ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by epikur37 2/10/2015, 13:16

NEUHVATLJIVI ISLAMISTIMA
[size=32]Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji[/size]





Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji GetImageRuski vojnici postavljaju bombe na zrakoplovIzvor: Reuters , Autor:REUTERS/Reuters TV/Pool

  • Autor: M.D./Hina
  • 2.10.2015 12:33:49
  • 2.10.2015 12:32:18


Rusko ministarstvo obrane objavilo je u petak da su zrakoplovi Suhoj-34 uništili zapovjedni centar IS-a i centar za obuku pobunjenika u Siriji, izvijestili su ruski mediji
[size=12]VEZANE TEME
[/size]

  • ruska vojska
  • Sirija
  • Suhoj
  • izbjeglička kriza



Ruske su snage pogodile ukupno 12 ciljeva koje drži islamska država.

Glasnogovornik ministarstva dodao je da su udari potpuno uništili infrastrukturu u sirijskom području u kojem su se pripremali 'teroristi' kod Alepa i u Idlibu.

Uništeno je i zapovjedno mjesto IS-a u pokrajini Hami.

Američki dužnosnici rekli su Reutersu da Sjedinjene Američke Države sumnjaju da su Rusi u Siriju poslali najmanje četiri najnovija bombardera Su-34 'Fullback' u Tartus.

Ti zrakoplovi mogu precizno bombardirati s visine od preko 5000 metara, što ih čini 'neranjivima' za protuzračnu obranu svih zaraćenih strana u Siriji, osim one koju imaju snage Bašara al-Asada.

Nose čak osam tona bombi, imaju dva pilota a maksimalan dolet im je 4000 kilometara.
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/398939/Ruski-bombarderi-sravnili-sa-zemljom-stozer-IS-a-u-Siriji.html
............................




SAD i Vehabije na aparatima :D

epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by epikur37 2/10/2015, 13:18

[size=32]Jelena Jurišić: Rusi pripremaju teren za veliku kopnenu ofenzivu[/size]





Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji GetImageSirijska vojskaIzvor: Reuters , Autor:George Ourfalian

  • Autor: [url=http://www.tportal.hr/autor?author=S. Srdo%C4%8D]S. Srdoč[/url]
  • 2.10.2015 13:12:45
  • 2.10.2015 7:00:00


Politička analitičarka Jelena Jurišić, profesorica na Odjelu na komunikologiju Hrvatskih studija s moskovskim doktoratom, komentira kontroverze kojima je popraćen početak ruske vojne intervencije u Rusiji i tumači ključne diplomatske ciljeve ruskog predsjednika Vladimira Putina, zasijane u rujnu, za vrijeme ruskog predsjedanja Vijećem sigurnosti UN-a
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by Yehudi 2/10/2015, 13:24

Znaš da su ukri objavili da je srušen jedan Ruski 

lovac-bombarder SU - 25

  :aw

Так, например, популярный портал «Диалог.UA» опубликовал видео, авторы которого утверждают, что российский штурмовик Су-25 был сбит над сирийским городом Хама.
------------------------------------------------






Российский Су-25 сбит над Хамой \ Russian fighter jet SU 25 shot down by Syrian rebels in Hama


 Ukro portal -Диалог.UA-  ( Dijalog.UA ) uvalio čak neki video kako


pi podržao trač HAHAHAHAHAHAHHAAA- koji debili, i ukri to puše.


    Inače se radi o montaži 2-3 starija klipa sa nasnimljenim arlaukanjem islamista.


  Kakvi jadnici majketi.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by epikur37 2/10/2015, 13:30

Yehudi wrote:Znaš da su ukri objavili da je srušen jedan Ruski 

lovac-bombarder SU - 25

  :aw

Так, например, популярный портал «Диалог.UA» опубликовал видео, авторы которого утверждают, что российский штурмовик Су-25 был сбит над сирийским городом Хама.
------------------------------------------------


 Ukro portal -Диалог.UA-  ( Dijalog.UA ) uvalio čak neki video kako


pi podržao trač HAHAHAHAHAHAHHAAA- koji debili, i ukri to puše.



Ona kijevska hunta je na aparatima, njima je smrklo neće ni oni dugo...bljuju otrov dok još mogu ;)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by Ero 2/10/2015, 13:33

Stotine iranskih vojnika ulaze u Siriju kao kopnene trupe ruske intervencije

okt 1, 2015

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Iran-Revo-Army-700-696x398Vojnici Iranske revolucionarne garde
Stotine pripremljenih i obučenih iranskih vojnika ulazi u Siriju kako bi bili kopnene trupe koje će pratiti rusku zračnu intervenciju, javljaju danas aktivisti i mediji.
Vijest o ulasku većeg broja iranskih vojnika u Siriju nije iznenađujuća jer se hiljade boraca iz Irana već bori na strani režima u Siriji. Međutim, dolazak iranskih vojnika i oficira u vrijeme početka ruske intervencije kazuje da se iransko angažovanje u sukobu u Siriji podiže na veći nivo.
Prema aktivistima koji se pozivaju na dva izvora iz Libanona, zadatak iranskih vojnika i oficira je da učestvuju u predstojećoj bici u Siriji, zajedno sa drugim šiitskim borcima iz regije, a uz rusku zračnu podršku.
Izvor navodi da je ovih nekoliko stotine iranskih boraca “tek prethodnica” i da će iza njih doći još vojnika.
Čini se da Sirija polako postaje megdan za apokaliptički rat neviđenih razmjera koji će se na tlu Šama voditi pred Sudnji dan, a o kome govore hadisi Allahovog Poslanika, alejhisselam, a Allah najbolje zna!
(Put vjernika)
:aw
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by epikur37 2/10/2015, 13:34

Iranska vojska ulazi...super sad će krenuti i kopnena deratizacija...mrka kapa tvojoj ekipi ero...znam da ti je teško al zaslužili ste ;) :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by epikur37 2/10/2015, 13:35

Kad završimo sa Sirijom, čekirat ćemo jesu li ukrajinci svrgnuli huntu ako nisu, možemo to umjesto njih u povratku iz Sirije ;)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by dzango 2/10/2015, 13:37

epikur37 wrote:Iranska vojska ulazi...super sad će krenuti i kopnena deratizacija...mrka kapa tvojoj ekipi ero...znam da ti je teško al zaslužili ste ;) :D
Da izjavimo Eri saučešće zbog ISIL-a?
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by Guest 2/10/2015, 13:39

Muhamed je umro i ostavio curice iza sebe. Arapi su zakurac :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by Ero 2/10/2015, 13:39

epikur37 wrote:Iranska vojska ulazi...super sad će krenuti i kopnena deratizacija...
Objasni to detaljnije Yehudiju. Meni je šah posebna ljubav, tako da vidim nekoliko poteza unaprijed... :D
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by Guest 2/10/2015, 13:45

Reza Pahlavi?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by Ero 2/10/2015, 13:47

dzango wrote:
epikur37 wrote:Iranska vojska ulazi...super sad će krenuti i kopnena deratizacija...mrka kapa tvojoj ekipi ero...znam da ti je teško al zaslužili ste ;) :D
Da izjavimo Eri saučešće zbog ISIL-a?
Ti si izgleda novi ovdje?
O Siriji, Basharu i njegovoj dami sam ja  pisao dok tebe još tu nije bilo.
Neću se ponavljati, jer tko je pratio i zna kakav je bio moj stav.
Nije se promijenio, ali su se promijenile okolnosti i ja o tome pišem. Poprilično posredno. :D
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by dzango 2/10/2015, 13:53

Ero wrote:
dzango wrote:
epikur37 wrote:Iranska vojska ulazi...super sad će krenuti i kopnena deratizacija...mrka kapa tvojoj ekipi ero...znam da ti je teško al zaslužili ste ;) :D
Da izjavimo Eri saučešće zbog ISIL-a?
Ti si izgleda novi ovdje?
O Siriji, Basharu i njegovoj dami sam ja  pisao dok tebe još tu nije bilo.
Neću se ponavljati, jer tko je pratio i zna kakav je bio moj stav.
Nije se promijenio, ali su se promijenile okolnosti i ja o tome pišem. Poprilično posredno. :D
Jesam. Ja sam mislio da si ti za Amere i njihove saveznike a protiv Rusa i njihovih saveznika. Dobro je da sam pogrešio i da ćemo u budućnosti zajedno proslaviti sve pobede Rusa protiv američkog ološa.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by Yehudi 2/10/2015, 13:53

Ero wrote:
epikur37 wrote:Iranska vojska ulazi...super sad će krenuti i kopnena deratizacija...
Objasni to detaljnije Yehudiju. Meni je šah posebna ljubav, tako da vidim nekoliko poteza unaprijed... :D

 Vjerojatno i šah igraš jednako loše kao i šta tu predvidjaš stvari.

Naime sve se zbilo kontra od onoga šta si ti predvidjao.  :^0

Inače tek u šahu nemaš šansi protiv mene.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by Yehudi 2/10/2015, 13:55

Ero wrote:
dzango wrote:
epikur37 wrote:Iranska vojska ulazi...super sad će krenuti i kopnena deratizacija...mrka kapa tvojoj ekipi ero...znam da ti je teško al zaslužili ste ;) :D
Da izjavimo Eri saučešće zbog ISIL-a?

O Siriji, Basharu i njegovoj dami sam ja  pisao dok tebe još tu nije bilo.
Neću se ponavljati, jer tko je pratio i zna kakav je bio moj stav.
Nije se promijenio, ali su se promijenile okolnosti i ja o tome pišem. Poprilično posredno. :D

 Pisao si ti da su na podmornici Ruskoj, znamo tvoj stav.

Okolnosti se promjenile..............pa jasno, sve se mijenja osim tvog pogrešnog stava.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by epikur37 2/10/2015, 14:15

Ero wrote:
epikur37 wrote:Iranska vojska ulazi...super sad će krenuti i kopnena deratizacija...
Objasni to detaljnije Yehudiju. Meni je šah posebna ljubav, tako da vidim nekoliko poteza unaprijed... :D

Ero, ako si u šahu kao u politici  ne gine ti mat u 2-3 poteza ;)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by epikur37 2/10/2015, 14:22

Može li ruska vojska da slomi islamsku državu
Ako u Siriji pobedi terorizam, onda je ruski Kavkaz sledeći


Jedno od razorenih sela u Siriji Foto Rojters / Halil Ašavi
Ruski borbeni avioni započeli su bombardovanje pozicija Islamske države na teritoriji Sirije. Akcija je preduzeta posle molbe sirijskog predsednika Bašara el Asada Rusiji da pruži vojnu pomoć Siriji, tako da za svoj najnoviji potez Kremlja ima validan pravni oslonac. Vojna sila na teritoriji strane države može se koristiti samo po dva osnova: odluke Saveta bezbednosti UN, ili zvaničnog poziva za pomoć od strane legalnih vlasti neke zemlje. U slučaju Sirije, Damask ima i zvanični ugovor o vojnotehničkoj saradnji sa Moskvom. SAD, Francuska i Australija, čiji borbeni avioni takođe bombarduju snage Islamske države, ali sa vrlo problematičnom efikasnošću, nemaju za svoje operacije ni dozvolu Damaska niti odluku Saveta bezbednosti UN.

Dakle, odluka Rusije da svojim ratnim vazduhoplovstvom podrži snage Bašara el Asada u borbi protiv Islamske države posledica je uverenosti Moskve da su akcije bombardovanja terorističkih ciljeva u Siriji od strane zapadnih država toliko neefikasne da izazivaju ozbiljne sumnje da li se radi samo o fasadi iza koje se , zapravo, krije namera da se ruši režim u Damasku. Jer, samo 6.000 naleta američkih aviona protiv ciljeva Islamske države više je nego skroman broj. U uslovima pustinjskog ambijenta Iraka i Sirije borbena avijacija može samostalno da dobije skoro svaki rat, "Pustinjska oluja" 1991. i rat protiv Iraka 2003. godine to su i dokazali.

U Moskvi su očigledno odlučili da da aktiviraju jednu od glavnih stavki svoje ažurirane vojne doktrine, pravo upotrebe vojnih snaga i van granica Rusije kada je u pitanju borba protiv terorizma, ili kada su ugroženi vitalni državni ili nacionalni interesi Rusije. Ta stavka postoji u vojnoj doktrini Rusije već nekoliko godina, a postoji i odredba o tzv. preventivnom nuklearnom udaru u slučaju konvencionalnog rata, ali na Zapadu o svemu tome kao da niko nije vodio računa. Odluka Ruske dume kojom se odobrava upotreba vojske izvan granica Rusije samo je pravna operacionalizacija ruske vojne doktrine. Politički gledano, Moskva je poručila celom svetu da ako je svaka tačka na našoj planeti od vitalne važnosti za interese američke nacionalne bezbednosti, a to je zvanična teza Vašingtona, onda i Rusija ima svoje tačke od vitalne važnosti za nacionalnu i državnu bezbednost. Sirija jeste takva tačka, jer ako u toj zemlji pobedi terorizam, onda je sledeći korak tog terorizma na ruskom Kavkazu. A protiv terorizma je uvek bolje boriti se što dalje od svojih granica.

Sirija jeste takva tačka i zbog toga što u Siriji Rusija ima pomorsku bazu u Tartus. To je mesto gde se ruski ratni brodovi snabdevaju hranom i gorivom, to je luka gde povremeno baziraju ruski ratni brodovi. Rusija opet formira svoju sredozemnu eskadru ratnih brodova, prvi put od raspada SSSR-a, i luka Tartus joj je vrlo važna. Sa druge strane, Amerikanci su nedavno u Gruziji izgradili pomorsku "tačku oslonca", odnosno osposobili su jedno gruzijsko pristanište za prihvat i snabdevanje američkih ratnih brodova kada se nalaze u Crnom moru. Videćemo dužinu boravka ratnih brodova država NATO-a, koje nisu "pribrežne", to jest koje ne izlaze na Crno more, i onoga što kaže Konvencija iz Montrea o tom pitanju.

Rusija je na aerodromu pored sirijskog grada i luke Latakija formirala svoju vazduhoplovnu bazu sa najmanje 28 aviona "MiG-31" i "Su-25", te sa desetak transportnih helikoptera "Mi-17", kao i sa izviđačkim dronovima. Bazu protivavionski obezbeđuju, pored aviona "MiG-31", i PVO sistemi "buk", i "pancir S-1", ​​a verovatno je stigao i modernizovani sistem S-300. U bazi je i jedinica ruske mornaričke pešadije iz sastava Crnomorske flote, a u svakom trenutku spremne su i vazdušnodesantne snage koje su u Rusiji. Nedavni veliki manevri vazdušnodesantnih snaga Rusije sa prebacivanjem pojedinih jedinica na razdaljinama 4000-6000 kilometara bili su ništa drugo nego vežba za Siriju. Uz istovremenu poruku i NATO-u i Ukrajini.

Ruski piloti na nebu Sirije obezbediće Damasku vazdušni kišobran za kopnene operacije koje će ipak morati da dobiju snage Bašara el Asada, pošto Moskva ne namerava da učestvuje u kopnenim borbama. Istina, ruski avioni "Su-25" mogu da uz pomoć preciznih podataka ruskih izviđačkih dronova, nevođenim i vođenim raketama i bombama nanesu protivnicima ozbiljne gubitke, tako da kopnenim jedinicama Sirije ostane relativno lakši deo posla. Ali to je samo relativno, jer ako se snage Islamske države zavuku u naselja i gradove, onda nijedna avijacija u svetu nije svemoćna.

Za sada Rusija, pre svega, želi da zaustavi vojnu ofanzivu Islamske države i napredovanje njenih snaga prema obalama Sredozemlja. Želi da i Bašar el Asad bude prihvaćen od Zapada kao igrač u završnici sirijske drame. U zavisnosti od stanja na terenu politički i vojni potezi Moskve će se prilagođavati.

Miroslav Lazanski
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by epikur37 2/10/2015, 14:22

Dobra analiza M. Lazanskog
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by Ero 2/10/2015, 14:22

epikur37 wrote:
Ero wrote:
epikur37 wrote:Iranska vojska ulazi...super sad će krenuti i kopnena deratizacija...
Objasni to detaljnije Yehudiju. Meni je šah posebna ljubav, tako da vidim nekoliko poteza unaprijed... :D

Ero, ako si u šahu kao u politici  ne gine ti mat u 2-3 poteza ;)
Do 25. poteza vučem automatski (iskustvo) a do 26. većina mojih protivnika i ne stigne doći. :clown
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by Ero 2/10/2015, 14:23

epikur37 wrote:Dobra analiza M. Lazanskog
A dotle si stiga... :aw
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji Empty Re: Ruski bombarderi sravnili sa zemljom stožer IS-a u Siriji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum