ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosti prijepora

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 28/1/2021, 22:04

Gnječ wrote:

Drug Tito je u tim stvarima bio genije uspio je napraviti ono što nikada nikome nije uspjelo a to je skupiti tu šaroliku hrpu govana i od njih napraviti civilizirane ljude ali kratko je trajalo...

Kako ne? Mussolini je uspio ujediniti od hrvatskih još puno brojnija, međusobno posvađanija i šarolikija talijanska plemena, a uz to je za vrijeme svoje vlasti uspio i praktički uništiti legendarnu talijansku mafiju spram koje je ona hrvatska nalik na jato pitomih slavujčića?
Nažalost, kratko je trajalo.

Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 28/1/2021, 22:06

Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:

Drug Tito je u tim stvarima bio genije uspio je napraviti ono što nikada nikome nije uspjelo a to je skupiti tu šaroliku hrpu govana i od njih napraviti civilizirane ljude ali kratko je trajalo...

Kako ne? Mussolini je uspio ujediniti od hrvatskih još puno brojnija, međusobno posvađanija i šarolikija talijanska plemena, a uz to je za vrijeme svoje vlasti uspio i praktički uništiti legendarnu talijansku mafiju spram koje je ona hrvatska nalik na jato pitomih slavujčića?
Nažalost, kratko je trajalo.

Samo slijedim tvoju vlastitu logiku.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 28/1/2021, 22:17

Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:

Drug Tito je u tim stvarima bio genije uspio je napraviti ono što nikada nikome nije uspjelo a to je skupiti tu šaroliku hrpu govana i od njih napraviti civilizirane ljude ali kratko je trajalo...

Kako ne? Mussolini je uspio ujediniti od hrvatskih još puno brojnija, međusobno posvađanija i šarolikija talijanska plemena, a uz to je za vrijeme svoje vlasti uspio i praktički uništiti legendarnu talijansku mafiju spram koje je ona hrvatska nalik na jato pitomih slavujčića?
Nažalost, kratko je trajalo.

Samo slijedim tvoju vlastitu logiku.

jedi govna srbine. ti i ova druga dva idiota svakim vašim upisom dokazujete da sam u pravu. ajde nastavite se valjati u govnima da vas malo promatram.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 28/1/2021, 22:52


As Fascist mayors were deposed, the Allied Military Government of Occupied Territories (AMGOT) simply appointed replacements. Many turned out to be former Mafia members, such as Calogero Vizzini and Giuseppe Genco Russo.[22][23] They easily presented themselves as fascist dissidents[24] and their anti-communist positions strengthened their bids for political offices. Mafia bosses reformed their clans, absorbing some of the marauding bandits into their ranks

https://en.wikipedia.org/wiki/Sicilian_Mafia_during_the_Fascist_regime

mafija je antifašistička, a ti podržavaš fašiste, a jebemu ja više ništa ne razumim xD
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 28/1/2021, 22:53

aben wrote:
kic wrote:
Gnječ wrote:
kic wrote:
Gnječ wrote:

ne bi oni mogli biti na vlasti da ih hrpa debila iz njihovih plemena nije birala i glasala za njih. nije samo problem u preoblačenju jer rvati su dokazani travestiti nego imaš i hrpu debila iz raznih plemena klanova nazovi kako hoćeš koji biraju te svoje plemenske klanovske demone na vlast usto sasvim ih zaboli kurac za bilo koji drugi klan-pleme štoviše nastoje sjebati sve sve ostale klanove čim se dograbe vlasti. to su grabežljiva psihopatska plemena tako da je nazvati hrvate narod čista hereza i oksimoron jer hrvati nemaju niti jedan jedini zajednički cilj kojim bi se prepoznali kao narod. nema zajedničkog cilja osim klanovskih plemenskih ciljeva. jebeš to kad se rulja rvat'na skupi na proslavi neke sportske pobjede to uopće nije pokazatelj da je ta hrpa idiota narod. to je hrpa idiota iz raznih plemena klanova sport im dođe kao neka međuplemenska proslava.

ok ali ne kužim opet skroz, a bojim se pitati jer ćeš reć da te podjebavam opet..

sad, ti se zalažeš da hrvati postanu jedinstven i složen narod na nekoj zdravoj osnovi - ovo bi me čudilo da želiiiš, ali možda?

ili se zapravo zalažeš da neki drugi klan zauzme gornji položaj i sve sredi na svoj način - koji način, koji klan/pleme?


ovo prvo naravno to bi bilo idealno ja bi bio sretan  ali znam da je to utopija iz više razloga poznavajući rvacka plemena prvi je razlog: bolje da pleme izumre nego da običaji nestanu. drugi je razlog kulturološka i civilizacijska disproporcija između onih plemena koji su bili pod austrougarskom mletačkom i talijanskom i onih koji su bili pod tursko-otomanskom vlasti jer ne zaboravimo to nije bilo tako davno tek dvije generacije u nazad. treće je da se ova plemena daju udružiti i priznaju jedni druge jedino ako njima vlada netko izvana koji nije član niti jednog plemena ili klana ii ako je član jednog od plemena onda mora biti neka vrsta blaže diktature jer ovu hrpu govana na drukčiji način nemožeš dresirati i disciplinirati. Drug Tito je u tim stvarima bio genije uspio je napraviti ono što nikada nikome nije uspjelo a to je skupiti tu šaroliku hrpu govana i od njih napraviti civilizirane ljude ali kratko je trajalo...
a dobro, ne znam ca bi rekao
ne znoš ča bi reko na izjavu da su turci vladali hrvatskin plemenima prije dvi generacije?

ili na izjavu da se plemena ne daju udružiti, iako je jasno da je vanjskin čimbenicima više odgovaralo odvojeno gospodariti tin krajevima?

ili da je drug tito uspio ono ča niko prije ni uspi, iako je jasno da je to mnogima prije uspilo ujediniti hrvatske krajeve?

ovo ča un govori se jedino more odnositi na naša vekovna bratska plemena:)

a nemam volje sad raščlanjivati, rekao sam da se ne slažem s njim i eto..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 28/1/2021, 23:09

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
Gnječ wrote:

ovo prvo naravno to bi bilo idealno ja bi bio sretan  ali znam da je to utopija iz više razloga poznavajući rvacka plemena prvi je razlog: bolje da pleme izumre nego da običaji nestanu. drugi je razlog kulturološka i civilizacijska disproporcija između onih plemena koji su bili pod austrougarskom mletačkom i talijanskom i onih koji su bili pod tursko-otomanskom vlasti jer ne zaboravimo to nije bilo tako davno tek dvije generacije u nazad. treće je da se ova plemena daju udružiti i priznaju jedni druge jedino ako njima vlada netko izvana koji nije član niti jednog plemena ili klana ii ako je član jednog od plemena onda mora biti neka vrsta blaže diktature jer ovu hrpu govana na drukčiji način nemožeš dresirati i disciplinirati. Drug Tito je u tim stvarima bio genije uspio je napraviti ono što nikada nikome nije uspjelo a to je skupiti tu šaroliku hrpu govana i od njih napraviti civilizirane ljude ali kratko je trajalo...
a dobro, ne znam ca bi rekao
ne znoš ča bi reko na izjavu da su turci vladali hrvatskin plemenima prije dvi generacije?

ili na izjavu da se plemena ne daju udružiti, iako je jasno da je vanjskin čimbenicima više odgovaralo odvojeno gospodariti tin krajevima?

ili da je drug tito uspio ono ča niko prije ni uspi, iako je jasno da je to mnogima prije uspilo ujediniti hrvatske krajeve?

ovo ča un govori se jedino more odnositi na naša vekovna bratska plemena:)

a nemam volje sad raščlanjivati, rekao sam da se ne slažem s njim i eto..
nemo veze, jo imun;
di ste vi od neslaganja, moj patrijote:)
da bi se neslogali tribo prvo razminiti teze, a koja teza more stajati iza ovakove rečenice:

 Drug Tito je u tim stvarima bio genije uspio je napraviti ono što nikada nikome nije uspjelo a to je skupiti tu šaroliku hrpu govana

ka je došo tito, ota šarolika hrpa hrvackih govana je već dugo bila na okupu. osin ako ne govori o bratskim plemenima, jel:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 28/1/2021, 23:16

aben wrote:
kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
a dobro, ne znam ca bi rekao
ne znoš ča bi reko na izjavu da su turci vladali hrvatskin plemenima prije dvi generacije?

ili na izjavu da se plemena ne daju udružiti, iako je jasno da je vanjskin čimbenicima više odgovaralo odvojeno gospodariti tin krajevima?

ili da je drug tito uspio ono ča niko prije ni uspi, iako je jasno da je to mnogima prije uspilo ujediniti hrvatske krajeve?

ovo ča un govori se jedino more odnositi na naša vekovna bratska plemena:)

a nemam volje sad raščlanjivati, rekao sam da se ne slažem s njim i eto..
nemo veze, jo imun;
di ste vi od neslaganja, moj patrijote:)
da bi se neslogali tribo prvo razminiti teze, a koja teza more stajati iza ovakove rečenice:

 Drug Tito je u tim stvarima bio genije uspio je napraviti ono što nikada nikome nije uspjelo a to je skupiti tu šaroliku hrpu govana

ka je došo tito, ota šarolika hrpa hrvackih govana je već dugo bila na okupu. osin ako ne govori o bratskim plemenima, jel:)

kada je i koliko dugo vremena bila na okupu? molim točne podatke sa točnim datumima!!! a svoja sofistička preseravanja zaobiđi i nemoj mi na pitanje odgovarati protupitanjem. jasno!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 29/1/2021, 08:28


Kosti prijepora - Page 37 Fb_im308
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 29/1/2021, 10:39

aben wrote:

ka je došo tito, ota šarolika hrpa hrvackih govana je već dugo bila na okupu.
jel to ono kad su se dalmatinci masovno okupljali u partizanima?


edit: moraš se potrudit bit brži, kic ostane zbunjen.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 29/1/2021, 10:51

ebenica wrote:
aben wrote:

ka je došo tito, ota šarolika hrpa hrvackih govana je već dugo bila na okupu.
jel to ono kad su se dalmatinci masovno okupljali u partizanima?


edit: moraš se potrudit bit brži, kic ostane zbunjen.

Ne razumiš, vode je riječ o sukobu i okupu medju hrvackin plemenima...osin ako ne misliš na neka eventualna plemena medju somin dalmatincima?

Lolek je načini veliki konfužijun jer je misli na pleme hrvatov i srbov, ali se krivo izrozi. Mi sa vode milkamo to jer ni imo snoge reći da je pogriši, nego ustraje  na toj pizdariji:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


aben dislikes this post

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 29/1/2021, 10:59

aben wrote:

Lolek je načini veliki konfužijun jer je misli na pleme hrvatov i srbov, ali se krivo izrozi. Mi sa vode milkamo to jer ni imo snoge reći da je pogriši, nego ustraje  na toj pizdariji:)

Ma on je pročitao ovaj moj post

https://www.ex-iskon-pleme.com/t44784p40-dua-lipa-srbi-su-hteli-da-izmene-istoriju-kosova-film-o-srebrenici-me-je-rasplakao

pa je htio naglasiti (zapravo mi je htio kontrirati pod svaku cijenu u svojem uobičajenom stilu) da smo mi Hrvati isti kao i Srbi u tom smislu plemenske odnosno etničke posvađanosti. Što naravno nije istina i to zna svatko sa nekim minimalnim poznavanjem povijesti ovih prostora.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 29/1/2021, 11:02

Speare Shaker wrote:
aben wrote:

Lolek je načini veliki konfužijun jer je misli na pleme hrvatov i srbov, ali se krivo izrozi. Mi sa vode milkamo to jer ni imo snoge reći da je pogriši, nego ustraje  na toj pizdariji:)

Ma on je pročitao ovaj moj post

https://www.ex-iskon-pleme.com/t44784p40-dua-lipa-srbi-su-hteli-da-izmene-istoriju-kosova-film-o-srebrenici-me-je-rasplakao

pa je htio naglasiti (zapravo mi je htio kontrirati pod svaku cijenu u svojem uobičajenom stilu) da smo mi Hrvati isti kao i Srbi u tom smislu plemenske odnosno etničke posvađanosti. Što naravno nije istina i to zna svatko sa nekim minimalnim poznavanjem povijesti ovih prostora.

Tako to ide kada na silu pokušavaš dokazati kako 1+1 nije jednako 2 nego je rezultat kako se kome šika.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 29/1/2021, 11:05

aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:

ka je došo tito, ota šarolika hrpa hrvackih govana je već dugo bila na okupu.
jel to ono kad su se dalmatinci masovno okupljali u partizanima?


edit: moraš se potrudit bit brži, kic ostane zbunjen.

Ne razumiš, vode je riječ o sukobu i okupu medju hrvackin plemenima...osin ako ne misliš na neka eventualna plemena medju somin dalmatincima?

Lolek je načini veliki konfužijun jer je misli na pleme hrvatov i srbov, ali se krivo izrozi. Mi sa vode milkamo to jer ni imo snoge reći da je pogriši, nego ustraje  na toj pizdariji:)
ne điđi! nije riječ o tome nego ću ti boldat o čemu je riječ!
ili misliš na noviju hrvatsku poviejst kad se hrvati ujedinjuju u flixovim busevima? jel na to misliš možda pod ujedinjenje?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 29/1/2021, 11:05

Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

Lolek je načini veliki konfužijun jer je misli na pleme hrvatov i srbov, ali se krivo izrozi. Mi sa vode milkamo to jer ni imo snoge reći da je pogriši, nego ustraje  na toj pizdariji:)

Ma on je pročitao ovaj moj post

https://www.ex-iskon-pleme.com/t44784p40-dua-lipa-srbi-su-hteli-da-izmene-istoriju-kosova-film-o-srebrenici-me-je-rasplakao

pa je htio naglasiti (zapravo mi je htio kontrirati pod svaku cijenu u svojem uobičajenom stilu) da smo mi Hrvati isti kao i Srbi u tom smislu plemenske odnosno etničke posvađanosti. Što naravno nije istina i to zna svatko sa nekim minimalnim poznavanjem povijesti ovih prostora.

Tako to ide kada na silu pokušavaš dokazati kako 1+1 nije jednako 2 nego je rezultat kako se kome šika.

Da opet ne počnem priču o tome kako su na ovim prostorima u ovom smislu međusobne posvađanosti najekstremniji primjer upravo njegovi (u wannabe smislu) Talijani, koji su ne samo plemenski nevjerojatno posvađani nego su bili jako dugo vremena i žestoko podijeljeni na mali milijun državica koje su međusobne ratovale i natjecale se za teritorij i ostale resurse.
Sjever prostora današnje Italije je dosta dugo pripadao u Svetom Rimskom carstvu njemačke narodnosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 29/1/2021, 11:07

Speare Shaker wrote:


Da opet ne počnem priču
o musoliniju. počni bokteiebo!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 29/1/2021, 11:15

Speare Shaker wrote: da smo mi Hrvati isti kao i Srbi u tom smislu plemenske odnosno etničke posvađanosti. Što naravno nije istina i to zna svatko sa nekim minimalnim poznavanjem povijesti ovih prostora.
daj nam objasni okupljanje kad dalmatinci masovno odlaze u partizane a hercegovci u ustaše, daj nam ti s minimalnim poznavanjem to objasni, to zajedništvo unutar naroda.
daj nam objasni moderni animozitet prema hercegovcima? a usput malo nabaci musolinija. možeš i staljina ako hoćeš, možeš i pizdu materinu samo nemoj direktno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 29/1/2021, 11:52

Speare Shaker wrote:
aben wrote:

Lolek je načini veliki konfužijun jer je misli na pleme hrvatov i srbov, ali se krivo izrozi. Mi sa vode milkamo to jer ni imo snoge reći da je pogriši, nego ustraje  na toj pizdariji:)

Ma on je pročitao ovaj moj post

https://www.ex-iskon-pleme.com/t44784p40-dua-lipa-srbi-su-hteli-da-izmene-istoriju-kosova-film-o-srebrenici-me-je-rasplakao

pa je htio naglasiti (zapravo mi je htio kontrirati pod svaku cijenu u svojem uobičajenom stilu) da smo mi Hrvati isti kao i Srbi u tom smislu plemenske odnosno etničke posvađanosti. Što naravno nije istina i to zna svatko sa nekim minimalnim poznavanjem povijesti ovih prostora.

A tako, dakle!
Pa dobro,  ne mun nišće protiv formiranja takove teze, ali nakon toga je tribo pokušati i obroniti, a ne je ostaviti somu na vjetrometini...

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 29/1/2021, 12:20

aben wrote:, a ne je ostaviti somu na vjetrometini...
na kakvoj vjetrometini? nijemac će nijemca rijetko držast potplaćenog, austrijanac austrijanca također (za to im služe auslanderi) al će zato hrvat hrvata držat na šaki riže čim mu se pruiži prilika a prilika se pružila 90-tih kad se kanadsko-ustaško-udbaška kamenjarska bulumenta sjatila na vlast pa se sad hrvati okupljaju po flixovim autobusima. jedina vjetrometina je u slavoniji i u vašim usranim mozgovima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 29/1/2021, 13:00

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

Lolek je načini veliki konfužijun jer je misli na pleme hrvatov i srbov, ali se krivo izrozi. Mi sa vode milkamo to jer ni imo snoge reći da je pogriši, nego ustraje  na toj pizdariji:)

Ma on je pročitao ovaj moj post

https://www.ex-iskon-pleme.com/t44784p40-dua-lipa-srbi-su-hteli-da-izmene-istoriju-kosova-film-o-srebrenici-me-je-rasplakao

pa je htio naglasiti (zapravo mi je htio kontrirati pod svaku cijenu u svojem uobičajenom stilu) da smo mi Hrvati isti kao i Srbi u tom smislu plemenske odnosno etničke posvađanosti. Što naravno nije istina i to zna svatko sa nekim minimalnim poznavanjem povijesti ovih prostora.

A tako, dakle!
Pa dobro,  ne mun nišće protiv formiranja takove teze, ali nakon toga je tribo pokušati i obroniti, a ne je ostaviti somu na vjetrometini...

debili, mislim da vam ova vaša brzopletna manipulacija neće proći ja uopće ne čitam svrbske teme na forumu a ove druge teme tek poneku tako da si vašu insinuaciju slobodno ugurajte u vaš smrdljivi čmar.

kad budem dobio odgovor i točne datume na moje pitanje iznad u postu, tek tada mogu nastaviti sa raspravom.

a do tada lijep pozdrav dickhead motherfuckers have a nice day
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 29/1/2021, 13:11


pa hrvatski narod je na okupu najmanje od 1878, kad je AUM dobila upravu nad BiH, kad se Tito jos nije ni rodio..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 29/1/2021, 14:12

Gnječ wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

Lolek je načini veliki konfužijun jer je misli na pleme hrvatov i srbov, ali se krivo izrozi. Mi sa vode milkamo to jer ni imo snoge reći da je pogriši, nego ustraje  na toj pizdariji:)

Ma on je pročitao ovaj moj post

https://www.ex-iskon-pleme.com/t44784p40-dua-lipa-srbi-su-hteli-da-izmene-istoriju-kosova-film-o-srebrenici-me-je-rasplakao

pa je htio naglasiti (zapravo mi je htio kontrirati pod svaku cijenu u svojem uobičajenom stilu) da smo mi Hrvati isti kao i Srbi u tom smislu plemenske odnosno etničke posvađanosti. Što naravno nije istina i to zna svatko sa nekim minimalnim poznavanjem povijesti ovih prostora.

A tako, dakle!
Pa dobro,  ne mun nišće protiv formiranja takove teze, ali nakon toga je tribo pokušati i obroniti, a ne je ostaviti somu na vjetrometini...

debili, mislim da vam ova vaša brzopletna manipulacija neće proći ja uopće ne čitam svrbske teme na forumu a ove druge teme tek poneku tako da si vašu insinuaciju slobodno ugurajte u vaš smrdljivi čmar.

kad budem dobio odgovor i točne datume na moje pitanje iznad u postu, tek tada mogu nastaviti sa raspravom.

a do tada lijep pozdrav dickhead motherfuckers have a nice day

Ni ti ovo jugoslovenija, pa da ti se moro odgovarati ko unda komunistima, 

visu ti pitanja ka plemena su to, i u kima knjigami da pogljedun još prije dvi stranice, a tek unda ćeš dobiti točan odgovor i točne datume, i nastaviti is raspravon

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 37 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum