ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto.

Go down

nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto. Empty nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto.

Post by debotoijusto 27/9/2020, 18:55

Franjo Kovačević posljednjih dana proživljava najteže trenutke u svom životu. Na leđima mu je 78 godina, ali, kaže nam, nikada se nije osjećao tako pogođeno kao posljednjih desetak dana otkako je njegov sin Dragan Kovačević, sada već bivši predsjednik Uprave Janafa, završio u istražnom zatvoru zbog sumnje da je primio mito od 1,96 milijuna kuna od poduzetnika Kreše Peteka. Obitelj Kovačević jedna je od najstarijih i najuglednijih u Brodskom Drenovcu, selu koje se smjestilo na obroncima Dilj gore nedaleko od Pleternice.
Po nekim povijesnim knjigama Kovačevići su tamo dulje od 300 godina.


- Imamo skoro 80 grla krava i bikova, ali kravu nismo kupili dulje od 100 godina. Sve one vuku porijeklo od krava koje su nabavili naši preci - pohvalio nam se Franjo Kovačević, prije nego što smo prešli na razgovor o temi zbog koje smo i došli u njegovo selo, u njegovu kuću. Ovaj 78-godišnjak svjestan je interesa javnosti i premda mu nije nimalo lako otvorio nam je vrata svoje kuće kazavši kako će on pričati o Draganu kakvoga on poznaje. No, prije nego što smo počeli bilo kakav razgovor zamolio nas je da slučajno nešto ne kažemo pred njegovom suprugom, koja je teško bolesna i kojoj još uvijek nisu rekli što se dogodilo s njihovim sinom.
- Draganovu mamu smo odlučili od ovoga zaštititi. Ne gledamo TV, ne slušamo vijesti zajedno. Ja tu i tamo nešto pogledam i pročitam, iako su mi unuci rekli da bi bilo najbolje da ništa ne gledam i ne čitam - kazao nam je gospodin Franjo i odmah potom izrekao svoj sud.
- Dajem obje ruke u vatru da on nije napravio to što se priča. Ja sam mu otac, poznajem ga u dušu i uvjeren sam da nije radio to za što ga terete. Znam, netko će reći da je normalno da tako govorim, jer sam mu otac, ali ja sam uvjeren da je to tako. Što god bilo, meni je najvažnije da je on živ - priča gledajući nas čvrsta i sigurna pogleda i nastavlja.


nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto. F_8854269_1024
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto. Empty Re: nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto.

Post by debotoijusto 27/9/2020, 18:57

Slušajući mještane Brodskih Drenovaca, koji su s nama pristali razgovarati samo uz uvjet anonimnosti, došli smo do zaključka da je Kovačević nešto poput Baneta iz poznatog Balaševićevog hita.
- Njegova je obitelj jedna od najuglednijih i najbogatijih, ne samo u našem selu, nego u ovom kraju. Stari Franja je iznimno vrijedan, pošten čovjek i mislim da je njemu sada najteže i najgore. Što se tiče Dragana ja ga pamtim kao dječaka i mladića, jer smo generacijski bliski.
Uvijek je bio pametan, odličan učenik, bavio se sportom i što god mi danas o njemu mislili već tada smo znali da mu je predodređen životni uspjeh. I zato što je bio takav kakav je bio, ali i zato što je imao oca koji mu je mogao omogućiti da ode studirati u Zagreb - priča nam jedan mještanin Brodskih Drenovaca, koji nije bio dio Kovačevićevog društva, ali su se susretali kao djeca i mladići.
- Ja sam bio sirotinja, a on bogataš, pa nismo imali previše dodirnih točaka, ali nije se on nikada nešto bahatio - kazao nam je naš sugovornik. Kovačević nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto.


nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto. 8854279
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto. Empty Re: nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto.

Post by debotoijusto 27/9/2020, 18:58

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/dao-bih-obje-ruke-u-vatru-da-moj-dragan-nije-napravio-to-za-sto-ga-terete-znam-ga-u-dusu-15021420
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto. Empty Re: nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto.

Post by michaellcmacha 27/9/2020, 19:11

osto bi mu ćača i bez ruku i bez glave... inače debilko taj je tvoj uzor

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto. Empty Re: nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto.

Post by Noor 27/9/2020, 19:14

Otac Dragana Kovačevića: 'Moj sin bio je u krivoj stranci, da je u HDZ-u nitko mu ne bi pakirao'


https://www.vecernji.hr/vijesti/vecernji-u-brodskom-drenovcu-moj-sin-bio-je-u-krivoj-stranci-da-je-u-hdz-u-nitko-mu-ne-bi-pakirao-1434268?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_content=1434268&utm_campaign=FB%20page%20statusi&fbclid=IwAR2_E-HEboHTu_xNncvlgEYkFW7AQsA3r_LuuguFFTJ49CtQa4KEXCTXc-A

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto. Empty Re: nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto.

Post by darth_vader 27/9/2020, 19:22

Družina od vješala ako Bog da...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto. Empty Re: nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto.

Post by debotoijusto 27/9/2020, 19:23

Noor wrote:nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto. Klub10
ovo su podmetanja milanovic je nabotio od zenine salate s pesticidima iz favela kastila a ne prasica
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto. Empty Re: nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto.

Post by darth_vader 27/9/2020, 19:30

Dok još nije operira septum ka Bandinjo, znači da je sve pod kontrolom zasad... 💪
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto. Empty Re: nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto.

Post by michaellcmacha 27/9/2020, 23:33

jedna ampula, ali sa težištem u samom špicu zrna, i trostruko punjenje, ručni naboj i ojačana dvostjena cijev.... i u kolonu po jedan...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto. Empty Re: nije često dolazio u svoje rodno selo, a kada bi i došao onda bi se družio s lokalnim političkim moćnicima i svojim rođacima, što je u biti značilo isto.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum