ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosti prijepora

Page 33 of 50 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 41 ... 50  Next

Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 26/1/2021, 12:12

aben wrote:[

A i 
svijet, kako ga zamišljaju ljevičari, je lipi, ali nestvaran, 
a kako ga zamišljaju desničari je ružan, ali stvaran
pa kaj ti onda ne bi odselio u ameriku i živio u tom stvarnom ružnom svijetu pizda ti materina?
texas te čeka pizda ti materina licemjerna.

Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 26/1/2021, 12:51

ebenica wrote:
aben wrote:[

A i 
svijet, kako ga zamišljaju ljevičari, je lipi, ali nestvaran, 
a kako ga zamišljaju desničari je ružan, ali stvaran
pa kaj ti onda ne bi odselio u ameriku i živio u tom stvarnom ružnom svijetu pizda ti materina?
texas te čeka pizda ti materina licemjerna.
Ne odnosi se to na meriku, nego na svit

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 26/1/2021, 13:35

Vezano uz SAD, gledam onog briznica Bernija na svim tim memovima, namrgodjenog, samog, u debelim djecjim rukavicama ... Naprosto ti dodje da sjednes pored njega, promatras i brises u mislima svakog tog nasmijesenog psihopata.

I tako razmisljajuci naidjem na komentar jednog Amera.

"As we mourn for the loss of a dream for a future we believe in, Bernie sitting alone wearing the 4 year old mittens Jen Ellis' made by hands, looking all grumpy, arms crossed, back slouched was a powerful symbol to many of us.

Through a pair of old mittens and the thousands of memes breaking the internet, many of us were able to feel a sense of connection again, that "US" in the "Not Me, Us." through this shared moment of laughter.

It was not the $5k Miu Miu dress, not the beautifully crafted Ralph Lauren suits, it was not even the incredible poem by the mighty, exquisite, historic young poet.

It was in Jen's hand made mittens that many of us found comfort.

Like the Japanese art Kintsuki, the old mittens brought the rawness of broken hearts right out and showed us "it is ok, we can pick up the pieces and patch them up and make it into something even more beautiful."

With Bernie wearing them it reaffirmed many of us, someone still believes in US, even we are tired and broken.

Someone, despite surrounded by outlandish glam, is still part of US and chooses not to succumb into the luxury and being true to his convictions and vows he made.

Through this powerful image, many of the Americans felt they matter after all.

Even it is only one person, through a pair of upcycled mittens, at that moment, we felt we are seen."

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 26/1/2021, 13:58


https://unherd.com/2020/12/will-ireland-survive-the-woke-wave-2/

jak tekst
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 26/1/2021, 14:23

kic wrote:
prava je bitka današnjice, ali možda i uvijek, bit dobre volje, imati energetski potencijal, vedrinu isijavati, ne gledati samo svoju kožu i misli 24/7..

I kako ti to postizes?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 26/1/2021, 14:54

ebenica wrote:postoje čudovišta i postoje dobri ljudi, u ratu je to samo puta sto. kao i alkohol, otkriva istinu u nama i kad nema tame jednostavno je nema i da bude 100 ratova i tisuće hektolitara alkohola u nekima od nas nema tame.

U svima postoji tama. Ne mozes olako reci, ja sam dobar covjek, ja imam karakter, meni se to nikada ne bi moglo dogoditi. Jer postoji toliko situacija o kojima ne pomisljas, koje uopce ne naslucujes, a koje te mogu iznenaditi i zauvijek izmijeniti, dovesti do ruba i prebaciti s one strane.

No razmisljati o sebi kao potencijalnom cudovistu, zlici, grijesniku nije nesto sto nas odvlaci od te tame, mozda ako si jos na onoj jednostavnoj (moralnoj) razini mrkve i batina..

Ali dobri ljudi postoje, ima ih mnogo pa se pitam sto je to kod njih sto tu tamu drzi na odstojanju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic 26/1/2021, 15:04


Kosti prijepora - Page 33 2g0pe210

ali stvarno se pokušavam držati ovog gore, uz slušanje glazbe, učenje francuskog jezika, izlazaka u prirodu, eto..

i kažu ženi se, ma kad?! :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 26/1/2021, 16:12

Noor wrote:
aben wrote:
Noor wrote:
aben wrote:

ono kad je krenula glovna tema o koroni, izbombardirana fearnewsima bila je doživila breakdown i rekla je da će se samoukoroniti.
breakdown? :rofl
ni sad mi to ne pada na pamet
https://www.ex-iskon-pleme.com/t39726p560-aktualno-stanje-u-realnom-vremenu-covid19#1611885
i gdje je tu breakdown? :D
pun kufer mi je jos uvijek, al korona i dalje neće na me


aben te prati...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 26/1/2021, 16:15

aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:[

A i 
svijet, kako ga zamišljaju ljevičari, je lipi, ali nestvaran, 
a kako ga zamišljaju desničari je ružan, ali stvaran
pa kaj ti onda ne bi odselio u ameriku i živio u tom stvarnom ružnom svijetu pizda ti materina?
texas te čeka pizda ti materina licemjerna.
Ne odnosi se to na meriku, nego na svit

magare, ako je stvaran ne moraš ga zamišljati jer je stvaran realan
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 26/1/2021, 16:17

kic wrote:
Kosti prijepora - Page 33 2g0pe210

ali stvarno se pokušavam držati ovog gore, uz slušanje glazbe, učenje francuskog jezika, izlazaka u prirodu, eto..

i kažu ženi se, ma kad?! :^^

ne moraš se ženit ali barem jebi štogod...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 26/1/2021, 16:21

violator wrote:
ebenica wrote:postoje čudovišta i postoje dobri ljudi, u ratu je to samo puta sto. kao i alkohol, otkriva istinu u nama i kad nema tame jednostavno je nema i da bude 100 ratova i tisuće hektolitara alkohola u nekima od nas nema tame.

U svima postoji tama. Ne mozes olako reci, ja sam dobar covjek, ja imam karakter, meni se to nikada ne bi moglo dogoditi. Jer postoji toliko situacija o kojima ne pomisljas, koje uopce ne naslucujes, a koje te mogu iznenaditi i zauvijek izmijeniti, dovesti do ruba i prebaciti s one strane.

No razmisljati o sebi kao potencijalnom cudovistu, zlici, grijesniku nije nesto sto nas odvlaci od te tame, mozda ako si jos na onoj jednostavnoj (moralnoj) razini mrkve i batina..

Ali dobri ljudi postoje, ima ih mnogo pa se pitam sto je to kod njih sto tu tamu drzi na odstojanju.

neugoda, bol. ljudi uglavnom rade ono što im stvara ugodu, zadovoljstvo a izbjegavaju sve ono što im stvara neugodu i bol. nekom stvara zadovoljstvo pomoći drugome a nekom stvara zadovoljstvo sjebati drugoga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 26/1/2021, 16:54

violator wrote:
ebenica wrote:postoje čudovišta i postoje dobri ljudi, u ratu je to samo puta sto. kao i alkohol, otkriva istinu u nama i kad nema tame jednostavno je nema i da bude 100 ratova i tisuće hektolitara alkohola u nekima od nas nema tame.

U svima postoji tama. Ne mozes olako reci, ja sam dobar covjek, ja imam karakter, meni se to nikada ne bi moglo dogoditi. Jer postoji toliko situacija o kojima ne pomisljas, koje uopce ne naslucujes, a koje te mogu iznenaditi i zauvijek izmijeniti, dovesti do ruba i prebaciti s one strane.
ako ustvrdimo da u svakome čuči tama onda negiramo postojanje svih onih ljudi koji su se kroz povijest suprotstavljali moćnicima, društvima, režimima, institucijama i to često plaćali vlastitim životima. takva tvrdnja je jednostavno isprika za neke vlastite slabosti ili stahove što bi u određenom trenutku mi napravili i negiranje da postoje ljudi koji su bolji od nas i koje takvim tvrdnjama ne treba spuštati na našu razinu. ne čini prilika lopova nego će lopov naći priliku.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 26/1/2021, 16:55

aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:[

A i 
svijet, kako ga zamišljaju ljevičari, je lipi, ali nestvaran, 
a kako ga zamišljaju desničari je ružan, ali stvaran
pa kaj ti onda ne bi odselio u ameriku i živio u tom stvarnom ružnom svijetu pizda ti materina?
texas te čeka pizda ti materina licemjerna.
Ne odnosi se to na meriku, nego na svit
pa boli tebe kurac za svijet, texas te čeka, idi i živi u stvarnosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben 26/1/2021, 17:25

Gnječ wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
aben wrote:[

A i 
svijet, kako ga zamišljaju ljevičari, je lipi, ali nestvaran, 
a kako ga zamišljaju desničari je ružan, ali stvaran
pa kaj ti onda ne bi odselio u ameriku i živio u tom stvarnom ružnom svijetu pizda ti materina?
texas te čeka pizda ti materina licemjerna.
Ne odnosi se to na meriku, nego na svit

magare, ako je stvaran ne moraš ga zamišljati jer je stvaran realan
Naravski da ne moroš, ali ako ga zamisliš, moreš imati velike koristi od toga

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 26/1/2021, 18:15

aben wrote:
Gnječ wrote:
aben wrote:
ebenica wrote:
pa kaj ti onda ne bi odselio u ameriku i živio u tom stvarnom ružnom svijetu pizda ti materina?
texas te čeka pizda ti materina licemjerna.
Ne odnosi se to na meriku, nego na svit

magare, ako je stvaran ne moraš ga zamišljati jer je stvaran realan
Naravski da ne moroš, ali ako ga zamisliš, moreš imati velike koristi od toga

da je to tako undak zoč si se ti uhljebi u socijalizmu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 26/1/2021, 18:27

ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:postoje čudovišta i postoje dobri ljudi, u ratu je to samo puta sto. kao i alkohol, otkriva istinu u nama i kad nema tame jednostavno je nema i da bude 100 ratova i tisuće hektolitara alkohola u nekima od nas nema tame.

U svima postoji tama. Ne mozes olako reci, ja sam dobar covjek, ja imam karakter, meni se to nikada ne bi moglo dogoditi. Jer postoji toliko situacija o kojima ne pomisljas, koje uopce ne naslucujes, a koje te mogu iznenaditi i zauvijek izmijeniti, dovesti do ruba i prebaciti s one strane.
ako ustvrdimo da u svakome čuči tama onda negiramo postojanje svih onih ljudi koji su se kroz povijest suprotstavljali moćnicima, društvima, režimima, institucijama i to često plaćali vlastitim životima.

Covjek nije savrseno svjesno bice. Nama vlada toliko mnogo podsvjesnih klica na koje uopce i ne pomisljamo jer ih (pogadjas?) nismo svjesni. Nerazrjeseni konflikti, potisnute traume, kojekakvi okidaci koji se mogu aktivirati nasiljem, maltretiranjem, obicnim zvukom, mirisom, xyz iznenadnim osjetilnim podrazajem. U tom kontekstu vidim nas kao tempirane bombe koje samo tzv. moralna sreca (dakle, nepojavljivanje okidaca) drzi podalje od nekog veceg sranja. Ili - rad na sebi. U smislu promatranja vlastitih reakcija, misli, osjecaja u svakodnevnom zivotu, promatranje i treniranje uma. Zato sam u onom postu u kojem spominjem Stalkera rekla da treba usmjeravati um i na vlastite kvalitete.....


Tamu sam spomenula u kontekstu Jungove Sjene. To je ono nase nesvjesno 'smetliste' koje ukljucuje i neizivljene strasti, ali i snove. Dakle, sve ono sto su roditelji, drustvo u cjelini kaznjavali jer je odudaralo od drustvenih normi ili zelja nama bitnih ljudi.


Ne vidim na koji nacin spominjanje tame (Sjene) umanjuje znacaj ljudi koji su se suprotstavljali zlu.

ebenica wrote:takva tvrdnja je jednostavno isprika za neke vlastite slabosti ili stahove što bi u određenom trenutku mi napravili i negiranje da postoje ljudi koji su bolji od nas i koje takvim tvrdnjama ne treba spuštati na našu razinu.


Takva tvrdnja nije nikakva isprika vec prikaz malo slozenijeg pogleda od jednostavnog crno-bijelog prikaza po kojem su jedni demoni, a drugi andjeli. Niti umanjujem znacaj velikana duha jer Sjena i 'moralna sreca' nisu jedine odrednice necijeg ponasanja.


ebenica wrote:ne čini prilika lopova nego će lopov naći priliku.

Ja bih rekla da je tocno i jedno i drugo. Kako za lopove, tako i za dobre ljude. Zbog onog nasrg nesvjenog dijela.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 26/1/2021, 18:37

Gnječ wrote:
kic wrote:
Kosti prijepora - Page 33 2g0pe210

ali stvarno se pokušavam držati ovog gore, uz slušanje glazbe, učenje francuskog jezika, izlazaka u prirodu, eto..

i kažu ženi se, ma kad?! :^^

ne moraš se ženit ali barem jebi štogod...


Jesi tako i Ibru za Ljeposavu svjetovao? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 26/1/2021, 18:40

kic wrote:
Kosti prijepora - Page 33 2g0pe210

ali stvarno se pokušavam držati ovog gore, uz slušanje glazbe, učenje francuskog jezika, izlazaka u prirodu, eto..

i kažu ženi se, ma kad?! :^^


Moze! Samo nemoj Gnjeca slusat, molim te. TAj te ucas povede putevima s kojih nema povratka. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 26/1/2021, 18:49

Gnječ wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:postoje čudovišta i postoje dobri ljudi, u ratu je to samo puta sto. kao i alkohol, otkriva istinu u nama i kad nema tame jednostavno je nema i da bude 100 ratova i tisuće hektolitara alkohola u nekima od nas nema tame.

U svima postoji tama. Ne mozes olako reci, ja sam dobar covjek, ja imam karakter, meni se to nikada ne bi moglo dogoditi. Jer postoji toliko situacija o kojima ne pomisljas, koje uopce ne naslucujes, a koje te mogu iznenaditi i zauvijek izmijeniti, dovesti do ruba i prebaciti s one strane.

No razmisljati o sebi kao potencijalnom cudovistu, zlici, grijesniku nije nesto sto nas odvlaci od te tame, mozda ako si jos na onoj jednostavnoj (moralnoj) razini mrkve i batina..

Ali dobri ljudi postoje, ima ih mnogo pa se pitam sto je to kod njih sto tu tamu drzi na odstojanju.

neugoda, bol. ljudi uglavnom rade ono što im stvara ugodu, zadovoljstvo a izbjegavaju sve ono što im stvara neugodu i bol. nekom stvara zadovoljstvo pomoći drugome a nekom stvara zadovoljstvo sjebati drugoga.

Sad ce ti na ovo cinici reci da je altruizam prikrivena sebicnost.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 26/1/2021, 18:55

violator wrote:

Covjek nije savrseno svjesno bice
ako si ikad čula za pingelap otok gdje su ljudi većinom daltonisti i da bi vidjeli boje masovno koriste halucinogene droge, samo zato što nešto ne vidiš ne znači da ne postoji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest 26/1/2021, 19:00

violator wrote:
Gnječ wrote:
kic wrote:
Kosti prijepora - Page 33 2g0pe210

ali stvarno se pokušavam držati ovog gore, uz slušanje glazbe, učenje francuskog jezika, izlazaka u prirodu, eto..

i kažu ženi se, ma kad?! :^^

ne moraš se ženit ali barem jebi štogod...


Jesi tako i Ibru za Ljeposavu svjetovao? :D

davno je to bilo. Ibro se nešto bio naljutio na mene...sad da li je zbog mog savjeta ne znam...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 33 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 33 of 50 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 41 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum