ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Go down

Da remiziramo... Empty Da remiziramo...

Post by Guest 11/12/2020, 01:11

Ra wrote:
Gnječ wrote:
Ra wrote:
Nisu ni napisani da bi bili presudni, jednostavno sam iznijela svoje viđenje promatrača. 
Čitam obojicu godinama i znala sam da nećete moći dugo bez 'krešenda', ali je bilo fora gledati kako se trudite pristojno komunicirati. :)

Dosta je bilo remiziranja. 
Odoh ja na neka mirnija tla.   :leaving

jao u pizdu materinu sve. jedino ja se trudim pristojno komunicirati sa ološem koji je slatkorječiv koji mi laska toliko da mi se počne povraćati od muke koji od samog starta mulja i gleda kako će koga zajebat. sociopatski narcisoidni sofistički prevarant hohštapler i ja koji nisam ništa od svega toga.

i ti sad staviš znak jednakosti između mene i njega?

Boldano: Ne pizdi i ne čitaj ono čega nema. 

Nigdje nisam stavila znak jednakosti među vama.
I sam navodiš kako si se potrudio pristojno komunicirati bez obzira na očigledno ulizivanje (što je za njega pristojno komuniciranje, jer se on ili ulizuje ili pljuje, nema između) i znala sam da će prije ili poslije doći do erupcije. 

A sad stvarno odoh spavati, ujutro ću imati pune oči trunja.

čitam samo ono čega ima. glagol truditi se je napisan u množini a u realnosti je to da se nismo tru-di-li nego sam se samo ja tru-di-o a cigo se ne trudi niti se je ikada tru-dio-o u komunikaciji jer trudba to ne postoji kad njemu komunikacija ne paše ili nema nikakve koristi ili nemože izmanipulirati sugovornika onda cigo ne ko-mu-ni-ci-ra i niti se ne tru-di nego ode negdje drugdje gdje može lakše do hrane. dakle, u komunikaciji između cigojnera i mene sam se samo ja tru-di-o.

dakle ispravno je bilo napisati: ali je bilo fora gledati kako se trudiš pristojno komunicirati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/12/2020, 01:17

Eroo wrote:
Ra wrote: 
Uglavnom se idejni projekat napravi u ArchiCad-u, trodimenzionalno (ne crtaš zid, nego mu zadaš parametre, debljine visine, slojeve i materijale i postaviš ga odmah u 3D obliku). Nakon toga se idejni nacrt iz PLN  forme prebaci u DWG i nastavi crtati glavne ili izvedbene projekte u AutoCadu , jer je (kao što sam napomenula) precizniji za detalje od Archi-a. Barem se kod nas tako uvijek radilo. 
Da, upravo tako.
Iskreno, sve je to ok, ali grešaka na kraju ko u priči.
Prije se je sve crtalo na tabli i svi su detalji bili na oku tijekom cijelog vremena  izrade nacrta.
Sad je to..zum-zum-zum...i tu se izgubi preglednost.
Znam da veći biroi (ne kod nas) imaju velike ekrane za pola sobe, koje si mi zbog
cijene ne možemo priuštiti...ma mogli bi, ali, jbga, dok ide i 'vako...
Ja uglavnom samo kontroliram nacrtano i uvijek dobijem glavobol...jer su greške u mome poslu neoprostive...grrr...

projektiraj ovo:

Da remiziramo... 6-Gbps-high-speed-design-with-blind-vias-and-via-in-pad-technology-PADS
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber 11/12/2020, 01:31

Eroo wrote:
Ra wrote: 
Uglavnom se idejni projekat napravi u ArchiCad-u, trodimenzionalno (ne crtaš zid, nego mu zadaš parametre, debljine visine, slojeve i materijale i postaviš ga odmah u 3D obliku). Nakon toga se idejni nacrt iz PLN  forme prebaci u DWG i nastavi crtati glavne ili izvedbene projekte u AutoCadu , jer je (kao što sam napomenula) precizniji za detalje od Archi-a. Barem se kod nas tako uvijek radilo. 
Da, upravo tako.
Iskreno, sve je to ok, ali grešaka na kraju ko u priči.
Prije se je sve crtalo na tabli i svi su detalji bili na oku tijekom cijelog vremena  izrade nacrta.
Sad je to..zum-zum-zum...i tu se izgubi preglednost.
Znam da veći biroi (ne kod nas) imaju velike ekrane za pola sobe, koje si mi zbog
cijene ne možemo priuštiti...ma mogli bi, ali, jbga, dok ide i 'vako...
Ja uglavnom samo kontroliram nacrtano i uvijek dobijem glavobol...jer su greške u mome poslu neoprostive...grrr...
koji si ti kreten.
pa baš acad je omogućio kontrolu nacrtanog.
za tebe sajmištarca Catia je Pluton.
ti lažeš. ako "kontroliraš" nacrtano kako to radiš bez znanja rada u Autodesck?
ti si iskompleksirani šupak kojem je domet fotokopiranje izvedbenog nacrta.

teoretski, da si u doba božića zamislimo safeta koji ne zna raditi s acad-om.

kako bi ti radio u ovo novo doba kada ne postoji papir?
ja nemam 2D printer. kako bi ti pročitao moje nacrte, a ne koristiš digitaliju?

ili bi li ti znao skinut doc s mojeg clouda?
(nemoj širit dalje, ali neki forumaši su ušli na moj cloud, skinuli doc i odjavili se)

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber 11/12/2020, 01:37

Gnječ wrote:
Eroo wrote:
Ra wrote: 
Uglavnom se idejni projekat napravi u ArchiCad-u, trodimenzionalno (ne crtaš zid, nego mu zadaš parametre, debljine visine, slojeve i materijale i postaviš ga odmah u 3D obliku). Nakon toga se idejni nacrt iz PLN  forme prebaci u DWG i nastavi crtati glavne ili izvedbene projekte u AutoCadu , jer je (kao što sam napomenula) precizniji za detalje od Archi-a. Barem se kod nas tako uvijek radilo. 
Da, upravo tako.
Iskreno, sve je to ok, ali grešaka na kraju ko u priči.
Prije se je sve crtalo na tabli i svi su detalji bili na oku tijekom cijelog vremena  izrade nacrta.
Sad je to..zum-zum-zum...i tu se izgubi preglednost.
Znam da veći biroi (ne kod nas) imaju velike ekrane za pola sobe, koje si mi zbog
cijene ne možemo priuštiti...ma mogli bi, ali, jbga, dok ide i 'vako...
Ja uglavnom samo kontroliram nacrtano i uvijek dobijem glavobol...jer su greške u mome poslu neoprostive...grrr...

projektiraj ovo:

Da remiziramo... 6-Gbps-high-speed-design-with-blind-vias-and-via-in-pad-technology-PADS
shematski i možeš. problem je površine i layer na layeru.
bil sam u litografiji i nemreš bilivit, sloj na sloj.
projektiranje-ko da je bandić semafore postavljao.
safet nije to nikad vidio. lejeri po horizontali koji se spajaju u vertikalama. a "debljine" u nano

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 11/12/2020, 01:45

Gnječ, ne pizdi bezveze...:) ...svi mi ponešto znamo više od drugih i to je dobro za ovaj jebeni svijet. 
Ova fotografija ispod  je "debajerizirana" (u originalu nije RGB). Malo unatrag sam postavio istu,
ali je ta bila crnoi-bijela, odnosno bajerizirana.
Radi se o novoj tehnologiji fotofarfiranja u svemiru, gdje se s bajeriziranjem može pridobiti 10.-ak puta "teže" fotografije,
koje se na Zemlji onda debajeriziraju posebnim softverom.
No, nije to ono šta želim ovdje napisati. 
Poznato je da je Mars skoro pa bez atmosfere, zbog čega su udari meteroita gore puno razorniji. 
Ova dva meteorita (ocjena veličine cca 1m, a možda i više) bi trebala napraviti krater : gornji rub promjera cca 20 m
i dno cca 10 m. Ako uzmemo da su rubovi na Marsu većinom nagiba cca 15-20° može se i dubina izračunati.
Na ovoj fotografiji ne vidimo nikakvog ruba i nikakve destrukcije okolice...
To znači da su ovdje zilijunima godina, a rubove je (do dna,a možda i dublje) najprije razorila velika promjena temperature,
a nakon toga marsove oluje. Tako su nastale i one pješčane dine, koje vidimo u neposrednoj blizini rovera. 
Zašto se i s ovim bavim? Puka dječija radoznalost. :D

 Da remiziramo... 38
Eroo
Eroo

Posts : 74407
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 11/12/2020, 01:50

veber wrote:
Gnječ wrote:
Eroo wrote:
Ra wrote: 
Uglavnom se idejni projekat napravi u ArchiCad-u, trodimenzionalno (ne crtaš zid, nego mu zadaš parametre, debljine visine, slojeve i materijale i postaviš ga odmah u 3D obliku). Nakon toga se idejni nacrt iz PLN  forme prebaci u DWG i nastavi crtati glavne ili izvedbene projekte u AutoCadu , jer je (kao što sam napomenula) precizniji za detalje od Archi-a. Barem se kod nas tako uvijek radilo. 
Da, upravo tako.
Iskreno, sve je to ok, ali grešaka na kraju ko u priči.
Prije se je sve crtalo na tabli i svi su detalji bili na oku tijekom cijelog vremena  izrade nacrta.
Sad je to..zum-zum-zum...i tu se izgubi preglednost.
Znam da veći biroi (ne kod nas) imaju velike ekrane za pola sobe, koje si mi zbog
cijene ne možemo priuštiti...ma mogli bi, ali, jbga, dok ide i 'vako...
Ja uglavnom samo kontroliram nacrtano i uvijek dobijem glavobol...jer su greške u mome poslu neoprostive...grrr...

projektiraj ovo:

Da remiziramo... 6-Gbps-high-speed-design-with-blind-vias-and-via-in-pad-technology-PADS
shematski i možeš. problem je površine i layer na layeru.
bil sam u litografiji i nemreš bilivit, sloj na sloj.
projektiranje-ko da je bandić semafore postavljao.
safet nije to nikad vidio. lejeri po horizontali koji se spajaju u vertikalama. a "debljine" u nano

Imam doma 2, jedan od njih je velemajstor za velike sisteme(računalništvo), srednji princ će ove godine
magistrirati. Bavi se umjetnom inteligencijom. Ne pada mi na pamet da bi se još i s time bavio.
Kad njih dvojica razgovaraju na ovu temu, ja se preselim u svoju sobu za računalnik... :D
Eroo
Eroo

Posts : 74407
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 11/12/2020, 02:00

veber wrote:

teoretski, da si u doba božića zamislimo safeta koji ne zna raditi s acad-om.

Idiote, koliko sam ti puta već rekao da s acado-m rade drugi za mene?
Moj softver za rad je napravljen na temelju acad-a, tako da koristim tek jebenih  8 lejera,
koje koristim kod formiranja(u 3D) onoga  što poslije analiziram (s istim softverom- TOWER, na primjer).
Nactrte , crtane u acad-u, samo kontroliram, tu i tamo ponešto popravim, označim greške i uz komentar vratim u doradu.
Inače, sve je to sranje...kako kontrolirati nešto što ima dimenzije u prirodi 50-10o pa i više metara?
Zum-zum-zum...pa natrag-zum-zum-zum...grrr...
Eroo
Eroo

Posts : 74407
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/12/2020, 02:03

Eroo wrote:Gnječ, ne pizdi bezveze...:) ...svi mi ponešto znamo više od drugih i to je dobro za ovaj jebeni svijet. 

ha? ja pizdim jelda? jebote isukrst ti svo ovo vrijeme trkeljaš o svom jebenom poslu sve si nas udavio s tvojim "znanjem" nitko ništa ne zna osim tebe i šejkera, i sad ti meni govoriš da ja pizdim a samo sam jednu fotku stavio.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 11/12/2020, 02:15

Gnječ wrote:
Eroo wrote:Gnječ, ne pizdi bezveze...:) ...svi mi ponešto znamo više od drugih i to je dobro za ovaj jebeni svijet. 

ha? ja pizdim jelda? jebote isukrst ti svo ovo vrijeme trkeljaš o svom jebenom poslu sve si nas udavio s tvojim "znanjem" nitko ništa ne zna osim tebe i šejkera, i sad ti meni govoriš da ja pizdim a samo sam jednu fotku stavio.
Ako ja kažem da je matematika  temeljna za praćenje širenja epidemije, onda je to jednostavno tako.
Radi se o stavu i ne o mišljenju. Do stava dođeš kad si sve provjerio više puta i na više načina.
Dobro, tu smo na ovom forumu za koji nitko nezna, pa mi je svejedno, ali mi nije mi prihvatljivo
ako to netko naziva budalaštinom, a mene kretenom i slično...
Bilo je tu i drugih primjera, ali se ih više ne potencira, jer smo to riješili...veberov kosnik i slično. :D
Ma i Veber zna puno toga, ali ja ga ne propitkujem kad nešto objašnjava, samo čitam...i pokušavam
nešto naučiti, pa što god to bilo. Kuharske recepte ne čitam, jebga... jocolor

PS: Vidiš, mene bi zanimalo što ti radiš, s čim se baviš...kad sam već tu ajd da nešto i naučim.
      Ne tražim prijatelje na forumu, iako cijenim da bi s većinom mogao biti barem dobar kolega.
Eroo
Eroo

Posts : 74407
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/12/2020, 02:52

Eroo wrote:
Gnječ wrote:
Eroo wrote:Gnječ, ne pizdi bezveze...:) ...svi mi ponešto znamo više od drugih i to je dobro za ovaj jebeni svijet. 

ha? ja pizdim jelda? jebote isukrst ti svo ovo vrijeme trkeljaš o svom jebenom poslu sve si nas udavio s tvojim "znanjem" nitko ništa ne zna osim tebe i šejkera, i sad ti meni govoriš da ja pizdim a samo sam jednu fotku stavio.
Ako ja kažem da je matematika  temeljna za praćenje širenja epidemije, onda je to jednostavno tako.
Radi se o stavu i ne o mišljenju. Do stava dođeš kad si sve provjerio više puta i na više načina.
Dobro, tu smo na ovom forumu za koji nitko nezna, pa mi je svejedno, ali mi nije mi prihvatljivo
ako to netko naziva budalaštinom, a mene kretenom i slično...
Bilo je tu i drugih primjera, ali se ih više ne potencira, jer smo to riješili...veberov kosnik i slično. :D
Ma i Veber zna puno toga, ali ja ga ne propitkujem kad nešto objašnjava, samo čitam...i pokušavam
nešto naučiti, pa što god to bilo. Kuharske recepte ne čitam, jebga... jocolor

PS: Vidiš, mene bi zanimalo što ti radiš, s čim se baviš...kad sam već tu ajd da nešto i naučim.
      Ne tražim prijatelje na forumu, iako cijenim da bi s većinom mogao biti barem dobar kolega.

okotu ercegovnjarski opet ti ponovo. jebote, ja sam ti ovdje na forum načavlao sve matematičke formule kako se šta i na koji način izračunava jer ti nisi pojma o pojmu imao. R0 je za tebe bila totalna nepoznanica. enleski ne znaš pojma nemaš a za covid-19 je engleski jezik elementarni bazni uvijet da bi išta mogao. i sad se tu opet nešto kurčiš zašto jebote? pa svi vide da je car gol tj. da si šupak koji kao "zna" a govoriš za mihu da broji naprste. pa miha je sve točno prognozirao sa svim tim što kako ti i šejker tvrdite da broji naprste a ti i šejker niste sa svim formulama koje sam vam ovdje stavio pogodili ništa. zero. nula.


šta te boli kurac šta ja radim i čime se bavim. gledaj svoja posla ne zabadaj šmrkavu nosinu u moj pjat. i što bi ti u vezi mog posla mogao naučit od mene hajde? ja tvoj posao mogu naučiti u nekoliko mjeseci a ti moj posao ne možeš pa da dubiš na glavi. evo ti tamo tvoji prinčevi pa nek te oni uče.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 11/12/2020, 02:53

Da remiziramo... 1027843_c63e76facd


:offt
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 11/12/2020, 03:22

Gnječ wrote:

šta te boli kurac šta ja radim i čime se bavim. gledaj svoja posla ne zabadaj šmrkavu nosinu u moj pjat.  i što bi ti u vezi mog posla mogao naučit od mene hajde? ja tvoj posao mogu naučiti u nekoliko mjeseci a ti moj posao ne možeš pa da dubiš na glavi. evo ti tamo tvoji prinčevi pa nek te oni uče.
Ma svejedno mi je što radiš, ali eto...Nemam pojma o tebi, ali ono što sam do sada napravio je za 5 života prosječnih.
Znaš, ima takvih poslova koji se naprave, ako znaš, za "5 minuta i 25 godina", za neke to znači čak i nikad.
Gore si spomenuo Mihu. Ne mislim da je loš čovjek, daleko od toga. Ljude uvijek najprije upozorim, ako koriste
za mene čudan riječnik. Nakon toga zamolim da prestane...a poslije otvorim svoj arsenal, s kojim se inače ne služim.
Po duši sam inovativac, pa to koristim kao prednost...

PS: Nisam dugo čekao.Čestitam.   :)
Eroo
Eroo

Posts : 74407
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 11/12/2020, 03:29

Da remiziramo... CR0_660886144PRC_F0841030CCAM02967L1
Sol 2967: Chemistry & Camera (ChemCam)
Eroo
Eroo

Posts : 74407
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 11/12/2020, 04:36

U Varaždinu još uvijek ples po vrhu...još uvijek su ovo prevelike brojke.
Puno su veće od hr prosjeka.
Da remiziramo... 39
Eroo
Eroo

Posts : 74407
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber 11/12/2020, 05:01

Eroo wrote:
Gnječ wrote:

šta te boli kurac šta ja radim i čime se bavim. gledaj svoja posla ne zabadaj šmrkavu nosinu u moj pjat.  i što bi ti u vezi mog posla mogao naučit od mene hajde? ja tvoj posao mogu naučiti u nekoliko mjeseci a ti moj posao ne možeš pa da dubiš na glavi. evo ti tamo tvoji prinčevi pa nek te oni uče.
Ma svejedno mi je što radiš, ali eto...Nemam pojma o tebi, ali ono što sam do sada napravio je za 5 života prosječnih.
Znaš, ima takvih poslova koji se naprave, ako znaš, za "5 minuta i 25 godina", za neke to znači čak i nikad.
Gore si spomenuo Mihu. Ne mislim da je loš čovjek, daleko od toga. Ljude uvijek najprije upozorim, ako koriste
za mene čudan riječnik. Nakon toga zamolim da prestane...a poslije otvorim svoj arsenal, s kojim se inače ne služim.
Po duši sam inovativac, pa to koristim kao prednost...

PS: Nisam dugo čekao.Čestitam.   :)
opet "ti" odnosno "ja"
pa onda, kaj će tebi program tipa Autodeskovog ACADa, tebi to odrade drugi.kao
pa ti "prinčevi" rasturaju u računarstvu.
ajd budi frajer-neka prinz vidi da donirani lap daje neku korist-pitaj ga kao budućeg magistra što misli o procesorima baziranima na biologiji ali metalnog podrjekla gdje se upis vrši na elektronskoj bazi molekule koja u biti nije organski spoj ali ju ljudsko tijelo može apsorbirati i ostvariti elektronsku vezu.
unutar molekule polioksomolibdata na bazi Co može se pohraniti cca 1PB (za tebe neukog baza 2, odnosno 1024 na 5)

ti si nepismeni bosanac u sloveniji.
(svaki put kada napišem bosanac, sančo i sl. uvrijedim sve vrijedne i dobre ljude iz bih. ali ti i takvi stvarate sliku)

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare 11/12/2020, 05:03

https://m.vecernji.hr/vijesti/kurz-uputio-ocajnicki-apel-austrijancima-izadite-i-testirajte-se-1452890
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99021
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by AssadNaPodmornici 11/12/2020, 06:02

Što je sa lockdownima u Austriji i Njemačkoj?
Jel djeluju?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20872
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 11/12/2020, 06:19

AssadNaPodmornici wrote:Što je sa lockdownima u Austriji i Njemačkoj?
Jel djeluju?
Izgleda da djeluju.
Koliko vidim ne djeluju jedino kod kod slavenskog svijeta.
Valjda je to zbog urođene neposlušnosti, plus manjak strpljivosti i ustrajnosti.
Osobno ne vidim da je problem u propisanim mjerama, već upravo u neposlušnosti.
Pored toga našem svijetu nedostaje empatija do bližnjih, iako se upravo s time najviše
volimo hvaliti. I ne vjerujem da namjerno ugrožavaju čak i svoje najbliže, ali to evidentno čine.
Slušam kako Bero napada vladu i stožer zbog mjera, a sam pije vruće viino na Sljemenu, gdje
je to s mjerama bilo zabranjeno. 4 milijuna stanovnika i isto toliko epidemiologa i znanstvenika,
pa ti vidi kako ćeš s mjerama zaustaviti ovu pošast.
Eroo
Eroo

Posts : 74407
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber 11/12/2020, 06:21

AssadNaPodmornici wrote:Što je sa lockdownima u Austriji i Njemačkoj?
Jel djeluju?
Da remiziramo... 20200420
hasanaginica veli da je kraj u austriji.
možeš na skijanje.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 11/12/2020, 06:28

veber wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Što je sa lockdownima u Austriji i Njemačkoj?
Jel djeluju?
Da remiziramo... 20200420
hasanaginica veli da je kraj u austriji.
možeš na skijanje.

Lažovčino švapska, patološka...

Da remiziramo... 39
Eroo
Eroo

Posts : 74407
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum