ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Tue 20 Oct - 7:11

michaellcmacha wrote:
Eroo wrote:Još jedno zapažanje u Italiji, koje sam već negdje spomenuo prije nekoliko dana. 
Jučer su u Italiji imali povećanje broja zaraženih u odnosu na ukupni broj potvrđenih:
Italija:..... +2.2%
Bergamo: +0.1%

Neke južne regije koje su izbjegle stupanj zaraženosti kao sjeverne:
Firenze: +5.3%
Salermo:+6.4%
Palermo:+4.5%
Rim:..... +3.8% 
Bari:      +3.5%

Postotak povećanja novozaraženih u Bergamu  je manji 22x od prosječnog u Italiji, a od nekih južnih regija čak35-64x manji.
Nemam bolji zaključak do da se najvjerojatnije ipak radi o "imunitetu krda", jer se virus poprilično vremena u Bergamo širio nesmetano.
što misliš što je ovo
Da remiziramo... - Page 38 Projek12
ili ovo 
Da remiziramo... - Page 38 Projek13
sa aktualnih 36000 u slijedećih 120 dana projiciraju da će se broj smrtnih ishoda udvostručiti...

michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Tue 20 Oct - 7:19

a ovo je projekcija smrtnih ishoda za državu koja je trenutno u europi u fokusu kad je u pitanju širenje virusa i težina bolesti u populaciji

Da remiziramo... - Page 38 Projek14
sa aktualnih 1500 na 12000 za 120 dana
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Tue 20 Oct - 7:56

michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:
yoda tera po svom i nema odstupanja....

Točno. Kao i ti uostalom.
S tim da se on pozvao na znanstveni članak.
Na što si se ti pozvao?
Na matematički model po metodi brojanja na prste?
Ja bolje brojim na prste nego ti sa 2 fakulteta...

Znam da tako misliš i to je ne samo za ocjenu ne samo tvojih kognitivnih sposobnosti nego i nepodnošljivog i nepopravljivog karaktera posebno žalosna činjenica.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Tue 20 Oct - 7:56

michaellcmacha wrote:a ovo je projekcija

Točno.
To je samo obična projekcija.
A tebi to nikako ne uspjeva ući u glavu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Tue 20 Oct - 8:01

michaellcmacha wrote:
Ma ide on .... umjesto da šuti i da se poklopi blatobranima, on i dalje glumi pametnjakovića ko i ovaj dibidus yoda koji više ne zna što bi blebnuo u cilju prikazivanja ovog virusa kao potpuno bezopasne bolesti za populaciju izuzev onih koji su rođeni u vrijeme atentata u Marseilleu i "par" komorbiditetnih koji ionako u skupu samo troše njegov zrak...

Slažem se da on stvarno zna pretjerati sa tim svojim prikazivanjem infekcije kao nečega, ja ne bih rekao potpuno bezopasnog, ali svakako relativno slabo opasnog u odnosu na neke druge zdravstvene probleme i pandemije koje smo pregrmili.
Ali yoda se konkretno u ovom posljednjem citatu pozvao na autoritet znanstvenog članaka iz indijskih službenih medicinskih krugova.
E sad, ako želiš osporiti, točnost navedenih podataka u tom članku, morat će se bolje potruditi od metode brojanja na prste i principa ćorave kokoši.
Osim ako ne osjećaš patološku potrebu neprestano ispadati magarcem, ali za to ćeš pomoć morati potražiti kod nekog dobrog psihologa, ako ne i egzorcista.
Ne mogu ti preporučiti niti jednog niti drugog, jer nisam sa njima imao nikakvih praktičnih iskustava.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Tue 20 Oct - 8:02

Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:a ovo je projekcija

Točno.
To je samo obična projekcija.
A tebi to nikako ne uspjeva ući u glavu.
jes ti bolestan, koji je tebi kurac...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by AssadNaPodmornici Tue 20 Oct - 8:02

Eroo wrote:Još jedno zapažanje u Italiji, koje sam već negdje spomenuo prije nekoliko dana. 
Jučer su u Italiji imali povećanje broja zaraženih u odnosu na ukupni broj potvrđenih:
Italija:..... +2.2%
Bergamo: +0.1%

Neke južne regije koje su izbjegle stupanj zaraženosti kao sjeverne:
Firenze: +5.3%
Salermo:+6.4%
Palermo:+4.5%
Rim:..... +3.8% 
Bari:      +3.5%

Postotak povećanja novozaraženih u Bergamu  je manji 22x od prosječnog u Italiji, a od nekih južnih regija čak35-64x manji.
Nemam bolji zaključak do da se najvjerojatnije ipak radi o "imunitetu krda", jer se virus poprilično vremena u Bergamo širio nesmetano.
Pola godine je prošlo od onih slavnih dana kada su ih vojni kamioni razvlačili okolo, a djeluje im imunitet. Dakle znamo da ipak traje pola godine .. Nadajmo se da potrajati to..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20922
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by AssadNaPodmornici Tue 20 Oct - 8:04

P. S nemojte me mrziti ako želim da imunitet stada traje više od pola godine ako ne i trajno (nemamo još dokaza za to) ja ne odlučujem o ničemu i zaključan sam u podrumu i ne izlazim nigdje

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20922
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Tue 20 Oct - 8:04

Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:
yoda tera po svom i nema odstupanja....

Točno. Kao i ti uostalom.
S tim da se on pozvao na znanstveni članak.
Na što si se ti pozvao?
Na matematički model po metodi brojanja na prste?
Ja bolje brojim na prste nego ti sa 2 fakulteta...

Znam da tako misliš i to je ne samo za ocjenu ne samo tvojih kognitivnih sposobnosti nego i nepodnošljivog i nepopravljivog karaktera posebno žalosna činjenica.
opet manevri i akrobacije... jel znaš koliko je bilo zauzetih kreveta u covid19 blokovima u dubravi kad si počeo pametovati, a jel znaš koliko još ima praznih upravo sad ujutro na današnji dan... i to službeni broj, a ne stvarno stanje koje je lošije, evo sad glavni anesteziolog  kaže da ima još mjesta za 30 pacijenata, a sinoć su popunjeni svi kreveti u lijevom drugom bloku... znači u dubravi više nema mjesta, osim u hodniku...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Tue 20 Oct - 8:06

Eroo wrote:
Speare Shaker wrote:
Eroo wrote:

Matematika je neumoljiva.

Pa jest. Neumoljivo je istinita. Kada se matematički modeli temelje na činjenicama.
Kada se temelje na zabludama, netočnim podacima, pogrešnim opažanjima, lošem uzimanju uzoraka, neistinama ili lažima, onda je neumoljivo netočna.
Kako god okreneš ispada da je neumoljiva.
Tu si zapravo u pravu, a da toga izgleda niti sam nisi svjestan.
Reče i ode  sjest u zadnji red. :D

I to je u redu, i to je za ljude. I puno pametnije od mene.
Znao je i Einstein priznati svoje brojne pogreške i to na posručju fizike gdje je bio itekakav ekspert, pa zašto ne bih i ja.
Ako se na kraju pokaže da sam stvarno pogriješio, a ne da je takav dojam samo posljedica nečijih projekcija po principu ćorave kokoši.
Ja to ne vidim kao neki svoj poseban problem, jer se jako rijetko nađem ne u zadnjem redu, kako si to ti sa očito slabim poznavanjem hrvatskog književnog standarda blebnuo, nego u stražnjem redu, ali nebitno.
Ti zapravo kontunirano sjediš u tom stražnjem redu, a što je najsmješnije, i dalje misliš da si posebno pametan i svako malo dižeš dva prsta, a pri tome uopće nisi svjestan kako neprestano ispadaš smiješnim do razine tragikomičnosti, pa i one urnebesne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Tue 20 Oct - 8:08

AssadNaPodmornici wrote:
Eroo wrote:Još jedno zapažanje u Italiji, koje sam već negdje spomenuo prije nekoliko dana. 
Jučer su u Italiji imali povećanje broja zaraženih u odnosu na ukupni broj potvrđenih:
Italija:..... +2.2%
Bergamo: +0.1%

Neke južne regije koje su izbjegle stupanj zaraženosti kao sjeverne:
Firenze: +5.3%
Salermo:+6.4%
Palermo:+4.5%
Rim:..... +3.8% 
Bari:      +3.5%

Postotak povećanja novozaraženih u Bergamu  je manji 22x od prosječnog u Italiji, a od nekih južnih regija čak35-64x manji.
Nemam bolji zaključak do da se najvjerojatnije ipak radi o "imunitetu krda", jer se virus poprilično vremena u Bergamo širio nesmetano.
Pola godine je prošlo od onih slavnih dana kada su ih vojni kamioni razvlačili okolo, a djeluje im imunitet. Dakle znamo da ipak traje pola godine .. Nadajmo se da potrajati to..
a jesi uzeo u obzir u svojoj varijabli da se oni tamo drže svih propisanih i nepropisanih mjera i da njima ne treba nikakav dodatni poticaj da bi bili disciplinirani i da na taj način održavaju povoljnu situaciju po pitanju širenja zaraze... aj što ti to nisi u stanju uzeti u obzir ali čudi me ero, koji je poslovično oprezan...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Tue 20 Oct - 8:10

michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:a ovo je projekcija

Točno.
To je samo obična projekcija.
A tebi to nikako ne uspjeva ući u glavu.
jes ti bolestan, koji je tebi kurac...

Ne, nisam na tvoju žalost.
Dapače, rekao bih da si ti ozbiljno bolestan, prije svega karakterno, a da toga ne samo da nisi ni svjestan nego to niti ne želiš biti, jer uživaš u novoj ulozi pametnjakovića u koju si se ozbiljno uživio.
Problem je u tome što ti to evidentntno ne ide od ruke pa nisi u stanju prihvatiti niti najdobronamjernije kritike, a kamoli moje koje, priznajem, nisu bile takve, bar ne u većem dijelu.
Ali nebitno, ono što kod istih drži vodu je njihova utemeljenost.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Tue 20 Oct - 8:12

francuzi računaju da bi u slijedećih 120 dana mogli imati oko 51 000 novih smrtnih ishoda... na prste pretpostavljam...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Tue 20 Oct - 8:13

AssadNaPodmornici wrote:P. S nemojte me mrziti 

Hoće.
I to opako.
Znaš zašto?
Jedan je pametan političar (da, nađe se i takvih, a taj je u svojoj zemlji ionako cijeli život proveo u oporbi) svojevremeno rekao kako će te najviše mrziti glupani kojima si javno dokazao da su glupani.
Dapače, neće se do kraja svojih mizernih života oporaviti od svoje mržnje, jer uživaju u njoj i ne shvaćaju da ta mržnja zapravo predstavlja tamnicu njihovog osobnog pakla.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Tue 20 Oct - 8:14

Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:a ovo je projekcija

Točno.
To je samo obična projekcija.
A tebi to nikako ne uspjeva ući u glavu.
jes ti bolestan, koji je tebi kurac...

Ne, nisam na tvoju žalost.
Dapače, rekao bih da si ti ozbiljno bolestan, prije svega karakterno, a da toga ne samo da nisi ni svjestan nego to niti ne želiš biti, jer uživaš u novoj ulozi pametnjakovića u koju si se ozbiljno uživio.
Problem je u tome što ti to evidentntno ne ide od ruke pa nisi u stanju prihvatiti niti najdobronamjernije kritike, a kamoli moje koje, priznajem, nisu bile takve, bar ne u većem dijelu.
Ali nebitno, ono što kod istih drži vodu je njihova utemeljenost.
eto lijepo s tvoje strane što si ipak reterirao, makar i sa relativizacijom ničim izazvanih nedobronamjernih kritika... ;)... vrhunski si, svaka čast... ;)))

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Tue 20 Oct - 8:14

michaellcmacha wrote:francuzi računaju

E. Ajde sad na google pronaći što znači glagol računati, a možeš i značenje imenice projekcija.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Tue 20 Oct - 8:16

michaellcmacha wrote:francuzi računaju da bi u slijedećih 120 dana mogli imati oko 51 000 novih smrtnih ishoda... na prste pretpostavljam...
španjolci računaju da bi u slijedećih 120 dana mogli imati oko 20 000 novih smrtnih ishoda... na prste pretpostavljam...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Tue 20 Oct - 8:16

michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:a ovo je projekcija

Točno.
To je samo obična projekcija.
A tebi to nikako ne uspjeva ući u glavu.
jes ti bolestan, koji je tebi kurac...

Ne, nisam na tvoju žalost.
Dapače, rekao bih da si ti ozbiljno bolestan, prije svega karakterno, a da toga ne samo da nisi ni svjestan nego to niti ne želiš biti, jer uživaš u novoj ulozi pametnjakovića u koju si se ozbiljno uživio.
Problem je u tome što ti to evidentntno ne ide od ruke pa nisi u stanju prihvatiti niti najdobronamjernije kritike, a kamoli moje koje, priznajem, nisu bile takve, bar ne u većem dijelu.
Ali nebitno, ono što kod istih drži vodu je njihova utemeljenost.
eto lijepo s tvoje strane što si ipak reterirao, makar i sa relativizacijom ničim izazvanih nedobronamjernih kritika... ;)... vrhunski si, svaka čast... ;)))

Nemam pojma odakle ti dojam da sam ja reterirao u bilo kojem smislu, makar naravno to znam raditi kada osjetim da sam negdje pogriješio (ako može Einstein na području fizike, zašto ne bih i ja), ali dobro, čudnovati su putevi tvojega uma.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Tue 20 Oct - 8:17

slusam onog beroša...i lik moze komotno preuzeti onu postapalicu od račana..'odlucno..možda'...beros definitivno nije za politicara...on sam daje preporuke ali ne zeli povuci ni jedan konkretan potez...kad treba finiširati on kaze..'ne znam konzultirat cu se..'...pa daj medvjede skupi jednom muda pa sam odluci...ali cisto sumnjam..kad je onako zbrisao sa markovog trga da ga ni gepard ne bi sustigao...on jednostavno je promasaj...nije ni trebao ulaziti u politiku s atakvim stavom vec se drzati bolnice..dao se usositi od plenkija
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99093
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Tue 20 Oct - 8:17

Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:francuzi računaju

E. Ajde sad na google pronaći što znači glagol računati, a možeš i značenje imenice projekcija.
pa to sam stavio samo da bi se ti upecao, to si već mogao skužiti da ja takve somove uglavnom potegnem na bućkanje... ;)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Tue 20 Oct - 8:19

michaellcmacha wrote:
španjolci računaju 

Ne zaboravi spomenuti Eskime i njihovu računicu. Što bi svijet bez nje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 38 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum