ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Fri 14 Aug - 8:46

michaellcmacha wrote:dečec ti si imao koronu i računaj da ti je tonus općeg zdravstvenog stanja nepopravljivo narušen... ove zime ja ti ne bi bio u koži...
trebao je privremeno onda izgubiti osjetilo mirisa i okusa..ako nije..onda je imao samo prehladu..i ja sam imao kao yoda sve to u cetvrtom mjesecu ali sam imao i osjetilo okusa i mirisa..isoa sam se testirati i nisam imao simptome korone

vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by AssadNaPodmornici Fri 14 Aug - 8:51

Prehlada sa time da za kašljem 1 put dnevno, sve manje i manje, to je sve normalno, normalno je da kod jače prehlade znaš imati kašalj i mjesec dana kasnije, googlam to prođe samo od sebe

Što se tiče korone 80% ljudi nema baš nikakve simptome, ništa

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21041
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by vuksadinare Fri 14 Aug - 9:42

AssadNaPodmornici wrote:Prehlada sa time da za kašljem 1 put dnevno, sve manje i manje, to je sve normalno, normalno je da kod jače prehlade znaš imati kašalj i mjesec dana kasnije, googlam to prođe samo od sebe

Što se tiče korone 80% ljudi nema baš nikakve simptome, ništa
..korona je poiticko ekonomska bolest i kraj price...propagandno oruzje za jebat nekoga u politickom,ideoloskom i gospodarskom segmentu price...uostalom to vidimo sve ovih dana i mjeseci
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Fri 14 Aug - 10:45

vuksadinare wrote:
michaellcmacha wrote:dečec ti si imao koronu i računaj da ti je tonus općeg zdravstvenog stanja nepopravljivo narušen... ove zime ja ti ne bi bio u koži...
trebao je privremeno onda izgubiti osjetilo mirisa i okusa..ako nije..onda je imao samo prehladu..i ja sam imao kao yoda sve to u cetvrtom mjesecu ali sam imao i osjetilo okusa i mirisa..isoa sam se testirati i nisam imao simptome korone
nije trebao, jer gubitak osjetila mirisa i okusa nije neizostavan simptom... ovo o čemu on priča u ljetnim mjesecima nije prehlada a ni to što si ti imao također kao ni ono što sam ja imao u ožujku... jebote vi uopće niste u stanju shvatiti da ovo nije nikakva igra niti zavjera s ciljem koji vi navodite... jer do sada smo valjda upoznati tko je zadužen za spletke na svjetskoj razini... a baš oni valjda kao teški mazohisti sami sebi spakovali patku...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by mutava baštarda Fri 14 Aug - 11:34

AssadNaPodmornici wrote:

Što se tiče korone 80% ljudi nema baš nikakve simptome, ništa
Pa i gripa dobra da te sastavi imao bi posljedice...
kao dite gripu bi uvatio svako dvi tri godine. Fibra 40 tri dana, četvrti dan kala, peti,šesti dan gotovo... Nakon nekoliko takvih ne znam što je gripa, ne pamtim kad me zadnji put uhvatila...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Fri 14 Aug - 12:06

U zadnje vrijeme propitkujem značenje i korisnost "slobode govora" za širu društvenu zajednicu.
Postavlja se mi pitanje: Dozvoliti je ili nedozvoliti?. Mislim da ovo treba dobrano filtrirati, pa tek
tada opredijeliti što je sloboda govora i što nije. Znate, često sam u užem krugu raspravljao što
znači "liberalni odgoj djece" i kako to primijeniti u praksi. 
Moja rasprava na tu temu je uvijek započela pitanjem . - Bi li svome dvogodišnjem djetetu dozvolili
da se igraju oštrim nožem?Naravno da to ne bi dozvolio nitko pametan...E, tu započinje "filtriranje",
koje sam gore spomenuo u drugom kontekstu.
Isto se može primijeniti i kad je pitanje "sloboda ponašanja općenito", .....pa tako i u slučaju širenja virusa. :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75030
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by AssadNaPodmornici Fri 14 Aug - 12:14

Vidi ovoga, bogte nije ovo Yugoslavia da bi ti ili neki drugi boljševik ili neki udbaši regulirali slobodu govora. Šta bi točno regulira

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21041
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Fri 14 Aug - 12:23

AssadNaPodmornici wrote:Vidi ovoga, bogte nije ovo Yugoslavia da bi ti ili neki drugi boljševik ili neki udbaši regulirali slobodu govora. Šta bi točno regulira

Danas +208 novozaraženih.

Cheers! beer :tu

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75030
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Fri 14 Aug - 12:26


208 novih slučajeva u protekla 24 sata, u bolnicama ukupno 106 osoba


U protekla 24 sata zabilježeno je 208 novih slučajeva pa je broj trenutno oboljelih (aktivnih slučajeva) u Hrvatskoj danas 961. Među njima je 106 pacijenata na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 10 pacijenata. U protekla 24 sata testirano je 1.249 osoba.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75030
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Fri 14 Aug - 12:29

Croatia
reporting clusters of cases
Total Cases: 6,050
   last 14 days: 979
   last 7 days: 646

Crude Cumulative Incidence
per 100 000 population: 146.5
   last 14 days: 23.7  (-5%)
   last 7 days: 15.6  (+94%)

First Case Reported: 26 Feb 2020
Last Case Reported: 14 Aug 2020

Total Deaths: 161
   last 7 days: 6 

Crude Cumulative Deaths: 39.0
(per 1 000 000 population)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75030
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Fri 14 Aug - 12:38

PS:
Prosječni faktor širenja virusa na nivou cijele države: Ro = 3.6.
Naravno, lokalno je to daleko veći faktor. 
Sam od sebe se ne bu zmanjšal.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75030
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Fri 14 Aug - 13:14

PS2:
14 dnevna učestalost je porasla na +27/100,000, s tendencom rasta +8.5%.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75030
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Fri 14 Aug - 13:37

COVID-19 situation in the WHO European Region
Na jučerašnji dan!
:


14 dnevna inc.  (+/- u %) ( kumulativno):

BiH 113(+16%)(3,745),
CG  111(-31%)(3,880),
SRB  54(-31%)(3,785),
HR    24(-5%)(979),
SLO    9(-20%)(193)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75030
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Fri 14 Aug - 16:10

Eroo wrote:PS2:
14 dnevna učestalost je porasla na +27/100,000 (+1,120 slučajeva u zadnjih 14 dana!), s tendencom rasta +8.5%.
Ako pogledamo samo porast u zadnjih 7 dana u odnosu na prethodnih 7, onda izgleda ovako:

328 +792 = 1,120 slučajeva. OK....
7 dnevna učestalost je +19/100,000 stanovnika, uz porast 241%.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75030
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Fri 14 Aug - 16:23

mutava baštarda wrote:
Eroo wrote:zato i jesu prvaci po umiranju na 1M.
na kraju se mrtvi broje
stalno se mrtvi broje tu nema podvlačenja refe
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Fri 14 Aug - 18:40

Maksimalno ste potegnuli iz turističke sezoni.
Podvučite crtu pod sezonu i lagano je privedite kraju, a za to vrijeme 
se pripremite za jesen i zimu.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75030
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by mutava baštarda Fri 14 Aug - 22:42

michaellcmacha wrote:
mutava baštarda wrote:
Eroo wrote:zato i jesu prvaci po umiranju na 1M.
na kraju se mrtvi broje
stalno se mrtvi broje tu nema podvlačenja refe



Gordan Lauc
"Vrlo važno istraživanje provedeno na Karolinska Institutu u Švedskoj upravo je objavljeno u vrlo uglednom časopisu "Cell" https://www.cell.com/cell/fulltext/S0092-8674(20)31008-4.

Provedeno je na razmjerno malom broju ispitanika (206) pa to vjerojatno treba ponoviti prije no što možemo biti potpuno sigurni, no rezultati su iznimno ohrabrujući. Rezultati ove studije pokazali su da i ljudi koji su COVID-19 preboljeli s vrlo malim ili nikakvim simptomima, pa čak i članovi obitelji pozitivnih osoba koje same nikada nisu bile pozitivne razvijaju takozvane T-stanice specifične za SARS-CoV-2. T-stanice značajan su element našeg imunog sustava i pomažu u borbi protiv virusa, što znači da su osobe koje ih imaju barem djelomično, a možda i potpuno zaštićeni.

Ovo je iznimno važna informacija, posebice u sadašnjoj situaciji kada se virus širi Hrvatskom (i Europom) bez većih posljedica na zdravlje, tj. imamo vrlo malo teško bolesnih. To znači da činjenica da se virus sada širi nije loša, već zapravo dobra vijest i da na to možemo gledati kao na neki oblik prirodnog cjepljenja koji će nam olakšati situaciju na jesen kada će nam se vratiti teži, zimski COVID-19.

No ipak se ne treba potpuno opustiti i osobe koje pripadaju u rizične skupine trebaju sačekati cjepivo, a ne riskirati zarazu budući da i ovaj "ljetni" COVID-19 ipak može uzrokovati tešku, a možda čak i fatalnu bolest."

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by mutava baštarda Fri 14 Aug - 22:44

mutava baštarda wrote:
michaellcmacha wrote:
mutava baštarda wrote:
Eroo wrote:zato i jesu prvaci po umiranju na 1M.
na kraju se mrtvi broje
stalno se mrtvi broje tu nema podvlačenja refe



Gordan Lauc
"Vrlo važno istraživanje provedeno na Karolinska Institutu u Švedskoj upravo je objavljeno u vrlo uglednom časopisu "Cell" https://www.cell.com/cell/fulltext/S0092-8674(20)31008-4.

Provedeno je na razmjerno malom broju ispitanika (206) pa to vjerojatno treba ponoviti prije no što možemo biti potpuno sigurni, no rezultati su iznimno ohrabrujući. Rezultati ove studije pokazali su da i ljudi koji su COVID-19 preboljeli s vrlo malim ili nikakvim simptomima, pa čak i članovi obitelji pozitivnih osoba koje same nikada nisu bile pozitivne razvijaju takozvane T-stanice specifične za SARS-CoV-2. T-stanice značajan su element našeg imunog sustava i pomažu u borbi protiv virusa, što znači da su osobe koje ih imaju barem djelomično, a možda i potpuno zaštićeni.

Ovo je iznimno važna informacija, posebice u sadašnjoj situaciji kada se virus širi Hrvatskom (i Europom) bez većih posljedica na zdravlje, tj. imamo vrlo malo teško bolesnih. To znači da činjenica da se virus sada širi nije loša, već zapravo dobra vijest i da na to možemo gledati kao na neki oblik prirodnog cjepljenja koji će nam olakšati situaciju na jesen kada će nam se vratiti teži, zimski COVID-19.

No ipak se ne treba potpuno opustiti i osobe koje pripadaju u rizične skupine trebaju sačekati cjepivo, a ne riskirati zarazu budući da i ovaj "ljetni" COVID-19 ipak može uzrokovati tešku, a možda čak i fatalnu bolest."
Reka sam ja da će nas spasit čudotvorna Gospa Sinjska....

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Fri 14 Aug - 23:31

Amen.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75030
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by debotoijusto Sat 15 Aug - 8:46

MAJKA, otac i njihove dvije kćeri iz Teksasa umrli su od koronavirusa u razmaku od nepunih mjesec dana.
Kako prenosi Metro, prvo je u dobi od 49 godina umrla starija kći Angelica Bautisa. Bilo je to 14. srpnja. Zatim je 31. srpnja preminula 70-godišnja majka. Samo tri dana kasnije, 3. kolovoza, umrla je 37-godišnja Marisol. 11. srpnja preminuo je i otac obitelji, 75-godišnji Abelardo Bautisa.


Da remiziramo... - Page 20 0a3f349a-a6a6-4362-ac21-430519cd944f

cudi me da nisu pojeli virus prije nego on njih jeo mjesec dana
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30660
2014-04-12


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Sat 15 Aug - 8:50

9:40 Gradonačelnik Opatije Ivo Dujmić traži da vlada i stožer što prije Hrvatsku podijele u epidemiološke regije, odnosno crvenu, narančastu i zelenu regiju, jer Istarska i Primorsko-goranska županija, koje trenutno imaju najveći broj turista u Hrvatskoj, ne mogu snositi posljedice loše epidemiološke situacije. > Opširnije


S ovim bi se lagano mogao i složiti.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75030
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 20 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 20 of 50 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 35 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum