ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ravna crta?Vidjet ćemo

Page 31 of 41 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 41  Next

Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by RayMabus 7/4/2020, 23:29

Drama u Splitu

https://slobodnadalmacija.hr/split/deset-sticenika-splitskog-doma-za-starije-i-nemocne-pozitivno-na-koronavirus-ravnatelj-kbc-a-pojasnio-kakva-je-procedura-u-ovom-slucaju-1014781

RayMabus

Posts : 175869
2014-04-11


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Leviathan2 7/4/2020, 23:31

Legendovich wrote:
Leviathan2 wrote:
Legendovich wrote:
Leviathan2 wrote:
Legendovich wrote:dakle,Čamugice su oponasale konpijutere..pa hebe lud zbunjenog... lol! lol! lol!
pa vjerojatno ih je bilo par al to je sad u americi velika stvar ko da ih je bilo hiljadu
 
inace, zasto rusi nisu isli na mjesec, jel znas
neam pojma..i ono sa orbitom je za to vrijeme bila prejebeno slozena i teskoizvodiva stvar...mozda jer nisu prodavali mooda pod boobrege masama,kao Orwel Wels..??? lol! lol! lol!
razlog je jednostavan, na nekih 400 km od zemlje se nalazi plast zemljinog elektromagnetnog polja koji sprjecava radijaciju da dolazi na zemlju i nisu zeljeli riskirat zivote ljudi i slati ih van
na pitanje zasto i oni nisu poslali ni jednu posadu na mjesec a bili su uvijek jaci u svemirskoj tehnologiji od amera, glavna njuska za kosmos je odgovorio da sumnja da bi se vratili zivi
inace zanimljiva stvar je da ruski kosmicki strucnjaci nisu nikad javno komentirali americki polet na mjesec :D
Evo dripci kazu da jesu..ali njima vjerovati..kakogod,gama zracenje probija SVE,a pogubno je za zive organizme..i sad,u onome sto su nam prezentirali,a izgledalo je kao limenka graska,dobro pofutrana tkaninom i filcom,sa rudimentarnim sustavima za prezivlavanje da izdrzi uvjete,za koje u novije doba nem niti pokusaja??ono,sa zivim bicima???
govorio sam ja o gama zracenju,ali amerofili odrasli na holivudskim spektaklima,vise vole promisljati u tom smjeru..
nauku niko ne jebe dva posto ako nije u stilu ilon maska :D
a rusi jos uvijek lete u svemir i neidu preko crte
citao sam lika koji radi za roscosmos,  kaze da ovo maskovo polijetanje na mjesec je obicna budalestina i prijevara da se izvuce cim vise novaca, 
radijacija bi ako ne pobila posadu do marsa onda bar ucinila da na mars slete polumrtvi a zivi se nebi vratili
jedino da izmisle pogon koji je 100x brxi od dosadasnjeg i inercijske prigusnike zbog kocenja koje bi takodjer moglo spljeskat ljude
a sam mars je opasan jer nema taj magnetni pojas i sva radijacija drma po povrsini a da bi ljudi mogli boravit morali bi imat nastambe ispod zemlje
tako da, puno kokodakanja a jaja niotkud

_________________
Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest 7/4/2020, 23:31

rad sa lovom,investiranje oplodjivanje,nije to bash tak ojednostavno,uzevsi u obzir tijekove na burzama ..banke u biti malo zarade,a nama se to cini puno,jer barataju sa enormnim sumama novca i vrijednosnih papira..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Leviathan2 7/4/2020, 23:32

T. wrote:
Leviathan2 wrote:
Legendovich wrote:
Leviathan2 wrote:
Legendovich wrote:dakle,Čamugice su oponasale konpijutere..pa hebe lud zbunjenog... lol! lol! lol!
pa vjerojatno ih je bilo par al to je sad u americi velika stvar ko da ih je bilo hiljadu
 
inace, zasto rusi nisu isli na mjesec, jel znas
neam pojma..i ono sa orbitom je za to vrijeme bila prejebeno slozena i teskoizvodiva stvar...mozda jer nisu prodavali mooda pod boobrege masama,kao Orwel Wels..??? lol! lol! lol!
razlog je jednostavan, na nekih 400 km od zemlje se nalazi plast zemljinog elektromagnetnog polja koji sprjecava radijaciju da dolazi na zemlju i nisu zeljeli riskirat zivote ljudi i slati ih van
na pitanje zasto i oni nisu poslali ni jednu posadu na mjesec a bili su uvijek jaci u svemirskoj tehnologiji od amera, glavna njuska za kosmos je odgovorio da sumnja da bi se vratili zivi
inace zanimljiva stvar je da ruski kosmicki strucnjaci nisu nikad javno komentirali americki polet na mjesec :D
Poslali su zato kuyu pa znamo u kakvom se agregatnom stanju vratila na zemlju...
prva hrvatica u agregatnom stanju :D

_________________
Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Leviathan2 7/4/2020, 23:34

Legendovich wrote:
T. wrote:
Legendovich wrote:financijski inzenjering u novoj RH pocetkom devedesetih... :rasta :rasta :rasta
To je prika globalna shema...
Banka je uvik na dobitku...
A ako slučajno i propadne, država je sanira...
Novcem istih onih ljudi koje je banka ranije raskućila...
pa rekoh ja..ujednostavno,banke su Bukiji i Kladionicari u velikom..sustavi koji barataju vrijednosnim papirima i valutom,mjesta gdje se to obavlja...jer negdje se to mora obavljati..isto kao i burze robe,finncija i tehnicke burze..negdje mora..
cuj ,Citaj malim slovim sve doli,ako ti nije jasno ,nek ti netko nezavisni pojasni i nesh uletiti u nesto za sto nisi sposoban servisirati..

ja vodje imam 3 kredita i sADA u ovim trenucima ih uredno servisiram,iako mogu koristiti mehanizam zaledjivanja,a i krediti su mi osigurani...tak oda...sve je do dobre organizacije.. :starac
dug nije drug

_________________
Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest 7/4/2020, 23:34

Leviathan2 wrote:
Legendovich wrote:
Leviathan2 wrote:
Legendovich wrote:
Leviathan2 wrote:
pa vjerojatno ih je bilo par al to je sad u americi velika stvar ko da ih je bilo hiljadu
 
inace, zasto rusi nisu isli na mjesec, jel znas
neam pojma..i ono sa orbitom je za to vrijeme bila prejebeno slozena i teskoizvodiva stvar...mozda jer nisu prodavali mooda pod boobrege masama,kao Orwel Wels..??? lol! lol! lol!
razlog je jednostavan, na nekih 400 km od zemlje se nalazi plast zemljinog elektromagnetnog polja koji sprjecava radijaciju da dolazi na zemlju i nisu zeljeli riskirat zivote ljudi i slati ih van
na pitanje zasto i oni nisu poslali ni jednu posadu na mjesec a bili su uvijek jaci u svemirskoj tehnologiji od amera, glavna njuska za kosmos je odgovorio da sumnja da bi se vratili zivi
inace zanimljiva stvar je da ruski kosmicki strucnjaci nisu nikad javno komentirali americki polet na mjesec :D
Evo dripci kazu da jesu..ali njima vjerovati..kakogod,gama zracenje probija SVE,a pogubno je za zive organizme..i sad,u onome sto su nam prezentirali,a izgledalo je kao limenka graska,dobro pofutrana tkaninom i filcom,sa rudimentarnim sustavima za prezivlavanje da izdrzi uvjete,za koje u novije doba nem niti pokusaja??ono,sa zivim bicima???
govorio sam ja o gama zracenju,ali amerofili odrasli na holivudskim spektaklima,vise vole promisljati u tom smjeru..
nauku niko ne jebe dva posto ako nije u stilu ilon maska :D
a rusi jos uvijek lete u svemir i neidu preko crte
citao sam lika koji radi za roscosmos,  kaze da ovo maskovo polijetanje na mjesec je obicna budalestina i prijevara da se izvuce cim vise novaca, 
radijacija bi ako ne pobila posadu do marsa onda bar ucinila da na mars slete polumrtvi a zivi se nebi vratili
jedino da izmisle pogon koji je 100x brxi od dosadasnjeg i inercijske prigusnike zbog kocenja koje bi takodjer moglo spljeskat ljude
a sam mars je opasan jer nema taj magnetni pojas i sva radijacija drma po povrsini a da bi ljudi mogli boravit morali bi imat nastambe ispod zemlje
tako da, puno kokodakanja a jaja niotkud
autizam i ignorancija na maksimumu..naj mi je kad kaze Feber,da su sVI pratili preko radijskog programa..a jebote..tada i stavih onai Orson Wellsov video..dokaz kako se mase bez sposobnosti promisljanja logickog mogu navesti na slijepu vjeru.. No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest 7/4/2020, 23:35

AssadNaPodmornici wrote:evo gledam bilancu ono link od OTP banke iz 2017 godine.. jbt nisam se bavio ovim stvarima još sa faksa.. zahrđa sam.. bio je jedan forumaš što je bio vrhunski računovođa shaferhound tako nešto imao je sliku pasa.. šteta što njega nema da vam pojasni ove pojmove..



...
već nisam specijaliziran za računvodstvo, ali eto i to sam vam objasnio :D izgubio sam 3 ure vremena..
ja bih volio da jedan ekonomist jednostavno prizna: bavimo se prijevarama i izmišljanjem tople vode, umjetno stvaramo dug. onaj koji nešto proda ili prevari drugoga za ono što je nama dužan taj će biti bogat, onaj koji nema ništa za prodat ili nekoga za prevarit taj je sjeban i uzet ćemo mu sve kai ima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by T. 7/4/2020, 23:35

AssadNaPodmornici wrote:evo gledam bilancu ono link od OTP banke iz 2017 godine.. jbt nisam se bavio ovim stvarima još sa faksa.. zahrđa sam.. bio je jedan forumaš što je bio vrhunski računovođa shaferhound tako nešto imao je sliku pasa.. šteta što njega nema da vam pojasni ove pojmove..

https://www.otpbanka.hr/sites/default/files/dokumenti/godisnja-izvjesca/otp_gi_2017-hr-final-n.pdf

vidite - -depoziti su stavljevni pod jebene obveze i teški su 13 milijardi kuna (iznosi su  u tisćama)



2. Depoziti     13.162.031  

zanimljivo imovina su izdani krediti(to je kada ono govorim da je banka dužna štediši i plaća mu kamate)

Krediti ostalim komitentima 10.736.338


krediti su zanimljivo teški  10.7 milijardi kuna



...
već nisam specijaliziran za računvodstvo, ali eto i to sam vam objasnio :D izgubio sam 3 ure vremena..
Još nisi objasnio kako je moguće od 100 izdatih vratiti 105 (nečega)...
A izdaje zajmodavac i izdao je točno 100... Basketball
T.
T.

Posts : 17110
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by AssadNaPodmornici 7/4/2020, 23:36

ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:- to ti je centralna banka koja posuđuje novac ovim bankama , a one šibaju dalje.
čekaj stani malo, pa gdje je pokriče za to? :D
to ti je dobro pitanje, možda prvo.

cijeli novac je u obliku duga, knjigovodstvena stavka. pokriće više nije u zlatu , nego u realnoj ekonomiji. inflacija se kontrolira preko kamatne stope po kojoj centralna banka posuđuje privatnom bankama novac.
niža kamatna stopa ubrzava i povećava količinu novca u opticaju, to diže inflaciju
ako države žele smanjiti inflaciju, onda se diže kamatna stopa, to smanjuje količinu novca u opticaju, teže je doći do kredita, ali je manja inflacija, ali i manji rast ekonomije, jer ljudi teže dolazi do novca?

zadnji primjer toga?

jebena Rusija pošto ste svi fanovi Rusije.
Rusija je 2014 napala Ukrainu, i zapad im je udrio sankcije + pala je cijena nafte(ovo drugo ih je više pogodilo). Desilo se to da je Ruska valuta počela devalvirat a počela je i divljati inflacija?
Šta je napravila Ruska država, to jest Ruska centralna banka,(mislim da im je jedna žena glavna tamo + jedan švabo).
Digli su kamatne stope mislim na 15%.
kakav to efekt je imalo na ekonomiju? Odmah je poskupilo izdavanje kredita, ali je isplatilo čuvanje novca u štednji. dakle automatski se novac povlačio iz ekonomije, i tako su Rusi suzbili inflaciju i devalvaciju ---ali su zato spustili ekonomski rast na -1% i 0% jer manje kredita je značilo manje investicija, gradnje stanova, potrošnje itd..
Onda su išle mjere štednje, Putin je napravio dobre reforme, srezao je uhljebe, privatizirao dosta firmi, napravio dobre regulacije za business, ubrzao birokraciju itd..

To vam je kombinacija fiskalnih mjera, monetarnih mjera i regulativnih mjera. sve što mi ekonomisti volimo. Putin i njegovi na čelu nejgove centralne banke su napravile baš ono školski posao kako si uči na ekonomskim fakultetima.

nisu tamo razni teoretičari zavjera na čelu države, niti takvi savjetuju Putina niti mu vode centralnu banku

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20920
2018-06-14


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Leviathan2 7/4/2020, 23:36

Legendovich wrote:
Leviathan2 wrote:
Legendovich wrote:
Leviathan2 wrote:
Legendovich wrote:
neam pojma..i ono sa orbitom je za to vrijeme bila prejebeno slozena i teskoizvodiva stvar...mozda jer nisu prodavali mooda pod boobrege masama,kao Orwel Wels..??? lol! lol! lol!
razlog je jednostavan, na nekih 400 km od zemlje se nalazi plast zemljinog elektromagnetnog polja koji sprjecava radijaciju da dolazi na zemlju i nisu zeljeli riskirat zivote ljudi i slati ih van
na pitanje zasto i oni nisu poslali ni jednu posadu na mjesec a bili su uvijek jaci u svemirskoj tehnologiji od amera, glavna njuska za kosmos je odgovorio da sumnja da bi se vratili zivi
inace zanimljiva stvar je da ruski kosmicki strucnjaci nisu nikad javno komentirali americki polet na mjesec :D
Evo dripci kazu da jesu..ali njima vjerovati..kakogod,gama zracenje probija SVE,a pogubno je za zive organizme..i sad,u onome sto su nam prezentirali,a izgledalo je kao limenka graska,dobro pofutrana tkaninom i filcom,sa rudimentarnim sustavima za prezivlavanje da izdrzi uvjete,za koje u novije doba nem niti pokusaja??ono,sa zivim bicima???
govorio sam ja o gama zracenju,ali amerofili odrasli na holivudskim spektaklima,vise vole promisljati u tom smjeru..
nauku niko ne jebe dva posto ako nije u stilu ilon maska :D
a rusi jos uvijek lete u svemir i neidu preko crte
citao sam lika koji radi za roscosmos,  kaze da ovo maskovo polijetanje na mjesec je obicna budalestina i prijevara da se izvuce cim vise novaca, 
radijacija bi ako ne pobila posadu do marsa onda bar ucinila da na mars slete polumrtvi a zivi se nebi vratili
jedino da izmisle pogon koji je 100x brxi od dosadasnjeg i inercijske prigusnike zbog kocenja koje bi takodjer moglo spljeskat ljude
a sam mars je opasan jer nema taj magnetni pojas i sva radijacija drma po povrsini a da bi ljudi mogli boravit morali bi imat nastambe ispod zemlje
tako da, puno kokodakanja a jaja niotkud
autizam i ignorancija na maksimumu..naj mi je kad kaze Feber,da su sVI pratili preko radijskog programa..a jebote..tada i stavih onai Orson Wellsov video..dokaz kako se mase bez sposobnosti promisljanja logickog mogu navesti na slijepu vjeru.. No
gledaj, oni koji trebaju znati to, bilo ameri bilo rusi bilo kinezi pa bilo i hrvati to znaju, ostali su nebitni
njima je startrek vrh nauke

_________________
Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by AssadNaPodmornici 7/4/2020, 23:36

T. wrote:
AssadNaPodmornici wrote:evo gledam bilancu ono link od OTP banke iz 2017 godine.. jbt nisam se bavio ovim stvarima još sa faksa.. zahrđa sam.. bio je jedan forumaš što je bio vrhunski računovođa shaferhound tako nešto imao je sliku pasa.. šteta što njega nema da vam pojasni ove pojmove..

https://www.otpbanka.hr/sites/default/files/dokumenti/godisnja-izvjesca/otp_gi_2017-hr-final-n.pdf

vidite - -depoziti su stavljevni pod jebene obveze i teški su 13 milijardi kuna (iznosi su  u tisćama)



2. Depoziti     13.162.031  

zanimljivo imovina su izdani krediti(to je kada ono govorim da je banka dužna štediši i plaća mu kamate)

Krediti ostalim komitentima 10.736.338


krediti su zanimljivo teški  10.7 milijardi kuna



...
već nisam specijaliziran za računvodstvo, ali eto i to sam vam objasnio :D izgubio sam 3 ure vremena..
Još nisi objasnio kako je moguće od 100 izdatih vratiti 105 (nečega)...
A izdaje zajmodavac i izdao je točno 100... Basketball

objasnio sam ti na 3 primjera točno.
prvi je bio bankar, mate, i kupac stana, drugi je sa pomama, i treći poviše

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20920
2018-06-14


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest 7/4/2020, 23:38

Leviathan2 wrote:
Legendovich wrote:
T. wrote:
Legendovich wrote:financijski inzenjering u novoj RH pocetkom devedesetih... :rasta :rasta :rasta
To je prika globalna shema...
Banka je uvik na dobitku...
A ako slučajno i propadne, država je sanira...
Novcem istih onih ljudi koje je banka ranije raskućila...
pa rekoh ja..ujednostavno,banke su Bukiji i Kladionicari u velikom..sustavi koji barataju vrijednosnim papirima i valutom,mjesta gdje se to obavlja...jer negdje se to mora obavljati..isto kao i burze robe,finncija i tehnicke burze..negdje mora..
cuj ,Citaj malim slovim sve doli,ako ti nije jasno ,nek ti netko nezavisni pojasni i nesh uletiti u nesto za sto nisi sposoban servisirati..

ja vodje imam 3 kredita i sADA u ovim trenucima ih uredno servisiram,iako mogu koristiti mehanizam zaledjivanja,a i krediti su mi osigurani...tak oda...sve je do dobre organizacije.. :starac
dug nije drug
naravno da nije,ali stos,nekad je mudro koristiti,dapace.,da sam iskesirao gotovinu za stan ,auto i reparaciju kuce doli,ostabo bih bez cvrstog kesha i sto onda?,a gle situaciju kao ova..auto pola u kersu isplatio,sadasnja rata smijesna,stan imam polog 50k za kredit,sve polako ide..moj kesh je osiguran,,kasnije kupio neke nekretnine za njega,van EU,jeftino,ostalo pretvaram u nesto sto se u iducih 10-30 godina moze jako pozitivno vratiti,u vidu zarade ili cisto potrebitim stvarima za zivot i prezivljavanje..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by danni1 7/4/2020, 23:39

ebenica wrote:
T. wrote:Čoviče nema ih nego 100, kontaš poantu?
u stvari ih nema 100 nego ih ima 300 ako je to napravilo nas troje, ti si nešto odradio meni i ja sam ti platio, ti ih onda imaš 130 aimo reć jer sam ti ja platio 30, meni da bi vratio fali 35 i treća osoba mi plati za nešto 40, ja vratim i ostane mi 5, ti kad vratiš ostane ti 25 a onaj zadnji je sjeban, njemu uzmu kuću...na taj način smo stvorili stalež, ti si kao bogat, ja sam srednji sloj a onaj zadnji je debil kojem se svi smijemo jer je ostao bez ičega i njemu govorimo da je lijen i smeće a ja i ti smo sposobni i vrijedni. to je ekonomija. a banka je dobila svoje i sad troši na kurve.
To je to.

Ti bi trebo predavat na faksu.

Kurac ovaj naš ekonom zna objasnit kako stvari funkcioniraju.

Ovo je najtočnije i najjednostavnije objašnjenje. :tu

_________________
Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Leviathan2 7/4/2020, 23:40

AssadNaPodmornici wrote:
ebenica wrote:
AssadNaPodmornici wrote:- to ti je centralna banka koja posuđuje novac ovim bankama , a one šibaju dalje.
čekaj stani malo, pa gdje je pokriče za to? :D
to ti je dobro pitanje, možda prvo.

cijeli novac je u obliku duga, knjigovodstvena stavka. pokriće više nije u zlatu , nego u realnoj ekonomiji. inflacija se kontrolira preko kamatne stope po kojoj centralna banka posuđuje privatnom bankama novac.
niža kamatna stopa ubrzava i povećava količinu novca u opticaju, to diže inflaciju
ako države žele smanjiti inflaciju, onda se diže kamatna stopa,  to smanjuje količinu novca u opticaju, teže je doći do kredita, ali je manja inflacija, ali i manji rast ekonomije, jer ljudi teže dolazi do novca?

zadnji primjer toga?

jebena Rusija pošto ste svi fanovi Rusije.
Rusija je 2014 napala Ukrainu, i zapad im je udrio sankcije + pala je cijena nafte(ovo drugo ih je više pogodilo). Desilo se to da je Ruska valuta počela devalvirat a počela je i divljati inflacija?
Šta je napravila Ruska država, to jest Ruska centralna banka,(mislim da im je jedna žena glavna tamo Nabulina + jedan švabo Gref je bio u sberbanci ali su ga ja mislim otpilili ili smanjili njegov uticaj koji je bio opozitan Nbulini ).
Digli su kamatne stope mislim na 15%.
kakav to efekt je imalo na ekonomiju? Odmah je poskupilo izdavanje kredita, ali je isplatilo čuvanje novca u štednji. dakle automatski se novac povlačio iz ekonomije, i tako su Rusi suzbili inflaciju i devalvaciju ---ali su zato spustili ekonomski rast na -1% i 0% jer manje kredita je značilo manje investicija, gradnje stanova, potrošnje itd..
Onda su išle mjere štednje, Putin je napravio dobre reforme, srezao je uhljebe, privatizirao dosta firmi, napravio dobre regulacije za business, ubrzao birokraciju itd..

To vam je kombinacija fiskalnih mjera, monetarnih mjera i regulativnih mjera. sve što mi ekonomisti volimo. Putin i njegovi na čelu nejgove centralne banke su napravile baš ono školski posao kako si uči na ekonomskim fakultetima.

nisu tamo razni teoretičari zavjera na čelu države, niti takvi savjetuju Putina niti mu vode centralnu banku

_________________
Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest 7/4/2020, 23:40

AssadNaPodmornici wrote:
T. wrote:
AssadNaPodmornici wrote:evo gledam bilancu ono link od OTP banke iz 2017 godine.. jbt nisam se bavio ovim stvarima još sa faksa.. zahrđa sam.. bio je jedan forumaš što je bio vrhunski računovođa shaferhound tako nešto imao je sliku pasa.. šteta što njega nema da vam pojasni ove pojmove..

https://www.otpbanka.hr/sites/default/files/dokumenti/godisnja-izvjesca/otp_gi_2017-hr-final-n.pdf

vidite - -depoziti su stavljevni pod jebene obveze i teški su 13 milijardi kuna (iznosi su  u tisćama)



2. Depoziti     13.162.031  

zanimljivo imovina su izdani krediti(to je kada ono govorim da je banka dužna štediši i plaća mu kamate)

Krediti ostalim komitentima 10.736.338


krediti su zanimljivo teški  10.7 milijardi kuna



...
već nisam specijaliziran za računvodstvo, ali eto i to sam vam objasnio :D izgubio sam 3 ure vremena..
Još nisi objasnio kako je moguće od 100 izdatih vratiti 105 (nečega)...
A izdaje zajmodavac i izdao je točno 100... Basketball

objasnio sam ti na 3 primjera točno.
prvi je bio bankar, mate, i kupac stana, drugi je sa pomama, i treći poviše
nisi tio objasnio ništa jer ti je mozak pun prepreka koje ne možeš preskočit, to si naučio na faksu.naučio si pravila igre koja uporno ponavljaš ali kad te se pita što je ta igra ne znaš je objasnit jer uopće ne vidiš da je to igra. uporno citiraš pravila.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest 7/4/2020, 23:41

danni1 wrote:
ebenica wrote:
T. wrote:Čoviče nema ih nego 100, kontaš poantu?
u stvari ih nema 100 nego ih ima 300 ako je to napravilo nas troje, ti si nešto odradio meni i ja sam ti platio, ti ih onda imaš 130 aimo reć jer sam ti ja platio 30, meni da bi vratio fali 35 i treća osoba mi plati za nešto 40, ja vratim i ostane mi 5, ti kad vratiš ostane ti 25 a onaj zadnji je sjeban, njemu uzmu kuću...na taj način smo stvorili stalež, ti si kao bogat, ja sam srednji sloj a onaj zadnji je debil kojem se svi smijemo jer je ostao bez ičega i njemu govorimo da je lijen i smeće a ja i ti smo sposobni i vrijedni. to je ekonomija. a banka je dobila svoje i sad troši na kurve.
To je to.

Ti bi trebo predavat na faksu.

Kurac ovaj naš ekonom zna objasnit kako stvari funkcioniraju.

Ovo je najtočnije i najjednostavnije objašnjenje. :tu
:D :D :D :tu :tu :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Guest 7/4/2020, 23:42

Kuratz ovaj nas ekonom...oyebote,bash me nasmijao.. lol! lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by T. 7/4/2020, 23:44

Ero će nedajbože uvatit coronu kad vidi šta smo mu uradili od 'ravne crte'... No

_________________
Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Unname11
T.
T.

Posts : 17110
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Leviathan2 7/4/2020, 23:49

T. wrote:Ero će nedajbože uvatit coronu kad vidi šta smo mu uradili od 'ravne crte'... No
a sta da kazemo, mozda nes naucim o modernoj ekonomiji ovde :D

_________________
Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by danni1 7/4/2020, 23:49

Legendovich wrote:Kuratz ovaj nas ekonom...oyebote,bash me nasmijao.. lol! lol! lol! lol!
Pa da.

ne sumnjivo poznaje materiju o kojoj govori ali jednostavno nezna to pojednostavnit i prenest dalje.

Nisu svi rođeni za učitelje.

Po mom mišljenju ebenica je ovo vrhunski objasnio.

Objasnio je bankarski sistem i društvene slojeve.....nenadjebivo.


Last edited by danni1 on 7/4/2020, 23:51; edited 1 time in total

_________________
Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by AssadNaPodmornici 7/4/2020, 23:50

a ništa vas trojica se skupite, napravite tim i napišite novu knjigu iz monetarne ekonomije. i smjenite šeficu ruske centralne banke, smjenite HNB; ECB, FED; Kinesku centralnu banku, sve i sprovedite svoj način , em ćete dobiti nobela em svi će biti bogati i sretni

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20920
2018-06-14


Back to top Go down

Ravna crta?Vidjet ćemo - Page 31 Empty Re: Ravna crta?Vidjet ćemo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 31 of 41 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 41  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum