ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosti prijepora

Page 44 of 50 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 50  Next

Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 14/2/2021, 14:26

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

sdp je zanji put bi premini ime ministarstva zdravstva u ministarsto zdovlja. jedva čekun da se vrotu na vlost pa da ponovno provedu otu reformu

Ministar zdravstva etnički Srbin u svom prvom potezu mijenja naziv ministarstva zdravstva RH u skladu sa srpskim jezičnim standardom.
A njegova partija mudro šuti.
Također i pretežito lijevi mediji, vjerojatno ne zbog istih motiva kao i partija nego da ih se ne bi moglo optužiti za ekstremni nacionalizam.
Hrvatski, naravno, jer je srpski u vidu čina ministra očito za njih dobrodošao.

misliš da je un to unilateralno odluči, da su ostali članovi partije bili zatečeni, i odlučili podržati svoga ministra?

Da. Partija je poznata po svojem voluntarističkom diletantizmu takvog i sličnog tipa.

Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 14/2/2021, 15:28

Speare Shaker wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

sdp je zanji put bi premini ime ministarstva zdravstva u ministarsto zdovlja. jedva čekun da se vrotu na vlost pa da ponovno provedu otu reformu

Ministar zdravstva etnički Srbin u svom prvom potezu mijenja naziv ministarstva zdravstva RH u skladu sa srpskim jezičnim standardom.
A njegova partija mudro šuti.
Također i pretežito lijevi mediji, vjerojatno ne zbog istih motiva kao i partija nego da ih se ne bi moglo optužiti za ekstremni nacionalizam.
Hrvatski, naravno, jer je srpski u vidu čina ministra očito za njih dobrodošao.

misliš da je un to unilateralno odluči, da su ostali članovi partije bili zatečeni, i odlučili podržati svoga ministra?

Da. Partija je poznata po svojem voluntarističkom diletantizmu takvog i sličnog tipa.
Jo ne misin tako. Ne zoto ča ih držin obćenito inteligentnima,  nego jer ih držin sposobnima skretničariti. Ako su hotili razvodniti neki nepopularni potez, nemo lakšeg i bezazlenijeg nočina od mijenjanja naziva ministarstva... 

I ov put ću ti progljedati na it kamen bočen na voluntarizam..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 14/2/2021, 16:43

aben wrote:

Ako su hotili razvodniti neki nepopularni potez, nemo lakšeg i bezazlenijeg nočina od mijenjanja naziva ministarstva... 

Nisu, jer se to dogodilo na samom početku mandata vlade kada im je popularnost bila na vrhuncu. Jedan od razloga za takvu ogromnu popularnost je bila i činjenica da do tada još ništa konkretno nisu stigli napraviti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 14/2/2021, 17:28

aben wrote:
kic wrote:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Wakhan_Corridor

to je neki azijski Neum, da britanci ne bi izravno graničili s Rusima xD

zno sun za ot jezičac, ali ne i zoč je takov..nego, un vrh bi mogo biti k2, jel tako?

mogao bi, nisam siguran.. s wikija sam skinuo sliku..

zanimljiv je i ovaj Muztagh Ata

Kosti prijepora - Page 44 20210219
Kosti prijepora - Page 44 20210220
Kosti prijepora - Page 44 Muztagh_Ata_Xinjiang_China
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 14/2/2021, 17:42


And here, over the portals of my fort, I shall cut in the stone the word which is to be my beacon and my banner. The word which will not die, should we all perish in battle. The word which can never die on this earth, for it is the heart of it and the meaning and the glory.

The sacred word:




što misliš koja je riječ u pitanju, aben? završih sa slušanjem jedne audioknjige od Ayn Rand
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 14/2/2021, 18:41

Speare Shaker wrote:
aben wrote:

Ako su hotili razvodniti neki nepopularni potez, nemo lakšeg i bezazlenijeg nočina od mijenjanja naziva ministarstva... 

Nisu, jer se to dogodilo na samom početku mandata vlade kada im je popularnost bila na vrhuncu. Jedan od razloga za takvu ogromnu popularnost je bila i činjenica da do tada još ništa konkretno nisu stigli napraviti.

jebiga, jo ne mislin da su toliko glupi. uostalom, oni se boru protiv hrvackoga jezika oka jo znun za sebe i ne vidin razloga da ovakov potez ni koordinirun.


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 14/2/2021, 18:49

Kosti prijepora - Page 44 Thumb_IMG_0916_1024

sliči, ovo je k2

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


kic likes this post

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 14/2/2021, 18:52

kic wrote:
And here, over the portals of my fort, I shall cut in the stone the word which is to be my beacon and my banner. The word which will not die, should we all perish in battle. The word which can never die on this earth, for it is the heart of it and the meaning and the glory.

The sacred word:




što misliš koja je riječ u pitanju, aben? završih sa slušanjem jedne audioknjige od Ayn Rand

liberty?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 14/2/2021, 19:11

aben wrote:
kic wrote:
And here, over the portals of my fort, I shall cut in the stone the word which is to be my beacon and my banner. The word which will not die, should we all perish in battle. The word which can never die on this earth, for it is the heart of it and the meaning and the glory.

The sacred word:




što misliš koja je riječ u pitanju, aben? završih sa slušanjem jedne audioknjige od Ayn Rand

liberty?

ego :))
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 14/2/2021, 19:29

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
And here, over the portals of my fort, I shall cut in the stone the word which is to be my beacon and my banner. The word which will not die, should we all perish in battle. The word which can never die on this earth, for it is the heart of it and the meaning and the glory.

The sacred word:




što misliš koja je riječ u pitanju, aben? završih sa slušanjem jedne audioknjige od Ayn Rand

liberty?

ego :))

bogami, ne razumin zoč bi to rekli za ego; čin ubiješ čovika, ubiješ mu i ego..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 14/2/2021, 19:34


dobro, vjerojatno je išla da su neke ideje neuništive i ponovo se probude jednom..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 14/2/2021, 19:46

kic wrote:
dobro, vjerojatno je išla da su neke ideje neuništive i ponovo se probude jednom..

jasno mi je da ona cijeni ego, ali formulacija mi je čudna jer mi ne dilimo ego, tj svaki imo rozličit. za rozliku od slobode, koja nan je svima ista..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 15/2/2021, 08:27

aben wrote:
kic wrote:
dobro, vjerojatno je išla da su neke ideje neuništive i ponovo se probude jednom..

jasno mi je da ona cijeni ego, ali formulacija mi je čudna jer mi ne dilimo ego, tj svaki imo rozličit. za rozliku od slobode, koja nan je svima ista..

ima ona par zanimljivih citata o egu, koji je po facebook duhovnosti glavni neprijatelj i zabluda..

Kosti prijepora - Page 44 Ayn-rand-399670
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

darth_vader likes this post

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 15/2/2021, 09:48


It is significant that the most vigorous apostles of terrorism came from those areas in Italy in which poverty was endemic. In 1861, in the newly united Italy, only 418,ooo of its 26,000,000 inhabitants had the right to vote-that is only 2 percent. Eighty-three per cent of the population was illiterate. The tradition of tyrannicide in Italy was stronger, perhaps, than among any other people of Europe except the South Slavs. One of the apostles of tyrannicide in Italy at the end of the nineteenth century, Andrea Costa, defined the urge for political homicide: "Violent action was considered a necessity to pose the problem, to show the new ideal above the old ones." The Italian terrorists at the turn of the nineteenth century became the teachers of many other nationalities in that field of activities.


zanimljivo mi je ovo kod Dedijera, velika većina ljudi je nepismena, ali traže pravo glasa, i kako će XX. stoljeće bit uspješno xD
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 15/2/2021, 10:20


https://en.wikipedia.org/wiki/Guglielmo_Oberdan

čovjek bacio bombu na austrijskogh cara, na 500 godišnjicu habsburške vladavine, i Victor Hugo i brojni drugi su tražili da se izuzme od smrtne kazne nakon toga..

a s druge strane Trst prešao Habsburzima svojevoljno prije 500god: During the 13th and 14th centuries, Trieste became a maritime trade rival to the Republic of Venice which briefly occupied it in 1283–87, before coming under the patronage of the Patriarchate of Aquileia. After it committed a perceived offence against Venice, the Venetian State declared war against Trieste in July 1368 and by November had occupied the city. Venice intended to keep the city and began rebuilding its defenses, but was forced to leave in 1372. By the Peace of Turin in 1381, Venice renounced its claim to Trieste and the leading citizens of Trieste petitioned Leopold III of Habsburg, Duke of Austria, to make Trieste part of his domains. The agreement of voluntary submission (dedizione) was signed at the castle of Graz on 30 September 1382.

In 1882 an Irredentist activist, Guglielmo Oberdan, attempted to assassinate Emperor Franz Joseph, who was visiting Trieste. Oberdan was caught, convicted, and executed. He was regarded as a martyr by radical Irredentists, but as a cowardly villain by the supporters of the Austro-Hungarian monarchy. Franz Joseph, who reigned another thirty-four years, never visited Trieste again.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 15/2/2021, 11:03


Argument Sokrata iz Platonovog djela Gor-gija  zašto  čovjek  neće  činiti  zlo  nešto  je drugačiji. Po njemu, razlog zašto ne činimo zlo  je  taj  što  smo  sami  svjedoci  vlastitim djelovanjima,   te   ćemo,   ukoliko   učinimo zlo, živjeti s onim sjećanjem na sebe koji je učinio  to  zlo,  tj.  živjeti  ćemo  sa  zločincem. Trenutak  kada  ostajem  sam  sa  sobom  je onaj  trenutak  kada  mislim,  te  tada  zapravo vodim  »nečujni  dijalog«  sa  samim  sobom. »Iako sam jedan, nisam naprosto jedno, već imam  sebstvo  prema  kojemu  se  odnosim kao   prema   vlastitom   sebstvu«   (Arendt, 2006:54).  Ukratko,  svi  su  ljudi  dvoje  u  jed-nome u tom smislu tihog dijaloga koji vodi-mo  sa  samim  sobom,  te  je  stoga  čak  bolje trpjeti zlo nego ga činiti, jer nitko neće htjeti živjeti sa lopovom, lažovom, itd. Poanta ka-janja se nalazi u tom trenutku kada mislim, razgovaram  sam  sa  sobom,  te  se  prisjećam zlih  stvari  koje  sam  počinio.  »Osoba  kao biće  koje  misli,  ukorijenjeno  u  mislima  i sjećanjima, koje stoga zna da mora živjeti sa samom sobom, znat će da ima granica u on-ome što smije činiti i te granice neće biti iz-vanjski nametnute nego samo-postavljene.«

meanwhile:

In 1908 a twenty-year-old Ukrainian student, Miroslav Sicinsky, assassinated the Governor of Galicia, Count Potocki, in Lwow, shouting: "This is the punishment for our sufferings."52 Sicinsky was sentenced to death, but the sentence was commuted to twenty years' imprisonment. In 1912 he escaped from his jail in Stanislawow with the help of the jailers. He emigrated to the United States, where he lived until the end of the Second World War and had a successful career as a businessman in New York State.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 15/2/2021, 13:37

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
dobro, vjerojatno je išla da su neke ideje neuništive i ponovo se probude jednom..

jasno mi je da ona cijeni ego, ali formulacija mi je čudna jer mi ne dilimo ego, tj svaki imo rozličit. za rozliku od slobode, koja nan je svima ista..

ima ona par zanimljivih citata o egu, koji je po facebook duhovnosti glavni neprijatelj i zabluda..


Ne zun točno kako facebook definiro ego, ne zun zapravo ni ča je ego. Tu i tamo se more prečitati da je ego zajebo svoga gospodora jer ga je natiro da učini nešto grubo.

Jo ga nekako zamišljun ko volju, a otuda rand zagovoro voluntarizam jer je svaki od nos vrhunski autoritet po pitanju ča nas je volja, a ča ni. 

Jedno je sigurno, ako facebook zajednica nešto odbacuje, unda je tvjerojatno da je to nešto vridno.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 15/2/2021, 14:01

kic wrote:
Argument Sokrata iz Platonovog djela Gor-gija  zašto  čovjek  neće  činiti  zlo  nešto  je drugačiji. Po njemu, razlog zašto ne činimo zlo  je  taj  što  smo  sami  svjedoci  vlastitim djelovanjima,   te   ćemo,   ukoliko   učinimo zlo, živjeti s onim sjećanjem na sebe koji je učinio  to  zlo,  tj.  živjeti  ćemo  sa  zločincem. Trenutak  kada  ostajem  sam  sa  sobom  je onaj  trenutak  kada  mislim,  te  tada  zapravo vodim  »nečujni  dijalog«  sa  samim  sobom. »Iako sam jedan, nisam naprosto jedno, već imam  sebstvo  prema  kojemu  se  odnosim kao   prema   vlastitom   sebstvu«   (Arendt, 2006:54).  Ukratko,  svi  su  ljudi  dvoje  u  jed-nome u tom smislu tihog dijaloga koji vodi-mo  sa  samim  sobom,  te  je  stoga  čak  bolje trpjeti zlo nego ga činiti, jer nitko neće htjeti živjeti sa lopovom, lažovom, itd. Poanta ka-janja se nalazi u tom trenutku kada mislim, razgovaram  sam  sa  sobom,  te  se  prisjećam zlih  stvari  koje  sam  počinio.  »Osoba  kao biće  koje  misli,  ukorijenjeno  u  mislima  i sjećanjima, koje stoga zna da mora živjeti sa samom sobom, znat će da ima granica u on-ome što smije činiti i te granice neće biti iz-vanjski nametnute nego samo-postavljene.«

meanwhile:

In 1908 a twenty-year-old Ukrainian student, Miroslav Sicinsky, assassinated the Governor of Galicia, Count Potocki, in Lwow, shouting: "This is the punishment for our sufferings."52 Sicinsky was sentenced to death, but the sentence was commuted to twenty years' imprisonment. In 1912 he escaped from his jail in Stanislawow with the help of the jailers. He emigrated to the United States, where he lived until the end of the Second World War and had a successful career as a businessman in New York State.
Nemo veze, sokrat je u pravu. Ki zno kakov mu je život iznutra bi.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 16/2/2021, 09:00


ajd nepošteno pitanje, kad je tiranicid po tebi oke?

There is no more sacred thing in the world than the duty of a conspirator, who becomes an avenger of humanity and the apostle of permanent natural laws
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 16/2/2021, 14:43

kic wrote:
ajd nepošteno pitanje, kad je tiranicid po tebi oke?

There is no more sacred thing in the world than the duty of a conspirator, who becomes an avenger of humanity and the apostle of permanent natural laws

Jebiga, 
To je nekako slično ko i kod mafije, neki foot soldier te tlači na ulici, i ti odlučiš smaknuti bossa da te foot soldier prestane tlačiti. Ne će te prestati tlačiti, jer će ga zaminiti neko drugi ili će te početi tlačiti i susjedna mafija koja je namirisala slabost prve. Naravaski, moguće je i da nakon atentata svi preostali mafijaši odluču da će probati završiti neki zanat u večernjoj skuli i zaposliti se, ali to je long shot. 
Medjutin, puštimo konsekvence. Probijem je ča je tiranin samo djelić lanca nasilja, ki ni nužno linearan. Ako bismo rekli da je nedvojbeno da je tiranin zapovijedi i organiziro nasilje za ko se nedvojbeno more reći da predstavlja smrtnu opasnost za nevinog čovika unda je odgovor nedvojbeno- da, moralno je.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 16/2/2021, 22:30


u vezi nemogućih konzekvenci:
Kosti prijepora - Page 44 Screen78

u vezi moralnosti, čak je i katolička crkva nešto rekla na tu temu kroz Tomu Akvinskoga: Various Christian philosophers and theologians also wrote about tyrannicide. In Thomas Aquinas's commentary on the Sentences of Peter Lombard, Aquinas gave a defense not only of disobedience to an unjust authority, using as an example Christian martyrs in the Roman Empire, but also of "one who liberates his country by killing a tyrant."

ali da ne budem previše knjiški, meni se svidio kraj filma "beast of no nation", i njihovo rješenje, ne znam jesam to spominjao već, deja vu
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 44 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 44 of 50 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum