ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosti prijepora

Page 41 of 50 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 45 ... 50  Next

Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest Sun 7 Feb - 15:36

aben wrote:

ni rat, nego sukob.

Prije obično nadmetanje. Igra čak.

Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest Sun 7 Feb - 15:53

Speare Shaker wrote:
violator wrote:

Mozda bi tvoje razmisljanje o apsolutno zlim/dobrim osobama imala savrseno mjesto na podrucju moralnog realizma prema kojem se "zlo" i "dobro" nalazi izvan nasih umova, egzistira izvan nas i uplice nam se u zivote, navodeci nas na odredjena ponasanja. I kao u primjeru s osjetilom koje ne funkcionira, tako bi i empatija bila to posebno osjetilo kojim mi zahvacamo taj svijet pa bi kod apsolutno zlih osoba to osjetilo bilo zakrzljalo, odnosno ne bi ga ni bilo, a kod apsolutnih dobrica bilo bi razvijeno do krajnjih granica. :)

Ako ima granice onda nije apsolutno.

Pa, ako cemo cijepati dlake s ta tvoja dva penija, onda cu napisati onako kako je stajalo u ebenicinom postu: potpuno dobra osoba  ima potpuno razvijeno osjetilo empatije.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben Sun 7 Feb - 16:01

Speare Shaker wrote:
aben wrote:

ni rat, nego sukob.

Prije obično nadmetanje. Igra čak.

Sukob za ideje, igra za ljudi

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest Sun 7 Feb - 16:31

aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

ni rat, nego sukob.

Prije obično nadmetanje. Igra čak.

Sukob za ideje, igra za ljudi


monkey business
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest Sun 7 Feb - 16:42

violator wrote:
Speare Shaker wrote:
violator wrote:

Mozda bi tvoje razmisljanje o apsolutno zlim/dobrim osobama imala savrseno mjesto na podrucju moralnog realizma prema kojem se "zlo" i "dobro" nalazi izvan nasih umova, egzistira izvan nas i uplice nam se u zivote, navodeci nas na odredjena ponasanja. I kao u primjeru s osjetilom koje ne funkcionira, tako bi i empatija bila to posebno osjetilo kojim mi zahvacamo taj svijet pa bi kod apsolutno zlih osoba to osjetilo bilo zakrzljalo, odnosno ne bi ga ni bilo, a kod apsolutnih dobrica bilo bi razvijeno do krajnjih granica. :)

Ako ima granice onda nije apsolutno.

Pa, ako cemo cijepati dlake s ta tvoja dva penija, onda cu napisati onako kako je stajalo u ebenicinom postu: potpuno dobra osoba  ima potpuno razvijeno osjetilo empatije.


Absolut World is a strong statement and expression of a world without borders.

https://bottegaalcolica.com/en/vodka/9922-vodka-absolut-absolut-world-lim-ed.html
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest Sun 7 Feb - 16:50

Gnječ wrote:
aben wrote:
Speare Shaker wrote:
aben wrote:

ni rat, nego sukob.

Prije obično nadmetanje. Igra čak.

Sukob za ideje, igra za ljudi


monkey business

There's no business like monkey business.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest Sun 7 Feb - 17:00

violator wrote:


Ovako, pitanje mi je odlicno i treba o njemu razmisljati, podrucje morala nije jednoznacno i pitanje aritmetike.
meni to pitanje niti je filozofsko niti moralno da bih o tome mozgao iz tisuću kutova, nisam religiozan pa mi nije sve grijeh/tama niti sam malo dijete da svemu vičem; vuk1.
pitanje je skroz jednostavno i odgovor je skroz jednostavan, postoje ljudi poput dahmera koji su nalazili užitak i uživali ubijati, mučiti, silovati ljude i to je tama koju netko prigrli i svjestan je iste, uživa u istoj i meni je velika razlika toga i nekoga tko je ukrao čunga lungu, susjedu trešnje kad je bio dijete ili nekome nervozan rekao odjebi ili udario nekoga vratima radi nepažnje, to nije tama niti će ikad bit' i pogotovo mi nije tama zadovoljavanje prirodnih potreba za hranom dok se jede svinja npr. sva živa bića to rade i radi toga nisu tamna, isto tako kako postoje ljudi poput dahmera koju uživaju u svojoj tami i samo to ushićenje ih svrstava na tu stranu tako postoje i ljudi koji su potpuno suprotni i samo zato kai ti ili ja za njih nismo čuli to ih ne čini imaginarnima jer gdje postoji i tama postoji i svjetlo...
a sva ova druga sivila o kojima bi se filozofiralo su jebena sivila, nevažna za cijelu tematiku i ne želim da se radi nekog mog sivila mene približava nekoj tami ali isto tako moje sivilo ne bi smjelo ugasiti ničiju svjetlost i naveo sam primjer reihla-kira kao nekoga kome je mir bio važniji od rata pa čak i po cijenu vlastitog života i nikakva krađa trešanja ili kaj je nekome rekao odjebi to ne može zatamnit.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest Sun 7 Feb - 18:05

Ma odjebi ti fino, znas. :)

Izbrisao si gotovo citav moj tekst, zadrzao pocetak, nabacio neki svoj monolog, zapravo nastavio se raspravljati s Night-Sky i to je okej?

ebenica wrote:
violator wrote:
Ovako, pitanje mi je odlicno i treba o njemu razmisljati, podrucje morala nije jednoznacno i pitanje aritmetike.
meni to pitanje niti je filozofsko niti moralno da bih o tome mozgao iz tisuću kutova, nisam religiozan pa mi nije sve grijeh/tama niti sam malo dijete da svemu vičem; vuk1.
pitanje je skroz jednostavno i odgovor je skroz jednostavan, .

Ne.


Dobri ljudi ne nastaju iznenada, slucajno, odjednom, vec se glavnina te moralne besprijekornosti razvija u svakodnevnim, nimalo ekstremnim uvjetima pa pitanja poput "ukrasti Cunga Lungu" i zatajiti empatiju kad su i zivotinje u pitanju, itekako pridonosi tom tvojem primjeru sa zrtvovanjem vlastitog zivota.

Ili da te parafraziram: samo zato jer ne vidis tudji moralni razvoj, dvojbe, borbe, ne znaci da ih nema kod takvih dobrica.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic Sun 7 Feb - 18:53


Sometimes, certain topics become hard to talk about because our conversations get stuck in a rut. We hear the same arguments, using the same wording, again and again, until we become numb to them. When the words we use become too loaded with historical baggage, they stop being useful for communication. That’s what I think may be going on here. We’re all a little stuck in our viewpoints about society and we don’t seem to have a way to make forward progress.

One last thing. When I took this topic on, I decided to do my best to force humility and open-mindedness on myself, even in places we’re all terrible at being humble, like politics. It’s amazing how much intellectual progress you can make when that’s your starting point, and working on this post has felt like an awakening in more than one area. So before we start, see if you can take your existing convictions about all of this stuff out of your head. I’m not asking you to throw them away—just maybe put them in a drawer somewhere nearby. If you still want them when you’re done, you know exactly where they’ll be.

WBW je odličan..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Guest Sun 7 Feb - 19:52

violator wrote:Ma odjebi ti fino, znas. :)

Izbrisao si gotovo citav moj tekst, zadrzao pocetak, nabacio neki svoj monolog, zapravo nastavio se raspravljati s Night-Sky i to je okej?

ebenica wrote:
violator wrote:
Ovako, pitanje mi je odlicno i treba o njemu razmisljati, podrucje morala nije jednoznacno i pitanje aritmetike.
meni to pitanje niti je filozofsko niti moralno da bih o tome mozgao iz tisuću kutova, nisam religiozan pa mi nije sve grijeh/tama niti sam malo dijete da svemu vičem; vuk1.
pitanje je skroz jednostavno i odgovor je skroz jednostavan, .

Ne.


Dobri ljudi ne nastaju iznenada, slucajno, odjednom, vec se glavnina te moralne besprijekornosti razvija u svakodnevnim, nimalo ekstremnim uvjetima pa pitanja poput "ukrasti Cunga Lungu" i zatajiti empatiju kad su i zivotinje u pitanju, itekako pridonosi tom tvojem primjeru sa zrtvovanjem vlastitog zivota.

Ili da te parafraziram: samo zato jer ne vidis tudji moralni razvoj, dvojbe, borbe, ne znaci da ih nema kod takvih dobrica.
pa monolog je zato što je riječ o percepcijama, nema golih činjenica (iako je najt probala reć' da su to gole činjenice), moja percepcija se razlikuje od tvoje ili najt, rekao sam sve što sam imao za reć'. kao da sam preskočio jedan obrok i kažem: umrijet ću od gladi-- i to je moja percepcija tog trenutka, osjećaj je stvaran ali moja percepcija je ništa ako je nekome jedan obrok sve u par dana a mi ovdje pričamo što je tama? stvarno?

mislim da su dobri ljudi rođeni s tim da nije stvar u maybellineu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic Mon 8 Feb - 6:34


Kosti prijepora - Page 41 20210214

kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic Mon 8 Feb - 7:18


the circle of life :^^

Kosti prijepora - Page 41 2-pand10
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben Mon 8 Feb - 7:19

wait, what?

je un misli na talesov teorem?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic Mon 8 Feb - 7:20


rano leć, ali ranije i ustati, pročitat nešt, otuširat se, pojest nešt, razgibat se, sve prije nego je dan uopće počeo, puno bolji ritam ljudi moram reć..

pokušavam se sjetit nečeg što je Viola davno rekla ujednoj sličnoj raspri, ali sam teški dementor..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben Mon 8 Feb - 7:27

kic wrote:
rano leć, ali ranije i ustati, pročitat nešt, otuširat se, pojest nešt, razgibat se, sve prije nego je dan uopće počeo, puno bolji ritam ljudi moram reć..

pokušavam se sjetit nečeg što je Viola davno rekla ujednoj sličnoj raspri, ali sam teški dementor..


to ti je prvi znak starosti:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic Mon 8 Feb - 8:01


lec make old age great again

Kosti prijepora - Page 41 200.gif?cid=0679c7actmy4257ng4ipzh68cn07giqq6ux1acrwqy55ypk7&rid=200
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben Mon 8 Feb - 8:15

MOGA

Ka napokon ugrizeš jabuku i osvistiš se, otvori ti se potpuno nova prostorvremenska dimenzija zvana jutro. Unda je uzmeš, iskoristiš, i to ti transormiro i noć, ku unda počneš koristiti za sponje. I, odjedunput si zadovoljan, kako to, kako to?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic Mon 8 Feb - 8:29


počneš slušati svoje tijelo zapravo, budio sam se ja i prije, al bi bilo ono: okrećem se na drugu stranu da iskoristim tih još pol sata-sat..  i onda se probudiš satrven i ni za šta, a bolje ovako-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by kic Mon 8 Feb - 9:18


Kosti prijepora - Page 41 Sdsds10

BiH 1875 :|
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben Mon 8 Feb - 10:28

kic wrote:
počneš slušati svoje tijelo zapravo, budio sam se ja i prije, al bi bilo ono: okrećem se na drugu stranu da iskoristim tih još pol sata-sat..  i onda se probudiš satrven i ni za šta, a bolje ovako-

Okej kicinjo, slušoj svoje telo, ali oli ti ni čudno da je za naša tela dobro ono ča je dobro za ostala tela?

Tribo nan nojmanje kvarat života da saznamo ono ča čovječanstvo zno oduvika:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by aben Mon 8 Feb - 10:29

kic wrote:
Kosti prijepora - Page 41 Sdsds10

BiH 1875 :|
Jo ote ljude ne razumin. Kad te osvoji barbar, uzmeš svoje bagaje i greš ća.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Kosti prijepora - Page 41 Empty Re: Kosti prijepora

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 41 of 50 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 45 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum