by Guest Sat 6 Mar - 16:54

Hartmann wrote:S druge strane,kad uzmem gutljaj nekog bijelog,pa mi se potiljak najezi od muke i sav se stresem,to ne znaci da je vino lose,nego mi jednostavno ti okusi i arome ne pasu.
Dobro sad, to je stvar ukusa. Naravno da ista stvar ne mora biti svima ni dobra ni loša. To nije slučaj samo kod vina.
Ali ja sam za sebe odlučio da mi je sve loše ono što mi se ne sviđa, a dobro ono što mi se sviđa. Ne mogu reć da mi je neko razvikano vino dobro ako mi ne odgovara, iako je isto nekome dobro. U tom smislu dijelim vina na dobra i loša.
U stvari, bitnija mi je podjela na pitkija i nepitkija.
Uglavnom, stvar osobne percepcije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by abraham Sat 6 Mar - 17:23

Muhahahhahaaaa a u pizdu materinu hahahahahahaaaa , Bilo kako bilo tema ispade enologija ili preferiranje nekog vina bit izjave picoustog .... dobro je vama jos uvijek jako dobro. da , netko rece da DNRH cijelo vrijeme igra sa crnim figurama protiv susjeda sa istoka i njihovih slugu... Kila mozga.....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14106
2014-04-14


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by epikur37 Sat 6 Mar - 17:26

abraham wrote:Muhahahhahaaaa a u pizdu materinu hahahahahahaaaa , Bilo kako bilo tema ispade enologija ili preferiranje nekog vina bit izjave picoustog .... dobro je vama jos uvijek jako dobro. da , netko rece da DNRH cijelo vrijeme igra sa crnim figurama protiv susjeda sa istoka i njihovih slugu... Kila mozga.....

U Švedskoj ništa novo.... Muahha
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by kaya Sat 6 Mar - 18:18

Čujte, dobro vino nije ono koje ti se eto sviđa, može ti se svidjeti i nešto bezveze. Kao što nije lijep onaj koji ti sviđa jer može biti gabor nego je lijep onaj koji je lijep. Dobro vino je ono koje dobro, skupo, zato što je dobro i puno je u njega uloženo i znanja i svega i takvo ti se i obavezno sviđa jer ti se ne može ne sviđati. 
Ovaj suljo pije brlju izgleda pa mu vino preslabo. 
Ja sam čula da ljudi žele istarska vina uglavnom  bijela, slovenska pjenušava, talijanska rose, crna iz područja gdje ima sunca, dalmatinska, čileanska pa i makedonska i hercegovačka iako meni i nisu nešto, španjolska slatka ali u cijelom svom životu nikada nisam čula da netko traži srpsko vino a ni popila takvo. Srpsko vino je takav oksimoron kao hrvatsko kokosovo ulje. Jer ne valjaju. Srpsku rakiju već traže al vino, nemojte me hebat ?!!
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by kaya Sat 6 Mar - 18:24

Sulji je vjerujem fino vino u tetrapaku al nije on baš mjerodavan.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by Guest Sat 6 Mar - 18:36

kaya wrote:Čujte, dobro vino nije ono koje ti se eto sviđa,..
Meni je. Kad mi nebi bilo dobro ono što mi se sviđa, onda bi bio u kontradiktornosti sam sa sobom... Kao što su borci za ljudska prava koji se bore protiv ljudi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by kaya Sat 6 Mar - 19:00

cassanowa wrote:
kaya wrote:Čujte, dobro vino nije ono koje ti se eto sviđa,..
Meni je. Kad mi nebi bilo dobro ono što mi se sviđa, onda bi bio u kontradiktornosti sam sa sobom... Kao što su borci za ljudska prava koji se bore protiv ljudi.
Pa nije eto. Tebi se može sviđati i kiselo vino i preslatko i s previše tanina , može ti se sviđati i neko domaće vino koje nije nešto kvalitetno ali ono se neće smatrati za dobro, neće dobiti nikada  nagradu neće biti skupo jer je loše.
A tebi se može sviđati.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by kaya Sat 6 Mar - 19:02

Sulji se sviđa recimo vino iz tetrapaka sa sajma prasaca. Tako mi izgleda. Pa ne možemo reći da je to dobro ipak.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by vuksadinare Sat 6 Mar - 19:05

Suljo svaki dan i sve bezobraznije pljucka prema nama..prije se skrivao iza svojih medija pa su oni pisali sto on misli..a eto sad i on presao sa rjecji na djelo plus mediji znaci dvostruko kenjanje
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99385
2015-09-08


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by Guest Sat 6 Mar - 19:06

kaya wrote:
cassanowa wrote:
kaya wrote:Čujte, dobro vino nije ono koje ti se eto sviđa,..
Meni je. Kad mi nebi bilo dobro ono što mi se sviđa, onda bi bio u kontradiktornosti sam sa sobom... Kao što su borci za ljudska prava koji se bore protiv ljudi.
Pa nije eto. Tebi se može sviđati i kiselo vino i preslatko i s previše tanina , može ti se sviđati i neko domaće vino koje nije nešto kvalitetno ali ono se neće smatrati za dobro, neće dobiti nikada  nagradu neće biti skupo jer je loše.
A tebi se može sviđati.
Meni ti je dobro ono što ja smatram da je, a ne ono što se matra da je. U stvari, to sam već i ranije napisao. Bitno je znati što želiš, a ne što ti nameću.
BTW, ne volim previše kisela vina. Kutjevačka graševina mi je granica kiselosti koja mi je pitka. A od preslatkog vina ožednim, pa ga ne preferiram...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by vuksadinare Sat 6 Mar - 19:07

Nitko ne zna budit hrvate kao srbi svojom egomitomanijom i hrackanjem..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99385
2015-09-08


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by IL Risorto Sat 6 Mar - 19:26

Škoro precjednik :cleanteeth
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by Hartmann Sat 6 Mar - 19:41

Mislim da bi najpostenije bilo reci,posto se radi o okusu i ukusu,da se o njima ne raspravlja.Kvaliteta?Ako te ujutro ne boli glava od nesto vece kolicine popijene prethodne veceri,meni dovoljno.
Francuski Bordeaux,e sad ovisi koji Chatau,ovisno i cijena,opet,ne mogu i za jedan reci da je los,posto je puno iskustva ugradjeno u njega..

Chateau Lafite cu samo staviti,da vam se malo smrznu,da izvinete "supci",jer bio vam los ili dobar,svakako ce vas financijski bitno olaksati..dobar ili los?






Ovinia

France Paris [and Ile-de-France]



No online checkout function available.
Please contact store to request purchase.Worldwide Delivery
1841
Bottle (750ml)
Chateau Lafite Rothschild, Pauillac

€22,200.00
inc. 20% sales tax



Check with the merchant for stock availability. Wine-Searcher is not responsible for omissions and inaccuracies.
Also from producer 'Chateau Lafite Rothschild' (3)Learn more
Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 10208497
Chateau Lafite Rothschild 'Carruades de Lafite'
Pauillac, France
Avg. Price (ex-tax)
€304 / 750ml
Critics Score
91 / 100
Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 11263608
Chateau Lafite Rothschild Vertical Collection
Pauillac, France
Avg. Price (ex-tax)
€65876 / 750ml
Critics Score
-

Chateau Lafite Rothschild 'Carruades de Lafite' The Curve Vertical
Pauillac, France

_________________
Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti - Page 4 Empty Re: Istarska malvazija je najodvratnije vino,ne znam ko to moze piti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum