ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 22 of 50 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 36 ... 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 16/10/2020, 13:08

Eroo wrote:

Projekcije itekako imaju smisao!

Je, ako se koliko toliko poznaje materija o kojoj je riječ (osobine virusa, načina i dinamike širenja, broj koraka mutacija itd.).
Ako to nije slučaj, onda su projekcije unaprijed osuđene na vrlo visoku razinu netočnosti i sa tim se mora realno voditi računa.

Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 16/10/2020, 13:13

Speare Shaker wrote:
kaya wrote:Nemam pojma oko čega se svađate ali sjećam se prvih stranica ove teme, miha je stvarno to cijelo vrijeme tvrdio, i za drugi val i da će biti još gori i da nema cjepiva još bar godinu . Pogodio je sve..
Na žalost jel..

Nije ovo u vezi cjepiva. Rusija ga već sad ima, SAD će ga dobiti za koji dan, a EU do kraja godine.
Masovno cijepljenje u EU počinje najkasnije početkom proljeća odnosno ožujka mjeseca.
Oko čega se svađamo?
Oko dometa i prirode matematike i posebno statistike.
Ja sam samo na ovoj stranici objasnio kako stoje stvari po tom pitanju i to je zapravo potpuno jasno.
Dakle, nije poanta u dobrim predviđanjima jednostavno zato jer su matematički i statistički modeli onako inherentno nepouzdani i potpuno precizna predviđanja jednostavno nisu moguća bez temeljitog poznavanja prirode virusa (a znanja su nam po tom pitanju debelo nedostatna).
Dakle, sva su predviđanja zapravo skoro pa čista kocka ili metoda ćorave kokoši.
Tko se hoće s time zabavljati iz razloga ovisnosti o kockanju ili nekog drugog, neka se slobodno zabavlja.
Ja nisam ovisan o kockanju, a i dobro znam koji su dometi matematike i statistike pa mi to niti ne pada na pamet.

Inače kada govorimo o cjepivu (na vakcini, kako to lupeta ovaj duduk), najgore predviđanje je iznio Marcel koji je davno napisao kako će efikasno cjepivo doći tek za 5 godina.
Čisti primjer morbidnog i politički odnosno ideološki motiviranog wishfull thinking. Sad je vjerojatno neutješan.
Zamislio je da će virus doći glave međunarodnom političkom poretku i nije se dao smesti dok nije postalo bjelodano jasno kako cjepivo dolazi vrlo brzo zbog realnih potreba svijeta u vezi pandemije (zbog čega su teško zanemarena druga važna istraživanja što će osjetiti prije svega onkološki bolesnici slijedećih godina, ali to je već druga tema).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by mutava baštarda 16/10/2020, 13:17

Zapravo je yoda jedini bio u pravu. A Kenwood Kenon kada kaže kalkurirani rizik za otvaranje zemlje to je u biti vrhunski potez, ne za spas sezone, nego za spas naroda. Vidi se to na Istri koja je podnjela najveći turistički udar ljeti kada je virus bio oslabljen. Mi dalmatinci smo iduća zelena oaza prije cjepiva. 
Jedan kolega opet upa u samoizolaciji po drugi put. Ovaj put član domaćinstva. Da sam na njegovom mistu ja bi se zarazio namjerno i odradio to radi sebe i drugih...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 16/10/2020, 13:29

Speare Shaker wrote:
Eroo wrote:

Projekcije itekako imaju smisao!

Je, ako se koliko toliko poznaje materija o kojoj je riječ (osobine virusa, načina i dinamike širenja, broj koraka mutacija itd.).
Ako to nije slučaj, onda su projekcije unaprijed osuđene na vrlo visoku razinu netočnosti i sa tim se mora realno voditi računa.

Vidim da ne razumiješ način statističke obrade i projekcije događaja tipa "epidemija".
Ta matematika je otvorenog tipa i dnevno se unose tekući podaci o zarazi.
Radi se o uzajamnom odnosu matematičara i epidemiologa, koji matematičara "servisiraju" s podacima.
Sam model širenja virusa je užasno kmpliciran i spor, jer mora obuhvatiti masu podataka...čak i utjecaje
socijalne distance, nošenje maski i držanje osobne higijene. Ovi zadnji podaci se prikupljaju na različite
načine (o čemu ne bih sad), koji u modelu sudjeluju sa svojim (vjerojatnim!) faktorima sigurnosti.
S povećanjem količine ulaznih podataka, postupno se popravlja postotak vjerojatnosti nekog budućeg dogotka.
Prije par dana smo imali nagli skok, što je za projekciju nepremostiv problem...sačekaju se novi podaci i tek tada
eventualno popravi postojeći model. Ako se se budući podaci "vrate" na već postojeći model onda se onaj skok
zanemari kao incidentna pojava....Itd...ne da se više,  umoran sam jer sam "iz noćne". :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74726
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by pokerjocker 16/10/2020, 13:36

odmori jedno tri mjeseca, da ljudi odahnu od tvojih idiotarija i lupetanja jednog te istog iz dana u dan.
pokerjocker
pokerjocker

Posts : 899
2017-09-13


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 16/10/2020, 13:41

pokerjocker wrote:odmori jedno tri mjeseca, da ljudi odahnu od tvojih idiotarija i lupetanja jednog te istog iz dana u dan.
Seljo, nitko te ne tjera ni da čitaš,, a još manje da pišeš ovdje.
Jesi li umio ruke?

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74726
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Pirate 16/10/2020, 14:09

michaellcmacha wrote:
Pirate wrote:Miha, kako je rijeseno pitanje grijanja u tim satorima gdje radis?
To su sendvič šatori,  sve je umreženo, pokriveno agregatima i ispod je nekakva stanica koja sve opskrbljuje i sa kisikom i jlimatizira i krc palac svašta nešto
Ti sendvic satori su zanimljivi, bas sam nedavno isao vidjeti kod jednog kolege, napravio skladiste za strojeve, prava stvar.
Na prvu mi se ucinilo po tvojim slikama da su to oni klasicni vojni satori pa me zacudilo kako se grijete, jer te vojne mi se cini da je nemoguce zagrijati. 

P.S. Cuvaj se da si mozemo i dalje jebavat bogove.  pirat
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 16/10/2020, 14:09

Speare Shaker wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
Speare Shaker wrote:I da ne zaboravim, u posljednja 24 sata 1131 novozaražena osoba.
JEDNA preminula.
Usprkos svim statističkim predviđanjima koja u pravilu koriste logiku brojanja na prste odnosno zakona velikih brojeva i najavljuju usku povezanost većeg broja preminulih sa većim brojem novozaraženih.
Stvarno je čudan ovaj kineski virus.

Tebi je jasno da treba proci nekog vremena od trenutka kada novozarazene osobe dodju na zalost u neko kriticno stanje? Par tjedana sad. Ljudi koji sada stradavaju njima je stanje utvrdjeno prije nekog vremena. Ovo novo sada, to tek ima doci u tu fazu kroz 10-15 dana. Pa dajte oko cega se svadite zaboga?

Pa citas sam majkumu traje ovo vec neko vrijeme a i logika ti valjda govori kad se netko razboli pa nije to prekidač da se odmah isključi zaboga...

Dva do tri tjedna.
Tako Lauc kaže jutros.
Međutim, nije kvaka u tome nego da je neki dan bilo preko 800 novozaraženih i 10 preminulih, a danas 1131 i 1 preminula osoba.
Što tvoja logika kaže na tu neobičnu činjenicu?
Ne trebamo za to Lauca. Najbolje se to vidi na primjeru odnosa dijagrama - maksimuma. Evo jedan takav (pomak 22 dana).
Ne bi bilo loše da ga vide i naši Mutavi i Yoda...ono zbog Švedske, koji u zadnje vrijeme vole isticat. :)


Da remiziramo... - Page 22 1-1

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74726
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 16/10/2020, 20:13

Pirate wrote:
michaellcmacha wrote:
Pirate wrote:Miha, kako je rijeseno pitanje grijanja u tim satorima gdje radis?
To su sendvič šatori,  sve je umreženo, pokriveno agregatima i ispod je nekakva stanica koja sve opskrbljuje i sa kisikom i jlimatizira i krc palac svašta nešto
Ti sendvic satori su zanimljivi, bas sam nedavno isao vidjeti kod jednog kolege, napravio skladiste za strojeve, prava stvar.
Na prvu mi se ucinilo po tvojim slikama da su to oni klasicni vojni satori pa me zacudilo kako se grijete, jer te vojne mi se cini da je nemoguce zagrijati. 

P.S. Cuvaj se da si mozemo i dalje jebavat bogove.  pirat
Ne volim kad srbuješ, a inače sve 6
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by AssadNaPodmornici 16/10/2020, 20:32

https://www.index.hr/vijesti/clanak/rekordan-broj-novih-slucajeva-u-italiji-10000-novozarazenih-u-24-sata/2222542.aspx?index_ref=read_more_d

Italija obara sve rerkode.. međutim

Ministarstvo je objavilo i da je 55 osoba umrlo, što je niži broj nego dan ranije kada ih je bilo 83, a daleko niži od vrhunca pandemije u ožujku i travnju kada je dosegnut rekord od više od 900 smrtnih slučajeva u jednom danu.




sada 10 000 registrirano , 55 umrlo.. jučer 80ak.. pošto ide odmahk, biti će za dva tjedna 100 dnevno..možda .. vidit ćemo 
međutim treba imati na umu da prije pola godine kada bi bilo 6000-7000 registriranih zaraženih(sada 10 000) umrlih bi znalo biti i po 900.... danas niti 7% od toga rekorda iako je više registriranih zaraženih

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20922
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 16/10/2020, 20:43

Umrli umrli..ybtg..cilj virusu nije izgleda da se natjece sa magburgom u ubijanju...krepes..krepes..ej-men..kraj svih muka..NO,sto ako je virus tod da bi nas iskriplovao,napravio metiljavce i njonjavce od nas,pa da moramo se sibati par puta godisnje nekim koktelima lijekova ili cjepivima..
TO je u cilju farmaceutskoj industriji..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 16/10/2020, 21:04

AssadNaPodmornici wrote:https://www.index.hr/vijesti/clanak/rekordan-broj-novih-slucajeva-u-italiji-10000-novozarazenih-u-24-sata/2222542.aspx?index_ref=read_more_d

Italija obara sve rerkode.. međutim

Ministarstvo je objavilo i da je 55 osoba umrlo, što je niži broj nego dan ranije kada ih je bilo 83, a daleko niži od vrhunca pandemije u ožujku i travnju kada je dosegnut rekord od više od 900 smrtnih slučajeva u jednom danu.




sada 10 000 registrirano , 55 umrlo.. jučer 80ak.. pošto ide odmahk, biti će za dva tjedna 100 dnevno..možda .. vidit ćemo 
međutim treba imati na umu da prije pola godine kada bi bilo 6000-7000 registriranih zaraženih(sada 10 000) umrlih bi znalo biti i po 900.... danas niti 7% od toga rekorda iako je više registriranih zaraženih
Pa bokte. u drugom postu iznad tebe su dijagrami koji ti sve objašnjavaju.
To kao prvo. Kao drugo, danas medicina zna više o virusu i ima više sredstava
za sprječavanje smrtnosti (remdesivir, razni koktejli za imunost itd). Pored toga
se smanjila dob zaraženih, pa i to utječe na  postotak umrlih.
Ima nešto što treba posebno upamtit. Kad se COVID nastani u pluća onda je postotak
preživljavanja 50-50, bez obzira (skoro) na dob bolesnika.

PS:
U članku piše: "U četvrtak je ta zemlja također imala rekordni broj od 8804 novooboljela"
Ne novooboljelih nego novozaraženih. Oboljelih od navednog broja nije više od 15%.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74726
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 16/10/2020, 21:11

kaya wrote:Nemam pojma oko čega se svađate ali sjećam se prvih stranica ove teme, miha je stvarno to cijelo vrijeme tvrdio, i za drugi val i da će biti još gori i da nema cjepiva još bar godinu . Pogodio je sve..
Na žalost jel..
Kayo rekao sam da neće biti učinkovitog cjepiva i iza toga stojim... a kao i sve drugo što sam rekao tj napisao vrijeme, okolnosti i situacija će ili potvrditi ili demantirati... 
ustvrdio sam još ljetos kad su bili mali brojevi kod nas (frizirani zbog sezone) da će čim sezona pukne brojevi početi rasti, to je bilo krajem kolovoza i tada smo imali oko 8000 evidentiranih zaraženih i tada nam se dogodio onaj skok na 350 i ja sam rekao da ćemo s početkom listopada imati oko 20 000 evidentiranih zaraženih... tada me je Ero pitao u koju kuglu ja gledam kad izbacujem te brojeve i usput me poučio da će do kraja rujna brojevi na dnevnoj bazi pasti na manje od 100...
naravno to se nije dogodilo izuzev dva ponedjeljka 21 i 28 rujna kad je bilo evidentirano smiješno malo zaraženih, a naknadno je capak pojasnio sindrom ponedjeljka, dana kad se zbrajaju oni iz nedjelje kad se ne radi...
uglavnom s početka listopada broj se skroz približio broju od 20 000 i taj broj je dosegnut 10. ovog mjeseca. uz navedeno utvrdio sam da bi do konca godine u najboljoj opciji, slučaju godinu mogli završiti sa oko 650 mrtvih ali bojim se da će taj broj ispasti preoptimističan.
što se tiče svijeta isto sam ovog ljeta govorio da će nastupiti sranje kad se počne zahuktavati u indiji i još desetak mnogoljudnih država što na istoku što na zapadu i da ćemo kraj godine dočekati sa preko 50 milijuna evidentiranih zaraženih i sa oko 2 milijuna umrlih... s obzirom da nam za milijun evidentiranih novozaraženih treba 2 i pol dana po pitanju mojih optimističnih prognoza ispada da sam se zajebao, jer će broj evidentiranih zaraženih biti debelo preko 50 milijuna... međutim ako, nek broj mrtvih ne bude veći od 2 milijuna, iako se bojim da će i tu biti neugodnih iznenađenja... uglavnom lik kojeg ja nisam vrijeđao, čak je i zajunio, je rekao da se to što sam ja "na prste zbrojio" ne bude dogodilo i da tako velikih brojeva neće biti... poslije je natrkeljao u sijaset plahti koješta o cjepivu, o matematici, o statistici, o tom kak je on sav sebi lijep i krasan i tako nahvalio se čovjek... i dobro, kako rekoh nisam ga vrijeđao nego sam ga tražio da on iznese svoje projekcije kad već moje na prste zbrajane ne valjaju... naravno on je prebacio spiku da brojevi nisu bitni, da se on sa takvim trivijalijama ne bavi (a kao rasprava sa samim sobom da sam ja duduk nije trivijalija..... eh da i još mi kao išao spustiti kak sam ja kukavica i kak se panično bojim virusa da ga ne pokupim i da se ne razbolim , a ja već danima skoro svaki dan sam vrlo blizu i ljudi koji se jebeno hrvaju sa virusom, i ljudi koji se hrvaju sa oboljelima uslijed zaraze s istim... uglavnom ne sumnjam u tvoju objektivnost pa evo ti zapamti ovo sad što sam napisao pa ćemo vidjeti jel bude što od toga... i nemoj se kladiti, možda ja ipak izgubim ovak na neviđeno.... ;)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 16/10/2020, 21:18

Legendovich wrote:Umrli umrli..ybtg..cilj virusu nije izgleda da se natjece sa magburgom u ubijanju...krepes..krepes..ej-men..kraj svih muka..NO,sto ako je virus tod da bi nas iskriplovao,napravio metiljavce i njonjavce od nas,pa da moramo se sibati par puta godisnje nekim koktelima lijekova ili cjepivima..
TO je u cilju farmaceutskoj industriji..
pa za značajan broj onih koji su oboljeli i imali teže simptome i trebali više vremena za oporavak, postoji velika vjerojatnost da će lakše poboljevati u narednom razdoblju i teže se oporavljati od tih oboljenja koja god bila....
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 16/10/2020, 22:02

michaellcmacha wrote:

naravno on je prebacio spiku da brojevi nisu bitni

Pa i nisu bitni. Osim broja preminulih, naravno.
Koji su se bitno smanjili u odnosu prema brojevima novozaraženih.
Na sjeveru Italije su brojevi novozaraženih veći nego proljetos na vrhuncu tamošnje krize.
Ali je broj preminulih 10 (deset) puta manji u odnosu na to razdoblje.
Zašto bi ostali brojevi bili bitni?
Svakome iole pametnom je to potpuno jasno i nije potrebno nikakvo dodatno objašnjenje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by mutava baštarda 16/10/2020, 22:06

Eroo wrote:
AssadNaPodmornici wrote:https://www.index.hr/vijesti/clanak/rekordan-broj-novih-slucajeva-u-italiji-10000-novozarazenih-u-24-sata/2222542.aspx?index_ref=read_more_d

Italija obara sve rerkode.. međutim

[size=40]Ministarstvo je objavilo i da je 55 osoba umrlo, što je niži broj nego dan ranije kada ih je bilo 83, a daleko niži od vrhunca pandemije u ožujku i travnju kada je dosegnut rekord od više od 900 smrtnih slučajeva u jednom danu.[/size]




[size=40]sada 10 000 registrirano , 55 umrlo.. jučer 80ak.. pošto ide odmahk, biti će za dva tjedna 100 dnevno..možda .. vidit ćemo [/size]
[size=40]međutim treba imati na umu da prije pola godine kada bi bilo 6000-7000 registriranih zaraženih(sada 10 000) umrlih bi znalo biti i po 900.... danas niti 7% od toga rekorda iako je više registriranih zaraženih[/size]
Pa bokte. u drugom postu iznad tebe su dijagrami 
:^0 lol!

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 16/10/2020, 22:07

Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:

naravno on je prebacio spiku da brojevi nisu bitni

Pa i nisu bitni. Osim broja preminulih, naravno.
Koji su se bitno smanjili u odnosu prema brojevima novozaraženih.
Na sjeveru Italije su brojevi novozaraženih veći nego proljetos na vrhuncu tamošnje krize.
Ali je broj preminulih 10 (deset) puta manji u odnosu na to razdoblje.
Zašto bi ostali brojevi bili bitni?
Svakome iole pametnom je to potpuno jasno i nije potrebno nikakvo dodatno objašnjenje.

Ostalo što si natrkeljao neću komentirati.
Nema smisla.
No, teško mi je ne uočiti kako si značajno povećao opsege i brojeve formalnih ograda u odnosu na svoja nagađanja (projekcije su tu preambiciozan izraz) pa tako i smanjio razinu samouvjerenosti u tom smislu.
Očito su postovi drugih na temi ipak imali nekakav makar djelomični edukativan odnosno informativan karakter.
Znači li to da se polako privodiš razumu, zaista ne znam, a iskreno rečeno nije me ni briga. To je tvoj problem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 16/10/2020, 22:12

michaellcmacha wrote:
Legendovich wrote:Umrli umrli..ybtg..cilj virusu nije izgleda da se natjece sa magburgom u ubijanju...krepes..krepes..ej-men..kraj svih muka..NO,sto ako je virus tod da bi nas iskriplovao,napravio metiljavce i njonjavce od nas,pa da moramo se sibati par puta godisnje nekim koktelima lijekova ili cjepivima..
TO je u cilju farmaceutskoj industriji..
pa za značajan broj onih koji su oboljeli i imali teže simptome i trebali više vremena za oporavak, postoji velika vjerojatnost da će lakše poboljevati u narednom razdoblju i teže se oporavljati od tih oboljenja koja god bila....
jasna stvar..Msm,nitko nema interesa od mrtvaca(ruzno zvuci,ali je istina brutalna),no od populacije koja je zdravstveno oslabljena i prisiljena na stalnu medicinsku skrb,itekako se u dzepove trpa lova,a farmaceutske biljeze desetine i stotine miljardi dolara inputa..

Brojke pratiti je sad vise,onako akademsko pitanje(Ero se bash uzivio.. :rasta :rasta :rasta)..no treba gledati sad pozadinu i posljedice svega ovoga,ne ispustajuci iz vida niti mjere koje se uvode..sve je to samo scena na daskama,iza koje se sprema nesh znatno vece..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 17/10/2020, 02:41

Eto  kad netko tupi svoje, tupljenja radi... U hrvatskoj smo na knap da nam se raspadne sustav, a nije enormno porastao broj umrlih, ali hoće u vrlo kratkom narednom razdoblju. U svijetu je na dnevnoj bazi porastao broj umrlih za 1000. Po pojedinim državama bazeni zaraženih su odskočna daska za dovođenje u pitanje funkcionalnosti zdravstvenog sustava. U proteklom periodu i kod nas ali i u drugim državama određen broj medicinskih tehničara i sestara je dao otkaz ne radi prijelaza u druge bolnice ili druge države radi boljih financijskih uvjeta nego su doslovno napustili sustav jer ne žele raditi sa infektivnim pacijentima. S obzirom da sam u neposrednoj blizini covid19 bolnice u Dubravi, odnosno uz nju, vidim dosta dobro što se događa i na temelju tog mogu pretpostaviti kakve se pizdarije događaju u manjim bolnicama. Za sad postoji nekakav prešutni dogovor između vlasti, medicinskih ustanova i medija  da određene nepovoljne informacije budu koliko toliko filtrirane kako se u populaciji ne bi stvarala nepotrebna panika.

Kako sam rekao drugi blok covid19 bolnice je skoro pa pun još je ostalo nekoliko mjesta i od danas će se krenuti sa aktivacijom šatorskog bloka.

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha 17/10/2020, 04:28

e al bitno da brojevi nisu bitni...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 17/10/2020, 06:06

michaellcmacha wrote:e al bitno da brojevi nisu bitni...
Bitni su ali sad isključivo aktualno pozitivni, odnosno oni koji se hospitaliziraju.
Broj hospitaliziranih je 10% od aktualno pozitivnih, a 10% od toga je na respiratoru.
Za zdravstveni sustav su jedino ovi važni. S poduzetim mjerama se taj broj  pokušava
držati u okviru postojećih kapaciteta zdravstva.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74726
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 22 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 22 of 50 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 36 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum