ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Go down

Da remiziramo... - Page 50 Empty Re: Da remiziramo...

Post by kic 18/12/2020, 20:05

michaellcmacha wrote:
kic wrote:
ja ne želim umanjiti opasnost od korone kao takve, ali protiv sam nepotrebnog zastrašivanja i pozivanja na restrikcije s tako stostrukim uvećavanjem već ionako velikog problema..

ako se nastavi ovako tretiranje problema, bojim se da će se stvoriti mnogi drugi: povećano siromaštvo i kriminal, prije svega-
ne znam di mi je završio odgovor, bio sam vani, slagao okretač... nema KIC nikakvog preuveličavanja, niti umanjivanja, u zadnje 3 godine u prosjeku je u hrvatskoj umiralo od gripe oko 100 ljudi, u 12 mjeseci ukoliko nam soatnu ovi brojevi, a ostat če odnosno mogu biti samo gori, mi ćemo imati oko 10 000 umrlih od kovida19 do ožujka, a to je 100 uta veća smrtnost... čak i kad bi 5 puta uvećali broj umrlih od gripe na tih 500 koje spominješ, opet je smrtnost od kovida 20 puta veća, a to je vjerujem da ćeš se složiti i dalje jako puno...

ja ču još jednom evo i tebi ponoviti, iako smo kroz prepisku ranije nekad ljetos razgovarali o aktualnom stanju, pa da ponovim... ja nisam za ovakav pristup, ne podržavam mjere koje se sprovode na ovakav način, niti podržavam politiku i vlast koja se potkusuruje sa informacijama o virusu kakve god bile... 
nisi primjetio moj prijedlog je bio da vlada, stožer pozovu hotelijere krajem ljeta )vlasnike hotela srednje kategorije) i da s njima dogovori aranžman za sve koji su potencijalno kritični i da oni odu na par mjeseci u te smještaje, gdje bi određeni ljudi vodili brigu o tim ljudima što iz djelokruga medicine što iz uslužnog djelokruga, a ostalo da se prokuži... pa kako Bog da... naravno koji sam ja kurac da bi tako nešto uopće bilo razmatrano... 
uglavnom ovo što sad imamo nije ništa u odnosu što će nas još snaći... moguće budemo imali predah u par ljetnih mjeseci na godinu, ali onda će uslijediti još žešći pomor... jebiga ja znam da nitko ne želi čuti ovako nešto ali to je naša stvarnost... i to će biti... mrzi me ponavljat se ovdje se isključivo radi o kontroliranju krize od strane vlasti... i poslije bude sanacija... tamo 2023

daleko manje i od 20 puta:

https://www.thelancet.com/journals/lanres/article/PIIS2213-2600(20)30527-0/fulltext

We found that the in-hospital mortality for COVID-19 was nearly three-times higher than for seasonal influenza

kic
Admin

Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 50 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 18/12/2020, 20:42

kic wrote:
michaellcmacha wrote:
kic wrote:
ja ne želim umanjiti opasnost od korone kao takve, ali protiv sam nepotrebnog zastrašivanja i pozivanja na restrikcije s tako stostrukim uvećavanjem već ionako velikog problema..

ako se nastavi ovako tretiranje problema, bojim se da će se stvoriti mnogi drugi: povećano siromaštvo i kriminal, prije svega-
ne znam di mi je završio odgovor, bio sam vani, slagao okretač... nema KIC nikakvog preuveličavanja, niti umanjivanja, u zadnje 3 godine u prosjeku je u hrvatskoj umiralo od gripe oko 100 ljudi, u 12 mjeseci ukoliko nam soatnu ovi brojevi, a ostat če odnosno mogu biti samo gori, mi ćemo imati oko 10 000 umrlih od kovida19 do ožujka, a to je 100 uta veća smrtnost... čak i kad bi 5 puta uvećali broj umrlih od gripe na tih 500 koje spominješ, opet je smrtnost od kovida 20 puta veća, a to je vjerujem da ćeš se složiti i dalje jako puno...

ja ču još jednom evo i tebi ponoviti, iako smo kroz prepisku ranije nekad ljetos razgovarali o aktualnom stanju, pa da ponovim... ja nisam za ovakav pristup, ne podržavam mjere koje se sprovode na ovakav način, niti podržavam politiku i vlast koja se potkusuruje sa informacijama o virusu kakve god bile... 
nisi primjetio moj prijedlog je bio da vlada, stožer pozovu hotelijere krajem ljeta )vlasnike hotela srednje kategorije) i da s njima dogovori aranžman za sve koji su potencijalno kritični i da oni odu na par mjeseci u te smještaje, gdje bi određeni ljudi vodili brigu o tim ljudima što iz djelokruga medicine što iz uslužnog djelokruga, a ostalo da se prokuži... pa kako Bog da... naravno koji sam ja kurac da bi tako nešto uopće bilo razmatrano... 
uglavnom ovo što sad imamo nije ništa u odnosu što će nas još snaći... moguće budemo imali predah u par ljetnih mjeseci na godinu, ali onda će uslijediti još žešći pomor... jebiga ja znam da nitko ne želi čuti ovako nešto ali to je naša stvarnost... i to će biti... mrzi me ponavljat se ovdje se isključivo radi o kontroliranju krize od strane vlasti... i poslije bude sanacija... tamo 2023

daleko manje i od 20 puta:

https://www.thelancet.com/journals/lanres/article/PIIS2213-2600(20)30527-0/fulltext

We found that the in-hospital mortality for COVID-19 was nearly three-times higher than for seasonal influenza

this is crap.

We did a nationwide retrospective cohort study using the French national administrative database (PMSI), which includes discharge summaries for all hospital admissions in France. All patients hospitalised for COVID-19 from March 1 to April 30, 2020, and all patients hospitalised for influenza between Dec 1, 2018, and Feb 28, 2019, were included.

gripa je sezonska virusna zarazna bolest dok je covid-19 nova i nepoznata virusna zarazna bolest. uspoređivati nešto što već desetljećima ciklički dva mjeseca u godini se pojavljuje sa nepoznatim virusom koji je tek prouzročio pandemiju je za stručnjake njihovog kalibra veliki minus.

march-april mjesec dana covid-19 vs decembar-februar 3 mjeseca gripe. 5X. onda nije 5X nego je 15X više i to je bio tek u početku pandemije a pandemija covd-19 traje evo cijelu godinu nije stala a gripa tek max 3 mjeseca u godini i onda je nema.

loše loše pre jadno. gaslighting as usual.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 50 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 18/12/2020, 20:48

znači početkom pandemije je razlika bila ne 5X nego 15X a kako vrijeme odmiče razlika se povećava pa tako dolazimo do mihinih 100X
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 50 Empty Re: Da remiziramo...

Post by kic 18/12/2020, 21:10


teško mi je to prihvatiti
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 50 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 18/12/2020, 21:21

kic wrote:
teško mi je to prihvatiti

pa tako kaži.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 50 Empty Re: Da remiziramo...

Post by kic 18/12/2020, 21:25


gripa se nije prije ni mjerila kako treba, ima tu neriješenih podpitanja..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 50 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 18/12/2020, 21:36

kic wrote:
gripa se nije prije ni mjerila kako treba, ima tu neriješenih podpitanja..

nema neriješenih podpitanja. imaš gripu čim se javiš svom liječniku opće prakse on ili ona te odmah zapišu u karton sada elektronski da imaš zarazu.

šmrcanje i prehladu zavedu pod viroza ako of prehlade ili tzv. viroze imaš upalu grla i bronhitis daju ti antibiotike.

ako ti se stanje sa gripom pogorša ideš na zarazni odjel u bolnicu. čim tamo uđeš odmah si zapisan da imaš gripu. ako nažalost kihneš zbog zaraze virusom gripe onda ne znam kako to vode jer mi je poznato da su rvacki doktori indolentni ne svi ali ima ih a kako te podatke skuplja i katalogizira zavod za statistiku to neznam vjerojatno imaju nepotpune podatke ili ih nije volja brojati.

za druge države ne znam kako rade statistiku ali kladim se da ima puno aljkavosti i bolimekurcizma u tim državnim službama...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 50 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 18/12/2020, 21:45

Gnječ wrote:
kic wrote:
gripa se nije prije ni mjerila kako treba, ima tu neriješenih podpitanja..

nema neriješenih podpitanja. imaš gripu čim se javiš svom liječniku opće prakse on ili ona te odmah zapišu u karton sada elektronski da imaš zarazu.

šmrcanje i prehladu zavedu pod viroza ako of prehlade ili tzv. viroze imaš upalu grla i bronhitis daju ti antibiotike.

ako ti se stanje sa gripom pogorša ideš na zarazni odjel u bolnicu. čim tamo uđeš odmah si zapisan da imaš gripu. ako nažalost kihneš zbog zaraze virusom gripe onda ne znam kako to vode jer mi je poznato da su rvacki doktori indolentni ne svi ali ima ih a kako te podatke skuplja i katalogizira zavod za statistiku to neznam vjerojatno imaju nepotpune podatke ili ih nije volja brojati.

za druge države ne znam kako rade statistiku ali kladim se da ima puno aljkavosti i bolimekurcizma u tim državnim službama...
..Najebo ko sivi..inace zarazni odjeli su vrela zaraze,i u praksi ljudi tamo teze ozdrave,nego izolirani primjer doma..zarazni odjeli bi trebali imati po jednog u sobi,logike radi,ali je to rjetkost,pogotovo u ovakvim situacijama
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 50 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 18/12/2020, 21:58

ne kuzim ove Nojeve,koji zabiju glavu u guzicu svoju,pa ne vide realnost..ne vjeruju ovo,ne vjeruju ono..negiranje je moćna stvar..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 50 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 18/12/2020, 22:08

Legendovich wrote:ne kuzim ove Nojeve,koji zabiju glavu u guzicu svoju,pa ne vide realnost..ne vjeruju ovo,ne vjeruju ono..negiranje je moćna stvar..

The fight-or-flight response is a physiological reaction that occurs in response to a perceived harmful event, attack, or threat to survival.

strah se manifestira na razne načine. i mene je isto strah ali ja se sa strahom nosim tako da se suočim sa opasnosti pogledam realno situaciju skužim što mi je raditi da otklonim opasnost ili barem smanjim rizik od opasnosti na najmanju moguću mjeru koja mi garantira preživljavanje a da ne dovodim u opasnost ljude oko sebe. to je po meni jedini ispravan način sve ostalo je kao da si sebi potpisao smrtnu kaznu jer pobjeći ne možeš virus je svugdje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 50 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 18/12/2020, 22:14

Gnječ wrote:
Legendovich wrote:ne kuzim ove Nojeve,koji zabiju glavu u guzicu svoju,pa ne vide realnost..ne vjeruju ovo,ne vjeruju ono..negiranje je moćna stvar..

The fight-or-flight response is a physiological reaction that occurs in response to a perceived harmful event, attack, or threat to survival.

strah se manifestira na razne načine. i mene je isto strah ali ja se sa strahom nosim tako da se suočim sa opasnosti pogledam realno situaciju skužim što mi je raditi da otklonim opasnost ili barem smanjim rizik od opasnosti na najmanju moguću mjeru koja mi garantira preživljavanje a da ne dovodim u opasnost ljude oko sebe. to je po meni jedini ispravan način sve ostalo je kao da si sebi potpisao smrtnu kaznu jer pobjeći ne možeš virus se svugdje.  

To se zove Objektivni pristup i kao takav je pozeljan,jer ukljucuje realnu procjenu situacije,ne zamazivanje vlastitih ociju nekim nadama,za koje ne postoje objektivni razlozi..dakl,erealono procjenis da mozes najebati/ne najebati,zvizni omjer 50:50,i nish te nece moci iznenaditi..

najgori je taj zapadni pristup od kojega mi se bljuje,gdje se josh djeci dok su mala natura pristup,da monsteri ne postoje,da ce sve biti dobro,da zlo ne postoji,da dobro uvijek pobjedjuje..Tako se odgajaju indolentni likovi skloni negiranju i ignoranciji..

Podsjeti me na kozojepsku mladez i djecu...tima od malih nogu serviraju samo realu i to onu najcrnju..nesh njih vidjeti da im starci prekrivaju oci,jer"zvjerska ubojstva ne postoje"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 50 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 18/12/2020, 22:27

Five babies born to mothers who had COVID-19 while they were pregnant were born with antibodies against the deadly virus, according to a new study out of Singapore. 
The study, published on Friday in the journal Annals of the Academy of Medicine, Singapore, followed 16 pregnant women between the ages of 23 and 36, who were all infected with COVID-19 at different points in their pregnancies. The study took place between March and August. 





The study results were "reassuring," according to a statement from the Singapore Obstetrics and Gynaecology Research Network. (iStock)

The study results were "reassuring," according to a statement from the Singapore Obstetrics and Gynaecology Research Network (SORN), which led the research. 
"While most pregnant women with COVID-19 were mildly infected, severe COVID-19 could occur in older pregnant women with high body mass index (BMI). All infected patients in the study made a full recovery. This demonstrates that the incidence and severity of COVID-19 among pregnant women parallels general population trends and that the majority of patients will recover from COVID-19," the researchers concluded, per the SORN statement. 
BABY ALLEGEDLY BORN WITH CORONAVIRUS ANTIBODIES PROMPTS CLOSER LOOK AT VIRUS' IMPACT ON PREGNANCY
Additionally, "the study also found no evidence of vertical transmission of COVID-19 from mother to baby in this group of patients."
Five babies born by the time the study was published were born with antibodies to SARS-CoV-2, the novel coronavirus, per the researchers.
That said, it’s not clear what level of protection the babies born with the antibodies will be afforded against the virus, and babies born to mothers who had suffered a COVID-19 infection closer to the time they gave birth had a higher amount of antibodies compared to those who were infected earlier on during their pregnancy. 
"As COVID-19 is expected to continue beyond this year, healthcare professionals providing maternity care will need to continue to maintain vigilance in managing labor and delivery," SORN said in a statement, noting researchers with the network "will continue to study evolving maternal risk factors, severe infection, and mother-to-baby infection in the womb, related to COVID-19."
The study comes after reports surfaced late last month that a woman infected with COVID-19 gave birth to a baby who tested positive for the antibodies.
The woman, identified in reports as Celine Ng-Chan, reportedly gave birth to a healthy boy in early November. The baby, named Aldrin, was born at National University Hospital and was deemed free of COVID-19 infection at birth, according to the Straits Times.
The mother of two told the news outlet she contracted the virus after returning from a trip in March and was diagnosed at just 10 weeks pregnant. She experienced mild illness, according to the news outlet, and was discharged from the hospital in 2.5 weeks.
CLICK HERE FOR COMPLETE CORONAVIRUS COVERAGE
Although she no longer has the antibodies herself, she said her doctors suspect she transferred them to her son while pregnant.
The women’s case ultimately prompted public hospitals in Singapore to take a closer look at the virus’s potential impact on pregnancy. 

-------

https://www.ex-iskon-pleme.com/viewtopic.php?t=44244
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 50 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum