ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruski Bombarderi oborili rekord

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Empty Re: Ruski Bombarderi oborili rekord

Post by Šandor Winnetou 20/9/2020, 20:09

Ringo10 wrote:
Hektorović wrote:
Ringo10 wrote:A koliko vremena treba ovome čudu do Venere, ili do Marsa ili do Jupitera

Sve ovisi, do venere i marsa par mjeseci,do jupitera par godina...

Fora je da sa ovim možeš mijenjati orbite, prevoziti daleko veći teret,..
JA sam čuo do Marsa 39 dana ... a onda je tako i do Venere
ej napisati ću ja pička na plotu a nek ti neki mujo kaže da je jebavo istu pa i ti navali :D

Šandor Winnetou

Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Empty Re: Ruski Bombarderi oborili rekord

Post by Guest 20/9/2020, 20:46

Ringo10 wrote:Rade i Rusi i Kinezi na letjelicama sest generacije...

Zato su Rusi i odlucili da naprave samo 76 komada Pete generacije SU-57.

Je točno radi toga samo. 

U biti za sve modele modernije opreme unatrag 15 godina za koje su odlučili da ih za svoju vojsku izrade u seriji od do 100 komada isključivi razlog je što ionako razvijaju nešto bolje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Empty Re: Ruski Bombarderi oborili rekord

Post by Leviathan2 20/9/2020, 20:47

Hektorović wrote:
Ringo10 wrote:JA sam čuo do Marsa 39 dana ... a onda je tako i do Venere

Ne, ne, ovdje se više radi o manevriranju i stavljanju u orbite, dakle uduplava mogućnosti raketa, omogučava istraživanje planeta i njihovih satelita...
takva stvar ne da uduplava mogucnosti raketa nego predstavlja i jeftini transport,
potrebno je dici samo sa zemlje s raketama i poslije zakacit nataj buksir kako ga nazivaju rusi, ima jedan bivsi suradnik roskosmosa koji vodi jutub kanal i on j eobjasnjavao koliko treba tona goriva dici u orbitu za let do marsa, smraci ti se od kolicine
ovako, ovo cudo kruzi u orbiti, dosta mu je svaki nekoliko zamjenit rezervar s xenonom koji nije ni gabaritno ni tezinski problem dostavit na orbitu i vozi, 
sva ona kolicina goriva koja bi se koristila za klasicni raketni pogon otpada plus hrpa lift letova da se to dostavi na orbitu, 
za let na mars bi onda trebalo dici samo brod i gorivo koje bi bili potrebni za slijetanje i polijetanje s marsa,  otkaci se s buksira i sleti, moslije se digne s marsa zakaci na buksir i ajmo doma, ne treba vuci gorivo za ubrzavanje ni kocenje, sve je na buksiru
po proracunima bi trabao mozi obavit tri leta do marsa bez da se dopunjava ksenonom
ja sam o tom ovdje spominjao jos prosle godine  plus sto rusi rade na plazmenom motoru koji bi bio jos efektivniji od ovog koji ide na ovaj model
no , za takve stvari trebaju godine ispitivanja i za izradu, nemos dat kinezima za saku rize da naprave u 2 dana

_________________
Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Empty Re: Ruski Bombarderi oborili rekord

Post by Hektorović 20/9/2020, 20:50

MaximusDecimusMiridije wrote:
Ringo10 wrote:Rade i Rusi i Kinezi na letjelicama sest generacije...

Zato su Rusi i odlucili da naprave samo 76 komada Pete generacije SU-57.

Je točno radi toga samo. 

U biti za sve modele modernije opreme unatrag 15 godina za koje su odlučili da ih za svoju vojsku izrade u seriji od do 100 komada isključivi razlog je što ionako razvijaju nešto bolje.

Zadnjih 10tak godina se situacija popravila... danas imaju već 140 Su-34, 100 Su-35, 120 Su-30SM, to su ogromni brojevi u eruropskom kontekstu ako znamo da se radi o rezultatu nakom osam godina...


Francuska ima 100 Rafalea, Njemačka 140 Eurofightera...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Empty Re: Ruski Bombarderi oborili rekord

Post by Guest 20/9/2020, 20:50

Leviathan2 wrote:
Hektorović wrote:
Ringo10 wrote:JA sam čuo do Marsa 39 dana ... a onda je tako i do Venere

Ne, ne, ovdje se više radi o manevriranju i stavljanju u orbite, dakle uduplava mogućnosti raketa, omogučava istraživanje planeta i njihovih satelita...
takva stvar ne da uduplava mogucnosti raketa nego predstavlja i jeftini transport,
potrebno je dici samo sa zemlje s raketama i poslije zakacit nataj buksir kako ga nazivaju rusi, ima jedan bivsi suradnik roskosmosa koji vodi jutub kanal i on j eobjasnjavao koliko treba tona goriva dici u orbitu za let do marsa, smraci ti se od kolicine
ovako, ovo cudo kruzi u orbiti, dosta mu je svaki nekoliko zamjenit rezervar s xenonom koji nije ni gabaritno ni tezinski problem dostavit na orbitu i vozi, 
sva ona kolicina goriva koja bi se koristila za klasicni raketni pogon otpada plus hrpa lift letova da se to dostavi na orbitu, 
za let na mars bi onda trebalo dici samo brod i gorivo koje bi bili potrebni za slijetanje i polijetanje s marsa,  otkaci se s buksira i sleti, moslije se digne s marsa zakaci na buksir i ajmo doma, ne treba vuci gorivo za ubrzavanje ni kocenje, sve je na buksiru
po proracunima bi trabao mozi obavit tri leta do marsa bez da se dopunjava ksenonom
ja sam o tom ovdje spominjao jos prosle godine  plus sto rusi rade na plazmenom motoru koji bi bio jos efektivniji od ovog koji ide na ovaj model
no , za takve stvari trebaju godine ispitivanja i za izradu, nemos dat kinezima za saku rize da naprave u 2 dana

Ja ni ne kontam što su svi toliko gulozni oko tog marsa. Logičnije bi valjda bilo da idu na razvoj naprednijih i ekonomičnijih motora i samih nastambi koji bi se odmakli od teorijskih nacrta. 

Valjda bi logičnije bilo na prvu da testiraju u praksi kako bi izgledao sam život izgradnjom nekakve mini kolonije na mjesecu prije nego li guraju odlazak negdje drugo u 3pm daleko bez realno razvijenih letjelica i planova za krizne situacije kojih će definitivno ići. Ovi svi zajedno planiraju osvajanje svemira bez nekakvog rezervnog plana te svakom astronautu valjda uz osnovnu opremu ide i krunica i pištolj s jednim metkom ako odu stvari u 3pm.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Empty Re: Ruski Bombarderi oborili rekord

Post by Leviathan2 20/9/2020, 20:50

Hektorović wrote:
Ringo10 wrote:A vidi ovo Hektore. Zapadni mediji uglavnom ignoriraju i ne komentiraju ali po meni ovo bi bila senzacija da se događa u Americi i na zapadu

https://www.youtube.com/watch?v=kxEGiCiYKiA&t=17s

https://www.youtube.com/watch?v=tW_w_HuyhQE&t=153s

https://www.youtube.com/watch?v=qgb9qaFyMgc&t=69s

Ovo je svojevrstan veliki znanstveni proboj, na ovome Rusi su tajno radili godinama

Senzacija je da nije samo video, nego da je izgrađeno... a opet se radi o kontroliranom curenju informacija pošto je ministarstvo financija krenulo na rezanje proračuna... Ako TEM uspije i zbilja proradi, to će biti trenutak kao Sputnjik.




Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 9qzczc10

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Dlsyw210

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Gjo1ti10

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Nbqb6y10
nece bit rezanja financiranja, to je vec odavno odobreno iz posebnog proracuna, roskosmosov proracun nema veze s tim
moze se jedino dogodit neki novi jeljcin pa da se to sjebe
inace ide

_________________
Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Empty Re: Ruski Bombarderi oborili rekord

Post by Guest 20/9/2020, 20:53

Hektorović wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
Ringo10 wrote:Rade i Rusi i Kinezi na letjelicama sest generacije...

Zato su Rusi i odlucili da naprave samo 76 komada Pete generacije SU-57.

Je točno radi toga samo. 

U biti za sve modele modernije opreme unatrag 15 godina za koje su odlučili da ih za svoju vojsku izrade u seriji od do 100 komada isključivi razlog je što ionako razvijaju nešto bolje.

Zadnjih 10tak godina se situacija popravila... danas imaju već 140 Su-34, 100 Su-35, 120 Su-30SM, to su ogromni brojevi u eruropskom kontekstu ako znamo da se radi o rezultatu nakom osam godina...


Francuska ima 100 Rafalea, Njemačka 140 Eurofightera...

Stoji ali tu se radi o zamjeni resursa dotadašnjih koji su potpuno istrošeni. To su redom sve izvanredni avioni, ali mi opravdanja koje iznese kolega gore generalno idu na nerve.

Šta je jebena sramota reći da se nema love za nešto u nekome trenutku? Ili nedaj bože da neki projekt nije ispao izvanredan kako se govori? To je generalno najdebilniji tabu kad se raspravlja o vojnoj opremi kad se ljudi u raspravi postave navijački. Šta je frka reći da s nekim programom ima većih problema i da je netko u jednome trenutku zaključio da mu je pun qrac svega i da ne želi ići dalje od neke brojke dovoljne da se spasi obraz?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Empty Re: Ruski Bombarderi oborili rekord

Post by Hektorović 20/9/2020, 20:53

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Slika506
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Empty Re: Ruski Bombarderi oborili rekord

Post by Hektorović 20/9/2020, 20:58

MaximusDecimusMiridije wrote:
Stoji ali tu se radi o zamjeni resursa dotadašnjih koji su potpuno istrošeni. To su redom sve izvanredni avioni, ali mi opravdanja koje iznese kolega gore generalno idu na nerve.

Šta je jebena sramota reći da se nema love za nešto u nekome trenutku? Ili nedaj bože da neki projekt nije ispao izvanredan kako se govori? To je generalno najdebilniji tabu kad se raspravlja o vojnoj opremi kad se ljudi u raspravi postave navijački. Šta je frka reći da s nekim programom ima većih problema i da je netko u jednome trenutku zaključio da mu je pun qrac svega i da ne želi ići dalje od neke brojke dovoljne da se spasi obraz?

Pa nije stvar love nego industrijskih kapaciteta, recimo Francuzi nikako da dignu proizvodnju Rafalea iznad 10-12 godišnje...

Rusija je u "peaku" obnove flote radila skoro 100 godišnje...

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Slika507
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Empty Re: Ruski Bombarderi oborili rekord

Post by Leviathan2 20/9/2020, 20:59

MaximusDecimusMiridije wrote:
Leviathan2 wrote:
Hektorović wrote:

Ne, ne, ovdje se više radi o manevriranju i stavljanju u orbite, dakle uduplava mogućnosti raketa, omogučava istraživanje planeta i njihovih satelita...
takva stvar ne da uduplava mogucnosti raketa nego predstavlja i jeftini transport,
potrebno je dici samo sa zemlje s raketama i poslije zakacit nataj buksir kako ga nazivaju rusi, ima jedan bivsi suradnik roskosmosa koji vodi jutub kanal i on j eobjasnjavao koliko treba tona goriva dici u orbitu za let do marsa, smraci ti se od kolicine
ovako, ovo cudo kruzi u orbiti, dosta mu je svaki nekoliko zamjenit rezervar s xenonom koji nije ni gabaritno ni tezinski problem dostavit na orbitu i vozi, 
sva ona kolicina goriva koja bi se koristila za klasicni raketni pogon otpada plus hrpa lift letova da se to dostavi na orbitu, 
za let na mars bi onda trebalo dici samo brod i gorivo koje bi bili potrebni za slijetanje i polijetanje s marsa,  otkaci se s buksira i sleti, moslije se digne s marsa zakaci na buksir i ajmo doma, ne treba vuci gorivo za ubrzavanje ni kocenje, sve je na buksiru
po proracunima bi trabao mozi obavit tri leta do marsa bez da se dopunjava ksenonom
ja sam o tom ovdje spominjao jos prosle godine  plus sto rusi rade na plazmenom motoru koji bi bio jos efektivniji od ovog koji ide na ovaj model
no , za takve stvari trebaju godine ispitivanja i za izradu, nemos dat kinezima za saku rize da naprave u 2 dana

Ja ni ne kontam što su svi toliko gulozni oko tog marsa. Logičnije bi valjda bilo da idu na razvoj naprednijih i ekonomičnijih motora i samih nastambi koji bi se odmakli od teorijskih nacrta. 

Valjda bi logičnije bilo na prvu da testiraju u praksi kako bi izgledao sam život izgradnjom nekakve mini kolonije na mjesecu prije nego li guraju odlazak negdje drugo u 3pm daleko bez realno razvijenih letjelica i planova za krizne situacije kojih će definitivno ići. Ovi svi zajedno planiraju osvajanje svemira bez nekakvog rezervnog plana te svakom astronautu valjda uz osnovnu opremu ide i krunica i pištolj s jednim metkom ako odu stvari u 3pm.
rusi u stvari nemaju namjeru cak ni letit na mars, a ako to i naprave to ce biti cisto da podbadaju amere
sami ruski strucnjaci govore da je odlazak na mars cisto naucni karakter ali se sve u biti moze saznat roverima i slicnim instrumentima
o zivotu i koloniji na marsu i ne razmisljaju, to bi bila preskupa budalestina jer je mars smrtonosan za ljude (ilon Musk ne misli tako)
kako mars nema magnetno polje oko sebe tako je radijacija na marsu jebacki visoka plus svemirsko izlucenje koje je opasnije od radijacije
za sada ne postoje materijali koji mogu zastiti od toga, osim eventualno obitavalista napravit duboko pod zemljom a i to je pitanje jer se nezna da li je i samo tlo radioaktivno u dubinu
svako iskapanje ruda je besmisleno (hrpa tih zagovornika odlaska na mars o tome prica)
uglavnom, bespilotne misije i u doglednoj buducnosti nista od letanja ljudi po nasem solarnom sustavu a kamoli medju zvjezdama

_________________
Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Empty Re: Ruski Bombarderi oborili rekord

Post by Hektorović 20/9/2020, 21:01

Ringo10 wrote:Rade i Rusi i Kinezi na letjelicama sest generacije...

Zato su Rusi i odlucili da naprave samo 76 komada Pete generacije SU-57.

Ne nego je samo ugovor da se do kraja 2028 izradi 76 komada... 

Što opet znači nekih 14 godišnje od 2024, kad se i prestaju nabavljati Su-35 i Su-30SM za vlastite potrebe.

Nakon 2028 opet ide novi ugovor.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Empty Re: Ruski Bombarderi oborili rekord

Post by Leviathan2 20/9/2020, 21:11

Hektorović wrote:
Ringo10 wrote:Rade i Rusi i Kinezi na letjelicama sest generacije...

Zato su Rusi i odlucili da naprave samo 76 komada Pete generacije SU-57.

Ne nego je samo ugovor da se do kraja 2028 izradi 76 komada... 

Što opet znači nekih 14 godišnje od 2024, kad se i prestaju nabavljati Su-35 i Su-30SM za vlastite potrebe.

Nakon 2028 opet ide novi ugovor.
u biti, i ne treba im vise po tekucem planu, nisu oni ameri da moraju imat hrpu aviona po svijetu
tu i tamo prodaju neki za granicu i padne neka kinta, mozda pocnu prodavat su57, kinezi bi ih rado kupili zbog motora :D
sad ide projektiranje miga41, to ce bit jebacki posao po onom sto su ovi iz genstaba postavili kao zahtjev,, to bi vec mogao biti 6 generacija
koliko sam cuo, sledece godine bi trebali izaci prvi modeli pak da i pak ta
aj da i to cudo vidimo

_________________
Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Empty Re: Ruski Bombarderi oborili rekord

Post by Guest 20/9/2020, 21:11

Hektorović wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
Stoji ali tu se radi o zamjeni resursa dotadašnjih koji su potpuno istrošeni. To su redom sve izvanredni avioni, ali mi opravdanja koje iznese kolega gore generalno idu na nerve.

Šta je jebena sramota reći da se nema love za nešto u nekome trenutku? Ili nedaj bože da neki projekt nije ispao izvanredan kako se govori? To je generalno najdebilniji tabu kad se raspravlja o vojnoj opremi kad se ljudi u raspravi postave navijački. Šta je frka reći da s nekim programom ima većih problema i da je netko u jednome trenutku zaključio da mu je pun qrac svega i da ne želi ići dalje od neke brojke dovoljne da se spasi obraz?

Pa nije stvar love nego industrijskih kapaciteta, recimo Francuzi nikako da dignu proizvodnju Rafalea iznad 10-12 godišnje...

Rusija je u "peaku" obnove flote radila skoro 100 godišnje...

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Slika507

Francuzi su krenuli u kresanje vojske odredjeno. Pa govorili su cak da ce nosac otpisati jer je vise na popravku nego u pogonu bio dugo vremena....razvijaju i oni sve i svašta pa svejedno u africi najviše koriste VAB-ove i Gazelle itd opremu staru po 30 godina....tu i tamo nešto modernije upadne. U njih je isto to otišlo u sferu da svaki izdatak moraju opravdati jer ih razapnu novine itd.

Likovi imaju uvjerljivo najskuplje nuklearne podmornice u službi...ono abnormalno koštalo po podmornici. Ovo za avione me isto ni malo ne čudi...pa i njemačka kad ju spomene jebote svi njihovi Eurofighteri opće nisu imali ono mogućnost napada na zemaljske ciljeve gro godina. Itd...u Europi postadoše sposobnije vojske koje znatno manje ulažu od ovih koji ulažu miljarde. Kod njemaca pogotovo, jebote sjetim se ona baden wurtenberg klasa....800 miliona eura brod. Prvi brod sišao s navoza...i odmah skontali ono da je trajno nagnut na jednu stranu za 2 stupnja....pretežak, nestabilan na moru s valovima višim od 4 metra....zasrali prostor za lansere te ispalo da je nemoguće nadograđivati brod. Izišlo u novije, javnost popizdila....ende. Umalo otkazali sve.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Empty Re: Ruski Bombarderi oborili rekord

Post by Hektorović 20/9/2020, 21:18

Leviathan2 wrote:u biti, i ne treba im vise po tekucem planu, nisu oni ameri da moraju imat hrpu aviona po svijetu
tu i tamo prodaju neki za granicu i padne neka kinta, mozda pocnu prodavat su57, kinezi bi ih rado kupili zbog motora :D
sad ide projektiranje miga41, to ce bit jebacki posao po onom sto su ovi iz genstaba postavili kao zahtjev,, to bi vec mogao biti 6 generacija
koliko sam cuo, sledece godine bi trebali izaci prvi modeli pak da i pak ta
aj da i to cudo vidimo

Prioritet nakon 2024 su Su-57 i dronovi... Ostaje naravno modernizacija postojećih Su-30SM na standard Su-35.


Mig-41 i slične stvari su za sad mokri snovi, dok Mig-31 radi ono što treba da radi (nešto kao B-52 kod Amerikanaca)... U biti MiG se i ukida u velikoj konsolidaciji.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Empty Re: Ruski Bombarderi oborili rekord

Post by Hektorović 20/9/2020, 21:21

MaximusDecimusMiridije wrote:

Francuzi su krenuli u kresanje vojske odredjeno. Pa govorili su cak da ce nosac otpisati jer je vise na popravku nego u pogonu bio dugo vremena....razvijaju i oni sve i svašta pa svejedno u africi najviše koriste VAB-ove i Gazelle itd opremu staru po 30 godina....tu i tamo nešto modernije upadne. U njih je isto to otišlo u sferu da svaki izdatak moraju opravdati jer ih razapnu novine itd.

Likovi imaju uvjerljivo najskuplje nuklearne podmornice u službi...ono abnormalno koštalo po podmornici. Ovo za avione me isto ni malo ne čudi...pa i njemačka kad ju spomene jebote svi njihovi Eurofighteri opće nisu imali ono mogućnost napada na zemaljske ciljeve gro godina. Itd...u Europi postadoše sposobnije vojske koje znatno manje ulažu od ovih koji ulažu miljarde. Kod njemaca pogotovo, jebote sjetim se ona baden wurtenberg klasa....800 miliona eura brod. Prvi brod sišao s navoza...i odmah skontali ono da je trajno nagnut na jednu stranu za 2 stupnja....pretežak, nestabilan na moru s valovima višim od 4 metra....zasrali prostor za lansere te ispalo da je nemoguće nadograđivati brod. Izišlo u novije, javnost popizdila....ende. Umalo otkazali sve.

Francuzi su još i dobri naspram ostatka Europe. Eurofighter je očajno loše prošao u izvozu.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Empty Re: Ruski Bombarderi oborili rekord

Post by Ringo10 21/9/2020, 01:57

MIG-41 se predvidja u narednih 8 godina

Ja sam citao da se Suhoj i MIG spajaju u jednu kompaniju ne znam je li istina

Cuo sam za PAK-DA, ali sta je sad PAK-TA? Nikad cuo za to
Ringo10
Ringo10

Posts : 21562
2015-09-24


Back to top Go down

Ruski Bombarderi oborili rekord - Page 2 Empty Re: Ruski Bombarderi oborili rekord

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum