ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da remiziramo...

Page 40 of 50 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 45 ... 50  Next

Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Fri 10 Jul - 15:58

vuksadinare wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Idemo mi putem švedske morat ćemo je preboliti kao što su Šveđani napravili 
I nadajmo se da će ostati imunitet
naravno da idemo...ko sto idu bh-a,srbija,usa...nema druge..resurse nemas da mozes si opet dozvoliti karantene i zatvaranja...jednostavno ko odapne odapne sto s etu moze...borba protiv zida je jos gora...unistava i ekonomiju i zivce i odnose

Simptomi ionako sve više podsjećaju na one koje imaš ne sa sezonskom gripom nego sa malo jačom prehladom uz višu temperaturu i rijeđe sa respiratornim problemima.

Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Fri 10 Jul - 16:02

pogledajte samo koje države su prestale vršiti svakodnevno ažuriranje aktivnih slučajeva i oporavljenih... radi se o državama koje su imale ponajveći broj smrtnih ishoda i  još dok su to ažurirali ti su im brojevi bili nepovoljni u omjeru... italija, španjolska, UK švedska
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Fri 10 Jul - 16:37

Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Izgleda da je virus mutirao u prehladu, dok je u početku ubija dosta više ljudi. 

Teško se oteti takvom dojmu. Barem kada je Hrvatska u pitanju, jer virus na drugim područjima još uvijek pokazuje sposobnost ugrožavanja života nemalog broja zaraženih. Doduše, i tamo više podsjeća na sezonsku gripu nego na neku vrstu moderne kuge, kako to zna izgledati po medijskim izvješćima.
šejk, ali sve ovo, s čime u smislu pouzdanih informacija baratamo, je jako malo i isključuje ogromnu crnu brojku koja se trenutno uopće ne može pretpostaviti... u indiji vrlo vjerojatno ima preko 5 milijuna zaraženih, pitanje koliko je tamo ljudi umrlo a da se uopće nije dovodilo u vezu sa koronom... računaj da oni imaju bar 200 tisuća općina, mjesta i sela u kojima uopće nema moderne zdravstvene zaštite niti zdravstvenog nadzora....

Indija baš i nije reprezentativni primjer za ovu infekciju. Ona u mnogo toga sama po sebi predstavlja neku vrstu svijeta za sebe. Doduše, nije ni Brazil daleko od takve situacije. Zato više volim gledati kakvo je stanje u zapadnim zemljama koje su nam po organizaciji zdravstva, društva općenito i kulturi ipak puno bliže i razumljivije.
svi su reprezentativni u nečem što percipiramo kao globalnu pandemiju, ali ne u smislu transparentnosti nego u smislu prijemčljivosti virusa na ukupnu populaciju... kad kažeš da više voliš gledati stanje u zapadnim zemljama tu pretpostavljaš da su one uređenije, stanovništvo disciplinirano, zdravstveni sustav organiziraniji, ali to sve zajedno ne znači ništa za razumijevanje nečeg što se kosi sa dosad svim javnozdravstvenim simulacijama...izuzev one koja je ovu pandemiju unaprijed detektirala kao kugu modernog doba kojoj ćemo teško pronaći lijeka... na početku ove priče sam govorio kako će ovo kroz vrijeme funkcionirati, ali izgleda da je to izgledalo previše sf da bi se uzelo za ozbiljno... a da podsjetim rekao sam kako će sve javnozdravstvene politike ali i sve druge politike imati zadatak da u kontinuitetu brojeve koji nose pandemiju relativiziraju, gdje je potrebno i umanjuju, jer adekvatnog riješenja za suzbijanje iste neće biti dugo na obzoru... tako danas samo 150 dana kako su se brojevi počeli gomilati imamo nevjerojatne razmjere koji se niti osobno a niti skupno nikog nešto posebno ne dotiču a evo jedne usporedbe dviju ilustracija s početka i danas za usporedbu...
Da remiziramo... - Page 40 01042016

Da remiziramo... - Page 40 10072010
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Fri 10 Jul - 16:51

vrlo je bitno tu uzeti u obzir da se ne radi o sezonalnom virusu, nego o virusu koji ima istu ili približno istu prijemčljivost neovisno o atmosferilijama, da konstantno mutira, da smrtnost od bolesti nije zanemariva, a da je u stvari najveći problem nemogućnost predodžbe razmjera posljedica, kao niti koliko će dugo trajati saniranje globalne štete od posljedica... ovo je problem s kojim će se čovječanstvo nositi nekoliko godina ali ne kraće od 10 ukupno gledano, a u tom razdoblju teško da se može predvidjeti kud to bude išlo i kako bude završilo... indikativno je da je USA u smislu ove pandemije najteže pogođena, i da će vrlo vjerojatno pretrpjeti najveću štetu opet ukupno gledano...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Fri 10 Jul - 17:21

michaellcmacha wrote:

izuzev one koja je ovu pandemiju unaprijed detektirala kao kugu modernog doba kojoj ćemo teško pronaći lijeka...
...
jer adekvatnog riješenja za suzbijanje iste neće biti dugo na obzoru... 

Daleko je ova infekcija od razine kuge po kojim god hoćeš kriterijima, a pogotovo po kriteriju smrtnosti koju je kuga izazvala u Europi u Srednjem vijeku. Tada je od te bolesti preminula polovica stanovništva Europe. Puno više u tom smislu odnosa relativnih brojčanih pokazatelja čak i nego famozna Španjolska gripa u prošlom stoljeću.
Lijek za aktualnu infekciju već postoji, čak više njih, ali je problem što pomažu samo u nekim slučajevima, posebno bolesnicima sa respiratornim problemima koji trebaju dodatni kisik.
Adekvatno riješenje će doći prije svega u vidu cjepiva, ali također i lijekova koji pomažu u skoro pa svim situacijama i koji se mogu nositi sa svim simptomima bolesti.
Za sad tih riješenja još nema, ali su optimistične najave koje nam dolaze iz nekih kompanija i koje se odnose na istraživanja na ljudima kod nekih eksperimentalnih cjepiva, što se dogodilo puno ranije nego je to uobičajeno.
I dalje vjerujem da će se efikasno cjepivo pojaviti do jeseni, početkom rujna ili najkasnije početkom studenog i to će onda biti kraj priče za ovaj famozni virus.
Smrtnost za sad čak nije bitno veća nego je to slučaj sa nekim svjetskim prosjekom kod preminulih od sezonske gripe. Međutim, nema sumnje da će ipak biti nešto veća, teško je procjeniti koliko.
Ali tako će biti samo do pojave dovoljno efikasnog cjepiva, a zatim će se cijela priča početi naglo smirivati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Fri 10 Jul - 17:22

michaellcmacha wrote:
da konstantno mutira

Sve do jednom. Ako je Ivan Đikić u pravu, ovaj virus ima puno manju mogućnost mutacija od virusa sezonske gripe i kada ih sve izvrti, priča je gotova.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by AssadNaPodmornici Fri 10 Jul - 17:51

slažem se sa speakerom

 virus izgleda da preživi između 99.9 i 99.8 zaražene populacije. treba imati na umu da na 50-60% zaraženosti virus staje, onda stopa preživljavanja države ide na 99.95 do 99.9%
 pod uvjetom da ovima ostane imunitet - to je jebeno super. otprilike jača sezona gripe kosi skoro pa toliko koliko i ovaj virus -po trenutnim brojkama

eh sada ako ne ostaje imunitet, to bi značilo da će u svakom "valu" novi sloj virusa ubijati 0.1, 0.2 ili više % populacije, ali to pod uvjetom da virus mutira svaki put u jaču verziju
ovo drugo  bi bilo jebeno, jer bi značilo da će sa vremenom pokositi dobar dio populacije, ali mislim da je ovo najgori SF scenarij a
onda tada čekamo cijepivo ili šta već ili ćemo se zaključati dok ga ne istrebimo. (a to više nitko osim kineza ne radi, USA se raspada radi virusa, a nas čeka mrzla i gladna zima ako EU ne pošalje pare)

mi ćemo vjerojatno balansirati sa virusom , i onda ako speaker kaže, doći će brzo efikasno cijepivo, plus već dio populacije će biti prokužen i to  je to. 


ja sam optimist za sada...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20919
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by AssadNaPodmornici Fri 10 Jul - 17:54

u svkom slučaju u RH je život od 1.5 u normalni, evo i sada imamo rekord, nitko se ne uzbuđuje previše , ljudi žive sa virusom. 
za sada svi znamo već nekoliko ljudi koji su zaraženi, a za sada ja i drugi(nadam se i vi) neznamo niti jednu osobu koja je bila na respiratoru ili umrla.


dok nažalost znamo hrpu ljudi koji su teško ranjeni u ratu ili poginuli. dakle za sada virus nije toliki bauk, ja mislim da neće niti postati, da će mutirati u slabiju verziju(izoliranje teže zaraženih čak i pomaže evoluciji virusa u slabiju verziju) , i to je to

postoji šansa za najgori scenarij nadam se da do toga neće doći

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20919
2018-06-14


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Fri 10 Jul - 19:45

Speare Shaker wrote:
michaellcmacha wrote:
da konstantno mutira

Sve do jednom. Ako je Ivan Đikić u pravu, ovaj virus ima puno manju mogućnost mutacija od virusa sezonske gripe i kada ih sve izvrti, priča je gotova.
kvaka je u tom da nije u pravu... jer već do sada je toliko simptomatskih anomalija potpuno nespicifičnih za koronaviruse da to znanstvenike doslovno izbezumljuje, samo treba znati da su znanstvenici poseban soj ljudi od kojih se značajan broj može svrstati u mazohiste koji su spremni i glavu izgubiti kako bi postigli znanstveni rezultat (u tom nema ništa loše neovisno što ih goni u tom pravcu)... evo pojavnost neuroloških i kardiovaskularnih ispada sa smrtnim ishodom se u ciljano promatranoj skupini u zadnjih 4 mjeseca povećala za 8 puta jer su na početku imali takvih slučajeva 1 mjesečno, a sad čak 2 tjedno, a moždani udari, kojekakvi mijencefalitisi i srčani udari, ljubičasti ekstremiteti (gangrenozni), akutni gubitak cirkulacije zbog kojih se vrši amputacija, nemaju izravno nikakve veze sa koronavirusnim oboljenjima ili posredno u manjoj mjeri... đikić je veliki znanstvenik i u pogledu ove pandemije je sa svojim timom već puno napravio u ovoj prvoj fazi ali to je na skali ukupnog pozitivnog rezultata od 1-100 tek negdje na 7, što sve govori... ponovit ću to što si izvukao konstantno mutira u svim smjerovima, od kojih su mnogi neočekivani za isti...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Fri 10 Jul - 19:57

AssadNaPodmornici wrote:u svkom slučaju u RH je život od 1.5 u normalni, evo i sada imamo rekord, nitko se ne uzbuđuje previše , ljudi žive sa virusom. 
za sada svi znamo već nekoliko ljudi koji su zaraženi, a za sada ja i drugi(nadam se i vi) neznamo niti jednu osobu koja je bila na respiratoru ili umrla.


dok nažalost znamo hrpu ljudi koji su teško ranjeni u ratu ili poginuli. dakle za sada virus nije toliki bauk, ja mislim da neće niti postati, da će mutirati u slabiju verziju(izoliranje teže zaraženih čak i pomaže evoluciji virusa u slabiju verziju) , i to je to

postoji šansa za najgori scenarij nadam se da do toga neće doći
a jebote pa to sam i naglasio da je poanta u tom da se ljude što je u moguće većoj mjeri ne opterećuje sa posljedicama... u ovoj prvoj godini virusa imali smo iznimno lošu situaciju u italiji, španjolskoj, uk i đvedskoj a u narednom razdoblju to je usa, brazil, indija i rusija, slijedeći set kritičnih država će vv biti južnoameričke države s jedne strane i pakistan i afganistan i iran s druge strane... učimo se kako vrijeme odmiče da su brojevi relativni, ali tu naprijed sam pokazao što su brojevi... aj početkom ožujka tko je htio i pomisliti da bi danas moglo biti 12 milijuna oboljelih, i preko pol milijuna mrtvih... a gle sad... to je to,  a do nove godine malo manje od 2 milijuna mrtvih i preko 50 milijuna oboljelih, a to je tek ta prva faza i pol druge...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by kaya Fri 10 Jul - 19:59

U ovom rezimeu je ipak miha pogodio, na žalost, tako mi se čini...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Guest Fri 10 Jul - 21:35

hehehehe..tko je ono nama nekolicini govorio da smo katastroficari??..veleumno smo josh u pocetku govorili st oslijedi-i to se dogadja..viruz nash ne udara direktno po covjeku,nego indirektno po njegovim vitalnim sustavima(neke ce ovo malo zbuniti,no sto da radimo neukim mozgovima..) :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by michaellcmacha Fri 10 Jul - 22:52

kaya wrote:U ovom  rezimeu je ipak miha pogodio, na žalost, tako mi se čini...
Pa bolje bi bilo da nisam ali ti konkretno nisi izlapila kao tu neki i vjerujem da se makar otprilike sjetiš mojih upisa u vezi virusa i bolesti... Jednostavno ona njemačka analiza rizika od bolesti ovog tipa u scenariju kojem svjedočimo je vjerna da ne može vjernija biti... A taj dokument datira iz jebene 2012. Godine, sto još dodatno daje šlifa istoj... Pitao me je ero kojeg vidovnjaka konzultiram kad iznosim brojeve unaprijed, a za tim nema potrebe kad ti ta analiza daje smjernice, a izračunat je lako kad u formulu ubaciš podatke iz predvidljivih obrazaca...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber Fri 10 Jul - 23:46

Legendovich wrote:hehehehe..tko je ono nama nekolicini govorio da smo katastroficari??..veleumno smo josh u pocetku govorili st oslijedi-i to se dogadja..viruz nash ne udara direktno po covjeku,nego indirektno po njegovim vitalnim sustavima(neke ce ovo malo zbuniti,no sto da radimo neukim mozgovima..) :rasta
roby, jesi našao posao?
ili vratio auto?
kako programiranje?
turčin s ugla?

ajd baci neku foru iz njemačke.

kako ru(j)ka? nažuljao?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by veber Fri 10 Jul - 23:54

btw miha, ero je teži 10kre. vjetrokaz i tako to.
lijepo sam mu natipkao da će korona nakon uskrsa pokazati lice.
da tek u rujnu bumo znali više.


za razliku od njega ja sam u jednom trenu napravio model. ne črčkariju iz 24 sata, već model do prvog maja.
više nemam volje s budalom konverzirat.
Da remiziramo... - Page 40 Korona10
to je model. ostalo su dijagrami.
pad je oko prvog maja.zadnji uneseni podatak.
tlocrtno je hrvatska u kumulativu. ovisno o županijama i gradovima.
s lijeve strane su otoci.

ovo je model, ne dijagram.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Sat 11 Jul - 1:17

Sastanak Plekovic-Janša u Otočcu ob Krki

Da remiziramo... - Page 40 LIVE_Slovenija_frame_654.jpg.688x388_q85_crop_upscale

https://vijesti.hrt.hr/633142/sastanak-plenkovc-jansa-na-otoccu-ob-krki


Dalmacija i Istra su u "zelenom" kad je u pitanju epidemija. 
Turisti su relativno sigurni, a to je, između ostalog, najvažniji zaključak ovog sastanka. 
Riješili su i problem prelaska hr granice državljana iz BiH i Srbije, koje su na crvenom spisku u Sloveniji i Austriji.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74712
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Sat 11 Jul - 1:36

michaellcmacha wrote:
kaya wrote:U ovom  rezimeu je ipak miha pogodio, na žalost, tako mi se čini...
Pa bolje bi bilo da nisam ali ti konkretno nisi izlapila kao tu neki i vjerujem da se makar otprilike sjetiš mojih upisa u vezi virusa i bolesti... Jednostavno ona njemačka analiza rizika od bolesti ovog tipa u scenariju kojem svjedočimo je vjerna da ne može vjernija biti... A taj dokument datira iz jebene 2012. Godine, sto još dodatno daje šlifa istoj... Pitao me je ero kojeg vidovnjaka konzultiram kad iznosim brojeve unaprijed, a za tim nema potrebe kad ti ta analiza daje smjernice, a izračunat je lako kad u formulu ubaciš podatke iz predvidljivih obrazaca...
Računska predviđanja su u ovom slučaju veoma komplicirana i zahtjevna. Čak i kad se radi o jako predvidljivom
širenju virusa, kao što je bilo tijekom prvog vala u HR. Globalno matematičko predviđanje je "magla", jer nemaš
niti približnih ulaznih podataka ("apriorni") s kojima se može iteracija započeti. Prozivoljni "apriorni" podaci na kraju daju i
proizvoljna "posteriorna" očekivanja, za koje ne možeš reći ništa više osim "mož' da bidne a možda i ne.
PS: nazivi apriorni i posteriorni su iz Bayesovog računanja (engl. Approximate Bayesian Computation, ABC).

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74712
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by darth_vader Sat 11 Jul - 1:36

kaya wrote:U ovom  rezimeu je ipak miha pogodio, na žalost, tako mi se čini...


Miha je isto kralj... Slušajte starije ljude i one sa iskustvom...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by darth_vader Sat 11 Jul - 1:37

Ero je samo čefur, dočim...  B-)
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by darth_vader Sat 11 Jul - 1:39

Robi je jebi ga... Robi...Gnječ je degenerik, ali je isto zakon...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Eroo Sat 11 Jul - 2:07

Eroo wrote:
michaellcmacha wrote:
kaya wrote:U ovom  rezimeu je ipak miha pogodio, na žalost, tako mi se čini...
Pa bolje bi bilo da nisam ali ti konkretno nisi izlapila kao tu neki i vjerujem da se makar otprilike sjetiš mojih upisa u vezi virusa i bolesti... Jednostavno ona njemačka analiza rizika od bolesti ovog tipa u scenariju kojem svjedočimo je vjerna da ne može vjernija biti... A taj dokument datira iz jebene 2012. Godine, sto još dodatno daje šlifa istoj... Pitao me je ero kojeg vidovnjaka konzultiram kad iznosim brojeve unaprijed, a za tim nema potrebe kad ti ta analiza daje smjernice, a izračunat je lako kad u formulu ubaciš podatke iz predvidljivih obrazaca...
Računska predviđanja su u ovom slučaju veoma komplicirana i zahtjevna. Čak i kad se radi o jako predvidljivom
širenju virusa, kao što je bilo tijekom prvog vala u HR. Globalno matematičko predviđanje je "magla", jer nemaš
niti približnih ulaznih podataka ("apriorni") s kojima se može iteracija započeti. Prozivoljni "apriorni" podaci na kraju daju i
proizvoljna "posteriorna" očekivanja, za koje ne možeš reći ništa više osim "mož' da bidne a možda i ne.
PS: nazivi apriorni i posteriorni su iz Bayesovog računanja (engl. Approximate Bayesian Computation, ABC).

PS2:  https://covid19.healthdata.org/croatia

Na primjeru HR će ti biti jasno zašto su promašili predviđanje dnevne zaraze.
Šta znaju oni šta su hr "ženidbe i pogrebi" i kako (u  kojem iznosu i kada)  epidemija u Srbiji i BiH utječe na isto u HR,
da ne spominjem turizam.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74712
2016-07-22


Back to top Go down

Da remiziramo... - Page 40 Empty Re: Da remiziramo...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 40 of 50 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 45 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum