ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosti prijepora

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 29/1/2021, 14:12

Gnječ wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

Lolek je načini veliki konfužijun jer je misli na pleme hrvatov i srbov, ali se krivo izrozi. Mi sa vode milkamo to jer ni imo snoge reći da je pogriši, nego ustraje  na toj pizdariji:)

Ma on je pročitao ovaj moj post

https://www.ex-iskon-pleme.com/t44784p40-dua-lipa-srbi-su-hteli-da-izmene-istoriju-kosova-film-o-srebrenici-me-je-rasplakao

pa je htio naglasiti (zapravo mi je htio kontrirati pod svaku cijenu u svojem uobičajenom stilu) da smo mi Hrvati isti kao i Srbi u tom smislu plemenske odnosno etničke posvađanosti. Što naravno nije istina i to zna svatko sa nekim minimalnim poznavanjem povijesti ovih prostora.

A tako, dakle!
Pa dobro,  ne mun nišće protiv formiranja takove teze, ali nakon toga je tribo pokušati i obroniti, a ne je ostaviti somu na vjetrometini...

debili, mislim da vam ova vaša brzopletna manipulacija neće proći ja uopće ne čitam svrbske teme na forumu a ove druge teme tek poneku tako da si vašu insinuaciju slobodno ugurajte u vaš smrdljivi čmar.

kad budem dobio odgovor i točne datume na moje pitanje iznad u postu, tek tada mogu nastaviti sa raspravom.

a do tada lijep pozdrav dickhead motherfuckers have a nice day

Ni ti ovo jugoslovenija, pa da ti se moro odgovarati ko unda komunistima, 

visu ti pitanja ka plemena su to, i u kima knjigami da pogljedun još prije dvi stranice, a tek unda ćeš dobiti točan odgovor i točne datume, i nastaviti is raspravon

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 29/1/2021, 14:22

ebenica wrote:
aben wrote:, a ne je ostaviti somu na vjetrometini...
na kakvoj vjetrometini? nijemac će nijemca rijetko držast potplaćenog, austrijanac austrijanca također (za to im služe auslanderi) al će zato hrvat hrvata držat na šaki riže čim mu se pruiži prilika a prilika se pružila 90-tih kad se kanadsko-ustaško-udbaška kamenjarska bulumenta sjatila na vlast pa se sad hrvati okupljaju po flixovim autobusima. jedina vjetrometina je u slavoniji i u vašim usranim mozgovima.

Ovo je dobar predložak za ono o modelima ljevičarov i desničarov,
Činjenica da je neki njemac do x šoldov za y poso. 
Ljevičar i desničar primjećuju istu činjenicu, ali sukladno sa svojin konceptima, dodaju pridjeve ko ča su potplaćenost u slučaju prvog, ili prirodni poredak u slučaju drugog. Naravski, un čiji je model lipši, sebi još dodo nekoliko pridjeva ko ča su čovječnost, altruizam i ostale feel good uzdiznice, bez obzira na tragičnu promašenost takovoga modela:)

Inače, vjetrometina se odnosilo na neargumentiranu tezu.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 29/1/2021, 14:23

kic wrote:
pa hrvatski narod je na okupu najmanje od 1878, kad je AUM dobila upravu nad BiH, kad se Tito jos nije ni rodio..

Koja su to hrvatska plemena?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 29/1/2021, 14:32

aben wrote:
kic wrote:
pa hrvatski narod je na okupu najmanje od 1878, kad je AUM dobila upravu nad BiH, kad se Tito jos nije ni rodio..

Koja su to hrvatska plemena?

Kosti prijepora - Page 38 200.gif?cid=0679c7acqqj1kasxkbwxgjorj47p558ofgi2g0ye7vg8itg5&rid=200
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 29/1/2021, 15:10

aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:, a ne je ostaviti somu na vjetrometini...
na kakvoj vjetrometini? nijemac će nijemca rijetko držast potplaćenog, austrijanac austrijanca također (za to im služe auslanderi) al će zato hrvat hrvata držat na šaki riže čim mu se pruiži prilika a prilika se pružila 90-tih kad se kanadsko-ustaško-udbaška kamenjarska bulumenta sjatila na vlast pa se sad hrvati okupljaju po flixovim autobusima. jedina vjetrometina je u slavoniji i u vašim usranim mozgovima.

Ovo je dobar predložak za ono o modelima ljevičarov i desničarov,
Činjenica da je neki njemac do x šoldov za y poso. 
Ljevičar i desničar primjećuju istu činjenicu, ali sukladno sa svojin konceptima, dodaju pridjeve ko ča su potplaćenost u slučaju prvog, ili prirodni poredak u slučaju drugog. Naravski, un čiji je model lipši, sebi još dodo nekoliko pridjeva ko ča su čovječnost, altruizam i ostale feel good uzdiznice, bez obzira na tragičnu promašenost takovoga modela:)

Inače, vjetrometina se odnosilo na neargumentiranu tezu.
aide objasni pola miliona hrvata u flixovim busevima da je sve stvar percepcije i 'ko ga iebe.

ne, vjetrometina je u tvojoj usranoj glavi điđi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 29/1/2021, 15:10

kic wrote:
pa hrvatski narod je na okupu najmanje od 1878, kad je AUM dobila upravu nad BiH, kad se Tito jos nije ni rodio..
tak je bosanac, nek si ti rek'o, neka pati koga smeta...ai sad taj šmrkavi nos gurni u neki usrani karirani kurac i budi ponosan.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 29/1/2021, 16:09


ne kuzim, 99,9% hrvatskog naroda je tad bilo okupljeno u jednoj drzavi/carevini, ic a fact, nema potrebe za emocijama ljutnje tu..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 29/1/2021, 16:09

ebenica wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:, a ne je ostaviti somu na vjetrometini...
na kakvoj vjetrometini? nijemac će nijemca rijetko držast potplaćenog, austrijanac austrijanca također (za to im služe auslanderi) al će zato hrvat hrvata držat na šaki riže čim mu se pruiži prilika a prilika se pružila 90-tih kad se kanadsko-ustaško-udbaška kamenjarska bulumenta sjatila na vlast pa se sad hrvati okupljaju po flixovim autobusima. jedina vjetrometina je u slavoniji i u vašim usranim mozgovima.

Ovo je dobar predložak za ono o modelima ljevičarov i desničarov,
Činjenica da je neki njemac do x šoldov za y poso. 
Ljevičar i desničar primjećuju istu činjenicu, ali sukladno sa svojin konceptima, dodaju pridjeve ko ča su potplaćenost u slučaju prvog, ili prirodni poredak u slučaju drugog. Naravski, un čiji je model lipši, sebi još dodo nekoliko pridjeva ko ča su čovječnost, altruizam i ostale feel good uzdiznice, bez obzira na tragičnu promašenost takovoga modela:)

Inače, vjetrometina se odnosilo na neargumentiranu tezu.
aide objasni pola miliona hrvata u flixovim busevima da je sve stvar percepcije i 'ko ga iebe.

ne, vjetrometina je u tvojoj usranoj glavi điđi.
Ne zun ča to hrvati u flixovim autobusima znoči, 
ako je iseljavanje, unda je to lako objosniti;
Iseljavanje je činnenica uzrokovana ustrajanjem hrvacke na socijalističkom modelu. Dokle god neko barata s ili odredjuje granice potplaćenosti, a na granicami nemo ljudi s puškami, ljudi će iseljavati.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Maggie19 likes this post

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by night sky 29/1/2021, 16:54

ebenica wrote:
night sky wrote:
ebenica wrote:
night sky wrote: a što misliš odakle dolazi ta ogromna količina psovki koje izbaciš ovdje? sigurno ne od silne ljubavi prema kome već... tada bi valjda uvalio nekakav cvjetić..
ne mislim jer nisam ni uzor ni primjer ni za svjetlo niti za tamu pošto si već zabrinuta jel su moje psovke tamna strana ;)
psovke su samo psovke, ne znače ništa, odahni ;)

.......to ti je kad brzaš... ali što je tu je, nema nazad :D....
....i nisam se ja ništa zabrinula već ti...
nisam uopće ubrzao, u stvari pišem skroz polako. dovoljno sam star i upoznao sam dovoljno ljudi, svjestan sam činjenice da na svijetu ima oko 7 biliona ljudi, svjestan sam da svaka osoba posjeduje neku specifičnost koja ju čini drugačijom; ili mogu dirati struju da ih ne ubije ili micati udove na nemoguće načine, prkositi g sili, raditi stvari koje mi ostali ne možemo objasniti niti su naši preci to mogli sanjati ali eto doba interneta nam je pružilo mogućnost vidjeti svu tu raznolikost ljudi, od talenata do posebnih mogućnosti. u svoj toj raznolikosti pazi sad postoje ljudi koji su jednostavno zli i oni koji su jednostavno dobri, to nam jednostavno govori zakon brojeva kao što nam zakon brojeva stvara pojedince koji su specifični u nekim drugim područjima. ubrzano bi bilo kad bih cijeli ljudski rod sudio po sebi i rekao: da u svakome od nas je svjetlo i tama ja to znam jer sam JA takav, i bez obzira kaj nas 90% ili više jesu takvi to ne umanjuje činjenicu da nismo svi. osim ako ti treba za takav narativ, onda ok, onda ćemo sve zanemarit ;)


night sky wrote:....psovka nije samo psovka jer ne proizlazi iz osječaja sreće već obratno.
psovka je samo psovka, samo aj mogu govoriti o sebi  ;)


....što bi značilo biti jednostavno dobar i jednostavno zao? da li to da postoji čisto dobro i čisto zlo? činiti više ili manje dobra ili zla?......
....čisto dobro mislim da na ovim postavkama ne postoji. žrtvovati se, dati za nekoga više nego se očekuje, tj. pokazati da je svaki život vrijedan, biti nekakav heroj, pomoći a ne tražiti da se vrati i sl.. da, to su dobri ljudi jer daju nešto od sebe što večina neće, ona u sivoj zoni, i gdje vrijedi ona da je sve to ljudski, u ljudskoj prirodi biti svakakav pomalo....
....ali što uopće znači čisto, neukaljano, dobro. kada se svojim prisustvom, djelovanjem ne ugrožava drugo biće. što je gotovo nemoguće, u 99,9%. takvi žive na vrhu planine, životne funkcije održavaju možda sungazingom i sl., i nemaju kontakt sa ljudima.... jer svi ostali da bi uopće preživjeli uzimaju nešto iz okruženja. oduzeti život nap. praščiću da bi se nahranilo, umrijeti od bolesti, ubiti u ratu, nepažnjom srušiti pješaka a da i ne spominjen one svakodnevne tame nap. izbacivanja negativne energe tkz. loše sam volje pa mrcvarim sve oko sebe, donošenje odluka gdje jedàn gubi zauvijek a jedan izalazi kao pobjednik etc..... je doći u dodir sa tamom. dakle svi, na neki način, i sigurno ne samo jednom kroz puno, puno godina tokom života ovako ili onako dotiću tamu.....


night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


darth_vader and Maggie19 like this post

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Maggie19 29/1/2021, 17:24

Najtice, super napisano i odlican avatar *♡*

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 29/1/2021, 20:41

night sky wrote:
ebenica wrote:
night sky wrote:
ebenica wrote:
ne mislim jer nisam ni uzor ni primjer ni za svjetlo niti za tamu pošto si već zabrinuta jel su moje psovke tamna strana ;)
psovke su samo psovke, ne znače ništa, odahni ;)

.......to ti je kad brzaš... ali što je tu je, nema nazad :D....
....i nisam se ja ništa zabrinula već ti...
nisam uopće ubrzao, u stvari pišem skroz polako. dovoljno sam star i upoznao sam dovoljno ljudi, svjestan sam činjenice da na svijetu ima oko 7 biliona ljudi, svjestan sam da svaka osoba posjeduje neku specifičnost koja ju čini drugačijom; ili mogu dirati struju da ih ne ubije ili micati udove na nemoguće načine, prkositi g sili, raditi stvari koje mi ostali ne možemo objasniti niti su naši preci to mogli sanjati ali eto doba interneta nam je pružilo mogućnost vidjeti svu tu raznolikost ljudi, od talenata do posebnih mogućnosti. u svoj toj raznolikosti pazi sad postoje ljudi koji su jednostavno zli i oni koji su jednostavno dobri, to nam jednostavno govori zakon brojeva kao što nam zakon brojeva stvara pojedince koji su specifični u nekim drugim područjima. ubrzano bi bilo kad bih cijeli ljudski rod sudio po sebi i rekao: da u svakome od nas je svjetlo i tama ja to znam jer sam JA takav, i bez obzira kaj nas 90% ili više jesu takvi to ne umanjuje činjenicu da nismo svi. osim ako ti treba za takav narativ, onda ok, onda ćemo sve zanemarit ;)


night sky wrote:....psovka nije samo psovka jer ne proizlazi iz osječaja sreće već obratno.
psovka je samo psovka, samo aj mogu govoriti o sebi  ;)


....što bi značilo biti jednostavno dobar i jednostavno zao? da li to da postoji čisto dobro i čisto zlo? činiti više ili manje dobra ili zla?......
....čisto dobro mislim da na ovim postavkama ne postoji. žrtvovati se, dati za nekoga više nego se očekuje, tj. pokazati da je svaki život vrijedan, biti nekakav heroj, pomoći a ne tražiti da se vrati i sl.. da, to su dobri ljudi jer daju nešto od sebe što večina neće, ona u sivoj zoni, i gdje vrijedi ona da je sve to ljudski, u ljudskoj prirodi biti svakakav pomalo....
....ali što uopće znači čisto, neukaljano, dobro. kada se svojim prisustvom, djelovanjem ne ugrožava drugo biće. što je gotovo nemoguće, u 99,9%. takvi žive na vrhu planine, životne funkcije održavaju možda sungazingom i sl., i nemaju kontakt sa ljudima.... jer svi ostali da bi uopće preživjeli uzimaju nešto iz okruženja. oduzeti život nap. praščiću da bi se nahranilo, umrijeti od bolesti, ubiti u ratu, nepažnjom srušiti pješaka a da i ne spominjen one svakodnevne tame nap. izbacivanja negativne energe tkz. loše sam volje pa mrcvarim sve oko sebe, donošenje odluka gdje jedàn gubi zauvijek a jedan izalazi kao pobjednik etc..... je doći u dodir sa tamom. dakle svi, na neki način, i sigurno ne samo jednom kroz puno, puno godina tokom života ovako ili onako dotiću tamu.....


evo gospođo poboldao sam vam, ako vam treba za narativ onda sve ok, zanemarimo i proglasimo sve tamnim, zanemarimo da su postojali ili postoje likovi poput bundya ili dahmera da je sve to bila zajebancija ili da nisu postojali ljudi koji nisu htjeli bit vojnici i nekog ubijati poput reihla-kira jer je on jeo svinje pa je valjda isti kao i prvi nabrojani ili je ukrao čunga lungu pa je valjda taman kao i bundy i hrpetina bezimenih poput kira za koje ni vi ni ja nismo čuli. još jednom ako vam treba za narativ onda proglasite život tamnim osim valjda krava jer one eto ne jedu druge da bi preživjele.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by night sky 29/1/2021, 21:11

Maggie19 wrote:Najtice, super napisano i odlican avatar *♡*


.....mah mah.... :).....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by night sky 29/1/2021, 21:12

ebenica wrote:
night sky wrote:
ebenica wrote:
night sky wrote:

.......to ti je kad brzaš... ali što je tu je, nema nazad :D....
....i nisam se ja ništa zabrinula već ti...
nisam uopće ubrzao, u stvari pišem skroz polako. dovoljno sam star i upoznao sam dovoljno ljudi, svjestan sam činjenice da na svijetu ima oko 7 biliona ljudi, svjestan sam da svaka osoba posjeduje neku specifičnost koja ju čini drugačijom; ili mogu dirati struju da ih ne ubije ili micati udove na nemoguće načine, prkositi g sili, raditi stvari koje mi ostali ne možemo objasniti niti su naši preci to mogli sanjati ali eto doba interneta nam je pružilo mogućnost vidjeti svu tu raznolikost ljudi, od talenata do posebnih mogućnosti. u svoj toj raznolikosti pazi sad postoje ljudi koji su jednostavno zli i oni koji su jednostavno dobri, to nam jednostavno govori zakon brojeva kao što nam zakon brojeva stvara pojedince koji su specifični u nekim drugim područjima. ubrzano bi bilo kad bih cijeli ljudski rod sudio po sebi i rekao: da u svakome od nas je svjetlo i tama ja to znam jer sam JA takav, i bez obzira kaj nas 90% ili više jesu takvi to ne umanjuje činjenicu da nismo svi. osim ako ti treba za takav narativ, onda ok, onda ćemo sve zanemarit ;)


night sky wrote:....psovka nije samo psovka jer ne proizlazi iz osječaja sreće već obratno.
psovka je samo psovka, samo aj mogu govoriti o sebi  ;)


....što bi značilo biti jednostavno dobar i jednostavno zao? da li to da postoji čisto dobro i čisto zlo? činiti više ili manje dobra ili zla?......
....čisto dobro mislim da na ovim postavkama ne postoji. žrtvovati se, dati za nekoga više nego se očekuje, tj. pokazati da je svaki život vrijedan, biti nekakav heroj, pomoći a ne tražiti da se vrati i sl.. da, to su dobri ljudi jer daju nešto od sebe što večina neće, ona u sivoj zoni, i gdje vrijedi ona da je sve to ljudski, u ljudskoj prirodi biti svakakav pomalo....
....ali što uopće znači čisto, neukaljano, dobro. kada se svojim prisustvom, djelovanjem ne ugrožava drugo biće. što je gotovo nemoguće, u 99,9%. takvi žive na vrhu planine, životne funkcije održavaju možda sungazingom i sl., i nemaju kontakt sa ljudima.... jer svi ostali da bi uopće preživjeli uzimaju nešto iz okruženja. oduzeti život nap. praščiću da bi se nahranilo, umrijeti od bolesti, ubiti u ratu, nepažnjom srušiti pješaka a da i ne spominjen one svakodnevne tame nap. izbacivanja negativne energe tkz. loše sam volje pa mrcvarim sve oko sebe, donošenje odluka gdje jedàn gubi zauvijek a jedan izalazi kao pobjednik etc..... je doći u dodir sa tamom. dakle svi, na neki način, i sigurno ne samo jednom kroz puno, puno godina tokom života ovako ili onako dotiću tamu.....


evo gospođo poboldao sam vam, ako vam treba za narativ onda sve ok, zanemarimo i proglasimo sve tamnim, zanemarimo da su postojali ili postoje likovi poput bundya ili dahmera da je sve to bila zajebancija ili da nisu postojali ljudi koji nisu htjeli bit vojnici i nekog ubijati poput reihla-kira jer je on jeo svinje pa je valjda isti kao i prvi nabrojani ili je ukrao čunga lungu pa je valjda taman kao i bundy i hrpetina bezimenih poput kira za koje ni vi ni ja nismo čuli. još jednom ako vam treba za narativ onda proglasite život tamnim osim valjda krava jer one eto ne jedu druge da bi preživjele.



...... ????......
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 30/1/2021, 10:08

night sky wrote:



...... ????......
htio sam reć' ukratko da mi se ne sjedi opet na satu vjeronauka gdje smo rođeni u grijehu, svaki iebeni kurac je grijeh i umiremo u grijehu i da skratimo cijelu priču.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 30/1/2021, 17:47


http://serdarusic.com/gamestop-lekcija-s-trzista-kapitala/?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by night sky 30/1/2021, 17:58

ebenica wrote:
night sky wrote:



...... ????......
htio sam reć' ukratko da mi se ne sjedi opet na satu vjeronauka gdje smo rođeni u grijehu, svaki iebeni kurac je grijeh i umiremo u grijehu i da skratimo cijelu priču.


krivnja? radi se o goloj cinjenici.... 
i nisam vjernik...
ali pardon ako je potaknulo neugodna razmisljanja....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 30/1/2021, 18:20

kic wrote:
http://serdarusic.com/gamestop-lekcija-s-trzista-kapitala/?
ne zun ča je hoti reći, ali svakako je propušti naglositi kako je ovo još jedun u nepregljednin nizu primjera kako tržište funkcijoniro bespredmetno, da je market faliure pejorativni opis inače normalnih pojava na marketu, i da government i njihove regulacije sve rinu u smjeru nepravde.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 30/1/2021, 18:51

aben wrote:
kic wrote:
http://serdarusic.com/gamestop-lekcija-s-trzista-kapitala/?
ne zun ča je hoti reći, ali svakako je propušti naglositi kako je ovo još jedun u nepregljednin nizu primjera kako tržište funkcijoniro bespredmetno, da je market faliure pejorativni opis inače normalnih pojava na marketu, i da government i njihove regulacije sve rinu u smjeru nepravde.

a kratak je članak, ima tu još priče, ali mi je baš nejasno zašto postoji opcija/mogućnost klađenja da će neka firma.propast ili izgubit na cijeni..

ta kultura zarade nauštrb drugih stvari.. odurno
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 30/1/2021, 19:03

night sky wrote:
ebenica wrote:
night sky wrote:



...... ????......
htio sam reć' ukratko da mi se ne sjedi opet na satu vjeronauka gdje smo rođeni u grijehu, svaki iebeni kurac je grijeh i umiremo u grijehu i da skratimo cijelu priču.


krivnja? radi se o goloj cinjenici.... 
i nisam vjernik...
ali pardon ako je potaknulo neugodna razmisljanja....
iebe mi se jel si vjernik, fundamentalizam je isti samo ste dali druga imena.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 30/1/2021, 19:21

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
http://serdarusic.com/gamestop-lekcija-s-trzista-kapitala/?
ne zun ča je hoti reći, ali svakako je propušti naglositi kako je ovo još jedun u nepregljednin nizu primjera kako tržište funkcijoniro bespredmetno, da je market faliure pejorativni opis inače normalnih pojava na marketu, i da government i njihove regulacije sve rinu u smjeru nepravde.

a kratak je članak, ima tu još priče, ali mi je baš nejasno zašto postoji opcija/mogućnost klađenja da će neka firma.propast ili izgubit na cijeni..

ta kultura zarade nauštrb drugih stvari..  odurno

pa ni problijem u toj mogućnosti. špekulanti su heroji koji obavljaju funkciju na stroni dobra.
ka se špekuliro konkretnin proizvodima, lako je viditi zoč je to tako, ali ovo is dijonicami ni omoh jasno. 
jo ne ću tvrditi da mi je short sell jasan ko ča mi je jasan socijalizam, ali ako se to odvijo među dvo slobodna čovika, unda u tomu nemo nišće loše. 
svi špekulanti imaju veliki rizik i veliku nagradu, a kockanje svojin šoldima je moralno. ono ča sun jo našo zoč je je short sell i društveno prihvatljiv je ovo:

Legendary investor Warren Buffett welcomes short sellers. "The more shorts, the better, because they have to buy the stock later on," he is reported to have said. According to him, short sellers are necessary correctives who "sniff out" wrongdoing or problematic companies in the market.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 30/1/2021, 20:38


špekulanti heroji, yea, not in my book..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 38 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum