ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Baniju neće imati tko obnoviti

Page 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by IL Risorto Wed 6 Jan - 21:46

Hartmann wrote:Ako je tlo vec tamo tako nezgodno i nestabilno,pa neces tamo graditi kucu.Tema od nekidan,gdje su i gejziri probili na povrsinu,pokazuju i dokazuju VULKANSKU aktivnost.Graditi na takvom terenu?
Upravo to.
Možda bi neki gradovi mogli ustupiti zemljište,te donacijama i sredstvima iz EU graditi kuće ili zgrade za pogođene potresom.Ili,ako Banijci žele ostat na okupu,naći negdje prostor gdje bi se izgradio novi grad koji bi bio napravljen po europskim građevinskim i urbanističkim standardima.
Mišljenja sam da bi i takav novi grad bio daleko jeftiniji od obnove.Tu bi mogli smjestit i one Zagrebčane koji su stradali u ranijem potresu.

IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by vuksadinare Wed 6 Jan - 21:52

סמאל wrote:
Hartmann wrote:Ako je tlo vec tamo tako nezgodno i nestabilno,pa neces tamo graditi kucu.Tema od nekidan,gdje su i gejziri probili na povrsinu,pokazuju i dokazuju VULKANSKU aktivnost.Graditi na takvom terenu?
Upravo to.
Možda bi neki gradovi mogli ustupiti zemljište,te donacijama i sredstvima iz EU graditi kuće ili zgrade za pogođene potresom.Ili,ako Banijci žele ostat na okupu,naći negdje prostor gdje bi se izgradio novi grad koji bi bio napravljen po europskim građevinskim i urbanističkim standardima.
Mišljenja sam da bi i takav novi grad bio daleko jeftiniji od obnove.Tu bi mogli smjestit i one Zagrebčane koji su stradali u ranijem potresu.
Ma sve bi to oni unistili i zapustili brzo..osobno ali preko tv-a te se sjetim pok starog koji je jos za vrijeme jugovine posjecivao banovinu pa se zalio kak su ljudi neuredni,zapustene im kuce..dvorista puna blata da bar betoniraju stazu od ulaza do kuce..premija su njima i ovi kontejneri..i nije stvar u novcu nego navika,obicaj..sistem 'boli me kurac sam nek je tavan pun kobasa i podrum rakihe"
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by RayMabus Wed 6 Jan - 21:53

Sve opcije će se razmotriti no vidimo da to i te kako još trese pa se sigurno nikakve odluke po tom pitanju neće donijeti većeras a nit ovih dana.

No razmotrit će se sve.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176200
2014-04-11


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by RayMabus Wed 6 Jan - 21:57

Nije baš da vlada može narediti ljudima da se nasilno presele negdje di nije tako trusno područje.

Moramo i to uzeti u obzir.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176200
2014-04-11


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by vuksadinare Wed 6 Jan - 21:58

Moj pok stari radio na zeljeznici pa bio u komisiji za dodjelu stanova,pomoci za vrijeme juge pa obilazio i banovinu..sam je govorio onda koja zabit..narocito onaj potez juzno od petrinje tj glina,dvor,kostajnica..kak je znao rec bitno im je bilo da je tavan pun suhog mesa a podrum rakije a to sto si hopsao prek dvorista punog blata da dodjes do kuce a unutra po vlazi smrdi..neuredno..lamperija tko zna kad je zadnji put odrzavana..pozutjeli zidovi..al rakija i kobasa na stolu mora bit
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by vuksadinare Wed 6 Jan - 22:03

https://m.facebook.com/vukovarhspvukovar/photos/a.1508307242814887/2711721045806828/?type=3&source=48
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by IL Risorto Wed 6 Jan - 22:07

vuksadinare wrote:
סמאל wrote:
Hartmann wrote:Ako je tlo vec tamo tako nezgodno i nestabilno,pa neces tamo graditi kucu.Tema od nekidan,gdje su i gejziri probili na povrsinu,pokazuju i dokazuju VULKANSKU aktivnost.Graditi na takvom terenu?
Upravo to.
Možda bi neki gradovi mogli ustupiti zemljište,te donacijama i sredstvima iz EU graditi kuće ili zgrade za pogođene potresom.Ili,ako Banijci žele ostat na okupu,naći negdje prostor gdje bi se izgradio novi grad koji bi bio napravljen po europskim građevinskim i urbanističkim standardima.
Mišljenja sam da bi i takav novi grad bio daleko jeftiniji od obnove.Tu bi mogli smjestit i one Zagrebčane koji su stradali u ranijem potresu.
Ma sve bi to oni unistili i zapustili brzo..osobno ali preko tv-a te se sjetim pok starog koji je jos za vrijeme jugovine posjecivao banovinu pa se zalio kak su ljudi neuredni,zapustene im kuce..dvorista puna blata da bar betoniraju stazu od ulaza do kuce..premija su njima i ovi kontejneri..i nije stvar u novcu nego navika,obicaj..sistem 'boli me kurac sam nek je tavan pun kobasa i podrum rakihe"
Da,samo što mislim kako je tu već problem ako se mora,recimo obnovit cijeli vodovod za neki zaselak s dvije kuće,jer nema šanse da potres nije sjebao vodovodnu mrežu.A i mnoge trafostanice su stradale,pa ti moraš radit novu mrežu radi dvi-tri kuće negdje bogu iza nogu.
Za državu bi bilo bolje da su ti ljudi grupirani na manjem i sigurnijem prostoru,međutim,ti nemožeš nikog natjerat da ostavi svoje ognjište.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by melkior Wed 6 Jan - 22:11

Ovo je sve ništa, čekajte dok rokne preko 6 po Richteru na području Zagreba, a postoji vjerojatnost da rokne, pogotovo što stalno trese Petrinju, bit će barem 10-ak tisuća mrtvih, malo sam i rekao.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by vuksadinare Wed 6 Jan - 22:13

סמאל wrote:
vuksadinare wrote:
סמאל wrote:
Hartmann wrote:Ako je tlo vec tamo tako nezgodno i nestabilno,pa neces tamo graditi kucu.Tema od nekidan,gdje su i gejziri probili na povrsinu,pokazuju i dokazuju VULKANSKU aktivnost.Graditi na takvom terenu?
Upravo do.
Možda bi neki gradovi mogli ustupiti zemljište,te donacijama i sredstvima iz EU graditi kuće ili zgrade za pogođene potresom.Ili,ako Banijci žele ostat na okupu,naći negdje prostor gdje bi se izgradio novi grad koji bi bio napravljen po europskim građevinskim i urbanističkim standardima.
Mišljenja sam da bi i takav novi grad bio daleko jeftiniji od obnove.Tu bi mogli smjestit i one Zagrebčane koji su stradali u ranijem potresu.
Ma sve bi to oni unistili i zapustili brzo..oblično ali preko tv-a te se sjetim pok starog koji je jos za vrijeme jugovine posjetio banovinu pa se zalio kak su ljudi neuredni, zapustene im kuce..dvorista puna blata da bar betoniraju stazu od ulaza do kuce..premija su njima i ovi kontejneri..i nije stvar u novcu nego navika, obicaj..sistem 'boli me kurac sam nek je tavan pun kobasa i podrum rakihe "
Da, samo što mislim kako je tu već problem ako se mora, recimo obnoviti cijeli vodovod za neki zaselak s dvije kuće, jer nema šanse da potres nije sjebao vodovodnu mrežu.A i mnoge trafostanice su stradale, pa ti moraš radit novu mrežu radi dvi -tri kuće negdje bogu iza nogu.
Za državu bi bilo bolje da su ti ljudi grupirani na manjem i sigurnijem prostoru, međutim, ti nemožeš nikog natjerati da ostave svoje ognjište.
Obnovit samo onima koji tu zive..a ne onima koji ne pa im drzava obnovila oni prodali ili kuca stoji prazna a ovi dodju jedan put godisnje..takvi nek iz svog djepa obnavljaju...tri kuce u selu tri i takvima pomoc ko zivi u toj pripizdini ak nis zbog zivota u njoj
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by dijagram Wed 6 Jan - 22:15

melkior wrote:Ovo je sve ništa, čekajte dok rokne preko 6 po Richteru na području Zagreba, a postoji vjerojatnost da rokne, pogotovo što stalno trese Petrinju, bit će barem 10-ak tisuća mrtvih, malo sam i rekao.
ne prizivaj vraga
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by melkior Wed 6 Jan - 22:16

dijagram wrote:
melkior wrote:Ovo je sve ništa, čekajte dok rokne preko 6 po Richteru na području Zagreba, a postoji vjerojatnost da rokne, pogotovo što stalno trese Petrinju, bit će barem 10-ak tisuća mrtvih, malo sam i rekao.
ne prizivaj vraga
Ne prizivam ga, dođe on i sam, ali postoji vjerojatnost i to prilična, da se to dogodi.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by RayMabus Wed 6 Jan - 22:17

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 136126804_2711721049140161_6796839796121120978_o.jpg?_nc_cat=108&ccb=2&_nc_sid=2d5d41&_nc_ohc=cQZdUz3SNvoAX-NT9wg&_nc_ht=scontent.fzag3-1


santa
RayMabus
RayMabus

Posts : 176200
2014-04-11


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by IL Risorto Wed 6 Jan - 22:24

Tu je i veliki problem s objektima koji se smatraju spomenicima kulture,prvenstveno što predstavljaju potencijalnu ugrozu a drugo što ih ima previše i samo njihovo održavanje i u idealnim uvjetima je preskupo a kamo li kompletna restauracija i obnavljanje.
Mi trebamo biti svjesni kako je Hrvatska siromašna zemlja koja rapidno gubi stanovništvo,te je jednostavno nemoguće i preskupo bezbroj tih objekata samo krečit i održavat.
No,nije to problem samo s državnom imovinom,već je ista stvar i s privatnom.
Usudio bih se reći kako imamo daleko više objekata nego stanovnika a to ni puno bogatije države,gdje nema nepotizma i korupcije kao kod nas,mislim da ne bi uspjele zadovoljit balans  stvarne potrebe i financijske isplativosti.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by RayMabus Wed 6 Jan - 22:33

melkior wrote:Ovo je sve ništa, čekajte dok rokne preko 6 po Richteru na području Zagreba, a postoji vjerojatnost da rokne, pogotovo što stalno trese Petrinju, bit će barem 10-ak tisuća mrtvih, malo sam i rekao.
Ne plaši ljude.

Moguće je sad da udre potres od 10 stupnjeva u Pariz. Sve je to moguće. Nije ništa isključeno tu kad je potres u pitanju.

Al dobro , s obzirom na ovi potres danas večeras ionako je ovo samo teoretska rasprava o obnovi.

Sve će solucije tribat razmotriti i to od slučaja do slučaja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176200
2014-04-11


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by dijagram Wed 6 Jan - 22:37

melkior wrote:
dijagram wrote:
melkior wrote:Ovo je sve ništa, čekajte dok rokne preko 6 po Richteru na području Zagreba, a postoji vjerojatnost da rokne, pogotovo što stalno trese Petrinju, bit će barem 10-ak tisuća mrtvih, malo sam i rekao.
ne prizivaj vraga
Ne prizivam ga, dođe on i sam, ali postoji vjerojatnost i to prilična, da se to dogodi.
u mojih preostalih 90 godina nece
poslije mozda i bude
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by RayMabus Wed 6 Jan - 22:42

Čitam da se tlo pomako 20 - 30 cm

Triba pričekat dok se te ploče jedna u drugu jače ne uguraju pa se onda umrtve tako kad se jedna u drugu priljube i onda će stat to njihovo grebanje.

Nema obnove dok se ne priljube čvrsto jedna u drugu a to je kad prestane trest.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176200
2014-04-11


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by RayMabus Wed 6 Jan - 22:46

RayMabus wrote:Nema obnove dok se ne priljube čvrsto jedna u drugu a to je kad prestane trest.
No nešto mi govori da to neće biti sve dok je Plenkovic na vlasti.

Basketball
RayMabus
RayMabus

Posts : 176200
2014-04-11


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by RayMabus Wed 6 Jan - 22:59

A vidi nji. Guštaju ki prasice.

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 2020_12_30_potres


Banijska šara , autohotna svinja s područja Banije
RayMabus
RayMabus

Posts : 176200
2014-04-11


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by RayMabus Wed 6 Jan - 23:09

Ministarstvo poljoprivrede poslalo je 44 tone stočne hrane da imaju čime naranit te živine

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/boris-milosevic-potpredsjednik-vlade-po-selima-pogodenim-potresom-kruze-nakupci-zele-kupiti-stoku-ispod-cijene-to-je-ravno-ratnom-profiterstvu-1069126

To je tamo poljoprivredno stočarski kraj , nema tu neke industrije , ima stoke puno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176200
2014-04-11


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by RayMabus Wed 6 Jan - 23:14

Prekinuti su lanci opskrbe , dosta tih štala srušeno a ne možeš krave oko kuće da šetaju bez nadzora i sad to sto problema.

Il prodat il ...ako nije štala srušena još moš i držati al ako je nemaš ti di to držat kad je to sve okolo porušeno.

https://www.google.com/amp/s/www.telegram.hr/politika-kriminal/buja-kriminal-na-baniji-ljudima-stradalima-u-potresu-nakupci-nude-otkup-zemlje-i-stoke-ispod-cijene/amp


Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Majske-poljane2-1536x1025


Ima više stoke nego ljudi tamo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176200
2014-04-11


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by Trinity Wed 6 Jan - 23:26

melkior wrote:
dijagram wrote:
melkior wrote:Ovo je sve ništa, čekajte dok rokne preko 6 po Richteru na području Zagreba, a postoji vjerojatnost da rokne, pogotovo što stalno trese Petrinju, bit će barem 10-ak tisuća mrtvih, malo sam i rekao.
ne prizivaj vraga
Ne prizivam ga, dođe on i sam, ali postoji vjerojatnost i to prilična, da se to dogodi.
Treba cijeli Zagreb izmjestiti, sagraditi novi grad na sigurnom.
#svakiživotjevažan #akosespasisamojedanživot
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Baniju neće imati tko obnoviti - Page 8 Empty Re: Baniju neće imati tko obnoviti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum