ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Živimo li još u,,Komunizmu?

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Guest 12/5/2014, 22:58

Patriot_1 wrote:
I ovu zapovijed imamo od njega: Tko ljubi Boga, da ljubi i brata svoga.
DAKLE brata a ne svaku šušu!

Kontam.
Ti se zapravo nisi uspio osloboditi podjele na NAS i NJIH, potrebe za pripadanjem nekoj vrsti povlaštene Bogu posebno mile ekipe, pa makar to bila i samo družba Pere Kvržice.
Ili još bolje, grupe TNT, gdje ti je po "duhovnosti" koju prosipaš po forumu zapravo i mjesto.

Guest
Guest


Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Guest 12/5/2014, 23:03

speare_shaker
Patriot_1
I ovu zapovijed imamo od njega: Tko ljubi Boga, da ljubi i brata svoga.
DAKLE brata a ne svaku šušu!

Kontam.
Ti se zapravo nisi uspio osloboditi podjele na NAS i NJIH, potrebe za pripadanjem nekoj vrsti povlaštene Bogu posebno mile ekipe, pa makar to bila i samo družba Pere Kvržice.
Ili još bolje, grupe TNT, gdje ti je po "duhovnosti" koju prosipaš po forumu zapravo i mjesto.

Citat:


"U brojnim slučajevima smatra se da opći pojmovi poput "tvoj bližnji", "stranac", pa čak i "čovjek" imaju isključivo, šovinističko značenje.

Slavni stih "ljubi bližnjega svoga" (Levitski zakonik, 19:18)

(41 Hebrejska riječ "re'akha" se u Bibliji kralja Jamesa (i u većini drugih engleskih prijevoda) donekle neprecizno prevodi kao "thy neighbour".
No vidi II Samuel, 16:17, gdje se posve ista riječ u Bibliji kralja Jamesa ispravnije prevodi kao "thy friend".)


u klasičnom (i današnjem ortodoksnom) judaizmu tumači se kao zapovjed da se voli sunarodnjaka Židova, a ne svakoga kao bližnjega.
Slično tomu, pretpostavlja se da stih "ne izvrgavaj pogibli krv svoga bližnjega" (Levitski zakonik, 19:16) znači da se ne smije besposleno stajati kada je u opasnosti život ("krv") sunarodnjaka Židova; no kao što ćemo vidjeti u 5. poglavlju, Židovu se općenito zabranjuje spasiti život nežidova, jer "on nije tvoj bližnji".

Velikodušna uputa da se pabirci s polja i vinograda ostave "sirotinji i strancu" (ibid., 9-10) tumači se kao da se odnosi isključivo na židovsku sirotinju i obraćenike na judaizam.
Zakoni o tabuima koji se odnose na trupla počinju stihom "Ovo je zakon kad koji čovjek umre u šatoru; tko god uđe u šator tko god bude u šatoru, neka je nečist sedam dana" (Brojevi, 19:14)."
Ali, uzima se da riječ "čovjek" (adam) znači "Židov", pa je samo židovsko truplo tabu (to jest, i "nečisto" i "sveto").


Na temelju tog tumačenja pobožni Židovi gotovo magijski štuju židovska trupla i židovska groblja, ali ne poštuju nežidovska trupla i groblja.
Tako su stotine mislimanskih groblja u Izraelu u potpunosti uništena (u jednom slučaju zato da bo se napravilo mjesta za Hilton u Tel-Avivu), ali nastala je velika sablazan kad je židovsko groblje na Maslinskoj gori oštećeno pod jordanskom vlašću.
Takvi primjeri odveć su brojni da bismo ih nabrajali. Neke nehumane posljedice te vrste raspravit ćemo u 5. poglavlju."


Kraj citata.


"Židovska povijest, židovska religija – Tri bremenita tisućljeća"; Israel Shahak; str. 66.-67.


Punokrvna starozavjetna "duhovnost", nema što.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Sora 13/5/2014, 06:08

von_Starhemberg wrote:
Sora wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:Tko od vas je iskusio "dobrobit" koimunizma?Ja jesam!"Vjera je za zaostale,,jer je naučno dokazano da Boga nema",,i sve vjernike treba u blažem slučaju marginalizirati,,ili u težem(a i toga je bilo) eliminirati!Pa se progonilo kršćane u nekim zemljama!Ubijalo!Omalovažavalo u svim komunističkim!"Boga nema,čovjek je BOG!"To je bilo unjih parola!
A evo,,nigdje nisu uspjeli zatrti kršćanstvo!Ni neće!Sad čitam neke "naše " forumaše,,,viču,,glasni su,,a jadovina nezna da je to pase!Pasalo je njihovo vrime,,kak bi rekli Primorci li Dalmatinci!Komunizam je mrtav,,Krist nije!Kapitalizam je bajka!Krist nije!On je ISTINA!PUT i ŽIVOT!
Pa tko god je imao prilike živjeti u komunizmu, tome je kronološki prošlo vrijeme...a mladalačke traume stvarno možete za sebe zadržati  lol!
Vama je nekima komunizam ostao u glavama ako i niste tad živjeli,,jer imate stav kao oni,,da je vjera u Boga za zaostale,,opijum naroda!
Kad sam ja to napisao, genijalac? Citiraj.
Biti ateista ili biti to što si ti,,okultista,,ista je pašta!Oni ne vjeruju a vi ste praznovjerni jer vjerujete u nešto(nekom) tko Bog nije!
Ma gdje sam ja napisao da sam ateist ili okultist? Jel tebi urođeno lagati ili imaš samo slabiju memoriju? Ja sam kršćanin, ali gnostik. Shvaćaš li ti što je to uopće?!  :roll
Gnosticizam je po meni okultizam u blažem obliku!
Ajme koja sranja
 Jedan oce biti ni vrti ni mimo a drugi je nasilan do daske
 Inače da pitam koja je to genijalna misao : tko je živio u komunizmu, tome je kronološki prošlo vrijeme?
Kaj bi to značilo da je meni vremenski prošlo vrijeme :aw 
 I možda da saznamo 
Kako su to kršćani  u komunizmu preživljavala a da ih nisu bacili lavovima?
Teško teško
Malo bilo lavova kod nas u ZOO
Ti si baš u pravom smislu riječi zadojeno komunističko čeljade, veći marksist od Marxa, i bez uvrede, nemam pojma što uopće tražiš na ovom podforumu. Tebi je cilj očito samo provocirati i uz to podosta lupetati.
Šta ja radim na ovom podforumu koji ima tezu Živimo li u komunizmu
A pravo sam komunističko celjade?
Pa živim kao komunističko celjade
Šta ti nije jasno pobožni čovječe
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Sora 13/5/2014, 06:12

speare_shaker wrote:
Patriot_1 wrote:
I ovu zapovijed imamo od njega: Tko ljubi Boga, da ljubi i brata svoga.
DAKLE brata a ne svaku šušu!

Kontam.
Ti se zapravo nisi uspio osloboditi podjele na NAS i NJIH, potrebe za pripadanjem nekoj vrsti povlaštene Bogu posebno mile ekipe, pa makar to bila i samo družba Pere Kvržice.
Ili još bolje, grupe TNT, gdje ti je po "duhovnosti" koju prosipaš po forumu zapravo i mjesto.
Zbljuuuuuuv 

Ti se SS praviš naivan...
Niste se vi niti jedan oslobodili podjele ljudi na one bliže Bogu i one koji vam kvare idilu
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Guest 13/5/2014, 08:19

Sora wrote:
Niste se vi niti jedan oslobodili podjele ljudi na one bliže Bogu i one koji vam kvare idilu

Ne projiciraj svoje osobine na mene.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Sefirot 13/5/2014, 08:33

von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:Tko od vas je iskusio "dobrobit" koimunizma?Ja jesam!"Vjera je za zaostale,,jer je naučno dokazano da Boga nema",,i sve vjernike treba u blažem slučaju marginalizirati,,ili u težem(a i toga je bilo) eliminirati!Pa se progonilo kršćane u nekim zemljama!Ubijalo!Omalovažavalo u svim komunističkim!"Boga nema,čovjek je BOG!"To je bilo unjih parola!
A evo,,nigdje nisu uspjeli zatrti kršćanstvo!Ni neće!Sad čitam neke "naše " forumaše,,,viču,,glasni su,,a jadovina nezna da je to pase!Pasalo je njihovo vrime,,kak bi rekli Primorci li Dalmatinci!Komunizam je mrtav,,Krist nije!Kapitalizam je bajka!Krist nije!On je ISTINA!PUT i ŽIVOT!
Pa tko god je imao prilike živjeti u komunizmu, tome je kronološki prošlo vrijeme...a mladalačke traume stvarno možete za sebe zadržati  lol!
Vama je nekima komunizam ostao u glavama ako i niste tad živjeli,,jer imate stav kao oni,,da je vjera u Boga za zaostale,,opijum naroda!
Kad sam ja to napisao, genijalac? Citiraj.
Biti ateista ili biti to što si ti,,okultista,,ista je pašta!Oni ne vjeruju a vi ste praznovjerni jer vjerujete u nešto(nekom) tko Bog nije!
Ma gdje sam ja napisao da sam ateist ili okultist? Jel tebi urođeno lagati ili imaš samo slabiju memoriju? Ja sam kršćanin, ali gnostik. Shvaćaš li ti što je to uopće?!  :roll

Ne može na žalost on mnogo toga shvatiti...ali čak nije problem to nego to što ni ne želi...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Sefirot 13/5/2014, 08:39

razlicak wrote:
von_Starhemberg wrote:

Ma gdje sam ja napisao da sam ateist ili okultist? Jel tebi urođeno lagati ili imaš samo slabiju memoriju? Ja sam kršćanin, ali gnostik. Shvaćaš li ti što je to uopće?!  :roll

Evo, ja također ne razumijem kako možeš biti i kršćanin i gnostik.

 Kršćanski gnosticizam zapravo ne postoji, jer su pravo kršćanstvo i gnosticizam međusobno isključivi sustavi vjerovanja. Načela gnosticizma stoje u proturječju sa stvarnom naravi kršćanstva. Prema tome, iako neki oblici gnosticizma tvrde da su kršćanski, zapravo su izrazito nekršćanski…


Osoba Isusa Krista još je jedno područje u kojem se kršćanstvo i gnosticizam drastično razlikuju. Gnostici vjeruju da Isusovo fizičko tijelo nije bilo stvarno, nego je samo „izgledalo“ fizičkim, te da se Njegov duh spustio na Njega tijekom krštenja, ali da ga je napustio malo prije raspeća. Takva gledišta uništavaju ne samo Isusovu pravu čovječnost, nego i pomirenje, jer je Isus morao biti i uistinu Bog i uistinu čovjek (i fizički stvaran) koji je stvarno trpio i umro na križu kako bi bio prihvatljiva zamjenska žrtva za grijeh (Hebrejima 2:14-17). Biblijsko gledište Isusa potvrđuje Njegovu potpunu ljudskost kao i Njegovo potpuno božanstvo.

http://www.gotquestions.org/Hrvatski/krscanski-gnosticizam.html


Koliko je gnosticizam daleko od kršćanstva vidimo i po sefirotovim upisima.

Kuku? Naravno da može. Kršćanski gnosticizam postoji i ne samo da postoji..... To što je kršćanstvo općenito isključivi sustav to je problem njihovih vjerskih vođa.
Stranica http://www.gotquestions.org/ je kršćanskog karaktera. Sa nje se ne može mnogo pametnog naći, a još manje naučiti jer to je, po blentavosti, ekipa kao i ekipa Dnevno.hr što je zapravo govno od stranice.

Nadalje, ima podosta gnostičkih grana. Spominjući mene je suludo jer ja jesam gnostik ali nisam kršćanski gnostik no sa braćom koji se izjašnjavaju i vjeruju kao kršćani sam jako dobar... no razlika je velika između kršćanina i kršćanina...

P.S. obrazuj se.

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Sefirot 13/5/2014, 08:50

razlicak wrote:
von_Starhemberg wrote:

Gnosticizam je vrlo daleko od nikejskog učenja, to je istina. No to ne znači i da je daleko od kršćanstva, jer je dogma ustanovljena u 4. stoljeću laž i krivovjerje, a gnosticizam izvorno učenje. Stoljeća difamacije, pogrešne interpretacije gnostičkih pisaca i iskrivljavanje realne slike o pravoj prirodi Kristova učenja dovelo je do toga da se gnosticizam smatra nečim lošim i stranim.


Tako sam i mislila. Znači, vi smatrate da je učenje Crkve o Kristu iskrivljeno... no to još ne objašnjava sefirotovu mržnju prema Isusu. 

"Gnosticizam je možda bio najopasnije krivovjerje koje je prijetilo prvoj crkvi tijekom prva tri stoljeća. Pod utjecajem filozofa kakav je bio Platon, gnosticizam se temelji na dvije lažne premise. Kao prvo, prihvaća dualizam u odnosu na duh i materiju. Gnostici tvrde da je materija sama po sebi zla, a da je duh dobar. Zbog te pretpostavke, gnostici vjeruju da sve što se učini u tijelu, čak i najgori grijeh, nema značenja jer pravi život postoji samo u duhovnoj sferi.
 
Kao drugo, gnostici tvrde da posjeduju uzvišeno znanje, „višu istinu“ poznatu samo odabranoj nekolicini. Gnosticizam dolazi od grčke riječi gnosis koja znači „znati”. Gnostici tvrde da posjeduju više znanje, ne iz Biblije, nego stečeno na nekoj mističnoj višoj razini postojanja. Gnostici sebe vide kao povlaštenu klasu koja je uzdignuta iznad sviju zbog svoje više i dublje spoznaje Boga.
 
Kako bi diskreditirali bilo kakvu kompatibilnost između kršćanstva i gnosticizma valja nam samo usporediti njihova učenja o glavnim vjerskim doktrinama. Po pitanju spasenja, gnosticizam uči da se spasenje dobiva stjecanjem božanskoga znanja koje osobu oslobađa od iluzija tame. Iako tvrde da slijede Isusa Krista i Njegova originalna učenja, gnostici mu se stalno suprotstavljaju. Isus nije ništa rekao o spasenju po spoznaji, nego po vjeri u Njega kao Spasitelja od grijeha. „Da, milošću ste spašeni – po vjeri. To ne dolazi od vas; to je dar Božji! To ne dolazi od djela, da se tko ne bi hvalisao” (Efežanima 2:8-9). Nadalje, spasenje koje Krist nudi besplatno je i dostupno svima (Ivan 3:16), a ne samo odabranoj nekolicini koji su stekli posebnu objavu."

Opet se laže na veliko, no od kršćana drugo ni ne očekujem. Zašto bi mrzio Isusa? To je kao da mrzim Crvenkapicu ili Petra Pana? Suprotan sam kršćanima ili izravnije, kršćanskom licemjerju, lažima, obmanama, zločinima. To je ogromna razlika, ali znam da kršćani vole širiti laži jer njima je očito glavni cilj imati nekog neprijatelja jer inaće nemaju smisla postojati...

Čast izuzecima (kršćanima, pravim kršćanima koji zaista žive kršćanstvo) no ovdje na forumu takvih nema...

Što se tiče izjave gore, lako je oboriva. Kako? Isus čak i u Bibliji se uviđa gnostičko učenje (kasnije pogotovo kod Apostola Tome i Ivana). Ovo što navodiš, 'Efežanima' je proizveo lažov i kreator kršćanske obmane koja se ustabilila... lažov Pavao koji NIKAD nije upoznao Isusa te se čak konfrontirao "prvijencima" Apostolima. A danas se upravo ovog lažova citira i spominje što je i više nego očiti dokaz.

Nadalje, Gnosticizam nije ono što si navela "Nadalje, spasenje koje Krist nudi besplatno je i dostupno svima (Ivan 3:16), a ne samo odabranoj nekolicini koji su stekli posebnu objavu." jer u Gnosticizmu nema posrednika kao u mainstrem kršćanstvu što ruši tvoju izjavu jer ne postoji "odabrana nekolicina koji su stekli posebnu objavu".... kako to kršćani svoje probleme proiciraju na druge i šire laži, nevjerojatno...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Sefirot 13/5/2014, 08:52

Sora wrote:Mržnja vjernika prema komunizmu je nešto najlaznijr,najgore i najotrovnije sto razara hrvatsku 
Zato jer ste na skroz pogrešnom putu, podstucetecpodjele među vjernicima i nevjernicima Itd. 
Zato jer ste slijepo oruđe u rukama crkve i pokvarenih političara.
Jer:
1. Već 25 godina prodajemo ono sto je stvorio komunizam i od toga živimo i kredita plus
2. Crkva je u komunizmu bila razvlascena a sad se bogati i postaje tek jedan od krvopija na hrvatskim ljudima
3. Odustajanje od prava koja smo misli u području rada, zdravstva, obrazovanja Itd ... Je svakodnevni proces degradacije građana i naročito seljaka koji je u kapitalizmu potpuno uništen.. Vodi u propast

Zasto?
 
Da bi Jozo Bozo imao dvore od onixa?

Jbt, ako to ne vidite, nema vam pomoćipomoći

Čvrsto i nepobitno!!!

 :x  :tu  :20

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Sefirot 13/5/2014, 08:53

Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:
von_Starhemberg wrote:
Patriot_1 wrote:Tko od vas je iskusio "dobrobit" koimunizma?Ja jesam!"Vjera je za zaostale,,jer je naučno dokazano da Boga nema",,i sve vjernike treba u blažem slučaju marginalizirati,,ili u težem(a i toga je bilo) eliminirati!Pa se progonilo kršćane u nekim zemljama!Ubijalo!Omalovažavalo u svim komunističkim!"Boga nema,čovjek je BOG!"To je bilo unjih parola!
A evo,,nigdje nisu uspjeli zatrti kršćanstvo!Ni neće!Sad čitam neke "naše " forumaše,,,viču,,glasni su,,a jadovina nezna da je to pase!Pasalo je njihovo vrime,,kak bi rekli Primorci li Dalmatinci!Komunizam je mrtav,,Krist nije!Kapitalizam je bajka!Krist nije!On je ISTINA!PUT i ŽIVOT!
Pa tko god je imao prilike živjeti u komunizmu, tome je kronološki prošlo vrijeme...a mladalačke traume stvarno možete za sebe zadržati  lol!
Vama je nekima komunizam ostao u glavama ako i niste tad živjeli,,jer imate stav kao oni,,da je vjera u Boga za zaostale,,opijum naroda!
Kad sam ja to napisao, genijalac? Citiraj.
Biti ateista ili biti to što si ti,,okultista,,ista je pašta!Oni ne vjeruju a vi ste praznovjerni jer vjerujete u nešto(nekom) tko Bog nije!
Ma gdje sam ja napisao da sam ateist ili okultist? Jel tebi urođeno lagati ili imaš samo slabiju memoriju? Ja sam kršćanin, ali gnostik. Shvaćaš li ti što je to uopće?!  :roll
Gnosticizam je po meni okultizam u blažem obliku!

toliko o kršćanskom znanjum, razumjevanju drugih... nije ni čudo da se tolerancija ni ne može očekivati od istih. pih.

Ne, gnosticizam nije okultno, a okultno kao takvo se nalazi kroz mistiku u svakoj religiji...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Sefirot 13/5/2014, 09:03

von_Starhemberg wrote:
razlicak wrote:
von_Starhemberg wrote:

Gnosticizam je vrlo daleko od nikejskog učenja, to je istina. No to ne znači i da je daleko od kršćanstva, jer je dogma ustanovljena u 4. stoljeću laž i krivovjerje, a gnosticizam izvorno učenje. Stoljeća difamacije, pogrešne interpretacije gnostičkih pisaca i iskrivljavanje realne slike o pravoj prirodi Kristova učenja dovelo je do toga da se gnosticizam smatra nečim lošim i stranim.


Tako sam i mislila. Znači, vi smatrate da je učenje Crkve o Kristu iskrivljeno... no to još ne objašnjava sefirotovu mržnju prema Isusu. 

"Gnosticizam je možda bio najopasnije krivovjerje koje je prijetilo prvoj crkvi tijekom prva tri stoljeća. Pod utjecajem filozofa kakav je bio Platon, gnosticizam se temelji na dvije lažne premise. Kao prvo, prihvaća dualizam u odnosu na duh i materiju. Gnostici tvrde da je materija sama po sebi zla, a da je duh dobar. Zbog te pretpostavke, gnostici vjeruju da sve što se učini u tijelu, čak i najgori grijeh, nema značenja jer pravi život postoji samo u duhovnoj sferi.
 
Kao drugo, gnostici tvrde da posjeduju uzvišeno znanje, „višu istinu“ poznatu samo odabranoj nekolicini. Gnosticizam dolazi od grčke riječi gnosis koja znači „znati”. Gnostici tvrde da posjeduju više znanje, ne iz Biblije, nego stečeno na nekoj mističnoj višoj razini postojanja. Gnostici sebe vide kao povlaštenu klasu koja je uzdignuta iznad sviju zbog svoje više i dublje spoznaje Boga.
 
Kako bi diskreditirali bilo kakvu kompatibilnost između kršćanstva i gnosticizma valja nam samo usporediti njihova učenja o glavnim vjerskim doktrinama. Po pitanju spasenja, gnosticizam uči da se spasenje dobiva stjecanjem božanskoga znanja koje osobu oslobađa od iluzija tame. Iako tvrde da slijede Isusa Krista i Njegova originalna učenja, gnostici mu se stalno suprotstavljaju. Isus nije ništa rekao o spasenju po spoznaji, nego po vjeri u Njega kao Spasitelja od grijeha. „Da, milošću ste spašeni – po vjeri. To ne dolazi od vas; to je dar Božji! To ne dolazi od djela, da se tko ne bi hvalisao” (Efežanima 2:8-9). Nadalje, spasenje koje Krist nudi besplatno je i dostupno svima (Ivan 3:16), a ne samo odabranoj nekolicini koji su stekli posebnu objavu."
Da, upravo ono što sam naglasio, potvrđuje ovaj navod. "Pravovjerje" se uvijek žestoko borilo protiv gnosticizma jer ga nije željelo, možda nije ni moglo, shvatiti. To jedan Pavao iz Tarsa među prvima ne bi mogao.

Što se tiče Sefirotove mržnje prema Isusu, to ne shvaćam ni ja. On tvrdi da je gnostik, no gnostici ne mrze Isusa, nemaju razloga za to. Najbolje će ipak biti da ostavimo njemu da to objasni, umjesto da govorimo u nečije ime, što nije ni pristojno ni korektno.

Kao što rekoh, kršćani spominju mržnju prema Isusu, a to je kao da se spominje mržnja prema Crvenkapici... Problem nije u personi koja je u povijesti bio neka persona iz bliskoistočne pripizdine od kuda ništa dobro ne dolazi na koju se nalijepilo toliko mitova da će za koju godinu govoriti da je on imao prvi mobitel i satelitsku u kvartu... No bajkoviti entitet kakvog Crkva opisuje nije postojao niti ga ista može dokazati pa se mlati prazna slama koju ljudi puše već 2000 godina. Interesantno da kad se spomene Veliko Špageti Čudovište, u to ne vjeruju, u leteće medvjediće ne vjeruju.... wtf?
Ono što se danas govori o Isusu je većinom izmišljotina pogotovo od strane lažova Pavla.

Nije problem znači u tome nego u onima koji slijede navedeno, a očigledno su nepatvoreni lažovi, licemjeri, pokvarenjaci, neki zločinci, a neki podupirači istih.... tj. naslijedili su lažova Pavla, a ne Isusa.

Tu je von_Starhemberg za razliku od različka (upravo onih koje opisujem) rekao točno..... " umjesto da govorimo u nečije ime, što nije ni pristojno ni korektno" što naravno kršćani konstantno rade (o čemu naravno govorim i navodim da su lažovi i licemjeri jer oni to sami rade...).

Nisu svi gnostici kršćanski gnostici pa se time i ne bave Isusom....osim kad dođu u konflikt sa kršćanima...

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Sefirot 13/5/2014, 09:04

speare_shaker wrote:
Patriot_1 wrote:
I ovu zapovijed imamo od njega: Tko ljubi Boga, da ljubi i brata svoga.
DAKLE brata a ne svaku šušu!

Kontam.
Ti se zapravo nisi uspio osloboditi podjele na NAS i NJIH, potrebe za pripadanjem nekoj vrsti povlaštene Bogu posebno mile ekipe, pa makar to bila i samo družba Pere Kvržice.
Ili još bolje, grupe TNT, gdje ti je po "duhovnosti" koju prosipaš po forumu zapravo i mjesto.

 :tss     :tu

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Bran_Do 13/5/2014, 09:08

Sora wrote:Mržnja vjernika prema komunizmu je nešto najlaznijr,najgore i najotrovnije sto razara hrvatsku 
Zato jer ste na skroz pogrešnom putu, podstucetecpodjele među vjernicima i nevjernicima Itd. 
Zato jer ste slijepo oruđe u rukama crkve i pokvarenih političara.
Jer:
1. Već 25 godina prodajemo ono sto je stvorio komunizam i od toga živimo i kredita plus
2. Crkva je u komunizmu bila razvlascena a sad se bogati i postaje tek jedan od krvopija na hrvatskim ljudima
3. Odustajanje od prava koja smo misli u području rada, zdravstva, obrazovanja Itd ... Je svakodnevni proces degradacije građana i naročito seljaka koji je u kapitalizmu potpuno uništen.. Vodi u propast

Zasto?
 
Da bi Jozo Bozo imao dvore od onixa?

Jbt, ako to ne vidite, nema vam pomoćipomoći

Mi uopće ne živimo u kapitalizmu. Mi smo zaglavili u "vječnoj tranziciji" gdje je partijska ekipa promijenila majice, a središte moći je od jednog pola (partija i birokracija) prebačeno na više polova (stranke, crkva, tajkuni).

A to da je prije "bilo bolje", u nekim segmentima jest (utoliko što je naizgled bilo posla po tvornicama i drugdje, te što ljudi i mediji nisu javno smjeli govoriti da im je loše, pa je prisilno stvaran imidž "države sretnih ljudi"), ali biti za jednopartijsku državu koja jednoumlje nameće državnim terorom i guši slobodu misli i govora i tvrditi da je to nekakav ideal? Ne, hvala. Osim toga, sve navedene tekovine bivše države bile su magla i paučina jer su počivale na neodrživom i derutnom  gospodarskom modelu. 

A što se tiče ideala komunizma općenito, sistem gdje svi "imaju jednako" (svaka budaletina, zabušant i neradnik može živjeti s jednakim povlasticama kao i sposoban i radišan čovjek) nije ništa drugo nego nakaradan sustav.

Dapače, tek kad se riješimo svih bolesti koje naše društvo ima, a koje su proizašle UPRAVO iz komunizma (korupcija, ogroman državni aparat, snažna uloga države u svim društvenim procesima, partijsko/stranačko pogodovanje i nepotizam), te kad ostvarimo liberalnije društvo i tržišnu ekonomiju u pravom smislu riječi, možemo se nadati boljitku.
Bran_Do
Bran_Do

Posts : 807
2014-04-17


Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Guest 13/5/2014, 09:30

Sefirot wrote:Nije problem znači u tome nego u onima koji slijede navedeno, a očigledno su nepatvoreni lažovi, licemjeri, pokvarenjaci, neki zločinci, a neki podupirači istih.... 

Tu je von_Starhemberg za razliku od različka (upravo onih koje opisujem)

Ne pripisuj meni svoje osobine. 

Sefirot wrote:umjesto da govorimo u nečije ime, što nije ni pristojno ni korektno"

A sad smo odjednom jako pristojni, kad se dotakne vlastita umišljena veličina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Sefirot 13/5/2014, 09:44

razlicak wrote:
Sefirot wrote:Nije problem znači u tome nego u onima koji slijede navedeno, a očigledno su nepatvoreni lažovi, licemjeri, pokvarenjaci, neki zločinci, a neki podupirači istih.... 

Tu je von_Starhemberg za razliku od različka (upravo onih koje opisujem)

Ne pripisuj meni svoje osobine. 

Sefirot wrote:umjesto da govorimo u nečije ime, što nije ni pristojno ni korektno"

A sad smo odjednom jako pristojni, kad se dotakne vlastita umišljena veličina.

Ne pripisujem nikome svoje osobine, a tebe mogu citirati u svakom trenu da dokažem navedeno... ok?

Jako pristojni? Ne.... nego razbijanje kršćanskih obmana... ljudima treba pokazati činjenice te da zaista nauče o problemima vjerskih nebuloza... prije će se osvijestiti i prije će razlikovati te odrezati korov....

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Patriot_1 13/5/2014, 10:07

speare_shaker wrote:
Patriot_1 wrote:
I ovu zapovijed imamo od njega: Tko ljubi Boga, da ljubi i brata svoga.
DAKLE brata a ne svaku šušu!

Kontam.
Ti se zapravo nisi uspio osloboditi podjele na NAS i NJIH, potrebe za pripadanjem nekoj vrsti povlaštene Bogu posebno mile ekipe, pa makar to bila i samo družba Pere Kvržice.
Ili još bolje, grupe TNT, gdje ti je po "duhovnosti" koju prosipaš po forumu zapravo i mjesto.
Podjela na mi i oni nije moja.Pročitaj Ivanovu poslanicu čiji dio citirah i vidjet ćeš isto što i ja!Podjela je na svijet i crkva!Dakle,ima dobrih ljudi koji su dobri prema ostalima , vole ljude a sa Bogom nemaju veze!Zato i napisah da ima onih koji vole ljude a ne vole Boga!Vjernik bi trebao ljubiti sve ljude , to nam je zapovjeđeno,no nisu nam svi braća nego samo oni koji istinski slijede krista!To uči Novi Zavjet!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Patriot_1 13/5/2014, 10:12

Sefirot wrote:
Sora wrote:Mržnja vjernika prema komunizmu je nešto najlaznijr,najgore i najotrovnije sto razara hrvatsku 
Zato jer ste na skroz pogrešnom putu, podstucetecpodjele među vjernicima i nevjernicima Itd. 
Zato jer ste slijepo oruđe u rukama crkve i pokvarenih političara.
Jer:
1. Već 25 godina prodajemo ono sto je stvorio komunizam i od toga živimo i kredita plus
2. Crkva je u komunizmu bila razvlascena a sad se bogati i postaje tek jedan od krvopija na hrvatskim ljudima
3. Odustajanje od prava koja smo misli u području rada, zdravstva, obrazovanja Itd ... Je svakodnevni proces degradacije građana i naročito seljaka koji je u kapitalizmu potpuno uništen.. Vodi u propast

Zasto?
 
Da bi Jozo Bozo imao dvore od onixa?

Jbt, ako to ne vidite, nema vam pomoćipomoći

Čvrsto i nepobitno!!!

 :x  :tu  :20
Tip napiše hrpu gluposti,.kao i obično i tebi je to za 5!Samo nek je protiv crkve,protiv kršćanstva,,onda je pravi!Jadno!
Jebo vas komunizam,imali su Gulage ,Sibire i Gole Otoke,gdje su tisuće patile i umirale,samo zato jer nisu bili istomišljenici sa režimima,nisu ih zbog vjere tamo trpali(iako je bilo i toga)!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Guest 13/5/2014, 10:12

Patriot_1 wrote:
vole ljude a sa Bogom nemaju veze!Zato i napisah da ima onih koji vole ljude a ne vole Boga!

Svatko tko voli ljude ima s Bogom sve moguće veze. Ljubav je prema svemu stvorenom, a pogotovo ona prema čovjeku, ako ne jedina, a ono svakako najbolja poveznica između Boga i ljudi.

Patriot1 wrote:
Vjernik bi trebao ljubiti sve ljude , to nam je zapovjeđeno,no nisu nam svi braća nego samo oni koji istinski slijede krista!

Opet taj tvoj truli elitizam. Ako nekoga voliš, onda ti je on vrsta brata kako god okreneš.

Patriot1 wrote:
To uči Novi Zavjet!

Ne, nego tvoja intepretacija NZ proizašla iz tvoje želje da se nađeš u nekoj vrsti izabranog društva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Sora 13/5/2014, 10:20

Znaci i vjernici imaju trule vjernike
Ideeees 
Koliko vas ima trulog ima u ideologiji, nije ni čudo
A imate li štogod zdravih snaga, ono ...borbenih?
Osim SS.?

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Sora 13/5/2014, 10:23

speare_shaker wrote:
Sora wrote:
Niste se vi niti jedan oslobodili podjele ljudi na one bliže Bogu i one koji vam kvare idilu

Ne projiciraj svoje osobine na mene.
Slušaj ako ti ja licima na nekog tko nema svoje originalne stavove
A nije živa projekcija popovskih bljezgarija
Onda ti ne poznaš ljude
Osobito žene..
Khmmmm :P
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Sefirot 13/5/2014, 10:27

Patriot_1 wrote:
Sefirot wrote:
Sora wrote:Mržnja vjernika prema komunizmu je nešto najlaznijr,najgore i najotrovnije sto razara hrvatsku 
Zato jer ste na skroz pogrešnom putu, podstucetecpodjele među vjernicima i nevjernicima Itd. 
Zato jer ste slijepo oruđe u rukama crkve i pokvarenih političara.
Jer:
1. Već 25 godina prodajemo ono sto je stvorio komunizam i od toga živimo i kredita plus
2. Crkva je u komunizmu bila razvlascena a sad se bogati i postaje tek jedan od krvopija na hrvatskim ljudima
3. Odustajanje od prava koja smo misli u području rada, zdravstva, obrazovanja Itd ... Je svakodnevni proces degradacije građana i naročito seljaka koji je u kapitalizmu potpuno uništen.. Vodi u propast

Zasto?
 
Da bi Jozo Bozo imao dvore od onixa?

Jbt, ako to ne vidite, nema vam pomoćipomoći

Čvrsto i nepobitno!!!

 :x  :tu  :20
Tip napiše hrpu gluposti,.kao i obično i tebi je to za 5!Samo nek je protiv crkve,protiv kršćanstva,,onda je pravi!Jadno!
Jebo vas komunizam,imali su Gulage ,Sibire i Gole Otoke,gdje su tisuće patile i umirale,samo zato jer nisu bili istomišljenici sa režimima,nisu ih zbog vjere tamo trpali(iako je bilo i toga)!

Napisala je točno i nepobitno. To što ti aludiraš na nešto sasvim drugo je tvoj, a ne tuđi problem....

_________________
Do what thou Wilt shall be the whole of the Law! Love is the Law, Love under Will

https://www.facebook.com/KrvavaPovijestCrkve?fref=ts

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 No10
Sefirot
Sefirot

Male
Posts : 1898
2014-04-29

Lokacija: : Zagreb

Back to top Go down

Živimo li još u,,Komunizmu? - Page 4 Empty Re: Živimo li još u,,Komunizmu?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum