ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by RayMabus 14/9/2020, 07:29

Trenutno u Hrvatskoj boravi 70,800 stranih radnika.

https://m.vecernji.hr/premium/da-nije-koronakrize-iduce-godine-bismo-oborili-rekord-po-broju-uvezenih-stranih-radnika-1431001

Nema im tko radit u Hrvatskoj po ovakvim uvjetima koje oni nude.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173537
2014-04-11


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by AssadNaPodmornici 14/9/2020, 09:15

zasto je 70 000 stranaca u RH koji rade, kada za mjesec dva ce biti preko 200 000 nezaposlenih, već sada je jebeno teško naći iakakv posao a 70 000 mujaga iz afrike i azije kradu poslove i šalju lovu na bliski istok i aziju?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by RayMabus 14/9/2020, 09:22

AssadNaPodmornici wrote:zasto je 70 000 stranaca u RH koji rade, kada za mjesec dva ce biti preko 200 000 nezaposlenih, već sada je jebeno teško naći iakakv posao a 70 000 mujaga iz afrike i azije kradu poslove i šalju lovu na bliski istok i aziju?
Pa zato šta tih 200 tisuća neće da radi za male pare ko i ovi a samo nešto grintaju.

Postoji trokut : poslodavac , država i radnik. Recimo da je u središtu tog trokuta količina love X i ako vama daju veće plaće onda je to manje love državi i poslodavcu a oni su se međusobno dogovrili da se neće odreći zarade dakle zakon ponude i potražnje i onda pada cijena rada.

No radnicima u Hrvatskoj je rješenje jednostavno jer su EU državljani : iseljavanje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173537
2014-04-11


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by Guest 14/9/2020, 09:29

ček ček..jel nije bila aktualna prica da se odlaskom nas Pečalbara i Gastarbajtera stvorio vakuum za radnom snagom,da firme zjale za radnicima i da su plaće postale jako dobre....prdnuo ćorak??..cici-krep??...malo vako malo nako???..za utjehu??? :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by mutava baštarda 14/9/2020, 09:31

HDZ najdomoljubnija stranka u Hrvata za koju će se glasati i dalje bez obzira što bi rodjaci da nije bilo korone izdali 60 000 radnih dozvola ekipi od Srbije do Kirgistana dok im Hrvati bježe iz zemlje...
Usporedbe radi... 60 000 u HrvaCkoj je kao da milion i dvista tisuća Njemačka primi što hrvatsku čini najviše useljeničkim zemljama u Evropi...
:cro  HDZ zna


Last edited by mutava baštarda on 14/9/2020, 09:34; edited 2 times in total

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by vuksadinare 14/9/2020, 09:32

Legendovich wrote:ček ček..jel nije bila aktualna prica da se odlaskom nas Pečalbara i Gastarbajtera stvorio vakuum za radnom snagom,da firme zjale za radnicima i da su plaće postale jako dobre....prdnuo ćorak??..cici-krep??...malo vako malo nako???..za utjehu??? :rasta :rasta :rasta
legendo..š'a ima?....jesi bio na godisnjem u zagorju?
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by vuksadinare 14/9/2020, 09:32

mutava baštarda wrote:HDZ najdomoljubnija stranka u Hrvata za koju će se glasati i dalje bez obzira što bi rodjaci da nije bilo korone izdali 60 000 radnih dozvola ekipi od Srbije do Kirgistana dok im Hrvati bježe iz zemlje...
Usporedbe radi... 60 000 u HrvaCkoj je kao milioni dvista tisuća da Njemačka primi što hrvatsku čini najviše useljeničkim zemljama u Evropi...
:cro  HDZ zna
mate granic zna...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by RayMabus 14/9/2020, 09:35

Ja san se skinija s posla prije četiri godine sam isti sekund kad je Plenkovic počeja uvodit kvote. Znam ja di to ide. Ima fino dva stana pa iznajmljivat i ima za režije i đeparac a ostalo lako zaraditi koju kunu sa strane ako mu se bude dalo uopće.

Nek rade šta oče. Ja san ih odjepa. Brige me i za plaće i tko će im radit i koga će oni dovlačit ovamo. Bitno da mladi iseljavaju a natalitet pada i da se diže ekstremna desnica polako al sigurno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173537
2014-04-11


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by vuksadinare 14/9/2020, 09:36

RayMabus wrote:Ja san se skinija s posla prije četiri godine sam isti sekund kad je Plenkovic počeja uvodit kvote. Znam ja di to ide. Ima fino dva stana pa iznajmljivat i ima za režije i đeparac a ostalo lako zaraditi koju kunu sa strane ako mu se bude dalo uopće.

Nek rade šta oče. Ja san ih odjepa. Brige me i za plaće i tko će im radit i koga će oni dovlačit ovamo. Bitno da mladi iseljavaju a natalitet pada i da se diže ekstremna desnica polako al sigurno.
agentura ce odraditi svoje
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98755
2015-09-08


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by RayMabus 14/9/2020, 09:38

mutava baštarda wrote:HDZ najdomoljubnija stranka u Hrvata za koju će se glasati i dalje bez obzira što bi rodjaci da nije bilo korone izdali 60 000 radnih dozvola ekipi od Srbije do Kirgistana dok im Hrvati bježe iz zemlje...
Usporedbe radi... 60 000 u HrvaCkoj je kao da milion i dvista tisuća Njemačka primi što hrvatsku čini najviše useljeničkim zemljama u Evropi...
:cro  HDZ zna
A ti misliš da oni rade u privatnom sektoru ? Pa evo ti Epi , radi u državnoj službi. Oni su nedodirljivi. A druga skupina su branitelji , fino sigurna penzija od rata i brige njih.

Ne rade HDZovci u privatnom sektoru. Ne brini se.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173537
2014-04-11


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by AssadNaPodmornici 14/9/2020, 09:43

Legendovich wrote:ček ček..jel nije bila aktualna prica da se odlaskom nas Pečalbara i Gastarbajtera stvorio vakuum za radnom snagom,da firme zjale za radnicima i da su plaće postale jako dobre....prdnuo ćorak??..cici-krep??...malo vako malo nako???..za utjehu??? :rasta :rasta :rasta
onako da i ne. 
za upasti u neku branšu opet su ti startne plaće minimalac 400€ do ako imaš sreće 600€ . naravno kako raste znanje onda to ide bolje.  recimo postaneš meštar u nekom poslu i zaista lipo u RH možeš živjeti.. problem je i mentalitet naših i ljudi, ovdje odbijaju početi raditi za 400-500€  godinu dvije dana dok ne postaneš onako solidan gdje onda plaća ide sa faturetama i 1000€  a kasnije nakon par godina kada naučiš neki zanat i 2000€... 

iako meni nije jasno zašto dovode strance, čujem da nisu pouzdani, jedan mi priča, da im je često IQ na razini amebe da su spori, a nisu baš jeftini.. sićam se kada sam računa , takav stranac sa svim troškovima, pola godine košta preko 1000€ mjesečno i to kao početnik, pomoćnik najniža razina posla.... a domaćima za isti posao ne daju preko 600€  a najčešće nude 400-500€.. a stranac sa avionskom kartom, plaćom, smještajom, hranom, izađe preko 1000€ i zaposle ga.. svašta

radija sam u hotelu prije već par godina, jbt as je ilegalno legalizira hotel na plaži, umjesto da mu ga je država srušila, svake sezone bi kupova stanove i apartmane(neka čovik zaradi), a plaće su uglavnom bile 400-500€.. svi mu se razjebažli, pa je dovuka srbe i bosance za 800€ plus mora ih staviti u apartmane koje je mogao iznamljivati(dakle još tu puši par stotina €)... čujem kmeči sada da nema radne snage, bija je i po novinama kao "uspješni poduzetnik"(ne moram niti pričati kako je varao ljude) i da mora uvoziti i zahtjeva od države pomoć.. 

i onda kmeče da ih država spašava i da im da dozvole. .aj dobro

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20665
2018-06-14


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by RayMabus 14/9/2020, 09:46

Pa dovode ih da ti smanje cijenu rada jer oni računaju da vi oćete povišicu pa dovede par tih jadnika da vam pokaže da ste svi zamjenjivi. Odma biži ća iz takve firme. Daš mu otkaz i odeš na bolji posla jer taj šta daje pristojne plaće ne mora uvozit nikog jer će mu radit domači.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173537
2014-04-11


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by Guest 14/9/2020, 09:48

AssadNaPodmornici wrote:
Legendovich wrote:ček ček..jel nije bila aktualna prica da se odlaskom nas Pečalbara i Gastarbajtera stvorio vakuum za radnom snagom,da firme zjale za radnicima i da su plaće postale jako dobre....prdnuo ćorak??..cici-krep??...malo vako malo nako???..za utjehu??? :rasta :rasta :rasta
onako da i ne. 
za upasti u neku branšu opet su ti startne plaće minimalac 400€ do ako imaš sreće 600€ . naravno kako raste znanje onda to ide bolje.  recimo postaneš meštar u nekom poslu i zaista lipo u RH možeš živjeti.. problem je i mentalitet naših i ljudi, ovdje odbijaju početi raditi za 400-500€  godinu dvije dana dok ne postaneš onako solidan gdje onda plaća ide sa faturetama i 1000€  a kasnije nakon par godina kada naučiš neki zanat i 2000€... 

iako meni nije jasno zašto dovode strance, čujem da nisu pouzdani, jedan mi priča, da im je često IQ na razini amebe da su spori, a nisu baš jeftini.. sićam se kada sam računa , takav stranac sa svim troškovima, pola godine košta preko 1000€ mjesečno i to kao početnik, pomoćnik najniža razina posla.... a domaćima za isti posao ne daju preko 600€  a najčešće nude 400-500€.. a stranac sa avionskom kartom, plaćom, smještajom, hranom, izađe preko 1000€ i zaposle ga.. svašta

radija sam u hotelu prije već par godina, jbt as je ilegalno legalizira hotel na plaži, umjesto da mu ga je država srušila, svake sezone bi kupova stanove i apartmane(neka čovik zaradi), a plaće su uglavnom bile 400-500€.. svi mu se razjebažli, pa je dovuka srbe i bosance za 800€ plus mora ih staviti u apartmane koje je mogao iznamljivati(dakle još tu puši par stotina €)... čujem kmeči sada da nema radne snage, bija je i po novinama kao "uspješni poduzetnik"(ne moram niti pričati kako je varao ljude) i da mora uvoziti i zahtjeva od države pomoć.. 

i onda kmeče da ih država spašava i da im da dozvole. .aj dobro
dakle ćunak...steta...RH ne ceka nish dobro..jedva prezivljavaju drzave koje izvoze cisti kesh i to je najbolje..RH nema za vlastito trziste dovoljno produkcije,uvozi sve,a produkcija generator kesha8u izvozu i deviza),je na koljenima..turizam zakazao ove godine-nece biti dobro...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by RayMabus 14/9/2020, 10:11

Nije baš tako loše. Malo ćemo se zadužiti da pokrpamo proračun i onda čekamo iduću sezonu i lagano oporavak. Sve je ok. Malo se stisneš i to je to. Nije baš tolika katastrofa.

Eto neće nam ni radne snage falit sad kad ćemo je moći beskonačno uvozit. Taman sve štima i onda na brizinu uvalit raji euro dok spavaju na ušima i kapitalizam ide dalje , puni se proračun , partija puna para.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173537
2014-04-11


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by Guest 14/9/2020, 10:16

e sad izracunaj koliko je ukupno kesha izgenerirano,koliki je drzavni proracun za iducu godinu,i kolika je postojeca rupa u tome..DOSADA je uvijek trebalo ekstra zaduzivanja,i to ne malog..sada u ovoj situaciji..bolje da ne znas..SVE vam bude oslo na bubanj..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by RayMabus 14/9/2020, 10:22

Legendovich wrote:e sad izracunaj koliko je ukupno kesha izgenerirano,koliki je drzavni proracun za iducu godinu,i kolika je postojeca rupa u tome..DOSADA je uvijek trebalo ekstra zaduzivanja,i to ne malog..sada u ovoj situaciji..bolje da ne znas..SVE vam bude oslo na bubanj..
Ne beri brigu. Malo ćemo se zadužiti , malo eu pomoć i fondovi i tako.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173537
2014-04-11


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by Guest 14/9/2020, 10:27

RayMabus wrote:
Legendovich wrote:e sad izracunaj koliko je ukupno kesha izgenerirano,koliki je drzavni proracun za iducu godinu,i kolika je postojeca rupa u tome..DOSADA je uvijek trebalo ekstra zaduzivanja,i to ne malog..sada u ovoj situaciji..bolje da ne znas..SVE vam bude oslo na bubanj..
Ne beri brigu. Malo ćemo se zadužiti , malo eu pomoć i fondovi i tako.

aha..odose sume,pitki vodni resursi i zemlja na garantni ugovor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by RayMabus 14/9/2020, 10:28

Legendovich wrote:
RayMabus wrote:
Legendovich wrote:e sad izracunaj koliko je ukupno kesha izgenerirano,koliki je drzavni proracun za iducu godinu,i kolika je postojeca rupa u tome..DOSADA je uvijek trebalo ekstra zaduzivanja,i to ne malog..sada u ovoj situaciji..bolje da ne znas..SVE vam bude oslo na bubanj..
Ne beri brigu. Malo ćemo se zadužiti , malo eu pomoć i fondovi i tako.

aha..odose sume,pitki vodni resursi i zemlja na garantni ugovor
Ma nek nose sve.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173537
2014-04-11


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by Guest 14/9/2020, 10:31

RayMabus wrote:
Legendovich wrote:
RayMabus wrote:
Ne beri brigu. Malo ćemo se zadužiti , malo eu pomoć i fondovi i tako.

aha..odose sume,pitki vodni resursi i zemlja na garantni ugovor
Ma nek nose sve.
poanta jeste da nece odnijeti,nego ce vam postaviti one znakove Privatni posjet,zabranjen prolaz,zabranjen ulaz autima i motornim vozilima,postaviti razne rampe i tako...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by RayMabus 14/9/2020, 10:33

Ma brige me. Ionako ne šetam po šumama. Imam svoju privatnu šumu u polju. Hrastovina.

Ne zanima me šta će država prodat. Šta je država slabija to bolje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173537
2014-04-11


Back to top Go down

Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika Empty Re: Da nije korona krize iduće bismo oborili rekord po broju uvezenih stranih radnika

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum