ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 21 of 50 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 16/10/2020, 12:18

n_razbojnik wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Realni broj zaraženih (sve skupa) jučer je 40 000

Ma svi 4 milje jučer. Kad je bal nek je maskenbal. Eto...mirni smo za 14 dana.

Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 16/10/2020, 12:24

MaximusDecimusMiridije wrote:
n_razbojnik wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Realni broj zaraženih (sve skupa) jučer je 40 000

Ma svi 4 milje jučer. Kad je bal nek je maskenbal. Eto...mirni smo za 14 dana.
Nema vas toliko, nisi valjda ubroija i ercegbosance?
Eroo
Eroo

Posts : 74496
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare 16/10/2020, 12:25

vili40 wrote:
vuksadinare wrote:jesu u tu brojku ubaceni i oboljeli od viroze...navodno dosta je tesko raspoznati virus prehlade i korone..poznavajuci nas..i sistem..sto da se mucim mozgati ne bi me iznenadilo da je na djelu ona 'vozi miško sve' :)
tebi su oni luftbrenzeri iz DP-a do kraja isisali mozak
ne..ozbiljno znam iz svog slucaja...imam prostatitis a oni me kompjutorski ubacili u one koji boluju od mjehura za pregled..pa me tako i ovo ne bi iznenadilo...da oboljeg od upale grla ubace među koronase :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare 16/10/2020, 12:28

je'l onaj u međimurju nedugo umro jer su mu uspricali dezinfekcijsko sredstvo...nista me ne iznenađuje vise...da su među koronaše ubaceni i oni sto boluju od drugih slicnih bolesti a nije korona...tbc,upala pluca,grlobolja..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 16/10/2020, 12:28

MaximusDecimusMiridije wrote:
Speare Shaker wrote:I da ne zaboravim, u posljednja 24 sata 1131 novozaražena osoba.
JEDNA preminula.
Usprkos svim statističkim predviđanjima koja u pravilu koriste logiku brojanja na prste odnosno zakona velikih brojeva i najavljuju usku povezanost većeg broja preminulih sa većim brojem novozaraženih.
Stvarno je čudan ovaj kineski virus.

Tebi je jasno da treba proci nekog vremena od trenutka kada novozarazene osobe dodju na zalost u neko kriticno stanje? Par tjedana sad. Ljudi koji sada stradavaju njima je stanje utvrdjeno prije nekog vremena. Ovo novo sada, to tek ima doci u tu fazu kroz 10-15 dana. Pa dajte oko cega se svadite zaboga?

Pa citas sam majkumu traje ovo vec neko vrijeme a i logika ti valjda govori kad se netko razboli pa nije to prekidač da se odmah isključi zaboga...

Dva do tri tjedna.
Tako Lauc kaže jutros.
Međutim, nije kvaka u tome nego da je neki dan bilo preko 800 novozaraženih i 10 preminulih, a danas 1131 i 1 preminula osoba.
Što tvoja logika kaže na tu neobičnu činjenicu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 16/10/2020, 12:29

vuksadinare wrote:je'l onaj u međimurju nedugo umro jer su mu uspricali dezinfekcijsko sredstvo...

Onaj na dijalizi? Zapravo nekakav medicinski benzin.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by T. 16/10/2020, 12:31

vuksadinare wrote:je'l onaj u međimurju nedugo umro jer su mu uspricali dezinfekcijsko sredstvo...nista me ne iznenađuje vise...da su među koronaše ubaceni i oni sto boluju od drugih slicnih bolesti a nije korona...tbc,upala pluca,grlobolja..
predmnjevam da je doktor podupiratelj donalda trumpa u utrci za predsjednika SAD-a... Basketball
T.
T.

Posts : 17089
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 16/10/2020, 12:31

vili40 wrote:Bit će uskoro i gužva u bolnicama i nedostatak bolničkog osoblja

Teško, jer velika većina zaraženih skoro da nema nikakvih ili ima vrlo blage simptome pa im bolničko liječenje nije niti neophodno.
U Bergamu je ionako većina umrlih stradala zbog preagresivnih metoda liječenja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 16/10/2020, 12:36

Speare Shaker wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
Speare Shaker wrote:I da ne zaboravim, u posljednja 24 sata 1131 novozaražena osoba.
JEDNA preminula.
Usprkos svim statističkim predviđanjima koja u pravilu koriste logiku brojanja na prste odnosno zakona velikih brojeva i najavljuju usku povezanost većeg broja preminulih sa većim brojem novozaraženih.
Stvarno je čudan ovaj kineski virus.

Tebi je jasno da treba proci nekog vremena od trenutka kada novozarazene osobe dodju na zalost u neko kriticno stanje? Par tjedana sad. Ljudi koji sada stradavaju njima je stanje utvrdjeno prije nekog vremena. Ovo novo sada, to tek ima doci u tu fazu kroz 10-15 dana. Pa dajte oko cega se svadite zaboga?

Pa citas sam majkumu traje ovo vec neko vrijeme a i logika ti valjda govori kad se netko razboli pa nije to prekidač da se odmah isključi zaboga...

Dva do tri tjedna.
Tako Lauc kaže jutros.
Međutim, nije kvaka u tome nego da je neki dan bilo preko 800 novozaraženih i 10 preminulih, a danas 1131 i 1 preminula osoba.
Što tvoja logika kaže na tu neobičnu činjenicu?
Neki znaju biti na respiratoru i po više od mjesec dana.
Približno polovina ne preživi respirator.
Možeš lagano zaključiti da broj umrlih ne prati broj dnevno zaraženih.
Najbolje se to vidi ("fazni pomak") ako se usporedi dijagram dnevno zaraženih i umrlih.
Eroo
Eroo

Posts : 74496
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 16/10/2020, 12:39

Eroo wrote:
Speare Shaker wrote:
Eroo wrote:

Nije loše, jelda? :]  :D

JEDNA preminula osoba?
Da, zaista nije loše. Dapače, neočekivano je dobro, s obzirom na broj novozaraženih.
Toliko o pouzdanosti statističkih modela predviđanja ishoda na području koje tematske znanosti jako slabo poznaju.
Evo, za samo par sati bih trebao ponovo nešto objašnjavati, ali mi se jednostavno ne da. I glupo mi je.
Dnevna projekcija za umrle je cca 3.
Projekcija za potreban broj respiratora odstupa od uobičajenih 1% od hospitaliziranih ili 10% od aktualno pozitivnih.
Ostupanje je samo na prvi pogled, jer će se to kroz tjedan-dva ispraviti (ustvari uskladiti s današnjim datumom).
Za "nije loše" je mišljen današnji broj novozaraženih 1,131 i projekcije 1,115. Pošto se radi o epidemiji
rezultat je projekcije fantastičan.
Inače, više bih volio vidjeti tvoje rezultate, ili i ti spadaš u skupinu tkzv. "njet inženjera"?
Ili si možda  "Tarabić", kao i naš prika Miha. :D

Ne trudi se ništa objašnjavati jer ionako uglavnom fulaš u procjenama.
I ponovit ću evo samo za tebe.
Neki dan nešto preko 800 novozaraženih (nisam zapamtio točne brojeve, a ne da mi se guglati) i 10 mrtvih, a danas 1131 novozaražena osoba i 1 preminula.
Koju ti statistiku koristiš da bi objasnio to čudo od fenomena?
Duljinu trajanja inkubacije?
To nije statistika nego virusologija ili nešto slično.
Jel' sad bolje kontaš zašto se ja uopće ne bavim predviđanjima brojeva novozaraženih i preminulih?
Zato jer znam da je svaka, ali ama baš svaka metoda, statistički odnosno matematički model, koji ne vodi računa o osobinama virusa unaprijed osuđena na neuspjeh i jednostavno bespredmetna.
Dapače, apsurdna.
Zato se i ne grčim oko brojeva plus zato što ne osjećam nikakvu unutarnju potrebu bilo kome dokazivati svoje dobro poznavanje matematike odnosno statistike.
To su u znanosti ionako samo pomoćne discipline, bez kojih se doduše ne može, ali samo uz njihovu upotrebu smo potpuno nemoćni ovladati meritumom stvari.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 16/10/2020, 12:42

Speare Shaker wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
Speare Shaker wrote:I da ne zaboravim, u posljednja 24 sata 1131 novozaražena osoba.
JEDNA preminula.
Usprkos svim statističkim predviđanjima koja u pravilu koriste logiku brojanja na prste odnosno zakona velikih brojeva i najavljuju usku povezanost većeg broja preminulih sa većim brojem novozaraženih.
Stvarno je čudan ovaj kineski virus.

Tebi je jasno da treba proci nekog vremena od trenutka kada novozarazene osobe dodju na zalost u neko kriticno stanje? Par tjedana sad. Ljudi koji sada stradavaju njima je stanje utvrdjeno prije nekog vremena. Ovo novo sada, to tek ima doci u tu fazu kroz 10-15 dana. Pa dajte oko cega se svadite zaboga?

Pa citas sam majkumu traje ovo vec neko vrijeme a i logika ti valjda govori kad se netko razboli pa nije to prekidač da se odmah isključi zaboga...

Dva do tri tjedna.
Tako Lauc kaže jutros.
Međutim, nije kvaka u tome nego da je neki dan bilo preko 800 novozaraženih i 10 preminulih, a danas 1131 i 1 preminula osoba.
Što tvoja logika kaže na tu neobičnu činjenicu?

Kaže da je nekim ljudima lošije nego drugima, da nije zdravlje jebena matematika da budu egzaktni brojevi na koji dan koliko ljudi umire....niti mi se uopće ni na koji način da raspravljati o tome.

Si svjestan ti koliko je opće to morbidno i sjebano da ide razgovor u tome smjeru jbte?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 16/10/2020, 12:43

Speare Shaker wrote:
vili40 wrote:Bit će uskoro i gužva u bolnicama i nedostatak bolničkog osoblja

Teško, jer velika većina zaraženih skoro da nema nikakvih ili ima vrlo blage simptome pa im bolničko liječenje nije niti neophodno.
U Bergamu je ionako većina umrlih stradala zbog preagresivnih metoda liječenja.

Zbog  nedostatka ikakvog liječenja.... doma, na ulici i pred vratima bolnice.
U jednom trenutku je bolnica bila čak zatvorena, jer nije bilo liječnika koji bi liječili.
Nije bilo ni respiratora, niti zaštitne opreme za zdravstveno osoblje.
I oni liječnici koji su bili još zdravi nisu htjeli liječiti bez zaštitne opreme.
Sad Bergamašćani tuže državu...
Eroo
Eroo

Posts : 74496
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 16/10/2020, 12:44

Eroo wrote:

Možeš lagano zaključiti da broj umrlih ne prati broj dnevno zaraženih.

Ja sam to odavno zaključio, a ti imaš problem jer i dalje, kako stvari stoje na prvi pogled, nisi shvatio što to zapravo znači.
Da broj novozaraženih i posebno preminulih pa i onih sa teškim zdravstvenim stanjem zbog infekcije ovisi o čitavoj hrpi faktora u vezi ponašanja virusa (plus dinamika prilagođavanja imunloškog sustava virusu, plus utjecaj klime, itd.), a da samo uz upotrebu statistike nije moguće predvidjeti kakvo će stanje biti.
Uostalom, pogledaj još jednom primjer Švedske s jedne strane i Češke pa ako hoćeš i Slovenije s druge.
Prva ja jedno vrijeme imala ogromnu dinamiku novozaraženih, a sad je ta relativno mala (s obzirom na broj stanovnika), a Slovenija i Češka prvo nisu, a posebno su sad doslovce eksplodirale po brojevima novozaraženih.
Koji statistički model to može efikasno predvidjeti?
Nema takvog i kraj priče.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 16/10/2020, 12:48

MaximusDecimusMiridije wrote:
Speare Shaker wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
Speare Shaker wrote:I da ne zaboravim, u posljednja 24 sata 1131 novozaražena osoba.
JEDNA preminula.
Usprkos svim statističkim predviđanjima koja u pravilu koriste logiku brojanja na prste odnosno zakona velikih brojeva i najavljuju usku povezanost većeg broja preminulih sa većim brojem novozaraženih.
Stvarno je čudan ovaj kineski virus.

Tebi je jasno da treba proci nekog vremena od trenutka kada novozarazene osobe dodju na zalost u neko kriticno stanje? Par tjedana sad. Ljudi koji sada stradavaju njima je stanje utvrdjeno prije nekog vremena. Ovo novo sada, to tek ima doci u tu fazu kroz 10-15 dana. Pa dajte oko cega se svadite zaboga?

Pa citas sam majkumu traje ovo vec neko vrijeme a i logika ti valjda govori kad se netko razboli pa nije to prekidač da se odmah isključi zaboga...

Dva do tri tjedna.
Tako Lauc kaže jutros.
Međutim, nije kvaka u tome nego da je neki dan bilo preko 800 novozaraženih i 10 preminulih, a danas 1131 i 1 preminula osoba.
Što tvoja logika kaže na tu neobičnu činjenicu?

Kaže da je nekim ljudima lošije nego drugima, da nije zdravlje jebena matematika da budu egzaktni brojevi na koji dan koliko ljudi umire....niti mi se uopće ni na koji način da raspravljati o tome.

Si svjestan ti koliko je opće to morbidno i sjebano da ide razgovor u tome smjeru jbte?

Upravo o tome cijelo vrijeme i govorim.
I objašnjavam ili bar to pokušavam, nekima iz ekipe na temi koliko je njihova vezanost za statističke modele bespredmetna.
Zapravo, ti bi se modeli ako hoće biti uspješni u predviđanjima morali neprekidno mijenjati ono na dnevnoj bazi s obzirom na nove spoznaje, promjene vremenskih prilika, promjene ponašanja virusa, reakcija i prilagođavanja imunološkog sustava virusu i slično.
I to je moguće, ali toliko nepouzdano da je jednostavno bespredmetno.
Možemo raditi samo grube procjene i biti spremni na njihovu automatsku neuspješnost u predviđanjima.
I da, s obzirom da na temi odavno ukazujem upravo na tu činjenicu, odgovor na pitanje jesam li svjestan morbidnosti je toliko jasan da ga neću posebno napominjati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by kaya 16/10/2020, 12:55

Nemam pojma oko čega se svađate ali sjećam se prvih stranica ove teme, miha je stvarno to cijelo vrijeme tvrdio, i za drugi val i da će biti još gori i da nema cjepiva još bar godinu . Pogodio je sve..
Na žalost jel..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 16/10/2020, 12:56

I da se dotaknem zaštite, koja je navodno prilično efikasna pa nas sad svi tjeraju da nosimo maske u zatvorenim prostorima, a usokoro ćemo to morati i na otvorenom.
Još jedna od izjava Gordana Lauca jutros: Virus se ne prenosti samo kapljičnim putem nego i preko aerosola!
Primjer Popovače. Preko 90 zaraženih iz ekipe od njih oko 120 ili nešto više koji su boravili u jednoj maloj prostoriji uglavnom bez maski.
Da se virus prenosi samo kapljičnim putem to ne bi bilo moguće.
Maske naravno pružaju neku zaštitu, ne samo drugih od nas nego i nas od drugih, ali pitanje je koji su dometi takve zaštite.
Bolje su riješenje one medicinske maske sa plastičnim folijama unutar slojeva tkanine, još bolje za kapljice nepropusni viziri, ali niti to nije potpuna zaštita upravo zbog aerosola!
Dakle, ne preostaje nam drugo nego se pomisriti sa spoznajom da će većina stanovništa na kraju dobiti infekciju, ali će se i s obzirom na vrlo malu smrtnost (i čini se sve manju) većina i oporaviti praktički bez ikakvih problema.
Sa tim oporavkom će steći nekakav imunitet, a ako se zaraze drugi put u malom vremenskom razmaku, imat će slabije simptome i steći će jači imunitet.
Lauc je spomenuo kako je takvih dvostrukih zaraza u literaturi naveden ukupno 21 slučaj (sigurno i više koji do sada nisu obrađeni), a od tih je samo jedna osoba imala teže simptome u drugoj zarazi nego u prvoj.
Nije naveo što bi tome moglo kumovati, ali i to je broj koji se nalazi debelo unutar okvira statističke pogreške odnosno zapravo teških iznimki od pravila.
Dakle, makar ima itekakvih razloga za oprez, nema realnih razloga za paniku.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 16/10/2020, 13:02

kaya wrote:Nemam pojma oko čega se svađate ali sjećam se prvih stranica ove teme, miha je stvarno to cijelo vrijeme tvrdio, i za drugi val i da će biti još gori i da nema cjepiva još bar godinu . Pogodio je sve..
Na žalost jel..

Nije ovo u vezi cjepiva. Rusija ga već sad ima, SAD će ga dobiti za koji dan, a EU do kraja godine.
Masovno cijepljenje u EU počinje najkasnije početkom proljeća odnosno ožujka mjeseca.
Oko čega se svađamo?
Oko dometa i prirode matematike i posebno statistike.
Ja sam samo na ovoj stranici objasnio kako stoje stvari po tom pitanju i to je zapravo potpuno jasno.
Dakle, nije poanta u dobrim predviđanjima jednostavno zato jer su matematički i statistički modeli onako inherentno nepouzdani i potpuno precizna predviđanja jednostavno nisu moguća bez temeljitog poznavanja prirode virusa (a znanja su nam po tom pitanju debelo nedostatna).
Dakle, sva su predviđanja zapravo skoro pa čista kocka ili metoda ćorave kokoši.
Tko se hoće s time zabavljati iz razloga ovisnosti o kockanju ili nekog drugog, neka se slobodno zabavlja.
Ja nisam ovisan o kockanju, a i dobro znam koji su dometi matematike i statistike pa mi to niti ne pada na pamet.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo 16/10/2020, 13:02

.

Speare Shaker wrote:
Eroo wrote:
Speare Shaker wrote:
Eroo wrote:

Nije loše, jelda? :]  :D

JEDNA preminula osoba?
Da, zaista nije loše. Dapače, neočekivano je dobro, s obzirom na broj novozaraženih.
Toliko o pouzdanosti statističkih modela predviđanja ishoda na području koje tematske znanosti jako slabo poznaju.
Evo, za samo par sati bih trebao ponovo nešto objašnjavati, ali mi se jednostavno ne da. I glupo mi je.
Dnevna projekcija za umrle je cca 3.
Projekcija za potreban broj respiratora odstupa od uobičajenih 1% od hospitaliziranih ili 10% od aktualno pozitivnih.
Ostupanje je samo na prvi pogled, jer će se to kroz tjedan-dva ispraviti (ustvari uskladiti s današnjim datumom).
Za "nije loše" je mišljen današnji broj novozaraženih 1,131 i projekcije 1,115. Pošto se radi o epidemiji
rezultat je projekcije fantastičan.
Inače, više bih volio vidjeti tvoje rezultate, ili i ti spadaš u skupinu tkzv. "njet inženjera"?
Ili si možda  "Tarabić", kao i naš prika Miha. :D

Ne trudi se ništa objašnjavati jer ionako uglavnom fulaš u procjenama.
I ponovit ću evo samo za tebe.
Neki dan nešto preko 800 novozaraženih (nisam zapamtio točne brojeve, a ne da mi se guglati) i 10 mrtvih, a danas 1131 novozaražena osoba i 1 preminula.
Koju ti statistiku koristiš da bi objasnio to čudo od fenomena?
Duljinu trajanja inkubacije?
To nije statistika nego virusologija ili nešto slično.
Jel' sad bolje kontaš zašto se ja uopće ne bavim predviđanjima brojeva novozaraženih i preminulih?
Zato jer znam da je svaka, ali ama baš svaka metoda, statistički odnosno matematički model, koji ne vodi računa o osobinama virusa unaprijed osuđena na neuspjeh i jednostavno bespredmetna.
Dapače, apsurdna.
Zato se i ne grčim oko brojeva plus zato što ne osjećam nikakvu unutarnju potrebu bilo kome dokazivati svoje dobro poznavanje matematike odnosno statistike.
To su u znanosti ionako samo pomoćne discipline, bez kojih se doduše ne može, ali samo uz njihovu upotrebu smo potpuno nemoćni ovladati meritumom stvari.
Uostalom onoliko koliko i statistički račun kao takav.
Ispit iz statistike mi je ostao u sjećanju kao jedan od težih.
No, nebitno, meni je to usput, pa kad već izračunam ošta mi je to i ovdje stavit...
 
Ako se vratiš unatrag negdje sam ostavio dijagrame dugoročnije projekcije Inštituta Jožef Štefana za Sloveniju.
Update-i su takorekuć dnevni, kad se u model unose tekući podaci i. na temelju toga predviđa tri scenarija
razvoja epidemije. Epidemiolozima se predvidi razvoj za 3 različita faktora širenja virusa, s presjecima  u kojima
se kontrolira preduzete mjere zaštite od širenja.
Inače, kod vas su veći problem(nepoznanice) "ravnozemljaši" koji sabotiraju preporučene mjere nego sam virus.
Projekcije itekako imaju smisao! Bez njih bi stožer bio  na ravnoj ledini, o obzorom i ciljem u beskonačnosti, bez putokaza.
Da si ga i ovlaš pogledao razumio bi.


Last edited by Eroo on 16/10/2020, 13:08; edited 3 times in total
Eroo
Eroo

Posts : 74496
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 16/10/2020, 13:04

Eroo wrote:

Inače, kod vas su veći problem(nepoznanice) "ravnozemljaši" koji sabotiraju preporučene mjere nego sam virus.

Sa ovim ću se u potpunosti složiti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 16/10/2020, 13:07

Speare Shaker wrote:I da se dotaknem zaštite, koja je navodno prilično efikasna pa nas sad svi tjeraju da nosimo maske u zatvorenim prostorima, a usokoro ćemo to morati i na otvorenom.
Još jedna od izjava Gordana Lauca jutros: Virus se ne prenosti samo kapljičnim putem nego i preko aerosola!
Primjer Popovače. Preko 90 zaraženih iz ekipe od njih oko 120 ili nešto više koji su boravili u jednoj maloj prostoriji uglavnom bez maski.
Da se virus prenosi samo kapljičnim putem to ne bi bilo moguće.
Maske naravno pružaju neku zaštitu, ne samo drugih od nas nego i nas od drugih, ali pitanje je koji su dometi takve zaštite.
Bolje su riješenje one medicinske maske sa plastičnim folijama unutar slojeva tkanine, još bolje za kapljice nepropusni viziri, ali niti to nije potpuna zaštita upravo zbog aerosola!
Dakle, ne preostaje nam drugo nego se pomisriti sa spoznajom da će većina stanovništa na kraju dobiti infekciju, ali će se i s obzirom na vrlo malu smrtnost (i čini se sve manju) većina i oporaviti praktički bez ikakvih problema.
Sa tim oporavkom će steći nekakav imunitet, a ako se zaraze drugi put u malom vremenskom razmaku, imat će slabije simptome i steći će jači imunitet.
Lauc je spomenuo kako je takvih dvostrukih zaraza u literaturi naveden ukupno 21 slučaj (sigurno i više koji do sada nisu obrađeni), a od tih je samo jedna osoba imala teže simptome u drugoj zarazi nego u prvoj.
Nije naveo što bi tome moglo kumovati, ali i to je broj koji se nalazi debelo unutar okvira statističke pogreške odnosno zapravo teških iznimki od pravila.
Dakle, makar ima itekakvih razloga za oprez, nema realnih razloga za paniku.
DAO SI TRUDA REĆI DA NE REČEŠ NIŠTA 

virus i zaštita i i demografija i posljedice i vakcina su teme o kojima sa ponosom  si obuhvatio najmanje 717 specijaliziranih znanosti  a da o njima znaš samo iz copypaste je niš drugo nego idiotizam 




iščitavaš li ti svoj socijalistički karcinom razuma
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest 16/10/2020, 13:08

Eroo wrote:

Projekcije itekako imaju smisao!

Je, ako se koliko toliko poznaje materija o kojoj je riječ (osobine virusa, načina i dinamike širenja, broj koraka mutacija itd.).
Ako to nije slučaj, onda su projekcije unaprijed osuđene na vrlo visoku razinu netočnosti i sa tim se mora realno voditi računa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 21 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 21 of 50 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 35 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum