ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘

Go down

Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘ Empty Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘

Post by Hektorović 2/28/2021, 16:29

Azimov potresen tužnom viješću iz Zagreba: ‘Iskreno tugujem zbog smrti mog brata Milana Bandića‘

‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘

Piše: Jutarnji.hr
Objavljeno: 28. veljača 2021. 16:16

Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘ K_10301857_640
Bivši ruski veleposlanik Anvar Azimov izrazio je sućut Jeleni Pavičić Vukičević u povodu smrti zagrebačkog gradonačelnika Milana Bandića.
- Iskreno tugujem zbog prerane smrti mog dragog prijatelja i brata Milana Bandića, izvanrednog sina hrvatskog naroda, istinske legende Zagreba, koji je svojim nesebičnim radom proslavio Zagreb i cijelu Hrvatsku.
Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba i hrvatskog naroda.
Dubuko tugujem, plačem i u ovim teškim za Vas vremenama sam u mislima s Vama.
Svaku godinu smo slavili zajedno rođendan s g. Milanom Bandićem, te za sad moram ja slaviti ga i za mog omiljenog i dragog Milana.
Izražavam iskrene sućut udovici, gospođi Vesni, poručio je Azimov.
Podsjetimo, bivši ruski veleposlanik i zagrebački gradonačelnik često su se družili i zajedno radili na projektima. U Zagrebu su otkrili biste ruskom astronautu Juriju Gagarinu i ruskom pjesniku Aleksandru Sergejeviču Puškinu, a često su surađivali i oko organizacije raznih kulturnih događaja.
Azimov je svojevremeno Bandića nazvao glavnim motorom razvoja odnosa Hrvatske i Rusije, a zagrebački gradonačelnik čak je dobio orden od ruskog predsjednika Vladimira Putina.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘ Empty Re: Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘

Post by jastreb 2/28/2021, 16:40

To sam isto i ja napisao na društv.mrežama i ovdje.

Zagreb dugo neće imati tako popularnog gradonačelnika.

Tko se npr.sad sjeća Buzančića ili Mikše,Dropulićke. Sve bezveznjaci,osim Buzančića kojeg da nije bio poznat glumac nitko se sjećao ne bi.

Miki je bio manga. I skidam mu kapu.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘ Empty Re: Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘

Post by sitting_bull 2/28/2021, 16:44

slavnom sinu grada zagreba?

rus se napio.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘ Empty Re: Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘

Post by sitting_bull 2/28/2021, 16:46

ima u jakuševcu već veleban spomenik.

treba samo postaviti table s imenom i barem jednu fontanicu.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘ Empty Re: Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘

Post by crvenkasti 2/28/2021, 16:47

Jal to onaj što napisao je tri zakona robotike?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28714
2014-04-17


Back to top Go down

Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘ Empty Re: Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘

Post by AssadNaPodmornici 2/28/2021, 17:52

te knjige od asimova su mi jebene.. mislim serija fondacija..

to se tice ovoga ambasadora.. pijan

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘ Empty Re: Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘

Post by vili40 2/28/2021, 18:30

Kozari Bok preimenovati u Mikijev štok
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘ Empty Re: Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘

Post by Hektorović 3/1/2021, 11:40

Ruski veleposlanik: Bandić je bio izuzetan čovjek, treba dobiti svoj trg
prije 15 minuta

Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘ D3c1266d-7885-4f4f-8516-c295b7023184
Foto: Marko Prpić/PIXSELL
"MILAN BANDIĆ bio je izuzetan čovjek i velik prijatelj Rusije", rekao je ruski veleposlanik Andrej Nesterenko i dodao kako podržava ideju svog prethodnika Anvara Azimova da zagrebački gradonačelnik dobije svoj trg u hrvatskoj prijestolnici.
"Otišao je izuzetan čovjek, veliki prijatelj naše zemlje, Ruske Federacije", kazao je Nesterenko nakon upisivanja u knjigu žalosti u Gradskom poglavarstvu.
"Gospodin Bandić snažno je doprinio razvoju bilateralnih odnosa između dviju zemalja", dodao je ruski veleposlanik koji je na tu funkciju stupio krajem prošle godine. 
Bandiću je zahvalio na pomoći djeci iz Beslana u kojem su u terorističkom napadu 2004. poginula 334 civila, od kojih 186 djece. Najmlađi iz tog grada u ruskoj pokrajini Sjevernoj Osetiji-Alaniji godinama su ljetovali u Hrvatskoj u organizaciji Grada Zagreba.

"Sjećanje na Bandića uvijek će biti u našem srcu"

Nesterenko je pokojnom zagrebačkom gradonačelniku zahvalio i na uspješnoj organizaciji nastupa umjetničkih skupina iz Rusije te naglasio da nije slučajno da je ruski predsjednik Vladimir Putin Bandiću uručio Visoki red prijateljstva za doprinos bilateralnim odnosima. 
"Sjećanje na gospodina Bandića uvijek će biti u našem srcu", zaključio je ruski veleposlanik i dodao da podržava ideju svog prethodnika da se po Bandiću nazove neki zagrebački trg.
"Ako će nešto po tom pitanju ovisiti o meni, ja sam spreman napraviti te korake."
Zagrebački gradonačelnik u prosincu prošle godine prisustvovao je otvaranju novog ruskog veleposlanstva u Zagrebu, na koje je stigao i ruski šef diplomacije Sergej Lavrov. Bandić je tada rekao da ga je Lavrov pozvao u Sjevernu Osetiju, regiju na Kavkazu čiji je počasni građanin.
"Mi smo isto stablo dvije grane. Mi smo jedan od 27 glavnih gradova Europske unije, ali ne smijemo nikad zaboraviti na dobru suradnju s našim ruskim prijateljima. Neka dugo živi prijateljstvo između hrvatskog i ruskog naroda", rekao je tada Bandić.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘ Empty Re: Azimov: ‘Smatram da je potrebno jedan od središnjih zagrebačkih trgova nazvati njegovim imenom i podići spomenik slavnom sinu grada Zagreba‘

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum