ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 12/11/2020, 16:21

michaellcmacha wrote:
mutava baštarda wrote:
Noor wrote:
mutava baštarda wrote:
kaya wrote:Dakle speare zna nešto što ni ova koja se bavi virusima 30 godina ne zna.
tko je ta ne znam, ali najveći svjetski autoritet na tom polju i jedan od najcitiranijih znanstvenika uopće ([size=51]John Ioannidis[/size]  ) ima stav o koroni kao šejker, samo index ne prenosi...
i, šta kaže Anders, kaće krdo?
nemoj zamarati glavicu... index i faktograf će objasniti, a ako ne usvojiš gradivo tu su gnječ i miha zs repeticije...
ero je u penziji, ne bih ga zamarao...
pa dobro da li index i faktograf nadziru i upravljaju sa informacijama worldometra koji iste zaprima od državnih zavoda za javno zdravstvo država koje su pretpostavljam članice svjetske zdravstvene organizacije... 
mene samo zanima da li možemo objektivno, a ne subjektivno poput sf šejkera ili tezgara ere, izanalizirati moje tvrdnje odnosno pretpostavke, vezane uz kretanje brojeva bitnih za pandemiju...
i sad evo aj da vidimo i tebe jer i ti tvrdiš da si visoko obrazovan...
ja sam ustvrdio da će brojevi kontinuirano rasti sve do kraja OVE GODINE, neovisno o dnevno evidentiranim oscilacijama koje su uočene i prepoznate kao "vikend oscilacije" skoro svugdje u svijetu...
 i eto tako sam rekao kad je broj evidentiranih zaraž. bio 25 milijuna da će do kraja godine taj broj biti udvostručen... jebiga sory zajebao sam se udvostručio se 50 dana prije... sad ostaje 50 dana da taj broj dosegne broj zaraženih veći od 75 milijuna koliko sam pretpostavio da će biti u proljeće, a u proljeće će vrlo vjerojatno biti oko 100 milijuna....
i sad evo tu smo gdje jesmo šejker je rekao da će do kraja godine brojevi biti skoro pa zanemarivi, a ja tvrdim da ćemo na silvestrovo imati oko 25 milijuna aktivnih slučajeva od kojih minimalno trećinu kod kojih će se razvit neki od oblika bolesnog stanja, oko 200 000 kritičnih (ventilatori), i do tada evidentiranih vrlo blizu 2 milijuna smrtnih ishoda...
što se tiče hrvatske 
do silvestrova ponovit ću 
2400+ smrtnih ishoda i oko 200 000 evidentiranih zaraženih, preko 300 na umjetnim plućima, i tek onda nakon NG vrlo zaguljeno i neizvjesno sa lošijom perspektivom po meni... 
ajde sad ti... 
a mogu i knjigovesci...
naravno nekako sam uvjerenja da ćete i i ti i oni filozofirati a konkretno izignorirati kao i svaki put do sad...
Sve integer.Nema majci... :^0

Eroo

Posts : 75014
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 12/11/2020, 16:26

Gnječ wrote:
Noor wrote:
Eroo wrote:
Noor wrote:
Eroo wrote:Do sada znamo da Virus SARS-CoV-2  malomutira, a i ono što mutira (tako Alemka) mutira na nekim
beznačajnim dijelovima virusa.Logika nam kaže  ako se virus ne može razmnožavati(kopirati) onda se uguši.
Ako bi uspješnost cjepljenja bila 90% i ako bicijepili cjelokupnu populaciju onda bi na kraju cjepljenja
imali 10% stanovništva nezaštićenih. Ako bi serološkim testiranjem imeđu njima zdvojili(izolirali) zaražene,
onda bi prijenos virusa bio zaustavljen-ugušen.Cjelokupna "operacija" ne bi trajala duže od 2 godine. 
Više ćemo znati o ovome kad saznamo konačne efekte masovnog testiranja u Slovačkoj.
Dužni smo veliku zahvalnost Slovacima za onaj neviđeni trud u pokušaju zaustavljanja epidemije,
s čime su , iako mali narod, svijetu dali značajan doprinos.
unutar te 2 godine, koliko puta bi se cijepili? bi li virus koji puta možda i opet mutirao?
S ovizin mojizin ograničenin mozgićon predpostavljan 2x, a preostanak od 10% testirali bi onoliko puta
koliko bi bilo potrebno. Za mutiranje se kaže da se dešava sporo, a  po sadašnjim saznanjima mutira
na nebitnim dijelovima strukture virusa, što kao ne bi bio problem za vektorsko mRNA cjepivo.

@gnječ

molim te, možeš li ponoviti one članke (linkove) o broju dosadašnjih mutacija corona virusa
znam da si već stavljao, ali ... :/

nemam vremena opet satima tražiti. ima na netu negdje. novih sojeva koji su u cirkulaciji ima više od 1 u cro ih ima 3-4 sojeva neznam napamet potraži u datoteci Ruđer Bošković instituta.

dakle ako virus gripe mutira jednom u godini ovaj virus covida mutira više nije prošlo ni godinu dana a već imamo hrpu novih sojeva tako da argument da ne mutira brzo ne stoji.

evo našao sam IRB

CORRESPONDENCE
Croat Med J. 2020;61:302-3
https://doi.org/10.3325/cmj.2020.61.302

Successful sequencing of the
first SARS-CoV-2 genomes from
Croatian patients

From the virus outbreak in Wuhan
till its arrival to Croatia, SARS-CoV-2 mutated several
times, and currently there are at least three distinct branches
(clades) carrying specific mutations. These are named
clade S (ORF 8, amino acid exchange L84S), G (S protein,
D614G), and V (NS3, amino G251V). Six of our genomes belong
to the clade G, and one genome is still under investigation.
Nonetheless, our preliminary results indicate multiple
virus entries and, as expected, close similarity to the
viruses sequenced in Italy and Austria (1).

http://neuron.mefst.hr/docs/CMJ/issues/2020/61/3/cmj_61_3_32643351.pdf

D614G

The D614G mutation in the SARS-CoV-2 spike protein reduces S1 shedding and increases infectivity


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7310631/

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Noor 12/11/2020, 16:33

Gnječ wrote:
Gnječ wrote:
Noor wrote:
Eroo wrote:
Noor wrote:
Eroo wrote:Do sada znamo da Virus SARS-CoV-2  malomutira, a i ono što mutira (tako Alemka) mutira na nekim
beznačajnim dijelovima virusa.Logika nam kaže  ako se virus ne može razmnožavati(kopirati) onda se uguši.
Ako bi uspješnost cjepljenja bila 90% i ako bicijepili cjelokupnu populaciju onda bi na kraju cjepljenja
imali 10% stanovništva nezaštićenih. Ako bi serološkim testiranjem imeđu njima zdvojili(izolirali) zaražene,
onda bi prijenos virusa bio zaustavljen-ugušen.Cjelokupna "operacija" ne bi trajala duže od 2 godine. 
Više ćemo znati o ovome kad saznamo konačne efekte masovnog testiranja u Slovačkoj.
Dužni smo veliku zahvalnost Slovacima za onaj neviđeni trud u pokušaju zaustavljanja epidemije,
s čime su , iako mali narod, svijetu dali značajan doprinos.
unutar te 2 godine, koliko puta bi se cijepili? bi li virus koji puta možda i opet mutirao?
S ovizin mojizin ograničenin mozgićon predpostavljan 2x, a preostanak od 10% testirali bi onoliko puta
koliko bi bilo potrebno. Za mutiranje se kaže da se dešava sporo, a  po sadašnjim saznanjima mutira
na nebitnim dijelovima strukture virusa, što kao ne bi bio problem za vektorsko mRNA cjepivo.

@gnječ

molim te, možeš li ponoviti one članke (linkove) o broju dosadašnjih mutacija corona virusa
znam da si već stavljao, ali ... :/

nemam vremena opet satima tražiti. ima na netu negdje. novih sojeva koji su u cirkulaciji ima više od 1 u cro ih ima 3-4 sojeva neznam napamet potraži u datoteci Ruđer Bošković instituta.

dakle ako virus gripe mutira jednom u godini ovaj virus covida mutira više nije prošlo ni godinu dana a već imamo hrpu novih sojeva tako da argument da ne mutira brzo ne stoji.

evo našao sam IRB

CORRESPONDENCE
Croat Med J. 2020;61:302-3
https://doi.org/10.3325/cmj.2020.61.302

Successful sequencing of the
first SARS-CoV-2 genomes from
Croatian patients

From the virus outbreak in Wuhan
till its arrival to Croatia, SARS-CoV-2 mutated several
times, and currently there are at least three distinct branches
(clades) carrying specific mutations. These are named
clade S (ORF 8, amino acid exchange L84S), G (S protein,
D614G), and V (NS3, amino G251V). Six of our genomes belong
to the clade G, and one genome is still under investigation.
Nonetheless, our preliminary results indicate multiple
virus entries and, as expected, close similarity to the
viruses sequenced in Italy and Austria (1).

http://neuron.mefst.hr/docs/CMJ/issues/2020/61/3/cmj_61_3_32643351.pdf

D614G

The D614G mutation in the SARS-CoV-2 spike protein reduces S1 shedding and increases infectivity


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7310631/

hvala Gnječ

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 12/11/2020, 16:38

Eroo wrote:
michaellcmacha wrote:
mutava baštarda wrote:
Noor wrote:
mutava baštarda wrote:
kaya wrote:Dakle speare zna nešto što ni ova koja se bavi virusima 30 godina ne zna.
tko je ta ne znam, ali najveći svjetski autoritet na tom polju i jedan od najcitiranijih znanstvenika uopće ([size=51]John Ioannidis[/size]  ) ima stav o koroni kao šejker, samo index ne prenosi...
i, šta kaže Anders, kaće krdo?
nemoj zamarati glavicu... index i faktograf će objasniti, a ako ne usvojiš gradivo tu su gnječ i miha zs repeticije...
ero je u penziji, ne bih ga zamarao...
pa dobro da li index i faktograf nadziru i upravljaju sa informacijama worldometra koji iste zaprima od državnih zavoda za javno zdravstvo država koje su pretpostavljam članice svjetske zdravstvene organizacije... 
mene samo zanima da li možemo objektivno, a ne subjektivno poput sf šejkera ili tezgara ere, izanalizirati moje tvrdnje odnosno pretpostavke, vezane uz kretanje brojeva bitnih za pandemiju...
i sad evo aj da vidimo i tebe jer i ti tvrdiš da si visoko obrazovan...
ja sam ustvrdio da će brojevi kontinuirano rasti sve do kraja OVE GODINE, neovisno o dnevno evidentiranim oscilacijama koje su uočene i prepoznate kao "vikend oscilacije" skoro svugdje u svijetu...
 i eto tako sam rekao kad je broj evidentiranih zaraž. bio 25 milijuna da će do kraja godine taj broj biti udvostručen... jebiga sory zajebao sam se udvostručio se 50 dana prije... sad ostaje 50 dana da taj broj dosegne broj zaraženih veći od 75 milijuna koliko sam pretpostavio da će biti u proljeće, a u proljeće će vrlo vjerojatno biti oko 100 milijuna....
i sad evo tu smo gdje jesmo šejker je rekao da će do kraja godine brojevi biti skoro pa zanemarivi, a ja tvrdim da ćemo na silvestrovo imati oko 25 milijuna aktivnih slučajeva od kojih minimalno trećinu kod kojih će se razvit neki od oblika bolesnog stanja, oko 200 000 kritičnih (ventilatori), i do tada evidentiranih vrlo blizu 2 milijuna smrtnih ishoda...
što se tiče hrvatske 
do silvestrova ponovit ću 
2400+ smrtnih ishoda i oko 200 000 evidentiranih zaraženih, preko 300 na umjetnim plućima, i tek onda nakon NG vrlo zaguljeno i neizvjesno sa lošijom perspektivom po meni... 
ajde sad ti... 
a mogu i knjigovesci...
naravno nekako sam uvjerenja da ćete i i ti i oni filozofirati a konkretno izignorirati kao i svaki put do sad...
Sve integer.Nema majci... :^0
jesam ja tebi reko da mi se ne obraćaš izravno... jebote stvarno riskiraš pod stare dane da dobiješ po piksi... :)... trupino OKO, PREKO, BLIZU.... kad boldaš, boldaj kako Bog zapovjeda a nemoj glumiti perfidnog šupka.... ;)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 12/11/2020, 16:50

michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:
michaellcmacha wrote:
mutava baštarda wrote:
Noor wrote:
mutava baštarda wrote:
kaya wrote:Dakle speare zna nešto što ni ova koja se bavi virusima 30 godina ne zna.
tko je ta ne znam, ali najveći svjetski autoritet na tom polju i jedan od najcitiranijih znanstvenika uopće ([size=51]John Ioannidis[/size]  ) ima stav o koroni kao šejker, samo index ne prenosi...
i, šta kaže Anders, kaće krdo?
nemoj zamarati glavicu... index i faktograf će objasniti, a ako ne usvojiš gradivo tu su gnječ i miha zs repeticije...
ero je u penziji, ne bih ga zamarao...
pa dobro da li index i faktograf nadziru i upravljaju sa informacijama worldometra koji iste zaprima od državnih zavoda za javno zdravstvo država koje su pretpostavljam članice svjetske zdravstvene organizacije... 
mene samo zanima da li možemo objektivno, a ne subjektivno poput sf šejkera ili tezgara ere, izanalizirati moje tvrdnje odnosno pretpostavke, vezane uz kretanje brojeva bitnih za pandemiju...
i sad evo aj da vidimo i tebe jer i ti tvrdiš da si visoko obrazovan...
ja sam ustvrdio da će brojevi kontinuirano rasti sve do kraja OVE GODINE, neovisno o dnevno evidentiranim oscilacijama koje su uočene i prepoznate kao "vikend oscilacije" skoro svugdje u svijetu...
 i eto tako sam rekao kad je broj evidentiranih zaraž. bio 25 milijuna da će do kraja godine taj broj biti udvostručen... jebiga sory zajebao sam se udvostručio se 50 dana prije... sad ostaje 50 dana da taj broj dosegne broj zaraženih veći od 75 milijuna koliko sam pretpostavio da će biti u proljeće, a u proljeće će vrlo vjerojatno biti oko 100 milijuna....
i sad evo tu smo gdje jesmo šejker je rekao da će do kraja godine brojevi biti skoro pa zanemarivi, a ja tvrdim da ćemo na silvestrovo imati oko 25 milijuna aktivnih slučajeva od kojih minimalno trećinu kod kojih će se razvit neki od oblika bolesnog stanja, oko 200 000 kritičnih (ventilatori), i do tada evidentiranih vrlo blizu 2 milijuna smrtnih ishoda...
što se tiče hrvatske 
do silvestrova ponovit ću 
2400+ smrtnih ishoda i oko 200 000 evidentiranih zaraženih, preko 300 na umjetnim plućima, i tek onda nakon NG vrlo zaguljeno i neizvjesno sa lošijom perspektivom po meni... 
ajde sad ti... 
a mogu i knjigovesci...
naravno nekako sam uvjerenja da ćete i i ti i oni filozofirati a konkretno izignorirati kao i svaki put do sad...
Sve integer.Nema majci... :^0
jesam ja tebi reko da mi se ne obraćaš izravno... jebote stvarno riskiraš pod stare dane da dobiješ po piksi... :)... trupino OKO, PREKO, BLIZU.... kad boldaš, boldaj kako Bog zapovjeda a nemoj glumiti perfidnog šupka.... ;)
glupo je da glumiš nešto što u osnovi jesi...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 12/11/2020, 17:30

evo kako rekoh ovi lumeni naručili cjepivo a nemaju ga gdje skladištiti. kao lako ćemo...


DISTRIBUCIJA I ČUVANJE
Cjepivo će se prevoziti u ‘ledenim sarkofazima‘ i čuvati u hladnjačama Lure, Konzuma i Lidla?
Doze se moraju čuvati u ledenoj kupki na - 78 °C. Niti jedna veledrogerija u Hrvatskoj nema takve spremnike za pohranu

Naime, da se ne bi uništio genetski materijal u tom cjepivu važno ga je čuvati na čak minus 70 stupnjeva, što traži vrlo koordiniranu akciju u distribuciji, ali i u organizaciji cijepljenja.

Cjepivo se mora čuvati u suhom ledu koji se miješa s nekim dugim supstancama kako bi se stvorila ledena kupka temperature minus 78 stupnjeva Celzijevih u spremnicima koji se ne smiju otvoriti češće od dva puta na dan i ne dulje od minute. Ističe se da za razliku od suparničkog proteinskog cjepiva Sanofija i Novavaxa, koje može biti u običnom hladnjaku nekoliko mjeseci, ovo Pfizerovo može izdržati samo 24 sata na temperaturi od minus 8 stupnjeva do plus 2, što bi mogao biti problem u organizaciji cijepljenja jer se "otvoreno" cjepivo može koristi vrlo kratko, a to bi značilo da bi se velik broj ljudi trebao cijepiti u nekoliko dana, što ne dopušta epidemiološka situacija.

Oni koji se dugo bave distribucijom lijekova kažu kako je moguće da će proizvođač imati češću dostavu cjepiva u manjoj količini ili će pak države morati organizirati cijepljenje u većem broju zdravstvenih ustanova pa i u ljekarnama.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/cjepivo-ce-se-prevoziti-u-ledenim-sarkofazima-i-cuvati-u-hladnjacama-lure-konzuma-i-lidla-15030819
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 12/11/2020, 17:37

Gnječ wrote:evo kako rekoh ovi lumeni naručili cjepivo a nemaju ga gdje skladištiti. kao lako ćemo...


DISTRIBUCIJA I ČUVANJE
Cjepivo će se prevoziti u ‘ledenim sarkofazima‘ i čuvati u hladnjačama Lure, Konzuma i Lidla?
Doze se moraju čuvati u ledenoj kupki na - 78 °C. Niti jedna veledrogerija u Hrvatskoj nema takve spremnike za pohranu


Naime, da se ne bi uništio genetski materijal u tom cjepivu važno ga je čuvati na čak minus 70 stupnjeva, što traži vrlo koordiniranu akciju u distribuciji, ali i u organizaciji cijepljenja.

Cjepivo se mora čuvati u suhom ledu koji se miješa s nekim dugim supstancama kako bi se stvorila ledena kupka temperature minus 78 stupnjeva Celzijevih u spremnicima koji se ne smiju otvoriti češće od dva puta na dan i ne dulje od minute. Ističe se da za razliku od suparničkog proteinskog cjepiva Sanofija i Novavaxa, koje može biti u običnom hladnjaku nekoliko mjeseci, ovo Pfizerovo može izdržati samo 24 sata na temperaturi od minus 8 stupnjeva do plus 2, što bi mogao biti problem u organizaciji cijepljenja jer se "otvoreno" cjepivo može koristi vrlo kratko, a to bi značilo da bi se velik broj ljudi trebao cijepiti u nekoliko dana, što ne dopušta epidemiološka situacija.

Oni koji se dugo bave distribucijom lijekova kažu kako je moguće da će proizvođač imati češću dostavu cjepiva u manjoj količini ili će pak države morati organizirati cijepljenje u većem broju zdravstvenih ustanova pa i u ljekarnama.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/cjepivo-ce-se-prevoziti-u-ledenim-sarkofazima-i-cuvati-u-hladnjacama-lure-konzuma-i-lidla-15030819
MajkutiIrudovu,ovo me podsjetilo na jednu epizodu Alana Forda

Ekipa Broja Jedan nekako dosla do love i odlucila u skupi pariski restoran otici na papicu..Pita ih kelner st ozele,a jedan lik onako vazno od njih,,,sto nam prteporucujete...ovaj..Imamo odlican Oeufs en gelee..a iz Ekipe..Tako je..dajte vi nama malo tog Oeufs en Geleea...Konobar donio svima porcije jaja na oko...tako i ovi.. lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by kaya 12/11/2020, 17:38

mutava baštarda wrote:
kaya wrote:
mutava baštarda wrote:
kaya wrote:Dakle speare zna nešto što ni ova koja se bavi virusima 30 godina ne zna.
tko je ta ne znam, ali najveći svjetski autoritet na tom polju i jedan od najcitiranijih znanstvenika uopće ([size=73]John Ioannidis[/size]  ) ima stav o koroni kao šejker, samo index ne prenosi...
Da remiziramo... - Page 14 Preuzm17
"najveći svjetski autoritet" je inače ovo, jedan grk od 55 godina koji se bavi više gospodarskim posljedicama lock downa nego samim virusom.
a tko je markotić pročitaj i pročitaj godine rada na virusima.
siguran sam da markotić sanja da bude citirana kao i ovaj 
znanstvenik, a da nije bilo ovih zdravstveno redarstvenih manevara nitko ne bi znao za nju...
A ti bi kao za ovoga čuo da nije snimio uradak u kojem između toga da su mjere bezveze   objašnjava kako su talijani oboljele od korone vratili u starački dom pa su ovi tamo umrli od gripe jer su se netom prije cjepili protiv gripe?! a ovi u bolnici koji su zauzeli njihovo mjesto su umrli od dijabetesa ?!
Sve u svemu tamo nije nitko  umro od korone kao ni ovih 20, 30, 40 dnevno kod nas jel?
I zato su mjere bezveze .
Uglavnom hebo te on i ti njega...


Last edited by kaya on 12/11/2020, 17:41; edited 1 time in total (Reason for editing : .)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Noor likes this post

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 12/11/2020, 17:52

Jednu stvar ipak treba imati na umu..medjunardna pa i nacionalna zajedniza znanstvenika je prilicno brutalna prema pojedincima,koji se usude izici iz okvira "prihvatljive znanosti"..tak oda..vjerujem da bi brojni znanstveniciimali neke druge stavove,koje inace objavljuju pazljivo,da ne bi bili doslovno lincovani i izlozeni "stubu srama"...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 12/11/2020, 19:01

kaya wrote:Dakle speare zna nešto što ni ova koja se bavi virusima 30 godina ne zna.

A što to molit ću lijepo?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 12/11/2020, 19:02

Noor wrote:
mutava baštarda wrote:
kaya wrote:Dakle speare zna nešto što ni ova koja se bavi virusima 30 godina ne zna.
tko je ta ne znam, ali najveći svjetski autoritet na tom polju i jedan od najcitiranijih znanstvenika uopće ([size=49]John Ioannidis[/size]  ) ima stav o koroni kao šejker, samo index ne prenosi...
i, šta kaže Anders, kaće krdo?

Kaže da je to nemoguće točno predvidjeti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 12/11/2020, 19:03

kaya wrote:Pa sada kome vjerovati?! Ja ću ipak njoj
Speare isjekla sam ti tekst da kopiram kobasice koje je svima teško čitati..a ne da ti nešto podmetnem..

Sve pet, ja se sa citiranim slažem.
Ako imaš neku primjedbu na ovu ocjenu, slobodno mi je ovdje iznesi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 12/11/2020, 19:07

kaya wrote:
mutava baštarda wrote:
kaya wrote:Dakle speare zna nešto što ni ova koja se bavi virusima 30 godina ne zna.
tko je ta ne znam, ali najveći svjetski autoritet na tom polju i jedan od najcitiranijih znanstvenika uopće ([size=49]John Ioannidis[/size]  ) ima stav o koroni kao šejker, samo index ne prenosi...
Da remiziramo... - Page 14 Preuzm17
"najveći svjetski autoritet" je inače ovo, jedan grk od 55 godina koji se bavi više gospodarskim posljedicama lock downa nego samim virusom.
a tko je markotić pročitaj i pročitaj godine rada na virusima.

Lako je naći informacije o tome tko je John:

John P. A. Ioannidis  is a Greek-American physician-scientist, writer and Stanford University professor who has made contributions to evidence-based medicine, epidemiology, and clinical research.

https://en.wikipedia.org/wiki/John_Ioannidis
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 12/11/2020, 19:14

Speare Shaker wrote:
kaya wrote:
mutava baštarda wrote:
kaya wrote:Dakle speare zna nešto što ni ova koja se bavi virusima 30 godina ne zna.
tko je ta ne znam, ali najveći svjetski autoritet na tom polju i jedan od najcitiranijih znanstvenika uopće ([size=49]John Ioannidis[/size]  ) ima stav o koroni kao šejker, samo index ne prenosi...
Da remiziramo... - Page 14 Preuzm17
"najveći svjetski autoritet" je inače ovo, jedan grk od 55 godina koji se bavi više gospodarskim posljedicama lock downa nego samim virusom.
a tko je markotić pročitaj i pročitaj godine rada na virusima.

Lako je naći informacije o tome tko je John:

John P. A. Ioannidis  is a Greek-American physician-scientist, writer and Stanford University professor who has made contributions to evidence-based medicine, epidemiology, and clinical research.

https://en.wikipedia.org/wiki/John_Ioannidis

Čovjek ima širok dijapazon interesa, a što je završio i čime se sve bavi, pogledaj i sama. Dovoljna je i samo wiki stranica.
I da te upozorim kako činjenica da se netko određeni broj godina bavi sa nekim područjem ne mora značit baš ništa.
U znanstvenoj zajednici se uglavnom posebno cijeni veliki broj publiciranih znanstvenih radova u uglednim znanstvenim publikacijama.
Naravno, određeni ugled nosi i praktično bavljenje određenim područjem, ali niti blizu u tolikoj mjeri kao prethodno navedeno.
Daleko od toga da negiram Alemkinu stručnost na ovom području, ali neke stvari su jednostavno dvojbene, a nije problem niti pogriješiti u procjenama čak i najuglednijim znanstvenicima.
Jesam li ti pričao o tome kako je Einstein u prvo vrijeme odbacio hipotezu o prvobitnom atomu koja je kasnije prerasla u Teoriju velikog praska?
Kako je inzistirao na pogrešnoj pretpostavci o lokalnosti svemira?
Kako je pogriješio u pretpostavci da fenomen poznat kao kvantna spregnutost znači da se informacije između kvantno spregnutih čestica prenose brzinom većom od brzine svjetlosti što je unutar svemira nemoguće?
A on je bio itekako stručan na području fizike, pa je svejedno pogriješio.
Veliki znanstvenici uvijek priznaju svoje pogreške, a mali nedotupavci nikada, po tome se uostalom kao takvi i prepoznaju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 12/11/2020, 19:16

Slovenija uvela nove drastične mjere, promjene i na granici

U SLOVENIJI je u protekla 24 sata zabilježeno 1925 novih slučajeva koronavirusa. Slovenija je danas zabilježila rekordan broj umrlih u jednom danu - 41.

Testirano je 6767 osoba, a u bolnicama se nalazi 1210 pacijenata. Na intenzivnoj njezi je 200 ljudi.

Vlada je danas na sjednici odlučila uvesti još strože mjere. Neke na snagu stupaju sutra, neke u subotu.

Idućih 14 dana u Sloveniji je zabranjen rad svih trgovina, osim onih koje prodaju hranu te vulkanizera i dimnjačara.

Također je zabranjen javni promet, osim taksijima. Škole i vrtići ostaju zatvoreni te će se nastava odvijati online.

Zabranjena su i bilo kakva okupljanja, osim članova obitelji koji žive unutar istog kućanstva. Za svadbe će biti potrebna dozvola Ministarstva rada.

Promjene i na granici

Promjene se uvode i na granici. Od 16. studenog ulazak u Sloveniju bez karantene više neće biti moguć vlasnicima nekretnina u susjednoj državi. Također više neće biti moguće posjećivati ​​članove obitelji na 72 sata izvan šengenskog područja.

"Izbrisali smo podosta iznimaka - ljudi su mogli ići na svoje vikendice ili brodove u susjedne zemlje i vratiti se u roku od 48 sati bez negativnog testa i karantene. Ove iznimke više nema. Također nema iznimke koja vam je omogućila da putujete na svoje zemljište radi poljoprivrednih poslova - više nije moguć povratak bez testa ili karantene. Izbrisali smo odluku koja je omogućavala posjete članovima uže obitelji na 72 sata, to je sada dopušteno samo unutar EU-a ili Schengena. Dakle, više vikende nećete moći provoditi u BiH ili Srbiji ", objasnili su iz vlade.

Prijašnje mjere ostaju na snazi

Sve prijašnje mjere ostaju na snazi iduća dva tjedna.

Učenici i studenti iduća dva tjedna ostaju kod kuće, a nastava će se odvijati online. Vrtići će biti zatvoreni.

Na snazi ostaju i druge mjere te ograničenja uvedeni u zadnje vrijeme zbog eksponencijalnog rasta zaraza. Tako u Sloveniji ostaje na snazi policijski sat u noćnim satima te zabrana izlaska iz općina stalnog prebivališta, osim izuzetaka kao što su odlazak na posao i slične obveze, što će policijske kontrole provjeravati uvidom u dokumente kojima se to dokazuje.

Vlada je objavila i da je osigurala cjepiva za 60% stanovništva, a prvi će ga dobiti zdravstveni radnici i rizične skupine.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/slovenija-uvela-nove-drasticne-mjere-promjene-i-na-granici/2229886.aspx
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 12/11/2020, 19:19

Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:Protiv gripe, a izgleda ni protiv korone, ne možete stvoriti kolektivni imunitet, rekla je prof. dr. sc. Alemka Markotić u HRT-ovoj emisiji 1 na 1.



evo što je rekla ....sad ti pametno svoje... stavi što je mislila

šejker wrote:Uopće?

uopće da.

šejker wrote:Čak niti na način masovnog cijepljenja stanovništva?  :D

da. masovno cijepljenje neće zaustaviti virus. pitaj me zašto.

šejker wrote:Dobro, ti očito uopće nisi svjestan kakve gluposti pišeš.  :)
I to je jedan od razloga zašto se čovjek jednostavno mora sažaliti nad tobom.  :)
Dakle, ja nisam čuo niti jednog jedinog znanstvenika da bi rekao tako nešto. Svi tvrde da je i protiv korone moguće steći kolektivni imunitet na način masovnog cijepljenja stanovništva, samo je pitanje koliko stanovnika treba steći individualni imunitet da bi se postogao onaj kolektivni.
Procjene su od najmanje 60% pa sve do 80%.
Ja nisam čuo niti jednog stručnjaka koji bi tvrdio da je neophodno da više od 80% stanovnika stekne individualni imunitet kako bi se postigao onaj kolektivni, ali tu možemo govoriti samo o procjenama, jer sa ovim virusom jedostavno nemamo dovoljno iskustva kako bi govorili o nekim čvrstim spoznajama.

za ovaj virus nema imuniteta krda iliti kolektivnog imuniteta.

Da komentiram samo ovo.
Prvo, masovno cijepljenje će zaustaviti ovaj virus odnosno dokinut će pandemiju.
Oko toga se svi relevantni stručnjaci slažu i takve ocjene možemo slušati i čitati doslovce sa svih strana svijeta.
Kao drugo, hoće li ili neće biti kolektivnog imuniteta na način masovnog zaražavanja tek treba uvidjeti.
Oko toga nema konsenzusa u znanstvenoj zajednici i vjerojatno ga dugo vremena neće ni biti.
Ja sam skloniji smatrati da neće, ali ostavit ću otvorenom i drugu mogućnost, premda više vjerujem kako ćemo do kolektivnog imuniteta doći masovnim cijepljenjem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 12/11/2020, 19:24

Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:Protiv gripe, a izgleda ni protiv korone, ne možete stvoriti kolektivni imunitet, rekla je prof. dr. sc. Alemka Markotić u HRT-ovoj emisiji 1 na 1.



evo što je rekla ....sad ti pametno svoje... stavi što je mislila

šejker wrote:Uopće?

uopće da.

šejker wrote:Čak niti na način masovnog cijepljenja stanovništva?  :D

da. masovno cijepljenje neće zaustaviti virus. pitaj me zašto.

šejker wrote:Dobro, ti očito uopće nisi svjestan kakve gluposti pišeš.  :)
I to je jedan od razloga zašto se čovjek jednostavno mora sažaliti nad tobom.  :)
Dakle, ja nisam čuo niti jednog jedinog znanstvenika da bi rekao tako nešto. Svi tvrde da je i protiv korone moguće steći kolektivni imunitet na način masovnog cijepljenja stanovništva, samo je pitanje koliko stanovnika treba steći individualni imunitet da bi se postogao onaj kolektivni.
Procjene su od najmanje 60% pa sve do 80%.
Ja nisam čuo niti jednog stručnjaka koji bi tvrdio da je neophodno da više od 80% stanovnika stekne individualni imunitet kako bi se postigao onaj kolektivni, ali tu možemo govoriti samo o procjenama, jer sa ovim virusom jedostavno nemamo dovoljno iskustva kako bi govorili o nekim čvrstim spoznajama.

za ovaj virus nema imuniteta krda iliti kolektivnog imuniteta.

Da komentiram samo ovo.
Prvo, masovno cijepljenje će zaustaviti ovaj virus odnosno dokinut će pandemiju.
Oko toga se svi relevantni stručnjaci slažu i takve ocjene možemo slušati i čitati doslovce sa svih strana svijeta.
Kao drugo, hoće li ili neće biti kolektivnog imuniteta na način masovnog zaražavanja tek treba uvidjeti.
Oko toga nema konsenzusa u znanstvenoj zajednici i vjerojatno ga dugo vremena neće ni biti.
Ja sam skloniji smatrati da neće, ali ostavit ću otvorenom i drugu mogućnost, premda više vjerujem kako ćemo do kolektivnog imuniteta doći masovnim cijepljenjem.

I da, Mihajlo griješi ako misli da masovno cijepljenje neće biti moguće zbog ograničenih kapaciteta proizvodnje cjepiva zbog čega neće u slijedećoj godini biti moguće makar jednom cijepiti svakog ljudskog stanovnika Zemlje.
Ako sam ja dobro razumio da je to htio reći odnosno da je to mislio.
Cijepljenje svakog pojedinca za postizanje kolektivnog imuniteta nije niti potrebno. Za to je dovoljno cijepiti od 60% do 80% populacije izražene djelovanju virusa, ocjene se razlikuju.
Dalje, bitno je cijepiti one populacije u kojima je djelovanje virusa najizraženije, a to su zapadne zemlje, jer je u Aziji i Australiji (koja je formalno zapad, ali joj je Azija u neposrednom susjedstvu) stanje stabilnije i manje nepovoljno, posebno na Dalekom istoku.
Za takav pothvat će biti sasvim dostatni proizvodni kapaciteti koji postoje na samom zapadu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 12/11/2020, 19:29

I da kažem nešto o evidentnim motivima onih koji tako starstveno šire defetizam i prodaju priči tipa bit će skoro propast sveta, a da nisu ezek ilitiga red wolf.
Oni su prvenstveno politički. Riječ je o borbi protiv po njihovom mišljenju antinarodnog režima na vlasti u Hrvatskoj i zazivanje propasti istog kako bi određena ekipa konačno došla na pozicije sa kojih se upravlja državom, a za to je vrlo važno prodati priču što gore to bolje.
S obzirom na upornost u očekivanju Godota izražene kod nekih, ja niti ne očekujem da će se taj njihov narativ promjeniti, ali to je nebitno za bilo koga i bilo što.
No, isto tako ne očekujem da će radikalno desna opcija u Hrvatskoj ikada doći na vlast, jednostavno zato jer takvi Lazari nisu u stanju ustati, a nemaju niti iole kvalitetnog Mesije koji bi za njih ostvario taj pothvat.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 12/11/2020, 19:32

Noor wrote:
Anders gurnio niz kanalizaciju ono što je bilo za umrit od prve
dalje pratimo

To je svakako krajnje nemoralno, ali kako sad stvari izgledaju, prilično efikasno u borbi protiv virusa i drastičnog ekonomskog slabljenja Švedske.
Hoće li ta ocjena ostati i u budućnosti, ostaje nam da pratimo i vidimo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 12/11/2020, 19:36

michaellcmacha wrote:
Gnječ wrote:

kao i tvoja inteligencija jebote. jedna od dobrih strana SFRJ je ta što je vas debile držala u vašim kasabama.
e jebem ti, tko bi rekao da ću se u tako nečemu s tobom složiti.... :)) imaš lajk na kubik za ovu tvrdnju...

Ti se opako dobro slažeš sa njim u posljednje vrijeme. Postali ste neka vrsta braće po oružju ako ne i soul mates.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 12/11/2020, 19:36

Speare Shaker wrote:
Gnječ wrote:
Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:Protiv gripe, a izgleda ni protiv korone, ne možete stvoriti kolektivni imunitet, rekla je prof. dr. sc. Alemka Markotić u HRT-ovoj emisiji 1 na 1.



evo što je rekla ....sad ti pametno svoje... stavi što je mislila

šejker wrote:Uopće?

uopće da.

šejker wrote:Čak niti na način masovnog cijepljenja stanovništva?  :D

da. masovno cijepljenje neće zaustaviti virus. pitaj me zašto.

šejker wrote:Dobro, ti očito uopće nisi svjestan kakve gluposti pišeš.  :)
I to je jedan od razloga zašto se čovjek jednostavno mora sažaliti nad tobom.  :)
Dakle, ja nisam čuo niti jednog jedinog znanstvenika da bi rekao tako nešto. Svi tvrde da je i protiv korone moguće steći kolektivni imunitet na način masovnog cijepljenja stanovništva, samo je pitanje koliko stanovnika treba steći individualni imunitet da bi se postogao onaj kolektivni.
Procjene su od najmanje 60% pa sve do 80%.
Ja nisam čuo niti jednog stručnjaka koji bi tvrdio da je neophodno da više od 80% stanovnika stekne individualni imunitet kako bi se postigao onaj kolektivni, ali tu možemo govoriti samo o procjenama, jer sa ovim virusom jedostavno nemamo dovoljno iskustva kako bi govorili o nekim čvrstim spoznajama.

za ovaj virus nema imuniteta krda iliti kolektivnog imuniteta.

Da komentiram samo ovo.
Prvo, masovno cijepljenje će zaustaviti ovaj virus odnosno dokinut će pandemiju.
Oko toga se svi relevantni stručnjaci slažu i takve ocjene možemo slušati i čitati doslovce sa svih strana svijeta.
Kao drugo, hoće li ili neće biti kolektivnog imuniteta na način masovnog zaražavanja tek treba uvidjeti.
Oko toga nema konsenzusa u znanstvenoj zajednici i vjerojatno ga dugo vremena neće ni biti.
Ja sam skloniji smatrati da neće, ali ostavit ću otvorenom i drugu mogućnost, premda više vjerujem kako ćemo do kolektivnog imuniteta doći masovnim cijepljenjem.

SARS-CoV-2 spada u porodicu Coronaviridae i poznato je svim iole normalnim dvonožnim sisavcima da se nemože steći kolektivni imunitet nikako. može se steći privremeni imunitet ovisi o tipu corona virusa. ponoviti ću da za virus gripe ne postoji kolektivni imunitet a virus gripe spada u istu porodicu kao i ovaj SARS-CoV-2. za običnu prehladu koju uzrokuju virusi iz ove iste porodice nema imuniteta ni osobnog ni kolektivnog nemože se ni vakcina iskemijati jer virusi koji uzrokuju prehladu mutiraju otprilike svakih 24h.

prema tome o kojem ti to kolektivnom imunitetu pričaš????
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 14 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum