ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Teorija zavjere - Let na Mjesec

Page 8 of 23 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 15 ... 23  Next

Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by Guest 24/5/2020, 15:14

Speare Shaker wrote:
Legendovich wrote:
ooooo..Longi..Van Allenov pojas je cisto magnetne prirode koje generira zemlja..NIS NE ZRACI IZ NJEGA..
a stiti zemlju od prekomjerne radijacije...

Kaj?

Van Allenovi pojasi zračenja ili Van Allenovi pojasi su područja oko Zemlje u kojima se zbog djelovanja Zemljina magnetskoga polja električki nabijene čestice (većinom protoni i elektroni, uz nešto malo alfa-čestica i iona kisika) gibaju velikim brzinama tvoreći snažan izvor elektromagnetskoga zračenja. Unutarnji Van Allenov pojas nalazi se na visini od 1 000 do 10 000 kilometara, a vanjski na visini od 13 000 do 60 000 kilometara. Treći, privremeni, Van Allenov pojas otkriven je u rujnu 2012. između unutarnjeg i vanjskog pojasa i trajao je oko mjesec dana.
Pojasi nisu pravilna oblika ni jednoliko udaljeni od Zemlje jer ih Sunčev vjetar potiskuje na osvijetljenoj strani prema površini Zemlje, dok su na tamnoj strani razvučeni u svemir.
Nazvani su prema svojem otkrivaču J. Van Allenu.
Zbog velike prodorne moći čestica u njima mogu nastati oštećenja svemirskih letjelica, pogotovo kada se zbog pojačane Sunčeve aktivnosti povećaju energije čestica i nastanu geomagnetske oluje.

...
Neki ljudi smatraju da astronauti ne bi preživjeli put do Mjeseca zbog jakog zračenja prilikom prolaska kroz Van Allenove pojase zbog kozmičkih zraka.
Apollo letjelice su kroz Van Allenov pojas prolazile četiri sata, a od ionizirajućeg zračenja bili su zaštićeni metalnom oplatom same letjelice
. Štoviše, sama putanja letjelice od Zemlje do Mjeseca odabrana je tako da se što više smanji izlaganje zračenju prilikom prolaska kroz Van Allenov pojas.
Čak je i sam dr. James Van Allen, otkrivač Van Allenovog pojasa, demantirao tvrdnje da je zračenje preopasno za astronaute te je ustvrdio da je količina zračenja prilikom prolaska kroz Van Allenov pojas manja od 1 rem (10 mSv), što je ekvivalent normalnom ambijentalnom zračenju koje prosječan čovjek na zemlji primi u tri mjeseca.

S druge strane, zračenje je upravo dokaz da su astronauti išli na Mjesec. Uočeno je da je 33 od 36 astronauta iz programa Apollo dobilo sivu mrenu za koje se pokazalo da je posljedica izloženosti kozmičkom zračenju za vrijeme putovanja.
Solarni članci, integrirani krugovi i davači mogu biti oštećeni kada prolaze kroz područje pojačanog zračenja, pogotovo za vrijeme geomagnetskih oluja. Sve manje elektroničke komponente, stvaraju veću mogućnost da budu oštećene.
Moraju imati sloj veće tvrdoće da bi radile pouzdano. Svemirski teleskop Hubble, kao i drugi umjetni sateliti, često ugasi elektroniku dok prolazi kroz područje pojačane radijacije.

Satelit koji je zaštićen aluminijskim limom 3 mm debljine te prolazi kroz Van Allenove pojase zračenja, primit će oko 2 500 rema (25 Sv) godišnje. Gotova sva radijacija se prima u unutarnjem pojasu.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Van_Allenovi_pojasi_zra%C4%8Denja

Ali dobro, barem si točno rekao da štiti Zemlju od pretjeranog zračenja.

dobro,nisam mislio na zracenja kao takva nego na stetnu radijaciju,tipa gama zracenja,a nekako je to bio odgovor na Longijevu tvrdnju o smrtonosnoj radijaciji Van Allena..

Guest
Guest


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by Guest 24/5/2020, 15:18

Legendovich wrote:

dobro,nisam mislio na zracenja kao takva nego na stetnu radijaciju,tipa gama zracenja,a nekako je to bio odgovor na Longijevu tvrdnju o smrtonosnoj radijaciji Van Allena..

Ne znam što je on točno napisao, jer ga uglavnom ne čitam, posebno kad je nadahnut svojim deluzijama o GF pa naštanca hrpu postova zaredom i zaspama ne samo forum nego i samoga sebe, ali točno je. Pojas je sam po sebi izvor opasnog zračenja. Druga je priča što štiti Zemlju od istog.
Uostalom, pročitaj citat koji sam stavio ili čak cijeli tekst s wiki.
Posebno obrati pažnju na onaj dio koji govori kako je postojanje zračenja pojasa zapravo odličan dokaz da su astronauti išli na Mjesec.


Last edited by Speare Shaker on 24/5/2020, 15:19; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by veber 24/5/2020, 15:19

RayMabus wrote:
veber wrote:
RayMabus wrote:Mjesec je beživotna golet i u osnovi možeš ovako putovat , raketa pa kapsula sa po tri člana pa dvojica prošetaju dok treći stoji u kapsuli a za stalnu bazu prvo nać neku rupu a onda izgradit kapsulu koja ima sistem održavanja atmosfere i života za koliko ljudi oćeš tu i onda to malo teža stvar a to u biti maltene neka vrsta primitivnog svemirskog broda koju moraš izgradit na Zemlji pa lansirat do tamo i onda spustit u tu pripremljenu rupu.

Al tko će se s tim zajebavat. To prvo moraš osmislit puno toga da dođeš do ove točke da možeš slat kontenjere na Mjesec.
ako odem na mjesec, buš mi pokazao GF krstaricu, razarač, bojni brod?
mogu li dobit činove. može podoficirske.
Nismo na Mjesecu. Na Grelandu smo. Upali jedrlicu i traži kanjon na sjeveru Grenlanda.


https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Smoky_God

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 51qCxJCfrpL
i kako sada na grenlandu?
i jedrilicu ne pališ. jedriš.
jahtu zapališ.
motore, ne skuriš ju.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by RayMabus 24/5/2020, 15:19

I ako se odlučiš na to putovanje zapamti : nacististički kukasti križevi ne znači da su oni nacisti nego da su galaktička federacija.

Svastika je znak GF.

Eto lipi moj upali jedrlicu i u svaki kanjoj na sjevernom Grenlandu uplovi. Oni su u jednom od tih.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by Counter-Strike 24/5/2020, 15:20

Speare Shaker wrote:
Legendovich wrote:

dobro,nisam mislio na zracenja kao takva nego na stetnu radijaciju,tipa gama zracenja,a nekako je to bio odgovor na Longijevu tvrdnju o smrtonosnoj radijaciji Van Allena..

Ne znam što je on točno napisao, jer ga uglavnom ne čitam, posebno kad je nadahnut svojim deluzijama o GF pa naštanca hrpu postova zaredom i zaspama ne samo forum nego i samoga sebe, ali točno je. Pojas je sam po sebi izvor opasnog zračenja. Druga je priča što štiti Zemlju od istog.
Uostalom, pročitaj citat koji sam stavio ili čak cijeli tekst s wiki.
Posebno obrati pažnju na onaj dio koji govori kako je postojanje zračenja pojasa zapravo odličan dokaz da su astronauti išli na Mjesec.

i americka zastava koja je tamo zabodena se pretvorila u bijelu usljed radijacije je izgubila boje

_________________
Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Americ10
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by RayMabus 24/5/2020, 15:21

veber wrote:
RayMabus wrote:
veber wrote:
RayMabus wrote:Mjesec je beživotna golet i u osnovi možeš ovako putovat , raketa pa kapsula sa po tri člana pa dvojica prošetaju dok treći stoji u kapsuli a za stalnu bazu prvo nać neku rupu a onda izgradit kapsulu koja ima sistem održavanja atmosfere i života za koliko ljudi oćeš tu i onda to malo teža stvar a to u biti maltene neka vrsta primitivnog svemirskog broda koju moraš izgradit na Zemlji pa lansirat do tamo i onda spustit u tu pripremljenu rupu.

Al tko će se s tim zajebavat. To prvo moraš osmislit puno toga da dođeš do ove točke da možeš slat kontenjere na Mjesec.
ako odem na mjesec, buš mi pokazao GF krstaricu, razarač, bojni brod?
mogu li dobit činove. može podoficirske.
Nismo na Mjesecu. Na Grelandu smo. Upali jedrlicu i traži kanjon na sjeveru Grenlanda.


https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Smoky_God

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 51qCxJCfrpL
i kako sada na grenlandu?
i jedrilicu ne pališ. jedriš.
jahtu zapališ.
motore, ne skuriš ju.
Svatko na ovoj planeti ih može kontaktirat. Ako je mogao Olaf Jansen možeš i ti.

Put pod noge.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by Guest 24/5/2020, 15:22

I moja pokojna baka je imala sivu mrenu...a nije isla na Muuun.. :starac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by dijagram 24/5/2020, 15:22

Unimatrix_Zero wrote:
Speare Shaker wrote:
Legendovich wrote:

dobro,nisam mislio na zracenja kao takva nego na stetnu radijaciju,tipa gama zracenja,a nekako je to bio odgovor na Longijevu tvrdnju o smrtonosnoj radijaciji Van Allena..

Ne znam što je on točno napisao, jer ga uglavnom ne čitam, posebno kad je nadahnut svojim deluzijama o GF pa naštanca hrpu postova zaredom i zaspama ne samo forum nego i samoga sebe, ali točno je. Pojas je sam po sebi izvor opasnog zračenja. Druga je priča što štiti Zemlju od istog.
Uostalom, pročitaj citat koji sam stavio ili čak cijeli tekst s wiki.
Posebno obrati pažnju na onaj dio koji govori kako je postojanje zračenja pojasa zapravo odličan dokaz da su astronauti išli na Mjesec.

i americka zastava koja je tamo zabodena se pretvorila u bijelu usljed radijacije je izgubila boje
kakva  radijacija
to je diverzija torcide
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18696
2015-08-09


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by Guest 24/5/2020, 15:22

Legendovich wrote:I moja pokojna baka je imala sivu mrenu...a nije isla na Muuun.. :starac

A u kojim godinama je dobila mrenu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by Guest 24/5/2020, 15:23

Speare Shaker wrote:
Legendovich wrote:I moja pokojna baka je imala sivu mrenu...a nije isla na Muuun.. :starac

A u kojim godinama je dobila mrenu?
ne znam..baka je postala josh u 40tima.. king king king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by Guest 24/5/2020, 15:24

nish to ne dokazuje osim cinjenice da su bili izlozeni radijaciji kao takvoj..gdje,e to je vec druga prica..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by Guest 24/5/2020, 15:25

Speare Shaker wrote:
Legendovich wrote:I moja pokojna baka je imala sivu mrenu...a nije isla na Muuun.. :starac

A u kojim godinama je dobila mrenu?

Pazi, 33 od 36 astronauta iz Apollo programa u najboljim godinama, a koji su imali savršen vid, jer inače ne bi niti mogli ući u trenažni program, dobije mrenu za koju se zna da će je dobiti zbog prolaska kroz pojas.
I ti to smatraš slučajnošću i njihovu mrenu uspoređuješ sa onom svoje pokojne babe?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by Guest 24/5/2020, 15:25

i ja imam teske i masivne kosti,pa ne znaci da sam rodjen i zivio na ..saturnu.. :}
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by Guest 24/5/2020, 15:26

Legendovich wrote:nish to ne dokazuje osim cinjenice da su bili izlozeni radijaciji kao takvoj..gdje,e to je vec druga prica..

Je, to su im umjetno generirali samo kako bi zavjera oko lažnog putovanja na Mjesec bila uvjerljivija.
Opasna stvar te deluzije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by Guest 24/5/2020, 15:28

Legendovich wrote:i ja imam teske i masivne kosti,pa ne znaci da sam rodjen i zivio na ..saturnu.. :}

Tamo se ne bi niti mogao roditi ne samo zbog negostoljubive atmosfere nego i zato jer bi te gravitacija jednostavno zdrobila.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by RayMabus 24/5/2020, 15:30

Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
Legendovich wrote:I moja pokojna baka je imala sivu mrenu...a nije isla na Muuun.. :starac

A u kojim godinama je dobila mrenu?

Pazi, 33 od 36 astronauta iz Apollo programa u najboljim godinama, a koji su imali savršen vid, jer inače ne bi niti mogli ući u trenažni program, dobije mrenu za koju se zna da će je dobiti zbog prolaska kroz pojas.
I ti to smatraš slučajnošću i njihovu mrenu uspoređuješ sa onom svoje pokojne babe?
To nije dokaz slijetanja na Mjesec. Zastava je. Apolo 11 nema zastavu a Apolo 12 ima.

Apolo 11 je false flag operacija. Sve su izveli osim samog sljetanja na Mjesec koji je snimljen unaprijed u studiju.

Amerika se bojala smrtnog ishoda pa su to izveli tako a onda četiri mjeseca poslije su stvarno sletili i dda su tad ppoginili vadili bi se na to da je prvo slijetanje bilo uspješno.

To je cila priča
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by Guest 24/5/2020, 15:32

Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
Legendovich wrote:I moja pokojna baka je imala sivu mrenu...a nije isla na Muuun.. :starac

A u kojim godinama je dobila mrenu?

Pazi, 33 od 36 astronauta iz Apollo programa u najboljim godinama, a koji su imali savršen vid, jer inače ne bi niti mogli ući u trenažni program, dobije mrenu za koju se zna da će je dobiti zbog prolaska kroz pojas.
I ti to smatraš slučajnošću i njihovu mrenu uspoređuješ sa onom svoje pokojne babe?
cuj..dosad je bilo cisto prejebavanje na temi poput ove,ali nish sa argumentima..svi se kleli u sve,a nikakva potvrda..skeptican sam sVEGA sto dolazi od NASA-e jerbo,ekipa mora zivjeti na mitovima i skupo naplacivati,JPL,uglavnom gubi trku sa motorima koje je Rusija proizvela,ali i nadalje svoje stranice poliraju savrsenostima..
Dakle,SVE do danas je hajmo reci na povjerenje,no pojavljuje se problem,gdje u danasnje vrijeme imaju nesavladivih problema po pitanju tehnologija,koje bi dovele covjeka samo do Marsa..

ja ne kazem da su bili ili nisu bili na Muuunu,ali jasno sam postavio temu radijacije..ionizirajuce iz svemira i cesticne sa sunca,koja postaju brutalna nakon izlaska iz van allenovog pojasa...

ako su fasovali od van Allena po pitanju mrene,kako da nije bilo posljedica od brutalne gama radijacije,na ostatku tijela astronauta,a koja su neizbjezna i koja u TO DOBA NIJE BILO PRAVILNE ZASTITE..molim necemo o skafanderima 1.0 1960tih i o njihovoj superiornosti,koju danas ne mogu postici,niti nakon 60 godina i vrhuskog hajteha..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by Guest 24/5/2020, 15:37

Legendovich wrote:
cuj..dosad je bilo cisto prejebavanje na temi poput ove,ali nish sa argumentima..svi se kleli u sve,a nikakva potvrda..skeptican sam sVEGA sto dolazi od NASA-e jerbo,ekipa mora zivjeti na mitovima i skupo naplacivati,JPL,uglavnom gubi trku sa motorima koje je Rusija proizvela,ali i nadalje svoje stranice poliraju savrsenostima..

Pa gle, tvoje vjerovanje u ovu evidentnu hrpu gluposti se na kraju svodi na wishfull thinking iz razloga što mrziš Amere i favoriziraš Ruse.
A gle, isti ti Rusi nisu ni riječ rekli da bi doveli u pitanje istinitost američkog osvajanja Mjeseca, čak niti u Apollo 11 programu 1969., pa ako hoćeš biti konzistentan u svojem svijetonazoru onda im vjeruj, jer su barem sada nedvojbeno na strani činjenica, da baš ne kažem istine.
Ili vjeruj u što god hoćeš, ali pazi, vjerovanje u hrpe gluposti na kraju uvijek nosi sa sobom i neke neugodne posljedice po mentalno zdravlje, uključujući tu i one radikalne.


Last edited by Speare Shaker on 24/5/2020, 15:38; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by Guest 24/5/2020, 15:37

Speare Shaker wrote:
Legendovich wrote:
cuj..dosad je bilo cisto prejebavanje na temi poput ove,ali nish sa argumentima..svi se kleli u sve,a nikakva potvrda..skeptican sam sVEGA sto dolazi od NASA-e jerbo,ekipa mora zivjeti na mitovima i skupo naplacivati,JPL,uglavnom gubi trku sa motorima koje je Rusija proizvela,ali i nadalje svoje stranice poliraju savrsenostima..

Pa gle, tvoje vjerovanje u ovu evidentnu hrpu gluposti se na kraju svodi na wishfull thinking iz razloga što mrziš Amere i favoriziraš Ruse.
A gle, isti ti Rusi nisu ni riječ rekli da bi doveli u pitanje istinitost američkog osvajanja Mjeseca pa ako hoćeš biti konzistentan u svojem svijetonazoru onda im vjeruj, jer su barem sada nedvojbeno na strani činjenica, da baš ne kažem istine.
Ili vjeruj u što god hoćeš, ali pazi, vjerovanje u hrpe gluposti na kraju uvijek nosi sa sobom i neke neugodne posljedice po mentalno zdravlje, uključujući tu i one radikalne.

Uostalom, evo ti živući i hodajući primjer Longija na ovom forumu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by Guest 24/5/2020, 15:39

Legendovich wrote:


ja ne kazem da su bili ili nisu bili na Muuunu,ali jasno sam postavio temu radijacije..ionizirajuce iz svemira i cesticne sa sunca,koja postaju brutalna nakon izlaska iz van allenovog pojasa...

Pa brutalna je i u samom pojasu, nesrećo. Posebno u samom pojasu. Druga je priča što sam pojas štiti Zemlju od pretjerane radijacije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by Guest 24/5/2020, 15:41

Speare Shaker wrote:
Legendovich wrote:
cuj..dosad je bilo cisto prejebavanje na temi poput ove,ali nish sa argumentima..svi se kleli u sve,a nikakva potvrda..skeptican sam sVEGA sto dolazi od NASA-e jerbo,ekipa mora zivjeti na mitovima i skupo naplacivati,JPL,uglavnom gubi trku sa motorima koje je Rusija proizvela,ali i nadalje svoje stranice poliraju savrsenostima..

Pa gle, tvoje vjerovanje u ovu evidentnu hrpu gluposti se na kraju svodi na wishfull thinking iz razloga što mrziš Amere i favoriziraš Ruse.
A gle, isti ti Rusi nisu ni riječ rekli da bi doveli u pitanje istinitost američkog osvajanja Mjeseca, čak niti u Apollo 11 programu 1969., pa ako hoćeš biti konzistentan u svojem svijetonazoru onda im vjeruj, jer su barem sada nedvojbeno na strani činjenica, da baš ne kažem istine.
Ili vjeruj u što god hoćeš, ali pazi, vjerovanje u hrpe gluposti na kraju uvijek nosi sa sobom i neke neugodne posljedice po mentalno zdravlje, uključujući tu i one radikalne.
nikakvih doaza samo "indicije" i to indirektne..nisi shvatio vrlo jednostavnu poantu...DANAS je tehnologija problem,a prije 60 godina nije bila??
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Teorija zavjere - Let na Mjesec - Page 8 Empty Re: Teorija zavjere - Let na Mjesec

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 23 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 15 ... 23  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum